پروژکتور ویدیوی 4K: راهنمای و انتخاب 2023 ، پروژکتورهای ویدیویی 4K / 8K – خرید UHD – |

پروژکتورهای ویدئویی Ultra HD 4K / 8K

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین این 2 “قالب” ، می توانید با دو مقاله زیر مشورت کنید:

پروژکتور ویدیویی 4K

پروژکتورهای 4K یا UHD وضوح 4 برابر بیشتر از مدل های کلاسیک Full HD دارند. اگر این به طور غیرقابل انکار استاندارد آینده فیلم ها ، بازی های ورزشی و ویدیویی باشد ، این استاندارد هنوز در این آغاز ها و اکثر محتوا است (برنامه تلویزیونی ، فیلم ها ، سریال ها و غیره.) هنوز در HD هستند. انتخاب را ببینید بهترین پروژکتورهای ویدیویی 4K برای 2023.

4K ، Ultra HD و HD

چندین اصطلاح برای تعیین تعریف بسیار بالا وجود دارد. ما اغلب نام را پیدا می کنیم 4K برای محصولات مصرفی مانند تلویزیون یا پروژکتورهای ویدیویی ، اما این اغلب دستگاه ها هستند UHD, برای تعریف فوق العاده بالا. اگرچه بسیار نزدیک است ، قطعنامه های این دو استاندارد متفاوت است.

برای صحبت دقیق ، 4K بیشتر یک قالب برای سینما (فیلمبرداری و طرح ریزی) است اما این اصطلاح برای تعیین UHD به زبان روزمره بازگردانده شده است.

قطعنامه های اصلی HD

قطعنامه های اصلی

 • SD (تعریف استاندارد): 720 x 576 پیکسل
 • HD (تعریف بالا): 1920 10 1080 پیکسل
 • UHD (تعریف فوق العاده بالا): پیکسل 3840 x 2160
 • 4K: 4096 × 2160 پیکسل

تفاوت کیفیت بین HD و UHD

اگرچه 4 برابر پیکسل بیشتر در تصویر 4K/UHD وجود دارد ، تفاوت قابل ملاحظه ای بین SD و HD کمتر خواهد بود ، به خصوص برای اندازه های کوچک و متوسط ​​تصویر.

با این حال ، هرچه صفحه نمایش بزرگتر باشد ، افزایش کیفیت بیشتر قابل مشاهده خواهد بود و بیشتر با یک پروژکتور ویدیویی از یک تلویزیون است که شما تفاوت بین 4K و High Definition را درک خواهید کرد.

فناوری 4K

چندین نوع پروژکتور ویدیویی UHD/4K وجود دارد. به طور خلاصه ، ما می توانیم سه دسته اصلی را متمایز کنیم:

 • پروژکتور ویدیوی 4K بومی: وضوح ماتریس طرح ریزی واقعاً UHD (یا 4K) است. اینها به طور کلی گرانترین مدل ها هستند (و آنها نسبتاً نادر هستند).
 • پروژکتور ویدئویی 4K توسط Wobulation: وضوح UHD از ماتریس Full HD (1080 1080 PX) به دست می آید. این اصل شامل ماتریس های به سرعت در حال حرکت برای افزایش مصنوعی تعداد پیکسل ها است (و در نتیجه ایجاد یک تصویر 3840 x 2160 px). اصطلاحات مورد استفاده به تولید کنندگان بستگی دارد (e-shift ، تغییر پیکسل و غیره.).
 • پروژکتور ویدیویی Pro-UHD Epson: آنها تصویری را با وضوح در نیمه راه بین HD و 4K ارائه می دهند. اپسون از عبارت “بهبود 4K” استفاده می کند و در مورد وضوح 4K طرفدار UHD صحبت می کند. این پروژکتورهای “نیمه UHD” با سیگنال UHD سازگار هستند اما فقط نیمی از پیکسل ها را نشان می دهند (دو برابر همه وضوح HD).

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بین این 2 “قالب” ، می توانید با دو مقاله زیر مشورت کنید:

 • فناوری 4K Pro-UHD (در اپسون.com): این صفحه اصل این فناوری را توصیف می کند.
 • Pro-UHD در مقابل UHD (در Benq.com ، به زبان انگلیسی): طرفدار UHD که توسط رقیب اپسون و گسل های او در مقایسه با UHD دیده می شود.

در عمل ، اپسون پروژکتورهای ویدیویی 3lcd Pro-UHD عالی را طراحی می کند که لازم نیست از مدل های UHD شرمنده باشند. وضوح تنها عنصری نیست که کیفیت ارائه تصویر را تعیین می کند.

اکثر پروژکتورهای ویدیویی UHD تا به امروز مدل های شبیه سازی 4K هستند.

HDR (دامنه دینامیکی بالا)

به طور خلاصه ، یک پروژکتور ویدیویی سازگار با HDR امکان ایجاد تصویری با ظرافت های بیشتر از روشنایی را فراهم می کند ، یعنی می گویند شما جزئیات را بهتر و با رنگ های نور و در رنگ های تیره درک خواهید کرد تصویر متضاد تر ، سرزنده تر و طبیعی تر خواهد بود.

اگر HDR لزوماً با Ultra HD همراه نباشد ، بیشتر پروژکتورهای 4K با این استاندارد جدید سازگار هستند ، که به چندین شکل در دسترس است. نام ها را پیدا خواهید کرد HDR10 (گسترده ترین), HDR10+, دالبی چشم انداز, و غیره.

آیا باید به UHD برویم ?

هنگامی که ظهور یک استاندارد جدید ، همانطور که در مورد UHD وجود دارد ، این سؤال پیش می آید که آیا تجهیزات سازگار را انتخاب کنید یا خیر ، در این حالت یک پروژکتور ویدیویی 4K در اینجا.

HD در مقابل UHD

HD یا 4K ?

در حال حاضر مزایا و مضراتی وجود دارد:

 • کیفیت تصویر استثنایی: با وضوح 4 برابر بیشتر از HD ، تصویر به خصوص واضح خواهد بود و تشخیص پیکسل ها حتی برای صفحه های بسیار بزرگ دشوار خواهد بود.
 • پروژکتور “ضد آینده” ، یعنی با یک فناوری آینده (سازگار با استانداردهای انتشار بعدی).
 • گرانتر: فناوری 4K هنوز نسبتاً اخیر است و انتخاب یک مدل UHD به طور کلی به بودجه بالاتری نیاز دارد. با قیمت مساوی ، یک پروژکتور کامل HD به طور کلی رندر بهتری خواهد داشت (کنتراست ، رنگ و غیره.) که معادل 4K آن است.

به خاطر داشته باشید که وضوح تنها مؤلفه ای برای کیفیت تصویر نیست. کنتراست و ارائه رنگ به ویژه قبل از انتخاب پروژکتور ویدیویی شما در نظر گرفته می شود. به طور خلاصه ، بهتر است یک پروژکتور HD با کیفیت خوب نسبت به یک پروژکتور UHD با یک تصویر ضعیف داشته باشید.

محتوای 4K و UHD

برای استفاده از کیفیت یک پروژکتور ویدیویی 4K ، به شما نیاز خواهید داشت فیلم ها و برنامه های با کیفیت فوق العاده بالا. این امروز دیگر واقعاً مشکلی نیست زیرا محتوای UHD اکنون لژیون است.

شما می توانید مل را ذکر کنید Blu-ray Ultra HD (شما به یک پخش کننده مخصوص Blu-ray نیاز دارید) ، برنامه های UHD در Netflix ، Amazon Video Prime یا YouTube ، بازی های 4K در PlayStation یا Xbox یا جعبه اینترنت 4K (با فیبر نوری). علاوه بر این ، Apple TV ، همانطور که Google Chromecast اکنون در نسخه 4K موجود است.

بهترین پروژکتورهای 4K

در زیر مجموعه ای از بهترین پروژکتورهای ویدئویی 4K و UHD از سال 2023 ، بر اساس قیمت (از 1060 تا 15000 یورو).

پروژکتورهای ویدئویی Ultra HD 4K / 8K

قبل از بررسی مشخصات پروژکتورهای ویدیویی 4K ، به یاد داشته باشید که اصطلاح پروژکتور پس زمینه برای تعیین موضوع ما مناسب نیست. Retroprojector یک تصویر ثابت را پخش می کند ، در حالی که پروژکتور ویدیو فیلم ها را پروژه می کند. این گفته شده است !

به عنوان مجلل ترین مدل های موجود در بازار ، پروژکتورهای ویدئویی 4K UHD قادر به نمایش تعریف از 3840 x 2160 پیکسل, و حتی 4096 x 2160 پیکسل برای مدل های خاص. با استفاده از این نوع پروژکتور ویدیویی ، محبوب ترین فیلمسازان قادر به استفاده از آخرین محتوای نسل در شرایط بهینه هستند. خواه تماشای فیلم یا بازی های ویدیویی باشد ، پروژکتورهای 4K تجربه زندگی را که شایسته اتاق های تاریک است ، ارائه می دهند. ما پروژکتورهای ویدیویی را متمایز خواهیم کرد 4K بومیان پروژکتورهای ویدیویی ارائه می دهند 4K شبیه سازی شده. مطمئن باشید ، در هر دو مورد ، مدیریت محتوای 4K به ویژه به ویژه به لطف سازگاری است HDR (HDR10+ و HLG) و اتصال HDMI 2.1 یا 2.0. همچنین لازم به ذکر است که یک سیستم upscaling 4K HDR عملاً همیشه در دسترس است تا محتوای Full HD 1080p شما را ارتقا بخشد. از نظر منابع ، پروژکتور ویدیویی 4K دارای اتصالات نسبتاً ارائه شده برای قرار دادن یک پخش کننده 4K UHD Blu-ray ، یک رایانه Mac/PC و یک کنسول بازی 4K است. علاوه بر این ، توجه داشته باشید که بیشتر پروژکتورهای پیشرفته ویدیویی شامل یک سیستم عامل Android TV (یا موارد دیگر) و اتصال Wi-Fi برای لذت بردن از هزاران محتوا بصورت آنلاین است.

چندین فناوری می توانند پروژکتورهای ویدیویی فوق العاده HD را تجهیز کنند. پروژکتور ویدیویی DLP مقرون به صرفه ترین هستند ، اما همیشه می توانید یک پروژکتور ویدیویی ماتریس را انتخاب کنید ال سی دی یا LCO (SXRD ، D-ILA ، 3LCD). منبع نور را می توان توسط یک لامپ کلاسیک یا با لیزر در برخی از مدل های بالا تولید کرد. از نظر کیفیت تصویر ، یک پروژکتور ویدیویی 4K به شما امکان می دهد بدون از دست دادن خوانایی ، یک تصویر غول پیکر تا 4 متر را نمایش دهید !

چرا یک پروژکتور ویدئویی 4K UHD خریداری می کنیم ?

دلایل زیادی برای بدست آوردن یک پروژکتور ویدیویی 4K وجود دارد. بدیهی ترین بدیهی است که آرزوی مشاهده محتوای 4K در شرایط بهینه است. اگر برخی از پروژکتورهای ویدئویی Full HD عملکردی با افزایشی دارند ، هیچ چیز دستگاهی را که مخصوص رمزگشایی جریان 2160p است ، ضرب نمی کند. با این حال ، لازم است هزینه بیشتری برای تهیه یک پروژکتور سازگار با 4K UHD بومی هزینه کنید. بنابراین برخی از تولید کنندگان مدل های مقرون به صرفه تری به دنیا آورده اند که به لطف الگوریتم های هوشمند قادر به شبیه سازی تعریف فوق العاده HD هستند. مراقب باشید ، ما در اینجا در مورد واقعی 4K صحبت می کنیم ! و این یک سازش عالی بین یک پروژکتور ویدیویی Ultra HD بالا و یک پروژکتور ویدیویی Full HD 1080p است. یک پروژکتور ویدیویی 4K همچنین به شما امکان می دهد به لطف سازگاری با جدیدترین استانداردهای HDR و ادغام سوکت ها ، از پتانسیل تصاویر پویا ساحل استفاده کنید HDMI 2.1. علاوه بر این ، پروژکتور ویدیویی 4K UHD 4K تنها و تنها راه حل است که به شما امکان می دهد بدون کیفیت کیفیت یک تصویر بسیار بزرگ (حداکثر 4 متر) را نمایش دهید. موقعیت مشاهده همچنین می تواند تا حد ممکن نزدیک به صفحه باشد بدون اینکه از پیکسل های ناخواسته متمایز شود. تضمین یک تجربه استثنایی سینمایی در خانه ، پروژکتورهای ویدئویی 4K با وضوح چشمگیر متمایز می شوند. ما همچنین توجه می کنیم که برخی از مدل ها می توانند در 5000 لومن به سطح کنتراست و قله های روشنایی برسند. اگر چنین ویژگی هایی از یک تصویر دقیق در اتاق های نیمه تشکیل شده اطمینان حاصل کنید ، استفاده در تاریکی کامل همیشه برای تجربه یک تجربه بهینه توصیه می شود.

بهترین پروژکتورهای ویدیویی 4K چیست ?

اول ، بهترین پروژکتور ویدیوی 4K موجود ، وضوح آن بومی است. این بدان معنی است که می تواند با وضوح 4K خام ، با حداکثر جزئیات و سیالیت (حداکثر 60 I/s با HDMI 2 را ارائه دهد.0 یا 2.1). نوع لامپ نیز هنگام انتخاب پروژکتور ویدیویی یک عامل تعیین کننده است. کارآمدتر از لامپ های معمولی ، لامپهای لیزری می تواند به قله های روشنایی برتر 5000 لومن برسد. آنها همچنین طول عمر بیشتری دارند (تا 30،000 ساعت) و بدتر نمی شوند. با این حال ، لامپ های لیزر قابل تعویض نیستند. از طرف ماتریس ، اگر DLP و LCD راه حل های مورد نظر باقی بمانند ، ماتریس LCOS موجود در پروژکتورهای ویدئویی بالا SXRD وت D-Ila تصویری دقیق تر ، با کنتراست بهتر و حتی رنگهای غنی تر ارائه دهید. ماتریس 3lcd همچنین از بازگرداندن وفادار تصویر ، با رنگ های بسیار طبیعی و یکنواختی نور زیبا اطمینان حاصل کنید. بهترین پروژکتورهای ویدئویی 4K UHD همچنین مجهز به عملکردهای راحتی مانند تصحیح و تغییر لنز. دومی اجازه می دهد تا یک جبران نوری از لنز پروژکتور ویدیویی ، بنابراین بدون تحریف آن ، تصویر را به صورت عمودی و افقی بهینه کند. یک عملکرد بسیار کاربردی برای تطبیق پروژکتور ویدیویی با بخشی از انتخاب شما. سرانجام ، توجه داشته باشید که پروژکتور ویدیوی ایده آل 4K UHD به اندازه اتاق شما بستگی دارد. Picoprojectors ، کانونی کلاسیک ، بلند ، کوتاه یا فوق العاده کوتاه.

چه مارک پروژکتور ویدیویی Ultra HD 4K را انتخاب کنید ?

اگر همه مزایای خود را داشته باشند ، تولید کنندگان بدیهی است که از نظر استفاده و موارد فناوری خود را متمایز می کنند. اول از همه ، توجه داشته باشید که مارک های پروژکتورهای ویدئویی به دو دسته تقسیم می شوند: تولید کنندگان محصولات سمعی و بصری مصرف کننده مانند سامسونگ ، ال جی ، سونی و افراد تخصصی در پروژه های ویدیویی مانند Benq ، Optoma ، Epson و غیره. هر یک از آنها اکنون پروژکتورهای ویدیویی 4K بومی را ارائه می دهند. مقرون به صرفه ترین ، غالباً مجهز به ماتریس DLP ، در Benq ، Optoma یا LG را پیدا خواهیم کرد. سامسونگ ، سونی و JVC با داشتن پروژکتورهای ویدئویی بالا ، با خواستار فیلمبرداران مورد تحسین بیشتر قرار می گیرند. این امر به وضوح با استفاده از لامپ های لیزری ، ماتریس SXRD یا سازگاری 8K (JVC) احساس می شود. در نگاه اول ، ما پروژکتورهای ویدئویی 4K UHD را در قالب های زاویه ای گسترده تصور می کنیم که باید با حداقل 2 متر کاهش دهیم تا از اندازه تصویر راحت بهره مند شویم. اگر این مورد در مورد اکثر آنها وجود دارد ، ال جی ، سامسونگ و Hisense مدل های کانونی فوق العاده -شرت را ارائه می دهند. بنابراین می توانید آنها را کمتر از 50 سانتی متر از صفحه نصب کنید و یک تصویر 4K نفس گیر UHD را نمایش دهید که مورب می تواند به 3 متر برسد. سرانجام ، ما به مارک های محرمانه تر مانند XGIMI اشاره خواهیم کرد ، که مدل های 4K جمع و جور را توسعه می دهند که می توانند در تمام اتاق های خانه جابجا شوند.