قیمت یک ماشین هیدروژن چقدر است?, ماشین هیدروژن در فرانسه در سال 2023: مدل ها ، قیمت ها ، مزایا

ماشین هیدروژن: با آب جهان

برای شارژ مجدد یک ماشین هیدروژن ، باید فراموش کنید که این یک برقی است. در این مرحله ، در واقع شبیه حرارتی و هیبرید است. برای چی ? فقط به این دلیل که با کابل شارژ نمی شود ، بلکه مانند هر سوخت دیگری نیز تأمین می شود. بنابراین فقط یک ایستگاه هیدروژن پیدا کنید. فقط در عرض چند دقیقه ماشین هیدروژن شما با بلوک شارژ می شود ، آماده است تا از بخار آب آزاد شود. زیبا نیست ? در هر صورت ، سبز است(گیک).

قیمت یک ماشین هیدروژن چقدر است ?

قیمت ماشین هیدروژن چقدر است؟

با توجه به یک پیشنهاد نسبتاً محدود و حجم تولید ، اکنون اتومبیل های هیدروژن بسیار گران تر از مدل های بنزین ، دیزل و حتی برقی هستند. ما برای شما توضیح می دهیم چرا.

شما به فکر خرید ماشین سلولی سوخت هستید ? انتظار دارید دست خود را در جیب خود قرار دهید زیرا قیمت ها هنوز هم بسیار بالا هستند. در فرانسه ، فقط دو مدل اتومبیل هیدروژن در بازار عرضه می شود: تویوتا میری در بخش سدان و هیوندای Nexo در مورد SUV ها. در هر دو مورد ، قیمت فروش بیش از 70،000 یورو است.

مدل قیمت
تویوتا میری 71،500 یورو
هیوندای نکسو 80،400 یورو

به یاد داشته باشید : قیمت های فوق شامل پاداش زیست محیطی برای خرید یک ماشین هیدروژن نیست.

چرا اتومبیل های هیدروژن بسیار گران هستند ?

چندین عامل قیمت بالای اتومبیل های هیدروژن را توضیح می دهد. علاوه بر نادر بودن پیشنهاد ، تولید کنندگان تصمیم گرفته اند تا مدل های بالا و مجهز به بازار را به بازار عرضه کنند. در عوض به کاربردهای حرفه ای ، آنها به اندازه مدل هایی که در بخش های “عموم عمومی” قرار دارند از دسترس نیستند.

توضیح دیگر ناشی از حجم تولید است. در صنعت ، اصل ساده است: هرچه بیشتر از نظر کمیت تولید می کنیم ، هزینه های بیشتری برای کاهش هزینه ها می کنیم. مؤلفه اصلی اتومبیل های هیدروژن ، سلولهای سوخت هنوز صنعتی بزرگ در مقیاس نیستند (در حال انجام است). در سری های کوچک تولید می شود ، آنها به شدت بر قیمت اتومبیل های هیدروژن وزن می کنند. صنعتی شدن وسایل نقلیه به خودی خود وجود دارد. امروزه تولید دو تولید کننده اصلی ، هیوندای و تویوتا ، فقط به چند هزار واحد در سال محدود می شود که در آن هر سال چند صد هزار نسخه تولید می شود.

اتومبیل های هیدروژن در مقادیر کمی تولید می شوند و قیمت بسیار بالایی را توجیه می کنند.

آیا قیمت اتومبیل های هیدروژن در سالهای آینده کاهش می یابد ?

مانند باتری های اتومبیل های برقی ، از سلولهای سوختی خواسته می شود که بیشتر و بیشتر در دسترس باشند. این شامل صنعتی شدن گسترده خواهد بود و بدون شک باید قبل از ورود اتومبیل های هیدروژن که به هزینه های بسیار معقول تری می رسند ، تا سال 2025-2030 صبر کنند.

اکنون تهیه پیش بینی در مورد قیمت های آینده خودروهای هیدروژن دشوار است زیرا همچنین به اراده تولید کنندگان برای تسریع در تولید در سری های بزرگی از مدل های خود بستگی دارد. با این حال ، ما امیدواریم که در نیمه دوم این دهه قیمت خودروهای هیدروژن به زیر 40،000 یورو کاهش یابد. قیمتی که بالا خواهد ماند اما این امر به شما امکان می دهد مخاطبان گسترده تری داشته باشید.

ماشین هیدروژن: با آب جهان

دنیای خودرو با هدف دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2050 دگرگون شده است. برای تحقق این هدف ، کاربردهای ما دگرگون شده و تحرک جدید شکوفا می شود: ماشین برقی ، ماشین خورشیدی ، ماشین هیدروژن … در دومی است که ما می ماندیم ، زیرا این یکی از ماجراهای احتمالی ماشین ما است. برای سرمایه گذاری در آینده ، بیایید خودمان را با آب تقریباً 0 خودروهای انتشار منتشر کنیم که آب را منتشر می کنند … اتومبیل های هیدروژن. plouf ��

شارژ هیدروژن

 1. ماشین هیدروژن: کار
 2. مزایا و مضرات ماشین هیدروژن
 3. نحوه شارژ مجدد ماشین هیدروژن ?
 4. ماشین الکتریکی اتومبیل هیدروژن: چه تفاوت هایی ?
 5. قیمت یک ماشین هیدروژن
 6. چگونه هیدروژن برای اتومبیل ساخته شده است ?
 7. ماشین هیدروژن: چه مدل هایی در فرانسه ?
 8. اجاره ماشین برقی
 9. سؤالات متداول وسیله نقلیه هیدروژن

1. چگونه یک ماشین هیدروژن کار می کند ?

مکانیک آن در ابتدا پیچیده به نظر می رسد. با این حال ، بسیار ساده است. وسیله نقلیه هیدروژن به لطف برق تولید شده توسط یک سلول سوخت می چرخد (سوخت در اینجا ، هیدروژن در اینجا). موتور هیدروژن توسط باتری تحت فشار قرار می گیرد (برقی) ماشین الکتریکی. سرانجام ، ماشین بخار آب را ساطع می کند. برای چی ? فقط به این دلیل که آب (H₂O) ترکیبی از اتمهای هیدروژن (H) و اکسیژن (O) است. ناسا برای چند دهه برای موشک های خود از هیدروژن به صورت مایع و باتری ها استفاده می کند. با این حال ، تا سال 2015 و راه اندازی تویوتا میری برای عموم مردم به وسایل نقلیه هیدروژن دسترسی پیدا نکرد.

2. مزایا و مضرات ماشین هیدروژن

مزایای ماشین هیدروژن

 • این تحرک نرم را ارائه می دهد: بدون انتشار CO2 ، این همان چیزی است که ما می خواهیم
 • استقلال یک وسیله نقلیه هیدروژن به اندازه سریع شارژ می شود
 • بدون آلودگی بینایی یا آلودگی صوتی: به عنوان یک ماشین برقی ساکت است

مضرات وسیله نقلیه هیدروژن

 • با ظاهر مدل های جدید در بازار به خواب می رود. اما بلیط ورودی فعلی برای به دست آوردن ماشین هیدروژن زیاد است
 • پیشنهاد کم ایستگاه های هیدروژن ، با حضور در شهرهای بزرگ در حدود پنجاه ایستگاه
 • هیدروژن گاز است که به دلیل اشتعال پذیری زیاد به حداکثر ایمنی نیاز دارد

3. نحوه شارژ مجدد ماشین هیدروژن ?

برای شارژ مجدد یک ماشین هیدروژن ، باید فراموش کنید که این یک برقی است. در این مرحله ، در واقع شبیه حرارتی و هیبرید است. برای چی ? فقط به این دلیل که با کابل شارژ نمی شود ، بلکه مانند هر سوخت دیگری نیز تأمین می شود. بنابراین فقط یک ایستگاه هیدروژن پیدا کنید. فقط در عرض چند دقیقه ماشین هیدروژن شما با بلوک شارژ می شود ، آماده است تا از بخار آب آزاد شود. زیبا نیست ? در هر صورت ، سبز است(گیک).

4. ماشین الکتریکی اتومبیل هیدروژن: چه تفاوت هایی ?

از نظر فنی ، یک ماشین هیدروژن یک ماشین برقی است .. اما ما در اینجا در مورد تفاوت های یک ماشین هیدروژن و یک ماشین برقی “کلاسیک” صحبت خواهیم کرد.

 • خودمختاری: این مزیت به ماشین هیدروژن می رود که استقلال آن بسیار بیشتر است
 • رد پای کربن : ماشین هیدروژن کربن را ساطع نمی کند بلکه تولید آن در ژانر است. با این حال ، دفتر Deloitte تخمین می زند که انتشار کربن از ماشین هیدروژن پایین تر از ماشین برقی و به طور قابل توجهی پایین تر از وسایل نقلیه حرارتی و هیبریدی است
 • انرژی : یک وسیله نقلیه هیدروژن انرژی خود را از هیدروژن بیرون می کشد در حالی که ماشین الکتریکی از موتور استفاده می شود
 • شارژ مجدد: روز و شب است ، زیرا ماشین الکتریکی در چند ساعت شارژ می شود در حالی که یک هیدروژن پر از چند دقیقه است
 • قیمت: این مزیت به دلیل پیشنهاد بسیار متنوع تر ، به ویژه به ماشین برقی می رود. همچنین چندین ماشین برقی با قیمت کمتر از 20،000 یورو در ارزان ترین راهنمای اتومبیل برقی ما وجود دارد !

5. قیمت یک ماشین هیدروژن ?

متوجه می شوید که اتومبیل های برقی گران هستند ? صبر کنید تا قیمت خودرو را با موتور آب ببینید ! واضح است که آنها از همان مشکل اولین تسلا رنج می برند: برای بسیاری از رانندگان از دسترس خارج است. آنجا ارزانترین ماشین هیدروژن هزینه 71.500 یورو در فرانسه (تویوتا میری ، جایزه کاتالوگ 2023). با این حال ، در صورت ادامه پذیرش باید این کاهش یابد. به عنوان مثال ، NAMX HUV در 65 اعلام می شود.000 یورو (در سال 2025 منتشر شد) ، برای استقلال عالی 800 کیلومتر.

6. چگونه هیدروژن برای اتومبیل ساخته شده است ?

منهیدروژن (H) فراوان ترین ماده شیمیایی جهان است. روی زمین ، با این حال نادر است (0.22 ٪). علاوه بر این ، به سختی به شکل خالص آن وجود دارد. بیشتر اوقات ، هیدروژن با اکسیژن همراه است تا این آب را برای زندگی ضروری کند. همچنین در موجودات زنده یافت می شود (بله ، 63 ٪ از اتم های ما هیدروژن هستند !) و در گاز طبیعی.

بنابراین باید سوخت درست کنید. نحوه انجام هیدروژن ماشین ? با جدا کردن اتم های مولکول H که دارای هیدروژن هستند. بدیهی است ، این عملکرد انرژی مصرف می کند. از این رو هزینه قابل توجه هیدروژن کامل !

در حال حاضر ، تولید هیدروژن عمدتا توسط بخار گاز طبیعی. مشکل این است که این تکنیک تقریباً به همان اندازه CO2 منتشر می شود که خودرویی که مستقیماً از LPG مصرف می کند. تکنیک توسط الکترولیز, تا زمانی که برق از منشأ سبز باشد ، تولید هیدروژن اکولوژیکی را امکان پذیر می کند. با این حال ، بازده در سال 2023 کم است ، به طوری که مشخص نیست که آیا این گزینه در مقایسه با استفاده مستقیم از جریان تولید شده در یک ماشین برقی در یک ماشین برقی ، جاده را از یک دیدگاه اقتصادی نگه می دارد.

7. ماشین هیدروژن: چه مدل هایی در فرانسه ?

���� Hopium Machina Vision: اولین ماشین هیدروژن فرانسوی

اولین اتومبیل هیدروژن فرانسوی به همان اندازه که در جاده ساکت است ، در دنیای خودرو سر و صدا کرد. این سدان در حال حاضر “وزن” می کند ، بدون اینکه اندازه گیری های آن را ذکر کند: 4.9 متر طول و 1.4 متر ارتفاع و همچنین مخزن 10 کیلو هیدروژن. چشم انداز Hopium Machina در زیر کاپوت قرار دارد تا دنیای خودرو را متحول کند ، دقیقاً مانند بنیانگذار آن ، الیویه لومبارد. گذشته او به عنوان یک خلبان مسابقه ، وی را به عنوان خلبان آزمایشی نمونه اولیه Mission H24 برای “24 ساعت از Le Mans of Future” سوق داد. هدف ? که یک ماشین هیدروژن در سال 2025 24 ساعت کار می کند. از نظر عملکرد, Hopium Machina Vision به طور مستقیم به دور می رود: موتور هیدروژن از 500 اسب ، استقلال 1000 کیلومتر و در 3 دقیقه شارژ مجدد. نه بیشتر نه کمتر.

���� Hyundai Nexo: اولین SUV هیدروژن

���� Toyota Mirai: اولین ماشین هیدروژن

جای تعجب نیست که “mirai” به معنای “آینده” در ژاپنی است .. تویوتا با Mirai آوانگارد بود ، که اولین نسخه آن در سال 2015 در اروپا منتشر شد. از سال 2021 ، ما به نسل دوم وسیله نقلیه هیدروژن ، Toyota Mirai II حق داریم. این الگویی است که ما علاقه مندیم. از طرف عملکرد ، Toyota Mirai جدید در 5 دقیقه شارژ می شود و دارای 3 مخزن هیدروژن برای یک استقلال اعلام شده 650 کیلومتر است. در حقیقت ، Toyota Mirai II دو سوابق استقلال از یک ماشین هیدروژن را شکست:

 • ژوئن 2021: 1000 کیلومتر با مصرف 5.51 کیلو هیدروژن (فقط یک کامل). ضبط تنظیم شده در فرانسه.
 • اوت 2021: 1360 کیلومتر با مصرف 5.65 کیلو هیدروژن (فقط یک کامل). سوابق تأسیس شده در کالیفرنیا.

تویوتا هیدروژن را به عنوان یک سوخت مؤثر برای آینده می داند. هدف ما ادامه حل مشکلات زیست محیطی و انرژی به لطف تولید انبوه باتری برقی -وسایل نقلیه اتو. آنها بسیار مؤثر هستند ، می توانند مسافت های طولانی را طی کنند ، به سرعت سوخت گیری کنند و فقط آب ساطع کنند. آنها پتانسیل عظیمی دارند.

Yoshikazu Tanaka – مهندس ارشد MIRAI

���� NAMX HUV: 800 کیلومتر استقلال

���� BMW IX5 هیدروژن: حق بیمه در ساعت ساعت

اجاره ماشین برقی

آیا می دانید ? در شصت ، ما اجاره ماشین برقی را ارائه می دهیم. یک روز ، شاید ، شما یک ماشین هیدروژن را در آنجا پیدا خواهید کرد … در ضمن ، راهنمای ما در اینجا است که استقلال ، مدت زمان و زمان شارژ اتومبیل های برقی را در شصت جمع می کند. همچنین بدانید که ما ارائه می دهیم ..

 • اجاره ابزار برقی: شما می توانید یک “وسیله نقلیه سنگین” باشید که وزن CO2 را منتشر می کند … از اجاره ابزار برقی با شصت استفاده کنید.
 • اجاره دوچرخه برقی: با اجاره دوچرخه برقی در خیابان های پاریس قدم بزنید.
 • اجاره تروتین برقی: تروترهای برقی شریک لیون لیون ما را در بوردو ، لیون و پاریس پیدا کنید.
 • درایور VTC برقی: سرویس درایور VTC ما ، Sixt Ride ، دارای یک دسته “سبز” است که شما را با ماشین برقی هدایت می کند.

نکته ششم: شما را در شصت می بینیم.FR و در برنامه شصت برای استفاده از خدمات ما. با رزرو اولین مسابقه سواری شصت خود در برنامه ، از 15 یورو کاهش می یابد.

سؤالات متداول وسیله نقلیه هیدروژن

قیمت پر از هیدروژن چقدر است ?

در سال 2023 ، قیمت هر کیلو هیدروژن از 18 تا 18 یورو در هر کیلو متغیر است. این نوسانات قابل توجه با در دسترس بودن کم آن توجیه می شود. این عدم رقابت به نفع قیمت های رقابتی بازی نمی کند. نماینده کامل 5 تا 7 کیلوگرم ، قیمت هیدروژن کامل 60 تا 100 یورو است.

آینده ماشین هیدروژن چیست ?

سخت است برای گفتن. در سال 2023 ، ماشین هیدروژن ناراحت کننده است. پذیرش اتومبیل های برقی قیمت ها را کاهش داده است ، موتور هیدروژن با قیمت کامل و کم تولید آن معلول می شود. در صورت ضرب و شتم مقامات دولتی به نفع “موتور آب” ، با این وجود می تواند تغییر کند.

استقلال یک ماشین هیدروژن چیست ?

استقلال وسایل نقلیه هیدروژن ، برای یک مدل استاندارد ، حدود 650 کیلومتر است. ماشینا (ماشین هیدروژن فرانسوی) باید شعاع عمل 1 را ارائه دهد.000 کیلومتر هنگامی که در سال 2025 منتشر می شود.

اولین ماشین هیدروژن چیست ?

آنجا تویوتا میری اولین وسیله نقلیه هیدروژن عمومی بود. او از سال 2015 قبلاً به فروش رسیده است. با این حال ، اولین نمونه اولیه سلول سوخت در سال 1966 ایجاد شد. این موتور عمومی بود که پشت سر بود شورولت الکتروبان, نوعی مینی بوس موتور آب.

شما می خواهید موضوع را عمیق تر کنید ? در اینجا چیزی برای برق گیری خوانش های شما وجود دارد

 • اتومبیل های برقی جدید 2022-2023
 • 10 گزینه برتر برای ماشین بنزین
 • ماشین خورشیدی: موفقیت قمری سال نور
 • چگونه اسکوتر برقی خود را انتخاب کنیم
 • ایستگاه شارژ برقی: انقلاب شارژ OKE
 • سفر جاده ای توسط ماشین برقی: دفترچه راهنما
 • مسافرت با اتومبیل: چه خبر در 2023-2024 ?

[مقاله به روز شده در 18 آوریل 2023]