اتومبیل های برقی: وضعیت در بزرگراه تغییر می کند!, شارژ مجدد ماشین خود در بزرگراه 4 برابر گرانتر از خانه خواهد بود | کوری.

شارژ مجدد ماشین خود در بزرگراه 4 برابر گرانتر از خانه خواهد بود

به جز اینکه اگر قابل قبول باشد که ماشین خود را یک شبه برای سوخت گیری متصل کنید ، رانندگان تمایلی ندارند بیش از پانزده دقیقه صبر کنند تا به مقصد تعطیلات خود برسند.

اتومبیل های برقی: وضعیت در بزرگراه تغییر می کند !

  • 1/5اتومبیل های برقی: وضعیت در بزرگراه تغییر می کند
  • 2/5Ionity چندین تولید کننده در شبکه خود دارد
  • 3/5قیمت شارژ ممکن است از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر متفاوت باشد
  • 4/5چندین انرژی پر انرژی بزرگراه ها را مجهز می کنند
  • 5/5یک ایستگاه کل اختصاص داده شده به وسایل نقلیه الکتریکی که در Courbevoie افتتاح شده است (عکس تصویر)

اتومبیل های برقی: وضعیت در بزرگراه تغییر می کند !

چندین ایستگاه خدماتی اکنون قیمت هر کیلووات ساعت در نظر گرفته شده برای شارژ وسایل نقلیه برقی را ذکر می کنند. هیچ تعهدی ، هنوز هیچ استانداردی برای لحظه ای صادر نشده است ، اگرچه این مناطق وظیفه دارند مجهز به ایستگاه های شارژ شوند.

در کنار توتم سنتی که قیمت سوخت را نشان می دهد, ما باید به یک دستگاه جدید عادت کنیم: توتم قیمت شارژ برقی. در منطقه خدمات Achères-la-forêt ، واقع در A6 (77) ، راننده اکنون می داند که با یک نگاه انتظار دارد: این که او یک بار سریع را با سرعت 22 کیلو وات یا فوق العاده سریع در 300 کیلو وات انتخاب می کند ، KWH همیشه با 55 سنت یورو صورتحساب می شود.

با نام تجاری جدید ، ترمینال ها فقط از آنها درخواست می کنند ، از این پس : “از 30 ژوئن 2023 ، 62 ایستگاه بزرگراه در فرانسه در تصویر Engie قرار خواهد گرفت ، آنها ایستگاه های شارژ فوق العاده سریع را ارائه می دهند. در ماه اکتبر ، آنها 67 خواهند بود“تأمین کننده برق Engie را نشان می دهد. دومی قصد بهره برداری دارد “12،000 امتیاز شارژ در دسترس عموم تا سال 2025“، در کل فرانسه.

همه فاکتور خود را دارند

Ionity چندین تولید کننده در شبکه خود دارد

اگر ایستگاه خدمات Seine-et-Marne فقط یک بار بار داشته باشد, با این حال ، در همه مؤسسات بزرگراه Engie اینگونه نیست. بنابراین، “امروز ما در اکثر ایستگاه های خود تا 300 کیلو وات در 0.57 €/کیلووات ساعت در بیشتر ایستگاه های خود ارائه می دهیم: در نمایندگی های SANEF ، APRR و VINCI“، شرکت انرژی را ادامه می دهد ، که همچنین مشخص می کند که در مناطق بزرگراه که توسط ESSO اداره می شود ، قیمت در هر کیلووات ساعت 0.69 یورو است (کیلووات ساعت در پایانه های یونی با 0.70 یورو آغاز می شود). Engie صورتحساب را در هر کیلووات در ساعت انتخاب کرد ، اما تحت هیچ محدودیتی قرار نمی گیرد. اپراتورها رایگان برای فاکتور زمان صرف ترمینال یا حتی در جلسه بار.

در بزرگراه ها ترمینال های اجباری پذیرفته شده !

اکنون قرار است تمام مناطق خدمات بزرگراه های پذیرفته شده حداقل یک ایستگاه شارژ برای وسایل نقلیه برقی ارائه دهد. این یک تعهد قانونی است که در شرکت های اعطای بزرگراه تحمیل شده است. براساس داده های ASFA ، انجمنی که شرکت های اعطای بزرگراه ها را گرد هم می آورد ، در واقع 80 ٪ از مناطقی است که در 31 دسامبر 2022 مجهز شده اند. بنابراین ، شبکه بزرگراه در حال حاضر با 1553 نقطه شارژ است و 78 ٪ از آنها قدرت بیش از 150 کیلو وات را تحویل می دهند.

از نظر نمایش قیمت های شارژ شده ، با این حال ، هیچ مقرراتی تا به امروز : “ما هنوز متوجه می شویم که برخی از قیمت ها مانند LIDL به عنوان مثال نمایش می دهند. در هر صورت ، منطقی خواهد بود که قیمت شارژ در کنار جاده ، برای درک سالم از مردم در دسترس باشد. و در سایت قیمت سوخت.گوا.اتفاقاً ، همزمان“، توجه داشته باشید که فرانسیس پوس ، رئیس شعبه خرده فروشان در سوخت و انرژی های جدید Mobilemen.

با توجه به استاندارد اندازه گیری های استاندارد ما ، خودمختارهای واقعی بهترین اتومبیل های برقی را مقایسه کنید. ظرفیت باتری ، مصرف ، استقلال ، ما همه چیز را به شما می گوییم !

شارژ مجدد ماشین خود در بزرگراه 4 برابر گرانتر از خانه شما خواهد بود

برنده نمی شود داده نشده است. | Maarten van den Heuvel از طریق Unsplash

براساس داده های گزارش خودروهای برقی اروپا ، تقریباً از هر پنج اتومبیل در 9 ماه اول سال 2021 در اروپا فروخته شد.

این برق از پارک به نصب بسیاری از ایستگاه های شارژ و به ویژه در بزرگراه ها نیاز دارد ، زیرا برای مسافت های کوتاه ، کاربران وسیله نقلیه خود را عمدتا در خانه شارژ می کنند. بنابراین دولت خود را جاه طلبی برای رسیدن به 100 نفر تعیین کرده است.000 امتیاز شارژ تا پایان سال 2021.

به جز اینکه اگر قابل قبول باشد که ماشین خود را یک شبه برای سوخت گیری متصل کنید ، رانندگان تمایلی ندارند بیش از پانزده دقیقه صبر کنند تا به مقصد تعطیلات خود برسند.

در حال حاضر ، فقط یک اقلیت از ترمینال ها سریع و بسیار سریع هستند ، گزارش کارخانه جدید. از 49.000 امتیاز شارژ پراکنده در قلمرو ، 52 ٪ قدرت کمتر از 22 کیلو وات ، 44 ٪ قدرت بین 22 تا 50 کیلو وات و تنها 4 ٪ قدرت بیشتر از 50 کیلو وات را تحویل می دهند.

اگر تعهدی برای فروشندگان بزرگراه برای نصب ایستگاه های شارژ وجود داشته باشد ، هیچ چیز در مورد قدرت آنها گفته نمی شود. با این حال ، مطابق با Totalnergies ، نصب سه یا چهار پایانه سریع بین 500.000 و 700.000 یورو به اپراتور ، در برابر 1.500 تا 2.000 یورو برای پایانه های معمولی در جاده های عمومی.

با این حال ، Totalnergies متعهد شد تا مناطق بزرگراه و شبکه ملی خود را با 200 ایستگاه 175 کیلو وات تجهیز کند ، برای شارژ مجدد وسیله نقلیه در 20 تا 25 دقیقه. سرمایه گذاری 200 میلیون یورو “در معرض خطر بسیار بالا” به گفته فیلیپ کالجون ، مدیر تحرک و انرژی های جدید Totalnergies ، زیرا “بدون ضمانت بازخورد آینده”.

سر

دیدن صف های طولانی که با این ایستگاه های شارژ هماهنگ است ، به آسانی آسان نیست. از یک طرف ، استقلال اتومبیل های برقی همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد. یک مدل تسلا 3 بنابراین نوید 547 کیلومتر استقلال ، به اندازه کافی برای پوشش یک پاریس لون.

از طرف دیگر ، نرخ شارژ این ترمینال ها قول می دهد نسبتاً منصفانه باشد: “هزینه بار سریع چهار برابر بیشتر از هزینه آهسته در خانه است”, فیلیپه کالجون هشدار می دهد. در حالی که برای سوخت گیری در خانه بین 5 تا 15 یورو در خانه طول می کشد ، قیمت یونیتی که در بزرگراه شارژ می شود 39.90 یورو است. یا تقریباً قیمت یک ماشین دیزل!

ناگهان ، توتال خود توصیه می کند سفر خود را برای جلوگیری از این هزینه های زیاد یا شناسایی پایانه های رایگان در نزدیکی سفر توصیه کند.

نتیجه: در سال 2018 ، پایانه های بار فقط 12 ٪ از زمان به طور متوسط ​​استفاده می شدند. علاوه بر این ، 58 ٪ از مردم فرانسوی بیش از حد از ترمینال ها غالباً شکسته می شوند ، به ویژه در جاده ها ، و 86 ٪ در طی شش ماه گذشته با یک نقص در طی این اتهام مواجه شده اند.

در سال 2020 ، Izivia ، شرکت تابعه EDF متخصص در تحرک برقی ، مجبور شد 189 ایستگاه شارژ سریع خود را در بزرگراه های شبکه Cori Door به دلیل بسته شدن “حوادث فنی”.

بنابراین با وجود کمک های سخاوتمندانه به اپراتورها برای ساخت پایانه ها ، مشخص نیست که کاربران عجله دارند. این تنها یک نمونه از هدر رفتن پول عمومی بیشتر خواهد بود.

شارژ ماشین برقی خود در بزرگراه به زودی هزینه کمتری خواهد داشت

اشتراک یونیت از 6 ژوئن با یک پیشنهاد جذاب تر از گذشته باز می گردد. چه چیزی هزینه شارژ سریع اتومبیل های برقی در بزرگراه را کاهش می دهد.

BMW i5

بار سریع در اتومبیل برقی ، اگرچه برای سفرهای طولانی ضروری است ، اما شاید بسیار گران باشد. این هیچ راز نیست زیرا ما قبلاً به آن نزدیک شده ایم ، اما باید در ذهن داشته باشیم تا پس از دستیابی به ماشین معروف مرسوم ، از ابرها سقوط نکنیم.

تاکنون فقط یک پیشنهاد یونیتی وجود داشت: پرداخت مستقیم با قیمت 0.69 یورو در هر کیلووات ساعت ، یعنی کم و بیش 14 یورو برای 100 کیلومتر. که کمی بیشتر از یک ماشین حرارتی می دهد. اما اشتراک گذرنامه Ionity از 6 ژوئن در فرانسه باز می گردد و در نهایت نرخ نرمتر است.

مجدداً در مسابقه شارژ سریع راه اندازی می شود

تاکنون ، یونیتی واقعاً بخشی از شبکه های شارژ ارزان نبوده است. در واقع ، با قیمت 0.69 یورو در کیلووات ساعت ، علاوه بر این می تواند در یک ترمینال کنسرسیوم بسیار شور باشد. برای مقایسه ، سایر بازیکنان اصلی بازار قیمت های زیر را در تاریخ 1 ژوئن 2023 به نمایش می گذارند:

  • الکترا – 0.49 یورو/کیلووات ساعت
  • سریع – 0.59 €/کیلووات ساعت
  • یونیت – 0.69 یورو/کیلووات ساعت
  • تسلا – 0.51 یورو/کیلووات ساعت (0.37 یورو در کیلووات ساعت برای تسلا یا از طریق اشتراک ماهانه)
  • Totalnergies – 0.62 یورو/کیلووات ساعت

به بیان ساده تر, تمام شبکه های بار سریع سریع از یونیت ارزان تر هستند. اشتراک به نام گذرنامه Ionity قبلاً وجود داشته است ، اما از ابتدای سال از رادارها ناپدید شده است.

هرگز مهم نیست ، این اشتراک مشهور ، همانطور که می توان در یک بیانیه مطبوعاتی خوانده شد ، با قیمت 11.99 یورو در هر ماه برگردد. در برابر این مبلغ ، مشترکان از تخفیف 0.20 یورو در هر کیلووات ساعت مصرف شده بهره مند می شوند. بنابراین ، با قیمت 0.49 یورو در کیلووات ساعت ، بارگیری در شبکه یونیتی در حالی که مشترک می شوید 10 یورو برای 100 کیلومتر بزرگراه می آید.

پایان تعهد یک ساله: یک تغییر لازم

نگرانی مطرح شده توسط تقریباً همه الکتروموبیلیست ها در مورد پیشنهاد گذرنامه یونیتی ، تعهد یک ساله آن بود. در واقع ، هنگامی که در دسترس بود ، لازم بود 17.99 یورو در ماه برای یک سال بپردازید ، در مجموع 215.88 یورو برای عضویت در گذرنامه یونیتی و در نتیجه از نرخ های ترجیحی بهره مند می شوید.

امروز, پیشنهاد جدید گذرنامه یونیتی هیچ تعهد سالانه ندارد ، اما فقط ماهانه. که به شما امکان می دهد تنها در یک ماه از یک قیمت جذاب لذت ببرید 11.99 یورو. این فرمول قبلاً توسط یک بازیگر متوسط ​​دیگر اعمال شده است: تسلا.

این استراتژی از Ionity استقبال می شود ، که می تواند بسیاری از مشتریان را در این تابستان فتح کند ، مایل به پرداخت هزینه با هزینه کمتری در جاده تعطیلات است. به طوری که این پیشنهاد از نظر مالی سودآور است, شما باید حداقل 60 کیلووات ساعت در ماه بارگیری کنید, یا تقریباً 300 کیلومتر.

شما می توانید از 6 ژوئن ، از برنامه Ionity ، در پیشنهاد جدید Passport Ionity مشترک شوید و اشتراک خود را به سادگی به همان روش لغو کنید که دیگر از آن استفاده نکنید.

به یاد بیاورید که یونیت بزرگترین شبکه شارژ اروپایی است … پشت تسلا. پایانه های یونیتی از این مزیت برخوردار هستند که برخلاف مناطق تسلا ، در مناطق خدماتی در بزرگراه قرار بگیرند.

آیا از Google News (اخبار در فرانسه) استفاده می کنید ? شما می توانید رسانه مورد علاقه خود را دنبال کنید. دنبال کردن Frandroid در Google News (و numerama).