تعریف | شبکه 5G – 5G ، چه 5 گرم ? – فناوری 5G توضیح داده شده – AWS

چه 5 گرم 

مانند شبکه های سلولی قبلی ، فناوری 5G از سایت های سلولی استفاده می کند که داده ها را از طریق امواج رادیویی منتقل می کنند. سایت های سلولی با استفاده از فناوری بی سیم یا اتصال کابل به شبکه ها وصل می شوند. فناوری 5G با اصلاح نحوه کدگذاری داده ها کار می کند ، که به طور قابل توجهی تعداد امواج قابل استفاده توسط حامل ها را افزایش می دهد.

5G: چیست ?

5G چیست؟ © Wrightstudio ، Fotolia

[در ویدئو] Kézako: چگونه یک شبکه تلفن همراه کار می کند ? هر روز هزاران تماس از طریق تلفن همراه در فرانسه انجام شده است. اجازه دادن به.

شبکه 5G شامل مجموعه ای از فناوری های مربوط به نسل پنجم استاندارد برای تلفن همراه است. این توسط itu itu ، تأیید می شوداتحادیه بین المللی ارتباطات و کنسرسیوم 3GPP 3GPP (پروژه مشارکت نسل سوم). وی در سال 2020 به طور رسمی وارد عمل شد.

هر نسل از شبکه حدود 20 سال طول عمر دارد. کار روی 4G 4G در سال 2003 برای پرتاب در سال 2010 و تا 2030 آغاز شد. به نوبه خود ، 5G از سال 2012 برای راه اندازی تجاری در سال 2020 در بازتاب بوده است.

یک جریان بالاتر برای اینترنت اشیاء

میزان جریان نظری معتبر شبکه های 5G 1 تن در ثانیه در کیلومتر 2 و 100 مگابیت در ثانیه بدهی برای کاربر برای کاربر برای کاربر برای کاربر است. برای مقایسه ، 4G 1 گیگابایت بر ثانیه در هر سلول ارائه می دهد ، جریانی که بین ساکنان تحت پوشش این سلول یا در عمل در حدود 30 مگابایت در ثانیه به اشتراک گذاشته می شود.

هدف در واقع اتصال نه تنها تلفن های هوشمند و تبلت های قفسه بلکه به طور کلی همه اشیاء است. اکنون تخمین زده می شود که حدود یک میلیون در هر کیلومتر مربع وجود دارد.

مهمتر از همه ، شبکه 5G برخلاف 30-40 ms مشاهده شده امروز ، زمان تأخیر را به 1 میلی ثانیه کاهش می دهد. علاوه بر گشت و گذار سنتی در اینترنت ، هدف این است که بتوانیم از فاصله دور کنترل اشیاء را به دست بگیریم. بنابراین فقط زمان تأخیر بسیار کم برای خلبانی یک هواپیمای بدون سرنشین یا یک ماشین متصل قابل قبول است .

تقویم کار در شبکه های 5G. © gsacom.com

تقویم کار در شبکه های 5G. © GSACOM.کم.

استقرار شبکه های 5G

در ابتدای سال 2018 ، ARCEP ، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از راه دور فرانسه ، یک سری فرکانس را برای ارزیابی 5G در نه شهر استانی در فرانسه منتشر کرد. سال قبل ، اپراتور موبایل رایگان توافق نامه ای را برای آزمایش فناوری در پاریس به دست آورده بود.

تلفن های هوشمند قبلاً سازگاری سازگاری پایانه های آینده خود را اعلام کرده اند. این به ویژه مورد هواوی و سامسونگ سامسونگ است که در کنار نوکیا/آلکاتل لوسنت در این زمینه کار می کنند و در زیرساخت ها سرمایه گذاری می کنند.

5G همان چیزی است که ?

در جهان تلفن همراه ، 5G توسط نسل پنجم استانداردهای تنظیم شده در مقیاس جهانی تعریف شده است. تحت این تعریف ، باتری فن آوری های پیشرفته و زیرساخت ها را قادر به اطمینان از انتقال داده ها به سرعت بسیار بالا می کند. سرعت جریان ترتیب 1 تن در ثانیه در هر کیلومتر و 100 مگابیت در ثانیه.

در سال 2015 ، نارنجی اولین اپراتور فرانسوی بود که از پلیس ارتباطات از راه دور ، ARCEP ، برای انجام اولین تست های 5G دریافت کرد. چندین اپراتور در فرانسه و در سراسر جهان از آن زمان این فناوری را مستقر کرده و آن را به مشتریان خود ارائه می دهند. 5G بالاتر از همه با توانایی آن برای اطمینان از تعداد بیشتری از اتصالات اینترنتی بر روی سطح کاهش یافته و کاهش قابل توجه در زمان تأخیر مشخص می شود. پتانسیل آن به گونه ای است که جریان ممکن است بیش از 100 برابر بیشتر از نسل قبلی هنگام استقرار باشد.

5G چگونه کار می کند ?

5G در حال حاضر موفق ترین شکل دسترسی به اینترنت با سرعت بسیار بالا (THD) است. اصل عملکرد آن همان نسل های قبلی است. به طور تعریف ، اینترنت مجموعه ای از استانداردهای باز است که اتصال شبکه های مختلف بین آنها را امکان پذیر می کند.

دولت ها و ارائه دهندگان خدمات بازیگران اصلی استقرار آن هستند. 5G نمی تواند بدون بسته ها بسته ها ، بخش هایی که حاوی داده ها هستند و پروتکل های پروتکل که باعث اتصال بین شبکه ها می شود کار کند.

به این عناصر اضافه شده است که زیرساخت های فیزیکی تشکیل شده از آنتن های توزیع شده در قلمرو برای پوشش ، سرورها ، سوئیچ ها ، روترهای روتر و پایانه ها (رایانه ها ، رایانه ها ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، تلویزیون ها. ). در مورد 4G ، امواج از طریق آنتن های مستقر ارسال می شوند. اپراتورها از چندین باند فرکانس استفاده می کنند که زمانی برای ارتش محفوظ بودند. بالاترین 5G می تواند به 26 گیگاهرتز برسد ، با جریان بزرگتر ، اما دامنه پایین تر در مقایسه با باند فرکانس پایین.

5G برای چیست ?

5G با اجازه انتقال حجم زیاد حجم داده ها در همان زمان به یک قلمرو کاهش یافته و همچنین پوشش مسافت های طولانی در زمان ضبط ، به شدت به رفع چالش های امروز و فردا کمک خواهد کرد. این نسل جدید امکان حذف شبکه های ارتباطی را که در حال حاضر اشباع شده است امکان پذیر است. برنامه های کاربردی برنامه 5G چندگانه هستند:

 • اینترنت اشیاء اینترنتی اشیاء ، بیشتر و بیشتر در زندگی روزمره ما وجود دارد
 • داده های بزرگ داده های بزرگ ؛
 • برنامه ریزی شهر برای توسعه شهرهای هوشمند ؛
 • حمل و نقل برای دموکراتیک کردن وسایل نقلیه خودمختار بدون راننده ؛
 • کار از راه دور و کار مشترک ؛
 • امنیت ملی ، ایمنی در جاده ها و در مکان های خصوصی با نظارت از راه دور نظارت از راه دور
 • اتوماسیون وظایف در صنعت ؛
 • سلامت ، از جمله تله پزشکی از راه دور و بهبود تشخیص تشخیصی
 • علم به همه اشکال آن ، به ویژه هوش مصنوعی ؛
 • تجارت آنلاین با ترکیب ردیاب ها ؛
 • بازی های تعاملی تعاملی ؛
 • هواشناسی هواشناسی و مبارزه با گرم شدن کره زمین گرم شدن کره زمین ؛
 • تحصیلات؛
 • ترجمه خودکار.

5G چیست ?

5G پنجمین نسل از فناوری سلول های بی سیم است که سرعت بارگیری و بارگیری بالاتر ، اتصالات منسجم تر و ظرفیت بهبود یافته در مقایسه با شبکه های قبلی را ارائه می دهد. 5G بسیار سریعتر و قابل اطمینان تر از شبکه های 4G محبوب در حال حاضر است و این پتانسیل را دارد که روش استفاده از اینترنت را برای دسترسی به برنامه ها ، شبکه های اجتماعی و اطلاعات تغییر دهیم. به عنوان مثال ، فن آوری هایی مانند اتومبیل های رانندگی خودمختار ، برنامه های پیشرفته بازی و رسانه های پخش مستقیم که به اتصالات داده بسیار قابل اعتماد و با سرعت بالا نیاز دارند باید از اتصال 5G بهره مند شوند.

چرا 5G مهم است ?

درخواست دسترسی به اینترنت ، همراه با ظهور فن آوری های جدید مانند هوش مصنوعی ، اینترنت اشیاء (IoT) و اتوماسیون ، منجر به افزایش گسترده در میزان داده های ایجاد شده است. ایجاد داده ها رشد نمایی را تجربه می کند ، حجم هایی که طی یک دهه آینده باید توسط چند صد Zettaoctet افزایش یابد. زیرساخت های فعلی تلفن همراه برای چنین بار اطلاعاتی طراحی نشده است و نیاز به ارتقاء دارد.

در عین حال ، به لطف سرعت زیاد ، ظرفیت عظیم آن و تأخیر کم آن ، 5G می تواند به مدیریت و مقیاس بندی چندین برنامه مانند کنترل ترافیک متصل به ابر ، تحویل توسط هواپیماهای بدون سرنشین ، چت ویدیویی و کیفیت کمک کند. کنسول بازی در سفر. پرداخت های جهانی و مداخلات اضطراری برای آموزش از راه دور و کار متحرک ، مزایا و کاربردهای 5G نامحدود است. این پتانسیل را دارد که دنیای کار ، اقتصاد جهانی و زندگی مردم را دگرگون کند.

5G چگونه به نفع مشاغل خواهد بود ?

ظرفیت های 5G می تواند از نوآوری و بهبود تجربیات مشتری برای شرکت ها پشتیبانی کند. در اینجا برخی از زمینه ها برای نظارت وجود دارد.

راه حل های تحرک خودمختار

پیش از این ، اتومبیل های کاملاً مستقل به دلیل زمانی که وسیله نقلیه برای ارسال و دریافت اطلاعات می برد ، قابل استفاده نبوده است. با این حال ، تأخیر کم 5G به این معنی است که ما می توانیم اتومبیل های رانندگی خودمختار متداول تر شوند ، با جاده های متصل با فرستنده و سنسورهایی که در 1/1000 ثانیه اطلاعاتی را به وسایل نقلیه ارسال و دریافت می کنند. این زمان کاهش یافته برای فن آوری هوش مصنوعی و رادار ضروری است که بتوانند آنچه را که می بینند (سایر اتومبیل ها ، عابران پیاده ، پانل های متوقف شده) تفسیر کنند و بر این اساس ماشین را کنترل کنند.

کارخانه های هوشمند

شبکه های تلفن همراه 5G فرصتی برای تولید کنندگان برای ایجاد کارخانه های هوشمند بیش از حد متصل هستند. 5G از اینترنت اشیاء پشتیبانی می کند ، به این معنی که کارخانه ها می توانند چندین هزار دستگاه هوشمند مانند دوربین و سنسور را به هم وصل کنند تا به طور خودکار داده ها را در زمان واقعی جمع آوری کنند. کارخانه ها می توانند این داده ها را تجزیه و تحلیل و پردازش کنند تا عملیات مؤثرتر و سودآورتر شود. به عنوان مثال ، فناوری سنسور هوشمند می تواند پیش بینی های دقیقی را در مورد چرخه عمر تجهیزات انجام دهد ، تصمیمات برنامه ریزی را روشن کند و پیش بینی کند که ماشین ها نیاز به حفظ دارند.

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی و فناوری واقعیت افزوده (RV/RA) به تلفن های همراه ، کلاه ایمنی ، عینک هوشمند و سایر دستگاه های متصل اجازه می دهد تا فوق العاده های دیجیتالی را به نماهای زنده اضافه کنند. RV/RA دارای موارد زیادی است ، از جمله نگهداری هدایت شده ، تعمیرات ، عملیات در امکانات صنعتی ، آموزش در محل کار ، فروش و بازاریابی و همکاری در زمان واقعی. تأخیر کم و پهنای باند بالا از فناوری موبایل 5G باعث می شود RV/RA برای شرکت های بیشتر در دسترس باشد و از موارد استفاده کند.

حومه

حاشیه آن (محاسبات لبه) فرآیندی است که شامل تأمین ظرفیت های ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل داده ها به نقاط خاتمه شما است. شما می توانید برنامه های با کارایی بالا ایجاد کنید که قادر به پردازش و ذخیره داده ها در نزدیکی مکانی که در آن تولید شده است ، ایجاد می کند ، که اجازه می دهد تا زمان تأخیر فوق العاده فال و پاسخگویی هوشمند و در زمان واقعی باشد. با توجه به کیفیت همیشه در حال افزایش استفاده از حاشیه IT و الزامات داده ، یک شبکه باند پهن برای تأمین نیاز به واکنش تقریباً زمان واقعی لازم است. به همین ترتیب ، زیرساخت های شبکه 5G از پیچیدگی و تخصص در حال رشد علوم رایانه حاشیه پشتیبانی می کند و امکان پذیر است.

چگونه 5G می تواند از این شرکت سود ببرد ?

رشد شبکه های 5G باید میلیاردها دلار ارزش اقتصادی و میلیون ها کار ایجاد کند ، اما زمینه های بسیاری نیز وجود دارد که می تواند به نفع شرکت باشد.

شهرهای هوشمند

شهرهای هوشمند مبتنی بر دستگاه های IoT برای جمع آوری داده های مربوط به ترافیک ، افراد و زیرساخت ها در زمان واقعی هستند. با تجزیه و تحلیل این داده ها ، برنامه ریزان شهری تصمیمات آگاهانه بهتری می گیرند ، میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهند ، خدمات عمومی را بهبود می بخشند ، ترافیک را کاهش می دهند و کیفیت هوا را بهبود می بخشند. ظهور 5G می تواند کاتالیزوری باشد که به شهرهای بزرگ جهان اجازه می دهد تا واقعاً به هم وصل شوند.

مراقبت های بهداشتی

شبکه های 5G می توانند ارزش افزوده زیادی را برای فناوری مراقبت های بهداشتی به ارمغان بیاورد. به عنوان مثال ، تأخیر کم به شما امکان می دهد تا اطلاعات را در زمان واقعی در یک فیلم HD به اشتراک بگذارید ، که می تواند از فاصله متداول عمل جراحی کند. همچنین مقرر شده است که دستگاه های حمل شده بر روی خود (پوشیدنی) و مصرف شده رایج تر شوند و در عوض داده های بهداشتی را در اختیار متخصصان بهداشت قرار دهند. نظارت بر زمان واقعی منجر به مراقبت های بهداشتی به طور فزاینده ای برای بیماران خواهد شد و به پزشکان کمک می کند تا زودتر علائم بیماری را تشخیص دهند.

محیط

5G می تواند به کاهش انتشار جهانی کمک کند. یکی از مزایای 5G ، اثربخشی انتقال و قدرت کم آن در مقایسه با شبکه های قبلی است. همچنین امکان نظارت بر تولید گازهای گلخانه ای در زمان واقعی ، کیفیت هوا ، کیفیت آب و سایر شاخص های زیست محیطی امکان پذیر خواهد بود. 5G همچنین به توسعه وسایل نقلیه برقی ، ساختمانها و شبکه های هوشمند و کار از راه دور کمک خواهد کرد ، بنابراین بسیاری از فعالیت هایی که به لطف استفاده مؤثر از منابع و کاهش آلودگی به این سیاره سود می برند.

چگونه فناوری 5G کار می کند ?

مانند شبکه های سلولی قبلی ، فناوری 5G از سایت های سلولی استفاده می کند که داده ها را از طریق امواج رادیویی منتقل می کنند. سایت های سلولی با استفاده از فناوری بی سیم یا اتصال کابل به شبکه ها وصل می شوند. فناوری 5G با اصلاح نحوه کدگذاری داده ها کار می کند ، که به طور قابل توجهی تعداد امواج قابل استفاده توسط حامل ها را افزایش می دهد.

OFDM

توزیع چند برابر کردن فرکانس ارتوگون (OFDM ، تقسیم فرکانس ارتوگونی) یک عنصر اساسی فناوری 5G است. OFDM یک قالب مدولاسیون است که امواج باند بالا را با 4G ناسازگار می کند و در مقایسه با شبکه های LTE ، تأخیر کمتری و انعطاف پذیری بهتری دارد.

برج های کوچکتر

فناوری 5G همچنین از فرستنده های کوچکتر که روی ساختمانها و سایر زیرساخت ها قرار می گیرند استفاده می کند. 4G و فناوری سلول قبلی مبتنی بر برج های تلفن همراه خودمختار بودند. امکان بهره برداری از شبکه از سایتهای کوچک سلولی بسیاری از دستگاه ها را با سرعت بالاتر پشتیبانی می کند.

برش شبکه

اپراتورهای شبکه تلفن همراه از فناوری 5G برای استقرار چندین شبکه مجازی مستقل در همان زیرساخت ها استفاده می کنند. شما می توانید هر شبکه را برای خدمات مختلف و موارد تجاری مانند خدمات جریان یا کارهای شرکت ها سفارشی کنید. با تشکیل مجموعه ای از توابع شبکه 5G برای هر کاربر یا مدل تجاری خاص ، می توانید از الزامات مختلف همه بخش های صنعتی پشتیبانی کنید. با تشکر از جدایی خدمات ، کاربران از یک تجربه قابل اطمینان تر و کارآیی بهتر در دستگاه های خود بهره مند می شوند.

تفاوت بین 5G و 4G/3G چیست ?

اگر 5G در همان فرکانس های رادیویی مشابه نسل های قبلی عمل کند ، چندین تفاوت اساسی بین 5G و 4G ، 4G LTE و 3G وجود دارد. در میان آن ها:

افزایش سرعت

شبکه های 5G می توانند به سرعت 10 گیگابیت در ثانیه برسند ، که باعث می شود آنها 10 برابر سریعتر از شبکه های 4G باشند. این بدان معناست که کارهای قبلی فشرده ، مانند بارگیری فیلم یا صرفه جویی در بانک اطلاعاتی ، فقط بخشی از زمانی را که قبلاً در پیش گرفته بودند.

زمان تاخیر کم

یک دلیل اساسی برای این جهش به جلو ، تأخیر کم است. Latence زمان ارسال و دریافت اطلاعات است. شبکه های 4G می توانند به تأخیر در حدود 200 میلی ثانیه برسند. این با 5G به یک میلی ثانیه کاهش می یابد.

پهنای باند بالاتر

5G می تواند با گسترش منابع طیف رادیویی ، در طیف وسیعی از عرض باند (باند پایین ، نوار متوسط ​​، نوار بالا) کار کند ، فرکانس های زیر 3 گیگاهرتز که در 4G تا 100 گیگاهرتز و فراتر از آن استفاده می شود. 5G می تواند هم در باندهای پایین و هم در امواج میلی متر کار کند ، که به طور قابل توجهی ظرفیت ، جریان چندین گیگ بر ثانیه را افزایش می دهد و تأخیر را کاهش می دهد. این پهنای باند به این معنی است که دستگاه های بیشتری می توانند برای ارسال و دریافت داده ها در یک زمان وصل شوند.

پروژه های AWS 5G چیست ?

AWS با تعدادی از شرکت ها در پروژه های 5G کار می کند. در میان آن ها:

ورمون

Verizon اولین شرکتی در جهان است که یک شبکه تجاری 5G تجاری با یک تلفن هوشمند سازگار با 5G موجود در بازار را راه اندازی کرده است. این سرویس از Cloud AWS برای پشتیبانی از استقرار 5G خود استفاده کرد و از ظرفیت های محاسبه بزرگ در مقیاس برای کاهش مهلت ها و هزینه ها استفاده کرد.

اریسسون

اریکسون یکی از اصلی ترین ارائه دهندگان فن آوری های اطلاعات و ارتباطات برای ارائه دهندگان خدمات است. با ورود به بازار ظرفیت شبکه 5G و ظهور ارتباطات کم تأخیر ، اریکسون باید این مزایا را به محدودیت های خود برساند تا موارد استفاده بالا را به شرکت های مشتری خود ارائه دهد. این شرکت از AWS Outposts ، خانواده ای از راه حل های کاملاً مدیریت شده ارائه خدمات ، ابزار و زیرساخت AWS در هر سایت استفاده می کند ، با قلب 5G خاص خود برای ارائه ظرفیت محاسبه مستقیم به مشتریان مشتریان.

ظرف

AWS و ظرف برای ایجاد اولین شبکه 5G کاملاً بومی در صنعت ارتباطات آمریکا همکاری می کنند. ظرف از زیرساخت های AWS مانند مناطق AWS ، مناطق محلی AWS و پاسگاه های AWS استفاده می کند تا یک شبکه 5G انعطاف پذیر ، انعطاف پذیرتر و سودآورتر ایجاد کند که تجربه کاربر را تعریف می کند. شبکه متمرکز نرم افزار برای توسعه دهندگان دوستانه خواهد بود ، بنابراین شرکت های بیشتری قادر خواهند بود به سرعت برنامه های نوآورانه 5G ایجاد کنند که بخش آنها را ناراحت کند.

برخی از مزایای یک شبکه 5G خصوصی چیست؟ ?

شرکت ها دلایل مختلفی برای در نظر گرفتن عملکرد یک شبکه 5G خصوصی در امکانات خود دارند. در میان آن ها:

 • اتصال شبکه بهبود یافته
 • بیش از شبکه های WiFi منجر شد
 • پوشش بهبود یافته
 • تأخیر کم برای محیط های تولیدی و کارخانه های هوشمند
 • کنترل کامل دستگاه های تجاری ، که می تواند برای بهبود ایمنی شبکه پیکربندی شود

چگونه AWS می تواند از نیازهای 5G شما پشتیبانی کند ?

AWS Private 5G یک سرویس مدیریت شده است که استقرار ، استفاده و مقیاس گذاری شبکه سلولی خصوصی شما را تسهیل می کند ، سخت افزار و نرم افزاری مورد نیاز توسط AWS ارائه می شود. با AWS خصوصی 5G ، می توانید:

 • هزاران دستگاه و ماشین را با تأخیر کم و پهنای باند بالای یک شبکه 5G خصوصی وصل کنید.
 • شبکه خود را طی چند روز ، بدون چرخه برنامه ریزی طولانی ، بدون ادغام پیچیده و با پیکربندی خودکار عملیاتی کنید.
 • شبکه خود را با کنترل های دسترسی خاص برای همه دستگاه های متصل ، که در استراتژی های IT موجود در آن ادغام شده اند ، ایمن کنید.
 • ظرفیت شبکه خود را در مقیاس تنظیم کنید یا دستگاه ها را با چند کلیک اضافه کنید و فقط برای ظرفیت و جریان مورد استفاده خود بپردازید.

امروز با ایجاد یک حساب کاربری رایگان AWS استفاده از AWS Private 5G را شروع کنید.