آیا آیفون 12 شایسته خریداری در سال 2023 است?, تست اپل آیفون 12 (2021): ستاره جدید

تست اپل آیفون 12 (2021): ستاره جدید

شما خواهید فهمید ، اگر آیفون 12 Pro از نظر عکاسی بالاتر از آیفون 12 باشد, مدل استاندارد یک فوتوفون عالی است. به حدی که اگر شما فیلمبردار ، عکاس یا خالق محتوا نباشید ، امسال خیلی مهم به نظر نمی رسد.

آیا آیفون 12 شایسته خریداری در سال 2023 است ?

خرید آیفون جدید در دسترس همه بودجه نیست. اگر می خواهید یک تلفن هوشمند جدید اپل به دست آورید ، یکی از راه حل ها این است که به یکی از مدل های قدیمی روی آورید. دستگاهی مانند آیفون 12 نعمت های عمومی دارد ، اما ارزش آن را دارد که در سال 2023 خریداری کنید ?

Apple iPhone 12 چرا در سال 2023 یک آیفون 12 خریداری کنید ?

اپل آیفون 12

  • برای طراحی موضعی هنوز
  • برای به روزرسانی های iOS خود
  • برای عملکرد آن

هنگامی که در سال 2020 منتشر شد ، این آیفون 12 تعداد زیادی از ویژگی های جدید را در مقایسه با سلف خود برای قیمت اولیه با 909 یورو معرفی کرد. بر ازار, آزمایش آیفون 12 ما در یادداشت 9/10 به پایان رسید. بعد از گذشت چند سال از بازار ، تلفن دیگر در فروشگاه اپل در دسترس نیست. از همه بدتر ، این امر می تواند به طور موقت برای فروش در فرانسه به دلیل مشکل DAS ممنوع باشد. هنوز هم در برخی از سایت های تجارت الکترونیکی فروخته می شود یا در متخصصان بازپرداخت می شود. با این حال ، آیفون 12 همیشه برای خرید در سال 2023 جالب است ?

یک تراشه بیونیک A14 Apple هنوز مرتبط است

با توجه به برگه فنی خود ، آیفون 12 هنوز در صدر سبد بهترین تلفن های هوشمند موجود در بازار باقی مانده است. پردازنده بیونیک A14 حک شده در 5 نانومتر عملکرد مایعات روزانه را ارائه می دهد. در واقع ، این تراشه با 4 گیگابایت حافظه رم همراه است. مهمتر از همه ، این آیفون موضعی باقی مانده است زیرا بخشی از لیست مدل هایی است که در نظر گرفته شده است که تحت iOS 17 قرار می گیرند. در حال حاضر ، آیفون 12 تحت iOS 16 کار می کند ، بار دیگر بسیار بصری. حتی با خرید این دستگاه امروز ، مطمئناً حق دارید حداقل تا سال 2025 به روزرسانی های منظم از اپل را به روز کنید.

طراحی مدرن

این یکی از اصلی ترین تغییرات است که در این مدل آیفون ادغام شده است. این تقریباً خط برای خط است ، همانند آیفون 14. فرمت مستطیل با لبه های آلومینیومی راست کنترل بهتر تلفن را ارائه می دهد. در واقع ، دومی کاملاً مسطح است و به شما یک برداشت بسیار تضمین شده تر ارائه می دهد. در پشت ، این یک پوشش شیشه ای است که در محل موجود است و به طور خاص بار القایی را امکان پذیر می کند. از نظر ضد آب ، آیفون 12 با IP68 پیشرفت می کند. این تئوری دوست دارد که او به مدت 30 دقیقه در یک غوطه وری تا 6 متر مقاومت کند. در عمل ، این کار را نکنید ..

ورود OLED

این اولین آیفون در محدوده غیر Pro است که فناوری OLED را معرفی می کند. از LCD خارج شوید ، در اینجا دال دارای Super Retina XDR است. در واقع ، سیاه نمایش داده شده عمیق تر است. اقدامات ما امکان تشخیص اوج روشنایی در 605 CD/m2 را فراهم کرد. ما همچنین دمای رنگ نزدیک به مقدار ایده آل را با سرعت 6480 K ثبت کردیم. فناوری True Tone امکان تطبیق رنگ سنجی صفحه نمایش را فراهم می آورد. شما همچنین یک حالت شیفت شب برای کاهش نور آبی دارید و به این ترتیب چشمان خود را استراحت دهید.

دوربینی که قادر به ارائه خدمات افتخارآمیز است

در مواجهه با بهترین تلفن های هوشمند موجود در بازار ، آیفون 12 می تواند یک دوربین ظاهراً کم داشته باشد. در پشت او ، یک لنز دوتایی از 12 مگاپیکسل وجود دارد. این تلفن هوشمند برای تنظیم رنگ سنجی و نور هر عکس ، روی AI زیادی بنا شده است. حالت شب و همچنین حالت پرتره نیز کاملاً رضایت بخش است. با توجه به قسمت ویدیویی تلفن ، شما حق دارید 4K/60 تصویر در ثانیه را اضافه کنید که به آن اضافه شده است که Dolby Vision HDR با 30 فریم در ثانیه اضافه می شود. سرانجام تثبیت نیز برای جاودانگی هر لحظه خوب است. آیفون 12 مطمئناً بهترین تلفن هوشمند عکس در سال 2023 نیست ، اما قادر به ارائه خدمات افتخارآمیز است.

آیفون 12 را از کجا بخریم و با چه قیمتی ?

وقتی بیرون آمد ، آیفون 12 در نسخه اصلی خود با 64 گیگابایت با قیمت 909 یورو رونمایی شد. در سال 2023 ، مطمئناً این تلفن هوشمند دیگر در فروشگاه رسمی اپل در دسترس نیست. هنوز هم گاهی اوقات در سایت های بازرگانی به فروش می رسد. در غیر این صورت ، این محصول در حالت های جایگزین در دسترس است. می توانید آن را به صورت بازپرداخت خریداری کنید ، یا استفاده می شود. با توجه به به روزرسانی های منظم اپل ، هنوز هم برای خرید آیفون 12 در سال 2023 کاملاً مرتبط است. به همین دلیل است که تلفن هوشمند اپل هنوز بخشی از انتخاب ما از بهترین آیفون در بازار است.

تست اپل آیفون 12 (2021): ستاره جدید

راهی برای آزمون آیفون 12 ، یک مدل بسیار نزدیک به نسخه Pro – چند جزئیات.

ارسال شده در 26 ژانویه 2023 در ساعت 1:58 بعد از ظهر

تست طراحی آیفون 12

امسال ، اپل در حال راه اندازی کوارتت آیفون 12: مدل “استاندارد” ، یک مینی ، یک حرفه ای و یک حداکثر است. تعجب خوب ، همه با چند استثناء کوچک ، همان فناوری ها را می گیرند.

در همان قالب طراحی شده است ، چهار مدل تراشه A14 Bionic ، یک صفحه OLED را سوار می کنند سوپر شبکیه XDR و دو هدف عکس یکسان داشته باشید. با این حال ، همه آنها با همان قیمت ارائه نمی شوند. آیفون 12 و آیفون 12 مینی در همه نقاط یکسان هستند (به جز اندازه) در حالی که نسخه های حرفه ای تجهیزات عکاسی عضلانی و مواد مختلف را به ارث می برند.

این چند تفاوت تفاوت تقریباً 200 یورو بین آیفون 12 و آیفون 12 Pro را توجیه می کند ? من هر دو مدل را برای چند روز آزمایش کردم. در اینجا نظر کامل من در مورد آیفون 12 پس از تست عمیق است.

تست آیفون 12 ما در ویدیو

قیمت و انتشار آیفون 12

مانند نسخه Pro ، آیفون 12 در 23 اکتبر 2020 راه اندازی شد با نرخ 909 یورو برای نسخه 64 گیگابایتی. مدل 128 گیگابایتی سپس با 959 یورو ، 256 گیگابایت با 1.079 یورو به بازار عرضه شد. در سال 2023 اپل همیشه آیفون 12 را در سایت خود با قیمت های مربوط به 809 یورو ، 859 یورو و 979 یورو برای همین سه نسخه به فروش می رساند. اما می توان آن را حتی در فروشندگان حزب سوم با قیمتی کمتر از 500 یورو ارزان تر پیدا کرد (مرمت شده),

آیفون 12 در پنج رنگ موجود است: سفید ، سیاه ، آبی ، سبز (مدل تست) و (محصول) قرمز.

آیفون 12 64 گیگابایت با بهترین قیمت قیمت اساسی: 909 €

طراحی آیفون 12: نگاه جدید به زندگی جدید

منحنی های مشابه ، ابعاد مشابه (146.7 7 71.5 x 7.4 میلی متر) ، صدور گواهینامه IP68 ، اندازه صفحه نمایش ، همان شکاف ، آیفون 12 شبه بذر نسخه Pro است. بنابراین ، ظاهر جدید آن با خطوط زاویه ای ، مرزها و قالب مسطح تر مشخص می شود که یادآور آیفون 4/5/است.

تست آیفون 12

اشتباه نکنید ، اپل هنوز هم برخی از فداکاری های کوچک را برای شامل هزینه های تلفن هوشمند جدید خود انجام داد. اگر آیفون 12 شیشه محافظ را به ارث می برد سپر سفالی فوق العاده مقاوم ، خداحافظی از شیشه در پشت. نتیجه ممکن است بسیار موفق باشد ، نسبت به Matt Glass حق بیمه کمتری باقی می ماند و مهمتر از همه اثر انگشت.

بیشترین ناظران نیز متوجه شده اند که خطوط آیفون 12 نمی درخشند. اپل در واقع این مدل را بر روی a طراحی کرده است شاسی آلومینیومی و نه از جنس استنلس استیل.

تست شاسی 12 آیفونآیفون 12 تست صاعقه 12 دکمه تست آیفون

کمتر جامد ، این مزیت را دارد که وزن کل را روشن کند. اگر علاوه بر وزن تله و اسکنر Lidar ، آن را حذف کنیم ، آیفون برای نسخه Pro فقط 162 گرم در برابر 187 گرم وزن دارد. عظیم نیست که شما می گویید ، اما این چند گرم احساس خوبی در دست دارند. این یک نکته مثبت از تست من در آیفون 12 است.

تست طراحی آیفون 12تست طراحی آیفون 12 در مقابل Proتست عکس آیفون 12 تست تست آیفون 12

به نظر من و پیروی از آزمون, قالب این آیفون 12 برای گسترده ترین کاربردها در سال 2021 ایده آل است. به اندازه کافی راحت برای چندرسانه ای ، به اندازه کافی جمع و جور برای استفاده دلپذیر در یک دست است. لبه های تیز تر و پر از وزن آن حق بیمه را در دست دارد.

آیفون 12 تست شناسه چهره تست صفحه نمایش آیفون 12 در مقابل Pro

واقعاً ، من مقصر این آیفون 12 نیستم اگر نه این شکاف که ادامه دارد. این هزینه پرداخت برای ادامه استفاده از Face ID است ، در حالی که انتظار بهتر است. شاید برای نسل بعدی ، در پایان سال 2021 ?

صفحه و صدا: TODO BEM

OLED 6.1 اینچ, سوپر شبکیه XDR, تعریف کامل HD ، سازگاری HDR: بله, آیفون 12 دقیقاً همان صفحه نمایش آن را برای Pro شامل می شود. بنابراین همان خصوصیات و همان نقص ها را نشان می دهد.

تست صفحه نمایش آیفون 12

از جمله نقاط قوت آن ، در واقع کالیبراسیون آن با پیازهای کوچک احتمالاً یکی از بهترین صفحه نمایش های موجود در بازار. تضادهای عالی ، سیاهان عمیق ، روشنایی بسیار خوب ، من هیچ چیز برای مقصر بودن کیفیت صفحه نمایش پس از تست آیفون 12 ندارم.

از طرف دیگر ، مانند مدل حرفه ای, آیفون 12 باید به نرخ خنک کننده 60 هرتز محدود شود. در زمانی که تلفن های هوشمند در 500 یورو حداقل به 90 هرتز می رسند ، این محدودیت در تلاش برای عبور است.

اگر کاربرانی که هرگز از آستانه 60 هرتز عبور نکرده اند ، فقط آتش را می بینند ، دیگران افت سیالیت در وب ، شبکه های اجتماعی یا کتیبه های متن را پیدا می کنند. iOS 14 ممکن است به ویژه باشد “صاف”, این فقدان در استفاده های روزمره احساس می شود. خیلی بد ، اپل تقریباً به کمال نزدیک می شد.

تست صوتی آیفون 12

از طرف صوتی ، آیفون 12 دقیقاً همان تجهیزات نسخه Pro را دارد: دو بلندگو صدای استریوفونیک را پخش می کنند با کیفیت خوب ، سازگاری بلوتوث 5.0 برای کلاه ایمنی بی سیم. همیشه به عنوان مؤثر ، بدون شک.

اجرا و رابط: F توسط A14

امسال اپل آیفون جدید خود را از تراشه بیونیک A14 افتتاح با iPad Air 4. 14 ٪ ترانزیستورهای بیشتر ، CPU و GPU 50 ٪ سریعتر, موتور عصبی بهبود یافته ، بنابراین آیفون 12 زیر پای است.

آیا باید مشخص کنم که او کاملاً به تمام درخواستهایی که توانستم در این تست آیفون 12 انجام دهم پاسخ دهد ? مدیریت Multitage عالی است (من در پس زمینه حدود پنجاه برنامه را به شما اجازه داده ام) و بیشترین بازی با بالاترین پیکربندی های گرافیکی اجرا می شوند. همه ، بدون کندی, یخ و دیگران تاخیر.

تست عملکرد آیفون 12

علاوه بر این ، اپل همچنان بهترین نظارت نرم افزار را در بازار ارائه می دهد. اگر امروز iOS 14 را آغاز کند.1 ، آیفون 12 بدون شک می تواند 4 تا 5 سال به روزرسانی های اصلی را در خود جای دهد. به همین ترتیب ، او مظهر است (مانند بقیه محدوده) پایدارترین تلفن هوشمند در بازار.

من در iOS 14 زندگی نخواهم کرد. نسخه جدید سیستم عامل اپل با ادغام متمایز است ویراچه, عناصری که منظم اندروید به خوبی می شناسند.

تست آیفون 12 iOS 14

چند سال است که Android و iOS تمایل به همگرایی دارند ، که این به معنای ناراحتی من نیست. پاک شناسان ممکن است در این موارد دست و پنجه نرم کنند ویراچه راهی برای شخصی سازی رابط و تبدیل آیفون خود به یک مدل منحصر به فرد.

استقلال و شارژ مجدد: نه بیشتر نه

مانند iPhone 12 Pro (و همه تلفن های هوشمند دیگر که اکنون توسط Apple فروخته می شود), آیفون 12 بدون شارژر تحویل داده می شود. من برای شما یک مورد جدید در این مورد که قبلاً به صورت طولانی ، گسترده و در تست خود در مورد آیفون 12 Pro تجزیه و تحلیل شده است ، صرف می کنم. ditto در مورد مگس, شارژر جدید بی سیم اپل.

بنابراین من برای به اشتراک گذاشتن تجربه روزانه خود با آیفون 12 به اینجا وصل می شوم. همانطور که می توانید تصور کنید ، نتیجه گیری های من کمی است یا همانند نسخه Pro ، دو مدل با همان باتری 2815 میلی آمپر ساعت حرکت می کنند.

تست آیفون 12 استقلال

بنابراین ، در استفاده همه کاره, آیفون 12 روز و نیم دو روز طول می کشد. بنابراین او به راحتی از سلف خود که تازه بیش از روز بود بهتر عمل می کند. او بدین ترتیب در کلوپ بسته از ماندگارترین تلفن های هوشمند در بازار به آیفون 12 Pro می پیوندد.

از طرف شارژ ، آیفون 12 زمان مشابه نسخه Pro را نشان می دهد. با شارژر 5W تقریباً 4 ساعت برای بار کامل حساب می شود (بله بسیار طولانی است). با یک شارژر سریع 20 وات ، آیفون 12 در 20 دقیقه 50 ٪ و 100 ٪ در بیش از یک ساعت برنده می شود. سرانجام, با استفاده از شارژر MagSafe ، آیفون 12 در 35 دقیقه 50 ٪ و در حدود 1:15 50 ٪ از سر می گیرد.

دوربین آیفون 12: به کجا لازم است

تفاوت اصلی بین آیفون 12 و آیفون 12 Pro در سطح دوربین است. همانطور که در زیر در آزمایش مشاهده خواهید کرد ، آیفون 12 از تله و اسکنر لیدر تسکین می یابد. بنابراین سمت چپ:

تست دوربین آیفون 12

  • یک زاویه عالی 26 میلی متر (f/1.6) ؛ سنسور 12 مگاپیکسلی (عکس از 1.7 میکرومتر) ؛ پیکسل دوگانه ؛ PDAF ؛ سنسور تغییر
  • یک ANGL فوق العادهE 13 میلی متر (f/2.4 میلی متر) ؛ میدان دید 120 درجه ؛ 12 سنسور MPX

بنابراین بیشترین ناظران متوجه شده اند که آیفون 12 دارای دو هدف یکسان (زاویه بزرگ و فوق زاویه ای) نسبت به آیفون 12 Pro است. همجوشی عمیق وت هوشمند HDR 3 بدیهی است که بازی برای بهبود درمان دیجیتال است.

با کمال تعجب ، نتایج به دست آمده با این 2 هدف از هر لحاظ مشابه نتایج آیفون 12 Pro است. با نور خوب, بنابراین آیفون 12 بسیار عالی است و به راحتی با بهترین مدل های موجود در بازار رقابت می کند. واقعاً تعجب آور نیست ، اما با توجه به قیمت این مدل بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

در تست من ، این آیفون 12 محدودیت های فنی خود را هنگام عکس گرفتن از پرتره ها نشان می دهد. این امر با عدم وجود یک اسکنر LIDAR کمک به تجزیه و تحلیل محیط به صورت سه بعدی و بنابراین بهتر محاسبه عمق زمینه ها.

اگر کلاچ مثل همیشه نمونه باشد, بوکه با آیفون 12 کمی طبیعی است. مشاهده این تفاوتهای ظریف در نور روز ، کمی بیشتر در نور کم دشوار است. در این شرایط ، مزایای لیدر غیرقابل انکار است.

هنوز هم ، حتی بدون این اسکنر, آیفون 12 پرتره های عالی ، روز و شب را شلیک می کند, و به راحتی مقایسه را با آخرین مدل های Google یا Huawei در اختیار دارد. من حتی می گویم که ، در این زمینه ، او از رقبای خود بهتر عمل می کند.

در غیاب لنز تله فوتو, عکسهای بزرگنمایی 2x و 5x نیز کمی قانع کننده تر از نسخه Pro هستند, به خصوص در شب. هیچ چیز دراماتیک نیست ، اما من هنوز بیش از یک تلفن هوشمند که تقریباً 900 یورو فروخته می شود انتظار دارم.

اپل به خوبی جلب می شود به طور قابل توجهی عکس شب را بهبود می بخشد در مقایسه با آیفون 11. به عنوان یک زاویه بزرگ مانند زاویه فوق العاده بالا (که اکنون از حالت شب پشتیبانی می کند) ، آیفون 12 بسیار جذاب است.

با جزئیات بیشتر ، عکس ها با تضادهای خوب و مدیریت نور خوب متمایز می شوند. مثل آیفون 12 Pro, آیفون 12 هنوز در تلاش است تا استعداد, نقصی که قبلاً در مدل های سال گذشته پیدا کردیم.

در جلو ، اپل از همان تجهیزات عکاسی استفاده می کند (سنسور 12 MP, قله) ، همچنین عکس ها از هر لحاظ یکسان با آنهایی که با 12 حرفه ای شلیک می کنند یکسان هستند.

آخرین تفاوت بین دو مدل در قالب های ویدیویی نهفته است. اگر آیفون 12 Pro بتواند فیلمبرداری کند Dolby Vision HDR در 4K تا 60 im/s, آیفون 12 در 30 IM در ثانیه به 4K محدود می شود. برای بقیه ، تثبیت به همان اندازه خیره کننده و ارائه کلی به همان اندازه کیفی است. او به اندازه کافی برای نگه داشتن عنوان بهترین تلفن هوشمند خود برای ویدیو است.

شما خواهید فهمید ، اگر آیفون 12 Pro از نظر عکاسی بالاتر از آیفون 12 باشد, مدل استاندارد یک فوتوفون عالی است. به حدی که اگر شما فیلمبردار ، عکاس یا خالق محتوا نباشید ، امسال خیلی مهم به نظر نمی رسد.

آیفون 12 64 گیگابایت با بهترین قیمت قیمت اساسی: 909 €

تست آیفون 12: نظر من

آیفون 12 بدون شک یکی از جالب ترین چرخش ها در سالهای اخیر است ، هم از نظر طراحی و هم از موقعیت یابی کل دامنه. اپل در مقایسه با آیفون 12 Pro ، عناصر فنی بسیار کمی را فدا می کند. آیفون 12 زیبا ، ماندگار ، کارآمد ، بادوام و مجهز به صفحه نمایش باشکوه ، یک جواهرات فناوری است,. به آن استعدادهای عکاس / فیلمبردار خود اضافه کنید و حتی در سال 2023 یکی از کامل ترین تلفن های هوشمند موجود در بازار را دریافت کنید. به طور خلاصه ، آزمایش آیفون 12 من قانع کننده است.

آنقدر که هنگام انتشار ، موقعیت یابی آیفون 12 Pro را زیر سوال می برد. از آنجا که به غیر از عدم وجود تله و لیدار (که در نهایت برای استفاده معمولی احساس می شود) و طراحی آلومینیوم و شیشه براق ، آیفون 12 تمام مزایای آیفون 12 Pro را برای خیلی کمتر (در نسخه 128 گیگابایتی) گروه بندی می کند. در سال 2023 ، قیمتی که آیفون 12 را در فروشندگان حزب سوم می یابیم ، این تلفن هوشمند را هنوز هم جالب کرد.

آیفون 12 و 12 تست: آنها هنوز هم در سال 2023 ارزش آن را دارند ?

آیفون 12 و آیفون 12 تست ما به ما این امکان را می دهد تا دریابیم که این دو تلفن هوشمند هنوز در سال 2023 پیشنهادات بسیار جالبی هستند.

تست آیفون 12

در پایان سال 2020 ، اپل کمتر از چهار آیفون مختلف را تحویل داد. ما مدل های Pro ، از جمله آیفون 12 Pro و آیفون 12 Pro Max را پیدا می کنیم ، در حالی که این شرکت همچنین آیفون 12 خود را در دو مدل کلاسیک دیگر کاهش داد: آیفون 12 و آیفون 12 مینی. اگر اولین مورد از نظر اندازه در مقایسه با آیفون 12 Pro (6.1 اینچ) متفاوت نباشد ، آیفون 12 مینی یک راه حل بتونی را برای کاربرانی که به دنبال یک تلفن هوشمند جمع و جور هستند ، قابل استفاده با یک دست است.

با این حال ، همانطور که می دانید ، اپل تصمیم گرفته است که نوع مینی را در نسل های بعدی ادامه ندهد ، به طوری که با عملکردی که در اوایل سال 2023 عالی باقی می ماند ، آیفون 12 مینی این تست با گذشت زمان به یک محصول مفرد و مطلوب برای کاربران تبدیل شده است مسابقه را برای قالب های بزرگ دوست ندارید.

آیفون 12 64 گیگابایت با بهترین قیمت قیمت اساسی: 909 €

برگه فنی آیفون 12 و آیفون 12 مینی

قبل از رسیدن به قلب آیفون 12 و 12 تست ما ، در اینجا برگه فنی دو تلفن هوشمند است. همانطور که می بینید ، آنها به DNA سیب وفادار هستند ، همیشه بسیار حق بیمه.

– لحن واقعی فلش
– HDR هوشمند
– حالت پرتره
– حالت شب
– حالت پانوراما (63 MP)
– فرمت JPEG و HEIF
– پیشوای سیب
– ضبط ویدیوی Ultrahd تا 60fps
– عکس 8MP در طول ضبط 4K
– تثبیت نوری
– در 1080p تا 240 فریم در ثانیه کاهش دهید

– لحن واقعی فلش
– HDR هوشمند
– حالت پرتره
– حالت شب
– حالت پانوراما (63 MP)
– فرمت JPEG و HEIF
– پیشوای سیب
– ضبط ویدیوی Ultrahd تا 60fps
– عکس 8MP در طول ضبط 4K
– تثبیت نوری
– در 1080p تا 240 فریم در ثانیه کاهش دهید

طراحی ، صفحه نمایش و ارگونومی

اپل برای شکل دادن به طراحی تلفن های هوشمند در این تست آیفون 12 جای خود را به آژیرهای دلتنگی داده است. مانند آیفون 4 ، 4S ، آیفون 5 ، 5S ، SE (نسل اول) و سرانجام آخرین iPad Pro و iPad Air (2020) ، این شرکت برش های گرد را رها می کند و به شکل زاویه ای تر باز می گردد. گذشته از این ، آیفون 12 بسیار شبیه آیفون 5 و 5 است. پشت آیفون 12 و 12 مینی ، با این حال ، مانند دو قطره آب به آیفون 11 ، دقیقاً مانند نمای.

آیفون 12 آیفون 12 مینی

در قسمت جلو ، اپل از زمان رفتن از LCD به آیفون 11 به OLED در آیفون 12 (6.1 اینچ ، 2،532 x 1،170 پیکسل در 460 pp) و آیفون 12 مینی (5.4 اینچ ، 2،340 x 1،080 تغییر کرده است. پیکسل در 476 ppi). در نتیجه ، مرزها به وضوح نازک می شوند ، در حالی که کیفیت صفحه نمایش جهش بزرگی را به جلو می برد.

در حقیقت ، کسانی که قبلاً به دلیل کیفیت نمایشگر خود مدل های PRO را روشن کرده اند ، می توانند کاملاً از آیفون 12 که به نظر می رسد یکسان است ، راضی باشند. تفاوت کمی در روشنایی بین صفحه نمایش آیفون 12 (625 CD/m²) و آیفون 12 Pro (800 CD/m²) وجود دارد اما آنقدر ظریف است که ما متوجه آن نخواهیم شد یا خیلی کم.

بنابراین با آیفون 12 ، اپل با ارائه فقط صفحه نمایش OLED ، نقص اصلی آیفون 11 را از بین می برد – در معرض خطر ساخت آیفون 12 PRO بسیار مطلوب تر … به خصوص از آنجا که برای بسیار گرانتر ارائه می شود.

ارگونومی به نظر می رسد تنها نقطه تمایز بین آیفون 12 و آیفون 12 مینی است. برش های زاویه ای ، که بین این دو مدل به اشتراک گذاشته شده است ، یک چنگال عالی ارائه می دهند که بسیار اطمینان بخش تر از آنچه که توسط آیفون 11 و برش های گرد آنها ارائه شده است. ما موفق می شویم تلفن هوشمند او را محکم تر بگیریم ، حتی اگر معلوم شود که این چنگال کمی راحت تر از گذشته است.

آیفون 12 و آیفون 12 تست

با توجه به آیفون 12 ، دارای یک دال 6.1 اینچی است و ابعاد 146.7 x 71.5 x 7.4 میلی متر را ارائه می دهد ، دقیقاً مانند آیفون 12 Pro. عبور به OLED و بنابراین ، به لبه های ظریف تر ، بلکه برش های مستقیم به اپل اجازه می دهد تا طرفین را برش دهد و یک آیفون 12 را جمع و جور تر از آیفون 11 ارائه دهد ، حتی اگر اندازه دال مشابه باشد. به نظر ما ، این یک قالب ایده آل است که باید متناسب با همه باشد: نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک و قابل استفاده در یک دست به شرط شکایت چند ژیمناستیک.

آیفون 12 و آیفون 12 تست

سرانجام ، برای آمدن به آیفون 12 مینی ، فرمت بی سابقه ای را در سیب تنها 5.4 اینچ برای ابعاد 131.5 64 64.2 x 7.4 میلی متر ارائه می دهد. این تلفن هوشمند با یک دست کاملاً قابل استفاده است. کاهش اندازه و برش های مسطح آن را به یاد آیفون 5/5s در سمت در کنار هم می اندازد: یک تلفن هوشمند سبک ، فوق العاده قابل کنترل و کاملاً مناسب برای کسانی که غالباً از تلفن هوشمند خود در خیابان استفاده می کنند که حمل و نقل و لزوماً با هر دو مورد ندارند دست برای رسیدگی به آن.

آیفون 12 و آیفون 12 تست

عملکرد ، استقلال و iOS 14 iOS 16

iPhone 12 و iPhone 12 Mini هر دو مجهز به تراشه A14 هستند ، Apple SoC که در آیفون 12 Pro ، iPhone 12 Pro Max و iPad Air نیز موجود است (2020). در تست آیفون 12 ما ، ما قدردانی می کنیم که اپل از عملکرد مدل های کم ارزش خود کم نمی کند. همانطور که مشکوک شدیم ، تراشه A14 به طور روزانه عملکرد خیره کننده ای را ارائه می دهد. این پردازنده با داشتن 6 هسته در سمت پردازنده ، 4 هسته در سمت گرافیکی و حکاکی آن در 5 نانومتر ، تزئین شده است تا تمام مصارف فعلی را بدون پوسته پوسته شدن جمع کند.

علاوه بر این ، این اولین آیفون است – با همکاران “Pro” خود – با 5G سازگار است. مسلماً ، نسل جدید شبکه های تلفن همراه برای تعمیم در فرانسه زمان می برد و بسته ها هنوز هم بسیار گران هستند. 5G در سال 2021 ، 2022 ضروری نخواهد بود ، و شاید به اندازه آن در سال 2023 نباشد ، اما بعد از آن چه خواهد بود ? اگر می خواهید بیش از دو سال یک تلفن هوشمند را نگه دارید (و این معمولاً در هنگام انتخاب آیفون وجود دارد) ، این یک واقعیت است که باید در نظر بگیرید.

آیفون 12 و آیفون 12 تست

با توجه به استقلال ، در آزمایش آیفون 12 ما ، در مقایسه با سلف خود ، افزایش چشمگیری را ذکر نکرده است. با این حال ، تازه وارد OLED و تراشه A14 را که وعده کاهش مصرف انرژی را می دهد ، تصویب می کند. اگر این حرکت نکند ، این یک دلیل ساده است: باتری در آیفون 12 (2،815 میلی آمپر ساعت) از آیفون 11 (3110 میلی آمپر ساعت) کوچکتر است.

علاوه بر این ، ما نتوانستیم تأثیر نسل جدید شبکه تلفن همراه را بر استقلال تلفن هوشمند اندازه گیری کنیم. در غیر این صورت ، ما با یک تلفن هوشمند که به وضوح روز را نگه می دارد ، به پایان می رسیم ، اما نه بیشتر. جعبه شارژ در پایان روز همیشه با آیفون 12 اجباری خواهد بود. از طرف دیگر ، با آیفون 12 مینی ، اوضاع تا حدودی است. این مدل کوچک با باتری فاملی 22227 میلی آمپر ساعت ، از استقلال متوسط ​​رنج می برد.

با استفاده از تلفن هوشمند کوچک خود ، ما قادر به نگه داشتن روز خواهیم بود اما به محض اینکه شروع به اجرای چند بازی موبایل و مصرف فیلم می کنیم ، درصد استقلال به عنوان برف در آفتاب باز می گردد. اما از این گذشته ، در یک آیفون 12 مینی که ما بیشتر برای قالب جمع و جور آن انتخاب خواهیم کرد تا مصارف سنگین ، استقلال باید در عمل کافی باشد.

به روزرسانی عالی iOS 16 در این تلفن هوشمند موجود است. به طوری که تجربه کاربر در سال 2023 بسیار نزدیک به آیفون 13 یا حتی آیفون 14 است. بین این سه نسل ، تفاوت در تجربه کاربر واقعاً زیاد نیست ، به خصوص در مقایسه با مدل های استاندارد.

اگر اکنون یک آیفون 12 یا آیفون 12 مینی را انتخاب کنید ، باز هم با به روزرسانی های اصلی حداقل در سال 2025 سازگار خواهد بود. که به احتمال زیاد از چرخه های تجدید معمول شما فراتر می رود از جمله اگر آن را در سال 2023 خریداری کنید.

عکس و فیلم

از طرف عکس ، آیفون 12 و آیفون 12 مینی تجهیزات مشابهی را به اشتراک می گذارند تا ما در این قسمت آنها را متمایز نکنیم. آنها یک بلوک عکس دارند که شامل دو سنسور است: یک زاویه بزرگ اصلی 12 MP با دهانه ƒ/1.6 و یک زاویه فوق العاده با دهانه ƒ/2.4. اگر بتوانیم از حضور تله فوتو پشیمان شویم – برای مدل های Pro رزرو شده – آیفون 12 به نظر می رسد یک فتوفون عالی است. این نه تنها در این مورد فوق العاده است ، بلکه کیفیت تصویر عالی را با شیرجه خوب و یک رنگ متری وفادار به واقعیت صحنه نیز ارائه می دهد.

مانند سال گذشته ، اپل به محض از بین رفتن نور ، حالت اتوماتیک شب خود را تمدید می کند ، و موفق شده است آن را اصلاح کند زیرا اکنون روی 2 سنسور کار می کند و نه فقط در زاویه نوش بزرگ ! فرصتی برای ایجاد عکس های شبانه با نمای تاریخی از نمای ارائه شده توسط فوق زاویه ای و میدان دید آن از 120 درجه.

HDR هوشمند هنوز هم به همان اندازه مؤثر است ، اگر نه دیگر ، و در این فیلم: آیفون چنین است و همیشه بسیار کارآمد است. تثبیت عالی است ، و کیفیت فیلم ها به سادگی خیره کننده است ، به طوری که اکنون می توانیم فیلم های آیفون 12 را با عجله هایی که از یک دوربین بدون آینه می آیند ادغام کنیم.

از نظر ما و پس از تست ما ، آیفون یکی از بهترین تلفن های هوشمند در فیلم است و با این شماره 12 تغییر نمی کند. همچنین ، از آنجا که Mini برای بیرون آمدن از جیب شما و نگه داشتن ، بسیار عملی است ، ما خودمان را می بینیم که عکس ها و فیلم های بیشتری را نسبت به یک فبلت ضبط می کنند.
اگر مجبور شدیم نقص بزرگی را در تست آیفون 12 خود یادداشت کنیم ، این خواهد بود شعله ور سبز که وقتی یک منبع نوری با شما روبرو می شود ، به خصوص با زاویه بزرگ ، عکس های خاصی را خراب می کند: نقص ناشی از کیفیت شیشه ای که برای پوشاندن اهداف استفاده می شود ، و قبلاً چندین سال در آیفون موجود است. وقت آن است که اپل نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد.

اما از آنجا که تصاویر هزار کلمه ارزش دارند ، در اینجا چند عکس ضبط شده با آیفون 12 و آیفون 12 مینی وجود دارد:

در سال 2023 آیفون 12 یا آیفون 12 مینی را از کجا بخریم ?

هنگامی که در سال 2020 منتشر شد ، نسخه 64 گیگابایتی آیفون 12 با 909 یورو فروخته شد. از آن زمان ، با انتشار آیفون 13 در پایان سال 2021 ، سپس آیفون 14 در سال 2022 ، آنها چندین کاهش قیمت را تجربه کردند. اکنون آنها را برای نسخه 64 گیگابایتی بین 400 تا 500 یورو پیدا می کنیم. اگر امروز این قالب ذخیره سازی کاملاً محدود به نظر برسد ، ارزش پول بسیار عالی است.

آیفون 12 با چند تحول در آیفون 13 و آیفون 14 ، بیش از هر زمان دیگری یک راه حل عالی است ، از جمله در سال 2023. و ناپدید شدن قالب های کوچک باعث تقویت جذابیت آیفون 12 مینی می شود (مانند آیفون 13 مینی ، به هر حال ، اما اگر می خواهید پس انداز کنید …).