شبکه های تلفن همراه: 5G ، 4G ، 3G ، 2G و غیره چیست?, پوشش 5G ، 4G و 3G – کارت شبکه تلفن همراه در ایالات متحده – NPERF.

کارت پوشش 3G / 4G / 5G ، ایالات متحده

با بارگیری برنامه NPERF در اندازه گیری ها نیز شرکت کنید !

شبکه های تلفن همراه: 5G ، 4G ، 3G ، 2G و غیره چیست ?

3G 4G 5G

2G ، 3G ، 4G ، 5G. از زمان ظاهر تلفن همراه ، شبکه های مورد استفاده همچنان در حال تحول برای ارائه کیفیت خدمات بیشتر هستند. عملکرد یک شبکه موبایل را کشف کنید ، ویژگی های اصلی فناوری های امروز و پروژه های آینده. با ، به عنوان یک موضوع مشترک ، مشکل تجربه کاربر.

تماس رایگان

شما می خواهید یک بسته جدید را بیرون بیاورید ?

یک مشاور به شما کمک می کند تا شریک زندگی مناسب ترین خانه خود را پیدا کنید

شبکه تلفن همراه چیست ?

یک شبکه تلفن همراه یک است شبکه امکان استفاده همزمان از تعداد زیادی تلفن همراه یا پایانه های متصل ، موبایل یا استاتیک ، حتی در صورت حرکت با سرعت بالا.

آنجا فناوری رادیویی هدف استفاده شده برای به اشتراک گذاشتن طیف هرتزیان بین چندین کاربر ، که خودشان در متفاوت توزیع شده اند سلول های رادیویی بسته به وضعیت مکانی آنها. بنابراین ، برای برقراری ارتباط از یک تلفن همراه ، شما باید در دسترس قرار بگیرید برج سلولی سرمایه گذاری شده توسط اپراتور تلفن همراه خود برای دریافت یک سیگنال رادیویی به اندازه کافی قدرتمند.

آنجا کیفیت سیگنال توسط میله های کوچک که عموماً در بالای سمت راست روی صفحه موبایل واقع شده اند نشان داده شده است. دومی با علامت مربوط به فناوری دریافت شده توسط تلفن در بخش قلمرو که در آن استفاده می شود همراه است (H+، Edge ، 3G ، 4G. ).

هنگامی که یک تماس از طریق تلفن همراه صادر می شود ، وی به دنبال نزدیکترین اپراتور برای ایجاد گزارشگر به منظور ایجاد یک خبرنگار است لینک رادیویی. این فرآیند هنگام دریافت تماس یکسان است ، با این تفاوت که آنتن رله است و دیگر موبایل که ابتکار عمل را می گیرد نیست. برای انجام این کار ، اپراتور باید بداند که در کدام شبکه شبکه گیرنده تماس است. برای این منظور ، تلفن های همراه “ایستادن” به طور دائم به شبکه.

ظاهر شبکه های تلفن همراه برای توده ها یک تحول اساسی در سیستم های ارتباطی بود زیرا به طور همزمان تلفن و حرکت می داد. با این حال ، هرچه کاربر از نزدیکترین آنتن حرکت کند ، بیشتر کیفیت انتقال رنج. به منظور رفع این ناراحتی ، موبایل به طور مداوم کیفیت سیگنال ها را در این نزدیکی ارزیابی می کند. در زیر یک آستانه خاص ، می تواند اتصال را به آنتن اپراتور دیگر تغییر دهد ، نزدیکتر یا کمتر بارگذاری شده. این فرایند a نامیده می شود انتقال بین سلولی.

فن آوری ها و فرکانس های تلفن همراه

بیشتر آنها از 4 فناوری بر اساس شبکه های سلولی آنتن ها استفاده می شوند ، یعنی:

 • در کلوب جی اس ام (سیستم جهانی برای ارتباطات موبایل) ، همچنین به نام 2G (نسل دوم): از باند فرکانس بین 900 مگاهرتز و 1800 مگاهرتز استفاده می کند. در موفق ترین شکل (لبه) جریان آن به 200 کیلوبایت در ثانیه محدود می شود.
 • منبا صدای بلند . UMTS از باند فرکانس بین 900 مگاهرتز و 2100 مگاهرتز استفاده می کند.
 • در لجن (تکامل بلند مدت) ، که به آن 4G (نسل چهارم) نیز گفته می شود: این فناوری ، مدرن ترین در حال حاضر به بازار عرضه می شود ، در مدرن ترین کاهش خود 6 برابر بیشتر از H+ ارائه می دهد (4G+). از فرکانس های 2600 مگاهرتز ، 1800 مگاهرتز ، 700 مگاهرتز و 800 مگاهرتز استفاده می کند. دومی قبلاً توسط تلویزیون آنالوگ استفاده می شد ، اکنون به نفع TNT ناپدید شد.
 • آنجا 5 گرم, که برای چند سال توسعه یافته است و اولین بسته های آنها در پایان سال 2020 راه اندازی شد. این فناوری بزرگترین سرمایه گذاری اپراتورهای مخابراتی را نشان می دهد. باند فرکانس اصلی باند 3 است.5 گیگاهرتز ، اما می توان از باند 700 مگاهرتز و 2100 مگاهرتز نیز استفاده کرد. سرعت 5G می تواند از 1 گیگابایت در ثانیه فراتر رود.

جزئیات شبکه های تلفن همراه بر اساس نسل

شبکه 1G

این اولین نسل شبکه تلفن همراه است که در سال 1986 در فرانسه مستقر شده است. تحت عنوان رادیو 2000, شبکه کار و دارایی بود از راه دور فرانسه. 1G از طریق تلفن های آنالوگ قابل حمل ، که عمدتا در اتومبیل ها یکپارچه شده بود ، قابل دسترسی بود. قبل از استفاده از آن ، شبکه Radiocom 2000 حدود 60،000 مشتری را گرد هم آورد.

شبکه 2G

شبکه 2G که در سال 1982 مستقر شده و هنوز هم فعال است ، در حال حاضر است گسترده ترین شبکه در فرانسه با بیش از 99 ٪ پوشش سرزمینی در همه اپراتورها. این نشان دهنده انتقال از آنالوگ به دیجیتال است.

2G برای تماس و ارسال پیامک یا حتی MMS سبک کافی است. شبکه 2G همچنین پیشگام در انتقال داده توسط بسته ها. جریانهایی که به طور کلی در 2G مشاهده می شوند هستند 9.6kbits/s, به دور از استانداردهای مدرن.

شبکه GPRS

شبکه GPRS (سرویس رادیویی بسته بندی عمومی)، همچنین به نام 2.5 گرم, پیشرفت قابل توجهی در جریان در مقایسه با 2G ارائه می دهد (171.2kbits/s نظری ، 40 کیلومتری در ثانیه به طور کلی در عمل). استاندارد GPRS است پیشرو در اینترنت موبایل.

همچنین باعث می شود تا کاربر به جای مدت زمان اتصال ، کاربر را به حجم مبادله شده فاکتور کند ، بدون هزینه اضافی متصل شود. GPRS و 2G از باند فرکانس 900 مگاهرتز و 1800 مگاهرتز پخش می شوند.

شبکه لبه

تکامل GPRS ، شبکه حاشیه، غیرمتمرکز از باند فرکانس بین 876 مگاهرتز و 915 مگاهرتز استفاده کنید ، در مقایسه با 921 مگاهرتز و 960 مگاهرتز در پذیرش. شبکه Edge ، که به آن 2.75g نیز گفته می شود ، اجازه می دهد انتقال بین 2G و 3G در تئوری از طریق جریان حداکثر 384 کیلوبیت در ثانیه و 100 کیلوبیت در ثانیه در عمل.

Edge به منظور بهینه سازی قسمت رادیویی شبکه تلفن همراه از نظر داده و بهبود جریان بارگیری توسعه یافته است.

شبکه های تلفن همراه

شبکه 3G

شبکه 3G که روی باند فرکانس کار می کند 900 مگاهرتز و 2100 مگاهرتز, یکی از پرکاربردترین شبکه های تلفن همراه در فرانسه است. در سال 2023 ، این پوشش را از 92 ٪ تا 96 ٪ طبق گفته اپراتورها ارائه داد. 3G با جریان 1.9mbits/s ، استفاده ازاینترنت تلفن همراه (مرور وب و شبکه های اجتماعی ، ارسال ایمیل ، تبادل عکس. ).

اجرای آن در اواخر دهه 2000 همزمان با ظهور گوشی های هوشمند, که راحتی ناوبری بهتری را ارائه می دهد و ارگونومی بهتری نسبت به تلفن های همراه معمولی آن زمان دارد.

شبکه حامل دوتایی 3G+ ، H+ و H+

3G سه پیشرفت پی در پی با 3 گرم+ (همچنین HSPA نامیده می شود) ، سخنرانی+ (HSPA+) و حامل دوگانه H+ (DC-HSPA+). این تغییرات UMTS برای بهره مندی از سرعت بهتر است: 3.6Mbits/s برای 3G+ ، 5Mbits/s برای H+ و 10mbits/s برای H+ حامل دوگانه. این پیشرفت ها باعث می شود تا با امکان تماشای فوراً فیلم ها ، بدون انتظار برای بارگذاری زمان ، در استفاده از اینترنت بیشتر شود.

شبکه 4G

با یک جریان نظری 150mbits/s و یک جریان عملی 40mbits/s ، 4G یا LTE (تکامل بلند مدت) به کاربران این فرصت را می دهد گشت و گذار با سرعت بسیار بالا. استفاده از باندهای فرکانس به اپراتور بستگی دارد: همه از 2600 مگاهرتز استفاده می کنند در حالی که فقط Bouygues Telecom از فرکانس 1800 مگاهرتز استفاده می کند. 800 مگاهرتز توسط همه اپراتورها به جز رایگان استفاده می شود ، که از 700 مگاهرتز استفاده می کند.

در فرانسه ، راه اندازی 4G آغاز شد 2013. در سالهای اول خود ، 4G استدلال فروش برای اپراتورها بود. امروز ، همه اپراتورها بسته های 4G را ارائه می دهند. پوشش آن نیز بسیار کامل و شبیه 3G است. 4G به شما امکان می دهد فایلهای سنگین را منتقل کنید ، فیلم های HD ، “جریان زنده” و غیره را تماشا کنید.

شبکه 4G+

مانند GSM و UMTS ، استاندارد LTE تحولاتی را تجربه کرده است که منجر به توسعه 4G شده است+. این جریان هایی را ارائه می دهد که می توانند به آن برسند 1Gbit/s در توقف و 100Mbits/s در حرکت. این است از راه دور Bouygues چه کسی با راه اندازی به 4G+ در ژوئن سال 2014 ، پیش از آنکه نارنجی یک ماه بعد از او پیروی کند ، رهبری را به دست آورد. در SFR ، افتتاح 4G+ باید تا اکتبر 2014 صبر کند. استقرار 4G+ به صورت رایگان دنبال شد. امروز ، همه مناطق شهری فرانسه به خوبی توسط 4G پوشانده شده است+

شبکه 5G

5G بین سالهای 2018 و 2020 وارد قلمرو شد تا توسط اولین بسته های سازگار در پایان سال 2020. امروز ، در سال 2023 ، نسلی از شبکه ای که تمام چراغهای روشن انجام می شود.

جریان های نظری آن می تواند در بیشترین باند فرکانس عملکرد به 20 گیگابیت بر ثانیه برسد (باند 24-27 گیگاهرتز, اگرچه توسط شبکه های تلفن همراه استفاده نمی شود). ما تقریباً حساب می کنیم 31000 شعبه 5G در حال حاضر در فرانسه خدمت می کند (سپتامبر 2023)

شما به دنبال یک پیشنهاد موبایل متناسب با نیازهای خود هستید ?

تخصیص فرکانس ها

در فرانسه ، فرکانس های رادیوها یک کالای عمومی را نشان می دهد. این نقش دولت است که تصمیم خود را برای هر استفاده (تلفن همراه ، TNT و غیره) و برای هر بازیگر در یک دوره محدود تصمیم بگیرد. سازمان صالح در موضوع این استباسن (مرجع نظارتی برای ارتباطات و پست های الکترونیکی). وی مسئولیت تنظیم بخش ارتباطات را بر عهده دارد و به آن ادامه می دهد خواستار نامزدها در حین دهانه های باندهای فرکانس.

اینها توسط ARCEP به شکل تعداد زیادی از دوبلکس 5 مگاهرتز (5 مگاهرتز برای برنامه و 5 مگاهرتز برای پذیرش) به حراج گذاشته شده است) 4 اپراتور شبکه فرانسوی ، که دارای نارنجی ، SFR ، Bouygues هستند و رایگان ، پس از آن باید پیشنهادات ارائه دهند. برای به دست آوردن آنها.

پوشش موبایل اپراتورها

2G که تقریباً در همه جا در قلمرو در دسترس است ، ما روی پوشش 3G و 4G اپراتورها و همچنین پروژه های استقرار آینده تمرکز خواهیم کرد.

آنجا کارت پوشش 4G و 5G بعد از آن بسیار ساده است و به شما امکان می دهد بدانید کدام اپراتور کدام را ارائه می دهد بهترین شبکه تلفن همراه در مکانی که به شما علاقه مند است. در واقع ، شما فقط باید روی دکمه Geolocation کلیک کنید برای دیدن کدام اپراتور می توانید در شهر خود ادعا کنید. برای مشاهده شبکه موبایل یک اپراتور ، به سادگی روی آرم آن ، بالای کارت کلیک کنید.

کارت پوشش موبایل 3G و 4G

اپراتور:

پوشش شبکه تلفن همراه 4G

 • نارنجی: بیش از 99 ٪
 • SFR: بیش از 99 ٪
 • Bouygues Telecom: بیش از 99 ٪
 • رایگان: 99 ٪

پوشش شبکه تلفن همراه در 5G

در سال 2023, رهبر پوشش 5G رایگان است با 16930 سایت شعبه فعال (از جمله 4873 در باند 3.5 گیگاهرتز) در برابر 10،950 برای Bouygues ، 9598 برای SFR و در نهایت 7060 برای نارنجی.

از نظر جمعیت متروپولیتن تحت پوشش 5G ، میزان پوشش با توجه به اپراتورها متفاوت است:

 • رایگان: 89 ٪
 • Bouygues Telecom: بیش از 75 ٪
 • SFR: بیش از 61 ٪
 • نارنجی: 38 ٪

پروژه های استقرار

به منظور بهره مندی از شبکه نسل چهارم تا بیشترین تعداد ، ARCEP اپراتورها را برای توسعه زیرساخت های خود احضار کرده است مناطق اولویت دار, مربوط به مناطق بسیار متراکم نیست.

اولین هدف ، امروز به دست آمد ، پوشش 90 ٪ از این سرزمین های جدا شده برای سال 2020 بود. هر اپراتور نیز باید مستقر شود 10،500 آنتن 5G توسط اینجا 2025. هدف پوشش دادن است 100 ٪ از جمعیت تا سال 2030.

شبکه های تلفن همراه: چه چیزی بر کاربران تأثیر می گذارد ?

استقرار شبکه های تلفن همراه پیامدهای مستقیمی در تجربه کاربران دارد بلکه در مورد انتخاب بسته تلفن همراه و تلفن همراه آنها نیز هست.

انتخاب بسته تلفن همراه

قبل از انتخاب بسته موبایل خود ، لازم است که پوشش شبکه اپراتورهای مختلف را در منطقه جغرافیایی بخوانید که در آن قصد داریم بیشتر از آنها از موبایل شما استفاده کنیم. اگر کاربر به عنوان مثال بخواهد از 4G یا 5G بهره مند شود ، می تواند با آن مشورت کند کارتهای استقرار بصورت آنلاین توسط اپراتورهای اصلی در وب سایت خود قرار دهید. همچنین برای به دست آوردن اطلاعات در مورد کیفیت شبکه ها می توان با ما تماس گرفت. استفاده از شبکه های 4G و 5G همچنین نیاز به مشترک شدن در a دارد بسته 4G یا 5G.

شما به دنبال یک پیشنهاد موبایل هستید ? پیشنهادات موجود را کشف کنید و به خودتان اجازه دهید تا از پیشنهاد شریک زندگی متناسب با نیازهای خود استفاده کنید.

همچنین باید شناخته شود که:

 • همه mvno (اپراتورهای شبکه موبایل مجازی ، انگلیسی اپراتور شبکه مجازی موبایل) از زیرساخت های اپراتورهای شبکه (عمدتا SFR ، نارنجی و Bouygues Telecom) استفاده کنید. اگر تصمیم دارید با MVNO در اشتراک تلفن همراه مشترک شوید ، بنابراین باید در مورد شبکه اپراتور میزبان آن اطلاعات کسب کنید.
 • برنامه های موبایل شامل می شوند داده ها, یعنی یک پاکت نامه محدود داده موبایل اینترنتی برای استفاده در شبکه 4G/5G.

انتخاب تلفن

انتخاب تلفن همراه

استفاده از 4G و اکنون 5G باعث می شود تا از پتانسیل اینترنت موبایل (ناوبری سیال ، بارگیری سریع ، فیلم های پخش ، ویدیوفونی ، بازی های ابری و غیره لذت ببرید.). با این حال ، برای بهره مندی از آن ، اطمینان حاصل کنید که تلفن هوشمند سازگار 4G یا 5G. از سال 2013 ، بیشتر تلفن های هوشمند 4G سازگار بوده اند و از سال 2019 ، جدیدترین تلفن های هوشمند نیز 5G سازگار بوده اند.

برای اطلاع از اینکه تلفن هوشمند شما 4G یا 5G سازگار است ، کافی است با ویژگی های فنی آن در سایت سازنده یا در سایت های تخصصی مشورت کنید.

5 گرم

ورود نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) گام جدیدی در تکامل شبکه های تلفن همراه نشان می دهد. کره جنوبی با ارائه 5G به ورزشکاران و روزنامه نگاران حاضر در پارک المپیک ، اولین بار در ماجراجویی در سال 2018 در طول بازی های زمستانی المپیک Pyeongchang راه اندازی کرد.

در فرانسه ، ARCEP تأیید خود را به نارنجی داده بود تا به سرعت آزمایش های اول را انجام دهد. اولین تلفن های هوشمند سازگار با 5G در سال 2019 به بازار عرضه شدند ، در حالی که پایه های شبکه سال بعد ایجاد شد.

5G جریان های قابل توجهی بالاتر از 4G+را ارائه می دهد ، که در تئوری می تواند تا 20 گیگابایت در ثانیه برسد. به اندازه کافی برای استفاده های جدید: تعمیم UHD (فوق العاده عالی) ، اتومبیل های خودمختار ، از راه دور. این به طور همزمان تعداد بسیار زیادی از اشیاء را به هم وصل می کند ، که به ویژه توسعه بخش بخش را تسریع می کند اتوماسیون.

کارت پوشش 3G / 4G / 5G ، ایالات متحده

این کارت نشان دهنده پوشش پوشش شبکه موبایل 2G ، 3G ، 4G و 5G است . همچنین ببینید: نقشه قرمزهای موبایل و پوشش شبکه های تلفن همراه T-Mobile (INC. Sprint) ، Union Wireless ، AT&T Mobility ، Verizon Wireless ، Carolina West Wireless ، Cellular One ، U.حرف. تلفن همراه ، AT&T FirstNet ، تقویت موبایل.

كشف كردن
نقشه
پوشش

0 داده های جمع آوری شده از منطقه نمایش داده شده در صفحه.
اخرین بروزرسانی :

0 داده های جمع آوری شده از منطقه نمایش داده شده در صفحه.
اخرین بروزرسانی :

یک اپراتور را انتخاب کنید !

لطفاً برای نمایش داده ها یک اپراتور را از منوی کشویی بالای کارت انتخاب کنید.

با بارگیری برنامه NPERF در اندازه گیری ها نیز شرکت کنید !

کارتهای NPERF چگونه کار می کنند ?

داده ها از کجا آمده است ?

اقدامات جمع آوری شده توسط کاربران برنامه NPERF انجام می شود. این اقدامات انجام شده در شرایط واقعی ، مستقیماً در این زمینه. اگر می خواهید شرکت کنید ، فقط برنامه NPERF را در تلفن هوشمند خود بارگیری کنید. هرچه داده های بیشتری وجود داشته باشد ، کارت ها کامل تر می شوند ! تمام آزمایشات روی کارت نمایش داده می شود. قوانین فیلتر قبل از محاسبات عملکرد برای نشریات اعمال می شود.

نحوه انجام به روزرسانی ها ?

کارتهای شبکه به طور خودکار توسط یک ربات هر ساعت به روز می شوند. کارتهای سرعت هر 15 دقیقه به روز می شوند. داده ها به مدت دو سال نمایش داده می شوند. بعد از دو سال ، قدیمی ترین داده ها از کارت ها ، یک بار در ماه حذف می شوند.

چه قابلیت اطمینان ، چه توضیحات ?

اندازه گیری ها در پایانه های کاربر انجام می شود. دقت جغرافیایی بستگی به کیفیت دریافت سیگنال GPS در زمان اندازه گیری دارد. برای داده های پوشش ، ما این اقدامات را حفظ می کنیم که دقت جغرافیایی آنها حداکثر 50 متر است. برای داده های جریان ، این آستانه به 200 متر افزایش می یابد.

نحوه دریافت داده های خام ?

شما می خواهید داده های پوشش شبکه یا آزمایش NPERF (جریان ، تأخیر ، ناوبری ، پخش ویدیو) را در قالب CSV به دست آورید تا از آنها استفاده کنید همانطور که می بینید مناسب است ? مشکلی نیست ! برای دریافت نقل قول با ما تماس بگیرید.

ابزاری حرفه ای برای تجسم کارتهای جلد وجود دارد ?

آره. این ابزار عمدتاً برای اپراتورهای تلفن همراه در نظر گرفته شده است. در یک کابین خلبان موجود که در حال حاضر آمار عملکرد اینترنتی را از همه اپراتورهای کشور مورد نظر و همچنین دسترسی به نتایج آزمایش بدهی و داده های پوشش جمع آوری کرده است ، ادغام شده است. این داده ها را می توان با استفاده از فیلترها توسط فناوری (بدون پوشش ، 2G ، 3G ، 4G ، 4G ، 5G) در یک دوره قابل تنظیم (فقط 2 ماه گذشته به عنوان مثال) مشاهده کرد. این یک ابزار شگفت انگیز برای پیگیری استقرار یک فناوری جدید ، نظارت بر رقبای آن و تشخیص مناطق سفید یا خاکستری است.

با ادامه ناوبری خود در این سایت ، حریم خصوصی ما را می پذیرید و از سیاست کوکی ها و همچنین شرایط کلی استفاده ما از آزمایش NPERF استفاده می کنید. خوب