خطای فیبر نارنجی: منبع تغذیه و اتصالات ، 4 ماه بدون اینترنت ثابت: چگونه نارنجی باعث شد من برای هیچ چیز بایستم

4 ماه بدون اینترنت ثابت: چقدر نارنجی باعث شد من به هیچ چیز نگاه کنم

جعبه اینترنت ممکن است مستقیماً به فیبر نوری متصل شود بدون اینکه از طریق مورد متوسط ​​متوسط ​​عبور کند. در این حالت ، بدون شک مشتری یک اتصال با آداپتور فیبر. این آداپتور به طور معمول محکم در جعبه اینترنت نارنجی گیر کرده است.

منبع تغذیه و اتصالات جعبه فیبر Orange LiveBox آن را بررسی کنید

اتصالات بررسی نارنجی LiveBox

کد خطای LiveBox Orange LiveBox

خطای برق LiveBox

مشتریانی که دارای جعبه اینترنت فیبر نوری نارنجی هستند ممکن است با مشکلات اتصال روبرو شوند. اینها می توانند با مورد نوری یا در حین اتصال مستقیم وارد شوند. در این صورت انواع مختلفی از چک ها وجود دارد که باید از شروع تا انتها به خوبی از جعبه اینترنت آن وصل شود.

نکته اصلی که باید به یاد داشته باشید که اتصال فیبر نوری آن را بررسی کنید:

 • دو نوع تنظیمات ، با یا بدون مسکن فیبر نوری وجود دارد.
 • در هر دو مورد ، توصیه می شود در صورت بروز مشکل ، تمام اتصالات را بررسی کنید.
 • در غیر این صورت ، برای تماس با خدمات مشتری نارنجی باقی خواهد ماند.
 • چگونه می توان اتصالات جعبه فیبر نوری نارنجی را به درستی بررسی کرد ?
 • درج آداپتور فیبر را در LiveBox بررسی کنید
 • من کابل هایم را بررسی کردم اما ارتباط من هنوز کار نمی کند: چه کاری انجام دهم ?

محتوای این صفحه توسط یک متخصص تحریریه در مورد تاریخ تأیید شده است 09/17/2020

بسته به نسخه جعبه اینترنت نارنجی متعلق به مشتریان ، ممکن است بخواهد بررسی کند که آیا منبع تغذیه و اتصالات مسکن فیبر به درستی تنظیم شده است. در اینجا نحوه انجام بهترین راه ممکن آورده شده است.

چگونه می توان اتصالات جعبه فیبر نوری نارنجی را به درستی بررسی کرد ?

مشتریانی که در یک جعبه اینترنت فیبر نوری نارنجی مشترک هستند مسکن میانی بین جعبه اینترنت و ورودی نوری دیوار. ارتباط بد این مورد کوچک می تواند از عملکرد مناسب اتصال به اینترنت یا حتی عدم وجود اتصال جلوگیری کند.

 • در صورت بروز مشکل ، بررسی کنید که کابل نوری (کابل سفید اواخر) بین محفظه فیبر و سوکت نوری دیوار به خوبی بر اساس هر دو طرف باشد. مهمتر از همه ، شما باید آن را بررسی کنید کابل به خوبی به خود محفظه فیبر وصل شده است. در واقع قرار نیست مشتری این کابل را از سوکت نوری دیوار جدا کند.
 • پس از اتمام ، آن را بررسی کنید چراغ های منبع تغذیه و فیبر جعبه اینترنت به خوبی روشن شده است. این دو تماشاگر در محفظه فیبر ، جلو جلو هستند. اگر اینگونه نباشد ، باید منبع مسکن فیبر را بررسی کنید و فاش کنید که کابل نوری در جای خود قرار دارد.
 • پس از آن ، اطمینان حاصل کنید که کابل اترنت (بند ناف RJ45) از هر دو طرف به درستی متصل شده است. از قطع ارتباط دریغ نکنید و سپس دو انتها را دوباره وصل کنید تا تأیید کنید که همه چیز خوب است.

در جعبه اینترنت ، کابل اترنت باید در بندر همراه با نشانه “فیبر” باشد. اگر کابل به آن وصل شود ، باید به دو تماشاگر دقیقاً بالای این پورت نگاه کنید.

 • نور زرد و چراغ سبز با هم نشان می دهد که اتصال به فیبر نوری کار می کند.
 • اگر فقط چراغ سبز روشن وجود داشته باشد ، این است که اتصال ساخته نشده است. بنابراین لازم است اتصال جعبه اینترنت به جعبه فیبر را بررسی کنید.
 • در صورتی که هیچ چراغی روشن نباشد ، توصیه می شود کابل ها را رد کنید یا با خدمات مشتری نارنجی تماس بگیرید.

رمز عبور Wi-Fi را تغییر دهید

بخوانید رمز عبور WiFi از جعبه اینترنت نارنجی آن را تغییر دهید

درج آداپتور فیبر را در LiveBox بررسی کنید

جعبه اینترنت ممکن است مستقیماً به فیبر نوری متصل شود بدون اینکه از طریق مورد متوسط ​​متوسط ​​عبور کند. در این حالت ، بدون شک مشتری یک اتصال با آداپتور فیبر. این آداپتور به طور معمول محکم در جعبه اینترنت نارنجی گیر کرده است.

مشکل d

برای بررسی اتصالات جعبه نوری نوری نارنجی نوری آن ، روشی برای پیگیری وجود دارد.

در صورت بروز مشکل ، بنابراین این کابل نوری باید از هر دو طرف وجود داشته باشد, هم در نوری دیواره و هم در آداپتور فیبر. همچنین توصیه می شود که آداپتور فیبر در محل خود قرار داشته باشد ، تحت کتیبه “فیبر” در پشت جعبه زنده. در آخر ، بررسی کنید که همه چراغ ها به خوبی روشن شده اند.

کابل نوری: یک عنصر گرانبها و شکننده

هنگام کار با کابل نوری باید بسیار مراقب باشید. دومی در واقع بسیار شکننده است ، زیرا از یک ماده شکننده تشکیل شده است. بنابراین برای جلوگیری از شکستن آن نباید آن را خم کند. در صورت شکستن ، دیگر سیگنال اینترنت به هیچ وجه صادر نمی شود.

من کابل هایم را بررسی کردم اما ارتباط من هنوز کار نمی کند: چه کاری انجام دهم ?

اگر همه چیز به خوبی متصل است, این باقی مانده است که سایر موارد خود را از جعبه اینترنت بررسی کنید. همچنین می توان دومی را دوباره راه اندازی کرد تا دوباره آن را دوباره راه اندازی کند. این رایج ترین مشکلات جزئی را حل می کند.

برای راه اندازی مجدد جعبه اینترنت نارنجی ، چندین راه حل امکان پذیر است.

 • دکمه تنظیم مجدد را در پشت جعبه اینترنت فشار دهید (LiveBox Play).
 • دکمه روشن/خاموش اینترنت را فشار دهید. در موقعیت توقف ، یک خط نارنجی کوچک را نشان می دهد. ده ثانیه را تنظیم کنید و بار دیگر دکمه را فشار دهید تا جعبه اینترنت را دوباره راه اندازی کنید (LiveBox 4).
 • خروجی بخش Orange LiveBox خود را جدا کنید ، 10 ثانیه صبر کنید و جعبه اینترنت را دوباره وصل کنید.

اگر راه اندازی مجدد جعبه اینترنت و تأیید اتصالات چیزی نداشته باشد ، فقط باقی می ماند با خدمات مشتریان تماس بگیرید. توصیه نمی شود که خودتان جعبه اینترنت را تغییر دهید ، زیرا می تواند مشکل را بدتر کند. اگر جعبه اینترنت پیام خطایی را نشان می دهد ، باید به خدمات مشتری نارنجی ارسال شود.

4 ماه بدون اینترنت ثابت: چقدر نارنجی باعث شد من به هیچ چیز نگاه کنم

بعد از حرکت من ، اشتراک فیبر را در نارنجی مشترک کردم. در اینجا داستان 4 ماه ماجراهای است.

اینترنت به همان روش آب یا برق به یکی از نیازهای اساسی زندگی روزمره ما تبدیل شده است. و برای بیشترین ارتباط ما ، بازگشت به ADSL دیگر امکان پذیر نیست. تا حدودی به همین دلیل اتصال به شبکه فیبر یکی از معیارهای اساسی بود که من در سال 2021 وقتی به دنبال یک آپارتمان جدید بودم ، خودم را تنظیم کردم. من فکر نمی کردم که این باعث می شود که من با خدمات نارنجی بعد از فروش ، یک ماجراجویی زندگی کنم.

فیبر

پس از بررسی خوب که آپارتمان من واجد شرایط فیبر است ، بنابراین من حرکت خود را برای 18 ژانویه 2022 برنامه ریزی کردم و در 11 ژانویه به نام نارنجی تماس گرفتم تا اشتراک خود را به محل اقامت جدید خود منتقل کنم و از آن استفاده کنم تا پس از 7 درخواست یک حرکت تجاری احتمالی را درخواست کنم سالها وفاداری در مورد ثابت و تقریباً به همان اندازه در موبایل در SOSH. دوره ای که در طی آن من هرگز چیزی برای توهین به ISP یا اپراتور نداشتم ، هم در مورد کیفیت خدمات و هم از خدمات پس از فروش.

اولین تعجب ، من با یک شخص نسبتاً ناخوشایند و غرور آمیز روبرو شدم که به سرعت با بی اعتنایی توضیح داد که من به عنوان یک مشتری سابق می توانم از پیشنهادات تبلیغاتی نمایش داده شده در اینترنت استفاده کنم و برای مشتریان جدید برنامه ریزی کردم. در هر صورت ، من خیلی انتظار نداشتم ، و بعد از بحث من 10 یورو در هر ماه تخفیف می گیرم ، در حال حاضر اولین قدم است.

برای تأیید صلاحیت من ، نه تنها آدرس خود را می دهم ، بلکه شناسه فیبر نوری را که در حال حاضر در اتاق نشیمن من است (نقطه پایان نوری یا PTO) نیز می دهم. کافی است که بگوییم انجام دقیق تر دشوار است. نکته مهمی برای بقیه ماجراها.

وقتی تاریخ حرکت خود را می دهم ، تقریباً یک هفته قبل از آن سوزانده ام که این کار را انجام دهم. “” حداقل دو هفته طول می کشد »». در آن لحظه ، این یک مشکل بزرگ برای من نیست ، من به خودم می گویم که می توانم بدون اینترنت یک هفته انجام دهم (اگر می دانستم …) و وقتی او به من می گوید که اولین تاریخ موجود است ، دندانهایم را فشار می دهم سرانجام در سه هفته. این تقصیر من است ، من باید زودتر آن را انجام می دادم ، بنابراین سرنوشت خود را می پذیرم.

اوج بحث بالاخره هنگامی رسید که اگر اپراتور به من افت قیمت اضافی پیشنهاد داد ، اگر من رمزگذار تلویزیون این پیشنهاد را نگرفتم. این به نظر می رسد برای شخصی مثل من که قبلاً رمزگذار خود را از بین برده بود ، بسیار جذاب است ، اما با دانستن پیشنهادات نارنجی در آن زمان ، به او می گویم که منتظر هستم ” حداقل “سرعت نزولی از ترتیب گیگابیت و اینکه بسته ای با 400 یا 500 مگابایت در ثانیه ، حتی با این قیمت ، به من علاقه ندارد. بحث کافکی را دنبال می کند که در آن او با دشمنی توضیح می دهد که نارنجی پیشنهاد گیگابیت را ارائه نمی دهد ، اما این 500 مگابایت در ثانیه یا 2 گیگ بر ثانیه است … حتی اگر جریان در هر دستگاه به 1 گیگابایت بر ثانیه محدود شود.

به طور خلاصه ، من دندان هایم را فشار می دهم و در نهایت ثبت نام خود را برای یک پیشنهاد فیبر با جعبه زنده نهایی می کنم.

جلسه والتز

چند روز پس از حرکت من ، بنابراین جعبه زنده جدید خود را دریافت می کنم و می فهمم که شماره ساختمان آدرس من مناسب نیست. با تعجب ، من با نارنجی تماس می گیرم تا خطا را به آنها بگویم ، آدرس دقیق من و همچنین تعداد سوکت موجود در اتاق نشیمن من را به یاد می آورد. من برای من توضیح داده شده است که این واقعاً خطایی نیست و آدرس نشان داده شده از نقطه استخر (PM) است ، زیرا بله ، در محل زندگی من ، کمد اتصال 6 ساختمان در همان مکان ، در یک ساختمان است این کسی نیست که من در آن زندگی می کنم. اما از این گذشته ، بعد از دو بار تعداد اتصال من ، چه اشتباهی می تواند پیش برود ?

بنابراین من منتظر D -Day هستم که تکنسین قرار است بیاید و مرا به فیبر وصل کند ” بین 8 صبح و 11 A.M »». ساعت 11 صبح ، من تعجب می کنم که هیچ خبری ندارم. ساعت 1 بعد از ظهر ، من ایده دیدن او را رها می کنم. اگر نشانه ای از این غیبت را توضیح دهد ، تمام روز را در مورد درخواست نارنجی و من بررسی می کنم ، اما زمان قرار ملاقات تغییر نمی کند. فقط روز بعد است که می بینم طاقچه اصلاح شده بدون نشانه بیشتر برای هفته بعد.

یک مشکل انسانی یا تقویم می تواند اتفاق بیفتد ، اما در این زمان من از طرف اولین اپراتور در فرانسه بسیار ناامید کننده می دانم تا سرویس پس از فروش به نظر می رسد که ارتباطات را از دست بدهد. هرگز مهم نیست ، بنابراین من منتظر یک هفته هستم تا ببینم قرار ملاقاتم بار دیگر در آخرین لحظه لغو شد و دو هفته بعد به تعویق افتاد. رقصی که به مدت 4 ماه به روال جدید من تبدیل می شود و تصور زندگی اسطوره سیزیف را به من می دهد.

“این تقصیر رایگان است”

بدیهی است ، از قرار ملاقات دوم لغو شده ، من با سرویس پس از فروش تماس گرفتم که سپس مشکل را برای من توضیح داد: ” این به دلیل رایگان است »». اگرچه من در یک پیشنهاد نارنجی مشترک شده ام ، ILIAD FAI در واقع اپراتور ساختمان من است ، کسی که از فیبر به خانه من مراقبت کرده است و به همین دلیل لازم است که رایگان اطلاعات مربوط به جاده نوری نارنجی را برای تمرین اتصال فراهم کند. این بهانه ای خواهد بود که در طول سفر من به من داده می شود.

در این مورد ، باید اعتراف کنم که مشاور متخصص که به عنوان یک تماس ممتاز برای هر سؤالی که در ارتباط با حرکت من به من نسبت داده شده است ، در مواجهه با دلخوری من-همیشه بسیار مودبانه ، آرامش نمونه ای است ، به یاد داشته باشید که چه اتفاقی برای شما می افتد که این اتفاق می افتد که این اتفاق برای شما رخ می دهد افرادی که با آنها ارتباط برقرار می کنید به طور کلی برای هیچ چیز نیستند – و همیشه در پاسخ او به سؤالات بسیار فنی من بسیار کامل است.

در این دوره ، من از این فرصت استفاده کردم تا از یک دوست ، یک تکنسین اتصال در نارنجی بپرسم ، اگر او می توانست کاری برای من انجام دهد. من باید احتیاط می کردم که وقتی او توضیح داد که تعداد PTO خود را در پرونده های خود پیدا نکند.

“شما واجد شرایط نیستید …”

11 مه ، 4 ماه به روز پس از اشتراک من ، بعد از اینکه جلسه دیگری در آخرین لحظه لغو شد ، بنابراین من خود مشاور نارنجی را ناامید می نامم که برای سومین بار از من درخواست می کند تعداد PTO من. از طریق گوشی قصد دارم قبل از اینکه به خودم بگویم … واجد شرایط فیبر نارنجی نیستم ، آن را دوباره به صفحه کلید خود برگردانم ، اما آنها می توانند پیشنهاد ADSL را به من ارائه دهند.

به گفته نارنجی ، استدلال در مورد انحصاری بودن اپراتور ساختمان ، فقط دو ساختمان در حال حاضر توسط رقابت آزاد برای اتصال ، از جمله مواردی که در آن نقطه جمع در آدرس من ظاهر می شد ، در حال حاضر ، مشکلی که من در ژانویه گزارش کرده ام ، باز می شود. با توجه به ARCEP ، با این وجود ، هیچ گونه انحصاری برای اپراتور ساختمان وجود ندارد ، بنابراین انتخاب نارنجی است.

بنابراین اینگونه است که ، فقط ده روز بعد ، من با یک جعبه کاربردی در اتاق نشیمن خود و یک بیزاری خاص به نارنجی که می توانست از 11 ژانویه شناخته شود ، به پایان رسید ، وقتی که من تعداد PTO خود را نشان دادم ، که من واجد شرایط نبودم برای پیشنهاد آنها.

ارسال نامه در فروشگاه

بعد از این همه پیچ و تاب ها و چرخش ها ، من فکر کردم که این داستان به پایان رسیده است ، تا اینکه من برای این مناسبت در فروشگاه وام کلیدی 4G خود را برگرداندم و به ویژه برای من بوده است (که موضوع مقاله دیگری خواهد بود)). باز هم ، این تجربه مطابق انتظارات من نبود ، زیرا شخصی که در ورودی مغازه به استقبال من آمد ، نمی تواند به من کمک کند ، زیرا این خط قبلاً خاتمه یافته بود. بنابراین من 40 دقیقه صبر کردم ، با دیدن افرادی که بعد از من از من مراقبت می شوند ، قبل از من مراقبت می کنند ، به طوری که در پایان ، شخصی که من را در ابتدا دریافت کرده بود به من بازگشت و … بازیابی می کند دانگ فقط در عرض چند دقیقه.

در کل ، نارنجی باعث شده من 4 ماه و 40 دقیقه از دست بدهم ..