8 بهترین گزینه YouTube برای سازندگان و مارک های ویدئویی | Hackennoon ، Peertube ، جایگزینی برای YouTube – نوآوری آموزشی

Peertube ، جایگزینی برای YouTube

از طرف دیگر ، Peertube از طریق طراحی منحصر به فرد خود ، که مبتنی بر مفاهیم کلیدی است ، از سیستم عامل های دیگر ایستادگی خواهد کرد.

8 بهترین گزینه YouTube برای سازندگان و مارک های ویدئویی

پیکان TLDT

YouTube همیشه دنیای سرگرمی را هدایت می کند و این پرکاربردترین پلت فرم جریان است. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما به عنوان یک خالق ، شما باید در آنجا طولانی تر بمانید ، حتی اگر این هدف را انجام ندهد. در سالهای اخیر ، YouTube برای سازندگان بسیار مفید نبوده و محدودتر شده است.

تصویر برجسته - 8 بهترین گزینه YouTube برای سازندگان و مارک های ویدئویی

@ vigneshcontus

وینش

توسط vignesh @ vigneshcontus. شرح. Vignesh – ایجاد استراتژی های بازاریابی برای محصولات ، برندسازی آنها و موقعیت یابی در بازار.

هر آنچه برای خراش دادن در مقیاس نیاز دارید

Peertube ، جایگزینی برای YouTube

Peertube یک سرویس پخش ویدیویی جایگزین در YouTube است.

مطابق با YouTube ، Viméo ، Dailymotion ، Twitch و سایر افراد دیگر ، Peertube به شما امکان می دهد تا فیلم های آنلاین را میزبانی کنید و پخش های زنده را انجام دهید.

از طرف دیگر ، Peertube از طریق طراحی منحصر به فرد خود ، که مبتنی بر مفاهیم کلیدی است ، از سیستم عامل های دیگر ایستادگی خواهد کرد.

عدم تمرکز

Peertube یک سرویس متمرکز نیست ، یک نهاد منحصر به فرد وجود ندارد که خدمات را انحصار دهد و کاربران را مجبور به استفاده از آن از طریق منشور خود کند.

اشخاص مختلف می توانند سرویس Peertube خود را نصب کرده و آن را (یا نه) به عموم مردم ارائه دهند. این اصل عدم تمرکز است.

این اصل بسیار شبیه به پیام های الکترونیکی است. ما می توانیم یک آدرس ایمیل در تأمین کنندگان مختلف مانند Gmail ، Outlook یا Tutanota یا Proton ایجاد کنیم. اگر رابط بین Gmail و Tutanota تغییر کند ، سرویس پس زمینه یکسان است: مبادله ایمیل ها. حتی می توانید سرویس پست الکترونیکی خود را خودتان ، در رایانه یا سرور اجاره ای بصورت آنلاین قرار دهید.

عملکرد Peertube مشابه است. ما می توانیم پلت فرم Peertube خودمان را در خانه نصب کنیم تا بتوانیم فیلم ها را با خانواده و دوستان نزدیک در آن قرار دهیم و تماشا کنیم ، یا می توانیم در یکی از سیستم عامل های موجود Peertube ثبت نام کنیم. انتخاب برای ما رایگان است.

همسالان به همسالان

Peertube مبتنی بر مفهوم دیگری است که به عدم تمرکزش مرتبط است: همسالان همسایه.

برای درک این موضوع ، ما باید روی مشکلی که این مفهوم تمایل به حل آن دارد تمرکز کنیم.

وقتی یک فیلم را تماشا می کنیم ، به طور موقت در رایانه ما بارگیری می شود (این اصل جریان ، بارگیری موقت ویدیو است که قطعات آن با گذشت زمان خود تخریب است). برای اینکه بتوانیم آن را بارگیری کنیم ، از پلتفرمی که ویدیو را ارائه می دهد برای ارسال آن برای ما می پرسیم. بنابراین این نیاز به استفاده از پهنای باند – فضای موجود در لوله هایی که باعث انتقال داده ها می شود -. با این حال ، پهنای باند از نظر جسمی با ظرفیت این لوله های معروف محدود است. برای جلوگیری از سوءاستفاده ها ، پهنای باند هزینه ای دارد ، این امکان را به شما می دهد تا جریان را کنترل کنید: اگر می خواهید از پهنای باند زیادی استفاده کنید ، به عنوان بستری که محتوا را در اینترنت ارائه می دهد ، ما باید به عزیز پرداخت کنیم.

در اینجا ما می بینیم که مشکل شکل می گیرد: انتقال یک فیلم در اینترنت با استفاده از پهنای باند زیادی نیاز دارد.
هنگامی که فقط چند کاربر هستند که این کار را همزمان انجام می دهند ، به ویژه مشکلی ایجاد نمی شود ، اما اگر بسیاری از افراد به دنبال تماشای فیلم های ما در همان زمان هستند ، پس خودمان را به سرعت می یابیم ، با پهنای باند برتر ما محدود خواهیم شد ، یا باید برای کنار آمدن با هجوم ، خیلی * عزیز بپردازیم. به همین دلیل است که در پایان ، تعداد کمی از سیستم عامل های متمرکز برای پخش فیلم وجود دارند: به پول زیادی نیاز دارد. اینجاست که مفهوم همسالان به همسالان مداخله می کند.

وقتی ویدئویی را در Peertube تماشا می کنیم ، از این پلتفرم می خواهیم که ویدیو را برای ما ارسال کند. با این حال ، اگر این پلتفرم تشخیص دهد که سایر کاربران در حال تماشای همان فیلم هستند و ما قبلاً قطعات مورد علاقه ما را بارگیری کرده ایم ، پس این کاربران دیگر هستند که به طور خودکار ما را به ما ارسال می کنند. اگر سایر کاربران برای ارسال آنها به ما خیلی آهسته باشند ، این پلتفرم فقط این فیلم را برای ما ارسال می کند.

این مفهوم به نهادهای کوچک (یک فرد ، یک خانواده ، یک انجمن ، یک تجارت کوچک ، یک جامعه و غیره اجازه می دهد.) برای اینکه بتوانند فیلم های خود را با هزینه کمتری میزبانی کنند.

فدراسیون

بنابراین ، دو مفهوم اول به ما این امکان را می دهد تا ایده اصلی Peertube را ترسیم کنیم: امکان پذیر است.

با این حال ، خود میزبانی اغلب باعث خطر انزوا می شود. مانند انجمن های بحث و گفتگو که در اوایل دهه 2000 بسیار محبوب بودند ، توسط خود میزبان ، ما اغلب خودمان را در جوامع کوچک می یابیم ، از خارج بسیار قابل مشاهده نیست. این می تواند یک ویژگی مورد نظر باشد ، اما برخی از نهادها ترجیح می دهند دید داشته باشند ، افراد بیشتری داشته باشند که با فیلم های خود تعامل داشته باشند ، درباره آنها اظهار نظر کنند و غیره.

فدراسیون امکان پاسخگویی به این آرزو را فراهم می کند. در صورت تمایل ، تمام سیستم عامل های Peertube می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. این بدان معناست که ما می توانیم بر روی پلتفرم شخصی خود ، هر دو با فیلم های ارسال شده توسط خانواده ما تعامل داشته باشیم ، بلکه با آن دسته از پخش های موجود در یک پلت فرم دیگر ، ارسال شده توسط Framasoft یا در این فیلمبردار ناشناخته که فیلم های گربه ای بسیار زیبا را ارسال می کند ، تعامل داریم.

فدراسیون این امکان را فراهم می آورد که توسط یکی از دیگران جدا نشود بلکه شبکه عظیمی از سیستم عامل های Peertube ایجاد کند.

فدراسیون

بنابراین Peertube فدراسیون می شود. سیستم عامل های Peertube با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و یک بستر بزرگ غیرمتمرکز ایجاد می کنند.

با این حال ، قدرت فدراسیون در Peertube متوقف نمی شود.
برای چندین سال ، خدمات مختلفی به عنوان گزینه های قوی برای خدمات خصوصی متمرکز که ما می شناسیم (YouTube ، Twitter ، Instagram و غیره) طراحی و بوجود آمده است.

اکثر این سرویس ها تصمیم گرفتند از همان زبان برای ساختن فدراسیون خود استفاده کنند. این انتخاب یک نتیجه قوی دارد: اکثر این خدمات غیرمتمرکز و فدرال می توانند یکی با دیگران تعامل داشته باشند.

به عنوان مثال ، Mastodon ، یک جایگزین غیرمتمرکز و فدرال برای توییتر ، به ما امکان می دهد تا با فیلم های ارسال شده در Peertube مشورت کنیم و با آنها ارتباط برقرار کنیم: ما می توانیم نشان دهیم که ما فیلم را دوست داریم ، نظر می دهیم ، آخرین فیلم های فیلمبردار ما را ترجیح می دهیم که مستقیماً نمایش داده شوند در فید خبری ما ، و غیره.

این مفهوم فدراسیون بین خدمات مختلف جایگزین Fediverse نامیده می شود: انقباض فدراسیون وت کائنات, جهان فدرال.

چگونه Peertube را امتحان کنیم ?

برای امتحان کردن Peertube ، ساده ترین راه رفتن به وب سایت رسمی است که منابع را برای درک اینکه Peertube چیست و چگونه از آن استفاده می کند ، جمع می کند: https: // joinpeertube.org/

صفحه اصلی به درک Peertube کمک خواهد کرد. در منو ، در بالا ، ما سه صفحه دیگر را پیدا خواهیم کرد:

  • محتویات را مرور کنید ، که به ما امکان می دهد از موتور جستجو برای یافتن فیلم های موجود در یکی از سیستم عامل های Peertube استفاده کنیم
  • فیلم ها را منتشر کنید ، که ما را راهنمایی می کند تا یک حساب Peertube را در یکی از سیستم عامل های موجود Peertube (یا ما ، خود را حفظ کنید) ایجاد کنیم.
  • سؤالات متداول ، که به بسیاری از سؤالات ما پاسخ خواهد داد اگر بعد از این سه صفحه اول ما هنوز آنها را داشته باشیم.

نتیجه

Peertube نرم افزاری انقلابی است ، و این امکان را فراهم می آورد تا با حل یک مشکل فنی ، بلکه مهمتر از همه سیاسی ، کنترل بخشی از محیط دیجیتال ما را به دست آورد: چگونه فیلم ها را در خود جای دهیم ، بدون نیاز به فروش کلیه یا ارائه محتوای ما و تجزیه و تحلیل ما رفتار به غول های سرمایه داری دیجیتال.

اگر در مورد عملکرد Peertube هر گونه سؤال یا اظهار نظر دارید ، در نظرات به ما بگویید !

جایگزین سلامتی ، تجربه طب طبیعی

دوران کودکی تنها مرحله ای از پری ناترافتگی است. - جایگزین سلامتی

محدودیت سریع یا کالری متناوب ?

رعایت هر رژیم غذایی برای حفظ کاهش وزن ضروری است. - جایگزین سلامتی

© هانا آسولین /

روزنامه شماره 115

سرمقاله های قدیمی را ببینید

فیتوتراپی در برابر کار بیش از حد - جایگزین سلامتی

فیتوتراپی در برابر کار بیش از حد یک طیف جامعه معاصر ما را تحت الشعاع قرار می دهد: از کار بیش از حد ، یا. +

Snoezelen ، حواس - جایگزین سلامتی

Snoezelen ، مراقبت از حواس رویکرد Snoezelen وسیله ای است که از آن استفاده می کند “. +

Ashwagandha: اثرات درمانی ، اثرات نامطلوب ، دوزها و اقدامات احتیاطی - جایگزین سلامتی

گیلاس زمستانی – پنیر باد:
نگرانی ها. اخیراً آراء TARENT برای هشدار افزایش یافته است. +