تست سرعت 4G/5G: سرعت اتصال موبایل خود را آزمایش کنید ، پوشش تلفن همراه: شبکه های 4G/5G در نزدیکی شما چیست?

تست پوشش موبایل

با توجه به تأخیر که پینگ نیز نامیده می شود ، این مقدار در میلی ثانیه بیان می شود. به طور کلی ، این زمان پاسخ یا زمان انتقال برای اتصال به اینترنت موبایل حدود 50 میلی ثانیه است. اگر زیر 30 میلی ثانیه و بالای 100 میلی ثانیه بد باشد ، Latence بسیار عالی در نظر گرفته می شود. به لطف تست سرعت ، می توانید حداقل تأخیر مشاهده شده در این معاینه و همچنین میانگین تأخیر مشاهده شده در این آزمایش را بدانید.

تست سرعت 4G / 5G

با آزمایش آدرس خود بهترین اپراتور تلفن همراه را در نزدیکی خود کشف کنید. شما می دانید که آنتن های 4G و 5G Orange ، Free ، SFR و Bouygues از راه دور نزدیک به محل اقامت شما چیست.

چگونه می توان حداکثر سرعت اینترنت را در خود دانست ?

مانند اتصال به اینترنت در خانه ، می توانید سرعت اتصال اینترنت موبایل خود را در تلفن هوشمند خود در 4G یا 5G تست کنید. فقط یک تست جریان موبایل را نیز انجام دهید که به آن SpeedTest نیز گفته می شود.

کیفیت اتصال اینترنت موبایل خود را آزمایش کنید (3G ، 4G ، 5G)

پایان دادن به سرعت اتصال اینترنت موبایل خود در تلفن همراه خود ، می توانید به صورت رایگان و فقط در چند ثانیه کیفیت اتصال 4G خود را با استفاده از تست جریان موبایل ما (یا SpeedTest) تست کنید. این آزمایش سرعت اتصال موبایل شما را در شبکه های 3G ، 4G و 5G محاسبه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در جزئیات ، این امتحان سرعت در مورد اتصال اینترنت موبایل شما به شما می گوید:

 • بدهی پذیرش (بارگیری),
 • جریان برنامه (بارگذاری),
 • و تأخیر (پینگ).

برای درک بهتر این تست سرعت 4G ، دریافت جریان اتصال شما با سرعت به دست آمده برای بارگیری داده ها مطابقت دارد و اتصال در اتصال به اتصال با سرعت انتقال داده مطابقت دارد. بنابراین ، هرچه جریان به دست آمده بیشتر باشد ، اتصال اینترنت موبایل سریعتر سریعتر خواهید بود.

با توجه به تأخیر ، دومی با زمان پاسخ مطابقت دارد ، بنابراین این اطلاعات باعث می شود ثبات اتصال به اینترنت موبایل شما را تأیید کند. هرچه زمان انتقال کوتاه تر باشد ، اتصال به اینترنت موبایل شما پایدار و پاسخگوتر خواهد بود. برعکس ، هرچه زمان تأخیر بیشتر باشد ، اتصال اینترنتی شما در تلفن هوشمند کمتر پایدار و پاسخگو است.

توصیه ها قبل از راه اندازی SpeedTest

قبل از شروع تست جریان موبایل برای محاسبه سرعت اتصال به اینترنت ، توصیه می شود Wi-Fi تلفن هوشمند خود را غیرفعال کنید. هنگامی که اتصال بی سیم شما غیرفعال شد ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه “شروع تست جریان” کلیک کنید.

توصیه دیگر ، برای بررسی نتایج ، پیشنهاد می شود بار دوم تست جریان موبایل را مجدداً راه اندازی کنید. برای اطلاعات ، این تست سرعت با تلفن های هوشمند اندرویدی و تلفن های اپل کاربردی است (iOS).

نتایج تست جریان تلفن همراه خود را درک کنید

برای رمزگشایی صحیح نتایج آزمایش پهنای باند خود ، باید بدانید که مقادیر نشان داده شده چه چیزی است. برای نرخ جریان (در پخش و پذیرش) ، دومی در مگابیت در ثانیه (مگابایت در ثانیه) بیان می شود ، هرچه بیشتر آنها زیاد باشد ، اتصال موبایل شما سریعتر است. اطلاعات دیگر ، بین 512 کیلوبایت در ثانیه و 30 مگابایت در ثانیه ، اتصال اینترنتی موبایل (یا ثابت) شما سرعت بالایی دارد. و از 30 مگابایت در ثانیه ، سرعت بسیار بالایی دارد. با استفاده از آزمایش بدهی موبایل ، شما می توانید میانگین سرعت اتصال اینترنت تلفن همراه خود را که در این معاینه مشاهده شده است و همچنین تاج ، یعنی حداکثر سرعت مشاهده شده در طول SpeedTest بدانید.

با توجه به تأخیر که پینگ نیز نامیده می شود ، این مقدار در میلی ثانیه بیان می شود. به طور کلی ، این زمان پاسخ یا زمان انتقال برای اتصال به اینترنت موبایل حدود 50 میلی ثانیه است. اگر زیر 30 میلی ثانیه و بالای 100 میلی ثانیه بد باشد ، Latence بسیار عالی در نظر گرفته می شود. به لطف تست سرعت ، می توانید حداقل تأخیر مشاهده شده در این معاینه و همچنین میانگین تأخیر مشاهده شده در این آزمایش را بدانید.

چه عواملی بر کیفیت شبکه تلفن همراه تأثیر می گذارد ?

برخی از عوامل مانند پوشش شبکه یا حتی مدل تلفن هوشمند شما ممکن است در کیفیت اتصال اینترنت موبایل 4G شما تأثیر داشته باشد و بنابراین در نتایج سریع شما. در اینجا عناصر مختلفی وجود دارد که می توانند بر کیفیت شبکه تلفن همراه تأثیر بگذارند:

 • پوشش شبکه شما : بسته به موقعیت جغرافیایی شما ، از نظر پوشش تلفن همراه با اپراتورها هنوز اختلافاتی در قلمرو وجود دارد. متراکم ترین مناطق به طور کلی در 4G نسبت به مناطق کمتر متراکم پوشیده شده است.
 • اختلالات الکترومغناطیسی : اتصال اینترنتی شما در تلفن همراه شما می تواند توسط امواج الکترومغناطیسی که در اطراف تلفن هوشمند شما وجود دارد ، مانند امواج Wi-Fi یا حتی بلوتوث ادغام شده در برخی از تجهیزات شما ، تحت تأثیر قرار گیرد.
 • دیوارهای محل اقامت شما : و بله ، بسته به طراحی محل اقامت شما ، دریافت 4G/5G ممکن است متفاوت باشد. باید بدانید که سیگنال رادیویی هنگامی که باید از موانع خاصی مانند دیوارهای یک ساختمان عبور کند ، عملکرد را از دست می دهد. برای محدود کردن تلفات و بهینه سازی عملکرد شبکه تلفن همراه ، اپراتورها از باند های فرکانس مختلف استفاده می کنند. به طور مشخص ، فرکانس های خاص نسبت به سایر ساختمان ها بهتر نفوذ می کنند.
 • تراکم : هرچه بیشتر به شبکه اپراتور خود متصل شوید ، اتصال موبایل شما سرعت سریع و پایدار نیز ارائه می دهد. ساعات خاصی از روز نیز می تواند در کیفیت اتصال اینترنت شما در تلفن هوشمند شما تأثیر بگذارد. شبکه موبایل 5G به طور خاص اجازه می دهد تا این مشکل اتصال را برطرف کند. 5G قابلیت های اتصال همزمان را بدون از دست دادن کیفیت بهبود می بخشد. به یاد بیاورید که استقرار شبکه های 5G از مخابرات نارنجی ، SFR ، رایگان و Bouygues از پایان سال 2020 آغاز شد و به تدریج در فرانسه تا سال 2030 ادامه خواهد یافت.
 • تلفن همراه شما : مدل تلفن شما همچنین می تواند بر کیفیت اتصال به اینترنت موبایل شما تأثیر بگذارد. در واقع ، برخی از تلفن های هوشمند عملکرد بهتری را از نظر اتصال به اینترنت موبایل ارائه می دهند به ویژه از آنتن های یکپارچه مؤثرتر که اجازه می دهند از یک اتصال پایدار و سریعتر بهره مند شوند.

اصلی در تست سرعت موبایل

که آزمایش جریان موبایل را اندازه گیری می کند ?

بر خلاف تست جریان “ثابت” که سرعت اتصال اینترنت جعبه اینترنت شما را در خانه اندازه گیری می کند ، تست جریان “موبایل” عملکرد شبکه بسته تلفن همراه شما را از تلفن هوشمند شما آزمایش می کند.

نرخ “خوب” در 4G و 5G چیست ?

با توجه به فشارسنج جریان های شریک زندگی ما Degroupttest ، میانگین سرعت موبایل اندازه گیری شده برای بارگیری حدود 60 مگابایت در ثانیه می چرخد. این سرعت با میانگین هماهنگ در 4G مانند 5G مطابقت دارد. ما می توانیم تخمین بزنیم که جریان پایین تر در 5G از این رو بد است زیرا وعده اپراتورها چند صد مگا است. در 4G ، پهنای باند بیشتر از 20 یا 30 مگابایت در ثانیه عملکرد خوبی است به خصوص در مناطق بسیار متراکم مانند مراکز شهر.

چرا سرعت بارگیری به همان اندازه در تلفن هوشمند متفاوت است ?

کاملاً به این دلیل که میزان استفاده از شبکه تلفن همراه اپراتور شما بسیار بیشتر است. فاصله بین تلفن و آنتن رله ، توپوگرافی ، هوا نیز می تواند بر جریان پذیرش و انتشار تأثیر بگذارد.

تست پوشش موبایل

تست شبکه 4G / 5G که بهترین اپراتور در نزدیکی شماست ?

به راحتی و سریع کشف کنید:

 • اگر نارنجی ، SFR ، رایگان و Bouygues Telecom 4G یا 5G را در نزدیکی خود ارائه می دهد
 • بهترین بسته های تلفن همراه طبقه بندی شده توسط شبکه
 • محل آنتن ها و فاصله آنها از آدرس شما

آزمایش پوشش موبایل موبایل

پوشش شبکه یک آدرس را با یک کلیک بدانید

Degrouptest شما را در مورد پوشش نظری موبایل آدرس شما آگاه می کند. آزمایش ما با شبکه های 3G ، 4G و 5G از Telecom ، SFR ، Bouygues و رایگان که تنها اپراتورهایی هستند که برای استقرار و بهره برداری از شبکه های تلفن همراه در سرزمین اصلی فرانسه مستقر شده اند ، سازگار است.

همه شبکه ها یکسان نیستند

اپراتورهای تلفن همراه شبکه های خود را به صورت همگن مستقر نمی کنند. فناوری ای که آنتن های آنها (و به ویژه فرکانس های رادیویی) را مجهز می کند ، و فاصله بین سایت و تلفن هوشمند شما می تواند به میزان قابل توجهی بر قدرت سیگنال رادیویی و کیفیت خدمات تأثیر بگذارد. محل آنتن و نوع شبکه ارائه شده توسط اپراتورها اطلاعات مفیدی است که به شما در مقایسه و انتخاب یک برنامه موبایل کمک می کند.

چرا پوشش تلفن همراه آن را بررسی کنید ?

 • برای اینکه دریابیم کدام شبکه ها و اپراتورها در خانه موجود هستند : 5G در همه جا به دور از دسترس نیست و استقرار این شبکه نسل جدید چندین سال طول خواهد کشید قبل از رسیدن به سطح پوشش شبکه غالب فعلی (4G LTE). علاوه بر این ، آدرس شما می تواند نزدیک به آنتن 5G از رایگان باشد در حالی که نزدیکترین شبکه های نارنجی ، SFR یا Bouygues Telecom به خوبی می تواند به عنوان مثال به 4G محدود شود.
 • برای مقایسه شبکه ها : بسته به فناوری ، جریان اتصال موبایل شما ممکن است به شدت متفاوت باشد. در 5G ، سرعت اتصال نظری در یک تلفن هوشمند سازگار می تواند تا 2 گیگابایت در ثانیه صعود کند در حالی که در 4G 3 تا 4 برابر کندتر خواهد بود.
 • برای مقایسه برنامه های تلفن همراه : شبکه های مخابراتی نارنجی ، SFR و Bouygues نیز توسط سایر اپراتورهای تلفن همراه مجازی (MVNO) مانند YouPrice ، Lebara ، Prixtel ، La Poste Mobile ، Ridlo Mobile یا NRJ Mobile استفاده می شود.
 • برای بررسی حضور شبکه های 4G/5G در خانه آینده خود : در صورت بروز حرکتی ، به ویژه در مناطق روستایی یا پری شهری ، به احتمال زیاد ویژگی های شبکه های اپراتورها هم از نظر آنتن و هم از نظر سطح تجهیزات آنها تغییر می کند.

سوالات اغلب ما

سوالات شما . پاسخهای ما

چه اطلاعاتی توسط این آزمون ارائه شده است ?

برای هر یک از 4 اپراتور شبکه تلفن همراه ، Degrouptest بهترین فناوری موجود و فاصله از نزدیکترین آنتن را تا آدرس آزمایش شده نشان می دهد. بنابراین می توانید تجهیزات هر آنتن ، هر اپراتور را مقایسه کرده و لیست کلیه اپراتورها را با استفاده از این یا آن شبکه بدست آورید. سرانجام ، یک کارت به شما امکان می دهد تا آنتن ها را در این نزدیکی زمین زد و اطلاعاتی را در مورد هر یک از آنها بدست آورید.

منبع داده های ارائه شده توسط تست شبکه تلفن همراه Degrouptest چیست ?

Degrouptest از اطلاعات “داده های باز” ارائه شده توسط آژانس ملی فرکانس رادیویی (ANFR) استفاده می کند. این داده ها هر هفته به عنوان اعلامیه های راه اندازی آنتن های جدید یا به روزرسانی آنتن های موجود در حال حاضر به روز می شوند.

کارت نتیجه آزمایش چیست ?

کارت به شما امکان می دهد مکان آنتن های تلفن همراه را که نزدیک به آدرس آزمایش شده است مشاهده کنید. می بینید که سایت های رادیویی نارنجی ، Bouygues Telecom ، Free و SFR نصب شده اند. Degrouptest همچنین فاصله کیلومتریک را به شما می گوید که کلاغ پرواز می کند. با کلیک بر روی آنتن ، جزئیات دیگری مانند آدرس پستی دقیق رله و به ویژه فرکانس های رادیویی موجود مربوط به بهترین فناوری مستقر شده توسط بلندگو را دریافت خواهید کرد.

اپراتور با نزدیکترین آنتن بهترین است ?

لازم نیست ! بسیاری از عوامل می توانند بر کیفیت خدمات اپراتورها تأثیر بگذارند (آب و هوا ، توپولوژی ، اشباع شبکه. ). با این وجود ، ما معتقدیم که اطلاعات واقعی در مورد ماهیت آنتن های نزدیک خانه یا محل کار شما می تواند به شما کمک کند یک شبکه را به جای دیگری انتخاب کنید ، بنابراین یک اپراتور به جای دیگری.