تفاوت بین 3G و 4G برای شرکت ها | تجارت SFR ، اینترنت ثابت – یک جریان خوب با 4G – نکات – ufc -que cheisir

اینترنت ثابت

Contents

اگر فیبر در خانه شما نصب نشده باشد و اتصال ADSL شما کم باشد ، 4G ثابت جریانهای مناسبی را برای شما به ارمغان می آورد.

تفاوت بین 3G و 4G

چیست تفاوت بین 3G و 4G یا 4G+ ? چه مزایایی 4G موجود است ? تمام پاسخ های موجود در این صفحه را کشف کنید.

برای کاربران ، تشخیص تفاوت بین بسیاری از نام های مختلف دشوار است شبکه های تلفن همراه. در اینجا تفاوتهای اصلی بین 3G و 4G ، در 3 نقطه وجود دارد.

4G ، یک شبکه موبایل فوق العاده کارآمد

3G ، اولین شبکه اینترنتی موبایل برای تلفن های هوشمند

عبارت 3 گرم به معنای نسل سوم. این سیستم اتصال اینترنتی با سرعت بالا را با حداقل سرعت 144 کیلوبایت در ثانیه فراهم می کند. 3G به شما امکان می دهد خیلی سریع از یک تلفن همراه گشت و گذار کنید ، فیلم ها را تماشا کنید ، بارگیری کنید ..

SFR 99.5 ٪ از جمعیت را در 4G در 31 ژانویه 2021 پوشش می دهد

آنجا 4 گرم اینجاست نسل 4 شبکه های تلفن همراه. LTE (تکامل بلند مدت) تعیین فنی 4G است. این شبکه به شما امکان می دهد تا حداکثر 112.5 مگابایت در ثانیه در شبکه SFR گشت و گذار کنید. بنابراین اجازه می دهد تا یک ناوبری بسیار سریعتر از 3G داشته باشد ، با زمان شارژ بسیار کوتاه و زمان واکنش سریع. این بهترین تجربه گشت و گذار در شبکه تلفن همراه است

نرخ اینترنت موبایل تا 6 برابر بیشتر با 4G+

آنجا 4 گرم+ قادر به تهیه است جریان بالاتر از آنچه در حال حاضر در 4G موجود است با تشکر از تجمع فرکانس های 800 مگاهرتز و 2600 مگاهرتز. با 4G+، SFR اکنون قادر به ارائه یک است حداکثر جریان نظری 187.5 مگابیت در ثانیه. این همچنین به شما امکان می دهد تا به لطف افزایش جریان و راحتی ناوبری ، تجربه مشتری را بهبود بخشید.

آنجا 4G+UHD (4G+ تا 300 مگابیت در ثانیه) یک تکامل فناوری از شبکه موبایل 4G است. این فناوری با سرعت بسیار بالا به کاربران واجد شرایط اجازه می دهد تا از حداکثر سرعت جریان نظری 3 برابر بیشتر از 4G (337.5Mbit/s).

با 4G+ UHD 300Mbit/s ، مشتریانی که مجهز به ترمینال سازگار و تحت پوشش سرعت فوق العاده با سرعت بالا هستند ، استفاده های آنها را به طور قابل توجهی شتاب می دهند: VideoConference HD ، کار از راه دور و غیره. SFR که در حال حاضر در بیش از 900 شهر باز است ، اپراتور با پوشش 4G+ تا 300Mbit/s وسیع ترین در فرانسه است.

آنجا 4G+ تا 500Mbit/s تکامل استاندارد 4G است. با تشکر از تجمع 4 باند فرکانس 4G (LTE 800 مگاهرتز ، LTE 1800 مگاهرتز ، LTE 2600 مگاهرتز و همچنین LTE2100) ، 4G+ تا 500Mbit/s قادر به تهیه یک است حداکثر جریان نظری 593 مگابیت در ثانیه, بنابراین راحتی بی نظیر و بادبان در تحرک را ارائه می دهد. با یک ترمینال سازگار و تحت پوشش 4G+ تا 500 مگابیت در ثانیه ، از شتاب قابل توجهی استفاده می کند: یک سری از 10 قسمت در 1 دقیقه در مقابل 2 دقیقه در 4G+ تا 300 مگابیت در ثانیه ، 100 عکس در 5 ثانیه به مدت 10 در 4G+ تا 300Mbit/s. 4G+ تا 500 مگابیت در ثانیه در بوردو و در بیش از 10 شهر بزرگ تا پایان سال 2018 باز است.

SFR با افزایش جریان 4G ، همچنان به حمایت از مشتریان خود ادامه می دهد: از سال 2019 ، SFR پیشنهاد داد بسته های موبایل با جریان 4G به 1 گیگابایت در ثانیه, قبل از ورود 5G مستقر در پایان سال 2020. برای گسترش پوشش 4G بسیج شده است, SFR 99.5 ٪ از جمعیت را در 31 ژانویه 2021 پوشش می دهد.

اینترنت ثابت

اگر فیبر در خانه شما نصب نشده باشد و اتصال ADSL شما کم باشد ، 4G ثابت جریانهای مناسبی را برای شما به ارمغان می آورد.

1. اینترنت توسط شبکه تلفن همراه ثابت شده است

خانه شما بهتر از ثابت (ADSL ، VDSL یا فیبر نوری) توسط شبکه تلفن همراه بهتر خدمت می کند اگر سریعتر از رایانه خود گشت و گذار کنید. بنابراین ، از آن به عنوان یک اتصال اصلی استفاده کنید. فقط خود را به روتر 4G تجهیز کنید و یک بسته مناسب داشته باشید. شما می توانید یک راه حل بسته بندی شده را در Mobile Telecom ، Orange ، SFR یا NRJ Mobile Bouygues انتخاب کنید ، یا یک روتر 4G بخرید و سیم کارت را با یک بسته داده وارد کنید. توجه داشته باشید که ارائه دهندگان دسترسی این پیشنهادات را برای مصرف کنندگان تحت پوشش ضعیف در ADSL (جریان کمتر از 10 مگابایت در ثانیه در SFR) و زندگی در یک منطقه بسیار خوب تحت پوشش در 4G رزرو می کنند. جریانهای نظری به اندازه فیبر تا 150 مگابایت در ثانیه می رسند.

2. نقش روتر 4G

روتر 4G (یا جعبه) به شبکه 4G اپراتور متصل می شود و آن را از طریق درگاه های اترنت یا WiFi خود به رایانه ها ، تبلت ها و سایر تلفن های هوشمند خانه توزیع می کند. تعداد دستگاه هایی که همزمان می توانند به اینترنت متصل شوند ، بنادر اترنت و استانداردهای WiFi سازگار به عنوان معیارهای زیادی برای در نظر گرفتن در زمان خرید تشکیل می دهند. اگر در یک پیشنهاد اپراتور مشترک شده باشید ، مدل روتر به شما تحمیل می شود. Bouygues ، Orange و SFR تصمیم گرفتند Huawei ، و NRJ Mobile ، برای Alcatel. هر مارک هر چه باشد ، از نظر تئوری امکان اتصال بیش از 30 دستگاه در همان زمان امکان پذیر است.

3. یک کلید برای تلویزیون

برخلاف اشتراک های سه گانه بازی توسط ADSL یا فیبر ، جعبه های 4G شامل تلویزیون نیستند. برای بهره مندی از یک دسته گل یا پخش (تلویزیون گرفتن) ، باید برنامه های اپراتورها را از طریق برنامه های کاربردی (ب) طی کنید.تلویزیون Bouygues ، تلویزیون نارنجی یا تلویزیون SFR). آنها را در App Store (Apple) یا فروشگاه Google Play (Android) بارگیری کنید ، سپس آنها را روی رایانه لوحی یا تلفن هوشمند خود نصب کنید. همچنین نیاز به خرید یک کلید Chromecast (39 یورو) دارید تا به یکی از درگاه های HDMI تلویزیون خود وصل شوید. هنگامی که تلفن و کلید Chromecast در WiFi به روتر 4G خود متصل شده است ، برنامه هایی که از برنامه تلفن همراه خوانده می شوند را می توان از روی صفحه تلویزیون شما پخش کرد. فقط NRJ Mobile این نوع برنامه را ارائه نمی دهد. شما با اتصال یک جعبه تلویزیون Android ، که 30 € هزینه دارد ، به تلویزیون و WiFi از جعبه 4G خود به کانال ها دسترسی پیدا می کنید. توجه داشته باشید که برنامه های تلویزیونی و جعبه های اندرویدی نیز به شما امکان می دهند از پیشنهادات ویدیویی در صورت تقاضا استفاده کنید.

پیشنهادات اپراتورهای رمزگشایی شده

عملگر حجم داده ها قیمت روتر قیمت ماهانه راه اندازی/هزینه خاتمه نظر ما
جعبه Bouygues Telecom 4G نامحدود اجاره شامل 32.99 یورو برای 1 سال و سپس 42.99 یورو 19/19 € شما 30 روز فرصت دارید تا پیشنهاد را آزمایش کرده و به صورت رایگان خاتمه دهید
خانه نارنجی 4G خانه 200 گیگابایت 97 € * 36.99 یورو 0 € نارنجی گرانترین است ، اما ماه اول ارائه می شود و هزینه های کاذب وجود ندارد
جعبه 4G SFR+ 200 گیگابایت اجاره شامل 35 € 19/19 € پس از مصرف 200 گیگابایت ، SFR شبکه را قطع می کند. دیگران آن را بریدند
NRJ Mobile Box Internet 4G 250 گیگابایت 99.99 یورو 29.99 یورو 0 € NRJ Mobile تنها کسی است که دوره تعهد را تحمیل می کند (12 ماه)

* یا 1 یورو اولیه و سپس 4 € در هر ماه به مدت دو سال.

حداکثر 150 یورو کمک دولتی

دولت یارانه راه حل های جایگزین دسترسی به اینترنت را در چارچوب انسجام دیجیتال سرزمین ها یارانه می دهد. کمک می تواند به هزینه تجهیزات ، نصب یا راه اندازی به 150 یورو برسد.
> اطلاعات طرح عددی.گوا.خط

خواندن

تست جریان موبایل

سرعت اینترنت موبایل است 82.44 mbit/s در بارگیری و از 15.76 مگابیت در ثانیه در بارگذاری (بیشتر بدانید). آیا شما متوسط ​​هستید ?

دسک تاپ MEAپرچم موبایل MEA

سرعت اتصال موبایل شما چقدر است ?

خنثی ، مستقل و رایگان ، تست سریع موبایل ADSL و فیبر منطقه با تمام اپراتورهای تلفن همراه سازگار است (Bouygues Telecom ، موبایل رایگان ، نارنجی ، SFR, . ). تمام تست های جریان را کشف کنید (ADSL ، فیبر و غیره.) ارائه شده توسط ADSL و فیبر منطقه.

Lyca Mobile 5G 80 GB
پست موبایل 120 گیگابایتی
سری 120 گیگابایتی موبایل رایگان

کدام اپراتور بهترین شبکه تلفن همراه را در خانه ضبط می کند ?

92 ٪ پوشش تلفن همراه در فرانسه
چه کسی بهترین اپراتور تلفن همراه در خانه است ?

برای بهبود سرعت اتصال ، گاهی اوقات تغییر اپراتور تلفن همراه ضروری است. انجام یک تست شبکه تلفن همراه به شما امکان می دهد بدانید چه کسی ، در میان Bouygues Telecom ، Orange ، Free Mobile و SFR ، بهترین شما را ضبط می کند.

خرابی اینترنت موبایل را در اطراف آدرس خود پیدا کنید

818 تجزیه شبکه های تلفن همراه
یک شکست موبایل در نزدیکی شما ?

چندین عامل ، از جمله تجزیه شبکه های تلفن همراه, می تواند سرعت اتصال اینترنت شما را از طریق تلفن همراه تغییر دهد. اگر به سختی شبکه اپراتور خود را ضبط کرده اید یا سرعت اینترنت موبایل خود کندتر از حد معمول است ، از ابزار تفکیک موبایل ما استفاده کنید تا دریابید که آیا حادثه در نزدیکی شما قرار گرفت.

میانگین جریان اینترنت موبایل در فرانسه چقدر است ?

جریان متوسط ​​در فرانسه

82.44 مگابیت در ثانیه در بارگیری
15.76 مگابیت در ثانیه بارگذاری

شبکه موبایل به طور متوسط ​​به فرانسوی ها بدهی را ارائه می دهد 82.44 مگابیت در ثانیه, در داخل خانه ، خارج و همه اپراتورها با هم ترکیب شده اند. میانگین جریان اینترنت موبایل در آپلود است 15.76 مگابیت در ثانیه.

سوابق اپراتورها در فرانسه توسط جریان تلفن همراه

اپراتور دانلود
1 نارنجی 123.40 مگابیت در ثانیه
2 SFR 73.98 Mbit/s
3 از راه دور Bouygues 71.95 Mbit/s
4 رایگان 60.43 مگابیت در ثانیه

با بارگیری متوسط ​​در بارگیری 123.40 مگابیت در ثانیه (در برابر 67.41 Mbit/s سال قبل) نارنجی اپراتور تلفن همراه است که بهترین سرعت بارگیری داده را در سرزمین اصلی ، داخلی و خارجی ارائه می دهد.

اپراتور بارگذاری
1 نارنجی 20.30 مگابیت در ثانیه
2 از راه دور Bouygues 16.66 مگابیت در ثانیه
3 SFR 15.80 مگابیت در ثانیه
4 رایگان 10.27 mbit/s

طرف بارگذاری ، این است نارنجی که بر طبقه بندی حاکم است و به طور متوسط ​​جریان اینترنت موبایل را در بارگذاری می کند 20.30 مگابیت در ثانیه در فرانسه.

تکامل جریان موبایل در بارگذاری و بارگیری در فرانسه

در یک سال ، میانگین جریان موبایل در دانلود در سرزمین اصلی فرانسه از آن عبور کرده است 39.47 مگابیت در ثانیه داشتن 82.44 مگابیت در ثانیه, یا رشد +108.87 ٪ در یک سال.

از طرف آپلود ، میانگین جریان موبایل از آن حرکت کرده است 8 مگابیت در ثانیه داشتن 15.76 مگابیت در ثانیه, یا پیشرفت +97 ٪ در یک سال.

طبقه بندی مناطق فرانسه توسط جریان موبایل

شبکه موبایل میانه کار در بارگیری توسط منطقه

50 MBIT/S 117.53 Mbit/s

در فرانسه ، سه منطقه ای که بهترین سرعت بارگیری را در اینترنت موبایل دارند عبارتند از:

 • بی پروا, که میانگین جریان موبایل را در بارگیری ارائه می دهد 117.53 Mbit/s
 • Provence-Alpes-Côte d’Azur (104.11 mbit/s)
 • Auvergne-Rone-alpes (89.88 Mbit/s)

سه منطقه ای که کمترین سرعت بارگیری موبایل را دارند عبارتند از:

شبکه موبایل میانه کار در آپلود توسط منطقه

2.16 Mbit/s 14.96 mbit/s

از طرف آپلود ، سه منطقه ای که بهترین سرعت ارسال داده های اینترنتی موبایل را نشان می دهند عبارتند از:

سه منطقه ای که کمترین سرعت ارسال داده های تلفن همراه را دارند عبارتند از:

��´

تجزیه و تحلیل ما بر اساس تست های جریان موبایل انجام شده توسط ARCEP در طول کمپین اندازه گیری QoS سالانه (2022) انجام شده است.

استقرار شبکه تلفن همراه را در محل خود دنبال کنید

آیا می دانید سرعت اتصال تلفن همراه شما عمدتاً به وضعیت آن بستگی دارد پوشش شبکه در محل شما ? ما از شما دعوت می کنیم هر ماه با کارت پوشش موبایل به روز شده ما مشورت کنید.

نقشه ویجت فرانسه

پوشش موبایل در شهر شما چیست ?

بسته ها را برای لذت بردن از سرعت بهتر تلفن همراه مقایسه کنید

اگر برنامه فعلی تلفن همراه شما به شما امکان نمی دهد از سرعت اتصال بهینه از تلفن خود لذت ببرید ، خوب است که اشتراک تلفن همراه را تغییر دهید. برای یافتن بهترین پیشنهاد ، از مقایسه کننده بسته موبایل ما استفاده کنید. برای اصلاح جستجوی خود ، معیارهای خود را در بالادست انتخاب کنید (نامحدود ، غیر اتصال ، ارزان و غیره.).

Lyca Mobile 5G 80 GB
پست موبایل 120 گیگابایتی
سری 120 گیگابایتی موبایل رایگان

سرعت اتصال تلفن همراه خود را با تست تست سرعت 4G/5G درک کنید

 1. تست جریان موبایل چیست ?
 2. نحوه استفاده از تست جریان موبایل ?
 3. نحوه تفسیر نتایج آزمایش جریان موبایل ?
 4. سرعت موبایل خوب چیست ?
 5. چه مواردی نتایج تست جریان موبایل را متفاوت می کند ?
 6. چگونه می توان جریان تلفن همراه خود را بهبود بخشید ?
 7. پینگ موبایل خوب چیست ?

تست جریان موبایل چیست ?

تست جریان موبایل یا تست سرعت ، کیفیت اتصال به اینترنت تلفن همراه را اندازه گیری می کند. وی در مورد بدهی بارگیری ، بدهی بارگذاری و تأخیر یا پینگ خط اطلاع داد. انجام آزمایش بدهی اینترنت موبایل می تواند به شناسایی دلایل اتصال آهسته یا بد کمک کند. برای کسانی که مایل به اندازه گیری سرعت ثابت اینترنت خود هستند ، ADSL و فیبر منطقه یک آزمایش جریان فیبر و آزمایش جریان ADSL را ارائه می دهد.

نحوه استفاده از تست جریان موبایل ?

آزمایش جریان موبایل باید از یک تلفن هوشمند راه اندازی شود. WiFi باید از قبل غیرفعال شود. تست سرعت ما موبایل با انواع موبایل ، اندرویدی یا iOS کار می کند. برای انجام تست ، به سادگی روی دکمه “شروع تست جریان” کلیک کنید. در چند ثانیه ، این آزمایش سرعت پهنای باند اینترنت موبایل شما را اندازه گیری می کند. نتایج به طور خودکار نمایش داده می شود.

نحوه تفسیر نتایج آزمایش جریان موبایل ?

تست بدهی موبایل فراهم می کند:

 • جریان سراشیبی (بارگیری) که از سرور تا تلفن هوشمند صورت می گیرد
 • مقدار مقدار (بارگذاری) که از تلفن هوشمند به سرور صورت می گیرد
 • تأخیر (پینگ) که ثبات کلی یک اتصال را ارزیابی می کند.

سرعت موبایل خوب چیست ?

یک جریان خوب موبایل با یک جریان موبایل که بالاتر از میانگین ملی باشد ، مطابقت دارد ، یعنی بالاتر از 82.44 مگابیت در ثانیه. برای اطلاع از عناصری که بر کیفیت اتصال موبایل شما تأثیر می گذارد ، ما از شما دعوت می کنیم تا نکته زیر را کشف کنید.

چه مواردی نتایج تست جریان موبایل را متفاوت می کند ?

از آنجا که عناصر مختلف می توانند کیفیت شبکه تلفن همراه متفاوت باشند ، مهم است که سرعت موبایل آن را چندین بار آزمایش کنید:

 • موقعیت جغرافیایی: همه اپراتورها قلمرو را به همان شیوه پوشش نمی دهند ، مناطق متراکم بهتر از مناطق روستایی در یک شبکه تلفن همراه پوشانده می شوند
 • موقعیت فیزیکی: کیفیت پذیرش موبایل اغلب در داخل خانه (در ساختمانها) کمتر از خارج است زیرا امواج دشوارتر هستند
 • محیط مستقیم: محیطی که دارای دستگاه های الکترونیکی و بنابراین در امواج است (WiFi ، بلوتوث و غیره.) می تواند سیگنال را مختل کند
 • دستگاه تلفن همراه مورد استفاده: برخی از دستگاه های تلفن همراه که دارای آنتن هستند ، به شما امکان می دهند از یک اتصال موبایل با ثبات تر بهره مند شوید
 • زمان: “ساعت اوج” در شبکه تلفن همراه وجود دارد. هرچه کاربران متصل تر باشد ، پهنای باند بیشتر به اشتراک گذاشته می شود و سرعت در دسترس برای هر کاربر کم است. بارزترین نمونه در طول سال جدید است.

چگونه می توان جریان تلفن همراه خود را بهبود بخشید ?

 • با انتخاب یک مدل کارآمدتر از تلفن های هوشمند که شامل آنتن ها است
 • با تغییر اپراتور تلفن همراه: پوشش شبکه تلفن همراه برای یک آدرس معین مطابق با اپراتور یکسان نیست. برای انتخاب بهترین اپراتور در مورد پوشش موبایل در آدرس خود ضروری است.

پینگ موبایل خوب چیست ?

پینگ در حدود 50 میلی ثانیه (MS) بیان شده است. زیر 30 میلی ثانیه ، اتصال به اینترنت موبایل بسیار عالی است. بین 30 تا 60 ، بسیار خوب ؛ بین 60 تا 100 ، متوسط ​​؛ بالاتر از 100 میلی ثانیه ، بد.

روش شناسی

داده های مورد تجزیه و تحلیل از آخرین ARCEP (سازمان نظارتی و پست ها) تهیه شده است 2022. هر ساله ، ARCEP صدها هزار آزمایش عملکرد موبایل را در قلمرو فرانسه انجام می دهد. در طی این آزمایشات ، چهار شاخص برای هر اپراتور تلفن همراه (نارنجی ، Bouygues Telecom ، SFR ، تلفن همراه رایگان) اندازه گیری می شود: جریان ، ناوبری وب ، بارگیری و بارگذاری.