سیزده سال پیش ، اپل اولین آیفون را ارائه داد ، آیفون 15 ساله است: در 6 رقم روی تلفن هوشمند که همه چیز را تغییر داده است

آیفون 15 ساله است: در 6 رقم به تلفن هوشمند که همه چیز را تغییر داده است

فقط اپل طول کشید تا به این رقم رکورد برسد. در آن سال ، این شرکت آیفون 7 و 7 پلاس و همچنین اولین آیفون SE را با الهام از آیفون 4 به بازار عرضه می کند.

سیزده سال پیش ، اپل اولین آیفون را ارائه داد

در حالی که اپل آیفون 12 را به عقب ، در بایگانی عصر سه شنبه در اولین تلفن نام تجاری اپل ارائه داد. آیفون در سال 2007 منتشر شد ، موبایل را متحول کرده بود و دوره تلفن های هوشمند را باز کرد و عادت های ما را لرزاند. سکته مغزی از نبوغ از استیو جابز که هنوز هم بر روی تلفن هایی که 13 سال بعد تأثیر می گذارد تأثیر می گذارد.

این “زمان نمایش” برای اپل است ! غول کالیفرنیا در روز سه شنبه ، آیفون 12 ، نسل جدیدی از تلفن های خود را ارائه داد. برند اپل مدتهاست که از نظر طراحی و عملکرد مرجع در دنیای تلفن های هوشمند است (به شرط اینکه قیمت را قرار دهید). امسال ، اپل اولین مدل سازگار با 5G را به بازار عرضه می کند ، شبکه جدید داده های تلفن همراه مستقر در پایان سال در فرانسه. اوج سیزده سال نوآوری از زمان انتشار اولین آیفون در سال 2007. بازگشت ، با بایگانی اروپا 1 ، در این لحظه جالب در تاریخ فن آوری های جدید.

آیفون ، “انقلاب” استیو جابز

در حالی که بحث در مورد 5G در فرانسه اخیراً ، باید به خاطر داشت که در سال 2007 ، جهان هنوز در 2G به هم وصل شده است. در آن زمان ، نهایی ، آن بلک بری ، تلفن های دریچه بود و ما از نوکیا 3310 فاصله نداشتیم. این لمس اولین بازی خود ، آهسته ، روی صفحه ها بود. اما این قبل بود. قبل از 9 ژانویه 2007. در آن روز ، اپل مطبوعات و تکنوفیل ها را در سراسر جهان در سانفرانسیسکو احضار کرد. در آن زمان ، برند اپل برای رایانه ، مک و پخش کننده صوتی ، iPod شناخته شده بود.

اما همه چیز تغییر کرده است که استیو جابز ، رئیس نمادین این شرکت ، برای کنفرانسی که او به تنهایی مخفی بود ، روی صحنه رفت. “امروز ، اپل تلفن را دوباره اختراع می کند” ، او بلافاصله به مخاطبی که به علت وی رسیده است قول داد. ژاکت یقه یونی سیاه ، شلوار جین آگاه ، کفش ورزشی فرسوده: استیو جابز در نگاه خود که به عنوان نمادین تبدیل شده است ، تعلیق را چند دقیقه قبل از ارائه “انقلاب” خود دوام می آورد. “ما می خواهیم سه محصول نوآورانه را ارائه دهیم: یک iPod با صفحه لمسی بزرگ ، یک تلفن انقلابی و یک ارتباط اوج اینترنت” ، استیو جابز را قبل از آشکار کردن این ترفند آغاز می کند: “سه دستگاه وجود ندارد بلکه فقط یک دستگاه است. و ما آن را آیفون می نامیم “.

مخاطب “در شوک”

مردم یک تلفن مستطیل شکل ، با یک بلوک واحد و نگه داشتن دست (10 سانتی متر ارتفاع 6) را کشف می کنند ، با یک صفحه لمسی 75 ٪ از مکان در جلو و یک دوربین در پشت را اشغال می کند. در داخل ، علاوه بر عملکرد تلفن ، آیفون به شما امکان می دهد موسیقی آن را در iTunes گوش دهید ، به لطف Safari به اینترنت حرکت کنید و برنامه های بارگیری را از طریق فروشگاه App بارگیری کنید. کل اکوسیستم اپل در یک دستگاه واحد موجود است تا در جیب خود بکشد.

این 9 ژانویه 2007 ، در سانفرانسیسکو ، در عموم ، الی آبیدبول ، یک فروشنده تأیید شده اپل وجود دارد. او از خوب آمد تا آیفون زنده را کشف کند و عاشق است. “این شگفت انگیز است ، ما چیزهای باورنکردنی دیدیم !”، او به میکروفون اروپا 1 علاقه دارد. “ما عادت کرده ایم که چیزهای خوبی را در اپل ببینیم اما در اینجا فکر می کنم این زیباترین محصول آنها است. ما در شوک هستیم ، صبر می کنیم تا تلفن را ببینیم و به خصوص برای داشتن یک.””

یک تلفن نوآورانه که استاندارد شده است

پذیرایی که در آن زمان برای آیفون رزرو شده است ترکیبی از جذابیت و تحریک است. همه می خواستند این دستگاه را با یک انگشت قابل استفاده امتحان کنند. به صورت گذشته نگر ، کودکانه به نظر می رسد. اما در آن زمان ، حتی در بین متخصصان سؤالات زیادی برانگیخت. Didier Lombard ، به عنوان مثال ، رئیس France Telecom در آن زمان ، میهمان ژان پیر الكابباخ درست قبل از راه اندازی در فرانسه در ماه نوامبر بود. آنها با هم سعی کردند این آیفون را شناسایی کنند. “ما صفحات را مانند یک کتاب تبدیل می کنیم ?”از مصاحبه کننده اروپا 1 پرسید. “دقیقا. و پس از آن ، این غار علی بابا است: ما یک مربع را فشار می دهیم و یکی از منوها را باز می کند “، Didier Lombard Groped.

Didier Lombard (سمت راست) ، رئیس France Telecom ، در هنگام انتشار

13 سال و 25 مدل بعد ، آیفون همیشه یک مرجع است. اما او دیگر تنها تلفنی نیست که مردم را در خواب می بیند. سامسونگ ، ال جی ، سونی ، هواوی … همه تولید کنندگان با موفقیت کم و بیش از آنجا شروع شده اند. یک پیشنهاد فراوان به این معنی است که امروز سه چهارم فرانسوی ها یک تلفن هوشمند در جیب خود دارند. در این منظره بیش از حد ، آیفون به عنوان یک مدل بسیار بالا ظاهر می شود (حتی اگر مدل های ارزان تر مانند SE وجود داشته باشند). راهی برای شنا اپل در بالای غوغا رقبا که میانه را هدف قرار می دهند ، مانند موج تولید کنندگان جدید چینی: Oppo ، Xiaomi ، OnePlus و غیره.

تلفن قابل تاشو ، آینده تلفن هوشمند ?

با این حال ، ما احساس می کنیم که به پایان چرخه هدایت شده توسط آیفون نزدیک می شویم. پس از سالها پالایش و بهبود ، تلفن هوشمند همانطور که می دانیم به پتانسیل کامل خود رسیده است. این یک ابزار حرفه ای ، یک صفحه نمایش برای تماشای سریال ، یک کنسول بازی ویدیویی کوچک ، یک دوربین فوق العاده است … اما “انقلاب” کمی در استیو جابز وجود دارد. بنابراین تولید کنندگان سعی می کنند تلفن هوشمند آینده را اختراع کنند. و ممکن است یک تلفن تاشو با یک صفحه انعطاف پذیر باشد. مدل ها یک سال است که به قطره قطره می آیند.

گلکسی سامسونگ یکی از اولین تلفن های قابل تاشو است که در سال 2019 فروخته می شود

سامسونگ فرانسه در اروپا 1 Guillaume Berlemont ، مدیر بازاریابی فرانسه گفت: “تقاضای مصرف کننده تقریباً ده سال است که یکسان است: داشتن صفحه نمایش های بزرگتر برای مصرف محتوا شما.”. “تخمین زده می شود که ، طی پنج سال ، بیش از 80 ٪ تلفن های هوشمند در جهان مدل هایی خواهند بود که خم می شوند.”بنابراین ، شما را در سال 2025 ببینید تا ببینید که جانشین آیفون به عنوان” انقلاب تلفنی “جدید خواهد بود.

آیفون 15 ساله است: در 6 رقم به تلفن هوشمند که همه چیز را تغییر داده است

آیفون 15 ساله است ! در 29 ژوئن 2007 ، استیو جابز آنچه را که قرار بود به یک انقلاب برای دنیای تلفن تبدیل شود ارائه داد. بازگشت به آیفون 6 -دیجیتالی اول.

ارسال شده در 29 ژوئن 2022 در 3 ساعت 45 دقیقه

آیفون 2G 2007

آیفون 13 128 گیگابایت با بهترین قیمت قیمت اساسی: 909 یورو

2

برخلاف آنچه افسانه می گوید ، آیفون در واقع اولین تلفنی نیست که اپل روی آن کار کرده است ، بلکه دوم است.

دو سال قبل از اعلام آیفون ، اپل به موتورولا پیوست تا Rokr E1 را ارائه دهد ، “تلفن گنگ” که واقعاً اغوا نشده است. اپل در این گلی چه کاری انجام داد ?

Rokr E1 یک عملکرد iTunes را آغاز کرد که به فروشگاه موسیقی iTunes دسترسی پیدا کرد. مشکل ، تلفن فقط می تواند 100 آهنگ را سوار کند زیرا فقط 512 مگابایت ذخیره سازی داشت.

چه چیزی اپل را متقاعد می کند که واقعاً تلفن خود را ایجاد کند.

9:42 صبح

این زمان نمایش داده شده در اولین آیفون و آن است که در تمام نسخه های نمایشی ، تصاویر و تبلیغات تلفن هوشمند اپل نمایش داده می شود. در سال 2010 ، iPad سپس 9:42 A.M را جایگزین کرد. اما چرا این ساعات خاص ?

پس از سالها رمز و راز ، اسکات فورستال ، مدیر ارشد سابق توسعه iOS ، در پایان به توضیح دلیل این انتخاب. کلید های کلید اپل به طور کلی از ساعت 9 A.M آغاز شد.

آنها برای اعلام این محصول حدود ساعت 9:40 صبح ساختار یافته بودند. اپل تصمیم گرفت 9:42 AM را برای سمت کمی تقریبی (به عنوان مثال زمان تشویق) و سپس 9:41 به همین دلایل نمایش دهد.

499

این قیمت فروش به دلار اولین آیفون است که در 29 ژوئن 2017 در ایالات متحده به بازار عرضه شده است. در آن زمان ، او 4 گیگابایت ذخیره سازی را آغاز کرد و نسخه ای با 8 گیگابایت با 599 دلار فروخته شد.

اگر آیفون اول یک انقلاب واقعی بود ، هنوز تمام فن آوری های نسخه های اخیر را آغاز نکرد. از نظر منطقی ، قیمت ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

امروز ، آخرین آیفون نسل بیش از 800 یورو برای نسخه های استاندارد و بیش از 1000 یورو برای مدل های Pro فروخته می شود. اما آنها بسیاری از ابزارهای مورد استفاده در آن زمان را جایگزین می کنند ، از جمله دوربین های فشرده. چه دوره ای !

11.7 میلیون

این تعداد آیفون فروخته شده در سال 2008 است ، طبق آمار اپل. این ممکن است با توجه به 211.8 میلیون مدل فروخته شده در سال 2016 کمی به نظر برسد.

امروز ، اپل دیگر با تعداد واحدهای فروخته شده ارتباط برقرار نمی کند. اما گسترش دامنه بدون شک به اپل اجازه می دهد تا کارهای بیشتری انجام دهد.

123 میلیون

این گردش مالی دلار است که توسط فروش آیفون اول در سال 2007 ایجاد می شود. یک عملکرد دیوانه وار در آن زمان ، به خصوص که آیفون اول از این نام در ماه ژوئن به بازار عرضه شد.

در سال 2016 ، فروش آیفون 136.7 میلیارد دلار گردش مالی ایجاد کرد. نمره بسیار چشمگیر تری که توسط دو عامل توضیح داده شده است: اپل مدل های بیشتری را باز می کند و مهمتر از همه ، قیمت ها با گذشت زمان به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

1 میلیارد

از اواسط سال 2016 ، اپل می تواند به فروش 1 میلیارد آیفون در سراسر جهان بپردازد. چهره ای به عنوان نمادین به عنوان چشمگیر.

فقط اپل طول کشید تا به این رقم رکورد برسد. در آن سال ، این شرکت آیفون 7 و 7 پلاس و همچنین اولین آیفون SE را با الهام از آیفون 4 به بازار عرضه می کند.

این شاهکار از همه قابل توجه تر است زیرا بازار تلفن های هوشمند تنها در چند سال بسیار رقابتی شده است.