جریان 5G: چه بادبان ناوبری با 5G?, 5G: فناوری ، استقرار ، سرعت

5G: فناوری ، استقرار ، سرعت

ما همچنین باید به این نکته اضافه کنیم که 5G از نظر آن با فیبر نوری قابل مقایسه است قدرت, از آنجا که جریانهای حاصل از این دو فناوری بسیار نزدیک و از 1 گیگابایت در ثانیه فراتر رفته اند. با این حال ، اتصال فیبر پایدارتر است و به راحتی توسط بهترین سرعت نسبت به 5G, قدرت سیگنال آن بسته به مکانی که در آن هستیم بسیار متفاوت است.

جریان 5G: چه بادبان ناوبری با 5G ?

شما به 5G و به طور خاص در جریان هایی که با این شبکه جدید موبایل می رسند علاقه مند هستید ? سرعت رسیدن به 5G چقدر است ? 5 گرم سریعتر از فیبر نوری است ? و کاربردهای احتمالی با سرعت این قدرت چیست ? در اینجا یک راهنمای کوچک وجود دارد که در آن می توانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

شما به دنبال بهترین بسته 5G هستید ? پیشنهادات موجود را کشف کنید و به خودتان اجازه دهید تا از پیشنهاد شریک زندگی متناسب با نیازهای خود استفاده کنید. (سرویس Selectra رایگان)

 • ضروری:
 • 5G ، نسل پنجم شبکه تلفن همراه ، دارای یک سرعت ناوبری بسیار بالا.
 • 5G تا 10 برابر سریعتر از 4G, با جریان رفتن از 150 مگابیت در ثانیه تا 1 گیگابایت در ثانیه.
 • با تشکر از 5G ، ما می توانیم دانلود یک فیلم با کیفیت بسیار بالا که در چند ده ثانیه.
 • در سرعت 5G واقعی اندازه گیری از طریق مطالعات از 128 تا 321 مگابیت در ثانیه ، به دور از حداکثر نظری.
 • در تاخیر (مهلت انتقال اطلاعات) 5G در مقایسه با 4G به طور قابل توجهی کاهش یافته است (این است هزارم ثانیه).

سرعت 5G 5G و بسته های 5G آنها

اپراتورها فرزندان مختلف نظری 5G را در شبکه 5G خود ، حداکثر 2.1 گیگابایت در ثانیه اعلام می کنند:

 • نارنجی : تا زمان 2.1 گیگابایت در ثانیه (آنتن های 3.5 گیگاهرتز)
 • SFR : تا زمان 2 گیگابایت در ثانیه (آنتن های 3.5 گیگاهرتز)
 • بویگ : تا زمان 1.5 گیگابایت در ثانیه (آنتن های 3.5 گیگاهرتز)
 • رایگان : جریان نظری ابلاغ نشده است اما این امر به عهده دارد 3 برابر بالاتر از 4G در گروهها 700 گیگاهرتز (که روی آن بیشتر توسعه می یابد)

شما به دنبال یک بسته 5G با عملکرد بالا هستید ? در اینجا انتخاب ما از بهترین بسته های 5G در میان 4 اپراتور اصلی Orange ، Bouygues ، SFR و رایگان:

سرعت 5G: با این شبکه چه انتظاری می توان انتظار داشت ?

اصطلاح “جریان” به چه معنی است ?

جریان همان چیزی است که مشخص می کند سرعت اتصال. به طور کلی ، این جریان در بیان شده است mbit/s, (مگابیت در ثانیه). از آنجا که یک بایت یک گروه 8bit است, 8 مگس همخوانی داشتن 1 مگابایت.

 • در سرنوشت (که به آن “بارگیری” نیز گفته می شود) با آن مطابقت دارد جریان داده های اینترنتی که دریافت می کنید در خط شما. این سرعت نزولی است که با فاکتورهای دیگر ، سرعت به لطف آن در اینترنت ، تماشای فیلم های پخش HD و بارگیری پرونده های سنگین.
 • در قائم (که به آن “بارگذاری” نیز گفته می شود) جریان داده ای که ارسال می کنید در اینترنت از خط شما. شما به عنوان مثال برای ارسال ایمیل یا به اشتراک گذاشتن عکس در شبکه های اجتماعی از آن استفاده می کنید.

هرچه نرخ جریان (فرزندان و مبلغ) بیشتر باشد دانش آموزان, هرچه اتصال اینترنتی شما بیشتر باشد سریع.

با سرعت 5 گرم بزرگنمایی کنید

5 گرم

5G شبکه ای است که اتصال سرعت بسیار بالایی را ارائه می دهد. این بدان معنی است که سرعت اتصال آن از ADSL یا 4G بیشتر است ، با جریان 5G از 30 مگابیت در ثانیه تا 1 گیگابایت در ثانیه. این جریان 5G قبل از ورود شبکه به قلمرو تخمین های نظری را نشان می دهد.

پیشینی ، مشخص شده است که جریان 5G است 10 برابر بیشتر که از 4G: جریان های تجاری که امروز اعلام شده اند عمدتاً متفاوت است از 100 مگابیت در ثانیه تا 1 گیگابایت در ثانیه در پذیرش وت از 50 مگابیت در ثانیه تا 250 مگابیت در ثانیه در پخش.

در حال حاضر ، طبق فشارسنج NPERF مربوط به اتصالات تلفن همراه در سال 2021 ، سرعت واقعی 5G مورد استفاده قرار گرفته است ، و آنها بین آنها متفاوت است 128 و 321 mbit/s, که از حداکثر جریان نظری امیدوار است.

بنابراین شبکه های 5G آینده در تئوری خواهند بود (این سرعت هایی هستند که در طول تست ها به دست آمده اما با این وجود در حال حاضر تخمین زده می شوند) قادر به انتقال هستند 20 گیگ اطلاعات در ثانیه از یک ایستگاه پایه به دستگاه متصل به شبکه ، و 10 گیگ در ثانیه در جهت مخالف. در مورد آن است 100 بار بیشتر آنچه توسط شبکه های 4G مجاز است. کاربران 5G آینده قادر به بارگیری یک فیلم با کیفیت بالا خواهند بود در دو یا سه ثانیه.

یعنی 5G پیشینی توانایی پردازش داده ها را دارد ناهمسان داشتن ریتم های مختلف و بنابراین برای “مرتب سازی” در جریان. اپراتورها در حال کار بر روی فناوری هایی هستند که به نام “برش شبکه»، که باعث می شود شبکه آنها به چندین برش کاهش یابد ، در سلسله مراتب انتقال اطلاعات. به عنوان مثال ، اطلاعاتی که توسط یک وسیله نقلیه متحرک مستقل صادر می شود در اولویت مطلق در مقایسه با سایر موارد پردازش می شود.

تأخیر 5G چیست ?

5G همچنین دارای زمان پاسخ سریعتر از 4G, یعنی تأخیر بهتر می گویند. تأخیر مربوط به دوره انتقال اطلاعات. به عبارت دیگر ، این زمانی است که اطلاعات از یک نقطه A به یک نقطه b می رسد. این مقدار در بیان شده است هزارم ثانیه. هرچه این مقدار پایین تر باشد ، تأخیر با کیفیت تر خواهد بود.

به طور کلی ، با 4G ، باید انتظار زمان تأخیر را داشته باشید 50 میلی ثانیه (25 تا 40 میلی ثانیه برای 4G+). تأخیر وقتی عالی باشد بسیار عالی در نظر گرفته می شود زیر 30 میلی ثانیه. با 5G ، تأخیر باید باشد پایین تر از یک میلی ثانیه.

جریان 5G 4G و 3G: چه تفاوت هایی ?

شبکه های 3G ، 4G و 5G نسل های مختلفی از شبکه های تلفن همراه هستند که از یکدیگر پیروی کرده اند.

در شبکه 3G (نسل سوم) اولین شبکه موبایل بود که با حداقل سرعت اتصال به اینترنت باند پهن را فراهم کرد 144 kbit/s (0.14 مگابیت در ثانیه) و تا آنجا که پیش می رود 200 کیلوبیت در ثانیه. با تشکر از این جریان ، 3G به شما امکان می دهد به سرعت از طریق تلفن هوشمند به سرعت در اینترنت گشت و گذار کنید ، فیلم ها را تماشا کنید ، بارگیری کنید ، اما به سرعت محدودیت های خود را نشان می دهد ، به عنوان مثال برای پخش یک جریان ویدیویی با کیفیت بالا (HD).

آنجا 4 گرم جریان را فراهم می کند 100 مگابیت در ثانیه. این اجازه می دهد تا سریعتر از ناوبری 3G ، با زمان بارگذاری کوتاه تر و کاهش زمان واکنش. آنجا 4 گرم+ در مورد این امکان وجود دارد که جریان های دو برابر شده در مقایسه با 4G (تقریباً تقریباً دو برابر شود 180 مگابیت در ثانیه). نرخ واقعی اندازه گیری شده در 4G بین 40 تا 70 مگابیت در ثانیه قرار دارد. 4G امروز تقریباً تمام سرزمین فرانسه را در بر می گیرد: بیش از 90 ٪ از منطقه آن توسط 4 اپراتور اصلی تلفن همراه (SFR ، رایگان ، Bouygues و نارنجی) پوشانده شده است. اگر در مورد پوشش 4G منطقه ای که در آن زندگی می کنید شک دارید ، می توانید یک تست واجد شرایط انجام دهید.

آنجا 5 گرم در مورد آن ، با اینکه قادر به دستیابی به جریان هایی است که تا آنجا پیش می روند 1 گیگابایت در ثانیه, که همانطور که قبلاً توسعه داده ایم ، تقریباً 10 برابر سریعتر از 4G. این کار را به همان اندازه دومی امکان پذیر می کند اما امکانات بیشتری را نیز ارائه می دهد ، به ویژه با مراقبت مؤثرتر از اشیاء متصل.

یعنی هر نسل از شبکه تقریباً طول عمر دارد 20 سال.

5G ، یک شبکه تلفن همراه با جریان های انقلابی

5G همان چیزی است که ?

5G نسل جدیدی از شبکه تلفن همراه است که 4G را موفق و تکمیل می کند. این شبکه برای چند سال در فرانسه مستقر شده است و اولین برنامه های موبایل 5G در پایان سال 2020 راه اندازی شد. 5G توسعه یافته است برای جلوگیری از اشباع شبکه های 3G و 4G, پیش بینی شد 2022. باید بدانید که طبق گفته Arcep ، در پنج سال ، حجم داده های سیار مصرف شده توسط فرانسوی ها بوده است ضرب شده توسط ده (به خصوص با توسعه پخش ویدیو).

شبکه تلفن همراه آینده

سیار

5G در نظر گرفته می شود فناوری پارگی (یعنی نوآوری که جایگزین یک فناوری غالب در بازار شبکه های تلفن همراه خواهد شد) ، زیرا این پیشنهاد را ارائه می دهد جریان های بسیار برتر به 4G. توانایی آن در حرکت تعداد بسیار زیادی از داده ها بنابراین خیلی سریع اجازه می دهد تا تعدادی از کاربردها در فرانسه (مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده) توسعه یابد ، که در حال حاضر با 4G کاملاً امکان پذیر نیست.

انتظار می رود که 5G نیز در چند مورد تداخل داشته باشد قابلمه های صنعت فرانسه برای حمایت از نوسازی و دیجیتالی شدن آنها (وسایل نقلیه خودمختار ، پزشکی از راه دور ، سرزمین های متصل و غیره).

شبکه های 5G Unlog چگونه خواهد بود ?

برای درک کامل نحوه عملکرد 5G ، مهم است که روی 4G زندگی کنید. 4G به لطف عمل می کند آنتن های ارتباطی سیار که یک منطقه معین را پوشش می دهد. مشکل این است که هرچه بیشتر به این شبکه متصل شده اید ، اشباع بیشتری در آن قرار می گیرد.

5G عملیاتی شبیه به 4G دارد ، به جز این که همه چیز بهبود یافته است: 5G به آنتن نیاز دارد که این قلمرو را نیز پوشش می دهد ، اما همچنین از بین می رود ریزه ریز که از این آنتن های اصلی به دست خواهد آمد مناطق بسیار دقیق را هدف قرار دهید. این آنتن های کوچک امکان برقراری ارتباط با تلفن های همراه ، اما همچنین اشیاء متصل. با تشکر از این ، مشکل اشباع بسیار کمتر از 4G است.

علاوه بر این ، بسیاری از آنتن های 5G خوانده می شوند آنتنای هوشمند توسط برخی از اپراتورها ، زیرا آنها توانایی فعال کردن فقط در شرایطی را دارند که یک دستگاه 5G به دنبال شبکه در بخش خود باشد. بقیه وقت ، آنها در حالت آماده به کار هستند به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی.

5G در مقابل فیبر جریان: آیا می توانیم دو شبکه را مقایسه کنیم ?

چرا 5G را با فیبر نوری مقایسه می کنیم ?

5G اغلب با فیبر نوری مقایسه می شود. ما حتی آن را صدا می کنیم “فیبر تلفن های همراه»». این مقایسه استفاده می شود زیرا فیبر جریانهای قدرتمندتری نسبت به ADSL ارائه می دهد ، که حتی امروز نیز هستند بهترین نرخ جریان اینترنت قابل دسترسی برای خطوط ثابت در فرانسه. به همین روش ، 5 گرم شبکه موبایل است که بهترین سرعت را ارائه می دهد.

ما همچنین باید به این نکته اضافه کنیم که 5G از نظر آن با فیبر نوری قابل مقایسه است قدرت, از آنجا که جریانهای حاصل از این دو فناوری بسیار نزدیک و از 1 گیگابایت در ثانیه فراتر رفته اند. با این حال ، اتصال فیبر پایدارتر است و به راحتی توسط بهترین سرعت نسبت به 5G, قدرت سیگنال آن بسته به مکانی که در آن هستیم بسیار متفاوت است.

آنجا فیبر نوری, امروزه فناوری ممتاز برای پیشنهادات اینترنتی با سرعت بسیار بالا (بیش از 30 مگابیت در ثانیه). امروز خانه های بیشتری در فیبر نوری مشترک هستند تا ADSL. فیبر یک رسانه انتقال داده است که از نور استفاده می کند و امروز به افراد اجازه می دهد تا از کارآمدترین جریان استفاده کنند. بالاترین جریان نظری با فیبر (به صورت رایگان از طریق دلتای Freebox و SFR از طریق جعبه قدرت 8x آن) امروز است 8 گیگ بر ثانیه.

مزایای فیبر در مقایسه با 5G و برعکس چیست ?

فیبر

مزیت 5G این است که این یک است شبکه بی سیم, مناسب برای تحرک, در حالی که فیبر نوری برای آن محفوظ است مکانهای بسته یا محدود.

با این حال ، فیبر نوری از کیفیت مهمی برخوردار است که 5G ندارد: دانستن این امکان وجود دارد حداقل سرعت اتصال فیبر نوری (که به طور متوسط ​​است 450 مگابیت در ثانیه به گفته اپراتورها ، در بدهی واقعی اندازه گیری شده است). علاوه بر این ، تضعیف سیگنال تقریباً با فناوری فیبر نوری صفر است ، بر خلاف یک خط ADSL که حداکثر جریان آن به طول خط مس بستگی دارد.

با 5G ، هنوز عدم اطمینان زیادی وجود دارد ، زیرا ثبات اتصال به آن بستگی دارد کیفیت سیگنال وت تعداد افراد متصل در یک فوری (حتی اگر 5G بتواند تعداد زیادی از اتصالات همزمان را پشتیبانی کند).

و برای اینکه بتوانیم واقعاً تمام پتانسیل های 5G را اندازه گیری کنیم و واقعاً آن را با عملکرد فیبر نوری مقایسه کنیم ، باید چند سال صبر کنیم. در واقع ، راه اندازی تجاری پیشنهادات 5G تنها اولین مراحل استقرار گسترده تر است. به عبارت دیگر ، آنها از تمام قابلیت های فناوری 5G سوء استفاده نکنید, از آنجا که خدمات 5G فعلی استفاده می کنند نوارهای فرکانس پایین از 5 گرم. بنابراین 5G قبل از حداقل دو سال به جریان های پیش بینی شده نخواهد رسید.

در نهایت ، 5G با این وجود قادر خواهد بود جایگزین مناسبی برای فیبر نوری باشد ، در مناطقی که دومی هنوز به طور کامل مستقر نشده است ، و همچنین پوشش می دهد نیازهای موقت به عنوان مثال در بعضی جاها مانند شرکت ها. اما 5G نسبتاً در نظر گرفته شده است تحرک در اینترنت اشیاء.

شما می خواهید بدانید که آیا واجد شرایط فیبر نوری هستید (FTTH یا FTTLA) ? با ما تماس بگیرید تا یک مشاور بسته به صلاحیت شما ، شما را در بین رقابتی ترین پیشنهادات شریک هدایت کند. (سرویس Selectra رایگان)
09 75 18 80 51

یک یادآوری رایگان توسط یک مشاور نارنجی بخواهید:

خدمات برای اشتراک های جدید رزرو شده است. مشتری در حال حاضر ? لطفا با 3900 تماس بگیرید.

با کلیک بر روی “اعتبارسنجی” ، شما موافقت می کنید که توسط یک مشاور نارنجی فراخوانده شوید. شماره شما فقط برای این درخواست فراخوان استفاده می شود و به اشخاص ثالث ارسال نمی شود.

یک یادآوری رایگان توسط یک مشاور نارنجی بخواهید:

خدمات برای اشتراک های جدید رزرو شده است. مشتری در حال حاضر ? لطفا با 3900 تماس بگیرید.

یک مشاور نارنجی ظرف 48 ساعت به شما یادآوری می کند

با کلیک بر روی “اعتبارسنجی” ، شما موافقت می کنید که توسط یک مشاور نارنجی فراخوانده شوید. شماره شما فقط برای این درخواست فراخوان استفاده می شود و به اشخاص ثالث ارسال نمی شود.

در تاریخ 09/12/2023 به روز شده است

مگالی در سال 2020 به عنوان ویراستار آزاد به Selectra پیوست. این عمدتا از مقالات مربوط به موضوعات مرتبط با مضامین موبایل و اینترنت مراقبت می کند.

5G: فناوری ، استقرار ، سرعت

5G: فناوری ، استقرار ، سرعت

5 گرم. 5G که در نوامبر 2020 راه اندازی شد ، یک مسئله واقعی برای اپراتورهایی است که برای استقرار شبکه خود در تعداد فزاینده ای از شهرها تلاش می کنند.

 • 5 گرم
 • شبکه های 5G
 • جریان
 • سرعت
 • شاخه های فرانسه
 • استقرار در فرانسه
 • گروههای فرکانس

5G چیست ?

5G ، که نام رسمی آن IMT-2020 است ، پنجمین نسل استاندارد برای تلفن همراه است. این با جریان ، تأخیر کم و توانایی اتصال تعداد زیادی از اشیاء مشخص می شود. این کار برای “جلوگیری از اشباع شبکه های اعلام شده در سال 2022 و امکان پیروی از اشیاء پرشور ، که قادر به 4G نیستند” ساخته شده است. اما 5G نیز کاربردهای دیگری است. “ما بر روی فناوری رادیو تمرکز می کنیم ، اما 5G فقط این نیست ، لیونل مورند ، معمار شبکه در نارنجی و رئیس جمهور رئیس جمهور در سازمان استاندارد سازی 3GPP را تأکید می کند. همچنین امکان ایجاد رابط های خدمات تخصصی برای صنعت خواهد بود (برش شبکه NDLR). حذف این جزئیات ، حذف 50 ٪ از علاقه 5G است.””

چه شبکه های 5G ?

انواع مختلفی از شبکه ها وقتی به استقرار 5G اشاره می کنیم مداخله می کنند:

 • شبکه های عمومی ، که توسط چهار اپراتور ملی برای عموم مردم اداره می شود.
 • شبکه های خصوصی ، برای یک شرکت به طور خاص در یک نوار اختصاصی مستقر شده است. علاوه بر اپراتورهای ملی ، چندین اپراتور ارتباطات از راه دور اجرای شبکه های خصوصی مانند Hub One یا Weaccess Group را ارائه می دهند.
 • شبکه های ترکیبی ، همچنین به شرکت ها اختصاص داده شده اند تا بتوانند مطابق نیاز خود از شبکه عمومی به شبکه خصوصی خود تغییر دهند ، مانند قابلیت ردیابی تجهیزات از سایت یک تأمین کننده به انبار دیگر.

چه چیزی در 5 گرم جریان دارد ?

بدهی یکی از مهمترین دارایی های 5G است. این باید تا 3 تا 4 برابر سریعتر از 4G باشد (به تست بدهی اینترنت ما مراجعه کنید). با این وجود ، “او از یک اپراتور به دیگری یا حتی از یک شهر به شهر دیگر یکسان نیست. همه اینها به تجهیزات هر آنتن و فرکانسهای مورد استفاده بستگی دارد. “. در سایت های 4G با استفاده از یک پروتکل 5G ، حداکثر سرعت نظر نظری برابر با 240 مگابیت در ثانیه است. در باند 3.5 گیگاهرتز ، نارنجی جریان حداکثر 2.1 گیگابایت در ثانیه را بیرون می کشد.

چه سرعت انتظار دارد ?

یکی دیگر از مزایای مهم 5G ، سرعت انتقال داده آن. 5G توسط:

 • حجم داده های منتقل شده توسط 100 ضرب. شبکه های 5G آینده از لحاظ تئوریکی قادر به انتقال 20 گیگ داده در ثانیه ، از یک ایستگاه پایه به دستگاه متصل به شبکه و 10 گیگابیت در ثانیه در جهت مخالف خواهند بود
 • زمان تأخیر باید کمتر از یک میلی ثانیه باشد ، در مقایسه با 25 تا 40 میلی ثانیه برای 4G.

کاربران 5G آینده در عموم مردم قادر به بارگیری یک فیلم با کیفیت بالا در دو یا سه ثانیه هستند.

چند آنتن 5G در فرانسه ?

آنتن ها برای انتقال و انتقال سیگنال 5G ضروری هستند. از اول مارس 2023 ، ARCEP 39،350 سایت 5G ، از جمله 24،635 در باند 3.5 گیگاهرتز ، باند قلب 5G را به حساب آورد.

استقرار 5G در فرانسه

برای استفاده کامل از 5G ، در کلرمونت-فرند است که شما باید باشید. با توجه به رتبه بندی شهرهای بزرگ 5G که توسط لیمو تأسیس شده است.FR و آژانس متخصص در فلاش داده ها (آخرین به روزرسانی در نوامبر 2022 ، یادداشت ویرایشگر), شهر مرکز فرانسه مقام اول را با نسبت 1.14 آنتن برای 1000 نفر از افراد اشغال می کند. Dijon و Nice تریبون را کامل می کنند ، با 1.07 آنتن و 1.04 آنتن برای 1000 نفر فروخته می شوند. مارسی ، هجدهمین شهر در رده بندی ، از آزمایش های سونی و نارنجی در مورد خدمات آینده 5G برای رسانه ها در Vélodrome استقبال می کند. پایتخت در رتبه 26 قرار دارد. در پایین رتبه ، دانکرک ، روئن و آمین همیشه 50 شهر بزرگ را برای استقرار 5G می بندند.

چه باند فرکانس برای 5G ?

5G برای ارائه پوشش گسترده ، در سه باند فرکانس به فرکانس نیاز دارد ، یعنی:

 • باندهای فرکانس 700 و 800 مگاهرتز. اینها مواردی هستند که برای ارائه پوشش گسترده ای از مناطق شهری و ارائه خدمات IoT در LTE-M و NB-IOT استفاده می شوند
 • باند فرکانس بین 3.4 و 3.8 گیگاهرتز ، برای ظرفیت 5G و اولین کاربردهای صنعتی لازم است
 • امواج میلی متر در 26 گیگاهرتز در فرانسه ، برای رسیدن به سرعت زیاد وعده داده شده ضروری است.

برای تولید کنندگان که مایل به آزمایش سهم 5G در باند 3.8 – 4.0 گیگاهرتز هستند ، ARCEP یک پنجره آزمایش ارائه می دهد ، تا 31 دسامبر 2023 باز است. از زمان اجرای آن در مارس 2022 ، ARCEP 25 مجوز استفاده از فرکانس را برای مصارف بهداشتی با موسسه بیمارستان های بیمارستان استراسبورگ ، در صنعت با EDF در Palaiseau یا وسیله نقلیه خودمختار با نارنجی در Balma صادر کرد.

پیشخوان سیستم عامل های آزمایش 5G در گروه 26 گیگاهرتز ، به نام گروه “Millimeter” ، در ژانویه 2019 راه اندازی شد. یازده رهبر پروژه از اول ژانویه سال 2021 با قیمت 200 یورو در سال و در هر بلوک 200 مگاهرتز ، به مدت سه سال ، دارای باند فرکانس 26 گیگاهرتز هستند. از جمله پروژه های منتخب شامل کلانشهر بوردو ، که هدف آن ایجاد روشنایی هوشمندانه در امتداد حوضچه ها است ، یعنی بندر لو هاور که هدف آن افزایش عملکرد خود و دستیابی به نگهداری پیش بینی کننده یا شهر مقدس است- کشیش ، برای ظهور IoT با سرعت بالا در یک منطقه صنعتی. کریستوف Trouillet ، مدیر برنامه ریزی منطقه ای دیجیتال در بوردو گفت: “ما هنوز در مورد موارد استفاده که 5G واقعاً اجازه می دهد ، کمی دید نداریم ، به همین دلیل ما می خواهیم راه اندازی های فناوری فرانسوی را با سکوی آزمایش خود مرتبط کنیم.” کلان شهر.

5G همچنین باید بتواند داده های طبیعت های مختلف را با ریتم های مختلف پردازش کند. اپراتورها روی فن آوری ها کار می کنند تا شبکه خود را به چندین ترانشه کاهش دهند ، تا اطلاعات کم و بیش اولویت را گردش کنند. به این برش شبکه گفته می شود. اطلاعات صادر شده توسط یک وسیله نقلیه متحرک خودمختار در اولویت مطلق پردازش می شود ، در حالی که داده های ارسال شده توسط یک پیشخوان گاز هوشمند ممکن است با یک دوره خاص ارسال شود. با این حال ، این فناوری مورد بحث قرار می گیرد ، زیرا مترادف با پایان جزئی بی طرفی خالص است. براساس این اصل ، اپراتورها تاکنون موظف شده اند بدون تجزیه و تحلیل محتوای خود ، تمام داده هایی را که در شبکه های خود منتقل شده اند ، پردازش کنند. اما برای اولویت بندی پردازش داده های خاص در رابطه با دیگران ، آنها باید بدانند که چه نوع اطلاعاتی را که مشتریان خود از طریق آنتن های خود عبور می دهند.

فرهنگ لغت IoT

 • اتوماسیون
 • سیستم عامل بیش از هوا
 • محاسبات لبه
 • چراغ
 • مورد توجه
 • سیب VR
 • شبکه هوشمند: تعریف و عملکرد این شبکه های هوشمند
 • 5 گرم میلی متر: تعریف و عملکرد این امواج
 • GTB: چگونه مدیریت فنی ساختمانها کار می کند
 • تعریف پو
 • اشکالاتی از telematics
 • بستر IoT
 • چکمه
 • UA OPC
 • واقعیت افزوده: بهره برداری و استفاده از این فناوری
 • Ikea Home Smart: عرضه خانه این برند چیست ?
 • پروتکل LWM2M
 • استخوان فوکسیا
 • IoT صنعتی
 • قیمت هواپیمای بدون سرنشین
 • Crypto IoT
 • MES: IoT در سرویس خطوط تولید