فیبر نوری: 10 چیز برای دانستن نحوه کار ، اتصال به اینترنت: باید به فیبر برویم?

اتصال به اینترنت: باید به فیبر برویم

Contents

با این حال ، اگر اپراتور شبکه خود را به کسی که خانه شما را به هم وصل نکرده است ، این طور نیست. سپس مجبور خواهید شد در اپراتوری که شبکه فیبر نوری را نصب کرده است مشترک شوید.

10 موردی که باید در مورد عملکرد فیبر نوری بدانید

استقرار فیبر نوری به تدریج خانواده های باند پهن فرانسوی را به سرعت بسیار بالا می برد. در کلید ، سرعت بارگیری داده های دیجیتال تا 10 یا 20 برابر سریعتر از ADSL.

این آینده است ، اما در حال حاضر بیش از 11 میلیون خانوار فرانسوی در حال حاضر است. ما همه چیز را در مورد نحوه عملکرد آن به شما می گوییم !

شماره 1. فیبر نوری: فناوری با سرعت بسیار بالا

این یک فناوری ارتباطات دیجیتالی است که به داده ها اجازه می دهد تا در یک سیم شیشه ای ظریف تر از مو گردش کنند. جریان اتصال بسیار بالاتر از ADSL یا کابل و تقریباً بدون از بین رفتن سیگنال را ارائه می دهد. FAI با فیبر نوری حداکثر 1 گیگابایت در ثانیه قول می دهد.

اگر این سطح در واقع به ندرت حاصل شود ، جریان اتصال یک اشتراک فیبر نوری همیشه بسیار زیاد است.

شماره 2. مزایای فیبر نوری

مزیت اصلی آن در مقایسه با ADSL قدرت جریان آن است. تقریباً 10 برابر بیشتر از ADSL2 است+. با فیبر ، شما فقط چند ثانیه برای بارگیری یک آهنگ و فقط بیش از 5 دقیقه برای بارگیری یک فیلم قرار داده اید.

یکی دیگر از مزایای فیبر ، سرعت جریان متقارن است ، جریان قائم همیشه معادل جریان سراشیبی است ، جزئیاتی که اهمیت آن برای بازی های شبکه در بازی های شبکه است.

شماره 3. فیبر نوری توسط اپراتورها بصورت رایگان مستقر می شود

در شهرهای بزرگ ، استقرار شبکه فیبر نوری 100 ٪ توسط اپراتورهایی که بازار فرانسه را به اشتراک می گذارند تأمین می شود:

در برخی از مناطق پری شهری و روستایی ، این جوامع محلی هستند که مسئولیت مالی دارند. سپس این شبکه به اپراتورهایی که مسئولیت بهره برداری از آن را بر عهده دارند “اجاره” می شود. در شهر و حومه شهر ، فقط هزینه های اتمام اتصال را می توان از مشتری مطالبه کرد.

شماره 4. کل قلمرو باید تا سال 2022 مجهز شود

بر خلاف ADSL که یک شبکه مس در حال حاضر موجود را وام می گیرد ، استقرار فیبر نوری نیاز به ایجاد یک شبکه جدید از A تا Z دارد. حتی اگر این تلاش توسط جوامع محلی و ISP به اشتراک گذاشته شود ، این شرکت بسیار گران قیمت زمان زیادی را می طلبد.

با این وجود ، مقامات دولتی در سال 2013 وعده های کل کشور را تا سال 2022 قول دادند. این قول به نظر می رسد که قابل تحمل دشوار باشد اما به نفع توسعه فیبر نوری در فرانسه به یک اراده سیاسی قوی گواهی می دهد.

شماره 5. شما در انتخاب اپراتور مورد نظر خود آزاد هستید

هر چه اپراتوری که شبکه را به پایین خانه خود یا ساختمان خود مستقر کرده است ، می توانید در تئوری ارائه دهنده دسترسی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

با این حال ، اگر اپراتور شبکه خود را به کسی که خانه شما را به هم وصل نکرده است ، این طور نیست. سپس مجبور خواهید شد در اپراتوری که شبکه فیبر نوری را نصب کرده است مشترک شوید.

شماره 6. بیش از 11 میلیون خانوار در حال حاضر واجد شرایط فیبر هستند

با وجود هزینه های ایجاد شده ، استقرار شبکه فیبر نوری به سرعت نزدیک می شود. تا به امروز ، بیش از 11 میلیون خانوار در حال حاضر واجد شرایط فیبر نوری هستند. فقط یک سوم بزرگ از آنها از اشتراک فیبر بهره مند می شوند.

توجه داشته باشید که بیشتر اپراتورها به شما امکان می دهند واجد شرایط بودن محل اقامت فیبر خود را آزمایش کنید. شما فقط باید آدرس خود را در یک فرم اختصاصی از وب سایت آنها وارد کنید.

شماره 7. فیبر نوری مستقیماً ADSL را جایگزین نمی کند

فیبر نوری و ADSL دو فناوری مختلف هستند که شبکه های مختلف را وام می گیرند. بنابراین یکی دیگر را جایگزین نمی کند. ADSL از شبکه مس قدیمی اختصاص داده شده به تلفن استفاده می کند. از طرف دیگر استقرار فیبر نوری مبتنی بر ایجاد یک شبکه جدید Nihilo است.

ADSL خود را ثابت کرده است و هیچ دلیلی برای استفاده در آینده نزدیک ندارد. به خصوص از آنجا که به همان اندازه سریع نبوده است ، اغلب اقتصادی تر از فیبر است.

شماره 8. فیبر نوری نیز کابل را جایگزین نمی کند

اگر شبکه فیبر نوری جایگزین شبکه مسی وام گرفته شده توسط ADSL نشود ، کابل را نیز جایگزین نمی کند. در دهه 2000 توسط Numéricable مستقر شده است ، شبکه کابل از فیبر قدیمی تر است. دقیقاً همان عملکرد را ارائه نمی دهد.

با این حال ، این دو شبکه همچنان همزیستی دارند. بنابراین همان ساختمان می تواند از طریق فیبر نوری ، ADSL یا کابل برای اشتراک اینترنتی واجد شرایط باشد.

#9. حداکثر سرعت نمایش داده شده توسط ISP ها بسیار نظری است

ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت از طریق فیبر نوری وعده حداکثر نرخ جریان تا 1 گیگابایت/خشک. در واقعیت ، جریان اغلب در حدود 200 مگابیت در ثانیه می چرخد ​​، با حداقل 100 مگابایت در/خشک.

با وجود این فاصله بین مقادیر نظری و مقادیر واقعی مشاهده شده ، عملکرد فیبر به مراتب از ADSL فراتر می رود که با ADSL2+با 20 مگابیت/خشک می شود ، آخرین نسخه بهینه شده ADSL.

#10. کیفیت جریان به بسیاری از تجهیزات شما بستگی دارد

فن آوری شما برای اشتراک اینترنتی خود را انتخاب کنید ، بدانید که کیفیت اتصال شما اساساً به تجهیزات شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، استفاده از Wi-Fi به طور قابل توجهی قدرت جریان را کاهش می دهد.

برای دستگاه های قابل حمل کوچک ، تلفن یا رایانه لوحی خود رزرو کنید و از اتصال مستقیم رایانه خود به جعبه خود با استفاده از کابل اترنت دریغ نکنید تا از حداکثر سرعت اتصال لذت ببرید.

اگر ADSL و کابل هنوز آینده ای روشن در پیش دارند و از شبکه خود استفاده می کنند ، فیبر نوری کم کم آنها را جایگزین می کند.

با ارائه اجراهای بسیار بیشتر از پیشینیان خود ، در نهایت به هر خانه فرانسوی با سرعت بسیار بالا اجازه می دهد.

این محتوا نیز ممکن است به شما علاقه مند باشد:

از ما بپرسید ، ما این کار را برای شما انجام می دهیم !

برای رویه های خود با مشاوران ما تماس بگیرید (واجد شرایط بودن ، تغییر اپراتور. )

از دوشنبه تا جمعه از 8 صبح تا 9 بعد از ظهر شنبه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر یکشنبه از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر

اتصال به اینترنت: باید به فیبر برویم?

فیبر

متوجه می شوید که شبکه WiFi شما خیلی کند است? با فیبر ، حرکت در اینترنت 5 تا 20 برابر سریعتر انجام شود! اما واجد شرایط این اینترنت بسیار پر سرعت است? نحوه نصب فیبر در خانه و با چه قیمتی. پاسخ سوالات شما.

خلاصه

 1. مزایای فیبر چیست?
 2. آیا واجد شرایط فیبر هستید؟?
 3. چقدر هزینه فیبر?
 4. نحوه نصب فیبر در خانه?
 5. آیا آپارتمان شما می تواند با اتصال ساختمان فیبر شما مخالف باشد?

مزایای فیبر چیست?

اتصال WiFi رام شما? فرزندان یا نوه های شما پیشنهاد می کنند که برای بهبود شبکه خود به فیبر بروید و در طی بازدیدهای آنها از آن استفاده کنید? اما این چی هست?

فیبر نوری یک فناوری است که دسترسی به اینترنت بسیار پر سرعت را فراهم می کند, یعنی می گویند اینترنت خیلی سریعتر. بنابراین, برای تماشای و بارگیری فیلم ها ، همه چیز در خانه سریعتر می رود ، تماس های ویدیویی در WhatsApp برقرار می کند ، با استفاده از اینترنت کار می کند… در ADSL (سرعت بالا) ، جریان 1 تا 100 مگابایت در ثانیه (مگابیت در ثانیه) است. فیبر (سرعت بسیار بالا) از 100 مگابایت در ثانیه شروع می شود ، اپراتورها بسته های مختلف از 200 مگابایت در ثانیه تا 1 گیگابایت بر ثانیه (گیگابیت) یا بیشتر را ارائه می دهند!

هرچه بدهی بالاتر باشد ، می توانید همزمان از خدمات و دستگاه های متصل خود استفاده کنید! در ADSL می توانید به عنوان مثال یک پرونده 50 مگابایتی را در 50 ثانیه بارگیری کنید در حالی که با فیبر می تواند کمتر از یک ثانیه طول بکشد. هنگام تماس با فیلم ، ثبات را نیز به دست خواهید آورد. یک استدلال خوب برای تشویق فرزندان خود به آمدن و کار در خانه در طی یک آخر هفته طولانی!

خوب است بدانید: فیبر کیفیت شبکه WiFi شما را بهبود می بخشد, شبکه 4G یا 5G شما در تلفن هوشمند شما نیست.

آیا واجد شرایط فیبر هستید؟?

این فناوری تقریباً در دسترس همه است نابرابری ها طبق منطقه. آنجا پوشش ملی فعلی 73 ٪ است و هر سال بهبود می یابد (ARCEP). این یکی از بهترین ها در اروپا است. می توانید آدرس خود را آزمایش کنید تا بدانید که آیا می توانید به فیبر متصل شوید در وب سایت ARCEP: Masonnexioninternet.باسن.خط

همچنین می توانید با وب سایت تأمین کننده اینترنت فعلی خود مشورت کنید که به طور کلی یک ابزار آزمایشی برای بررسی صلاحیت شما ارائه می دهد:

 • واجد شرایط بودن خود را در نارنجی آزمایش کنید
 • واجد شرایط بودن خود را به صورت رایگان آزمایش کنید
 • صلاحیت خود را در Bouygues آزمایش کنید
 • واجد شرایط بودن خود را در سیستم آزمایش کنید تا علاوه بر فیبر ، وای فای خود را بهبود بخشید.

چقدر هزینه فیبر?

نصب رایگان است و برخی از اپراتورها یک سرویس تشخیصی اختیاری ارائه می دهند. سپس شما باید بسته ADSL خود را برای پیشنهاد فیبر تغییر دهید با تأمین کننده اینترنت خود. این بسته به گزینه ها و جریان های ارائه شده از 19 تا 49 € (پیشنهاد نارنجی ، پیشنهاد رایگان ، پیشنهاد Bouygues). گاهی اوقات هزینه های فعال سازی وجود دارد ، اما شما اغلب می توانید با رقابت در مورد حذف آنها مذاکره کنید.
خوب است بدانید: اگر تأمین کننده اینترنت را تغییر دهید, لازم نیست شماره تلفن ثابت خود را تغییر دهید و این اپراتور جدید شما است که از انتقال مراقبت می کند.

نحوه نصب فیبر در خانه?

 • مرحله 1: اگر اولین کسی هستید که فیبر را آرزو می کنید ، ابتدا باید با نصب یک نقطه استخر توسط یک ارائه دهنده دسترسی به اینترنت ، اتصال ساختمان را درخواست کنید (نارنجی ، رایگان ، Bouygues …). این مرحله یک بار برای همه سرنشینان انجام می شود. این مالک یا سندیکای همکاران است که انتخاب می کند کدام ارائه دهنده دسترسی به اینترنت “اپراتور ساختمان” خواهد بود. اگر قبلاً تمام شده است ، می توانید مستقیماً به مرحله دوم بروید. همچنین توجه داشته باشید که ساختمانهای جدیدی که قبلاً توسط مروج وصل شده اند.
 • مرحله 2: تأمین کننده اینترنت شما به نقطه ای از ساختمان ساختمان که از آن کابل (فیبر نوری) را به آپارتمان شما می رساند ، وصل می شود. لطفاً توجه داشته باشید ، همه اپراتورها ممکن است برای آدرس شما در دسترس نباشند, ممکن است شما نیاز به تغییر تأمین کننده اینترنت داشته باشید.

در خانه انفرادی, تکنسین محل اقامت شما را به اگر آدرس شما واجد شرایط است ، جعبه فیبر واقع در خیابان.

روز نصب:

اتصال آپارتمان شما توسط یک تکنسین در خانه انجام خواهد شد. در یک ساختمان ، اطمینان حاصل کنید که به محوطه ای که محفظه فیبر در آن قرار دارد دسترسی داشته باشد (نقطه استخر). نصب می تواند انجام شود بین یک تا چهار ساعت و در این مدت به اینترنت در خانه شما نیاز دارد.

نصب کننده با شما تصمیم می گیرد تا محل خروجی فیبر را کجا قرار دهد. اگر محل اقامت شما اجازه می دهد ، کابل را از فیبر به سمت چاله ها یا غلافهای موجود ، در امتداد دیوارها ، تخته ها یا سقف در زیر گوشه ها و قالب ها منتقل می کند. او ممکن است نیاز به سوراخ کردن چند سوراخ کمتر از یک سانتی متر قطر داشته باشد. سپس جعبه اینترنت جدید شما ، رمزگذار تلویزیون شما را وصل می کند و تمام خدمات خود را شروع می کند.

خوب است بدانید: کابل و سوکت نوری که در خانه نصب می شود ، خط مس و سوکت تلفنی موجود را جایگزین نمی کنند. نیازی به حذف آنها نیست.

آیا آپارتمان شما می تواند با اتصال ساختمان فیبر شما مخالف باشد?

هیچ! از آنجا که قانون N ° 2008-776 از 4 آگوست 2008 نوسازی اقتصاد ، وجود دارد حق فیبر. این به این معنی است که صاحبان یا مستاجران می توانند اتصال ساختمان را به سندیکای همکاران که نمی توانند با آن مخالفت کنند ، درخواست کنند (مگر اینکه دلیل جدی و قانونی). علاوه بر این ، انتخاب اپراتور شما نیز درست است.

فیبر نوری: چیست ?

فیبر نوری از سال 2007 در قلمرو فرانسه در حال توسعه است و به بسیاری از خانوارها اجازه می دهد تا از یک اتصال با سرعت بسیار بالا استفاده کنند.

فیبر نوری چگونه تحقق می یابد ?

از نظر فنی ، فیبر نوری یک سیم شیشه ای یا پلاستیکی است که به عنوان راهنمای سیگنال سبک استفاده می شود که امکان انتقال اطلاعات و داده ها با سرعت بسیار بالا و بدون خطر اختلالات را فراهم می آورد.

این سرعت انتقال سرعت بالایی از سرعت بالا را برای افراد و شرکت ها فراهم می کند.

وای فای نوری

به لطف فیبر نوری ، سرعت اتصال می تواند به چندین گیگابایت انتشار در ثانیه برسد. یک جریان گاهی اوقات صد برابر سریعتر از شبکه فعلی ADSL.

به طور عمده در شهرهای بزرگ وجود دارد ، فرانسه هر روز در استقرار دلبستگی به فیبر نوری پیشرفت می کند.

مزایای فیبر نوری

پیشنهادات فیبر نوری مزایای بسیاری دارد که مستقیماً با اتصال اینترنتی با سرعت بالا همراه است.

جریان بالاتر است اما از کیفیت بهتر و مسافت های بیشتر نیز برخوردار است. بنابراین می توانید به عنوان مثال در VOD بارگیری کنید ، اما همچنین از یک کیفیت فوق العاده بالا ، کیفیت سه بعدی یا حتی 4K برای دسترسی با یک اتصال معمولی استفاده می کنید.

با توجه به عملکرد جریان پیشنهادی ، استفاده همزمان نیز بسیار راحت تر است. بنابراین ، چندین نفر در همان خانه یا همان تأسیس قادر خواهند بود بدون نگرانی از فعالیت اینترنتی دیگران ، از اتصال باند پهن بهره مند شوند.

فیبر نوری همچنین امکان استفاده از خدمات جدید مانند پیشنهادات اتوماسیون خانگی ، برنامه های خاص یا تسهیل در استفاده از ابر را امکان پذیر می کند.

فیبر نوری چگونه به نظر می رسد؟

در اینجا نحوه ارائه فیبر نوری آورده شده است

فیبر نوری و فای

عرضه یک شبکه WiFi با فیبر نوری امکان دستیابی به عملکرد بسیار بالاتر از اتصال در VDSL یا ADSL را فراهم می آورد. فیبر نوری یک پشتیبانی کیفی برای تأمین جریان زیاد برای همه کاربران شبکه است. بنابراین این نوع اتصال به اینترنت برای حفظ یک سرویس WiFi با کیفیت در صورت زیاد بودن تعداد کاربران همزمان ضروری است. این به عنوان مثال موردی برای WiFi در هتل ها و همچنین WiFi در اردوگاه ها است.

یک سوال ? یک توصیه ? یک نیاز خاص ? من با نودو تماس می گیرم