ماشین برقی: 1.000 کیلومتر استقلال ، شارژ مجدد در دو دقیقه … نوآوری در حال آمدن ، ماشین برقی: باتری که دیگر نیازی به شارژ مجدد ندارد به زودی یک واقعیت خواهد بود

ماشین برقی بدون شارژ

برای روشن تر شدن ، هرچه ظرفیت باتری ایجاد شده بیشتر باشد ، زمان شارژ طولانی تر خواهد بود. سپس ممکن است باتری ها را با انرژی متراکم ایجاد کنید به گونه ای صحبت می کند که اتومبیل های برقی خستگی ناپذیر و بدون شارژ لازم اجرا می شوند.

ماشین برقی: 1.000 کیلومتر استقلال ، شارژ مجدد در دو دقیقه … نوآوری هایی که وارد می شوند

آنتونی مورل در “Estelle Midi” این دوشنبه در داستان RMC و RMC ، نوآوری های بعدی را در بخش خودروهای برقی ارائه می دهد ، که زندگی را برای رانندگانی که این انتخاب را انجام می دهند آسان تر می کند.

صلیب فرانسه با ماشین برقی ، در یک حرکت ، بدون شارژ ، به زودی امکان پذیر خواهد بود. استقلال نقطه ضعف بزرگ برقی است. اما نوآوری های پارگی می توانند همه چیز را تغییر دهند ، با اتومبیل هایی که از 1 نفر فراتر می روند.000 کیلومتر. این یک گریل است ، جایی که در هر صورت یک نمادین واحد که می تواند از جهان در سمت الکتریکی ، یک پاریس مارسیل در یک بار زیاد باشد. چندین تولید کننده به آنجا می آیند ، مانند مرسدس و دیدگاه EQX که قبلاً 1 ساخته شده است.200 کیلومتر در یک بار واحد در شرایط واقعی ، نه در آزمایشگاه یا مدار. نمونه اولیه دیگر برای لحظه ای اما بسیار جالب است. از طرف اتومبیل های استاندارد ، یک تولید کننده چینی با موفقیت ، با Zeekr001 ، یک SUV که از نسل جدیدی از باتری ها استفاده می کند ، می بالد. لازم به ذکر است که استانداردهای تست با ما یکسان نیستند (اغلب کمی سخاوتمندتر). آنچه مسلم است این است که ما واقعاً دور نیستیم.

تولید کنندگان در چندین جدول بازی می کنند. البته در باتری ها ، فوق العاده متراکم ، 30 ٪ سبک تر و 50 ٪ حجیم کمتر … باتری های لیتیوم را می توان باتری های سدیم جایگزین کرد ، یک عنصر بسیار نادر (ما آنها را در نمک می یابیم) و آلاینده کمتر. برای رسیدن به این آستانه 1.000 کیلومتر ، تولید کنندگان همچنین با افت آب برای اطمینان از نفوذ خوب هوا به آیرودینامیک متکی هستند. آنها پانل های خورشیدی را روی سقف ها اضافه می کنند ، که این یک جایزه کوچک از استقلال ، اما همچنین نوآوری های کاملاً غیر منتظره در داخل خودرو است. به عنوان مثال ، یک کمربند ایمنی گرم کننده ، که گرما را روی کل نیم تنه پخش می کند ، که از استفاده از گرمایش در محفظه مسافر جلوگیری می کند. با گرم کردن عناصر کلیدی مانند فرمان فرمان یا تشک کف به جای کل خودرو ، ما در زمستان در استقلال 15 تا 20 ٪ افزایش داریم.

تغییر باتری در پنج دقیقه

استقلال یک چیز است ، اما زمان صرف بارگذاری ماشین نیز وجود دارد. و دوباره ، به شرط اینکه یک ترمینال پیدا کنید. اما ما در حال عبور از آستانه نمادین دیگری هستیم: 100.000 امتیاز شارژ در فرانسه ، 66 ٪ بیشتر از یک سال پیش. مهمتر از همه ، ما می بینیم که ایستگاه های شارژ بیشتر و سریعتر ظاهر می شوند ، که امکان شارژ 80 ٪ باتری های یک ماشین کوچک شهر را در کمتر از نیم ساعت امکان پذیر می کند. بنابراین از این دیدگاه ، همه چیز در حال پیشرفت است ، حتی اگر به وضوح کامل نباشند ..

با نوآوری های نوید. به عنوان مثال ، یک باتری برقی که در دو دقیقه بار 160 کیلومتر بازیابی می کند. این یک استارتاپ اسرائیلی است ، Storedot ، که روی این موضوع کار می کند. این می تواند در سال 2024 راه اندازی شود. به طور واضح ، ما دیگر نیازی به متوقف کردن زمان بیشتر از یک ایستگاه خدماتی قبل از عزیمت نخواهیم داشت ، که این انقلابی خواهد بود. گزینه دیگر: “تعویض باتری” ، که شامل تبادل باتری خالی برای باتری کامل است. این شرکت چینی Nio است که آن را ارائه می دهد. این به شکل Porticos موجود در کنار جاده می شود. شما پارک می کنید ، سیستم به طور خودکار باتری شما را برداشته و آن را با دیگری جایگزین می کند و می توانید ترک کنید. 5 دقیقه مسطح طول می کشد.

آخرین قفل ، هزینه. حتی بیشتر با انفجار قیمت برق … و در آنجا ، ما نمی توانیم کارهای زیادی انجام دهیم. اما یک چیز عالی در حال توسعه است ، آنچه که سیستم های بار دو طرفه نامیده می شود. به عبارت دیگر ، یک ترمینال دیواری برای شارژ مجدد ماشین خود در خانه ، اما از هر دو جهت کار می کند: شما ماشین را شارژ می کنید ، اما ماشین همچنین می تواند خانه را تأمین کند یا بخشی از برق را به شبکه می دهد. ایده این است که ماشین را در شب و در ساعتهای خاموش شارژ کنید. و اگر باتری را در شب در ساعات کامل ، هنگامی که قله های مصرف وجود دارد ، برای استفاده از برق خودرو برای صرفه جویی در هزینه یا حتی فروش مجدد آن استفاده کنید. باهوش! این فناوری به نام V2G (وسیله نقلیه به شبکه ، “از وسیله نقلیه به شبکه”) ، هم پس انداز می کند و هم از ثبات شبکه الکتریکی اطمینان می دهد تا ماهیت متناوب انرژی های تجدید پذیر را جبران کند ..

اتومبیل برقی: باتری که دیگر نیازی به شارژ مجدد ندارد به زودی یک واقعیت خواهد بود

چندین تیم بزرگ از محققان بین المللی روی باتری انقلابی برای اتومبیل های برقی کار می کنند. این می تواند بیش از یک میلیون کیلومتر استقلال صادر کند و پایان سیستم شارژ را که در حال حاضر می شناسیم مشخص کند. البته همه اینها برای تئوری لحظه ای باقی مانده است. اما محققان اعلام کردند که آنها پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته اند.

باتری کوانتومی اتومبیل برقی بدون شارژ

اشکال اصلی از ماشین های برقی امروزه استراحت کنید سیستم شارژ باتری, که در بعضی موارد می تواند محدود کننده باشد. به عنوان مثال فرانسه تنها 16 ٪ از ایستگاه های شارژ اروپایی را در اختیار دارد. و پیدا کردن یک ایستگاه شارژ هنگام مسافرت با ماشین برقی در سراسر فرانسه می تواند به سرعت پیچیده باشد.

خوشبختانه ، همه اینها فقط موقتی است. وت ایستگاه های شارژ بیشتر در جهان در حال رشد هستند. مانند تسلا ، که به تازگی شبکه سوپر شارژر خود را در همه جای اروپا گسترش داده است. با این حال ، شاید این چند سال این ایستگاه های شارژ برای اتومبیل های برقی کاملاً منسوخ خواهند شد.

چندین محقق بزرگ بین المللی در حال حاضر در حال کار هستند یک باتری انقلابی و آینده نگر, که می تواند به یک میلیون کیلومتر استقلال برسد. همه اینها البته تئوری خالص باقی مانده است ، اما محققان به خوبی می توانند این فناوری را طی چند سال توسعه دهند.

اتومبیل های برقی آینده دیگر نیازی به شارژ مجدد ندارند

در باتری های کوانتومی در واقع می تواند وضعیت را با توجه به آینده اتومبیل های برقی ما تغییر دهد. این دقیقاً مفهوم کاملاً جدید “جذب فوق العاده” است که می تواند این استقلال دیوانه را به باتری های آینده وسایل نقلیه برقی ما تحویل دهد. محققان دانشگاه آدلاید و چندین تیم دیگر محققان بین المللی نشان داده اند این اصل جدید از ذخیره انرژی.

آنها حتی تا آنجا پیش رفتند که این مفهوم را در ژورنال علمی Science Advances توضیح دادند. محققان حکاکی کرده اند ریزگردها روی ویفر سیلیکون با چند اندازه, که حاوی تعداد متفاوتی از مولکول های آلی است. سپس آنها این حفره ها را با لیزر بارگذاری کردند. و نتیجه بسیار شگفت آور است.

“لایه فعال ریزگردها حاوی مواد نیمه هادی ارگانیک است که انرژی را ذخیره می کنند. ایده جذب فوق العاده باتری های کوانتومی این است که مولکول ها به صورت جمعی از طریق یک ویژگی شناخته شده به عنوان عمل می کنند ترکیب کوانتومی. با افزایش اندازه ریزگردها و تعداد مولکول ها ، زمان شارژ کاهش می یابد “بنابراین محققان خلاصه می شود.

برای روشن تر شدن ، هرچه ظرفیت باتری ایجاد شده بیشتر باشد ، زمان شارژ طولانی تر خواهد بود. سپس ممکن است باتری ها را با انرژی متراکم ایجاد کنید به گونه ای صحبت می کند که اتومبیل های برقی خستگی ناپذیر و بدون شارژ لازم اجرا می شوند.

در حال حاضر ، این اصل با این نظر تئوری باقی می ماند. اما محققان همچنان در این زمینه کار می کنند. و شاید در طی چند سال امکان پذیر باشد که با ماشین برقی خود بچرخید ، بدون اینکه لزوماً در طول زندگی خود از طریق جعبه شارژ عبور کنید. یک انقلاب واقعی.

  • اشتراک اشتراک ->
  • توییتر
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به یک دوست

نیسان با قدرت الکترونیکی Qashqai خود یک ماشین برقی ارائه می دهد. که باید منعکس شود

نیسان موتور بی سابقه ای را در اروپا راه اندازی خواهد کرد: یک اتومبیل برقی 100 ٪ اما باتری بسیار کوچک آن مستقیماً توسط موتور گرما شارژ می شود. بدون درگاه شارژ بلکه فقط یک دریچه سوخت معمولی ، با قول کاهش مصرف.

نیسان کاملاً از برق شروع می شود. در کل ، برند ژاپنی که توسط رنو متحد شده است قصد دارد تا سال 2030 15 مدل جدید را در اروپا منتشر کند ، همه با نسخه ترکیبی یا برقی.

100 ٪ برقی ، هیبرید.

توهین آمیز باید امسال به طور خاص در فرانسه با راه اندازی کراس اوور آریا آغاز شود. یک مدل بسیار پیش بینی شده ، در هنگام راه اندازی ناراحت از همه گیر Covid ، که بر اساس همان سکوی Megane E-Tech ساخته شده است ، اما با ظاهری خارجی و جو در داخل بسیار متفاوت.

سه ویژگی جدید در پیشنهاد الکتریکی نیسان در سال 2022: Hybrid Jukeli-Reloadable (

در جوک ، که نسل دوم آن در پایان سال 2019 راه اندازی شد ، موتور جدیدی است که پیشنهاد می شود ، از هیبرید غیر قابل بارگیری. یک فناوری مشهور در فرانسه از آنجا که نسخه های “E-Tech” است که در رنو کلیو ، کاپتور و به زودی استرالیا یافت می شود ، یک SUV جدید که جانشین Kadjar خواهد شد.

. و یک راه حل جدید: برقی بدون شارژ مجدد

اما نیسان همچنین با موتور بی سابقه ای در اروپا وارد می شود: 100 ٪ برقی (فقط موتور الکتریکی باعث چرخ ها می شود) اما با موتور گرما که نقش ژنراتور را بازی می کند. فناوری به نام E-Power ، که برای اولین بار در سال 2017 در Nissan Note ارائه شده بود ، فقط در ژاپن.

ما توانستیم این نسخه جدید Qashqai را که از تابستان امسال به بازار عرضه می شود ، آزمایش کنیم تا در برنامه ما در مسیر فردا شماره 36 گزارش شود ، که از 2 آوریل پخش می شود.

فناوری E-Power یک موتور الکتریکی ، تنها کسی که چرخ های جلو را تأمین می کند ، با یک موتور گرما که به آن اجازه می دهد تا آن را تأمین کند و یک باتری کوچک را که امکان شارژ مجدد آن امکان پذیر نیست ، ترکیب می کند. یک ماشین

مانند یک اتومبیل برقی 100 ٪ ، وسیله نقلیه می تواند با سرعت کم شروع و گردش کند ، فقط در حالت “انتشار صفر”. اما اگر به سختی تسریع کنیم ، یا اینکه برق به سادگی از بین رفته است ، یک موتور گرما شروع می شود: یک بلوک سوخت 3 سیلندر 1.5 لیتری با فشار متغیر Turbo. متصل به ژنراتور ، این است که برق لازم برای کشش الکتریکی را تولید می کند. عملکرد نسبتاً متفاوتی از مدل های ترکیبی ، که در آن موتور گرما نیز می تواند از کشش اطمینان حاصل کند ، علاوه بر این یا جایگزین برای قسمت برقی.

این موتور اصلی عملکرد BMW i3 را به یاد می آورد. یک مدل الکتریکی 100 ٪ ، با درگاه برای شارژ مجدد آن ، اما برای مدتی در نسخه مجهز به یک پسوند استقلال (یا “rex” به “دامنه گسترش دهنده”) ، یک موتور دوتایی دوقلو کوچک که می تواند باتری را شارژ کند ، به بازار عرضه می شود. بنابراین مخزن 9 لیتری حدود 150 کیلومتر استقلال اضافه می کند.

به جز این که در نیروگاه الکترونیکی نیسان ، فقط یک دریچه سوخت وجود دارد ، نقطه شارژ. این فقط موتور گرما است که می تواند باتری را شارژ کند. دومی ثابت می کند که یک ظرفیت بسیار محدود (2.1 کیلووات ساعت) است ، به منظور ایجاد بافر برای ذخیره برق تولید شده احتمالاً در نیازهای اضافی موتور الکتریکی. موتور گرما متصل به یک ژنراتور در واقع می تواند موتور الکتریکی را مستقیماً “تأمین” کند ، که می تواند انرژی ذخیره شده در باتری را اضافه کند ، به عنوان مثال نیاز به شتاب دقیق.

برقی روی ژنراتور ، یک راه حل هوشمند?

علاقه این فناوری دقیقاً در این باتری کوچک است که باید هزینه این موتور را در مقایسه با سیستم های هیبریدی قابل شارژ یا 100 ٪ الکتریکی محدود کند. نیسان هنوز قیمت نیروگاه الکترونیکی Qashqai خود را فاش نکرده است ، اما نباید از نسخه بنزینی خفیف-هیبری ، که در حال حاضر در دو قدرت 140 و 158 اسب بخار موجود است ، فاصله داشته باشد و قیمت آن با قیمت 30.190 یورو.

از طرف خود ، نسخه E-Power قدرت 140 کیلو وات (190 اسب بخار) را با ویژگی های یک لوله برقی مانند گشتاور 330 نانومتری موجود در ابتدا ارائه می دهد. علاوه بر این ، اضافه وزن نیز با حدود 200 کیلوگرم در مقایسه با نسخه خفیف هیبرد محدود است.

نتیجه: وعده کاهش مصرف 20 ٪ یا 5.3 لیتر در 100 ، در برابر 6.3 ، دقیقاً مانند انتشار CO2 ، که از 142 به 119 گرم در کیلومتر می رود. استقلال تخمین زده شده توسط نیسان می تواند به 900 کیلومتر برسد ، بسیار بالاتر از مدل های برقی.

راه اندازی این موتوریزاسیون به روشی خاص در زمان اشتباه برای نیسان در حالی که قیمت سوخت ها از ابتدای سال در سطح بسیار بالایی باقی می مانند.

اما با این وعده کاهش مصرف و سهولت “شارژ مجدد” می تواند رانندگان خاصی را به خود جلب کند ، زیرا برای پر کردن آن کافی است.