پوشش شبکه بخش خود را آزمایش کنید – پوشش دیجیتال ، 4G | کیفیت شبکه 4G | شهر خود را امتحان کنید

همه چیز در مورد 4G پوشش موبایل و شبکه اپراتورها

قبل از انتخاب بسته تلفن جدید خود ، چندین معیار برای در نظر گرفتن وجود دارد. در میان آنها ، ما خدمات ضروری ، قیمت بلکه پوشش شبکه اپراتور آن را می یابیم. در واقع ، از اهمیت زیادی برخوردار است. بسته به موقعیت مکانی شما ، دومی می تواند تغییر کند: 5G ، 4G ، 3G یا در بدترین حالت ، 2G. این شبکه تأثیر مستقیمی در استفاده از تلفن هوشمند خود دارد. اگر WiFi فعال نشود ، لازم است که بر کیفیت شبکه حساب شود. اگر بهینه نباشد ، ناوبری های مختلف وب یا در شبکه های اجتماعی ، به عنوان مثال ، بسیار کند خواهد شد. با دنبال کردن مراحل این راهنما ، می توانید قبل از خرید بسته موبایل خود ، کیفیت شبکه در منطقه خود را بررسی کنید.

پوشش شبکه اپراتور: نحوه دسترسی به آن ?

بسیاری از اپراتورها در این بخش وجود دارند و یک پوشش شبکه واحد وجود ندارد. هر یک از آنها شبکه خود را با کیفیت و عملکرد فردی خود در اختیار دارند. این جزئیاتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از عضویت در یک بسته تلفن جدید ، مهم است که بررسی کنید بهترین پوشش در بخش شما چیست: نارنجی ، Bouygues Telecom ، SFR ، تلفن همراه رایگان ? برای به دست آوردن این اطلاعات گرانبها ، ما در این راهنمای عملی روشهای مختلف دسترسی را جزئیات می کنیم. چه برای نیازهای شخصی و چه حرفه ای ، در هر زمان از پوشش شبکه خود راضی خواهید شد !

راهنمای D

بهترین بسته های موبایل لحظه

قبل از انتخاب بسته تلفن جدید خود ، چندین معیار برای در نظر گرفتن وجود دارد. در میان آنها ، ما خدمات ضروری ، قیمت بلکه پوشش شبکه اپراتور آن را می یابیم. در واقع ، از اهمیت زیادی برخوردار است. بسته به موقعیت مکانی شما ، دومی می تواند تغییر کند: 5G ، 4G ، 3G یا در بدترین حالت ، 2G. این شبکه تأثیر مستقیمی در استفاده از تلفن هوشمند خود دارد. اگر WiFi فعال نشود ، لازم است که بر کیفیت شبکه حساب شود. اگر بهینه نباشد ، ناوبری های مختلف وب یا در شبکه های اجتماعی ، به عنوان مثال ، بسیار کند خواهد شد. با دنبال کردن مراحل این راهنما ، می توانید قبل از خرید بسته موبایل خود ، کیفیت شبکه در منطقه خود را بررسی کنید.

اپراتورها: همه در شبکه های تلفن همراه برابر هستند ?

شما می دانید که اپراتورهای تلفن همراه در بازار بسیار زیاد هستند. ده ها و ده ها نفر وجود دارد. هر یک از آنها شبکه خاص خود را دارند که در سراسر قلمرو فرانسه مستقر شده اند. بنابراین همه آنها کیفیت پذیرش یکسانی ندارند. و این همچنین مطابق با مناطق تغییر می کند.

برای MVNOS (اپراتور شبکه موبایل مجازی) ، این کمی متفاوت است. آنها شبکه های خود را نگه ندارند بلکه از اپراتورهای تاریخی استفاده می کنند. به عنوان مثال ، قرمز توسط SFR از شبکه SFR استفاده می کند. NRJ موبایل از راه دور Bouygues پیمایش می کند.

قبل از عضویت در بسته تلفن جدید خود ، از آزمایش پوشش اپراتور بعدی خود دریغ نکنید. این می تواند از شگفتی های ناخوشایند جلوگیری کند و بتواند از خدمات شما به طور کامل لذت ببرد.

در حال حاضر ، شبکه پهنای باند عمومی در فرانسه 4G و 4G است+. با توجه به 5G ، در سراسر قلمرو مستقر می شود. برخی از شهرها می توانند از قبل از آن بهره مند شوند وقتی دیگران هنوز باید صبر کنند. با این حال ، بخش هایی نیز وجود دارد که فقط 3G در دسترس است ، یا حتی 2G.

به طور خلاصه ، بسته به اپراتور و منطقه خود ، از همان کیفیت شبکه بهره نمی برید. با بررسی این داده ها در بالادست اشتراک خود ، می توانید در یک بسته مناسب برای نیازهای روزانه خود بلکه به پوشش شبکه موجود در خانه مشترک شوید. اگر فقط 4G یا 3G در بخش شما در دسترس باشد ، این کار فایده ای برای عضویت در یک بسته 5G نخواهد داشت.

چگونه می توان پوشش شبکه اپراتور خود را بدست آورد ?

برای به دست آوردن پوشش شبکه اپراتور آن ، چندین روش مختلف وجود دارد.

از سال 2017 ، ARCEP (سازمان نظارتی برای ارتباطات الکترونیکی ، موقعیت ها) از اپراتورها خواسته است تا از طریق کارت پوشش موبایل با کیفیت شبکه های خود در سراسر قلمرو ارتباط برقرار کنند. تقسیم شده به چهار سطح ارزیابی (“پوشش بسیار خوب” ، “پوشش خوب” ، “پوشش محدود” یا “بدون پوشش”) ، به کاربران این امکان را می دهد تا اطلاعات دقیقی را در مورد کیفیت شبکه های اپراتورها بدست آورند. این تماس ها و پوشش های پیامکی است.

در همین سایت می توان پوشش های اینترنتی 3G و 4G اپراتورها را بدست آورد. از طرف 3G ، این کارت مشخص می کند که آیا پوشش 3G وجود دارد ، اگر در 1 مگابیت در ثانیه بریده شود یا اینکه پوشش آن وجود ندارد. برای 4G ، این “فقط” را مشخص می کند که آیا حضور 4G وجود ندارد یا نه. برای به دست آوردن این اطلاعات ، فقط به سایت Monreseaumobile بروید.FR را وارد کنید و نام شهر یا خیابان خود را در موتور جستجو موجود وارد کنید.

استقرار 5G نیز موجود است ! این اطلاعات به سه دسته تقسیم می شود: فرستنده 5G در 700 مگاهرتز ، 2100 مگاهرتز یا 3.5 گیگاهرتز. آن را به روز می کند زیرا در فرانسه در دسترس است.

– با تشکر از سایت های اپراتورها

اپراتورها قبل از عضویت در یک بسته جدید ، مستقیماً در وب سایت خود ، اطلاعات مفیدی را ارائه می دهند. پوشش شبکه آنها یکی از آنهاست. همه اپراتورهای موجود در بازار دارای یک صفحه اختصاصی در وب سایت خود هستند که در صورت وجود در دسترس شبکه های 3G ، 4G و 5G آن است. اصل همان سایت ارائه شده توسط ARCEP است: این نقشه فرانسه است که می توانید آدرس خود را وارد کنید تا نوع شبکه ای را که می توانید از آن بهره مند شوید ، پیدا کنید. خواه نارنجی باشد ، Bouygues Telecom یا SFR ، می توانید به راحتی این اطلاعات را بدست آورید.

– با تشکر از سایت های تخصصی

اینترنت پر از اطلاعات است ! در طول تعمیم شبکه های اپراتورها ، برخی از وب سایت ها در این زمینه مانند پوشش تخصص دارند.خط. باز هم ، اصل ساده است: نقشه فرانسه ، که در آن امکان ورود به آدرس پستی خود قرار دارد. پس از وارد کردن مختصات ، فقط روی دکمه های رنگی که روی کارت نمایش داده می شوند کلیک کنید (نارنجی = نارنجی ، قرمز = SFR ، آبی = Bouygues Telecom و Grey = Free Mobile). یک صفحه با ارائه تمام اطلاعات لازم: نوع شبکه دریافت شده ، فعال سازی آنتن آن و همچنین آخرین اصلاحات انجام شده باز می شود. کارت واضح است و استفاده از آن برای همه قابل درک است.

کدام اپراتور بهترین پوشش شبکه را دارد ?

هر سال ، ARCEP نظارت بر عملکرد و کیفیت شبکه های چهار اپراتور تاریخی را اجرا می کند: SFR ، Bouygues Telecom ، نارنجی و موبایل رایگان. این به شما امکان می دهد ایده ای از نتایج همه داشته باشید.

امسال ، کسی که دوباره به سرب وارد می شود نارنجی است. از نزدیک توسط Bouygues Telecom ، SFR سپس موبایل رایگان در موقعیت چهارم دنبال می شود. اپراتور لازم نیست از آخرین مکان خود شرمنده باشد: آخرین بار به بازار رسید ، لزوماً زمان لازم است تا خود را در همان سطح این رقبا قرار دهد.

این اطلاعات قرار است در چشم انداز قرار گیرد و فقط به عنوان یک نشانه است. اپراتورها به طور مداوم تغییراتی ایجاد می کنند ، مانند استقرار 5G به عنوان مثال. این ممکن است در نتایج تأثیر داشته باشد. به همین ترتیب ، یک اپراتور که در یک محیط روستایی خیلی حضور ندارد می تواند عملکردهای بسیار خوبی را در بخش دیگری بدست آورد. مهم است که قبل از عضویت در یک اپراتور به جای دیگری ، پوشش شبکه را در مکانهایی که در آن عادت کرده اید (مانند خانه یا کار خود) بررسی کنید ، بررسی کنید.

همه چیز در مورد 4G پوشش موبایل و شبکه اپراتورها

اگرچه شبکه 4G بسیار گسترده است ، اما همه نمی توانند از آن بهره مند شوند. آنجا پوشش 4G از کل سرزمین فرانسه به دور از یکنواخت است. مناطقی وجود دارد که بهتر از سایرین اسیر می شوند. قبل از عضویت در اشتراک و برای جلوگیری از ناامیدی احتمالی از سرعت مؤثر در اینترنت به دست آمده ، ارزیابی کیفیت شبکه در منطقه شما ترجیح داده می شود. ARCEP (سازمان نظارتی برای ارتباطات و پست های الکترونیکی) یک ابزار عملی جدید را برای این منظور ارائه می دهد. با این وجود ، هر اپراتور هر روز بیشتر سرمایه گذاری می کند تا پوشش خود را گسترش دهد. آنها اهداف خاصی را برای دستیابی به یک دوره معین اعلام می کنند.

پوشش 4G خود را به صورت آنلاین در آدرس خود تست کنید

4G در فرانسه: پوشش هنوز در کل نیست

در حال حاضر ، پوشش 4G فرانسه 98 ٪ از جمعیت است. این بدان معنا نیست که همه به این سرعت بالا دسترسی پیدا می کنند. برای داشتن سیگنال ، به یک شاخه مجاور نیاز دارید. هرچه دستگاه تلفن همراه بیشتر از یک ایستگاه پایه دور شود ، شبکه ضعیف تر می شود. به طور مشخص ، 40 متر دورتر ، قدرت میدان الکترومغناطیسی ساطع شده توسط آنتن 4 برابر کمتر از 20 متر است. علاوه بر این ، یک آنتن رله از ظرفیت محدودی برخوردار است. این فقط می تواند با تعداد محدودی از تماس های همزمان ، حدود شصت مقابله کند. در یک منطقه متراکم ساکن ، چندین آنتن رله برای اطمینان از کیفیت ارتباط عالی مورد نیاز است.

همچنین باید گفت که برخی از عناصر فیزیکی می توانند سیگنال را مسدود کنند. کیفیت شبکه در داخل یک ساختمان لزوماً مشابه خارج نیست. همچنین ، در منطقه ای با پوشش عالی ، امکان داشتن نوار در تلفن شما وجود دارد. به عنوان مثال وقتی در یک آسانسور یا در یک انبار هستید.

با توجه به این داده ها ، ARCEP چهار سطح ارزیابی از کیفیت پوشش تلفن همراه را تعیین کرده است:

  • پوشش بسیار خوب بدان معنی است که شما به ندرت باید با تماس یا تبادل پیامک در ساختمانها با مشکلات شبکه روبرو شوید
  • پوشش خوب بدان معنی است که می توانید در خارج از ساختمانها تماس بگیرید و پیام های خود را مبادله کنید. در بعضی موارد ، این ممکن است حتی با قرار گرفتن در داخل نیز امکان پذیر باشد
  • پوشش محدود به این معنی است که تماس های تلفنی و صرافی های اس ام اس کشف نشده در بیشتر موارد هیچ نگرانی ایجاد نمی کنند. از طرف دیگر ، آنها بعید به نظر می رسد در داخل ساختمانها
  • هیچ پوشش بدیهی به این معنی است که برقراری ارتباط غیرممکن است.

پوشش منطقه خود را ارزیابی کنید: تست شبکه تلفن همراه

در حال حاضر چندین وسیله ای وجود دارد که مصرف کننده بتواند پوشش موبایل یک منطقه معین را ارزیابی کند. مهمترین چیز این است که بدانید آیا این مکان به عنوان یک منطقه سفید واجد شرایط است یا خیر. سپس ، لازم است اپراتورهایی که به منطقه خدمت می کنند شناسایی شود. سرانجام ، تعریف کیفیت پوشش و نوع شبکه موجود ، مهم است که بدانیم آیا این یک است منطقه 4G یا نه. برای انجام این کار با وارد کردن نام شهر خود از آزمون پوشش 4G – 5G موبایل استفاده کنید.

با حكم ، اپراتورهای تلفن همراه موظفند اطلاعاتی در مورد كیفیت شبکه در اختیار مشتریان خود قرار دهند. آنها سپس کارت های پوشش را بر اساس موقعیت مکانی و قدرت آنتن های رله خود تهیه می کنند. این کارت ها بر اساس داده های نظری ساخته شده و واقعیت های موجود در زمین را در نظر نمی گیرند.

ARCEP آرزو می کند کاربران را از کیفیت خدماتی که می توانند انتظار داشته باشند مطلع کند. بنابراین ، قیمت تنها عاملی نیست که در زمان اشتراک در نظر گرفته شده است. این سازمان غالباً کمپین های تست شبکه را راه اندازی می کند ، هم در سرویس صدا و هم در پیامک و چه در بدهی اینترنت. با داده های جمع آوری شده ، او ابزار Monreseaumobile را توسعه داد.خط. دومی سطح پوشش 3G و سطح آن را می دهد پوشش 4G فرانسه. این کارت را نشان می دهد که این اطلاعات جهانی و توسط اپراتور تلفن همراه را نشان می دهد. نقشه های مناطق 4G و 3G به این ترتیب به دست آمده از مواردی که در وب سایت های Bouygues ، نارنجی ، رایگان یا SFR ارائه شده قابل اطمینان تر است.

استفاده از ابزار بسیار ساده است. ابتدا اگر می خواهید پوشش شبیه سازی شده یا کیفیت اندازه گیری شده را بدانید ، باید انتخاب کنید. سپس ارزیابی سرویس صدا و پیام کوتاه یا اینترنت موبایل را انتخاب کنید. برای داشتن یک کارت جهانی باید در محل مورد نظر بزرگنمایی کنید. می توانید با بررسی یکی از مواردی که ترجیح می دهید توسط اپراتور فیلتر کنید. با توجه به دسترسی به اینترنت ، اگر فقط مواردی از پوشش پوشیده و تحت پوشش وجود نداشته باشد ، خدمات Voix و SMS در سطوح مختلف پوشش نشان داده می شود.

کارت پوشش 4G در فرانسه

پوشش 4G نارنجی

در مورد کارت پوشش 4G نارنجی, آنتن های رله در بیشتر قلمرو قرار می گیرند. از دیدگاه جهانی ، پوشش مناطق غربی و شمال غربی (Côtes-d’Armor ، Ille-et-Vilaine ، Loire-Atlantique …) تقریباً در کل است. شبکه 4G نارنجی در جنوب شرقی و منطقه همسایه ایتالیا خیلی گسترده نیست. منطقه بزرگی بین آردن ، مارن و Meuse هنوز به باند پهن موبایل دسترسی ندارند.

پوشش Bouygues 4G

روی کارت پوشش 4G Bouygues, مناطق قرمز نشان دهنده دسترسی به این شبکه کمی پراکنده از مناطق نارنجی است. این روند یکسان است. در واقع ، مناطق به غرب و شمال چگالی بیشتری از مناطق جنوب شرقی دارند. بخش بزرگی از Lozère و Aveyron در این نقشه به رنگ سفید ظاهر می شوند. این بدان معنی است که احتمال مبادله داده های 4G بسیار کم است ، چه در داخل و چه در خارج از ساختمان ها.

پوشش SFR 4G

نگاه کردن به کارت پوشش 4G SFR, ما می توانیم ببینیم که این روند همان 2 اپراتور رقیب قبلی خود است. در شمال Vendée ، Maine-et-loire و Sarthe ، مناطق تقریباً کامل پوشش دارند. این چگالی به سمت کانتال ، لوزر و آلپ پاک می شود.

پوشش 4G رایگان

حتی اگر همه مناطق فرانسه آنتن های رله ای برای 4G رایگان, کارت پوشش 4G این اپراتور بسیاری از مناطق سفید را نشان می دهد. این مورد ، به عنوان مثال ، بخش بزرگی از زمین ها ، Pyrénées-orientales ، Cher و بسیاری دیگر است.

چه تکامل شبکه تلفن همراه با ورود 5G ?

استقرار 5G در فرانسه از قبل با نصب اولین آنتن های SFR ، رایگان ، نارنجی و Bouygues آغاز شده است. شهرهای خلبان توسط ARCEP برای آزمایش فناوری جدید منصوب شده اند ، این مارسی ، نانت ، تولوز و ایل-دی-فرانسه است.

اپراتورهای تلفنی پیشنهاد بسته های 5G خود را تا پایان سال 2020 منتشر می کنند ، کاربران مناطق مربوطه می توانند از این شبکه جدید موبایل بهره مند شوند ، در رزرو خود برای تجهیز خود به یک تلفن سازگار. بقیه جمعیت در شبکه 4G ادامه خواهند یافت.

برای … بیشتر !

مناطق سفید

هنوز مکانهایی در فرانسه وجود دارد که اپراتورهای تلفن و اینترنتی در آن حضور ندارند. اینها “مناطق سفید” با این وجود می تواند از راه حل های دیگر به غیر از ADSL برای اتصال به اینترنت بهره مند شود.