مقایسه 6 در مقابل وای فای. WiFi 5: آیا شما باید در سال 2022 یک روتر WiFi AX بخرید?, Wi-Fi 6: چیست و کدام اپراتورها آن را ارائه می دهند?

Wi-Fi 6: چیست و کدام اپراتورها آن را ارائه می دهند

خوب است بدانید: برای بهره مندی از مزایای این استاندارد جدید ، لازم است یک دستگاه سازگار با Wi-Fi 6 داشته باشید . این مورد ، به دور از آن ، از همه تلفن های هوشمند ، تبلت ها و سایر رایانه ها نیست.

مقایسه 6 در مقابل وای فای. WiFi 5: آیا شما باید در سال 2022 یک روتر WiFi AX بخرید ?

در حالی که WiFi 5 چند سال است که دموکراتیک شده است ، دستگاه های سازگار با WiFi 6 به طور فزاینده ای در بازار حضور دارند. اکنون این سؤال پیش می آید: علاقه ای به پرش امروز با خرید یک روتر سازگار وجود دارد ?

به روزرسانی 28 ژوئیه : کیت ORBI RBK352 Netgear در مقایسه ما ظاهر می شود. این امکان ایجاد یک شبکه مش را فراهم می کند ، بهبود عملکرد یک شبکه بی سیم هنگامی که منطقه مورد پوشش بیش از 50 متر مربع باشد یا موانع موجود است. یخ زدن روی کیک ، قیمت آن برای یک محصول سازگار با WiFi 6 بسیار مقرون به صرفه است.

که در راه WiFi “1” ، نسخه اصلی نسخه استاندارد ارتباطی بی سیم در سال 1997 ظاهر شد (با حداکثر سرعت… 2 مگابیت در ثانیه !) و در سال 1999 با استاندارد 802 محبوب شد.11b. در بیش از 20 سال ، WiFi کاملاً در قلب امکانات شبکه ما مستقر شده است و به طور فزاینده ای ارائه می دهد قابل اعتماد ، سریع و عملی به اتصالات سیمی معمولی. با گذشت زمان و نسخه ها ، عملکرد منطقی پیشرفت کرده است: 11 مگابیت در ثانیه نظری WiFi 802.11b به نظر می رسد امروز بسیار ناچیز است ، در مقایسه با برخی از GBPS مجاز توسط آخرین نسخه های استاندارد WiFi.

وای فای همراه

امروز ، Wifi 6 (یا 802.11ax) تمایل به دموکراتیک کردن ، به تدریج جایگزین Wifi 5 (قبلاً 802.11ac) در قلب دستگاه های سازگار. نسخه پس از نسخه ، WiFi از نظر تکامل یافته است عملکرد ، ثبات و ویژگی ها. و گذر از WiFi 5 (WiFi AC) به WiFi 6 (تبر WiFi) نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اخبار و مزایای WiFi 6

اولین مزیت WiFi 6 در مقایسه با WiFi 5 ، به لطف استفاده از نوارهای فرکانس و فناوری های مختلف (تعداد جریانهای همزمان ، عرض کانال ، نوع مدولاسیون مورد استفاده و غیره) حداکثر جریان نظری باقی مانده است. بنابراین ، WiFi 5 حداکثر پهنای باند 3.4 گیگابیت در ثانیه را ارائه می دهد اگر ما استاندارد استاندارد را برای استاندارد از نظر تعداد جریان ، عرض کانال و مدولاسیون مورد استفاده احترام بگذاریم ، در حالی که WiFi 6 اجازه می دهد تا این پهنای باند را به بیش از 10 گیگابیت در ثانیه افزایش دهد.

روترهای Netgear Nighthawk AX8 AX12 Netgear

WiFi 6 همچنین به امکان استفاده از پروتکل امنیتی WPA3, حتی اگر هنوز هم استفاده از WPA2 امکان پذیر باشد. در محیط متراکم ، تأخیر پایین تر است و جریان ها بیشتر از WiFi 5 است و تعداد بیشتری از مشتریان می توانند وصل شوند. سرانجام ، مدیریت انرژی بهبود یافته است و مجاز به کاهش مصرف و بنابراین افزایش استقلال است. کافی است بگوییم که WiFi 6 به سرعت ضروری خواهد شد.

WiFi 6: کدام روتر سازگار برای انتخاب ?

بسیاری از مدل های روترهای سازگار با WiFi 6 در ماه های اخیر در بازار ظاهر شده اند. پیمایش دشوار است. بنابراین ما برخی از مدل های جالب را انتخاب کرده ایم ، عملکرد خوب/عملکرد/نسبت قیمت. توجه داشته باشید که همه مدل ها نیز با نسخه های قدیمی استاندارد WiFi سازگار هستند. شما هیچ مشکلی در اتصال یک دستگاه سازگار با WiFi 5 یا حتی WiFi 4 نخواهید داشت (802.11n) یا قدامی.

تصویر 1: WiFi 6 در مقابل مقایسه. WiFi 5: آیا شما باید در سال 2022 یک روتر WiFi AX بخرید؟

TG_CHOIX_REDAC

Netgear Nighthawk Rax80 (AX8)

Nighthawk Rax80 Netgear به وضوح روتر “مورد علاقه” ماست. کارآمد ، با یک رابط مدیریت ساده و کامل ، ویژگی های بسیاری را با قیمت مناسب برای این نوع محصول ارائه می دهد.

Netgear Nighthawk Rax120 (AX12)

Netgear Nighthawk Rax120 برادر بزرگ Rax80 است: با یک درگاه چند Agig و بر اساس یک سکوی قدرتمندتر از RAX80 ، می تواند تعداد بیشتری از لوازم جانبی را به طور همزمان پوشش دهد. قیمت بسیار بالاتر آن آن را برای نیازهای بسیار خاص محفو می کند.

تصویر 3: WiFi 6 در مقابل مقایسه. WiFi 5: آیا شما باید در سال 2022 یک روتر WiFi AX بخرید؟

TP-Link Archer AX11000

AX11000 Archer of TP-Link یک مدل جالب است ، با برخی از ویژگی ها که ارزش ظاهری دارد ، مانند شبکه WiFi دوم در 5 گیگاهرتز اختصاص داده شده به بازی یا تجمع پیوند در دو درگاه اترنت گیگابیت. با این حال ، این عاری از خطاها نیست ، اما می توانیم امیدوار باشیم که به روزرسانی های سیستم عامل آینده این را اصلاح کنند. قیمت آن باقی مانده است ، کمی بیش از حد بالا برای سلیقه ما برای ارائه یک جایگزین واقعاً مناسب برای Nighthawk Rax80.

تصویر 4: WiFi 6 در مقابل مقایسه. WiFi 5: آیا شما باید در سال 2022 یک روتر WiFi AX بخرید؟

Netgear orbi rbk352

مش WiFi 6 با قیمت مناسب

دامنه ORBI از Netgear شامل کیت های مختلف است که از روترها و ماهواره ها تشکیل شده است و به شما امکان می دهد یک شبکه WiFi مش را نصب کنید ، مانند RBK50 که قبلاً آزمایش کردیم. WiFi 6 سازگار ، کیت ORBI RBK352 به ویژه مقرون به صرفه است و به شما امکان می دهد تا شبکه بی سیم خود را به سادگی گسترش دهید. نصب و پیکربندی بسیار ساده است: همه چیز از طریق تلفن هوشمند و یک برنامه اختصاصی انجام می شود (با این وجود همچنین می توان روتر را از طریق مرورگر روی رایانه شخصی خود پیکربندی کرد). اگر روتر کیت RBK352 برای پوشاندن مساحت تقریباً 50 متر مربع کافی باشد ، انتشار سیگنال WiFi به سایر قسمت های خانه آن هنگام افزودن ماهواره بهبود می یابد.

حداکثر سرعت جریان نظری در 1800 مگابیت در ثانیه اعلام می شود ، اما پیکربندی 2 × 2 آنتن های WiFi پهنای باند نظری را در 1200 مگابیت در ثانیه در 5 گیگاهرتز در عمل در عمل محدود می کند. در عمل ، آزمایشات ما (در زیر مشاهده کنید) عملکرد را در رابطه با Nighthawk Rax80 و Rax120 هنگام نزدیک شدن به روتر برجسته می کند. از طرف دیگر ، از فاصله مشخص و/یا وقتی موانع وجود دارد ، مزیت شبکه مش در مقایسه با یک نقطه دسترسی به وای فای منفرد جالب می شود.

WiFi 6 روتر: چه عملکردی ?

عملکرد WiFi بسیار وابسته است ایستگاه مشتری مورد استفاده ، فاصله و اندازه فرکانس ها, در میان چیز های دیگر. برای اندازه گیری سود حاصل از WiFi 6 در مقایسه با استانداردهای قبلی ، بنابراین ما مجبور شدیم یک پروتکل تست نماینده و قابل تکرار را ممکن کنیم ، در حالی که البته هر مورد و هر نصب مسکونی تقریباً منحصر به فرد است.

بنابراین ما از دو مشتری WiFi استفاده کردیم ، یک نوت بوک Acer Predator Helios 300 که سوار بر کنترلر AX1650X قاتل و یک تلفن هوشمند یک به علاوه است. هر دو البته WiFi 6 سازگار هستند و در یک پیکربندی قرار دارند 2 × 2 میمو. از طرف دیگر فقط AX1650X از عرض کانال 160 مگاهرتز پشتیبانی می کند. از نظر مسافت ، ما تست ها را در 1.5 متر (در کنار روتر) ، 5 متر (در همان اتاق) و 10 متر انجام دادیم ، دیواری که در این آخرین پیکربندی روتر ایستگاه مشتری جدا شده است. ما به لطف نرم افزار تست IPERF ، جریان بروزرسانی و فرزندان را اندازه می گیریم. یک رایانه شخصی که مستقیماً به روتر متصل شده است تا در اترنت آزمایش شود ، از طریق دو رابط اترنت با سرعت 2.5 گیگابیت در ثانیه ، میزبان قسمت سرور است. از طرف مشتری ، ما با مراقبت از دو رابط شبکه به خوبی ، همان نرم افزار را راه اندازی می کنیم. بنابراین ، آزمایش فقط با پهنای باند اتصال WiFi محدود است. سرانجام ما به طور متوسط ​​سه اقدام متوالی 180 ثانیه انجام می دهیم.

پیشرفت ها و نوآوری های انجام شده توسط WiFi 6 هنگامی که به عملکرد واقعی علاقه دارید به وضوح قابل مشاهده است. حتی اگر اختلاف بین محصولات مختلف آزمایش شده وجود داشته باشد, WiFi 6 به طور کلی سریعتر از WiFi 5 است, فاصله یا نوع مشتری هر چه باشد.

جزئیات جالب ، اگر نرخ جریان با استفاده از باند 5 گیگاهرتز به طور قابل توجهی کاهش یابد ، پهنای باند در همه موارد به دست آمده در 2.4 گیگاهرتز برتر است. البته ، هر مورد عملی تقریباً متفاوت است ، ممکن است لازم باشد بین دو باند فرکانس برای به دست آوردن عملکرد بهینه دست و پنجه نرم کند. این یکی از نقاط مهم WiFi 6 در WiFi 5 است ، دومی که به باند 5 گیگاهرتز محدود می شود.

آینده: Wifi 6th Now ، Wifi 7 تا 2024

WiFi یک استاندارد دائما در حال تحول است و تجدید نظر های بعدی در حال حاضر روی درهای ما است. بنابراین Wifi 6th (که همچنین بخشی از استاندارد 802 است.11ax) از قبل شروع به ادغام در برخی از دستگاه های عمومی عمومی و Wifi 7 (802.11be ، یا wifi be) قبلاً اشاره کرد ، با نسخه نهایی برای سال 2024 ارائه شده است.

به طور مشخص ، WiFi 6e یک استاندارد WiFi 6 است که از فرکانس های فراتر از 6 گیگاهرتز استفاده می کند ، جایی که WiFi 6 محدود به باند 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز است. گذشته از این نقطه ، ما تمام پیشرفت ها ، پیشرفت ها و نوآوری های انجام شده توسط WiFi 6 “کلاسیک” را می یابیم. به همین دلیل است که WiFi ششم در WiFi 802 استاندارد “ادغام شد.11ax “و از هم تصویب نشده است. تنها مشکل ، در 6 گیگاهرتز ، ششمین Wi-Fi در سینی پرتوهای هرتزیان ، خدمات تعیین شده توسط ماهواره و رادیوآزمایی. Samsung Galaxy S22 Ultra جدید ، که در اوایل سال 2022 منتشر شد ، به عنوان مثال مجهز به آن است. Wi-Fi Alliance تخمین می زند که 20 ٪ هواپیماهای Wi-Fi 6 فروخته شده تا پایان سال با Wi-Fi 6 سازگار خواهند بود. LiveBox 6 همچنین اولین جعبه ای است که با Wi-Fi 6th سازگار است.

در طولانی مدت ، WiFi 7 (یا 802.11be برای پاکسازی ها) باید ظاهر خود را نشان دهد. این پسوند جدید استاندارد WiFi به لطف استفاده از فرکانس های باند در 2.4 گیگاهرتز ، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز ، به عرض های باند به 320 مگاهرتز و پیشرفت های مختلف و پیشرفت های مختلف ، افزایش جریان می یابد. این باید حداکثر سرعت نظری را تقریباً 5 برابر بیشتر از Wi-Fi 6 (46 گیگابیت بر ثانیه در برابر 9.6 گیگابیت بر ثانیه) ارائه دهد. نسخه نهایی استاندارد نباید چراغ روز قبل از سال 2024 را ببیند.

�� شما از Google News استفاده می کنید ? راهنمای تام را به Google News اضافه کنید تا هیچ خبری مهم از سایت ما را از دست ندهید.

Wi-Fi 6: چیست و کدام اپراتورها آن را ارائه می دهند ?

Wi-Fi 6 ، آخرین استاندارد اتصال بی سیم که در سال 2019 راه اندازی شد ، سرعت و عملکرد بهتری نسبت به نسخه قبلی ، Wi-Fi 5 ارائه می دهد. بنابراین خبرهای ارائه شده توسط Wi-Fi 6 و کدام جعبه اینترنت برای انتخاب از آن چیست؟ ?

Wi-Fi 6: چه چیزی است و کدام اپراتورها آن را ارائه می دهند؟

François Le Gall – اصلاح شده در 06/30/2023 در ساعت 4:06 بعد از ظهر. خلاصه

 1. Wi-Fi 6: چیست ?
 2. استانداردهای Wi-Fi
 3. مزایای Wi-Fi 6 چیست ?
 4. جعبه های سازگار با Wi-Fi 6 چیست ?

تقاضا برای اتصالات بی سیم رشد نمایی را تجربه می کند. در واقع ، در یک خانه تعداد دستگاه های متصل به اینترنت نیز همچنان افزایش می یابد. تکامل که قرار است استاندارد اتصال بی سیم جدید برآورده شود: Wi-Fi 6. یک استاندارد Wi-Fi جدید که در برخی از بهترین جعبه های اینترنتی گنجانده شده است.

Wi-Fi 6: چیست ?

WiFi 6 (802.11 AX) آخرین نسل اتصال بی سیم است. در سال 2019 ظاهر شد. این تکامل که موفق به Wi-Fi 5 می شود (802.11 ac) اجازه می دهدافزایش جریان 40 ٪ در مقایسه با استاندارد قبلی ، از سال 2014 موجود است. چه چیزی باعث افزایش نرخ جریان اینترنت در خانه می شود ، عملکرد آن اغلب بسیار پایین تر از ظرفیت های اتصال واقعی است ، همانطور که در تست بدهی ما مشاهده می کنید. این نسل جدید Wi-Fi ، باهوش تر نیز ارائه می دهد بهترین عملکرد از نظر اتصال اما همچنینذخیره انرژی در دستگاه های شما.

استاندارد Wi-Fi 6 40 ٪ جریان را افزایش می دهد و پوشش شبکه Wi-Fi را بهبود می بخشد

استانداردهای Wi-Fi

علاوه بر عملکرد خود ، نسل ششم شبکه بی سیم نیز مترادف با تازگی با ساده سازی نامگذاری آن توسط Wi-Fi Alliance ، انجمن آمریکایی است که دارای مارک Wi-Fi است و تست های صدور گواهینامه را انجام می دهد. تاکنون استانداردهای Wi-Fi با یک سری از شکل 802 بیان شده است.11 و دو حرف. بنابراین ، استاندارد جدید 802.11 تبر Wi-Fi 6 و سلف آن Wi-Fi 802 می شود.11 AC اکنون Wi-Fi 5 نامگذاری شده است. در اینجا یک جدول خلاصه از استانداردهای مختلف Wi-Fi از زمان معرفی آن آورده شده است:

نام Wi-Fi استاندارد Wi-Fi تاریخ انتشار
wi-fi 1 802.11 ب سال 1999
wi-fi 2 802.11 الف سال 1999
wi-fi 3 802.11 گرم 2003
wi-fi 4 802.11 n 2009
wi-fi 5 802.11 درجه 2014
wi-fi 6 802.11 تبر 2019
Wi-Fi 6th 802.11 تبر 2021

خوب برای دانستن: شبکه Wi-Fi به شما امکان می دهد چندین دستگاه (رایانه ، تلفن هوشمند ، چاپگر شبکه ، رایانه لوحی و غیره) را بدون بی سیم به اینترنت وصل کنید. بسیار کاربردی ، این فناوری از امواج رادیویی برای انتشار اطلاعات در اینترنت و اتصال تمام تجهیزات سازگار با اینترنت استفاده می کند.

هنگامی که از طریق رایانه خود که به شبکه Wi-Fi متصل است در اینترنت جستجو می کنید ، آداپتور شبکه بی سیم رایانه شما اطلاعات را به یک سیگنال رادیویی تبدیل می کند. سپس این سیگنال به لطف آنتن Wi-Fi ، جعبه اینترنت شما منتقل می شود. وی سپس سیگنال رادیویی رسید را رمزگشایی می کند و اطلاعات درخواست شده را از طریق اتصال اترنت خود به اینترنت ارسال می کند.

با این حال ، حتی اگر امواج Wi -Fi توانایی انتقال اطلاعات را به سرعت فزاینده ای مهم داشته باشند ، به لطف تکامل استانداردها ، این حالت اتصال هنوز از نظر دامنه محدود است ، یعنی اینکه می گویند در یک بخش پوشش. نسخه جدید Wi-Fi 6 از جمله موارد دیگر پیشرفت هایی را در این جنبه به ارمغان می آورد !

خانوادگی

مزایای Wi-Fi 6 چیست ?

استاندارد جدید Wi-Fi 6 ابتدا امکان بهبود قابل توجهی در جریان را فراهم می کند. این آخرین تکامل استاندارد Wi-Fi دارای یک است حداکثر جریان اتصال 10 گیگابایت در ثانیه. به طور خاص ، Wi-Fi 6 به لطف انتقال داده بالاتر و پردازنده های قدرتمندتر ، 40 ٪ افزایش در مقایسه با سلف خود را امکان پذیر می کند. در عمل ، هیچ کس از چنین اجراها بهره نمی برد. با این حال ، میانگین سرعت اتصالات با این استاندارد به خوبی تقویت می شود.

این نسل جدید شبکه بی سیم همچنین دارای ظرفیت مدیریت بهینه شده از شبکه های Wi-Fi احتقان شده است. به لطف انجمن فن آوری های OFDMA و MU-MIMO ، Wi-Fi 6 کارآمدتر است و جریان توسط 4 در مناطق متراکم ضرب می شود ، جایی که بسیاری از دستگاه ها به هم وصل می شوند (مانند فرودگاه ها ، مراکز خرید ، مراکز خرید . ). با نسخه های فعلی ، شبکه Wi-Fi در واقع در مکان های عمومی بسیار کند است ، هنگامی که بسیاری از دستگاه ها به هم وصل می شوند و این به دلیل احتقان است.

فن آوری اودما (تقسیم فرکانس متعامد دسترسی چندگانه) به شما امکان می دهد کانال Wi-Fi را هنگام برقراری ارتباط با چندین دستگاه تقسیم کنید. فن آوری موم-میلو . به طور خلاصه ، Wi-Fi 6 می تواند تعداد زیادی از دستگاه های متصل را همزمان بدون کند کردن عملکرد مدیریت کنید.

مزیت دیگر ، Wi-Fi 6 نیز با افزایش عمر باتری دستگاه های متصل ، اکولوژیکی تر است. این استاندارد جدید در واقع استقلال دستگاه های متصل (تلفن هوشمند ، تبلت و غیره) را به لطف عملکرد زمان بیداری هدف (TWT) بهبود می بخشد. به طور مشخص ، این Wi-Fi هوشمند به شما امکان می دهد هنگام قرار دادن Wi-Fi خود را در حالت آماده به کار ، به دستگاه های خود نشان دهید تا باتری خود را ذخیره کنید.

جدا از سرعت سریعتر در مقایسه با استاندارد Wi-Fi 5 ، نسل جدید شبکه بی سیم ، Wi-Fi 6 همچنین اثربخشی و ظرفیت اتصال را بهبود می بخشد. علاوه بر این ، تفاوت در Wi-Fi 6 در مقایسه با استاندارد قبلی نیز در محدوده حداکثر دومی پخش می شود ، زیرا استفاده از باند 2.4 گیگاهرتز را بهینه می کند. نتیجه: با Wi-Fi 6 ، وجود دارد بهترین پوشش Wi-Fi از محل (35 متر).

خوب است بدانید: برای بهره مندی از مزایای این استاندارد جدید ، لازم است یک دستگاه سازگار با Wi-Fi 6 داشته باشید . این مورد ، به دور از آن ، از همه تلفن های هوشمند ، تبلت ها و سایر رایانه ها نیست.

سرانجام ، بیایید با دقت مهم به پایان برسیم: از سال 2021 ، Wi-Fi 6 تکامل را باورود Wi-Fi 6th. این یک Wi-Fi سه باند است ، زیرا باند فرکانس 6 گیگاهرتز به دو باند موجود در حال حاضر (2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز) اضافه شده است. نتیجه ، جریان و پوشش Wi-Fi حتی بهتر است.

جعبه های سازگار با Wi-Fi 6 چیست ?

در سال 2019 راه اندازی شد ، Wi-Fi 6 Standard اکنون برای عموم مردم گسترده است. دستگاه های بیشتر و بیشتر اکنون با این فناوری جدید شبکه بی سیم در دسترس هستند.

در واقع ، مودم بسیاری از جعبه های اینترنتی با استاندارد Wi-Fi 6 سازگار است:

 • SFR Box 8 با SFR Power و SFR Premium پیشنهادات
 • فیبر Bbox Wi-Fi 6 ، که مجهز به پیشنهاد Bbox Ultym است
 • Wi-Fi 6 از Bbox باید
 • Livebox 5 Orange IS همچنین Wi-Fi 6 سازگار است وقتی که با تکرار Wi-Fi 6 همراه است که در پیشنهاد LiveBox UP وجود دارد
 • Orange LiveBox 6 که با پیشنهاد جدید LiveBox Max Orange در دسترس است.
 • سرور POP Freebox
 • سرور Delta Freebox
 • مودم جعبه قرمز (اختیاری)

لیست جعبه های اینترنتی سازگار با Wi-Fi 6:

 • قدرت فیبر SFR
 • فیبر حق بیمه SFR
 • فیبر جعبه قرمز
 • فیبر Bbox Ultym
 • Fiber LiveBox Up
 • فیبر LiveBox Max
 • پاپ آزاد
 • فیبر دلتا آزاد
 • BBOX باید

دقت مهم: Delta Freebox ، فیبر Bbox Ultym و فیبر LiveBox Max نیز با Wi-Fi 6E سازگار هستند.

Wi-Fi 6 جریان Wi-Fi را افزایش می دهد ، تعداد بیشتری از دستگاه ها را به طور همزمان مدیریت می کند و پوشش خانه شما را بهبود می بخشد.

این اطلاعات را با کلیک بر روی اینجا به اشتراک بگذارید

این پرونده ها همچنین ممکن است به شما علاقه مند شوند:

 • Wi-Fi 7: همه چیز در مورد نسل بعدی شبکه بی سیم
 • Wi-Fi Repeater: یک راه حل مؤثر برای بهبود اتصال به اینترنت آن
 • Wi-Fi ششم: درک همه چیز به قهرمان شبکه بی سیم بدهی
 • 8 نکته برای بهبود اتصال Wi-Fi
 • نحوه تغییر رمز عبور Wi-Fi جعبه اینترنت خود ?
 • Wi-Fi خوب یا بد: چگونه قدرت سیگنال Wi-Fi خود را اندازه گیری کنیم ?
 • نحوه برش یا غیرفعال کردن Wi-Fi در جعبه اینترنت آن ?
 • نحوه ایجاد یک شبکه Wi-Fi مهمان ?
 • نحوه انتخاب بهترین کانال WiFi ?