پس از نصب ویندوز 11 به ویندوز 10 برگردید ، از ویندوز 11 ناامید شد? می توانید به ویندوز 10 برگردید (اگر سریع هستید) – CNET FRANCE

ویندوز 11 ناامید شده? می توانید به ویندوز 10 برگردید (اگر سریع هستید)

ویندوز 11 مناسب شما نیست و ترجیح می دهید ویندوز 10 را در رایانه شخصی خود پیدا کنید ? چند کلیک برای کار با لرزش کافی است.

پس از نصب ویندوز 11 به ویندوز 10 برگردید

شما ویندوز 11 را روی رایانه خود نصب کرده اید اما اشکالات زیادی را برآورده می کنید یا رایانه شخصی شما نسبت به گذشته کمتر انگشت است ? می توانید به تصمیم خود برگردید و بدون از دست دادن داده های خود به ویندوز 10 برگردید.

ویندوز 11 جدیدترین این پاییز است. حتی اگر مایکروسافت نسبت به رایانه هایی که می توانند از آن استفاده کنند بسیار محدود کننده است (مقاله ما را در اینجا بخوانید) ، وسوسه برای کشف این نسخه جدید سیستم قوی است. به خصوص از آنجا که روشهای خاصی به شما امکان می دهد از آن استفاده کنید حتی اگر رایانه شما مطابق معیارهای مایکروسافت به طور رسمی پشتیبانی نشود. در واقع ، شما می توانید برای برنامه های ویندوز خودی که توسط مایکروسافت آغاز شده است ثبت نام کنید تا از قبل پیشرفت های توسعه ویندوز را کشف کنید (مقاله ما را که به این موضوع اختصاص داده شده است بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید) یا حتی یک پچ را برای دور زدن نیازهای فنی مایکروسافت اعمال کنید ( همانطور که در این مقاله توضیح می دهیم). و اگر رایانه شخصی شما با آخرین نسخه سیستم عامل سازگار است ، ممکن است قبل از ارائه بارگیری در Windows Update با بارگیری پرونده رسمی ISO به روز شده باشید.

با این حال ، ویندوز 11 ممکن است شما را اغوا نکند. نصب شده بر روی یک رایانه رسمی بسیار قدیمی ، می تواند فریبنده باشد. به همین ترتیب ، شما ممکن است با برخی از لوازم جانبی خود با اشکالات یا ناسازگاری روبرو شوید. بشنوید که رابط کاربری جدید را دوست ندارید یا کامپیوتر شما کندتر می شود. مطمئن باشید. شما می توانید به طور کامل به تصمیم خود برگردید و این ویندوز 10 قدیمی خوب را پیدا کنید که به لطف گزینه Return ، رایانه شما را متحرک می کند. با انتخاب این احتمال ، داده های شخصی خود را از دست نمی دهید و خود را از طریق خروجی ذخیره می کنید ، یعنی می گویند اسکان مجدد کامل سیستم.

چگونه بررسی کنیم که ویندوز 10 هنوز وجود دارد ?

برای دسترسی به گزینه عقب مانده ، ضروری است که نسخه قدیمی ویندوز هنوز در فضای ذخیره سازی وجود داشته باشد.

 • File Explorer را باز کنید ، سپس روی کلیک کنید این کامپیوتر در کرکره سمت چپ. حالا دیسک را باز کنید در مقابل: (یا حجمی که حاوی سیستم است). نسخه قدیمی ویندوز در پرونده ای به نام است پنجره ها.قدیمی در آغاز دیسک استارت واقع شده است. بنابراین لازم خواهد بود که مطمئن شوید که این پوشه را حذف نکرده اید یا اینکه سیستم را تمیز نکرده اید تا با ابزار تمیز کردن دیسک (ذخیره شده در مایکروسافت> پوشه> ویندوز> StartMenu> برنامه ها ، فضای ذخیره سازی خود را در فضای ذخیره سازی خود صرفه جویی کنید. > ابزارهای ویندوز. اگر این پوشه موجود باشد ، بازگشت به ویندوز 10 فقط چند دقیقه طول می کشد.

نحوه بازگشت به ویندوز 10 از ویندوز 11 ?

ویندوز 11 مناسب شما نیست و ترجیح می دهید ویندوز 10 را در رایانه شخصی خود پیدا کنید ? چند کلیک برای کار با لرزش کافی است.

 • کلیدها را فشار دهید پیروزی + من در صفحه کلید برای دسترسی به تنظیمات. در پنجره نمایش داده شده ، انتخاب کنید به روز رسانی ویندوز در پایین کرکره سمت چپ.

 • روی کلیک کنید گزینه های پیشرفته از جمله گزینه های پیشنهادی.

 • محتویات پنجره را به پایین بکشید و انتخاب کنید بهبود.

 • در آخر روی دکمه کلیک کنید برگرد.

 • یک پنجره جدید ظاهر می شود. دلایلی که می خواهید ویندوز 11 را رها کنید در آنجا ذکر شده و به ویندوز 10 باز می گردد. جعبه ای را که مناسب وضعیت شما است بررسی کنید (همچنین می توانید دلایل مختلفی را انتخاب کنید) و روی آن کلیک کنید ذیل.

 • مایکروسافت به دنبال این است که شما را در ویندوز 11 بماند و برای جستجوی آخرین به روزرسانی های موجود برای بهبود سیستم ، پیشنهاد می کند. اگر مصمم به بازگشت به ویندوز 10 هستید ، روی کلیک کنید نه ممنون.

 • مایکروسافت شما را از عواقب این پشتوانه مطلع می کند. به ویژه این واقعیت که شما مجبور به نصب مجدد برنامه های خاص هستید و تا حدی حذف خواهید شد. او همچنین از شما دعوت می کند تا از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید – در صورت – که همچنان مشاوره عالی است. اگر همه چیز آماده به نظر می رسد ، روی کلیک کنید ذیل.

 • نکته آخر: رمزعبور جلسه را که با ویندوز 10 استفاده می کنید قبل از بروزرسانی به ویندوز 11 به یاد داشته باشید. روی کلیک کنید ذیل.

 • در آخر روی دکمه کلیک کنید بازگشت به ویندوز 10.

 • رایانه مجدداً راه اندازی می شود و ترمیم ویندوز 10 شروع می شود. ممکن است چند دقیقه نیاز داشته باشد.

 • در پایان عملیات ، ویندوز 10 را پیدا خواهید کرد که قبل از به روزرسانی ویندوز 11 آن را ترک کرده اید. می توانید در عبور از پوشه ویندوز ببینید.قدیمی ناپدید شده است.

ویندوز 11 ناامید شده ? می توانید به ویندوز 10 برگردید (اگر سریع هستید)

اگر می خواهید درست پس از به روزرسانی در ویندوز 11 ، به نسخه قدیمی ویندوز برگردید ، به موقع هستید. در اینجا نحوه بازگشت به ویندوز 10 آورده شده است.

ارسال شده در تاریخ 06/10/2021 ساعت 6:01 بعد از ظهر

ویندوز 11 ناامید شده است؟ می توانید به ویندوز 10 برگردید (اگر سریع هستید)

آخرین نسخه سیستم مایکروسافت ، ویندوز 11 ، مستقر شده است. توجه داشته باشید که همزمان برای همه در دسترس نخواهد بود ، بنابراین حتی اگر رایانه شما سازگار باشد ، ممکن است مجبور شوید چند روز صبر کنید تا در دسترس شما باشد. با این حال ، اگر مطمئن نیستید ، لازم نیست ویندوز 11 را فوراً نصب کنید. در واقع ، شما تا سال 2025 دارید قبل از اینکه مایکروسافت پشتیبانی ویندوز 10 را متوقف کند. قبل از تصمیم خود ، از مشورت با ویژگی های جدید ویندوز 11 دریغ نکنید و سازگاری دستگاه خود را بررسی کنید.

و اگر این مورد است ، شما می توانید “مجبور” نصب را با استفاده از مثال دستیار نصب ویندوز 11. با این حال مایکروسافت توصیه می کند وقتی به دنبال دستی از طریق تنظیمات “بروزرسانی و امنیت” به روزرسانی ویندوز به روزرسانی می شوید.

 • در عمل: 3 راه برای نصب ویندوز 11 یا به روزرسانی از ویندوز 10

اگر جهش را ایجاد کرده و ویندوز 11 را نصب کنید – و از آن پشیمان شوید – یک راه حل آسان برای خارج شدن از آن وجود دارد … به شرط اینکه سریع عمل کنید. پس از بروزرسانی می توانید سیستم خود را تحت ویندوز 10 در طی 10 روز (بدون پنالتی) بازیابی کنید. تمام اطلاعات ذخیره شده در رایانه شما به طور خودکار در ویندوز 10 بازگردانده می شود. از نظر تئوری ، نگران ناپدید شدن پرونده ها یا برنامه ها نخواهید بود.

نحوه رفتن از ویندوز 11 به ویندوز 10 ?

در اینجا نحوه ادامه کار آورده شده است: منوی شروع ؛ تنظیمات ؛ به روز رسانی ویندوز ؛ گزینه های پیشرفته ؛ بهبود ؛ نسخه قبلی ویندوز ؛ “برگشت”. و همین است ، انجام شده است !

برگرد

توجه داشته باشید که پس از گذشت 10 روز ، همیشه می توانید به ویندوز 10 برگردید ، اما کمی دشوارتر خواهد بود. شما باید داده های خود را ذخیره کنید و آنچه را که مایکروسافت “نصب تمیز” ویندوز 10 را در رایانه شخصی خود انجام می دهد ، انجام دهید. همچنین می توانید قبل از نصب تصویری از سیستم خود ایجاد کرده و بعداً آن را بازیابی کنید.

به یاد داشته باشید که اگر می خواهید ، می توانید چهار سال دیگر در ویندوز 10 بمانید تا اینکه مایکروسافت در اکتبر 2025 از آن مراقبت کند. اگر شمارش معکوس 10 روزه جدید به نظر می رسد ، به این دلیل است که ویندوز 10 در ابتدا با یک پنجره 30 روزه برای تسهیل بازده های پشت سر راه اندازی شد.

رومن واندولد

Romain Vandevelde منتشر شده در تاریخ 06/10/2021 در 6:01 بعد از ظهر | به روز شده در 06/10/2021