نحوه انجام تست عملکرد ویندوز 10 PC و تسریع در آن?, تست عملکرد کامپیوتر. سیستم رایانه شخصی آنلاین را آزمایش کنید. خدمات آنلاین برای بررسی کارت ویدیو. بررسی

تست عملکرد کامپیوتر. سیستم رایانه شخصی آنلاین را آزمایش کنید. خدمات آنلاین برای بررسی کارت ویدیو. بررسی

Contents

اصلی ترین و محبوب ترین برنامه برای شناسایی پردازنده ها ، مادربردها (از جمله نسخه BIOS UEFI) ، حافظه (از جمله SPD) یا کارتهای گرافیکی. ما یک نمای کلی از داده های تجهیزات دریافت می کنیم.

نحوه انجام تست عملکرد ویندوز 10 PC و تسریع در آن ?

نحوه انجام تست عملکرد ویندوز 10 ، 11 رایانه ? در این مقاله ، ما دو ابزار برای تجزیه و تحلیل عملکرد PC و 6 روش برای سرعت بخشیدن به رایانه ارائه خواهیم داد.

توسط EVA/آخرین به روزرسانی: 05/17/2023

به تست عملکرد ویندوز 10 ، 11 PC نیاز دارید

پس از چند سال استفاده از رایانه شخصی ، بسیاری از کاربران این تصور را دارند که کامپیوتر کند می شود و عملکرد رایانه دیگر به اندازه گذشته خوب نیست. بنابراین ، اگر می توانید عملکرد رایانه خود را بررسی کنید ، می توانید پیدا کنید که چه چیزی رایانه شما را کند می کند و مشکل را برای تسریع آن حل می کند.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ابزاری یکپارچه در ویندوز و یک ابزار شخص ثالث برای اجرای تجزیه و تحلیل عملکرد ویندوز 10،11 استفاده کنید. سپس ما برخی از راه حل ها را برای شما لیست خواهیم کرد. می توانید برخی از آنها را برای به روزرسانی رایانه شخصی انتخاب کنید و رایانه شخصی خود را سریعتر و روان تر کنید.

نحوه انجام تست عملکرد ویندوز 10 ، 11 رایانه ?

در این قسمت ، می توانید نحوه عملکرد و سرعت رایانه را با 2 ابزار بررسی کنید.

1. عملکرد PC را با ابزار یکپارچه ویندوز تجزیه و تحلیل کنید

مرحله 1. کلید را فشار دهید ویندوز + R و نوع: پراکنده و مطبوعات ورود, یا روی کلیک کنید خوب.

پراکنده

مرحله 2. در مؤلفه سمت چپ برنامه تحلیل کننده عملکرد, در محل قرار گرفتن مجموعه ای از جمع آوری داده ها > سیستم > عملکرد سیستم. سپس عملکرد سیستم را راست کلیک کرده و روی کلیک کنید برای راه اندازی.

عملکرد سیستم

مرحله 3. تأیید فقط باید تقریباً دقیقه طول بکشد. در حین اجرای آن ، نمادی را در کنار عملکرد سیستم مشاهده خواهید کرد. پس از اتمام ، در کرکره سمت چپ ، به آنجا بروید گزارش ها> سیستم> عملکرد سیستم.

گزارش ها

مرحله 4. بر روی گزارش برای باز کردن آن دوبار کلیک کنید ، و متوجه خواهید شد که خلاصه ای از سیستم را ارائه می دهد و می توانید مؤلفه هایی مانند دیسک ، پردازنده و شبکه را عمیق تر کنید. هر بخش اطلاعاتی را در مورد همه جنبه های رایانه شخصی شما ارائه می دهد.

2. یک تست عملکرد رایگان رایانه شخصی آنلاین با نرم افزار سوم حزب اجرا کنید

ابزار یکپارچه ویندوز عملکرد دقیق دیسک را بررسی نمی کند ، بنابراین اگر می خواهید سرعت خواندن و نوشتن دیسک های خود را با دقت بررسی کنید ، می توانید قسمت Aomi Standard Association Parttion ، یک دیسک و مدیر پارتیشن رایگان را به صورت رایگان برای ویندوز 11/10 انتخاب کنید. /8/8.1/7/xp/vista.

عملکرد تست سرعت دیسک حالت های تست و تست ساده را برای کمک به کاربران در آزمایش سرعت دیسک برای نیازهای مختلف فراهم می کند. و بعد از آزمون می توانید نتیجه آزمایش را صادر کنید تا تمام جزئیات را بخوانید.

دانلود

مرحله 1. دستیار پارتیشن AOMEI را بارگیری و اجرا کنید. روی کلیک کنید تست -> تست سرعت دیسک.

تست سرعت دیسک

مرحله 2. در پنجره جدید ، می توانید یک پارتیشن را برای تست انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید برای راه اندازی.

برای راه اندازی

مرحله 3. پس از اتمام تست سرعت ، می توانید نتایج را صادر کنید.

صادر کردن

مرحله 4. اگر به یک تست کامل تر نیاز دارید ، لطفاً به نسخه حرفه ای بروید و از آن استفاده کنید حالت حرفه ای. در رابط Pro Mode ، اطلاعات بیشتر نمایش داده می شود:

حالت حرفه ای

اگر فهمیدید که نتیجه آزمایش در واقع نشان می دهد که سرعت دیسک تحت تأثیر به روزرسانی سیستم عامل قرار دارد ، برای حل مشکل باید اقدامات لازم را انجام دهید.

نحوه بهبود عملکرد ویندوز 10 ، 11 رایانه شخصی ?

پس از بررسی عملکرد رایانه و سرعت دیسک ، ممکن است مشکلی را پیدا کرده باشید که باعث کاهش عملکرد رایانه شخصی می شود. در این بخش ، ما برخی از روشهای عملی را برای کمک به شما در بهبود عملکرد رایانه شخصی ذکر می کنیم.

روش 1. به روزرسانی های ویندوز و درایورهای دستگاه را بررسی کنید

بررسی کنید که جدیدترین نسخه ویندوز نصب شده است. هنگامی که به دنبال به روزرسانی هستید ، رایانه شخصی شما به دنبال جدیدترین درایورهای دستگاه نیز خواهد بود که می تواند به بهبود عملکرد رایانه شما کمک کند.

مرحله 1. دکمه را انتخاب کنید برای راه اندازی, سپس انتخاب کنید تنظیمات > به روز رسانی و امنیت > به روز رسانی ویندوز > به روزرسانی ها را جستجو کنید.

مرحله 2. اگر وضعیت نشان می دهد “شما به روز هستید” ، به روزرسانی های اختیاری را ادامه دهید و جستجو کنید. اگر وضعیت نشان می دهد “به روزرسانی ها در دسترس هستند” ، پس از بارگیری ، انتخاب کنید الآن نصب کن.

مرحله 3. به روزرسانی هایی را که می خواهید نصب کنید انتخاب کنید ، سپس نصب را انتخاب کنید ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید که آیا به نظر می رسد بهتر کار می کند.

روش 2. برخی از برنامه های خاص را در تنظیمات Start -up غیرفعال کنید

می توانید تعداد برنامه هایی را که در Start -up اجرا می شود محدود کنید.

مرحله 1. باز کن تنظیمات > برنامه های کاربردی > استارت آپ.

مرحله 2. روی منو کلیک کنید مرتب سازی توسط و گزینه را انتخاب کنید تأثیر در شروع -up.

مرحله 3. برنامه های غیر ضروری را با تأثیر زیاد غیرفعال کنید.

استارت آپ

روش 3. برخی از برنامه های غیر ضروری را حذف کنید

رایانه شما با بسیاری از نرم افزارها که اکثر کاربران هرگز از آن استفاده نمی کنند ، از قبل نصب شده است ، اما می تواند منابع زیادی از سیستم و فضای دیسک را مصرف کند.

مرحله 1. دسترسی تنظیمات > برنامه های کاربردی > برنامه ها و ویژگی ها . می توانید کلیه برنامه های نصب شده در لیست برنامه ها و ویژگی ها را مشاهده کنید.

مرحله 2. برای حذف برنامه های کوچک یا غیر ضروری ، روی این برنامه کلیک کنید و انتخاب کنید حذف کردن.

حذف کردن

روش 4. برای جابجایی برنامه ها از برنامه شخص ثالث استفاده کنید

اگر نمی خواهید هیچ نرم افزاری را حذف کنید ، می توانید به دستیار پارتیشن AOMEI Préffessional ارتقا دهید تا برنامه های حجمی را به خواننده/دیسک دیگری منتقل کنید ، بنابراین فضای مربوط به سیستم خواننده سیستم خود را آزاد می کنید.

انتشارات PRO یک تابع دارد برنامه حرکت که به شما امکان می دهد برنامه های نصب شده پس از اسکن دیسک را برای شناسایی برنامه ها و پرونده های تلفن همراه منتقل کنید. پس از اتمام عمل ، می توانید برنامه های خود را از مسیر ذخیره سازی جدید اجرا کنید و داده های شما در مکان جدید ذخیره می شود.

مورد توجه : مطمئن شوید که بازیکن هدف فضای آزاد کافی برای ضبط همه چیز را که حرکت می کنید داشته باشد. اگر یک نظر به شما می گوید که فضا کافی نیست ، ابتدا می توانید پارتیشن را گسترش دهید.

مرحله 1. روی کلیک کنید سعادت اوبر در بالا ، سپس عملکرد را انتخاب کنید برنامه حرکت.

همه ابزارها

در این پنجره ، انتخاب کنید برنامه ها را جابجا کنید. گزینه پرونده ها را جابجا کنید می تواند هر پرونده ضبط را دیسک دیگری مانند حرکت پوشه اسناد جابجا کند.

برنامه ها را جابجا کنید

مرحله 2: در پنجره پاپ آپ ، تمام پارتیشن های دیسک ها ، ظرفیت های آنها و تعداد برنامه های تلفن همراه را مشاهده خواهید کرد. پارتیشن منبع را انتخاب کرده و روی کلیک کنید ذیل.

یک پارتیشن را انتخاب کنید

مرحله 3: برنامه ها را برای جابجایی پیدا کرده و بررسی کنید ، مکان هدف را انتخاب کنید ، سپس روی کلیک کنید حرکت.

برنامه های انتخاب شده

مرحله 4: در پنجره متنی ، باید تأیید کنید که برنامه های انتخاب شده را بسته اید. روی کلیک کنید خوب برای شروع روند.

اطلاعات را تأیید کنید

مرحله 5 : برای لحظه ای صبر کنید ، این نرم افزار به مکان هدف منتقل می شود.

پایان

روش 5. بالا بردن

اگر از هارد سنتی به عنوان دیسک سیستم برای رایانه شخصی خود استفاده می کنید ، پیشنهاد می کنیم آن را با SSD جایگزین کنید. SSD عملکرد بهتری ، سرعت پردازش سریعتر داده ها و ساختار فیزیکی با ثبات تر ارائه می دهد. و اکنون ، SSD با همان ظرفیت هارد دیسک مانند گذشته گران نیست. شما می توانید از عملکرد بهتر دیسک در رایانه شخصی خود با SSD سازگار استفاده کنید.

برای جایگزینی صحیح دیسک خود ، توصیه می کنیم به جای نصب مجدد سیستم و تمام برنامه های خود ، آن را کلون کنید. دستیار پارتیشن AOMEI نیز یک گزینه دارد دستیار کلونینگ دیسک که می تواند یک هارد دیسک را بر روی دیگری کلون کند و دو روش کلونینگ را ارائه دهد.

شما باید از داده های مهم در مورد SSD هدف پشتیبان تهیه کنید زیرا در طی فرآیند کلونینگ پاک می شود.

مرحله 1. نرم افزار را اجرا کنید. در رابط اصلی ، انتخاب کنید شبیه -> کلون هارد دیسک.

کلونینگ دیسک

مرحله 2. یک پنجره ظاهر می شود که در آن باید یک کلون سازی را انتخاب کنید.

 • به سرعت دیسک را کلون کنید : این فقط فضای مورد استفاده در دیسک منبع را کلون می کند و به شما امکان می دهد پارتیشن ها را روی دیسک هدف تنظیم کنید. از طریق این روش می توانید یک دیسک بزرگ را روی دیسک کوچکتر کلون کنید.

بخش کلون بر اساس بخش : همه بخش ها کلون می شوند. او زمان می برد.

به سرعت دیسک را کلون کنید

مرحله 3. هارد سنتی را به عنوان دیسک منبع انتخاب کرده و روی دکمه کلیک کنید ذیل.

دیسک منبع

مرحله 4. SSD را به عنوان دیسک مقصد انتخاب کنید. بررسی عملکرد SSD را بهینه کنید برای تراز 4K SSD. سپس روی کلیک کنید ذیل.

دیسک هدف

مرحله 5. در این پنجره می توانید اندازه پارتیشن را تغییر دهید در صورت انتخاب ویرایش پارتیشن ها در دیسک مقصد. (البته ، شما همچنین می توانید دو گزینه دیگر را انتخاب کنید. گزینه کلونینگ بدون تغییر اندازه هنگامی که اندازه دیسک هدف از اندازه دیسک منبع پایین باشد ، خاکستری می شود.)

دیسک را اصلاح کنید

یادداشتی را در مورد نحوه شروع از دیسک کلون شده پس از عمل مشاهده خواهید کرد. آن را در خاطر داشته باشید و روی آن کلیک کنید پایان دادن به.

یادداشت های استارت

مرحله 6. شما به رابط اصلی باز خواهید گشت. روی کلیک کنید درخواست دادن بعد از آن اجرا کردن برای تأیید عملیات.

درخواست دادن

نکته: اگر می خواهید فقط سیستم عامل را جابجا کنید ، می توانید عملکرد سیستم عامل Migrate را به SSD/HDD انتخاب کنید.

روش 6. پرونده های غیر ضروری را تمیز کنید

پرونده های غیر ضروری بر عملکرد هارد بر تأثیر می گذارد. اگر مدت طولانی پرونده های غیر ضروری را پاک نکرده اید ، تمیز کردن پرونده های غیر ضروری می تواند عملکرد رایانه شخصی را کمی بهبود بخشد.

مرحله 1. فشار دهید ویندوز + S, جستجو کردن تمیز کردن و برای باز کردن این ابزار بر روی نتیجه جستجو دوبار کلیک کنید.

مرحله 2. در پنجره متنی ، خواننده مورد نظر خود را از منوی Drop -down انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید خوب.

مرحله 3. با صبر صبر کنید که این ابزار تجزیه و تحلیل این خواننده را به پایان رسانده است. سپس ، در پنجره جدید ، پرونده هایی را که می خواهید تمیز کنید انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید خوب. یا می توانید روی آن کلیک کنید پرونده های سیستم را تمیز کنید برای جستجوی حافظه پنهان سیستم بیشتر.

پرونده ها برای حذف

همچنین می توانید به طور خودکار پرونده های غیر ضروری را تمیز کنید ، به تنظیماتسیستمذخیره سازی, فعال کردندستیار ذخیره سازی.

0

اگر می خواهید یک تمیز کردن عمیق داشته باشید ، می توانید از عملکرد پاک کننده PC دستیار پارتیشن AOMEI استفاده کنید.

نتیجه

این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه یک تست عملکرد ویندوز 10 ، 11 را انجام دهید و 6 روش را برای تسریع در آن ارائه می دهد. برای حفظ عملکرد رایانه شخصی در سطح خوبی ، باید نگهداری روزانه خوبی را حفظ کنید. دستیار پارتیشن Aomei یک شریک عملی برای کمک به شما در مدیریت سوابق خود است. علاوه بر توابعی که در بالا به آن اشاره کردیم ، این ابزار همچنین می تواند دیسک را به MBR/GPT بدون حذف پارتیشن تبدیل کند ، سیستم های فایل را بین NTFS و FAT32 بدون قالب بندی تبدیل کنید ، یک هارد دیسک و غیره را کاملاً پاک کنید.

و در صورت نیاز به آن ، می توانید نسخه سرور را که مخصوص کاربران ویندوز سرور طراحی شده است انتخاب کنید (ویندوز سرور 2022/2019/2012 (R2)/2008 (R2)/2003) کاربران (R2)/2003).

مدیر پارتیشن رایگان

 • پارتیشن را گسترش داده و حرکت دهید
 • کلون سیستم/دیسک
 • دیسک MBR/GPT را تبدیل کنید
 • خطاهای دیسک را بررسی کنید

ارزیابی دانلود.کم

هنوز به کمک نیاز داری?

مشکل شما حل شده است? در غیر این صورت ، لطفاً سوال خود را در قسمت جستجوی زیر وارد کنید.

تست عملکرد کامپیوتر. سیستم رایانه شخصی آنلاین را آزمایش کنید. خدمات آنلاین برای بررسی کارت ویدیو. بررسی

نحوه تعریف مؤلفه هایی که در داخل رایانه هستند و تنظیمات آنها را نمایش می دهند? نحوه بررسی پردازنده یا کارت ویدیویی برای عملکرد و بدون گرمای? برای استفاده کافی است برنامه آزمایش و تشخیصی.

برنامه های جایگزین: Catzilla ، Unigine Supposition ، Unigine Heaven ، نام تجاری 3D 11

PCmark به نوبه خود ابزاری محبوب برای تأیید عملکرد کلی رایانه است. این آزمایشات ، از جمله موارد دیگر ، شامل برنامه هایی مانند کار در برگه های اداری ، عملیات گرافیکی 2D ، ناوبری صفحات آنلاین و همچنین کنفرانس ویدئو است.

با این حال ، در آخرین نسخه ، آنها از تست رسانه (SSD یا HDD) امتناع کردند. نسخه رایگان فقط BASIC.

اگر می خواهید بررسی کنید که چگونه رایانه شما به یک کار واقعیت مجازی منتهی می شود و بازی هایی را برای عینک Oculus Rift یا HTC Vive ارائه می دهد ، VR Mark برای شما مفید خواهد بود. همانطور که در مورد سایر برنامه های FutureMark ، فقط نسخه اصلی رایگان است.

این ابزار برای بازی های VR با استفاده از DirectX 12 (سیان) و بیشترین تقاضا (آبی) به سه تست از جمله یک پایه (نارنجی) مجهز شده است.

برنامه جایگزین: تست عملکرد SteamVR

CPU -Z – برای شناسایی تجهیزات

اصلی ترین و محبوب ترین برنامه برای شناسایی پردازنده ها ، مادربردها (از جمله نسخه BIOS UEFI) ، حافظه (از جمله SPD) یا کارتهای گرافیکی. ما یک نمای کلی از داده های تجهیزات دریافت می کنیم.

همچنین می توانید پردازنده را در برنامه های تک رشته ای آزمایش کرده و نتایج را با سایر پردازنده های پایگاه داده مقایسه کنید. اگر می خواهید بدانید که دقیقاً در رایانه شما و نحوه عملکرد آن چیست ، این اولین برنامه ای است که باید نصب کنید.

با تشکر از CPU-Z ، می توانید به راحتی ، به عنوان مثال ، از چه فرکانس و تأخیر در RAM در حال اجرا و همچنین فرکانس ساعت پردازنده در زمان واقعی بررسی کنید. لازم به ذکر است که نسخه Android در دسترس است.

برنامه های جایگزین: CPU Crystal ، Speccy

GPU-Z برنامه اصلی برای تعریف کارتهای ویدیویی و ویژگی های آنها از جمله فرکانس فعلی آنها است. برنامه دارای یک آزمایش اساسی است که به شما امکان می دهد “سریع” اطمینان حاصل کنید که کارت تصویری به درستی کار می کند.

این ارزش دارد ، با این حال ، لازم به ذکر است که آزمون این برنامه به آنچه که به عنوان مثال ، هنگام پذیرش ، کارت ویدیو کاملاً پایدار خواهد بود ، اعتماد به نفس نخواهد داد. برای انجام این کار ، ارزش استفاده از محصولات پیشرفته تر ، مانند تست مقاومت در برنامه 3D-mark را دارد.

برنامه جایگزین: بیننده Caps GPU

Cinebench یک ابزار تست مبتنی بر موتور سینمای 4D است و برای تأیید عملکرد پردازنده در نظر گرفته شده است. او یک صحنه سه بعدی ایجاد می کند – این آزمایش را می توان با استفاده از تمام جریان های پردازنده مرکزی یا یک جریان واحد انجام داد. این ایده خوبی از ظرفیت های پردازنده می دهد.

Cinebench همچنین دارای یک آزمایش کارت ویدیویی یکپارچه است که از یک صحنه سه بعدی پیچیده استفاده می کند که به عنوان مثال آزار و اذیت در وسایل نقلیه (تولید شده Renderraron) ، عملکرد کارت گرافیک را اندازه گیری می کند در حالت OpenGL.

برنامه های جایگزین: Luxmark (رندر گرافیکی سه بعدی با استفاده از CPU یا GPU) ، COMPUBENCH (رندر گرافیکی سه بعدی با GPU)

4.5.1 – ثبات و دما را بررسی کنید

برنامه های جایگزین: Furmark ، Premium95 یا Speedfan ، Realtemp و CoreTemp نظارت دما.

Memtest86 یک برنامه عالی برای بررسی عملکرد مناسب RAM است. این یکی از این مؤلفه هایی است که کار پایدار برای عملکرد رایانه بسیار مهم است.

این برنامه از Starter Flash Reader (یا CD / DVD اگر شخص دیگری از آنها استفاده کند) شروع می شود.

برنامه جایگزین: Premium95

Prime95 – تست پایداری یا دما در زیر بار

یک برنامه عالی دیگر برای آزمایش پایداری یا دمای اجزای رایانه با بار زیاد. ما می توانیم بین شلوغ ترین تست ها مانند RAM یا پردازنده انتخاب کنیم.

برنامه ها ، جایگزین: Occt ، Memtest86

مشخص کردن یکی از آنها دشوار است ، بهترین برنامه برای تأیید عملکرد رسانه داده (HDD و Disks Disks SSD) ، اما اگر قبلاً مجبور به انجام آن هستید ، مورد علاقه CrystalDmarkmark خواهد بود. این امکان را به شما می دهد تا عملکرد رسانه ها را بررسی کنید ، هم در مورد داده ها و هم در نوشتن داده های سریال و هم پرونده های کوچک.

این ایده خوبی از ویژگی های واقعی گره آزمایش شده می دهد. اگر شما نه تنها به عملکرد علاقه دارید (و به عنوان مثال ، خوانش های هوشمند ، امکان بارگیری یک سیستم عامل جدید یا اجرای پاک کردن ایمن) ، مفید است که از برنامه های متصل به تولید کنندگان بپرسید. به عنوان مثال ، در مورد Sandisk ، داشبورد Sandisk SSD در دسترس است و سامسونگ – جادوگر سامسونگ.

برنامه های جایگزین: مانند SSD ، SSD ، نرم افزار سازنده گنجانده شده است

نیاز به بررسی این یا اینکه مؤلفه سیستم رایانه به دلایل مختلف می تواند رخ دهد. برخی به سادگی می خواهند پایداری آهن را بررسی کنند ، برخی دیگر به دنبال دلایل اختلال در عملکرد دستگاه هستند یا به حداکثر سرعت می رسند. برای انجام این کار ، برای آزمایش رایانه به یک برنامه نیاز دارید.

تست رایانه برای عملکرد آنلاین

تأیید تجهیزات همیشه باید شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد این موضوع کند. اگر دقیقاً نمی دانید کدام مؤلفه ها از کدام نرم افزار استفاده می شوند ، انجام تست عملکرد رایانه برای شما دشوارتر خواهد بود. این پارامترها می توانند بگویند که برای اصلاح مشکل ، به سادگی حالت کار (اغلب در لپ تاپ ها) را اصلاح کنید یا خلبان را به روز کنید.

برای جمع آوری داده ها ، بارگیری برنامه های کاربردی لازم نیست ، در مرحله اول ، می توانید آنلاین را بررسی کنید. برای این کار ، سرویس MA-Config.com به خوبی مناسب است ، که می تواند تشخیص رایانه از راه دور را نیز انجام دهد. برای کار تستر ، ابتدا باید اضافه و تعریف را در مرورگر بارگیری و تعریف کنید. بسته به عملکرد ، این سرویس آنلاین شبیه به محبوب Sisoft Sandra است. این گزارش داده های کاملی را ارائه می دهد:

 • بر روی سازنده و مدل مادربرد ؛
 • نوع چیپست ؛
 • مقدار رم ، فرکانس عملکرد آن ؛
 • مدل های پردازنده ؛
 • داده های BIOS ؛
 • در مورد حاشیه مرتبط با اتوبوس USB.

همچنین برای تأیید عملکرد رایانه در شبکه ، به عنوان مثال پهنای باند مفید است. برای انجام این کار ، به وب سایت SpeedTest بروید.خالص ، در سایت ، دکمه تست BEGK را فشار داده و سرویس داده های مربوط به سرعت تخلیه داده ها را در شبکه و بارگیری به شما می دهد. این یکی از راه های ساده برای بررسی تأمین کننده “صداقت” است ، که شما را قطع می کند. او باید همزمان با نتایج آزمون با داده های سرویس بسته آنلاین شما باشد.

نحوه عملکرد کامپیوتر برای عملکرد

هنگامی که خطاها در رایانه با یک طرف سخت افزار رخ می دهد ، فرد به شکل “صفحه مرگ آبی” ، شروع به کار خود به خود ، تعلیق و “ترمز” سیستم با اختلالات روبرو می شود. بعضی اوقات این بیماری باعث ایجاد ویروس و تأیید کامل در جستجوی تهدیدها می شود ، اما در بدترین حالت ، آن را به خرابی در تجهیزات متصل می کند. در ابتدا باید مشخص شد که این عنصر باعث ایجاد مشکلات می شود ، سپس تعیین می کند که چه چیزی باعث چنین رفتاری شده است.

تأیید RAM

تهویه این قسمت از رایانه بسیار نادر است ، اما با شتاب سیستم همیشه در حال سوختن است. آزمایش RAM را می توان با استفاده از برنامه Memtest + 86 انجام داد. نمودار آزمون:

 1. ابزار را بارگیری کنید.
 2. یک فلاشگر متحرک ایجاد کنید.
 3. برنامه را از درایو فلش USB اجرا کنید و رم را بررسی کنید.
 4. آزمایش بی نهایت طولانی خواهد بود. اگر پس از چندین خطا تشخیص داده نشود ، این بدان معنی است که RAM به درستی کار می کند.

نحوه تست کارت ویدیو

بیشتر اوقات ، تمایل به آزمایش آداپتور ویدیو در صورت لزوم برای تشخیص حداکثر قدرت آن رخ می دهد. در صورت وجود معلولیت منابع برای بازی های جدید ، شاخص های خود در مورد پارامترهای کارخانه افزایش می یابد. بعضی اوقات چنین “شتاب” منجر به تهویه می شود ، اما در حال حاضر به وجدان مالک باقی می ماند. اگر کالای مورد استفاده را خریداری می کنید ، لازم است بدانید که چگونه کارت ویدیو را بررسی کنید. این امر از دستیابی به کاذب ، که بسیار زیاد است ، جلوگیری می کند. علاوه بر این ، این آزمایش به شناسایی خرابی های پنهان در تراشه در حین کار کمک می کند.

برای تست کارت تصویری در حالت بار ، Furmark برای شما مناسب است. این سیستم از تمام سیستم عامل های مدرن ، مدل های آداپتور پشتیبانی می کند ، از همه جهات کامل ترین داده ها را ارائه می دهد. برای شروع ، بارگیری و نصب خود ابزار ، پس از باز شدن پنجره ، که در آن باید این عناصر زیر انجام شود:

 1. با کلیک بر روی دکمه CPU-Z ، می توانید داده های کارت ویدیویی کامل را دریافت کنید: تاریخ انتشار ، فرکانس کار ، حافظه ویدیویی و مدل عملیاتی.
 2. برگه سنسورها در حال حاضر بار و دمای دستگاه را نشان می دهد – این نشانگرهای ساده است.
 3. برای آزمایش آداپتور ، کلید سوختگی را در آزمون فشار دهید ، سپس بروید.
 4. نمودار با داده های دما ظاهر می شود و “شیرینی مو” روی صفحه اصلی اجرا می شود.
 5. حداقل ارزیابی عملکرد کارت باید 15 دقیقه صبر کند. در صورت عدم وجود ژل ، ممکن است شروع شود که این آزمایش گذشت.
 6. به دما توجه کنید ، نباید بیش از 80 درجه سانتیگراد باشد. اگر نشانگر بالاتر باشد ، ممکن است که این مورد ناپایدار باشد و در یک لحظه معین می تواند غلبه کند. مشکل یا در خنک کننده ضعیف طرفداران است ، یا در عملکرد نادرست چیپست ها.

پردازنده تست استرس

برای آزمایش عملکرد پردازنده ، می توانید از برنامه CPU Test Pro استفاده کنید. این برنامه نه تنها CPU ، بلکه سایر جزئیات سیستم را نیز آزمایش می کند. برای بررسی در خانه و سازمان های تجاری استفاده می شود. این برنامه شامل چندین ماژول است که CPU ، حافظه نهان ، حافظه ، چیپست را بررسی می کند.

تست استرس رایانه بارهای سنگین ایجاد می کند. این کار برای تأیید پایداری حد قطعات و تشخیص قطعات معیوب انجام می شود. اگر سیستم برای همه آزمایشات ضروری باشد ، این برنامه می تواند به مدت 6 ساعت آزمایش کند ، به سادگی با استفاده معمول آن مستثنی است. قبل از آزمایش رایانه ، در مورد آن فکر کنید و اگر واقعاً به آن احتیاج دارید. بار استرس برای هر پردازنده طبیعی نیست و می تواند باعث تجزیه آن شود.

نحوه بررسی هارد دیسک

جزئیات مهم دیگر سیستم رایانه هارد دیسک یا هارد دیسک است. با شکستن ، دیگر هیچ ابزاری مفید نخواهد بود ، زیرا شروع “ماشین” امکان پذیر نخواهد بود. به عنوان یک قاعده ، در صورت نیاز به آزمایش قسمت مورد استفاده یا آشکار کردن دلایل احتمالی خرابی سیستم عامل ، از برنامه ها استفاده می شود. محبوب ترین ابزار ویکتوریا HDD است. پس از شروع برنامه مورد نیاز:

 1. اگر بیش از یک هارد دیسک دارید ، یکی را انتخاب کنید که باید در پنجره سمت راست آزمایش شود.
 2. برای شروع ، وضعیت هوشمند در برگه دوم منوی فوقانی بررسی می شود. دکمه Get Smart را فشار دهید. نتایج باید یک کلمه خوب باشد. نشانگر دمای هارد دیسک نباید بیش از 40 درجه باشد.
 3. سپس باید برگه تست ها را انتخاب کنید. در سمت راست صفحه ، مورد “Read” را انتخاب کنید تا یک برند روی آن نادیده بگیرید و دکمه شروع را فشار دهید.
 4. این برنامه دارای مستطیل های مختلف با رنگ های مختلف است. به هیچ وجه نباید قرمز باشد ، نارنجی از 5 تا 10 یافت می شود ، اما بهتر است. اگر همه بخش ها خاکستری باشند بهتر است.

هنگامی که شما موفق به آزمایش رایانه برای حضور بخش های شکسته شده اید ، می توانید آنها را برای جایگزینی ، بازیابی یا حذف اجرا کنید. این یک سیستم با ثبات تر سیستم را فراهم می کند. برای انجام این کار ، به جای عنصر نادیده گرفتن ، عمل لازم را انتخاب کنید.

سلام به همه! بسیاری از صاحبان رایانه های شخصی اغلب فکر می کنند که ماشین آنها به اندازه کافی سریع کار نمی کند ، به اصطلاح “در خارج”.

در این حالت ، لازم است “دوست آهنین” وی آزمایش شود و علت این رفتار را شناسایی کند. امروز من به شما می گویم که چگونه سرعت رایانه را بررسی کنید. اما اول ، بیایید تصمیم بگیریم که چرا باید انجام شود.

چرا نیاز به بررسی دارید?

صرف وقت گرانبها در آزمون ها به دلایل مختلف:

 • چک به شما امکان می دهد وظایفی را که رایانه شما قادر به کار به راحتی است و برای آن دشوار است درک کنید.
 • اگر می خواهید یک رایانه شخصی جدید یا یک لپ تاپ جدید بخرید ، می توانیم از نتایج چک استفاده کنیم ، می توانید مناسب ترین مدل را انتخاب کنید که تمام درخواست های شما را برآورده کند.
 • شما می آموزید که کدام مؤلفه ها به آرامی کار می کنند و در حین بروزرسانی قادر به جایگزینی آنها هستند.
 • شما می توانید ویژگی های رایانه خود را با PC یک شخص از دوستان خود مقایسه کنید و یاد بگیرید که رایانه شخصی آنها قدرتمندترین است.

چطور انجام دادن?

خوب ، بررسی سرعت بسیار ضروری و مهم است ، اما چگونه می توان سرعت را شناخت ، چگونه می توان آن را اندازه گیری کرد? برای یافتن سرعت رایانه ، به رایانه شخصی با سیستم ویندوز نصب شده روی آن ، مجموعه معمول برنامه های این سیستم عامل و دستورالعمل های من که در زیر شرح خواهم داد ، نیاز خواهید داشت.

شما می توانید با سه روش ساده بررسی کنید:

 1. با استفاده از شاخص سطح عملکرد ویندوز ؛
 2. استفاده از Windows Task Manager ، که باید از قبل برای شما آشنا باشد
 3. بر اساس استفاده از برنامه های ویژه.

هر یک از آنها را با جزئیات در نظر بگیرید.

روش اول

در ویندوز ، یک برنامه خدمات بسیار مفید به نام “وجود دارد” شاخص بهره وری“این برنامه امکان سنجش شاخص های رایانه شخصی شما را فراهم می کند ، برآورد هر یک و البته عملکرد سیستم را ارزیابی می کند. در این حالت ، اندازه شاخص عمومی از کوچکترین شاخص در بین عناصر تجاوز نمی کند.

در 7 ، 8 نسخه ویندوز و واستا در پنل پیکربندی ، به یک بخش “پیشخوان و عملکرد” ​​نیاز دارید (تحت ویندوز XP ، بررسی از این طریق غیرممکن است).

اگر در مورد نسخه 7 صحبت کنیم: حداکثر امتیاز 7.9 ، میانگین – از 3.5 تا 5. اگر شاخص عملکرد بیشتر از پنج باشد ، نمی توانید نگران چیزی باشید. با این حال ، اگر شاخص ها پایین تر از تخمین باشند “3.5 “، رایانه شخصی شما باید با یک مورد جدید جایگزین شود یا یک نسخه قدیمی را تولید کند (که بسیار ارزان تر خواهد بود).

در زباله ، حداکثر 5.9 و در 8 -ke – 9 است.9.

در ویندوز 8.1 و 10 ، تست های عملکرد با استفاده از پوسته نرم افزار PowerShell انجام می شود. برای باز کردن آن در نوار جستجوی صفحه نمایش Start -up ، “PowerShell” را بنویسید ، در نتایج جستجو ، دکمه ماوس سمت راست را راست کلیک کنید تا نماد “ابزار پیدا شده پیدا شده” و خط “اجرای از مدیر” را در آن انتخاب کنید منوی متن.

در Windows PowerShell ، Winsat را رسمی بنویسید و ورودی را فشار دهید. به دنبال این اقدامات ، موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:

یک ویژگی کوچک وجود دارد: اگر تست لپ تاپ را انجام دهید ، لازم است که به شبکه 220 ولت وصل شود ، در غیر این صورت برنامه خطایی ایجاد می کند.

کل روند می تواند چند دقیقه طول بکشد و نتیجه در اینجا ثبت می شود:
ج: \\ ویندوز \\ عملکرد \\ winsat \\ datastore \\ . رسمی.ارزیابی (اخیر) .وینس.XML.

در برنامه Windows PowerShell بدون حقوق مدیر ، آزمایش سیستم قابل انجام نیست ، شما فقط می توانید تخمین های عملکرد صادر شده پس از آزمون قبلی را ببینید. برای این ، ثبت نام کنید “get-ciminstance win32_winsat” و Enter را فشار دهید. در نتیجه ، خواهید دید:

راه دوم

اگر می خواهید یک ایده بسیار دقیق از سرعت سیستم خود داشته باشید ، این روش برای شما عملی ترین خواهد بود. مهمترین مزیت مزیت آن این است که قادر است نه تنها سرعتی که رایانه سریع با آن سریع است ، نشان دهد بلکه چه سرعت عناصر جداگانه ای دارد.

برای تعیین کیفیت کار از این طریق ، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. در همان زمان ، کلیدهای ALT ، CTRL را فشار دهید ، حذف کنید.
 2. روی “مدیر وظیفه” کلیک کنید.
 3. در مدیر وظیفه ، برگه ای به نام “عملکرد” ​​را انتخاب کنید.

در “عملکرد” ​​، خواهید دید که کامپیوتر شما به طور کامل کار می کند. اگر سطح کیفیت کار آن کافی نیست ، می توانید سعی کنید ماشین خود را ارتقا دهید.

گرافیک به شما امکان می دهد تعیین کنید که با چه کار آهسته رایانه متصل شده است: با بار پردازنده یا با کمبود رم. خط سبز به کار عالی ، زرد – در سطح قابل قبول شهادت می دهد ، اما اگر خط قرمز باشد ، باید فوراً عمل کند.

راه سوم

این روش استفاده از برنامه های ویژه است. برنامه های ویژه ای وجود دارد که به طور خاص به منظور جمع آوری داده های رایانه ای ایجاد شده است.

فقط یک دسته از انواع آزمایشات ، ارقام و اطلاعات وجود دارد. با استفاده از این محصولات می توانید کامل ترین داده ها را در سرعت رایانه شخصی خود دریافت کنید. این برنامه ها چیست? در اینجا لیستی از کسانی که حداقل یک بار از آنها استفاده کردم آورده شده است:

اورست.. با این حال ، به طور عمده برای تجزیه و تحلیل پیکربندی PC ایجاد شده است ، با این حال ، تعداد زیادی آزمایش مختلف را ارائه می دهد.

ساندرا Sisoftware.. در حال حاضر ، بهینه ترین گزینه ، اگر می خواهید سطح سلامتی را آزمایش کنید.

3DMARK.. تخصص اصلی آن تست کارتهای ویدیویی است. این شامل تعداد زیادی از تست های مختلف بافت ، کار با مدل سازی 3 بعدی و غیره است. یک نسخه تست کامل وجود دارد که به نظر می رسد مانند یک بازی ویدیویی است که در آن بازی نمی کنید ، اما یک برنامه. در طول کار خود ، این ارزیابی از ثبات کارت ویدیو در طی هزینه های بزرگ ، میزان فریم را اندازه گیری می کند.

علامت.. این نرم افزار سبک است که برای استفاده محدود طراحی شده است. این فقط برای بررسی سرعت انجام می شود. به شما امکان می دهد تست های یکپارچه را از هر مؤلفه رایانه ای انجام دهید. ویژگی اصلی وجود ظرفیت مقایسه عملکرد تجارت شخصی شما با ضریب متوسط ​​جهان است.

شما می توانید این برنامه ها را در منابع رسمی اینترنت توسعه دهندگان آنلاین آنها بارگیری کنید.

در واقع ، همه ، دوستان عزیز! در پایان ، من می خواهم در مورد دوره یادگیری برای شما تعریف کنم ، کارآیی که می توانم خودم را “بررسی کنم”. ما در مورد دوره “اسرار کار موفق در رایانه” صحبت می کنیم.

از تعداد زیادی از دوره های مشابه دیگر ، ارائه شده عمدتا با حرفه ای بودن نویسنده و سادگی ارائه متفاوت است. تمام ظرافت های کار روی رایانه شخصی بسیار ساده توصیف شده است و واضح است که حتی سالمندان پیری ، که برای مقابله با فناوری مدرن شناخته شده است ، در چند ماه از مطالعات به کاربران باتجربه تبدیل می شود.

من می خواهم شما در علوم کامپیوتر افراد سواد باشید و به شما کمک می کنم به وبلاگ من کمک کنید. بنابراین ، مشترک شدن در به روزرسانی ها را فراموش نکنید و از انتشار مقاله جدید پیروی کنید.

اطلاعات را در اجتماعی به اشتراک بگذارید. شبکه ها ، شما را می بینیم!

ارادتمند شما! عبدالین روسلان

اگر به سؤالاتی مانند بررسی سرعت اتصال به اینترنت خود علاقه دارید ، مانیتور را آزمایش کنید یا با مراقبت از صدای استریو دستگاه با بلندگوها ، مقاله ما به شما کمک می کند تا آزمایشات لازم را به سرعت و بدون نصب نرم افزار انجام دهید!

همه چیز در مورد رایانه شما – بسیار مهم است. اول ، این امکان را به شما می دهد تا پتانسیل رایانه شخصی خود را بهتر درک کنید و از طرف دیگر ، نتایج سیستم خود را با نتایج سایر کاربران مقایسه کنید.

برای آزمایش کامل رایانه های شخصی خود ، می توانید از ابزارهای پیچیده ویژه ، به نوعی و مانند آن استفاده کنید. چیزی در سیستم را می توان در خصوصیات رایانه یافت ، اما تعدادی از شاخص های ساده تر ، سریعتر و کاربردی برای تشخیص با کمک خدمات ویژه آنلاین وجود دارد. آنها هستند که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرند.

که نمی تواند آزمایش کند و چرا

برخی از آنها نمی توانند منابع اینترنتی مدرن باشند ، این واقعیت که فقط در محیط مرورگر کار می کنند ، محدودیت هایی را به آنها تحمیل می کند. به طور خاص ، با کمک آنها ، ما نمی توانیم دسترسی مستقیم به سیستم و پارامترهای آن را بدست آوریم. در نتیجه ، به عنوان مثال ، خدمات تست حافظه عملیاتی یا کارتهای ویدیویی آنلاین وجود ندارد.

درست است ، چندین درگاه پیدا کرده اند که چگونه می توانند این محدودیت را بدست آورند. آنها پیشنهاد می کنند یک صفحه نمایش صفحه نمایش ویژه ، که داده ها را روی رایانه شخصی شما جمع آوری می کند ، آنها را به سرور منتقل می کند و در آنجا پردازش می شود و به صورت آماده برای استفاده آماده برای استفاده در پنجره مرورگر صادر می شود. این یک سرویس آنلاین تمیز نیست ، اما همیشه. چنین سایت های روسی ، من DriverCloud را توصیه می کنم.com:

پس از کلیک بر روی دکمه “شروع تجزیه و تحلیل” ، شارژر شروع پلاگین باید به طور خودکار بارگیری شود ، که در فرم تعیین شده است که تقریباً بیش از 11 مگا-تیکل طول می کشد (اگر بارگیری شروع نشده باشد ، می توانید به صورت دستی بارگیری کنید صفحه “چگونه می توانم افزونه را حذف کنم? “). اگر همه چیز از قبل نصب شده باشد ، تست ها شروع می شوند ، نتیجه آن تقریباً از این جدول تلفیقی خواهد بود:

ما تقریباً به تمام مؤلفه های رایانه شخصی اطلاعات عمومی را دریافت خواهیم کرد. با این حال ، این همه داده ها نیست! در سمت راست هر ماژول توضیحات ، یک دکمه بیشتر با فشار دادن وجود دارد که می توانید تعداد مشخصی از خصوصیات اضافی را در هر گروه انتخاب کنید.

اما این همه چیز نیست 🙂 چگونه از این نام حدس بزنید ، DriversCloud به تمام گره های اصلی رایانه شما اجازه می دهد! به منظور آشنایی با پیشنهاد لیست به روزرسانی ، بر روی دکمه “جستجوی خلبانان” تحت ویژگی های جدول رایانه شخصی خود کلیک کنید.

به طور خلاصه ، سرویس DriverCloud نسبتاً قاطع است ، اما افسوس ، کاملاً مستقل از نرم افزار شخص ثالث نیست. کاملاً آنلاین با استفاده از یک مرورگر معمولی ، ما فقط می توانیم ظرفیت های چندرسانه ای یا تنظیمات شبکه را آزمایش کنیم:

 • عملکرد میکروفون (نیاز به در دسترس بودن) و بلندگوها دارد
 • تنظیمات مانیتور (ابعاد نمایش ، پارامترهای رنگ ، روشنایی ، کنتراست و غیره.) ؛
 • کار با پرونده ها ؛
 • تنظیمات اتصال شبکه (سرعت ، مرورگر استفاده شده ، آدرس IP و غیره.).

من هر آنچه را که توانستم پیدا کنم پیشنهاد می کنم :).

بررسی سرعت اینترنت

احتمالاً اولین و منطقی ترین ، که نیاز به بازرسی دارد ، سرعت اتصال به اینترنت است. ما منطق را نمی شکنیم 🙂

برای آزمایش سرعت اینترنت ، خدمات مختلفی وجود دارد. هر یک از آنها می توانند نتایج متفاوتی به دست آورند ، برای به دست آوردن داده های دقیق تر ، من به شما توصیه می کنم خوانش ها را در سایت های مختلف بررسی کرده و مقدار متوسط ​​را که تا حد امکان دقیق خواهد بود محاسبه کنید.

در اینجا لیستی از کارآمدترین خدمات تست سرعت اینترنت آورده شده است:

جوهر همه یکی است: رایانه شما با هر سرور متصل می شود ، برخی از پرونده های تست را از آنجا بارگیری می کند ، سپس آنها را برمی گرداند. با توجه به سرعتی که داده ها به دست می آورند و بارگیری می کنند ، میانگین سرعت اتصال اینترنت شما روی سرور محاسبه می شود. داده های به دست آمده به صورت تصاویر زیبا یا متن ساده نمایش داده می شود.

از لیست فوق ، یکی از دقیق ترین و زیباترین خدمات کنترل سرعت اینترنت ، سرعت است.خالص:

یکی از ویژگی های این سرویس این است که قبل از آزمایش می توانید از بین هر سرور موجود در هر شهر کارت انتخاب کنید! اگر این کار را نکنید ، SpeedTest یکی از نزدیکترین مکان فعلی خود را انتخاب می کند ، که توسط آدرس IP محاسبه می شود.

برای شروع تست ، فقط روی دکمه “شروع چک” کلیک کرده و منتظر بارگیری و ارسال داده ها باشید. به هر حال ، کل فرآیند متحرک است و می توانید پیشرفت انتقال پرونده های تست را مشاهده کنید. در پایان آزمون ، نتیجه باز خواهد شد که در آن زمان پینگ منعکس می شود ، و همچنین سرعت دریافت و انتقال داده ها به مگابیت در ثانیه:

به نظر من آموزنده ترین تست سرعت اینترنت Yandex است:

دکوراسیون وجود ندارد ، با این حال ، چند سایه وجود دارد که دارای یک پیشخوان اینترنت متمایز از سایر خدمات است. اول ، نتایج اندازه گیری نه تنها در بیت ها بلکه در بایت نمایش داده می شود ، که به شما امکان می دهد تا به سرعت استفاده واقعی از بارگیری داده ها را در فرم معمول تخمین بزنید. دوم ، اگر به پایین صفحه بروید ، ما یک بخش کامل با اطلاعات مختلف فنی و مرجع را مشاهده خواهیم کرد!

خدمات ذکر شده باقیمانده تقریباً یکسان کار می کنند. به این واقعیت توجه کنید که سریعترین inetzamer است.ru ، handspy.RU به شما امکان می دهد پویایی تغییرات سرعت را در مراحل مختلف تست ها و 2ip مشاهده کنید.RU تعدادی خدمات مفید و یکنواخت دارد. که می توانید دوست داشته باشید.

مانیتور تست

هنگام خرید یک مربی ، بسیاری از کاربران حتی فکر نمی کنند که می تواند شخصی سازی شود. معمولاً کار مربی توسط ما توسط معیار تخمین زده می شود: “نشان می دهد ، نشان نمی دهد” 🙂 بنابراین سالها بدون رنگ آمیزی رنگ ، روشنایی و غیره هزینه می کند. و تنظیمات مانیتور را مانند دو بار در سال توصیه کنید!

مانند مورد قبلی ، من برای پارامترهای نمایش خود تعدادی آزمایش و خدمات تصحیح را به شما ارائه می دهم:

هر سرویس به ما امکان می دهد تعیین کنیم:

 1. همگن تولید مثل رنگ و عدم وجود پیکسل های “شکسته”.
 2. فرکانس به روزرسانی صفحه (به ویژه برای صفحه نمایش ELT مرتبط است).
 3. وضوح.
 4. روشنایی و کنتراست صفحه نمایش.
 5. دقت نسبت های هندسی صفحه.

قبل از اینکه خودشان خدمات را بررسی کنند ، بیایید کمی با الگوریتم اقدامات خود تصمیم بگیریم. برای نمایش در لوله های شعاعی الکترونیکی ، شما باید تمام آزمایشات را به نوبه خود و تصحیح هر ضرر کمبود با استفاده از منوی روی صفحه نمایش داده شده توسط مانیتور مانیتور صرف کنید.

با این حال ، برای مانیتورهای LCD از آزمایشات ، به طور کلی کمتر لازم است ، زیرا آنها به این ترتیب نمی توانند تنظیمات مانند آنالوگ های خود را از بین ببرند. اول از همه ، شما باید به همگن بودن تولید مثل رنگ هنگامی که صفحه نمایش در یک رنگ جریان داشت ، توجه کنید. اگر در پس زمینه مونوفونیک ، یک یا چند نقطه از رنگ دیگر پیدا کنید – این پیکسل های “شکسته” هستند .

بعضی اوقات می توانید با یک تصویر تغییر پویا (به عنوان مثال ، سر و صدای سفید) در طول یک جفت ساعت از ماتریس “گرم -پ” خلاص شوید. برای پیکسل های شکسته نقطه “درمان” ، می توانید از سرویس JScreenFix استفاده کنید.کم.

دومین خطای رایج در تنظیمات مانیتور LCD ، تنظیم نادرست روشنایی و کنتراست است. برای تصحیح آن ، از تصاویر آزمایشی به طور کلی با نمرات سطح خاکستری تا براق ترین و تقریباً سفیدترین موارد متحرک استفاده می شود. اگر تمام درجه بندی ها را می بینید ، این بدان معنی است که همه چیز صحیح است ، اگر نه ، سعی کنید پارامترهای روشنایی و کنتراست را تغییر دهید.

من فکر می کنم تعیین دلیل و چگونگی استفاده از تست های نظارتی ارائه شده برای تست های آنلاین برای شما آسان تر خواهد بود. بنابراین ، بیایید اکنون در مورد هر یک از آنها صحبت کنیم. و اولین مورد در لیست سرویس مونتون است.ru:

این یک سرویس روسی است که شامل تمام تست های مانیتور کلاسیک است. با فشار دادن کلید صفحه کلید F11 یا یک دکمه خاص که در پایین نوار ابزار واقع شده است ، همه تست ها بهتر در حالت تمام صفحه انجام می شوند. برای صفحه های ELT ، توصیه می شود تمام تست ها را صرف کنید. و برای صفحه LCD ، می توانید تنظیمات تولیدی و روشنایی / کنتراست را به صورت انتخابی بررسی کنید.

طرفداران باید همه کارها را به سرعت انجام دهند ، و همچنین طرفداران Cats for Soul ، یکی دیگر از سرویس های روسی برای سازندگان Catlair آنلاین:

تست های زیادی وجود ندارد ، مانند منابع قبلی ، با این حال ، در تمام آزمایشات ، تصاویر گربه ها در نمادهای جوش ها وجود دارد :). برای پنهان کردن گربه ها و تمام پانل ها با اعلان هایی که فقط روی صفحه کلیک می کنید. کلیک جدید به مکان خود باز خواهد گشت. به طور طبیعی ، آزمایش ها در حالت تمام صفحه بهتر هستند.

آخرین سرویس در لیست ما انگلیسی است ، با این حال ، تعدادی آزمایش بسیار جالب و مفید را در اختیار ما (به ویژه برای مانیتورهای برقی) ارائه می دهد:

همه آزمایشات به سه زیر گروه بزرگ تقسیم می شوند: “محدوده رنگ” (تولید مثل رنگ) ، “نشت” (پویایی) و “همگن” (همگن). علاقه خاص ، پارتیشن دوم است که به شما امکان می دهد ظرفیت های صفحه را بررسی کنید تا به صورت پویا موقعیت اشیاء روی صفحه را تغییر دهید بدون اینکه شکل آنها را تحریف کنید. پارامترهایی برای رنگ ها و اشیاء پس زمینه و همچنین سرعت سفر وجود دارد.

تنها اشکال در سرویس این است که روی رایانه کار کنید باید یک خواننده فلش وجود داشته باشد که از نسخه 8 پایین تر نباشد.

تست صدا

به نظر می رسد که شما می توانید صدای خود را ضبط کنید: این یا این نیست 🙂 با این وجود ، افراد ذیصلاح که با صدا کار می کنند یا به سادگی شنوایی می توانند به شما بگویند که بسیاری از آزمایشات وجود دارد که به شما امکان می دهد تجهیزات تولید مثل فرکانس صدا را تعیین کنید ، تجهیزات ، سطح سر و صدا و پارامترهای دیگر.

همه نظریه برای کاربر معمول از اهمیت ویژه ای برخوردار نیست. با این حال ، موارد عملی زندگی واقعی وجود دارد. به عنوان مثال ، شما هدفون خریداری کرده اید ، اما هیچ علامتی وجود ندارد ، جایی که سمت چپ و کانال سمت راست وجود دارد . تعیین صحیح استریو آنلاین به سرویس AudioCheck کمک خواهد کرد.خالص:

ما به سادگی به سایت می رویم ، هدفون را به رایانه وصل می کنیم و بر روی دکمه بررسی کانال کلیک می کنیم (برای مثال “سمت چپ” برای سمت چپ). اگر صدا را در کلاه ایمنی سمت چپ می شنوید ، این بدان معنی است که آنها را به درستی در گوش قرار می دهید ، در غیر این صورت باید آنها را در مکان ها تغییر دهید 🙂

خدمات ، افسوس ، انگلیسی ، اما افراد ذیصلاح می توانند استفاده زیادی پیدا کنند. در اینجا جمع آوری شده و آزمایشاتی برای تعیین خصوصیات فرکانس و آزمایش دامنه پویا و حتی آزمایش شنوایی آنلاین است! لیست کلیه تست ها در صفحه https: // www موجود است.صوتی.net/soundtestsaudiostones_index.PHP.

بررسی

آخرین چیزی که می توانید آنلاین را در رایانه ما بررسی کنید ، پرونده ها هستند. آنها گیگابایت هستند که روی هارد دیسک های رایانه ما قرار دارند و برخی از آنها می توانند بسیار خطرناک باشند! اگر چیزی را در اینترنت بارگیری کرده اید و به خودتان اعتماد ندارید ، آن را با استفاده از یک اسکنر ضد ویروس آنلاین که ویروستو شناخته شده است ، بررسی کنید.com:

این سرویس به شما امکان می دهد انواع داده ها را تا 128 مگا تایپ با بیش از 50 موتور ضد ویروس با آخرین پایگاه داده ها آزمایش کنید. هر آنچه را که با خود می خواهید ، یک فایل آزمایشی را روی رایانه انتخاب کنید ، آن را به تجزیه و تحلیل منتقل کنید و منتظر نتایج باشید. اگر پرونده شما قبلاً آزمایش شده است ، نتایج می توانند تقریباً فوری باشند!

به همین ترتیب ، هنوز تعدادی از خدمات محبوب مانند Virusscan وجود دارد.جتی.org (حداکثر 5 پرونده بیش از 50 مگابایت در همان زمان) ، virscan.org (حداکثر 20 پرونده بیش از 20 مگابایت) یا Metascan آنلاین (1 پرونده تا 140 مگابایت). با این حال ، کل ویروس مشهورترین و اقتدار است. احمقانه ، با این حال ، می گویند 100 ٪ می گویند اگر پرونده نمی تواند خطرناک باشد. اسکنرهای ویروس فقط تهدیدی را نشان می دهند ، اما برای حل و فصل شما 🙂

اگر می خواهید کل رایانه ، نه فقط پرونده های خاص را اسکن کنید ، یعنی چنین فرصتی می گویند. درست است ، شما باید از اینترنت اکسپلورر و گسترش ویژه استفاده کنید. با این حال ، اگر این مسئله شما را گیج نکند ، من به توجه شما اسکنر onlie را به خود جلب می کنم:

این یک سرویس برای توسعه دهندگان آنتی ویروس محبوب NOD32 است. این امکان را به شما می دهد تا از پایگاه داده واقعی ESET برای تشخیص نرم افزار خطرناک در رایانه خود با استفاده از یک افزونه ویژه برای IE استفاده کنید. هر کاری که باید انجام دهید یک سرویس باز است ، بر روی دکمه “Execute Eset onlie Scanner” کلیک کرده و نصب افزودنی را تأیید کنید ، سپس آن را شروع کنید.

شایان ذکر است که شما نمی توانید ویروس های موجود با استفاده از سرویس را درمان کنید ، افسوس ، شما قادر به انجام آن نخواهید بود. اسکنر فقط حضور آنها را تعریف می کند و برای بارگیری و نصب نسخه آزمایشی بسته ضد ویروس Smart Smart Security ارائه می دهد. با این حال ، لیست پرونده های خطرناکی که می گیرید و هیچ چیز مانع از حذف دستی همه چیزهایی نیست که شما لازم است!

نتیجه گیری

خدمات مدرن اینترنت ، همانطور که می توانیم اطمینان حاصل کنیم که آنها به حد ظرفیت های خود رسیده اند ، که فقط به ویژگی های کار مرورگرها محدود می شوند. و برخی حتی سعی می کنند به دلیل استفاده از مشتریان و افزونه ها به صورت آنلاین ، محدودیت هایی را برای “پرش” ایجاد کنند.

البته ، از نظر برنامه های کامل در برخی موارد ، خدمات آنلاین تلفظ می شوند. با این حال ، برای حل یک دایره خاص از کارها ، آنها حتی بهتر از نرم افزار معمول هستند ، زیرا آنها به سختی به قدرت رایانه شما بستگی دارند و می توانند در هر دستگاهی که مرورگر وجود داشته باشد ، اصلاً کار کنند!

پ.حرف. در صورت مشخص کردن یک مرجع فعال برای منبع و حفظ پدری Ruslana Trader ، مجاز به کپی کردن آزادانه و نقل قول این مقاله است.

عملکرد این امروز یکی از شاخص های مهم ارتباط و سرعت رایانه شخصی است ، به شما امکان می دهد ارتباط رایانه خود را درک کنید یا نقاط ضعف را شناسایی نکنید ، که در آینده گره های رایانه ای را تغییر می دهد یا یک کامپیوتر جدید خریداری می کند. بررسی رایانه های عملکردی را می توان با استفاده از برنامه های یکپارچه یا سوم برنامه ریزی کرد.

برنامه های یکپارچه.

ویندوز 7 برنامه ای برای بررسی عملکرد ، رفتن به شروع و ورود به “متر و صندوق های عملکرد” ​​دارد.

ما برنامه را در پنجره ای که باز می شود راه اندازی می کنیم ، ارزیابی می کنیم (توجه! قبل از بررسی همه برنامه ها را ببندید و اگر لپ تاپ را آزمایش کردید ، شارژر را وصل کنید.), بعد از 3 تا 5 دقیقه ، ما در مورد شباهت این عکسی می گیریم.

اگر ارزیابی 3 ، 7 و پایین باشد باید در مورد جایگزینی رایانه یا گره های اخیر و تولیدی آن فکر کند . حداکثر ارزیابی که می توان در ویندوز 7 به دست آورد 7 ، 9 است.

در ارزیابی عملکرد ویندوز 8 ، 1 و 10 با استفاده از PowerShell. منطقه جستجوی صفحه راه اندازی را که در جستجوی “PowerShell” می نویسیم باز کنید ، آن را به نام مدیر اجرا کنید. یک پنجره آبی باز خواهد شد ، که در آن ما Winsat را رسمی می کنیم و “ورودی” را فشار می دهیم. پس از آن بررسی مدت زمان عملکرد رایانه 5 تا 10 دقیقه را شروع می کند. پس از اتمام نتیجه ، می توانید C: \\ Windows \\ Performance \\ Winsat \\ Datastore \\ را مشاهده کنید .وینس .XML می تواند توسط برنامه ها باز شود: کلمه ، دفترچه یادداشت ، دفترچه یادداشت ++.

برنامه های حزب سوم.

اورست. – تعداد بسیار زیادی از تست های مختلف عملکرد CPU ، حافظه ، تست پایداری تست ، تست دیسک و همچنین به شما امکان می دهد تمام خصوصیات رایانه شخصی را مشاهده کنید.

3DMARK – طراحی شده برای تست کارت های ویدیویی ، شامل تعداد زیادی از تست های آزمایش شده توسط یک کارت ویدیوی عملکردی است و پس از اتمام کار را می دهد ، این برنامه ارزیابی ثبات و عملکرد کارت عملکرد را ارائه می دهد.