شناسه فولکس واگن.4 GTX: قیمت ، بررسی و برگه فنی ، شناسه اسپرت فولکس واگن.4 اولین GTX با AWD ، 295 اسب بخار – راهنمای ماشین

شناسه اسپرت فولکس واگن.4 اولین GTX با AWD ، 295 Hoursepower

فولکس واگن آرزو می کند به محبوب ترین برند پایدار تحرک تبدیل شود. هدف این است که سهم بازار 100 ٪ وسایل نقلیه برقی در اروپا را افزایش دهد تا به 70 ٪ از فروش واحد فولکس واگن تا سال 2030 قبل از خنثی شدن کربن تا سال 2050 برسد. برای دستیابی به این هدف بلندپروازانه ، سازنده آلمانی خانواده کاملاً جدیدی از مدل های برقی را تحت عنوان مخرج مشترک توسعه داده است که در یک نصب اختصاصی در Zwickau در غرب ساکسونی تولید شده است.

شناسه فولکس واگن.4 GTX

نشان GTI در فولکس واگن گران است. اما در زمان انرژی ، سه نامه ورزشی دیگر جای خود را ندارند. GTI مرده است ، زنده باد GTX ، که اولین برنامه خود را در شناسه فولکس واگن می بیند.4.

خلاصه آزمون

دوستان ورزشی یا دلتنگی GTX یا GOLF GTI Scirocco ، با پویایی نسبی این نسخه اغوا نمی شوند. مطمئناً قدرتمندتر و ارائه جلد سخاوتمندانه ، شناسه.4 GTX به دور از پویایی است که توسط ارتباطات و نشان خود تصور می شود. اما تطبیق پذیری آن با بدون شک در برف با لاستیک های مناسب موثرتر است و همچنین اجازه می دهد 200 کیلوگرم بیشتر از همتایان خود بکشند ، با حداکثر ترمز 1200 کیلوگرم.

بنابراین اگر به بخش خاصی از مشتریانی که علاقه مند به شناسه هستند هدف قرار گرفته است.4 ، این به طور عمده به عنوان تصویری در محدوده SUV برقی با گرفتن قدرتمندترین پیکربندی های فعلی پلت فرم MEB خدمت می کند. اما این یک معامله داخلی خوب است ، به خصوص در برابر Skoda Enyaq 80X (همچنین با دو موتور برقی) 265 اسب بخار ، که هنوز 53،730 € در نسخه Sportline دریافت می کند.

شناسه اسپرت فولکس واگن.4 اولین GTX با AWD ، 295 Hoursepower

وسایل نقلیه برقی نسل بعدی فولکس واگن با استفاده از Monike “GTX” یک نوع عملکرد را ارائه می دهد. و امروز اولین عضو آن گروه در یک نمایش جهانی رونمایی شد.

از نظر جسمی ، شناسه جدید.4 GTX بخش بزرگی از شناسه فولکس واگن نیست.4 این قصد دارد به بازار کانادا ضربه بزند. قسمتهای پایین بدن با همان رنگ بقیه بدن به پایان می رسند ، در حالی که کل سقف (از جمله ستون ها و ریل ها) براق سیاه است.

  • همچنین: 2021 شناسه فولکس واگن.4 قیمت گذاری برای کانادا
  • همچنین: تأیید شده: شناسه فولکس واگن.4 بازی تخمین زده شده آن

چرخ های منحصر به فرد (20 یا 21 اینچ) ، چراغهای روشن شده LED و یک نشان “GTX” در آسانسور و همچنین قطعه تریم فلزی در گلگیرهای جلو وجود دارد.

کابین خلبان لهجه های قرمز فوق العاده ای از جمله روی فرمان و صندلی ها (دومی متأسفانه در پارچه های شطرنجی مانند آن در Golf GTI) قرار نمی گیرد). خوشه ابزار دیجیتال دوباره ساخته شده است و نشان می دهد که نشان “GTX” بیشتر در سراسر یافت می شود.

وقتی صحبت می شود ، شناسه فولکس واگن.4 GTX موتور دوم را اضافه می کند که منجر به تنظیم AWD می شود. خروجی با قدرت 295 اسب بخار رتبه بندی می شود ، گشتاور خاص نیست. این عجیب است زیرا نوع غیر GTX AWD شناسه.4 به ما قول داده شده است که در ابتدا با 302 Hoursepower اعلام شد.

شتاب از 0-100 کیلومتر در ساعت یک استانداردهای متوسط ​​توسط مدل 6 است.2 ثانیه. در نظر بگیرید که کندترین مدل تسلا y در پنج ثانیه به حداکثر سرعت برسد. وزن خاص نیست ، اما فرض می کنیم که از 2،131 کیلوگرم (4،700 پوند) مدل RWD تک حرکتی سنگین تر است.

باتری بزرگتر از این دو است که با شناسه در دسترس هستند.4 ، با 82 کیلووات ساعت با ظرفیت رفاه واقعی 77 کیلووات ساعت رتبه بندی شده است. حداکثر دامنه اروپا با توجه به چرخه تست WLTP 480 کیلومتر تخمین زده می شود.

در آنجا ، شناسه فولکس واگن.4 GTX تابستان امسال به فروش می رسد. توماس تتزلاف ، روابط مدیر عمومی فولکس واگن کانادا ، به ما گفت که ما نمی خواهیم.4 به شکل “GTX” ، اما نسخه های AWD ما همان مسیر رانندگی را خواهند داشت.

شناسه فولکس واگن.5 GTX (2022 -)

volkswagen id.5 gtx

برچسب GTX با برق مانند فرانکنشتاین به زندگی باز می گردد ، بازگشت غیر منتظره ای به فولکس واگن می دهد. بعد از شناسه.4 ، نوبت نسخه برش SUV برقی است که پیوند را با اسپرت و لذت رانندگی بازآفرینی می کند.

متن و عکس: S�Bastien Dupuis

فولکس واگن آرزو می کند به محبوب ترین برند پایدار تحرک تبدیل شود. هدف این است که سهم بازار 100 ٪ وسایل نقلیه برقی در اروپا را افزایش دهد تا به 70 ٪ از فروش واحد فولکس واگن تا سال 2030 قبل از خنثی شدن کربن تا سال 2050 برسد. برای دستیابی به این هدف بلندپروازانه ، سازنده آلمانی خانواده کاملاً جدیدی از مدل های برقی را تحت عنوان مخرج مشترک توسعه داده است که در یک نصب اختصاصی در Zwickau در غرب ساکسونی تولید شده است.

بعد از شناسه جمع و جور.3 که ممکن است “گلف برقی قرن بیست و یکم” ، سپس شناسه SUV شود.4 ، شناسه.5 ارائه شده در نوامبر 2021 اولین 100 ٪ SUV Coupe Coupe در فولکس واگن است. بر اساس پلت فرم ماژولار برقی (MEB) ، شناسه.5 مستقیماً از شناسه رانندگی کنید.4 سال قبل رونمایی شد. این دومین مدل برقی است که “برچسب جدید” GTX را که در آوریل 2021 توسط ID راه اندازی شده است.4 مطابق با مدل های GTI ، GTD و GTE و بنابراین مترادف با “لذت رانندگی” به عنوان کلاوس زلمر ، عضو برند فولکس واگن ، گفت: بازاریابی و فروش Dés گفت. همان مرد همچنین افزود که “پایداری و اسپرت ناسازگار نیستند ، آنها خود را مکمل می کنند ، برعکس ، هوشمندانه. »»

این باید بررسی شود ! با کمی ذخیره است که شناسه جدید را کشف کردیم.5 GTX و این بازگشت یک برچسب که علی رغم عدم فراخوان تاریخی توسط فولکس واگن ، در واقع چیز جدیدی نیست (به پرونده ما در مورد نام اختصاری GTX در خودرو مراجعه کنید). آنچه از ریشه های آن امروز بر روی SUV باقی مانده است که بیش از 2 تن وزن دارد ?

Volkswagen Scirocco Mk2 GTX 16V

VW SCIROCCO GTX 16V
Scirocco GTX 16s که در اکتبر 1985 راه اندازی شد ، همچنان اسپرت ترین نسخه Scirocco Mk2 Coupe است. این حتی اولین فولکس واگن بود که از نوار نمادین 200 کیلومتر در ساعت عبور کرد ! برای انجام این کار ، مهندسان یک سر سیلندر 4 گلدان را در بلوک 1800 سی سی گلف GTI پیوند داده بودند. از 112 اسب بخار ، قدرت با سرعت 139 اسب بخار بر روی موتور جدید “KR” پرید که بعداً خوشبختی Golf II GTI 16s خواهد بود.

ارائه

ID VW REAR.5 GTX 2022

قبل از دانستن بیشتر در مورد ویژگی های طعم دهنده محصول ، بیایید کمی روی بسته بندی زندگی کنیم. شناسه.5 یک طراحی نسبتاً اجماع را به نمایش می گذارد ، به طور معمول فولکس واگن که به ما خواهید گفت ، درست است ، اما این مزیت (تجاری) را که مدتهاست نشان داده است که می داند چگونه می تواند به همان اندازه خوشحال شود. بنابراین ، گلف برای 45 سال بهترین ماشین فروش در اروپا نیست برای هیچ چیز ! شناسه.5 بخشی از این فلسفه است در حالی که سعی در پویاتر از شناسه دارد.4 با قربانی کردن چند لیتر حجم بارگیری. قسمت جلوی خودرو فقط کولرها و قسمتهای تهویه مطبوع را در خود جای می دهد.

در جلو ، ماتریس LED پروژکتورهای ضریب هوشی.نور وصل شده توسط یک نوار سبک با آرم VW در مرکز آن ، به ID دامنه “امضا” تمیز می دهد. در اینجا در نسخه GTX با سه لانه نوری زنبورها که از هر طرف مرتب شده اند که مکمل چراغ های صلیب است ، ترکیب شده است. مقدار بیشتر در شناسه کج شده است.5 و بسیار نزدیک به جلو ، سیالیت را به خط سقف بیاورید که به اسپویلر عقب یکپارچه کشیده می شود. در قسمت عقب ، نورپردازی افقی LED با اتصال چراغ های طراحی سه بعدی ، عرض را برجسته می کند ، که هزینه آن در صورت جایگزینی ترجیح داده می شود. با وجود سپرهای خاص و یک سقف سیاه منحصر به این نسخه و مجموعه ای از رینگ های آلیاژی “Ystad” 20 اینچ ، کل بسیار (بیش از حد) نمایشی است. همه چیز در یکدیگر و به ویژه با لباس “پادشاه قرمز” زیبا ، این شناسه قرار داده شده است.5 GTX برای یک SUV چندان شرور نیست. این نه تنها ما که آن را می گوییم بلکه به خصوص رهگذران هستیم -که او می تواند ظاهر را به خود جلب کند. علاوه بر این ، این خط براق و نسبتاً خوب -profiled با ضریب خوب کشیدن 0.27 همراه است ، شبیه به یک گلف 8 !

کابین

شناسه داخلی فولکس واگن 5 GTX 2022

برای طول کل تنها 4.60 متر ، شناسه.5 فضای مخصوصاً سخاوتمندانه را در هیئت مدیره ارائه می دهد. این احساس فضا است که هنگام استقرار در هیئت مدیره حاکم است و مینی بوس های بزرگ را قبل از انقراض ژانر به یاد می آوریم. موتورهای نصب شده روی محورها یک کف صاف را رها می کنند در حالی که پایه چرخ بلند 2.77 متر امکان طراحی داخلی مانند “فضای باز” را فراهم می کند. حرفه خانوادگی دستگاه غصب نمی شود زیرا ما خودمان را با یک کابین به اندازه SUV های حرارتی در رده فوقانی می یابیم. علاوه بر این ، 12 میلی متر نگهدارنده سقف در عقب برای بزرگسالان کاملاً قابل قبول است.

شناسه.5 GTX با صندلی هایی با مواد مدرن با آرم سوراخ شده ، لمس شخصی خود را به آن اضافه می کند. نورپردازی کامل اتاق تأکید بر مفهوم نوآورانه طراحی داخلی. هنوز هم دیده می شود که آیا قرمز با چرم تقلید آبی به بهترین وجه شتابزده است. علاوه بر این ، کیفیت پلاستیک در این شناسه.5 به طور کلی خیره کننده نیست و برخی از پس اندازهای قابل مشاهده با عادت های گذشته تصمیم می گیرند.

با این حال ، تجهیزات با توجه به سطح بالا به خوبی تزئین شده اند. سفارشات و نمایش موقعیت رانندگی شناسه.5 بر روی دو صفحه ، یک پشت فرمان کوچک و یک بزرگ که در مرکز واقع شده است ، با یک مورب 12 اینچی جمع شده است. صفحه کوچک را می توان از طریق فرمان چند منظوره سفارش داد. صفحه بزرگ در مرکز داشبورد دارای قابلیت لمسی است. با تشکر از شناسه. نور ، یک باند سبک که در زیر شیشه جلو اتومبیل واقع شده است ، راننده یا راننده اطلاعات شهودی قابل درک را دریافت می کنند ، به عنوان مثال در شرایط خطر یا ناوبری. شناسه.5 و اواخر بخش کمک به رانندگی ، همیشه مزاحم تر ، با یک فرمان صوتی “هوشمند” که وقتی به او می گویید پاسخ می دهد “سلام شناسه. »». یک رابط مجازی که اغلب از آنها می خواهیم سکوت کنیم ! ما بدون علاقه واقعی به آنچه در اینجا علاقه مند هستیم ، لیست سیستم های الکترونیکی مختلف را برای شما ذخیره خواهیم کرد.

موتور

Volkswagen ID.5 GTX 2022 ENGINE

در حالی که شناسه.5 دارای یک موتور الکتریکی عقب همزمان با تحریک دائمی 204 اسب بخار و 310 نانومتر در قدرتمندترین نسخه پیشرانه خود (عملکرد PRO) ، مدل GTX یک موتور نوع ناهمزمان (ASM) از 109 اسب بخار و 162 نانومتر در محور جلو اضافه می کند. قدرت کل شناسه.5 GTX 220 کیلو وات ، 299 اسب بخار است ، در حالی که این زوج از 0 دور در دقیقه 460 نانومتر است. چه چیزی این SUV 2300 کیلو را به طرز حیرت انگیزی حرکت می دهد.

در 6.3 ثانیه قادر به رفتن از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت است ، شناسه.5 GTX خیلی دور از عملکرد یک گلف 8 GTI نیست حتی اگر تمام چرخ های آن ، الگوی آن و قیمت آن – از مجازات – مستقیماً مخالف آن با Tiguan R باشد. با حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت توسعه یافته و به بیش از یک ثانیه در 0 تا 100 منتقل شده است ، برای او دشوار است که وانمود کند که با “معادل” حرارتی خود رقابت می کند ، بدون این که هرچند در برنامه تصویب تغییر کند. موتورهای برقی سخاوتمندانه و فوری از نظر یادآوری و انعطاف پذیری یک دارایی محکم است.

درست مثل سایر مدل های شناسه.5 ، آموزش شناسه.5 GTX توسط یک باتری لیتیوم 77 کیلووات ساعت (ظرفیت باتری خالص) ارائه می شود که نوید یک استقلال 489 کیلومتری در WLTP است. موقعیت مرکزی آن در زیر کابین ، مرکز گرانش کم و توزیع متعادل بار در محورها را تضمین می کند. از طرف دیگر ، از نظر استقلال ، ذخیره الکترون ها هنوز هم کمی ظاهر شد تا با آرامش سفرهای خانوادگی طولانی را در نظر بگیرد. با یک بزرگراه کوچک و یک رانندگی پویاتر از یک نیمکت غلتکی ، ما به طور متوسط ​​مصرف برق در حدود 18 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر را ذکر کردیم ، که تقریباً مطابق با آن اعلام شده است.

Volkswagen ID.5 GTX استقلال

شارژ مجدد
باتری.5 را می توان با حداکثر توان 135 کیلو وات به جای 125 کیلو وات شارژ کرد. این باعث صرفه جویی در 9 دقیقه زمان شارژ می شود ، از حالت 5 ٪ شارژ تا 80 ٪ بار شروع می شود. این به شما امکان می دهد در 29 دقیقه انرژی کافی برای سفر 320 کیلومتر برای شناسه ذخیره کنید.5 GTX ، با زمان شارژ 36 دقیقه. علاوه بر این ، حالت جدید “مراقبت از باتری” عمر باتری را بهینه می کند. حداکثر بار (SOC) را به 80 ٪ محدود می کند اما با یک استقلال کوچکتر.

در جاده

آزمون Volkswagen ID.5 GTX 2022

این که آیا آنها پیشرانه هستند و چه مجهز به یک حرکت الکتریکی تمام چرخ ، همانطور که در نوع GTX وجود دارد ، همه شناسه ها.5 به لطف اتصال نزدیک واحدهای کنترل موتور و قطارهای نورد ، رانندگی راحت و ایمن را ارائه دهید. انتخاب مشخصات رانندگی (استاندارد) باعث می شود با انتخاب چندین حالت ، بر عملکرد موتورهای برقی و مدیریت تأثیر بگذارد.

علاوه بر این ، یک جهت پیشرو نسبتاً دلپذیر ، زیرا کارگردانی مستقیم تر با افزایش زاویه چرخ فرمان (گزینه). در رانندگی طبیعی ، وزن بالای شناسه.5 واقعاً احساس نمی شود و SUV حتی چابکی خاصی را نشان می دهد ، که توسط مرکز گرانش کم آن کمک می کند. در عین حال ، کمک فنرهای تنظیم شده به صورت الکترونیکی (DCC ، همچنین اختیاری) ، با تطبیق سازش بین رانندگی انعطاف پذیر و لذت رانندگی پویا ، مسئولیت پاک کردن گسل های جاده را برطرف می کنند.

شناسه.5 GTX می تواند همان فیبر ورزشی را به عنوان GTI فعلی ادعا کند ? برای گفتن حقیقت ، این هنوز از این واقعیت دور است. اگرچه از نظر سازش راحتی و نگهداری بدن در منحنی بسیار موفق است ، اما به ویژه با انتخاب لاستیک های “اکو” آن است که ما به سرعت محدودیت های شناسه را پیدا می کنیم.5 GTX در رانندگی پویا. با چنین توده ای ، حتی درایو تمام چرخ نمی تواند هنگام اعمال محدودیت بیش از حد در محور جلو ، از ظاهر کمیته جلوگیری کند ، از کتیبه های منحنی محکم یا شاد یا شاد شود. خیلی وقت است که ما این فرصت را داشتیم که بشنویم که لاستیک ها به همان اندازه درد خود را بیان می کنند ! بدیهی است که عقرب پیرلی به این زوج و توده در این شناسه سخت می داد.5 و تأسف آور است زیرا انگیزه های یک گروه موتور سیکلت را بسیار دلپذیر می کند ، مانند هر گشتاور برقی پر از گشتاور.

یک شناسه فولکس واگن بخرید.5 GTX

شناسه.5 GTX از وضعیت ممتاز در دسته ای از SUV های برقی “کارآمد” که در آن رقابت هنوز نادر است ، سود می برد. در مواجهه با دوقلوهای فنی خود Audi Q4 E-Tron 40 و Skoda Enyaq Coupé بلکه در فورد موستانگ Mach-E AWD ، Volkswagen می تواند هزینه های بالایی را انجام دهد. اما با 61،600 یورو ، حتی اگر تجهیزات استاندارد کاملاً کامل باشد ، ممکن است شما توسط Kia EV6 AWD از 325 اسب بخار یا ستاره بخش ، مدل تسلا Y که استقلال بالاتر می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند ، اغوا شوید. در هر صورت ، شما باید قبل از اینکه امیدوار باشید پس انداز واقعی را با این نوع وسیله نقلیه الکتریکی در مقایسه با یک مدل حرارتی یا حتی هیبریدی ، پس انداز واقعی خود را هدایت کنید ، باید تعداد مشخصی از کیلومتر را رانندگی کنید. قیمت انتقال انرژی.

خصوصیات فنی
شناسه فولکس واگن.5 GTX

موتور
نوع: موتور ناهمزمان در جلو ، موتور همزمان با تحریک دائمی در عقب
موقعیت: محور AV + AR
منبع تغذیه: باتری 77 کیلو وات ساعت لی- یون
حداکثر قدرت (CH DIN): 300 (162+310)
گشتاور ماکسی (NM): 460
انتقال
دائمی 4×4
گیربکس: یکنواخت عقب
چرخ ها
ترمزهای AV-AR (Ø میلی متر): دیسک های تهویه شده روی کاسه (320) ، کالیپر ثابت 4 پیستون/1 پیستون
لاستیک های AV -AR: 215/40 – 245/40 R18 (Michelin Pilot Sport 4 یا Pilot Sport Cup 2)
وزن
خلاء در سفارش پیاده روی (کیلوگرم): 1109-1140
نسبت وزن/قدرت (کیلوگرم در اسب بخار): 3.7

کارایی
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت): 180
0 – 100 کیلومتر در ساعت: 6 “3
مصرف
متوسط ​​WLTP (کیلووات ساعت/100 کیلومتر): 17.9 -18.7
میانگین آزمون (L/100 کیلومتر): 21
استقلال WLTP (KM): 489
قیمت جدید (09/2022): 61.600 €
قدرت مالیاتی: 18 CV

نتیجه

مطمئناً بسیار کارآمد ، شناسه فولکس واگن.5 GTX از وزن بالا و مهمتر از همه از شاسی بیش از حد به راحتی و صرفه جویی در مصرف انرژی رنج می برد تا واقعاً ارزش های ورزشی را تحمل کند. با این وجود ، اگر ما به روح اصلی “GTX” ، یعنی ترکیبی ماهرانه از تجملات و پویایی اشاره کنیم ، این قول نسبتاً رعایت می شود. اما انتظار “GTI برقی” را نداشته باشید ، که ممکن است روزی فرا رسد.