آزمون شناسه فولکس واگن.5 (2022): در خط مقدم مد?, شناسه فولکس واگن.5: همه مدل ها ، قیمت ها و برگه های فنی

شناسه فولکس واگن.5

شناسه.5 عملکرد حرفه ای 204 اسب بخار با موتور الکتریکی نصب شده در محور عقب ارائه شده است. 310 نانومتر گشتاور را ارائه می دهد ، 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 8.4 ثانیه حمل می شود و حداکثر سرعت 160 کیلومتر در ساعت است. به طور کلی برای جابجایی این نوع وسیله نقلیه کافی است ، که سنتز آن با “رینگ های کوچک” 19 اینچ بسیار خوب است.

آزمون شناسه فولکس واگن.5 (2022): در خط مقدم مد ?

روی کاغذ ، شناسه فولکس واگن.5 تمام جعبه های اتومبیل موفق مدرن را بررسی کنید: SUV ، کوپه ، برقی و فناوری. اما در مورد واقعیت چیست ?

خانواده ID در فولکس واگن در حال رشد هستند. بعد از شناسه.3 ، شناسه.4 و شناسه. وزوز ، نوبت شناسه است.5 برای شروع کار تجاری خود. موردی که می تواند به عنوان شناسه تعریف شود.4 کوپه ، در واقع ، یک نوع “پویا” تر از SUV خانواده برند برند است.

بسته به زاویه عکس ها ، تفاوت بین شناسه.4 و شناسه.5 کم و بیش مشخص خواهد شد. از نظر مشبک چند تغییر وجود دارد ، اما چیزی که واقعاً از آن پرش نمی کند.

تفاوت اصلی در عقب است ، با قطره غرفه زودگذر و 1.2 سانتی متر کمتر در قسمت عقب سقف در مقایسه با شناسه.4 قسمت عقب نیز با همان امضای نوری تغییر می کند ، اما با وجود یک حلقه جدید در پایه پنجره عقب.

از نظر ابعاد ، شناسه.5 اندازه گیری 4.60 متر ، دو سانتی متر کوچک بیشتر از شناسه.4. با عرض 1.85 متر (بدون آینه ها) و 1.61 متر ارتفاع ، شناسه.5 یک کودک زیبا است و 2.1 تن از نسخه تست عملکرد ما نیست که با ما متناقض خواهد بود.

عملاً سکونت بدون تغییر

شناسه.5 با این پروفایل کوپه به زیبایی در سمت زیبایی شناسی بازی می کنند ، این وسیله نقلیه با حرفه های خانوادگی باقی مانده است. بنابراین ، سکونت مهم است ، و تعجب آور ، با وجود هواپیمای موجود در غرفه ، فضای موجود در هیئت مدیره عالی است.

شناسه.5 مبتنی بر پلتفرم شناسه است.3 ، بیش از 30 سانتیمتر ، عمدتا در قسمت عقب عقب کشیده شده است ، بنابراین امکان دستیابی به فضای صندلی های عقب را فراهم می آورد. نگهبان سقف خوب است و دو بزرگسال با 1.80 متر احساس راحتی می کنند.

برای صندوق عقب ، فولکس واگن ظرفیت اعم از 549 تا 1561 لیتر را اعلام می کند که یک طبقه دوتایی برای تشکیل سطح بار مسطح در هنگام تاشو پرونده ها تشکیل می شود. اینها 6 لیتر بیشتر از شناسه هستند.4 در پیکربندی 5 مکان و 214 لیتر کمتر از پس از تاشو نیمکت.

بالاخره پیشرفت در داخل ?

بعد از اینکه موجودی خارجی را تهیه کرده و عملی بودن روز ما را بررسی کنید ، بیایید اکنون به داخل برویم. اگر کارورزان جدیدترین تولیدات این برند و به ویژه دامنه ID ، ما را در گرسنگی ما رها کردند ، برای شناسه یکسان است.5 که هیچ کس غیر از کپی/چسباندن شناسه نیست.4. علاقه مندان به مینیمالیسم با فرشتگان خواهند بود ، کسانی که ارگونومی را کمی کمتر ترجیح می دهند.

داشبورد تمیز است ، کمی بیش از حد حتی برای طعم ما ، تمام کنترل هایی که در صفحه لمسی 12 اینچی قرار می گیرند. این مواد برای قسمت های بالایی از کیفیت خوبی برخوردار هستند ، کمی کمتر برای قسمت های پایین با پلاستیک های سخت. به طور کلی ، یک Skoda Enyaq دارای فضای داخلی کمی گرمتر و کمتر سخت تر است ، همچنین از نظر مواد خاص کار دقیق تری دارد.

صفحه لمسی 12 اینچی دارای Discover Pro Max است ، یک سیستم نسبتاً گل آلود ، اگرچه گرافیک ها کاملاً مرتب هستند. ما در زیرمنوس نسبتاً سریع گم می شویم ، به خصوص وقتی که مجبور به تنظیم تهویه هستیم. بسیاری از زیرمجموعه ها وجود دارد ، خیلی زیاد ، و برای یک بار ، داشتن میانبرهای فیزیکی در داشبورد باعث می شود مجموعه ای ارگونومیک تر و کمتر پیچیده تر برای استفاده.

صفحه کوچک 5.3 اینچی که در زیر چشمان راننده واقع شده است کمی “گم شده” است. این به شما امکان می دهد دستورالعمل ها ، وسایل نقلیه رانندگی ، سرعت و سایر اطلاعات مربوط به حرکتی الکتریکی خودرو را نمایش دهید.

از نظر فن آوری ، از طرف دیگر ، تقریباً هیچ چیز از دست نمی رود. شناسه.5 Apple CarPlay و Android Auto ، در دسترس با یا بدون بی سیم ، دو درگاه USB-C و یک شارژر القایی برای تلفن های هوشمند ، یک سیستم ناوبری روی صفحه با یک برنامه ریز که امکان می دهد توقف های لازم را برای شارژ مجدد در نظر بگیرد ، در حالی که سیگنال ترمینال های موجود را نشان می دهد در سفر ، فرمان صوتی با دستیار شخصی جدید که به اینترنت متصل است ، امکان دریافت به روزرسانی های از راه دور (برنامه ریزی شده در هر 12 هفته) یا چندین فناوری ارتباطات بین وسایل نقلیه Car2x.

آیا بیشتر می خواهی ? حال بیایید به موارد مرتبط با وسایل نقلیه رانندگی برویم. بنابراین ما کنترل کروز تطبیقی ​​، رانندگی خودکار در صورت ترافیک ، هشدار برخورد ، ترمز خودکار اضطراری یا ترمز را پیدا می کنیم ، و این یک تازگی است ، امکان اجازه دادن ماشین به لطف یک پالس ساده در سیگنال نوبت ، در بزرگراه دو برابر می شود. دومی ، که ما امتحان کرده ایم ، بسیار ابزار است ، اما مطمئناً نقش مهمی در تحولات منتهی به استقلال خودروهای ما خواهد داشت.

شناسه.5 همچنین دارای یک عملکرد “حفظ” برای مانورها است و قادر به یادآوری آخرین متر سفر شده برای معکوس کردن آنها است ، به سادگی فشار دادن یک دکمه.

باتری ، شارژ و استقلال

بیایید کمی صحبت کنیم بیایید اکنون در مورد شماره ها صحبت کنیم ، و دوباره یک نسخه/چسبیده به شناسه وجود دارد.4. استقلال تحت چرخه WLTP برای مدل تست عملکرد PRO ما با باتری 77 کیلووات ساعت در 513 کیلومتر اعلام شده است (تنها یک لحظه در دسترس) و موتور 204 اسب بخار. نسخه دیگری به نام Pro از 174 اسب بخار ، با همان باتری ، در دسترس است. دامنه پوشیدن یک نوع ورزشی GTX از 299 اسب بخار است.

در مورد این نوع تست با دوره و زمان بندی سخت که قبلاً تأسیس شده است ، ارزیابی استقلال و مصرف دشوار است. ما در طول دوره به طور متوسط ​​در حدود 21 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر در طول دوره خود ، با استفاده از مخلوط در نوسان بین بزرگراه ها ، دپارتمان ها و برخی از گذرگاه های روستاها ذکر کردیم. با توجه به مصرف ما ، ما می توانستیم امیدوار باشیم که حدود 350 کیلومتر با الکترونهای زیادی انجام دهیم.

با توجه به شارژ مجدد ، ما واقعاً نیازی به شارژ مجدد در سفر خود نداشتیم. ما به سادگی در یک ایستگاه شارژ یونیتی کمی متوقف شدیم. با 70 ٪ باتری هنگام بارگیری ، قدرت شارژ از 70 کیلو وات تجاوز نمی کند ، اما هیچ چیز غیر طبیعی نیست زیرا باتری از یک بار زیاد بهره می برد.

فولکس واگن حداکثر قدرت بار 135 کیلو وات را اعلام کرد ، به اندازه کافی برای سوخت گیری در حدود 29 دقیقه در یک ترمینال سریع. ساعت 7:30 صبح در یک ترمینال 11 کیلو وات طول می کشد و بیش از 42 ساعت از 0 تا 100 ٪ در یک سوکت خانگی می رود.

در جاده

برای تست ما ، ما در ابتدا توانستیم نسخه GTX را با سیستم تعلیق کنترل شده DCC و رینگ های 21 اینچی شارژ کنیم. پویاتر از راحت تر ، این نسخه با کنجکاوی به حالت تعلیق درآمده است ، و حتی تعلیق DCC و 15 تنظیم مختلف آن نتوانسته است ما را اغوا کند. در حالت اسپرت بیش از حد محکم ، محور عقب تمایل دارد با کوچکترین آسمان پرش کند ، در حالی که در حالت راحتی ، با یک پدیده پمپاژ ناخوشایند با سرعت کم تقریباً کاریکاتور می شود.

روز بعد ، گرفتن نسخه Pro Performance ، بدون سیستم تعلیق DCC و با رینگ های 19 اینچی ، تا حد زیادی شلیک را اصلاح کرده است. فولکس واگن به ما تأیید کرد که مهندسان از همان نرم افزار بین شناسه استفاده نکرده اند.4 و شناسه.5 ، بدون اینکه نشانه های بیشتری به ما بدهد. بدون شک تمایل به ساخت شناسه وجود داشت.5 پویاتر ، و این مورد در رابطه با یک شناسه است.4 ، اما این کار با هزینه راحتی انجام می شود.

شناسه.5 عملکرد حرفه ای 204 اسب بخار با موتور الکتریکی نصب شده در محور عقب ارائه شده است. 310 نانومتر گشتاور را ارائه می دهد ، 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 8.4 ثانیه حمل می شود و حداکثر سرعت 160 کیلومتر در ساعت است. به طور کلی برای جابجایی این نوع وسیله نقلیه کافی است ، که سنتز آن با “رینگ های کوچک” 19 اینچ بسیار خوب است.

قیمت و رقابت

در فولکس واگن ، در محدوده شناسه ، هیچ پایان دیگری جز بسته های تجهیزات وجود ندارد: طراحی ، سرگرمی ، راحتی ، کمک و ورزش. در فرانسه ، شناسه.5 از 52.550 یورو (به استثنای پاداش 2000 یورو) یا حدود 10،000 یورو بیشتر از یک شناسه شروع می شود.4 با حرکتی معادل ! چاشنی که تا حدودی با یک موقوفات استاندارد تر برای شناسه توجیه شده است.5. اساسی ، به عنوان مثال ، صندلی های گرم شده ، کنترل تطبیقی ​​کروز ، ناوبری یا دوربین نمای عقب را می یابیم.

از طرف رقابت ، برخی از مدل های قبلاً خوب ، به ویژه داخلی وجود دارد. Skoda Enyaq Coupé IV و سایر Audi Q4 E-Tron Sportback ممکن است گزینه های خوبی باشند ، حتی اگر گران تر از فولکس واگن باشند.

Audi Q4 e-tron Sportback
Skoda Enyaq Coupé IV Rs

آمریکایی ها نباید با قدرتمند فورد موستانگ ماچ ، پویاتر اما لزوماً ناراحت کننده نباشند. در سطح ورودی ، این خودرو دارای باتری 76 کیلووات ساعت و موتور 269 اسب بخار است. فورد ادعا می کند 56400 یورو برای مدل خود با دو چرخ محرک یا 3850 یورو بیشتر در مقایسه با شناسه.5.

بگذارید مدل Tesla y اکنون ضروری را نیز فراموش نکنیم ، گرانتر (64990 یورو) ، اما همچنین با یک بار واحد و قدرتمندتر ، ماندگارتر و قابل سکونت تر. با تشکر از افتتاح Gigafactory برلین ، زمان تحویل در اروپا به طور قابل توجهی میانبر دارد. چه چیزی عرق سرد به شناسه می دهد.5 ، که نسبت به همه رقبای خود ارزان تر است.

نکات خوب نکات منفی
قابلیت سکنی راحتی با رینگ های بزرگ رو به وخامت گذاشت
پویایی ارگونومی کاملاً کامل
“ارزان تر” بخش او برخی از مواد با کیفیت متوسط

گالری: آزمون شناسه فولکس واگن.5 (2022)

شناسه فولکس واگن.5 عملکرد حرفه ای

فولکس واگن شناسه.5

شناسه فولکس واگن 5

بعد از شناسه.3 و شناسه.4 ، فولکس واگن محدوده الکتریکی 100 ٪ خود را با شناسه به پایان رساند.5. این SUV سه نسخه مختلف را با استقلال متغیر و همچنین موقوفات فن آوری مدرن ارائه می دهد ، که همه در یک ظاهر متقاطع بسیار محبوب پیچیده شده اند. آخرین آزمون سرمقاله آزمون ما از این مدل را بخوانید

نگاه و ابعاد SUV برقی Volkswagen ID.5

شناسه.5 در واقع یک مدل 100 ٪ منحصر به فرد نیست زیرا بیش از یک شناسه نیست.4 بدن در کوپه. این دو مدل سکوی ، مکانیک و فضای داخلی خود را به اشتراک می گذارند. از خارج ، شناسه.5 با یک سقوط سقف بسیار برجسته تر و یک حلقه واقع در درب درب متمایز است. برای بقیه او جلوی ، خط بدنه یا نوارهای جلو و عقب را که روی برادر استاندارد وی ظاهر شده است ، می گیرد. در مقایسه با دومی ، مدل خط زودگذارتر فقط با 2 سانتی متر (4.60 متر) طولانی می شود و 2 سانتی متر (1.61 متر) کاهش می یابد.

با الهام از شناسه.3 ، قابل سکونت از سرنشینان در یک فضای سلب و تکنولوژیکی استقبال می کند. یک صفحه لمسی 12 اینچی ، ارائه دستور آواز (استاندارد) مشرف به داشبورد است. توسط یک ماژول 5.3 اینچی که در پشت فرمان قرار گرفته است ، دوم می شود. سیستم های Apple CarPlay و Android Auto نیز جزئی هستند. چند دستورات فیزیکی تصور مدرنیته را برجسته می کنند. فضای موجود در هیئت مدیره شبیه به شناسه است.4. فقط چند سانتی متر با پشت بام در حال سقوط در اینجا پایین آمده است.

وسیله نقلیه طول عرض قد پایه قفسه سینه
وسیله نقلیه شناسه فولکس واگن.5 طول 4.60 متر عرض 1.85 متر ارتفاع 1.61 متر پایه چرخ 2،77 متر جعبه 549 dm3

داشبورد Volkswagen ID.5 SUV برقی با ID.4 یکسان است

موتورهای SUV برقی Volkswagen ID.5

در کاتالوگ ، سه موتور: طرفدار با 174 اسب بخار ؛ عملکرد حرفه ای و 204 اسب بخار آن ؛ GTX قوی از 299 اسب. در هر صورت ، لازم است که روی باتری لیتیوم یون 77 کیلو وات حساب کنید. دو نسخه اول با 513 کیلومتر استقلال هنگامی که سقوط سوم در 489 کیلومتر سفر می کند. GTX تنها نوع است که در چهار چرخ محرک تحویل داده می شود. همتایان کمتر قدرتمند آن فقط حرکات هستند.

در سمت شارژ باید با استفاده از سوکت 1.8 کیلو وات 42 ساعت صبر کنید. یک ترمینال 11 کیلو وات سرعت را تسریع می کند و انتظار را در ساعت 7:30 A.M کاهش می دهد. در یک ماژول 135 کیلو وات ، 29 دقیقه برای شارژ مجدد از 5 تا 80 ٪ کافی است. این زمان 36 دقیقه در GTX افزایش می یابد.

موتورهای شناسه VW.5 انرژی قدرت ظرفیت باتری خودمانی شارژ 0 تا 100 ٪ (6.8 کیلو وات)) شارژ 5 تا 80 ٪ (ترمینال 135 کیلو وات)
موتورهای شناسه VW.5 شناسه VW.5 طرفدار انرژی الکتریکی قدرت 174 اسب بخار ظرفیت باتری 77 کیلووات ساعت استقلال 513 کیلومتر شارژ 0 تا 100 ٪ (6.8 کیلو وات) 42 ساعت شارژ 5 تا 80 ٪ (ترمینال 135 کیلو وات) 29 دقیقه
موتورهای شناسه VW.5 شناسه VW.5 عملکرد حرفه ای انرژی الکتریکی قدرت 204 اسب بخار قدرت ظرفیت باتری 77 کیلووات ساعت استقلال 513 کیلومتر شارژ 0 تا 100 ٪ (6.8 کیلو وات) 42 ساعت شارژ 5 تا 80 ٪ (ترمینال 135 کیلو وات) 29 دقیقه
موتورهای شناسه VW.5 شناسه VW.5 GTX انرژی الکتریکی قدرت 299 ch ظرفیت باتری 77 کیلووات ساعت استقلال 489 کیلومتر شارژ 0 تا 100 ٪ (6.8 کیلو وات) 42 ساعت 5 تا 80 ٪ (ترمینال 135 کیلو وات) 36 دقیقه شارژ کنید

SUV Electric SUV ID.5 با یک غرفه زودگذر از برادرش Id.4 ایستاده است

تجهیزات اصلی SUV برقی Volkswagen ID.5

از استاندارد ، در عملکرد Pro و Pro ، این مدل دارای چراغ های LED ، صفحه لمسی 12 اینچی ، آینه های تنظیمات برقی است, گوشی دیجیتالی 5.3 اینچی ، کنترل صدا ، تهویه هوا اتوماتیک ، صندلی های جلوی گرم ، فرمان گرمایش, اثاثه یا لوازم داخلی چرمی تقلید ، پدال های استیل ضد زنگ ، روشنایی اتاق (30 رنگ) در پارکینگ جلو/عقب ، دوربین نمای عقب ، دستیار برای حفظ مسیر ، کنترل کروز تطبیقی ​​، روشنایی خودکار چراغ ها ، سنسورهای باران ، کمک می کند شارژ مجدد تلفن القایی ، دسترسی کلیدی.

به پایان رساندن GTX همچنین ، پروژکتورهای LED ماتریس ، نوار نوری بین چراغهای جلو ، رینگ های 20 اینچی ، شیشه جلو اتومبیل های گرمایش, دوخت قرمز یا حتی آینه های تاشو برقی.