فیبر یا ADSL: تفاوت چیست?, فیبر نوری یا ADSL: چه تفاوت هایی بین این فناوری ها?

ADSL یا فیبر: بین فناوری های دسترسی به اینترنت چه تفاوت هایی دارد

Contents

برای پاسخ به این دو موضوع ، فیبر نوری به عنوان یک راه حل حفظ شده است. این فناوری در واقع چندین مزیت را ارائه می دهد ، یعنی یک عملیات نسبتاً ساده و مزایای بیشمار است. نور داشتن بیشترین سرعت گسترش ، فقط بود اثر میرایی را محدود کنید. برای این کار ، کابل های فیبر نوری مشخصات خاصی را رعایت می کنند. حتی در خطوط چند کیلومتری ، کابل های فیبر نوری به شما امکان می دهند پهنای باند عالی و کارآمدترین جریان را حفظ کنید.

ADSL یا فیبر: چه تفاوتی بین این فناوری های اینترنتی و انتخاب کدام ?

شما می خواهید اشتراک اینترنتی را بیرون بیاورید ? ADSL و فیبر نوری دو فناوری دسترسی به اینترنت موجود در خانوارهای فرانسوی در سال 2023 هستند. آنها 90 ٪ از اتصالات اینترنتی ایجاد شده در فرانسه را نشان می دهند. تفاوت بین ADSL و فیبر در عملکرد آنها ، عملکرد آنها ، قیمت آنها یا حالت نصب آنها وجود دارد. Jechange برای شما ADSL و فیبر مقایسه می کند تا آنچه را که آنها را متمایز می کند و در نتیجه بهتر شما را در انتخاب خود راهنمایی می کند.

فیبر یا ADSL

مقایسه فیبر اینترنتی و پیشنهادات ADSL

 • ضروری
 • منADSL و فیبر نوری هر دو هستند فن آوری های اینترنتی که بیشترین تعداد کاربران در فرانسه را متمرکز می کند.
 • اتصال فیبر به 100 برابر سریعتر که در ADSL.
 • پیشرفت استقرار فیبر با افزایش یک میلیون مشترک جدید در هر سه ماه سرگیجه است ، در حالی که ADSL کاهش می یابد.
 • قیمت تبلیغی سال اول اشتراک مشترک در ADSL همان فیبر است. آنجا تفاوت قیمت بین ADSL و فیبر از سال دوم در اکثر پیشنهادات ظاهر می شود.

ADSL یا فیبر: دو فناوری منحصر به فرد

ADSL چیست ?

منADSL (خط مشترکین دیجیتال نامتقارن: خط مشترکین دیجیتال نامتقارن) فناوری است که داده های دیجیتالی بالایی را با استفاده از خطوط تلفن خطوط تلفن منتقل می کند شبکه مس تاریخی, در دهه 1970 در فرانسه مستقر شد. پیشرفت آن در دهه 2000 نقطه عطفی را نشان داد محبوب کردن اینترنت باند پهن در فرانسه, با ضرب جریان ها.

آنجا اتصال ADSL نسبتاً پایدار است ، اگرچه سرعت آن بسته به فاصله بین خانه شما و تلفن مرکزی متفاوت است. فناوری ADSL منوط بهتضعیف خط, این بدان معناست که هرچه کابل مسی طولانی تر باشد ، قدرت بیشتری از دست می دهد ، اتصال مشترکین کم است.

در جریان ADSL قابل دسترسی 50 مگابیت در ثانیه در پذیرایی. میزان و نرخ جریان فرزندان نامتقارن, خیلی نابرابر. در مواجهه با تکامل فوق العاده سریع فیبر ، شبکه مس که از ADSL پشتیبانی می کند ، تا پایان این دهه ناپدید می شود. در ضمن ، ارائه دهندگان اصلی دسترسی ، مانند بویگ, SFR, نارنجی, رایگان, سد یا قرمز SFR, ادامه دادن پیشنهادات اینترنتی ثابت در ADSL.

فیبر نوری چیست ?

آنجا فیبر نوری یک فناوری جدید کاملاً مستقل از شبکه تلفنی است که برخلاف ADSL ، از جفت سیم های مس استفاده نمی کند ، اما از خطوط آن استفاده می کند پسری یا پلاستیک برای اطمینان از انتقال داده در قالب سبک. زیرساخت های منحصر به فرد آن بر خلاف ADSL به امکانات جدید نیاز دارد.

جریان فیبر به طور کلی نوسان می کند بین 300 مگابیت در ثانیه و 8 گیگ بر ثانیه. آن ها هستند متقارن, بنابراین سرعت رو به پایین و مقدار یکسان است. از سرعت بسیار خوب ، حتی عالی, که به شما امکان می دهد در اینترنت گشت و گذار کنید ، فیلم ها را تماشا کنید ، فیلم ها را بارگیری کنید ، سری پخش را تماشا کنید و از بازی های آنلاین بدون تأخیر لذت ببرید.

در طی چند سال ، فیبر تبدیل شده است استاندارد بسیار بالا, حتی رفتن به بیش از ADSL در تعداد اشتراک ها در فرانسه مشخص شده است. همانطور که توسطباسن, تنظیم کننده ارتباطات از راه دور ، در رصدخانه ارتباطات الکترونیکی خود که در سه ماهه اول سال 2022 منتشر شده است, 14.5 میلیون دسترسی به فیبر اپتیک در پایان سال 2021 ، در برابر ثبت شده است 14.4 میلیون دسترسی فعال در ADSL. این کج به ویژه توسطترک مترقی فناوری ADSL توسط اپراتورها ، به نفع فیبر پایان -to -end (ftth) توسط کاربران فرانسوی.

به سمت پایان ADSL و آغاز دوران “همه فیبر” ? به تعویق انداختن اشتراک های ADSL با سرعت بالا در فیبر با سرعت بسیار بالا با پایان برنامه ریزی شده ADSL تا سال 2030. در نتیجه این نقشه راه ، همه خانوارهای فرانسوی باید باشند اتصال به فیبر تا سال 2025.

مقایسه ADSL در مقابل فیبر: تفاوت ها

تفاوت هایی بین ADSL و فیبر وجود دارد که اساساً از این ترتیب هستند:

مقایسه سرعت اتصال: جریان ADSL در مقابل فیبر

فراتر از تفاوت ذاتی بین دو فناوری در عملکرد آنها ، اولین عامل در نظر گرفتن در هنگام صحبت در مورد تفاوت بین ADSL و فیبر است سرعت. این یک واقعیت است: فیبر از نظر ADSL فراتر می رود سرعت اتصال. ارقام در حال گفتن هستند: طبق آزمایشات رسمی انجام شده توسط NPERF ، ADSL به آن رسیده است 50 مگابیت در ثانیه در دریافت داده (70 مگابیت در ثانیه در VDSL) ، در حالی که اکثر جعبه های فیبر جریان فراتر از آن را ارائه می دهند. د ‘1 گیگابایت در ثانیه دانلود ! به طور مشخص, مرور اینترنت در فیبر بسیار سریعتر از ADSL است. برای توجه به آن ، الف تست بدهی ابزاری مناسب برای اندازه گیری عملکرد فیبر و ADSL است و بنابراین تفاوت های آنها و شکافی را که آنها را از هم جدا می کند تأیید می کند.

آیا تفاوت قیمت بین ADSL و فیبر وجود دارد؟ ?

آنجا تفاوت قیمت بین ADSL و فیبر نباید از آن غافل شد ، به خصوص هنگامی که قیمت هنگام انتخاب یک پیشنهاد اینترنتی یک معیار اساسی برای مشتریان است. ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت (ISP) بسته های جعبه ای را با یا بدون تعهد با یک ارائه می دهند قیمت تبلیغاتی سال اول اشتراک، ابونمان. این سال اول اشتراک اینترنت ، آن را به همان چیزی که در یک جعبه فیبر یا جعبه ADSL مشترک شده اید ، پرداخت می کنید. زمان ارتقاء ، برای یک سال ، فیبر به اندازه ADSL اقتصادی و حتی ارزان تر است.

فقط از سال دوم اشتراک شماست که فیبر بیشتر از ADSL هزینه دارد. تفاوت قیمت بین ADSL و فیبر است از 4 تا 5 یورو به طور متوسط. برخی از اپراتورها ، مانند رایگان یا قرمز توسط SFR, با فروش آنها به همان قیمت ، این انتخاب را برای هماهنگی فیبر و پیشنهادات ADSL خود انجام داده اند.

برای توضیح این تفاوت قیمت ، بنابراین فیبر کمی گرانتر از ADSL است ، خوب است که به یاد داشته باشید که فناوری فیبر نوری پیشنهاد به مشتری a سطح بی نظیر عملکرد که بر روی آن ADSL قادر به تراز کردن خود نیست ، چه با توجه به جریان یا ثبات شبکه. بر اساس بودجه که می خواهید اشتراک اینترنت خود را هر ماه و خود اختصاص دهید نیاز دارد از نظر اتصال به اینترنت ، نکته مهم این است که وقت بگذارید پیشنهادات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید اپراتورها ، هم در ADSL و هم در فیبر.

ADSL در مقابل فیبر: اختلاف قیمت پس از سال اول ارتقاء

اینترنت قیمت ADSL پس از تبلیغ فیبر بعد از تبلیغ جایزه دلتا
ADSL در مقابل فیبر
جعبه زنده نارنجی 38.99 یورو/ماه 42.99 یورو در ماه فیبر: 4 € + Cher
bbox fit bouygues 27.99 یورو/ماه 31.99 یورو/ماه فیبر: 4 € + Cher
جعبه 20.99 یورو در ماه 30.99 یورو/ماه فیبر: 10 € + Cher
جعبه قرمز (قرمز توسط SFR) 18.99 یورو/ماه 29.99 یورو در ماه فیبر: 11 € + Cher
جعبه استارت SFR 34.99 یورو در ماه 34.99 یورو در ماه بدون تغییر قیمت
Freebox Revolution رایگان 44.99 یورو در ماه 44.99 یورو در ماه بدون تغییر قیمت

انتخاب غیر اکتشافی از پیشنهادات ADSL و فیبر در فرانسه.

تفاوت در ارتباط بین ADSL و فیبر

مننصب مودم ADSL متفاوت ازنصب فیبر از آنجا که فقط در استفاده مجدد از خطوط مس موجود است ، که همیشه برای تهیه تلفن ثابت استفاده شده است. سرانجام ، فقط جعبه را از طریق a به یکی از این خطوط وصل کنید پریز RJ45 سازگار. حضور یک تکنسین ضروری نیست ؛ مشتری می تواند در کل عمل کند خودمانی اتصال مودم به بخش ، کابل ها و آداپتورها توسط اپراتور تهیه می شوند.

از طرف دیگر ، اتصال فیبر متداول ترین ، یعنی می گویند فیبر به خانه (ftth) پیچیده تر است و به تکنسین نیاز به نصب کامل دارد. زیرساخت شبکه فیبر هیچ ارتباطی با شبکه ADSL ندارد. برای اتصال سیگنال فیبر به جعبه مشتری نهایی ، a فیبر نوری لازم است. منمداخله یک تکنسین در این حالت اجباری است. به طور متوسط ​​طول می کشد 3 ساعت. به عبارت ساده ، تکنسین به آنجا می رود نقطه استخر, نصب شده هنگامی که فیبر در شهرداری مشتری مستقر شده است ، یک کابل را که از طریق آن عبور می کند باقی بماند نقطه اتصال نوری واسطه قبل از اتمام مسیر خود به محفظه فیبر.

هزینه های نصب فیبر برخلاف اتصال ADSL ، نصب فیبر باعث می شود هزینه که بسته به اپراتور و حالت اتصال رد شده (هوا یا زیرزمینی) متفاوت است. خوب است بدانید: اپراتور رایگان قیمت را با هزینه خود می گیرد تا آنها به شما بازگردند رایگان.

چگونه بدانید که آیا واجد شرایط فیبر یا ADSL هستید ?

تست واجد شرایط بودن

ADSL یا فیبر ? شما تعجب می کنید که چه فناوری در خانه شما موجود است ? برای بررسی خود واجد شرایط بودن فیبر و/یا ADSL, فقط آن را انجام دهید تست صلاحیت که در زیر نمایش داده می شود:

تست واجد شرایط بودن فیبر یا ADSL ! کدام اشتراک اینترنتی را می توانم در محل اقامت خود مشترک کنم ?
تست ساده ، سریع و رایگان.

فقط وارد خود شوید نشانی, آن را از لیست کشویی انتخاب کرده و روی دکمه کلیک کنید “تست“برای شروع آزمون. اگر با یک کلیک می دانید واجد شرایط فیبر یا نیستند. اگر چنین است و این که شما تاکنون در ADSL در خانه وصل شده اید ، می توانید با خاتمه دادن پیشنهاد ADSL فعلی خود برای تهیه یک پیشنهاد فیبر جدید ، به سرعت اتصال بالاتر و بنابراین به یک تجربه بهینه کاربر در نظر بگیرید.

VDSL ، یک جایگزین خوب برای فیبر ?

اگر واجد شرایط فیبر نیستید ، یک جایگزین خوب است حتی کارآمدتر از ADSL هست VDSL (خط مشترک دیجیتال بسیار پر سرعت: خط انتقال دیجیتال با سرعت بسیار بالا). این فناوری قادر به ارائه یک است جریان بالاتر از ADSL, اغلب به نسخه بهبود یافته ADSL جذب می شود. VDSL یا فیبر, با این حال تفاوت مشخص شده است و این است فیبر که سریعتر از VDSL است. هنگامی که فیبر هنوز در شهر شما موجود نیست ، VDSL راه حلی است که باید در نظر بگیرید.

شما می خواهید اشتراک اینترنتی را بیرون بیاورید ? 01 86 26 53 94

آیا باید به فیبر برویم یا در ADSL بمانیم ?

سؤالاتی که باید از خود بپرسید تا دریابید که آیا رفتن به فیبر یا ماندن در ADSL عاقلانه است عبارتند از: آنچه در اینترنت استفاده می کنید و عادات شما چیست. اگر کاربر هستید بسیار مرتبط به اینترنت چه کسی به جریان قدرتمند برای اینکه پهنای باند را با پخش ویدیو اشباع نکنید ، بازی های چند نفره آنلاین یا یک وضعیت حرفه ای که نیاز به کار از راه دور دارد ، فیبر توصیه می شود. اما اگر استفاده شما بیشتر است گاه, که از یک جریان خوشمزه و این که شما به خصوص برای کارهای خلاصه مانند مشورت با ایمیل های خود یا به سادگی در Google ، به شبکه گشت و گذار می کنید ، ADSL می تواند به راحتی از این نوع فعالیت ها پشتیبانی کند و ارتباط کافی را برای شما فراهم کند. توجه: کاربرانی که در آن زندگی می کنند مناطقی که هنوز فیبر مستقر نشده است چاره ای ندارند: آنها باید در ADSL بمانید در حالی که منتظر اتصال فیبر محله یا دهکده خود هستند. ADSL علاوه بر این در دسترس است از فیبر در مناطق روستایی ، با بهره گیری از گسترش ناقص فیبر در سراسر قلمرو. و البته، جعبه 4G وت اینترنت توسط ماهواره گزینه های دیگر ممکن است در مورد عدم صلاحیت فیبر.

اگر محل اقامت من به فیبر وصل شود ، می توانم ADSL را نگه دارم یا داشته باشم ?
اگر خانه شما واجد شرایط فیبر است اما می خواهید اشتراک ADSL خود را حفظ کنید ، 100 ٪ در حق خود برای امتناع از فیبر هستید. اگر حرکت می کنید یا تصمیم به تغییر پیشنهاد خود دارید ، بین این دو فناوری چاره ای ندارید و فیبر در محل اقامت واجد شرایط برای فیبر رایگان ، نارنجی یا SFR اجباری است (به جز Bouygues که به شما امکان می دهد با وجود صلاحیت فیبر خود ، پیشنهاد ADSL را تهیه کنید).

مقایسه پیشنهادات ADSL و فیبر

 • در حداکثر نرخ جریان خسارت
 • پانل خدمات گنجانده شده (با یا بدون تلویزیون به ویژه)
 • در قیمت اشتراک
 • منتعهد, اگر پیشنهاد شما را برای مدت معینی مرتکب می شود یا نه

SFR ، Bouygues ، نارنجی ، رایگان, بلکه اپراتورهای کم هزینه مانند قرمز توسط SFR وت سد, پیشنهادات ارائه شده بازی دوگانه, بازی سه گانه و حتی بازی چهار گانه, یا خدمات مختلفی که به دنبال متناسب با بیشترین تعداد هستند. هنگامی که واجد شرایط بودن فیبر شما تأیید شد ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که یک پیشنهاد اینترنتی مشترک کنید با جعبه فیبر. ما مقایسه کننده jchange می تواند به شما کمک کند: این لیست تبلیغات فعلی اینترنت را لیست می کند و پیشنهادات را مقایسه می کند بهترین اپراتورهای اینترنتی از لحظه.

در اینجا یک مرور کلی از پیشنهادات فیبر و ADSL که در حال حاضر با توجه به صلاحیت هر یک در بازار موجود است. جعبه اینترنتی ارزان ، میانه و بالا. پیشنهادات متنوع است !

ADSL یا فیبر: بین فناوری های دسترسی به اینترنت چه تفاوت هایی دارد ?

thd برای جایگزینی باند پهن

در سال 1996 ، فقط 100000 خانه دارای اینترنت بودند. این شماره دارد بیش از پنج سالگی فقط در 2 سال برای رسیدن به نیم میلیون در طول سال 1998. دموکراتیک سازی دسترسی به اینترنت سریعترین بوده است ، به حدی که اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره است. دو فناوری نیز تا حد زیادی برای اطمینان از ارتباط کانونهای فرانسوی به اینترنت وجود دارد.

دو فناوری پرچمدار برای بهره مندی از اینترنت از طریق شبکه ثابت عبارتند از:

 • DSL ، که بین ADSL و VDSL متمایز است
 • فیبر نوری ، که بسته به محل اقامت در چندین انتها نیز موجود است.

تفاوت بین ADSL و فیبر

تفاوت های فنی بین ADSL و فیبر نوری.

رایج ترین فناوری دسترسی به اینترنت امروز هنوز XDSL است. این فناوری را می توان به دو مورد از هم جدا کرد: ADSL و VDSL. عملکرد این دو مشابه است اما اختلافات وجود دارد و عواقب آنها قابل توجه است. مهمترین شکاف بدهی است که می توان آن را مشاهده کرد. با میانگین یک سقف 20 مگابیت در ثانیه برای ADSL, تفاوت آن با فناوری XDSL دوم است. در واقع پتانسیل است 70 MBit/s با VDSL.

همچنین توجه داشته باشید که فیبر نوری از طریق عملکرد بسیار بالاتر متمایز می شود. جریان نظری در واقع 1 گیگابایت در ثانیه برای بسیاری از پیشنهادات است. این بیش از 10 بار پتانسیل ADSL را نشان می دهد.

ADSL ، فناوری هنوز هم تا حد زیادی نشان داده شده است ?

در دسامبر سال 2019 ، تقریباً 18.8 میلیون مسکن هنوز از طریق ADSL از دسترسی به اینترنت بهره مند شدند (در مقایسه با 22.3 میلیون در مدت مشابه سال 2016). این کاهش مسکن که از طریق اینترنت از طریق باند پهن (3.5 میلیون کمتر) به ویژه با افزایش سهم مسکن واجد شرایط برای سرعت بسیار بالا توضیح داده می شود. دومی در واقع در پایان سال 2019 ، بیش از 10.6 میلیون مسکن واجد شرایط THD را تجربه می کنند. اگر به نظر می رسد ADSL زمان خود را داشته است ، بنابراین واضح است که فناوری ارائه شده با پهنای باند هنوز آینده ای روشن دارد.

XDSL Type Technologies: چگونه کار می کند ?

اصل اساسی عملکرد ADSL و VDSL به تنهایی غالب واضح و سریع این فناوری را توضیح می دهد. دارایی اصلی XDSL در واقع این استهیچ خطی برای ساخت وجود نداشت, حلقه های مس از خطوط تلفنی Telecom France برای توسعه شبکه XDSL استفاده می شود. این یک نکته تعیین کننده است که سرعت آن را توضیح می دهد که شبکه اینترنتی ثابت با سرعت بالا توسعه یافته است. با جزئیات بیشتر در مورد عملکرد این فناوری های باند پهن برگردید.

ADSL ، فناوری برای دسترسی به اینترنت پر سرعت

برای ADSL ، اصل عملیاتی نسبتاً ساده است. این شبکه از زیرساخت های موجود در محل ، یعنی حلقه های مس مس استفاده می کند. امواج که اطلاعات را منتقل می کنند در امتداد خط کابل با توجه به محدوده فرکانس خاص گردش می کنند. با این حال ، ارتباطات تلفنی فقط از بخش کوچکی از این محدوده فرکانس استفاده می کند. در این حالت ، این پایین ترین قسمت است. بنابراین ، بالاترین فرکانس ها می تواند برای انتقال سایر اطلاعات استفاده شود. به همین دلیل لازم است با این اتصال فیلتر ADSL داشته باشید.

آنچه باید در مورد فیلتر ADSL برای پیشنهادات باند پهن شناخته شود ?

 • فیلتر اطلاعات تلفنی را از اطلاعات مربوط به اینترنت جدا می کند.
 • فیلتر ADSL قرار بود مستقیماً روی سوکت تلفن قرار گیرد و اکنون خودشان در جعبه ها ادغام شده اند.

Filtra ADSL به شما امکان می دهد داده های تلفنی را از اطلاعات اینترنتی جدا کنید. این سیستم امکان انتقال بسیاری از انواع داده ها را فراهم کرده است. با تشکر از ADSL, دیجیتال به ویژه در مقیاس بسیار بزرگتر به دست آورده است و خود را در بسیاری از محل های اسکان ضروری ادعا کرده است.

برخی از عواقب ظهور باند پهن:

 • منسوخ آنتن های تلویزیونی قدیمی ؛
 • استفاده از تلویزیون و همچنین تلفنی از طریق اینترنت.

ورود فیبر نوری فقط امروز از این پدیده حمایت می کند. ADSL با عملکرد آن و اصل فناوری ، از اثر میرایی رنج می برد. این بدان معنی است که از یک طرف ، جریان لزوماً تحت پوشش قرار می گیرد و از طرف دیگر, از طریق خط کاهش می یابد. توجه داشته باشید که انواع امواج بیشتر در معرض تأثیر میرایی قرار می گیرند. برای محدود کردن این پدیده, ADSL چندین بار کامل شده است. بنابراین ADSL2+متولد شدند ، سپس VDSL.

اتصال ADSL

همچنین بهترین جعبه های اینترنتی باند پهن را از طریق ADSL بخوانید

VDSL: انتقال به سرعت بسیار بالا

در حالی که با پیشرفت های مختلفی که از آن از ADSL استفاده می کرد ، در نسخه ADSL2 خود ، نمی تواند بیش از 20 MBITS/S ارائه دهد, VDSL وضعیت را تغییر داده است. امروز ، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی در کلیه پیشنهادات ADSL خود برای اسکان واجد شرایط ، کاهش VDSL را ارائه می دهند. این فقط به این دلیل امکان پذیر است فناوری اساسی یکسان است : حلقه های مس.

این نسخه ADSL بهبود یافته باعث شده است:

 • در ابتدا ، حداکثر 50 مگابایت در ثانیه جریان می یابد
 • امروز ، پتانسیل 70 تا 80 مگابیت در ثانیه اعلام شده توسط ISPS ، برای حداکثر جریان نظری 100 مگابیت در ثانیه.

برای استفاده ، VDSL نیاز به حضور توزیع کننده نصب شده در پایه شبکه مورد استفاده و همچنین مودم متصل به هر سوکت تلفنی است که از طریق سوکت RJ45 استفاده می شود ، همچنین به آن سوکت اترنت نیز گفته می شود.

اگر VDSL پیشرفت بسیار آشکاری در ADSL باشد, استفاده از آن هنوز هم محدود به استفاده از کاربردهایی است که در سالهای اخیر توسعه یافته است. این بیشتر از همه در مورد پدیده میرایی ، اگر محو شود ، واقعی است. برای لذت بردن از پتانسیل کامل خطوط VDSL ، بنابراین ضروری استکمتر از فاصله مشخصی از DSLAM باشد.

چه چیزی باید در مورد DSLAM بدانید:

 • این نصب است که به خطوط تلفن اجازه می دهد تا خدمات دسترسی به اینترنت را ارائه دهند
 • این نصب ISP را پیوند می دهد و خطوط مختلف به آن وصل می شوند
 • با نسخه اول VDSL ؛ شما باید کمتر از 1 کیلومتر از DSLAM باشید
 • با VDSL2 ، تا 3.5 کیلومتر از DSLAM فاصله دارد که کیفیت اتصال را می توان تقویت کرد

اگر مسافتی که افزایش جریان به سه کیلومتر رسیده است ، همیشه در دو کیلومتر اول است که تفاوت بین VDSL2 و ADSL2+ واضح ترین و جالب ترین است. برای دسترسی به سرعت بسیار بالا فقط برای تعداد محدودی از مشترکین کافی است.

تست بدهی اینترنت

همچنین برای ارزیابی کیفیت خط اینترنت آن ، یک آزمایش بدهی را انجام دهید

فیبر نوری و دموکراتیک سازی با سرعت بسیار بالا

همانطور که در بالا ذکر شد ، استقرار شبکه ADSL و VDSL به دلیل استفاده از حلقه های محلی و خطوط مس نسبتاً سریع بود. با این حال ، برای استقرار فیبر نوری متفاوت است ، که سایت حیرت انگیز آن نمی تواند در یک شبکه موجود موجود باشد. قبل از اینکه بیشتر به فناوری اجازه دسترسی به سرعت بسیار بالا را داشته باشید ، توصیه می شود که روی ویژگی های آن بپردازید.

وقتی سرعت بسیار زیاد می شود ، باید بدانید:

 • این نامگذاری محدود به اتصالات بیشتر از 30 مگابایت در ثانیه است
 • این آستانه توسط بسیاری از سازمان های اروپایی و همچنین ARCEP ، مرجع مرجع از راه دور در فرانسه تنظیم شده است.

برنامه فرانسه با سرعت بسیار بالا

امروز ، برنامه بسیار پر سرعت با هدف دموکراتیک کردن THD تا حد امکان در سراسر کشور. هدف این است که سرعت بسیار بالایی را برای همه در دسترس قرار دهیم توسط افق 2022. برای این کار ، VDSL یک فناوری در دسترس است. با این حال ، محدودیت آن نیاز به فناوری دیگری دارد: فیبر نوری. همچنین توجه داشته باشید که ، با توجه به بزرگی کار ، از شبکه های تلفن همراه نیز استفاده می شود ، به ویژه از طریق جعبه های 4G اپراتورها.

فیبر نوری: یک فناوری جدید برای جایگزینی فرهای مس

حداقل یک نکته مشترک بین فیبر نوری و ADSL وجود دارد. این دو فناوری از امواج پخش شده در کابل ها استفاده می کنند. با این حال ، با فیبر نوری, دیگر هیچ سوالی در استفاده از حلقه های مس وجود ندارد درجا. در مقابل ، ایده ، در نهایت ، جایگزین کردن آنهاست. یکی از مهمترین نقص در حلقه های مس ، اثر میرایی به این معنی است که از طریق خطوط مس امواج در فاصله کمتر و کمتر گسترش می یابند.

برای بهبود اتصالات اینترنتی ، ایده اولیه به شرح زیر است:

 • انتقال امواج سریعتر ؛
 • پدیده میرایی را محدود یا حتی حذف کنید.

برای پاسخ به این دو موضوع ، فیبر نوری به عنوان یک راه حل حفظ شده است. این فناوری در واقع چندین مزیت را ارائه می دهد ، یعنی یک عملیات نسبتاً ساده و مزایای بیشمار است. نور داشتن بیشترین سرعت گسترش ، فقط بود اثر میرایی را محدود کنید. برای این کار ، کابل های فیبر نوری مشخصات خاصی را رعایت می کنند. حتی در خطوط چند کیلومتری ، کابل های فیبر نوری به شما امکان می دهند پهنای باند عالی و کارآمدترین جریان را حفظ کنید.

ساخت کابل شامل مراحل بسیاری برای محافظت از قلب آن است که انتقال را تضمین می کند

 • قلب توسط یک غلاف احاطه شده است
 • آیا غلاف حتی توسط یک کابل محافظ نادیده گرفته شده است.

به منظور ارائه ایده ای از اجراهای انجام شده و قابل دستیابی, سوابق بدهی فعلی ، در آزمایشگاه ، و 1 petabits/s. 1 PETA با 1000 تراس مطابقت دارد ، که مطابق با 1000 گیگ است. این مربوط به 125،000 گیگابایت در ثانیه است. برای کاربردهای روزانه ما ، ناگفته نماند که اپراتورهای 1 گیگابایت در ثانیه – 125 مگابایت در ثانیه – بیش از اندازه کافی است. به عنوان یک یادآوری ، 1 بایت 8 بیت ارزش دارد.

استقرار فیبر نوری

استقرار فیبر نوری در فرانسه از طریق برنامه THD فرانسه.

FTTH و FTTB: استقرار فیبر نوری و فیبر کواکسیال به همین ترتیب

به همان روشی که خانواده XDSL Technologies ، فیبر نوری یک اصطلاح نسبتاً عمومی است که واقعیت های مختلف را در بر می گیرد. بسته به روش اتصال فناوری ، اختصارات زیادی برای مراجعه به فیبر نوری وجود دارد. در میان مخفف های مختلف ، دو مخفف رایج ، یعنی ftth و fttb ، هر یک به موقعیت های بسیار متفاوتی مراجعه می کنند.

اتصال ffth یک حالت اتصال به فیبر نوری به خانه, یا فیبر به خانه. امروز فناوری است که بیشترین برجسته توسط اپراتورها است. برای استفاده از آن ، یک تکنسین باید محل اقامت مربوط به محفظه فیبر ساختمان را به هم وصل کند ، یا با محل اقامت همراه باشد. این اتصال در استقرار یک کابل نوری از جعبه مذکور به یک مورد دوم که در محل اقامتگاه قرار گرفته است.

محدودیت قرار دادن جعبه کاهش می یابد ، زیرا می توان پرونده را در مورد محل مورد نظر خود قرار داد. با این حال ، به کابل ها و قرار دادن عملی توجه کنید. توجه داشته باشید که FTTH اجازه می دهد از تمام قدرت فیبر نوری استفاده کنید, و بنابراین بهترین سرعت ، حداکثر 1 گیگ بر ثانیه ، طبق پیشنهادات FAI.

فناوری ای که ما توسط مخفف FTTB تعیین می کنیم یک نوع کمتر محدود کننده برای نصب, بلکه قدرتمند کمتری است. همانطور که از نام آن پیداست ، فیبر به ساختمان ، این فیبر است که در پای ساختمان نصب شده است. این فناوری قبل از دموکراتیک سازی FTTH ، برای اتصال راحت تر محل اقامت استفاده زیادی شده است. با این حال ، جایی که FTTH در دسترس نیست, FTTB توسط برخی از FAI پیشنهاد و مستقر شده است, اگرچه این مورد کمتر و کمتر است.

این بار هیچ مشکلی در استفاده از کابل های نوری برای پیوند محل اقامت و خود شبکه فیبر نوری وجود ندارد. بنابراین ، اغلب مترها پوشانده می شوند, توسط کابل های کواکسیال, یعنی کابل های تلویزیونی و تلفنی. حقیقت, مشکل دوباره میرایی, اما در مقیاس بسیار پایین تر. برای کاربردهای فعلی ، بنابراین FTTB بیش از حد کافی است.

تفاوت در فناوری FTTH و FTTLA

همچنین تفاوت بین فیبر FTTH و FTTLA را بخوانید

ADSL یا فیبر نوری: دسترسی ، قیمت نحوه انتخاب ?

سوال از انتخابی که باید انجام شود واقعاً نیست. اگر محل اقامت واجد شرایط فیبر نوری باشد ، ارائه دهنده دسترسی به اینترنت اجازه نمی دهد ، مگر در موارد خاص ، از فناوری دیگری بهره مند شود. از نظر کاملاً فنی ، فیبر نوری مزیت بودن را ارائه می دهد خیلی سریعتر و پایدار تر. فراتر از اختلافات فنی ، مهمتر از همه مزایای عملی است که باید مشاهده شود.

علاقه یک جعبه اینترنت فیبر نوری در کیفیت جریان و ثبات اتصال. برای کاربر با جعبه VDSL خوب که از قبل دسترسی به سرعت بسیار بالا را تضمین می کند ، فیبر نوری لزوماً مفید نیست. با توجه به دارنده اشتراک ADSL ، داشتن سرعت بسیار بالا می تواند دسترسی به راحتی کاربر به وضوح بالاتر را فراهم کند.

برای یک فرد ، نقطه ترجیح فیبر نوری چیست ?

 • اتصال ADSL به سرعت محدودیت های خود را در حالی که دارای فیبر است ، نشان می دهد ، حتی فناوری امکان دسترسی به جریان های بسیار بالاتر را نیز فراهم می کند
 • عملکرد یک جعبه ADSL همچنین به تعداد دستگاه هایی که به آن وصل می شوند بستگی دارد ، که با فیبر نوری تأثیر کمی یا ناچیزی دارد.

با قدرت بسیار زیاد ، یک شبکه کامل ساخته شده و تجهیزات تولید شده ، پیشنهادات جعبه اینترنت و فیبر نوری می تواند بسیار گرانتر از ADSL آنها در طول باشد. در واقع ، این فقط به ندرت اینگونه است.

تفاوت قیمت بین ADSL و فیبر نوری با توجه به ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت:

 • SFR همچنین دو فناوری را با ADSL از 5 تا 6 € در ماه در مقایسه با فیبر متمایز می کند
 • نارنجی ، مانند SFR ، تفاوت 5 یورو در ماه در فاکتورهای اشتراک خود بین ADSL LiveBox و فیبر نوری ایجاد می کند
 • Bouygues Telecom تفاوت 2 یورو در ماه بین ADSL و اشتراک فیبر نوری آن را نشان می دهد
 • رایگان ، بر خلاف سه ارائه دهنده دسترسی قبلی به اینترنت ، ADSL و فیبر نوری خود را با همان قیمت ارائه می دهد
 • Red by SFR ، که ارزان ترین جعبه های اینترنتی را ارائه می دهد ، فیبر نوری را با 22 یورو یا 7 یورو بیشتر از جعبه قرمز ADSL ارائه می دهد
 • به نظر می رسد SOSH FAI است که بیشترین افزایش را برای پیشنهادات فیبر در مقایسه با ADSL با قیمت گران تر 10 یورو در ماه اعمال می کند.

مشاوره از منکم اهمیتجعبه

قیمت استاندارد ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت عمدتاً پیشنهادات پر سرعت و پر سرعت را متمایز می کند. بین ADSL و فیبر نوری ، گاهی اوقات اختلاف قیمت قابل توجهی یافت می شود. با این حال ، لازم به ذکر است که به طور کلی ، دو فناوری اغلب با همان قیمت هستند. این به ویژه در سال اول قرارداد ، غالباً در معرض ارتقاء است.

علاوه بر این ، فیبر نوری نیز در دسترس است از طریق جعبه های اینترنتی بدون تعهد مدت زمان. پاسخ بنابراین نه: فیبر نوری واقعاً گران تر از ADSL نیست. قیمت های اساسی در واقع می توانند اختلاف قیمت های عظیم را نشان دهند. همانطور که در بالا ذکر شد ، تبلیغات اپراتورها باعث می شود که مجبور نشوند از این اختلاف قیمت رنج ببرند.