5G مستقر در فرانسه ، 5G | باسن

5 گرم

Contents

برای استقرار 5G ، چندین باند فرکانس به صورت هماهنگ در اروپا شناسایی شده اند. غالباً در اروپا به عنوان “باند قلب” از 5G شناخته می شود ، باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز ، با ویژگی های فیزیکی و مقدار فرکانس های موجود ، سازش بین پوشش و جریان را ارائه می دهد.

همه چیز را از استقرار 5G در فرانسه درک کنید

نسل جدید تلفن همراه ، 5G در قلب تحول دیجیتال شرکت است. این امکان را فراهم می آورد تا با افزایش نمایی در مصارف دیجیتال سازگار شود و در نتیجه از اشباع شبکه جلوگیری شود.
پرش های عملکردی مجاز توسط 5G بسیاری از بخش ها را تحت تأثیر قرار می دهد: حمل و نقل ، صنعت ، کشاورزی ، پزشکی ، امنیت عمومی ، مدیریت پسماند یا شهرهای هوشمند.

صدا + پیام کوتاه + اینترنت محدود (ارسال عکس)
Voices + SMS + Internet (فیلم ها ، برنامه ها)
صدا + پیام کوتاه + اینترنت (واقعیت افزوده ، وسایل نقلیه متصل. )
برای کشف محتوا پیمایش کنید

آنچه بتونی برای 5G استفاده می کند ?

جریان بهتر ، تأخیر کمتر ، فرصت های ارائه شده توسط 5G به متخصصان بسیار زیاد است.

دیدار با کریستوف کارنیل, مدیرعامل VOGO ، Sportch متخصص در فیلم Multiplex برای رویدادهای ورزشی واقعی. تا کنون ، انتقال مجدد در استادیوم ها در برابر محدودیت های Wi-Fi به وجود آمده است ، اما به لطف ورود 5G اوضاع کاملاً متفاوت است.

دیدار با الیویه لروکس, رئیس Oasis Smart Sim ، یک شرکت پیشگام فرانسوی از نظر تولید ESIM ، نسل جدید سیم کارت که ویژگی های ارائه شده آن همه رونق خود را در 5G پیدا می کند.

دیدار با هاچن لارهچه, مدیر اتصال SNCF. او توضیح می دهد که چگونه 5G به لطف عملکرد بسیار برتر از 4G ، تجهیزات جدید “بی سیم” را به شما امکان می دهد و افق های جدیدی را از نظر تحول صنعتی به گروه باز می کند. ورود 5G در ایستگاه ها همچنین تجربه مسافران را بهبود می بخشد و امنیت تبادل داده را تقویت می کند.

دیدار با لورن بنت, مسئول توسعه پروژه Paris2Connect. این آزمایش جاه طلبانه از “شهر هوشمند” با کاهش اندازه ، از زیرساخت های دیجیتالی شهری که در منطقه پاریس-برسی نصب شده است برای ارائه خدمات نوآورانه مختلف استفاده می کند. این موارد در 5G حداکثر حداکثر می شوند.

چه پیشرفت های تکنولوژیکی 5G نشان می دهد ?

5G قول می دهد جریان به 10 بار بالا به 4G ، که به اتصالات فوق العاده بارگیری شده اجازه می دهد: فیلم و سرگرمی ، بازی ، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی.

تقسیم شده توسط 10, LATENCE (زمان پاسخ) چشم اندازها را باز می کند ، به ویژه برای استفاده های حرفه ای: اتومبیل های خودمختار ، کنترل از راه دور ، Telechurgyurgy ، اتوماسیون صنعتی و غیره

5G چگالی اتصال را ارائه می دهد که اجازه می دهد 10 ضرب کنید تعداد اشیاء متصل به همزمان به شبکه ، برای ترویج استفاده هایی مانند قابلیت ردیابی محصول ، بهینه سازی انرژی و غیره

برای کشف محتوا پیمایش کنید

آنتن های پرتو قابل تنظیم برای استفاده از داده های تقاضا

5G امکان استفاده از داده های “On Demand” را فراهم می کند, بر خلاف قرار گرفتن در معرض مداوم ناشی از 4G ، به لطف استفاده از آنتن های پرتو قابل تنظیم.

زیرساخت فعلی
آنتنای هوشمند

در کدام باند فرکانس 5G مستقر شده است ?

استقرار تدریجی در گروههای فرکانس مختلف

در فرانسه ، برنامه ریزی شده است که 5G در چندین باند فرکانس مستقر شده است : آنهایی که قبلاً برای شبکه های فعلی 2G/3G و 4G (باندهای کم “نامیده می شوند) و دو باند جدید که تاکنون به شبکه های تلفن همراه نسبت داده نشده است ، یعنی 3.5 گیگاهرتز و 26 گیگاهرتز نسبت داده نشده است.

حراج های گروه 3.5 گیگاهرتز در اکتبر 2020 به پایان رسید و ANFR پس از درخواست اپراتورها در نوامبر 2020 ، مجوز سایت های سایت ها را آغاز کرد. حراج های باند 26 گیگاهرتز هنوز برنامه ریزی نشده است و نباید قبل از 2 یا 3 سال مداخله کند.

برای کشف محتوا پیمایش کنید

باندهای مختلف فرکانس 5G و خصوصیات آنها

چه تقویم استقرار 5G و چه تعهدات پوشش ?

قسمت اول 5G استاندارد سازی و انتشار نقشه راه دولت.

اجرای خلبانان 5G در فرانسه و پایانه های اول به بازار عرضه می شوند.

اکتبر: حراج در گروه 5G ، گروه 3.5 گیگاهرتز.

نوامبر: صدور مجوزهای عملیاتی 5G.

دسامبر: افتتاح تجاری اولین خدمات 5G.

هر اپراتور باید مستقر شده باشد 3000 سایت 5G.

هر اپراتور باید مستقر شده باشد 8000 سایت 5G (از جمله 2،000 در منطقه کوچک و در سرزمین های صنعت ، خارج از آگلومرهای اصلی).

پوشش مراکز بزرگ شهری و محورهای نوع بزرگراه (16،642 کیلومتر).

دسترسی به 5G باید برای دو سوم جمعیت امکان پذیر باشد.

هر اپراتور باید 10،500 سایت 5G (از جمله 2،625 در منطقه کوچک و در مناطق صنعت ، خارج از شهرهای اصلی) مستقر کرده است.

پوشش جاده های اصلی (54،913 کیلومتر).

مرحله دوم در مورد اجرای تعهدات و نیازها.

شبکه باید باشد 100 ٪ 5G.

تعهدات استقرار و پوشش توسط ARCEP تعیین شده است.
اطلاعات بیشتر: ARCEP.خط

چگونه می توان مکان آنتن های 5G را دانست ?

برای اطلاع از موقعیت آنتن های 5G در شهر یا جاهای دیگر ، به سایت www بروید.کارتن.FR ، توسط ANFR ساخته شده است.

این یک کارت دسترسی رایگان تعاملی است که به شما امکان می دهد مکان آنتن های رادیویی ، از جمله آنتن های 5G را در همه جا در فرانسه پیدا کنید. این ابزار حتی به شما امکان می دهد ایستگاه های مجاز را مشاهده کنید اما هنوز به خدمت داده نشده است.

برای درک عملکرد سایت گام به گام ، به این آموزش ویدیویی مراجعه کنید.

کنترل های ANFR در مواجهه با امواج هوایی چیست؟ ?

ANFR تجزیه و تحلیل مربوط به بیش از 3000 اقدامات نمایشگاه عمومی را به امواج ساخته شده در سالهای 2020 و 2021 منتشر کرده است. قبل از راه اندازی آنها ، نیمی از این اقدامات در نزدیکی سایت های مشخص شده برای اسکان شعبه های 5G انجام شده است. نیمی دیگر از اقدامات پس از راه اندازی 5G در همان مکان انجام شد, بنابراین می توان دقیقاً تکامل نمایشگاه مرتبط با این شبکه جدید را شناسایی کرد. تمام باندهای فرکانس در حال حاضر در 5G مورد استفاده قرار گرفته اند. نتایج نشان می دهد که این نمایشگاه قبل و چند ماه پس از معرفی 5G قابل مقایسه است.

در اواخر سپتامبر 2021 ، ANFR ارزیابی واسطه ای از کنترل های DAS (میزان جذب خاص) را در 46 تلفن همراه گرفته شده از نقاط فروش در فرانسه از اوایل سال 2021 منتشر می کند. میان اینها, 13 تلفن 5G بررسی شد و مطابق با آیین نامه ظاهر شد. از 46 تلفن گرفته شده, دو مورد از آنها از حد نظارتی فراتر رفت و قبلاً هنگام اجرای به روزرسانی های نرم افزاری توسط تولید کنندگان آنها موضوع ارتباطات بوده است.

مطالعات و گزارش های دیگر

 • گزارش دولت در مورد استقرار 5G در فرانسه و در سراسر جهان: جنبه های فنی و بهداشتی (سپتامبر 2020)
 • شبیه سازی تکامل نمایشگاه عمومی ایجاد شده توسط تلفن همراه در مناطق بسیار متراکم شهری (پاریس XIV) (اوت 2020 – گزارش مرحله)
 • ارزیابی نمایشگاه عمومی در امواج الکترومغناطیسی 5G – مؤلفه 2 واسطه: اولین نتایج اقدامات مربوط به خلبانان 5 ژوئیه 2019 (ژوئیه 2019)

چگونه می توان از قرار گرفتن در معرض امواج در شهر خود بهتر دانست ?

یکی از مأموریت های اساسی ANFR است اطمینان از انطباق با ارزش های قرار گرفتن در معرض عمومی مردم در برابر امواج و سیستم ملی نظارت و اندازه گیری موج را مدیریت کنید.
به همین ترتیب ، هر کسی می تواند از ANFR بخواهد که در معرض امواج الکترومغناطیسی اندازه گیری شود ، در خانه ها یا اماکن عمومی. این رویکرد رایگان است.
به عنوان شهردار ، شما همچنین می توانید از ANFR بخواهید که مواجهه امواج را در اماکن عمومی در شهرداری خود قرار دهد.

سایت Cartoradio.FR همچنین به شما امکان می دهد به نتایج اقدامات قبلاً در قلمرو خود دسترسی داشته باشید.

دستورالعمل چیست ?

 • شخصی که مایل به اندازه گیری است فرم درخواست را تکمیل کرد در سایت اندازه گیری.ناراحتی.آن را از خدمات-عمومی بارگیری یا بارگیری کنید.خط.
 • او باید انجام دهد این فرم را امضا کنید توسط سازمانی که توسط فرمان شماره N ° 2013-1162 از 14 دسامبر 2013 مجاز است: مقامات محلی (شهرداری ها ، گروه های شهرداری و غیره) ، آژانس های بهداشتی منطقه ای ، انجمن های خاصی که توسط وزارت محیط زیست یا وزارت بهداشت تأیید شده اند. بشر
 • سپس درخواست را به ANFR که آن را آموزش داده و از یک آزمایشگاه معتبر و مستقل برای انجام اندازه گیری درخواست می کند.

5G و سلامتی

5G و سلامتی

در 20 آوریل 2021 ، آژانس ملی ایمنی مواد غذایی ، محیط زیست و بهداشت کار (ANSES) کارهای تخصصی را در مورد تأثیراتی که 5G بر سلامت جمعیت می تواند منتشر کند ، منتشر کرد.
تا به امروز ، اپراتورها به طور عمده 5 گرم را در 3 باند فرکانس مستقر کرده اند:

 • باند 700 مگاهرتز و 2.1 گیگاهرتز ، که قبلاً چندین سال توسط 3G و 4G استفاده می شود. که آنتن ها سیگنال های 3G ، 4G یا 5G را منتشر می کنند ، میزان قرار گرفتن در معرض امواج بسیار کم است.
 • در مورد باند 3.5 گیگاهرتز ، ANSES نشان می دهد که بعید به نظر می رسد 5G در این باند فرکانس یک خطر بهداشتی جدید باشد.

در مصاحبه ای متقاطع ، الیویه مرکل ، رئیس واحد ارزیابی ریسک مرتبط با عوامل فیزیکی و فن آوری های جدید در ANSES ، و Emmanuelle Conil ، مهندس RadiOfrequencies در ANFR ، به این مطالعه و برنامه علمی مشترک که توسط 2 آژانس برای ارزیابی عمومی اجرا شده است ، بازگشت سطح قرار گرفتن در معرض امواج.

ارائه و مأموریت های ANFR

به عنوان بخشی از استقرار 5G ، ANFR نقش خود را برای کلیه فن آوری های مرتبط با امواج الکترومغناطیسی حفظ می کند:

تأسیس آنتن های رله برای استقرار 5G.

ANFR رصدخانه ای را برای استقرار شبکه های تلفن همراه منتشر می کند ، که شفافیت را در مقابل استراتژی ها و سرمایه گذاری های انجام شده توسط اپراتورها در مورد استقرار مربوطه هر ماه در مورد استقرار مربوطه انجام می دهد.

سطح قرار گرفتن در معرض امواج ایجاد شده توسط آنتن ها به منظور اطمینان از اینکه محدودیت های نظارتی به خوبی رعایت شده است. برنامه ریزی شده است که ANFR کنترل های خود را تا سال 2021 سه برابر کند (10،000 کنترل برنامه ریزی شده).

قرار گرفتن در معرض امواج تلفن های همراه برای اطمینان از اینکه مقادیر محدودیت مرتبط با DAS به خوبی رعایت می شوند. انتظار می رود ANFR بیش از 85 ٪ از محصولات موجود در بازار را تا سال 2021 بررسی کند.

مشاوره ، گفتگو و شفافیت در مورد استقرار 5G: جمع کردن به ویژه کمیته ملی گفتگو و شرکت در نهادهای مشاوره محلی در نمایشگاه عمومی برای ارتقاء مبادله و تقویت اعتماد عمومی.

ANFR به سوالات شما در مورد 5G پاسخ می دهد

سوالات متداول

5G باعث تکثیر آنتن ها می شود ?

5G که در باندهای فرکانس سنتی آشکار می شود ، نیازی به پیشرفت اضافی ندارد. در واقع می تواند با یک به روزرسانی ساده در سایتی که قبلاً برای شبکه های 2G ، 3G ، 4G استفاده می شود ، مستقر شود.

5 گرم در باند 3.5 گیگاهرتز حداقل به اضافه کردن آنتن به سایت های موجود نیاز دارد. اول ، اپراتورها روی گسترش آنتن های موجود تمرکز خواهند کرد زیرا 5G برای استقرار به 4G نیاز دارد (5G غیر استاندارد).

در مرحله دوم ، سایت های جدید احتمالاً با توجه به تقاضای اپراتورها اجرا می شوند. گروه 26 گیگاهرتز درخواست نصب آنتن های جدید را در مناطق خوب شناسایی شده (نقاط داغ) درخواست می کند اما استقرار آن هنوز در فرانسه برنامه ریزی نشده است.

آیا همه سرزمین ها از 5G بهره مند می شوند ?

اپراتورهای تلفنی سایتهایی را که در آن 5 گرم به روشی اولویت مستقر می کنند تصمیم می گیرند. با این حال ، دولت و ARCEP اقدامات زیر را به آنها تحمیل کردند:

– حداقل 25 ٪ از سایت های جدید مجهز به 5G در فرکانس 3.5 گیگاهرتز باید در منطقه کوچک و در مناطق صنعت ، خارج از شهرهای اصلی ، از سال 2024 قرار بگیرند.

– اپراتورها باید تا پایان سال 2022 ، 8000 سایت تا پایان سال 2024 و 10،500 سایت تا پایان سال 2025 3000 سایت مستقر کرده اند.

از نظر پوشش قلمرو ، 4G و فیبر به موازات جذب مناطق سفید توسعه می یابند.

استقرار 5G شفاف خواهد بود ?

آره. تمام شاخه های بیش از 5 وات واقع در قلمرو و همچنین تمام اقدامات نمایشگاه انجام شده توسط ANFR و شرکای معتبر آن به صورت عمومی در سایت Cartoradio در دسترس هستند.خط.

نقش ANFR در تأسیس سایتهای 5G توسط اپراتورهای تلفن همراه چیست ?

و همچنین برای 2G ، 3G و 4G ، مجوزهای اجرای ANFR را برای هر یک از سایتهای مستقر شده توسط اپراتورها در سرزمین ها اعطا می کنند. این مجوز باعث می شود تا سازگاری الکترومغناطیسی با سایر شبکه های موجود تأیید شود. فرکانس هایی که به طور فزاینده ای با ضرب استفاده های بی سیم و تراکم شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرند ، این مأموریت برای تضمین عملکرد مناسب پیوندها به کاربران ضروری تر به نظر می رسد. مجوز اعطا شده توسط ANFR همچنین می توان تأیید کرد که نصب های پیش بینی شده توسط اپراتورها به ارزش های قرار گرفتن در معرض عموم مردم در امواج احترام می گذارند.

پرونده اطلاعات هال (SUN) برای درخواست 5G در سایتی که قبلاً با آنتن 4G تهیه شده است ، ضروری است ?

برای ارتقاء مشورت با جوامع و مقامات منتخب ، دولت از اپراتورهای تلفن همراه خواسته است تا برای هر پروژه برای تنظیم سایت های 5G ارسال کنند: چه برای گروههای کم (گروههای قبلاً برای 2G ، 3G ، 4G) یا برای گروه 3.5 گیگاهرتز ، اپراتورها قبل از این باید از پروژه آنتن 5G خود در سالن های شهر مطلع شود.

5G در باند کم آن از 5G False است ?

5 گرم واقعی یا دروغین وجود ندارد. 5 گرم در باند کم 5 گرم خواهد بود. از طرف دیگر ، عرض نوار در باند پایین پایین است ، نرخ جریان رسیده نمی تواند به اندازه آن در باند 3.5 گیگاهرتز باشد. با این وجود ، در مورد 4G ، همه اینها به ویژه به تعداد کاربران شبکه موجود در همان مکان در همان زمان بستگی دارد: در یک منطقه با چگالی کم ، کاربر در صورت تعداد کاربران می تواند سرعت بسیار خوبی در باند کم داشته باشد بسیار ضعیف است. در مورد جریان جریان ، اپراتورها به زودی در ارتباط با ARCEP ، کارتهای خاص در مورد کیفیت شبکه های خود در 5G منتشر می کنند.
سرانجام ، گروههای کم از نظر میزان دسترسی و نفوذ در ساختمانها از ویژگی های جالب تر از باند های بالا برخوردار هستند.

آیا لازم است 5G در باندهای کم با 5G 3.5 گیگاهرتز تکمیل شود تا این سرویس را واقعاً 5G در نظر بگیرید ?

هدف 5G رسیدن به 100 مگابیت در ثانیه واقعی در هر کاربر در منطقه متراکم است. این “باند پهن بهبود یافته” البته به تعداد کاربران یک سلول بستگی دارد. اگر تعداد زیادی از کاربران وجود داشته باشند ، جریان ممکن است ضعیف شود و اپراتور برای ادامه ارائه این کیفیت خدمات به باند 3.5 گیگاهرتز نیاز دارد.

نرخ جریان احتمالی پخش 5G در باندهای کم ، در مقایسه با جریان 3.5 گیگاهرتز چیست ?

اگر یک اپراتور دارای بلوک 2 10 10 مگاهرتز در نوارهای کم و بلوک 80 مگاهرتز در باند بالا باشد ، حداکثر جریان نظری تقریباً 4 برابر در نوار زیاد است. با این حال ، همه اینها به تعداد افرادی که از شبکه 5G استفاده می کنند همزمان بستگی دارد. سرعت موجود در واقع می تواند بین کاربران به اشتراک گذاشته شود.

آیا می توانیم دو فناوری را در همان فرکانس همزیستی کنیم: 4G و 5G ?

بله ، این یکی از ویژگی های ارائه شده توسط 5G است. این انتقال از 4G به 5G را برای اپراتورهایی که مایل به اختصاص دادن گروههای خاص به 5G نیستند ، تسهیل می کند. این “تقسیم طیف پویا” یا DSS است که باعث می شود منبع موجود بین 4G و 5G تقسیم شود. بسته به تقاضای کاربران ، توزیع بین 4G و 5G سازگار است و می تواند متفاوت باشد: به این معناست که آن را “پویا” می نامند.

داشتن 5G در باند پایین نتیجه تخریب شبکه هایی که قبلاً در این گروهها توزیع شده اند خواهد داشت ?

نه ، اگر یک اپراتور تصمیم به استفاده از باند برای 5G که قبلاً برای 4G سوء استفاده می کند ، امکان ساخت این دو فناوری در همان فرکانس را ایجاد می کند ، با تغییر تدریجی سهم ظرفیت مورد استفاده برای 5G ، امکان جلوگیری از این تخریب را فراهم می آورد. این همان چیزی است که “اشتراک طیف پویا” یا DSS اجازه می دهد. این پیکربندی زمانی امکان پذیر است که شبکه از ظرفیت کافی در دسترس باشد. در واقع ، سهم ظرفیت مورد استفاده برای 5G دیگر در 4G موجود نیست !

دامنه متوسط ​​آنتن 5 گرم در باند 700 مگاهرتز ، باند 3.5 گیگاهرتز و باند 26 گیگاهرتز چقدر است ?

براساس داده های اتحادیه بین المللی مخابرات (IUT) ، دامنه سیگنال به باند فرکانس مورد استفاده بلکه به محیط بستگی دارد:

 • برای باند 700 مگاهرتز ، دامنه به طور متوسط ​​2 کیلومتر در مناطق شهری و 8 کیلومتر در مناطق روستایی است.
 • برای باند 3.5 گیگاهرتز ، دامنه به طور متوسط ​​در مناطق شهری 400 متر و در مناطق روستایی 1.2 کیلومتر است.
 • برای باند 26 گیگاهرتز ، دامنه به طور متوسط ​​در مناطق شهری 150 متر است.

آیا ورود 5G شامل استقرار سایت های جدید انتشار یا فقط افزودن آنتن های جدید در سایت های موجود در حال حاضر است ?

در کوتاه مدت ، ورود 5G لزوماً به معنای آنتن های جدید و سایت های جدید انتشار نیست.
استقرار 5G در باندهای کم ، که قبلاً برای شبکه های فعلی استفاده می شود ، دلالت بر سایت های جدید و نه آنتن های جدید در صورتی که در سالهای اخیر توسط اپراتورها مستقر شده اند. تکامل نرم افزار برای رفتن از آنتن 4G به آنتن 5G کافی خواهد بود.

برای استقرار باند 3.5 گیگاهرتز ، آنتن های جدید باید نصب شوند ، اما در بیشتر موارد ، در صورت امکان در سایت های موجود قرار می گیرند. در نهایت ، سایت های جدید ممکن است برای متراکم کردن شبکه مستقر شوند.

سرانجام ، هنگامی که 5G در گروه 26 گیگاهرتز (نه قبل از 2022-2023) مستقر خواهد شد ، انواع جدیدی از آنتن های قدرت پایین (“سلولهای کوچک”) در مناطق بسیار خاص-“نقاط داغ” یا مکان های جمعیت قوی مستقر می شوند. مانند ایستگاه ها ، مراکز خرید و غیره- برای برقراری یک اتصال جریان فوق العاده بلند.

آیا آنتن های 5G تهدیدی برای قابلیت اطمینان پیش بینی آب و هوا است ?

برخی از هواشناسان نگران تأثیر فرکانس های ساطع شده توسط 5G در باندهای میلی متر (26 گیگاهرتز) در مدل های پیش بینی دیجیتال هستند: در واقع ، باند 23.6-24 گیگاهرتز توسط اکتشاف ماهواره ای از زمین استفاده می شود و برای پیش بینی آب و هوا برای آنها ضروری است. بدون احتیاط ، استقرار 5G در این باند میلی متر می تواند در مشاهدات ماهواره ای که برای پیش بینی های آب و هوا استفاده می شود ، ایجاد کند. این یک مشکل جهانی است زیرا این پیش بینی ها به مشاهدات در کل سطح جهان بستگی دارد.

این موضوع موضوع مباحث شدید در آخرین کنفرانس جهانی ارتباطات در نوامبر 2019 بود ، کشورهای اروپایی از حمایت کافی از این مشاهدات در مقابل 5G دفاع کردند. اروپا ، که مقررات خود را برای 5G در این گروه در مارس 2020 مشخص کرده است ، از سایر نقاط جهان محافظت می کند.

در واقع ، در اروپا ، این آیین نامه به تولید کنندگان تجهیزات نیاز دارد تا تا سال 2024 به صادرکنندگان 5G صعود کننده بیشتری را برای جلوگیری از هرگونه خطر اختلال ارائه دهند ، یعنی قبل از اجرای بسیاری از فرکانس های عاطفی. برای ثبت ، استقرار 5G در این گروه در فرانسه و اروپا هنوز برنامه ریزی نشده است.

به غیر از اروپا ، مهلت به طوری که تولید کنندگان تجهیزات این فیلترها را در سپتامبر 2027 تنظیم می کنند.

بنابراین ، با توجه به مقررات خود ، اروپا تولید کنندگان را به سرعت بخشیدن به طراحی تجهیزات کارآمدتر سوق می دهد که باعث افزایش سطح کلی حمایت از باند 23.6-24 گیگاهرتز قبل از سال 2027 می شود.

علاوه بر این ، فراتر از این اقدامات نظارتی ، نظارت با توجه در استقرار 5G در نوار 26 میلی لیتری و ویژگی های ایستگاه های 5G که در این گروه مستقر خواهد شد ، اجرا می شود. این امر مشخص می کند که آیا واقعیت موجود در زمین با فرضیات گرفته شده متفاوت است و در صورت لزوم انجام اقدامات اصلاحی قبل از تقلا مضر است.

5 گرم

نسل پنجم ارتباطات تلفن همراه (5G) خود را به عنوان نسلی از پارگی معرفی می کند ، که دیگر فقط به دنیای اپراتورهای عمومی تلفن همراه عمومی علاقه ای ندارد ، بلکه چشم اندازهای جدیدی را باز می کند و به زندگی مشترک برنامه ها و کاربردهای بسیار متنوع اجازه می دهد ، متحد در همان فناوری.

5G باید از نظر جریان (که باید با 10 ضرب شود) ، زمان انتقال (که باید با 10 تقسیم شود) و قابلیت اطمینان ارتباطات را به یک پرش عملکرد اجازه دهد.

این باید یک “تسهیل کننده” واقعی از دیجیتالی شدن شرکت باشد ، با مجوز توسعه کاربردهای جدید: واقعیت مجازی ، وسیله نقلیه خودمختار و متصل ، شهر هوشمند (کنترل ترافیک جاده ای ، بهینه سازی انرژی) ، صنعت آینده (کنترل از راه دور صنعتی ابزارها ، اتصال دستگاه).

 • 5G: یک فناوری جدید برای شبکه های تلفن همراه (فناوری ، دیدگاه ها ، فرکانس ها ، چالش ها) : ارائه ای که توسط ARCEP برای کارگاههای مرتبط با مناطق 26 ژوئن 2019 ساخته شده است. (PDF – 882KO)

5G و Arcep

ورود 5G در فرانسه را آماده کنید

از سال 2017 ، ARCEP نقش مهمی در تهیه ورود 5G داشت:

در ژوئیه سال 2018 ، ایالت برای تسهیل توسعه و استقرار 5G ، از جمله برنامه کاری ARCEP ، نقشه راه را به دست آورد.

در میان نهادهای عمومی که بسیج شده اند ، اجازه دهید مدیر کل مشاغل (DGE) را که سایت های نقشه راه 5G ، آژانس فرکانس ملی (ANFR) را هماهنگ می کند ، نقل قول کنیم ، که برای شناسایی و هماهنگی گروههای جدید فرکانس 5G پشتیبانی می کند. استقرار آنتن ها در قلمرو و اطمینان از رعایت ارزش های قرار گرفتن در معرض عموم مردم در امواج. سرانجام ، آژانس ملی ایمنی مواد غذایی ، محیط زیست و کار (ANSES) ، مسئول ارزیابی تأثیر سلامت مرتبط با استقرار 5G.

چه باند فرکانس برای 5G ?

برای استقرار 5G ، چندین باند فرکانس به صورت هماهنگ در اروپا شناسایی شده اند. غالباً در اروپا به عنوان “باند قلب” از 5G شناخته می شود ، باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز ، با ویژگی های فیزیکی و مقدار فرکانس های موجود ، سازش بین پوشش و جریان را ارائه می دهد.

استفاده از این باند قلب توسط گروههای دیگر ، با خصوصیات مختلف تکمیل می شود ، که هر یک در ارائه اندازه کامل خود به 5G کمک می کنند. باند 700 مگاهرتز ، که قبلاً به اپراتورها در کلانشهر فرانسه اختصاص یافته است ، به طور خاص شناسایی شده اند ، و گروه 26 گیگاهرتز ، که موضوع تخصیص بعدی خواهد بود.

گروههای 5G پیشگام و سایر گروههای اختصاص داده شده به اپراتورها

برای استقرار 5G فرکانس ها را اختصاص دهید

در سال 2020 ، ARCEP این انتساب را در فرکانس های سرزمین اصلی فرانسه از باند 3.5 گیگاهرتز ، 5G کک ترتیب داد. قدرت مجوز برای استفاده از فرکانس ها در این گروه فرصتی برای ARCEP بوده است تا تعهدات جدیدی را به نفع برنامه ریزی دیجیتالی قلمرو معرفی کند.

پس از آن ، ARCEP تخصیص باند فرکانس 26 گیگاهرتز را آماده می کند ، که دارای خواص ذاتی با سایر باندهای فرکانس ، کمتر از 6 گیگاهرتز است ، که توسط اپراتورهای تلفن همراه استفاده می شود. برخی از خدمات با نیازهای بسیار قوی از پهنای باند پیش بینی می شوند که به عنوان مثال خدمات چندرسانه ای با عکس های متعدد در طول رویدادهای ورزشی یا فرهنگی یا حتی مدیریت ابزارهای صنعتی در کارخانه ها افزایش یافته است.

آزمایشات را ترویج کنید

ARCEP با صدور مجوز برای استفاده از فرکانس های تجربی در مدت زمان محدود و با هزینه کمتری ، آزمایشات را ترویج می کند. باند فرکانس ممتاز برای آزمایش های کاربر 5G اکنون باند 26 گیگاهرتز است.

از ژانویه سال 2019 ، دولت و ARCEP به طور مشترک فراخوانی برای ایجاد سیستم عامل های آزمایش 5G ، باز برای اشخاص ثالث ، در فرکانس های 26 گیگاهرتز که منجر به 14 پروژه شد ، راه اندازی کردند. هدف این بود که همه بازیگران از امکانات ارائه شده توسط این باند فرکانس ، تخصیص تخصیص داده شده توسط همه بازیگران. از آن زمان ، آزمایش ها همیشه ممکن است و ARCEP تمام بازیگرانی را که مایل به تجلی خود هستند به منظور ارتقاء نوآوری دعوت می کند

تاریخ های بزرگ 5G

2023
 • 26 ژوئیه 2023: ARCEP یک مشاوره عمومی در مورد تصمیم گیری در مورد تصمیم گیری در مورد تصمیم گیری در مورد تصمیم گیری N ° 2022-1062 از ARCEP ، مربوط به اصطلاحات امکان همزیستی بین شبکه های 5G در باند 3.4 -3.8 گیگاهرتز و ایستگاه های زمین ثابت سرویس ماهواره ای در 3.8 -منتشر می کند. باند 4.2 گیگاهرتز در سرزمین اصلی فرانسه. مشاوره تا 26 سپتامبر 2023 / مشاوره عمومی باز است
 • 20 ژوئیه 2023: ARCEP تصمیم را تعیین می کند که شرایط استفاده از فرکانس های رادیویی را به منظور ارائه خدمات ارتباطی موبایل در هواپیما که در فضای هوایی فرانسه در گردش است ، تنظیم می کند.
  به دنبال مشاوره عمومی که از 26 ژانویه 2023 تا 1 مارس 2023 مربوط به جابجایی در سطح ملی شرایط فنی تعریف شده در تصمیم برای اجرای کمیسیون اروپا (EU) 2022/2324 از 23 نوامبر 2022 ، ARCEP انجام شده است. انتشار تصمیم شماره 2023-1141 مورخ 25 مه 2023 تعیین شرایط استفاده از فرکانس های رادیویی به منظور ارائه یک سرویس ارتباطات موبایل در هواپیما که در فضای هوایی فرانسه در گردش است. این تصمیم به ویژه در شرایط فنی برای بهره برداری از اتصال 5G در هواپیماهای هیئت مدیره یادداشت می کند.تصمیم ARCEP با فرمان وزیر اقتصاد ، دارایی و حاکمیت صنعتی و دیجیتال مورخ 22 ژوئن 2023 / تصمیم شماره 2023-1141 / حکم تصویب (PDF – 125KO) / کمک های بازیگران به مشاوره عمومی تصویب شد
 • 13 آوریل 2023: ARCEP به روزرسانی داده های پوشش تلفن همراه در سه ماهه چهارم سال 2022 ، در فرانسه و خارج از کشور / اخبار منتشر می کند
 • 6 آوریل 2023: ARCEP رصدخانه بازار مخابرات خود را در سه ماهه چهارم 2022 منتشر می کند. از 31 دسامبر 2022 ، تقریباً شش از ده اشتراک اینترنتی در فیبر نوری بودند. دو سال پس از راه اندازی تجاری 5G ، تعداد کاربران فعال در شبکه های 5G 8.2 میلیون است و همچنان به افزایش / آخرین آمار ادامه می یابد
 • 26 ژانویه 2023: ARCEP یک مشاوره عمومی در مورد یک پروژه تصمیم گیری با هدف انتقال تصمیم اروپایی در مورد خدمات ارتباطات تلفن همراه در هواپیماهای هیئت مدیره منتشر می کند. این پروژه تصمیم گیری به ویژه نحوه استفاده 5G در هواپیماهای هیئت مدیره را مشخص می کند. مشاوره تا اول مارس 2023 / مشاوره عمومی باز است
2022
 • 19 دسامبر 2022: کاربردهای صنعتی از 5G: ARCEP باز کردن پنجره نوار 3.8-4.0 گیگاهرتز آن را گسترش می دهد و امکان انتشار 26 گیگاهرتز / مطبوعات را تا یک سال به یاد می آورد
 • 15 دسامبر 2022: ARCEP داده های پوشش موبایل 5G را در سه ماهه سوم سال 2022 ، در سرزمین اصلی فرانسه و خارج از کشور منتشر می کند و ابزارهای خود را برای رفع بهتر نیازهای کاربران / اخبار تغییر می دهد
 • 20 اکتبر 2022: ARCEP نتایج کمپین اندازه گیری 2022 خود را منتشر می کند: کیفیت خدمات تلفن همراه با وجود افت جریان مشاهده شده در 2022 / مطبوعات ، پایدار است
 • 13 اکتبر 2022: ARCEP یک مشاوره عمومی را در مورد شرایط امکان همزیستی بین شبکه های تلفن همراه آینده در گروه 3.4-3.8 گیگاهرتز و ایستگاه های زمین سرویس ماهواره ثابت در گویان / بیانیه مطبوعات راه اندازی می کند
 • 12 اکتبر 2022: پنجره آزمایش برای شرکت ها و صنعتگران در گروه 3.8 – 4.0 گیگاهرتز: ARCEP به اولین گزارش مطبوعاتی / انتشار مطبوعات دست می یابد
 • 6 اکتبر 2022: ARCEP ارقام مربوط به سه ماهه دوم 2022 رصدخانه ارتباطات / اخبار الکترونیکی را منتشر می کند
 • 29 سپتامبر 2022: به روزرسانی رصدخانه برای 5G استقرار تجاری 5G با به روزرسانی نقشه برداری از سایت های 5G و 240 مگابیت در ثانیه توسط اپراتور در تاریخ 30 ژوئن 2022. در این تاریخ ، ARCEP 33158 سایت 5G شامل 14457 در باند 3.5 گیگاهرتز است .
 • 16 سپتامبر 2022: ARCEP روش هایی را برای همزیستی بین شبکه های 5G و خدمات ثابت توسط ماهواره در سرزمین اصلی فرانسه (باندهای 3.4 – 3.8 گیگاهرتز و 3.8 – 4.2 گیگاهرتز) / مطبوعات مشخص می کند
 • 31 آگوست 2022: “وعده های 5G” – Laure de La Raudière ، رئیس جمهور Arcep ، میهمان برنامه “فرهنگ Médias” است که از اروپا 1 پخش شده است ، که توسط فیلیپ وندل / مصاحبه ارائه شده است
 • 25 ژوئیه 2022: پس از مشاوره عمومی که در تاریخ 10 دسامبر 2021 آغاز شد ، ARCEP مجموعه ای از تصمیمات اصلاح کننده را تغییر می دهد و شرایط فنی را برای استفاده از فرکانس ها در گروههای 2.6 گیگاهرتز و 3.5 گیگاهرتز برای اجرای چارچوب جدید اروپا در سطح ملی تغییر می دهد. با توجه به باند فرکانس 900 مگاهرتز ، 1800 مگاهرتز و 2.1 گیگاهرتز ، مجوزهای استفاده از این فرکانس ها ، که به ویژه به چارچوب جدید اروپایی مربوط به شرایط فنی قابل استفاده اشاره دارد ، نیازی به تغییر نیست. / اخبار و تصمیمات منتشر شده
 • 31 مارس 2022 : ARCEP با به روزرسانی نقشه برداری از سایت های 5G و 240 مگابایت در ثانیه در هر اپراتور در 31 دسامبر 2021 ، رصدخانه خود را برای استقرار 5G تجاری به روز می کند. در این تاریخ ، ARCEP حساب می شود بیش از 28،000 سایت 5G شامل 10،600 در باند 3.5 گیگاهرتز.
 • 15 مارس 2022: دولت و ARCEP دو اقدام جدید با هدف ارتقاء دسترسی به صنعتگران و سایر کاربران “عمودی” را در 5G / مطبوعات آغاز کردند
 • 14 ژانویه 2022: 5G و اثر محیطی شبکه ها: کار جدید از ARCEP برای روشن شدن بحث و شناسایی اهرم های عمل / انتشار مطبوعات
2021
 • 15 اکتبر 2021: ARCEP رصدخانه استقرار تجاری 5G خود را با داده های اپراتورها در تاریخ 30 ژوئن 2021 / رصدخانه به روز می کند
 • 27 ژوئیه 2021: ARCEP در حال مشاوره عمومی در مورد اصطلاحاتی است که امکان همزیستی بین شبکه های 5G و ایستگاه های زمینی سرویس ماهواره ای ثابت در سرزمین اصلی فرانسه / مطبوعات / مطبوعات مشاوره عمومی را فراهم می کند
 • 17 ژوئن 2021: ARCEP رصدخانه استقرار تجاری 5G خود را با داده های اپراتورها در تاریخ 31 مه 2021 / رصدخانه به روز می کند
 • 28 مه 2021: “5G وعده بهبود مستقیم در بهره وری سرمایه” مایا باکاچ ، عضو کالج ARCEP ، یک سکوی در جهان / گالری را امضا می کند
 • 18 مه 2021: ARCEP رصدخانه استقرار تجاری 5G خود را با داده های اپراتورها در تاریخ 30 آوریل 2021 / رصدخانه به روز می کند
 • 14 آوریل 2021 : ARCEP رصدخانه استقرار تجاری 5G خود را با داده های اپراتورها در 31 مارس 2021/ رصدخانه به روز می کند
 • 9 آوریل 2021: شورای ایالتی رژیم مجوز قبلی را برای بهره برداری از آنتن های اپراتورهای اپراتورها 5G / بیانیه مطبوعاتی شورای ایالتی / تصمیم شورا تأیید می کند
 • 18 مارس 2021: ARCEP رصدخانه استقرار تجاری 5G خود را با داده های اپراتورها در 28 فوریه 2021 / رصدخانه به روز می کند
 • 22 فوریه 2021: ARCEP رصدخانه استقرار تجاری 5G خود را با داده های اپراتورها در 31 ژانویه 2021 / رصدخانه به روز می کند
 • 16 فوریه 2021 : “اپراتورها باید در مورد کیفیت تجربه 5G ارائه شده کاملاً واضح باشند. مصرف کننده باید بتواند بداند که به لطف اشتراک تلفن همراه خود و با توجه به موقعیت جغرافیایی خود می تواند از چه عملکردی بهره ببرد “. مصاحبه با Laure de la Raudière ، رئیس Arcep ، در دیجیتالیمصاحبه
 • 14 ژانویه 2021: ARCEP رصدخانه استقرار تجاری 5G خود را با داده های اپراتورها در تاریخ 31 دسامبر 2020 / رصدخانه به روز می کند
2020
 • 18 دسامبر 2020 : “رد 5G همه را کوتاه کرد”. Sébastien Soriano ، رئیس ARCEP ، به سؤالات مربوط به Gazette Des Communes / Iperation پاسخ می دهد
 • 16 دسامبر 2020: اولین انتشار توسط ARCEP از رصدخانه استقرار 5G / بیانیه مطبوعاتی / رصدخانه استقرار 5G
 • 19 نوامبر 2020 : “Arcep و دولت ، ما از اپراتورهای 5G دعوت کرده ایم تا با مقامات منتخب محلی گفتگو کنند. این مقامات منتخب نقش ایفا می کنند.”Sébastien Soriano ، رئیس Arcep ، میهمان روزنامه 12:30 بعد از ظهر است.
 • 17 نوامبر 2020 : “شهرداران نقش مهمی در تخصیص 5G توسط شهروندان دارند”. Sébastien Soriano ، رئیس ARCEP ، به سؤالات مربوط به پست الکترونیکی پاسخ می دهد.
 • 13 نوامبر 2020: ARCEP مجوزها را برای استفاده از فرکانس های گروه 3.4 – 3.8 گیگاهرتز / مطبوعات به برندگان ارائه می دهد
 • 4 نوامبر 2020: ARCEP نتیجه نهایی روش تخصیص فرکانس های باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز را با حراج موقعیت یابی / مطبوعات منتشر می کند. برای تحقق پیشرفت استقرار و اطلاع رسانی به مقامات منتخب و شهروندان از ورود آن به این سرزمین ، ARCEP یک رصدخانه را ایجاد می کند که به استقرار 5G / مطبوعات اختصاص داده شده است
 • 22 اکتبر 2020: ARCEP توصیه های خود را از نظر پوشش / انتشار مطبوعات / توصیه های ARCEP (PDF – 126KO) به اپراتورها ارائه می دهد
 • 1 اکتبر 2020: حراج برای تخصیص فرکانس های باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز به پایان رسیده است / انتشار مطبوعات
 • 30 سپتامبر 2020:
  – حراج برای تخصیص فرکانس های باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز ادامه / انتشار مطبوعات
  – حراج ، تأثیر سلامتی ، استقرار: توسعه ARCEP در 5G. Sébastien Soriano ، رئیس ARCEP ، به سؤالات روزنامه Le Parisien / مصاحبه پاسخ می دهد
 • 29 سپتامبر 2020:
  – حراج برای تخصیص فرکانس های باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز ادامه / انتشار مطبوعات

2019
 • 31 دسامبر 2019: فراخوان داوطلبان تخصیص گروه 3.4 – 3.8 گیگاهرتز و همچنین حکم راه اندازی این روش در ژورنال رسمی منتشر شد. ARCEP بازیگرانی را که مایل به نامزد شدن برای ارسال درخواست قبل از 25 فوریه 2020 / بیانیه مطبوعاتی هستند دعوت می کند
 • 17 دسامبر 2019: ARCEP نظر خود را در مورد شرایط مالی متصل به روش تخصیص فرکانس در باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز به دولت می دهد و آماده انجام مراحل / بیانیه مطبوعاتی است
 • 17 دسامبر 2019 : دولت شرایط مالی فراخوان نامزدها / انتشار مطبوعات را می شناسد
 • 7 دسامبر 2019 : انتشار در روزنامه رسمی از حکم اجرای قانون در مورد امنیت 5G (فرمان N ° 2019-1300 از 6 دسامبر 2019) / فرمان (PDF – 162KO)

• 21 نوامبر 2019: ARCEP پیشنهاد خود را برای اعطای جایزه و تعهدات برای نامزدها برای فرکانس 5G در گروه 3.4 -3.8 گیگاهرتز در سرزمین اصلی / بیانیه به دولت منتقل می کند

 • 7 اکتبر 2019: دولت و ARCEP اولین یازده پروژه انتخاب شده به عنوان بخشی از خواستار ایجاد سیستم عامل های آزمایش 5G در گروه Pioneer 26 گیگاهرتز را ارائه می دهند. اهداف: تخصیص تخصیص توسط همه بازیگران از امکانات ارائه شده توسط این باند فرکانس ، و شناسایی کاربردهای جدید انتشار 5G / مطبوعات

• 1 آگوست 2019: انتشار در روزنامه رسمی از حکم تصویب تصمیم N ° 2019-0862 ARCEP مورخ 2 ژوئیه 2019 مربوط به هماهنگ سازی شبکه های زمینی در باند 3.4-3.8 گیگاهرتز در سرزمین اصلی / فرمان (PDF- 140KO) / ARCEP

 • 14 سپتامبر 2019 : “5G: ما یک داور خنثی و بی طرف هستیم. آنچه ما را به نفع فرانسوی ها علاقه مند می کند “. Sébastien Soriano ، رئیس ARCEP ، میهمان برنامه “We Stop Not Eco” در فرانسه Inter است.
 • 6 سپتامبر 2019 : ARCEP از تنظیم کننده های مخابراتی اروپا دعوت می کند تا در مورد پروژه فرانسوی برای تخصیص فرکانس های باند 3.5 گیگاهرتز در قالب بی سابقه ای از “بررسی همسالان” واکنش نشان دهند / مطبوعات را بخوانید
 • 29 ژوئیه 2019 : ARCEP باز شدن پیشخوان رادیویی THD را گسترش می دهد و دوباره توسعه باند 3.4 3.8 گیگاهرتز را برای انتشار فرکانس برای 5G / خواندن مطبوعات نهایی می کند
 • 17 ژوئیه 2019: “دو سوم از جمعیت در سال 2025 به 5G دسترسی خواهند داشت” “Sébastien Soriano ، رئیس ARCEP ، به سؤالات روزنامه La Croix / مصاحبه پاسخ می دهد
 • 15 ژوئیه 2019: ARCEP با بازیگران در مورد رویه ها و شرایط تخصیص فرکانس های 5G در باند 3.4-3.6 گیگاهرتز / انتشار مطبوعات / مطبوعات مشورت می کند
 • 26 ژوئن 2019: ARCEP در طی یک کارگاه مرتبط با سرزمین های متصل ، مقامات محلی ، انجمن های جامعه و اپراتورها کار خود را برای آماده سازی برای فرکانس های 5G در فرانسه / ارائه ارائه می دهد:
  – 5G ، یک فناوری جدید برای شبکه های تلفن همراه (PDF – 882KO)
  – واگذاری فرکانس ها برای 5G: تقویم ، فرکانس ها ، روش ، اوراق قرضه (PDF – 546KO)
 • 11 ژوئن 2019: ARCEP جهت گیری های خود را در مورد انتشار باند مطبوعات 1.5 گیگاهرتز / مطبوعات منتشر می کند
 • 27 مه 2019: ARCEP در حال مشاوره عمومی برای شناسایی پروژه های شبکه رادیویی THD با هدف انتشار فرکانس 5G / انتشار مطبوعات است
 • 16 مه 2019: از منظر تخصیص باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز برای 5G ، کمیته متخصصان ایجاد شده برای روشن کردن سؤالات فنی مربوط به شبکه های تلفن همراه ، سهم همزیستی بین شبکه ها را در این گروه بررسی کردند. گزارش منتشر شده امروز نتیجه این کار / گزارش را ارائه می دهد
 • 10 مه 2019:
  • ARCEP برای اطمینان از همزیستی / بیانیه مطبوعاتی آنها ، یک پروژه تصمیم گیری را در مورد هماهنگ سازی شبکه ها در باند 3.4-3.8 گیگاهرتز به مشاوره عمومی ارائه می دهد
  • دولت با هدف توسعه ویژگی های فرکانس بعدی برای انتشار 5G / مطبوعات و نامه قاب بندی دولت (PDF – 754KO) با ARCEP جهت گیری های خود را به ARCEP منتقل می کند
 • 29 آوریل 2019: “” شرکت ها هنوز برای 5G آماده نیستند (. ) شرط ما این است که اپراتورهای مخابراتی روش کار و متناسب با نیاز شرکت ها را اصلاح می کنند مصاحبه ای با Sébastien Soriano ، رئیس Arcep ، برای روزنامه L’Ivence / مصاحبه را بخوانید
 • 18 آوریل 2019: با نامه ای در تاریخ 17 ژانویه 2019 ، مدیر کل مشاغل درخواست مشاوره ARCEP را در مورد یک پروژه متنی با هدف ایجاد یک طرح مجوز قبلی برای بهره برداری از تجهیزات شبکه رادیوالکتریک در سرزمین ملی خواسته است. این پیش نویس متن در تاریخ 25 ژانویه 2019 توسط دولت در مجلس سنا به عنوان اصلاحیه شماره 874 در لایحه رشد لایحه و تحول تجارت (PACTE) ارسال شد. نظر ARCEP بر اساس این اصلاحیه / نظر n ° 19-0161 ارائه می شود
 • 15 آوریل 2019: ANFR به روزرسانی جدول ملی برای توزیع باندهای فرکانس (TNRBF) با در نظر گرفتن 5G را منتشر می کند. هدف از اصلاحات اتخاذ شده ، دسترسی به ARCEP به باند 26.5-27.5 گیگاهرتز با وضعیت اولویت ، به منظور امکان معرفی خدمات اول موبایل 5G در این محدوده فرکانس ها است.
  • فرمان نخست وزیر اصلاح TNRBF
  • نظر Arcep
  • TNRBF جدید
 • 10 آوریل 2019:
  دادرسی توسط کمیته امور اقتصادی سنا Sébastien Soriano ، رئیس جمهور ، و Joëlle Cottenye ، عضو کالج ARCEP ، در 5G و کارهای اخیر ARCEP / استماع
  • وزیر امور خارجه از راه دور ، برای روزانه فاش می کند ” جهان »، چارچوب حراج های آینده برای فرکانس ها 5 گرم / مصاحبه
 • 14 فوریه 2019: ARCEP برای هکاتون که قصد تهیه کارشناسان آینده را در معاملات 5G / بیانیه مطبوعاتی دارد ، به Epitech می پیوندد
 • 31 ژانویه 2019: دولت و ARCEP برای ایجاد آزمایش های 5G در گروه 26 گیگاهرتز / بیانیه مطبوعاتی درخواست تجدید نظر
2018
 • 20 دسامبر 2018 : ARCEP داشبورد را برای آزمایش های 5G در فرانسه منتشر می کند. این مجوزها را برای استفاده از فرکانس های صادر شده برای آزمایش با 5G و همچنین آزمایش های در حال انجام یا تکمیل شده ، به صورت پانوراما از همه موارد استفاده شده آزمایش شده ، نقشه فرانسه از آزمایشات 5G و فراخوان در مورد در دسترس بودن ارائه می دهد. از باندهای فرکانس 5G جدید (3.5 گیگاهرتز و 26 گیگاهرتز) / داشبورد
 • 26 اکتبر 2018: چه روش ها و شرایط تخصیص فرکانس 5G ?
  > ARCEP در حال مشاوره عمومی است و خواستار پاسخگویی به اپراتورها ، جوامع و بازیکنان اقتصادی می شود تا قبل از 19 دسامبر 2018 پاسخ دهند / بیانیه مطبوعاتی> مصاحبه: Sébastien Soriano ، رئیس جمهور ، و پیر ژان Benghozi ، عضو کالج ARCEP ، به سؤالات پاسخ می دهند NextInPact:
  → ARCEP جزئیات مشاوره خود را در مورد تخصیص فرکانس های جدید 5G جزئیات
  → Arcep در مواجهه با گزینه های فنی ، یک بازیگر منحصر به فرد احتمالی
 • 25 اکتبر 2018: ARCEP برنامه نبرد خود را برای ورود 5G به فرانسه به روز می کند / برنامه نبرد ARCEP (PDF – 159KO) / نسخه انگلیسی (PDF – 180KO)
 • 27 ژوئیه 2018: ARCEP استفاده آینده از 26 باند و 1.5 گیگاهرتز را از منظر شبکه های 5G آماده می کند. او یک مشاوره عمومی / مطبوعات را راه اندازی می کند
 • 16 ژوئیه 2018: Delphine Gény-Stephann ، وزیر امور خارجه وزیر اقتصاد و دارایی ، مونیر مهژوبی ، وزیر امور خارجه نخست وزیر ، مسئول دیجیتال و سباستین سوریانو ، رئیس ARCEP این دوشنبه ، 16 ژوئیه نقشه راه 5G را برای فرانسه ارائه داد. انتشار مطبوعات / برنامه کار ARCEP / 5G در فرانسه ، برنامه نبرد ARCEP / کیت مطبوعات
 • 9 ژوئن 2018: انتشار در روزنامه رسمی از فرمان 7 ژوئن 2018 مربوط به جدول ملی برای توزیع باند فرکانس به تدریج فرکانس های باند 3400-3600 مگاهرتز توسط وزارت کشور ، به ویژه برای توسعه نظر 5G / Order / Arcep / نظر CSA
 • 22 مه 2018: افتتاح یک مشاوره عمومی در مورد انتشار باند فرکانس 26 گیگاهرتز ، گروه “Pioneer” برای Kick -Off شبکه های مطبوعاتی / مطبوعات
 • 18 مه 2018: کنفرانس بین المللی 5G در بمبئی (هند): Sébastien Soriano ، رئیس ARCEP ، از هند و اروپا می خواهد تا با هم برای حاکمیت / گفتار دیجیتال (به زبان انگلیسی) همکاری کنند
 • 15 مارس 2018: “” مهم است که در 5 گرم دیر نباشید »مصاحبه با Sébastien Soriano ، رئیس ARCEP برای مصاحبه بعدی / مصاحبه
 • 23 فوریه 2018: ARCEP فرکانس های باند 3.6-3.8 گیگاهرتز را به Telecom Orange و Bouygues اختصاص داده است تا آزمایش های فنی را در مورد تصمیم 5G / ARCEP در مورد تصمیم نارنجی / ARCEP در مورد Bouygues Telecom انجام دهد
 • 18 ژانویه 2018: “” نه سایت آزمایشی برای 5G در سال 2018-2019 ” – مصاحبه با Sébastien Soriano ، رئیس ARCEP ، برای کارخانه / مصاحبه جدید
 • 16 ژانویه 2018: به منظور این که به بازیگران زنجیره ارزش 5G اجازه دهد موارد استفاده و مسائل مربوط به این نسل جدید را مناسب کند ، ARCEP خلبانان “5G” خود را باز می کند: 5G@arcep.خط . بنابراین ، این مقام می تواند ، از هم اکنون ، مجوز هایی را برای استفاده از فرکانس ها ، به صورت انتقالی ، برای استقرار خلبانان 5G ، به ویژه در باند 3،4-3.8 گیگاهرتز ارائه دهد. نه سایت از قبل مشخص شده است: لیون ، بوردو ، نانت ، لیل ، لو هاور ، سنت-اتین ، دوی ، مونتپلیه و گرنوبل. بازده تجربه در این خلبانان آماده سازی روش تخصیص مجوزهای آینده 5G / مطبوعات را تغذیه می کند
2017
 • 14 دسامبر 2017: وزیر اقتصاد و دارایی و وزیر امور خارجه مشاوره عمومی LAME های دیجیتال به منظور ایجاد یک استراتژی ملی در زمینه فناوری های 5G / انتشار مطبوعات
 • 22 ژوئن 2017: ARCEP خلاصه ای از 66 مشارکت دریافت شده به مشاوره عمومی خود در 6 ژانویه 2017 را در مورد “فرکانس های جدید برای سرزمین ها ، مشاغل ، 5G و نوآوری” منتشر می کند. با توجه به مشارکتها ، ARCEP مایل است اکنون کار مقدماتی را برای راه اندازی شبکه های موبایل 5G در باند 3.4 – 3.8 گیگاهرتز آغاز کند. او همچنین آرزو می کند ، بدون اینکه منتظر دوره این توسعه ها و تخصیص فرکانس های 5G باشد ، به سرعت به بازیگرانی که از آنها می خواهند بتوانند انتشار 5G / مطبوعات را انجام دهند ، اجازه می دهد

21 مارس 2017: Arcep منتشر می کند گزارش برای به اشتراک گذاشتن درک خود از چالش های 5G.
5G یک فناوری چند شکل و حتی پروتئین خواهد بود ، که قادر به پاسخگویی به استفاده هایی است که “عمودی” مختلف اقتصاد را ارسال می کند: انرژی ، سلامت ، رسانه ، صنعت ، خودرو ، ..
بسته به بخش (یا استفاده) ، ویژگی های شبکه و ویژگی های درخواست شده یکسان نخواهد بود. / مطبوعات / گزارش

 • 6 ژانویه 2017: ARCEP یک مشاوره عمومی “فرکانس های جدید برای سرزمین ها ، مشاغل ، 5G و نوآوری” / مطبوعات را راه اندازی می کند
2016
 • 14 سپتامبر 2016: علاوه بر انتشار پیشنهادات قانونی خود برای تعمیرات اساسی بسته مخابرات و ارتباطی که در آن جزئیات جاه طلبی های خود را برای “انجمن گیگابیت” شرح می دهد ، کمیسیون اروپا اعلام کردبرنامه اقدام 5G / بیانیه مطبوعاتی کمیسیون / پیشنهادات در 5G
2015
 • 30 سپتامبر 2015: ARCEP به نارنجی اجازه می دهد اولین آزمایش 5G را در فرانسه / بیانیه مطبوعات انجام دهد
 • 28 سپتامبر 2015: اتحادیه اروپا و چین مشارکت 5G را امضا می کنند و متعهد می شوند با توجه به دسترسی به بودجه برای تحقیقات در شبکه های 5G ، دسترسی به بازارها و مشارکت در انجمن های بخش 5G چینی و اروپایی / مطبوعاتی از کمیسیون اروپا ، تلافی و باز بودن را ارتقا دهند
 • 1 ژوئیه 2015: کمیسیون اروپا از 19 پروژه فناوری انتخاب شده برای حمایت از ساخت 5G به عنوان بخشی از مشارکت 5G-PPP-PPP رونمایی می کند. اعتبار این پروژه ها نشانگر افتتاح فاز 1 (مرحله تحقیق فناوری) تقویم تعیین شده در پروژه 5G-PPP است. توسعه این مرحله 1 توسط یک پاکت 128 میلیون یورو پشتیبانی می شود / اطلاعات بیشتری کسب می کند
 • 19 ژوئن 2015: اتحادیه بین المللی ارتباطات از راه دور (IUT) یک پروژه و نقشه راه را برای توسعه سیستم های موبایل 5G به نام “IMT-2020” / بیانیه مطبوعاتی UIT تعریف می کند
 • 29 مه 2015: اتحادیه اروپا و ژاپن همکاری خود را در مورد فناوری های 5G و همکاری آنها در تحقیق و نوآوری تقویت می کند. این توافق نامه به اتحادیه اروپا و ژاپن این امکان را می دهد تا بر اساس تعریف و استانداردهای مشترک برای 5G کار کنند ، باند های فرکانس هماهنگ جدید را به 5G اختصاص دهند و در برنامه های 5G آینده در زمینه هایی مانند ماشین متصل یا سلامت آنلاین همکاری کنند. در طی دو سال اول ، آنها 12 میلیون یورو در پروژه های مربوط به 5G جمع می شوند که به توسعه اینترنت اشیاء ، ابراز IT یا سیستم عامل های Megadata / بیانیه مطبوعاتی کمیسیون اروپا کمک می کند
 • 5 مه 2015: اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) نیازهای شبکه ها را از نظر استاندارد سازی برای “5G” بررسی خواهد کرد. یک گروه جدید برای تعیین نیازهای شبکه های عادی سازی آینده / انتشار مطبوعاتی ITU افتتاح می شود
 • 3 مارس 2015: کمیسیون اروپا و شرکت های اروپایی در بخش فناوری چشم انداز اتحادیه اروپا را در مورد فن آوری ها و زیرساخت های 5G ، در طول نسخه 2015 کنگره جهانی موبایل ارائه داد / اطلاعات بیشتری کسب کنید
2014
 • 16 ژوئن 2014: کمیسیون اروپا و کره جنوبی توافق نامه ای را در بیانیه مطبوعاتی 5G / کمیسیون اروپا امضا کردند
 • 24 فوریه 2014: “” 5G برای قاره متصل ” – سخنرانی نیلی کروس ، معاون کمیسیون اروپا مسئول جامعه / گفتار دیجیتال
2013
 • 13 دسامبر 2013: کمیسیون اروپا مشارکت عمومی و خصوصی را در 5G (5G-PPP) راه اندازی می کند. تا سال 2020 ، اتحادیه اروپا 700 میلیون یورو در این همکاری سرمایه گذاری خواهد کرد ، از طریق افق 2020 ، برنامه تحقیق و نوآوری خود / انتشار مطبوعاتی از کمیسیون اروپا / اطلاعات مربوط به مشارکت عمومی و خصوصی که در وب سایت کمیسیون اروپا منتشر شده است