نصب ویندوز 10 در Mac خود با استفاده از Boot Camp – Apple Assistant (CA) ، نصب ویندوز 10 در Mac از طریق Boot Camp – Apple Assistant (FR)

نصب ویندوز 10 در MAC از طریق دستیار Boot Camp

64 گیگابایت یا فضای ذخیره سازی بیشتر در دیسک Start -up Mac شما:

نصب ویندوز 10 در Mac خود با استفاده از دستیار Boot Camp

با تشکر از Boot Camp ، می توانید Microsoft Windows 10 را روی Mac خود نصب کنید ، سپس در هنگام راه اندازی مجدد MAC خود بین MacOS و Windows تغییر دهید.

آنچه شما نیاز به نصب ویندوز 10 در Mac دارید

Boot Camp نیاز به استفاده از رایانه Mac با پردازنده Intel دارد.

 • MacBook در سال 2015 یا بعد از آن فروخته شد
 • MacBook Air در سال 2012 یا بعد از آن فروخته می شود
 • MacBook Pro در سال 2012 یا بعد از آن به بازار عرضه شد
 • Mac Mini در سال 2012 یا بعد از آن به بازار عرضه شد
 • iMac در سال 2012 یا بعد از آن 1 به بازار عرضه شد
 • imac pro (همه مدل ها)
 • Mac Pro در سال 2013 یا بعد از آن به بازار عرضه شد

آخرین به روزرسانی های MACOS ، که ممکن است شامل به روزرسانی های دستیار Boot Camp باشد. دستیار Boot Camp به شما امکان نصب ویندوز 10 را می دهد.

64 گیگابایت یا بیشتر فضای ذخیره سازی رایگان در دیسک Start -up MAC شما:

 • شما می توانید با داشتن تنها 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان نصب کنید ، اما توصیه می شود برای تجربه بهینه حداقل 128 گیگابایت داشته باشید. به روزرسانی های اتوماتیک ویندوز به چنین فضایی یا بیشتر نیاز دارد.
 • اگر IMAC Pro یا Mac Pro شما حداقل 128 گیگابایت حافظه (RAM) داشته باشد ، فضای ذخیره سازی رایگان روی دیسک راه اندازی باید حداقل برابر با آن باشد .

یک کلید USB با ظرفیت ذخیره سازی 16 گیگابایتی یا بیشتر ، مگر اینکه از MAC استفاده کنید که لازم نیست ویندوز را از یک کلید USB نصب کنید.

نسخه 64 بیتی از ویندوز 10 خانواده یا ویندوز 10 حرفه ای بر روی تصویر دیسک (ISO) یا یک رسانه نصب دیگر. اگر برای اولین بار ویندوز را روی Mac خود نصب می کنید ، از یک نسخه کامل از ویندوز استفاده کنید و نه به روزرسانی.

 • اگر کپی ویندوز شما در یک کلید USB به شما ارائه شده است یا فقط کلید محصول ویندوز و دیسک نصب را ندارید ، یک تصویر دیسک را از سایت Microsoft بارگیری کنید.
 • اگر کپی ویندوز شما در DVD به شما ارائه شده است ، ممکن است لازم باشد یک تصویر دیسک از این DVD ایجاد کنید.

ویندوز 10 را روی Mac نصب کنید

برای نصب ویندوز ، از دستیار Boot Camp تهیه شده با MAC خود استفاده کنید.

1. تنظیم ایمنی خود را در Start -up بررسی کنید

نحوه بررسی ایمنی خود را در Start -up مشاهده کنید. تنظیم ایمنی پیش فرض در Start -up حداکثر امنیت است. اگر هیچ امنیتی برای این تنظیم انتخاب نکرده اید ، قبل از نصب ویندوز ، آن را به حداکثر ایمنی برگردانید. پس از نصب ویندوز ، می توانید از هر تنظیم ایمنی در Start -up بدون آسیب در Windows Start -up استفاده کنید.

2. برای ایجاد یک پارتیشن ویندوز از دستیار Boot Camp استفاده کنید

Wizard Boot Camp را از زیر مجموعه ابزار در پرونده برنامه های خود باز کنید. دستورالعمل هایی را که روی صفحه ظاهر می شود دنبال کنید.

 • اگر دعوت شده اید ، یک کلید USB را وارد کنید. Wizard Boot Camp از آن برای ایجاد یک پخش کننده USB قابل شروع برای نصب ویندوز استفاده می کند.
 • هنگامی که جادوگر Boot Camp از شما می خواهد اندازه پارتیشن ویندوز را تعریف کنید ، الزامات مربوط به حداقل فضای ذخیره سازی بخش قبلی را فراموش نکنید. اندازه پارتیشن را تعریف کنید که نیازهای شما را برآورده کند ، زیرا بعداً قادر به اصلاح آن نخواهید بود.

3. پارتیشن ویندوز (bootcamp) را قالب بندی کنید

پس از اتمام دستیار Boot Camp ، Mac شما در حال راه اندازی مجدد است ، سپس برنامه نصب ویندوز را نمایش می دهد. اگر برنامه نصب درخواست نصب ویندوز را دارد ، پارتیشن BootCamp را انتخاب کرده و روی قالب کلیک کنید. در بیشتر موارد ، برنامه نصب به طور خودکار پارتیشن Bootcamp را انتخاب و قالب می کند.

4. ویندوز را نصب کنید

تمام دستگاه های خارجی را که برای نصب لازم نیستند جدا کنید. برای شروع نصب ویندوز ، روی Next کلیک کنید و دستورالعمل های موجود در صفحه را دنبال کنید.

5. تحت برنامه نصب ویندوز از اردوگاه Boot استفاده کنید

پس از اتمام نصب ویندوز ، مک شما در زیر ویندوز شروع می شود و پنجره خوش آمدید برنامه نصب Boot Camp را باز می کند. دستورالعمل های صفحه را برای نصب Boot Camp ، از جمله نرم افزار پشتیبانی ویندوز (خلبانان) دنبال کنید. هنگامی که تمام شد ، از شما دعوت شده است که کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کنید.

 • اگر برنامه نصب Boot Camp شروع نمی شود ، آن را به صورت دستی راه اندازی کنید تا نصب Boot Camp را تمام کنید.
 • اگر یک صفحه نمایش خارجی توسط یک درگاه Thunderbolt 3 به MAC شما وصل شود ، صفحه نمایش آن در طول نصب باکره (سیاه ، خاکستری یا آبی) تا 2 دقیقه باقی می ماند.

بین ویندوز و macOS جابجا شوید

برای جابجایی بین ویندوز و macOS ، رایانه را مجدداً راه اندازی کنید ، سپس کلید (یا alt) را نگه دارید ⌥ ⌥ در هنگام شروع -UP مهر شده است.

بیشتر بدانید

اگر یکی از مدل های MAC زیر را با OS X El Capitan یا نسخه بعدی دارید ، برای نصب ویندوز به یک کلید USB احتیاج ندارید:

 • MacBook در سال 2015 یا بعد از آن فروخته شد
 • MacBook Air در سال 2017 یا بعد از آن 3 فروخته شده است
 • MacBook Pro در سال 2015 یا بعد از آن به بازار عرضه شد
 • iMac در سال 2015 یا بعد از آن به بازار عرضه شد
 • imac pro (همه مدل ها)
 • Mac Pro در پایان سال 2013 یا بالاتر به بازار عرضه شد

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از ویندوز در Mac خود ، Wizard Boot Camp را باز کنید و روی دکمه Open Help Camp کلیک کنید.

1. اگر IMAC (شبکیه 5K ، 27 اینچ ، اواخر سال 2014) ، IMAC (27 اینچ ، اواخر سال 2013) یا iMac (27 اینچ ، پایان 2012) با یک هارد 3 سل و نسخه بعدی MacOS Mojave یا D ‘دارید. ، ممکن است یک هشدار در حین نصب نمایش داده شود.

2. به عنوان مثال ، اگر مک شما 128 گیگابایت حافظه دارد ، حداقل 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی باید برای ویندوز در دیسک شروع شما در دسترس باشد. برای تعیین میزان حافظه ای که Mac شما دارد ، منوی Apple را در مورد این Mac انتخاب کنید. برای بررسی فضای ذخیره سازی موجود ، روی برگه ذخیره سازی همان پنجره کلیک کنید.

3. برای این مدل های MAC ، می توانید یک هارد دیسک 128 گیگابایتی اختیاری بدست آورید. اپل هارد دیسک های 256 گیگابایت یا بیشتر را توصیه می کند تا بتوانید بخشی از کمپ بوت حداقل 128 گیگابایت را ایجاد کنید.

اطلاعات مربوط به محصولاتی که توسط اپل یا وب سایتهای مستقل تولید نشده اند که توسط اپل مدیریت یا تأیید نشده اند بدون توصیه یا تأیید اپل ارائه شده است. اپل از هرگونه مسئولیت انتخاب ، عملکرد مناسب یا استفاده از وب سایت ها یا محصولات شخص ثالث بیرون می آید. اپل هیچ اعلامیه ای ارائه نمی دهد و هیچ تضمینی در مورد صحت یا قابلیت اطمینان این وب سایت های حزبی سوم ارائه نمی دهد. برای اطلاعات بیشتر با فروشنده تماس بگیرید.

نصب ویندوز 10 در MAC از طریق دستیار Boot Camp

با استفاده از Boot Camp ، می توانید Microsoft Windows 10 را روی Mac خود نصب کنید ، سپس در هنگام راه اندازی مجدد MAC خود بین MacOS و Windows تغییر دهید.

آنچه شما نیاز به نصب ویندوز 10 در Mac دارید

Boot Camp به MAC مجهز به یک پردازنده Intel نیاز دارد.

 • MacBook در سال 2015 یا بعد از آن فروخته شد
 • MacBook Air در سال 2012 یا بعد از آن فروخته می شود
 • MacBook Pro در سال 2012 یا بعد از آن به بازار عرضه شد
 • Mac Mini در سال 2012 یا بعد از آن به بازار عرضه شد
 • iMac در سال 2012 یا بعد از آن 1 به بازار عرضه شد
 • imac pro (همه مدل ها)
 • Mac Pro در سال 2013 یا بعد از آن به بازار عرضه شد

آخرین به روزرسانی های MACOS ، که ممکن است شامل به روزرسانی های دستیار Boot Camp باشد. دستیار Boot Camp به شما امکان نصب ویندوز 10 را می دهد.

64 گیگابایت یا فضای ذخیره سازی بیشتر در دیسک Start -up Mac شما:

 • شما می توانید با 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی در دسترس نصب کنید ، اما توصیه می شود برای تجربه بهینه حداقل 128 گیگابایت داشته باشید. به روزرسانی های اتوماتیک ویندوز به چنین فضایی یا بیشتر نیاز دارد.
 • اگر IMAC Pro یا Mac Pro با 128 گیگابایت حافظه (RAM) یا بیشتر دارید ، دیسک استارت شما حداقل به همان اندازه فضای ذخیره سازی موجود در دسترس نیاز دارد زیرا MAC شما دارای حافظه است. 2

یک کلید USB خارجی با ظرفیت 16 گیگابایت یا بیشتر ، مگر اینکه از MAC استفاده کنید که نیازی به کلید برای نصب ویندوز ندارد.

نسخه 64 بیتی از ویندوز 10 خانواده یا ویندوز 10 حرفه ای بر روی تصویر دیسک (ISO) یا یک رسانه نصب دیگر. اگر برای اولین بار ویندوز را روی Mac خود نصب کنید ، باید یک نسخه کامل از ویندوز باشد ، و نه یک نسخه.

 • اگر کپی ویندوز شما در یک کلید USB به شما ارائه شده است یا اگر فقط یک کلید محصول ویندوز و دیسک نصب ندارید ، یک تصویر دیسک ویندوز 10 را از وب سایت Microsoft بارگیری کنید.
 • اگر کپی ویندوز شما در DVD به شما ارائه شده است ، ممکن است لازم باشد یک تصویر دیسک از این DVD ایجاد کنید.

ویندوز 10 را روی Mac نصب کنید

برای نصب ویندوز ، از دستیار Boot Camp تهیه شده با MAC خود استفاده کنید.

1. تنظیمات Secure Start -up را بررسی کنید

نحوه بررسی تنظیمات Secure Start -up خود را پیدا کنید. حداکثر ایمنی تنظیم پیش فرض Secure Start -up است. اگر آن را در مورد هرگونه امنیت تعریف کرده اید ، قبل از نصب ویندوز آن را بر روی حداکثر امنیت بازیابی کنید. پس از نصب ویندوز ، می توانید از هر تنظیم Secure Start -up استفاده کنید بدون اینکه بر توانایی خود برای شروع از ویندوز تأثیر بگذارد.

2. با استفاده از دستیار Boot Camp یک پارتیشن ویندوز ایجاد کنید

Wizard Boot Camp را از زیر مجموعه ابزار در پرونده برنامه های خود باز کنید. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

 • اگر از شما برای وارد کردن یک کلید USB دعوت شده اید ، کلید USB خود را به MAC خود وصل کنید. Wizard Boot Camp از آن برای ایجاد یک پخش کننده USB قابل شروع برای نصب ویندوز استفاده می کند.
 • هنگامی که جادوگر Boot Camp از شما می خواهد اندازه پارتیشن ویندوز را تعریف کنید ، الزامات مربوط به حداقل فضای ذخیره سازی موجود در بخش قبلی را فراموش نکنید. اندازه پارتیشن را که نیازهای شما را برآورده می کند ، ضمیمه کنید ، زیرا دیگر نمی توانید بعداً این مقدار را تغییر دهید.

3. پارتیشن ویندوز (bootcamp)

در پایان دستیار Boot Camp ، Mac شما را مجدداً راه اندازی می کند ، سپس برنامه نصب ویندوز را نمایش می دهد. اگر برنامه نصب درخواست نصب ویندوز را دارد ، پارتیشن BootCamp را انتخاب کرده و روی قالب کلیک کنید. در بیشتر موارد ، برنامه نصب به طور خودکار پارتیشن Bootcamp را انتخاب و قالب می کند.

4. ویندوز را نصب کنید

تمام دستگاه های خارجی را که در حین نصب لازم نیستند جدا کنید. برای شروع نصب ویندوز ، روی Next کلیک کنید و دستورالعمل های موجود در صفحه را دنبال کنید.

5. تحت برنامه نصب ویندوز از اردوگاه Boot استفاده کنید

پس از اتمام نصب ویندوز ، مک شما در زیر ویندوز شروع می شود و پنجره خوش آمدید برنامه نصب Boot Camp را باز می کند. دستورالعمل های موجود در صفحه را برای نصب Boot Camp و همچنین خلبانان ویندوز دنبال کنید. هنگامی که تمام شد ، از شما دعوت شده است که کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کنید.

 • اگر برنامه نصب Boot Camp باز نمی شود ، آن را به صورت دستی باز کنید تا نصب Boot Camp به پایان برسد.
 • اگر یک صفحه نمایش خارجی به درگاه Thunderbolt 3 Mac شما وصل شود ، این صفحه در حین نصب حدود دو دقیقه خالی (صفحه سیاه ، خاکستری یا آبی) باقی می ماند.

بین ویندوز و macOS جابجا شوید

برای جابجایی بین ویندوز و macOS ، رایانه را مجدداً راه اندازی کنید ، سپس کلید (یا alt) را نگه دارید ⌥ ⌥ در هنگام شروع -UP مهر شده است.

بیشتر بدانید

اگر یکی از مدل های MAC زیر را با OS X El Capitan یا نسخه بعدی دارید ، برای نصب ویندوز به یک کلید USB احتیاج ندارید:

 • MacBook در سال 2015 یا بعد از آن فروخته شد
 • MacBook Air در سال 2017 یا بعد از آن 3 فروخته شده است
 • MacBook Pro در سال 2015 یا بعد از آن به بازار عرضه شد
 • iMac در سال 2015 یا بعد از آن به بازار عرضه شد
 • imac pro (همه مدل ها)
 • Mac Pro در سال 2013 یا بعد از آن به بازار عرضه شد

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از ویندوز در Mac خود ، Wizard Boot Camp را باز کنید و روی دکمه Open Help Camp کلیک کنید.

1. اگر از IMAC (شبکیه 5K ، 27 اینچ ، اواخر سال 2014) ، iMac (27 اینچ ، اواخر سال 2013) یا iMac (27 اینچ ، پایان 2012) با یک هارد 3 سل و MacOS Mojave یا نسخه متعاقب آن استفاده می کنید. ممکن است در حین نصب نمایش داده شود.

2. به عنوان مثال ، اگر مک شما 128 گیگابایت حافظه دارد ، حداقل 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی باید برای ویندوز در دیسک شروع شما در دسترس باشد. برای اطلاع از میزان حافظه موجود در MAC ، منوی Apple > درباره این MAC را انتخاب کنید. برای بررسی میزان فضای ذخیره سازی موجود ، روی برگه ذخیره سازی در همان پنجره کلیک کنید.

3. گزینه ای که در این مدل های MAC ارائه شده است هارد 128 گیگابایتی بود. اپل هارد دیسک های 256 گیگابایت یا بیشتر را توصیه می کند تا بتوانید بخشی از کمپ بوت حداقل 128 گیگابایت را ایجاد کنید.

اطلاعات مربوط به محصولاتی که توسط اپل تولید نشده اند ، یا به وب سایت های مستقل که توسط اپل بررسی نشده و مورد آزمایش قرار نمی گیرند ، فقط به عنوان یک نشانه ارائه شده است و هیچ توصیه ای را تشکیل نمی دهد. اپل نمی تواند مسئولیت استفاده از چنین سایت ها یا محصولات شخص ثالث یا عملکرد آنها را بر عهده بگیرد. اپل به هیچ وجه قابلیت اطمینان یک وب سایت شخص سوم یا صحت اطلاعاتی را که دومی ارائه می دهد تضمین نمی کند. برای اطلاعات بیشتر با تامین کننده تماس بگیرید.