ADSL: این فناوری چیست? او چگونه کار می کند?, ADSL چیست? |

ADSL چیست? »

همانطور که “A” نشان می دهد ، ADSL با شخصیت نامتقارن خود از سایر فن آوری های DSL متمایز می شود. این بدان معنی است که وجود دارد تفاوت مهم بین

همه چیز در مورد ADSL

از 28 یا 56 کیلوبیت در ثانیه ، جریان نزولی فوراً به آن منتقل شده است 1 یا 2 مگابیت در ثانیه. و این ، در بسیاری از خانوارها یا حتی بیشتر. بنابراین این امکان دسترسی به محتوای غنی تر مانند فیلم ها ، تلویزیون اینترنتی ، مصرف کنندگان بسیار پهنای باند را فراهم می کند.

اما چگونه به درستی ADSL کار می کند ، و چگونه توضیح دهید تفاوت در جریان گاهی اوقات بین مناطق مختلف آشکار است ? زیرا همیشه به شبکه قدیمی مس قدیمی تلفن بستگی دارد. با این حال ، این فناوری منوط به محدودیت هایی است که باید شناخته شود.

تعریف ADSL

مخفف ADSL عبارت انگلیسی “خط مشترک دیجیتال نامتقارن” یا اتصال دیجیتالی را در خط مشترک جریان نامتقارن پوشش می دهد. داده های دیجیتال ، ارسال یا دریافت شده از موقعیت رایانه خود ، عبور کنید همان شبکه سیمی که تلفن ثابت شما. از طرف دیگر ، آنها از فرکانس های مختلف و بالاتر استفاده می کنند.

خط تلفن کلاسیک ، در واقع ، از باند فرکانس واقع شده بین 300 تا 3400 هرتز استفاده می کند ، اما کابل قادر به حمل و نقل داده است فرکانس های بسیار بالاتر, رفتن به 80 کیلوهرتز: این بخش است که توسط ADSL استفاده می شود ، و به شما امکان می دهد بدون قطع اتصال اینترنت خود تلفن کنید ، یا برعکس. نصب فیلترهای ADSL در هر یک از سوکت های تلفن شما به تجهیزات مختلف شما اجازه می دهد تا فقط سیگنالهایی را که مربوط به آنها است دریافت کند. این از آلودگی جلوگیری می کند.

نصب ADSL فقط نیاز دارد حداقل تشریفات : فقط یک ترمینال سازگار (مانند جعبه اینترنت) را برای شما فراهم کنید ، که سیگنال های آن را به سوئیچ محلی (یا توزیع کننده) در محله شما ارسال می کند. این دومی است ، در پایان مسابقه شبکه مس ، که با بقیه شبکه ارتباط برقرار می کند.

کابل های مختلف در یک پاکت پلاستیکی قرار گرفته است و شبکه مس را تشکیل می دهد. هر یک شامل دو جفت راننده پیچ خورده است. بزرگترین کابل های شبکه می توانند حداکثر 2400 جفت پیچ خورده باشند.

عدم تقارن بین دریافت و انتشار داده ها

همانطور که “A” نشان می دهد ، ADSL با شخصیت نامتقارن خود از سایر فن آوری های DSL متمایز می شود. این بدان معنی است که وجود دارد تفاوت مهم بین

  • جریان سراشیبی (کاربر داده را دریافت می کند)
  • و جریان صعودی (کاربر داده را ارسال می کند).

این یک صرفاً انتخاب فنی, که بسیاری از کشورها به دلایل مختلف طرفداری کرده اند. اول از همه ، یک کاربر متوسط ​​تمایل به مصرف داده های بیشتر از ارسال آن دارد. بنابراین منطقی به نظر می رسد که تعداد بیشتری از فرکانس ها برای این کار رزرو کنید. همچنین ، سیگنال تمایل به از دست دادن کیفیت بیشتری در هنگام ارسال به توزیع کننده به جای اینکه باشد ، از دست می دهد. این با غلظت رو به رشد کابل ها در مسیر سیگنال توضیح داده شده است. این منجر به اختلالات الکترومغناطیسی و پدیده “دیافونی” می شود.

بسته به مورد (فاصله ، قطر کابل. ) ، ADSL می تواند به یک حداکثر جریان سراشیبی نظری 8.192 مگابایت در ثانیه , و یکی حداکثر جریان صعودی نظری 800 کیلوبایت در ثانیه .

فاصله انتقال: متغیری که باید در نظر بگیرد

در پدیده از دست دادن یا تضعیف بزرگترین ضرر شبکه مس است. اگر خانه شما فراتر از فاصله مشخصی از یکی از 15،000 توزیع کننده محلی پراکنده در قلمرو واقع شده باشد ، احتمالاً جریان موجود به طرز چشمگیری کاهش می یابد. به طور کلی ، هرچه طول کابل و قطر آن بیشتر شود ، از دست دادن بیشتر می شود.

برای مثال. برای به دست آوردن عملکرد نزدیک به جریان نظری 2.048 مگابایت در ثانیه ، کابل اگر قطر آن 0.4 میلی متر باشد باید کمتر از 3.6 کیلومتر باشد. اگر قطر 0.5 میلی متر باشد ، فاصله به 4.9 کیلومتر می رود. در هر صورت و حتی برای بزرگترین کابل ها ، فاصله بهینه نیست هرگز از 5 کیلومتر فراتر نمی رود. بنابراین تمایل دارد خانه های واقع در دورافتاده ترین مناطق روستایی ، به دور از توزیع کنندگان ، خانه های واقع در دورافتاده.

سایر فن آوری های DSL

علاوه بر ADSL و ADSL 2+ ، سایر فناوری ها امکان اطمینان از دسترسی با سرعت زیاد به اینترنت را از طریق یک معماری متقارن فراهم می کنند ، یعنی می توان یک جریان برابر و سرعت سراشیبی. این به ویژه در این مورد است HDSL (DSL با نرخ بیت بالا) ، از نظر تاریخی اولین موردی که در سال 1994 ظهور کرده است. او سپس جای خود را داد SDSL (تک جفت DSL) ، که اجازه می دهد تا حداکثر 2.048 مگابایت در ثانیه در فاصله سه کیلومتری جریان داشته باشد. استاندارد جدید HDSL2/HDSL4 سپس آن را جایگزین کرد.

علاوه بر این ، ADSL تنها فناوری نامتقارن نیست. نقل قول بسیار مهم است vdsl2 (DSL نرخ بیت بسیار بالا). دومی به سرعت در فرانسه به عنوان جایگزینی برای اتصال فیبر نوری بسیار گران قیمت توسعه می یابد. به لطف تنظیم خودکار سرعت انتقال ، حداکثر جریان قطره در VDSL2 می تواند به 100 مگابایت در ثانیه برسد. این بلافاصله آن را در بین پیشنهادات بسیار پر سرعت اپراتورهایی که آن را ارائه می دهند قرار می دهد.

ADSL وجود ندارد یا کیفیت پایین: چه کاری انجام شود ?

کیفیت سیگنال ADSL که به شما می رسد بستگی به چندین داده نامشهود ، از جمله به ویژه طول کابل. حتی در صورت داشتن یک سیگنال بسیار ضعیف یا اتصال آهسته ، بسیار نادر است که مدیر شبکه نارنجی (سابق France Telecom) در نظر داشته باشد که کار به روزرسانی را انجام دهد ، که لزوماً دلالت بر اجرای توزیع کننده جدید دارد.

اگر فهمیدید که اتصال تلفنی شما به توزیع کننده از راه دور وصل شده است در حالی که دیگری در مسافت معقول تری قرار دارد ، امکان پذیر است که ساکنان ولسوالی ها را تدوین کنند درخواست مشترک به اپراتور, اما این رویکرد به ندرت با اثرات دنبال می شود.

از ما بپرسید ، ما این کار را برای شما انجام می دهیم !

“ADSL چیست ?»

ADSL مخفف است که به معنی “خط مشترک دیجیتال نامتقارن” است. این فناوری انتقال داده است که از خطوط تلفنی موجود برای دسترسی به اینترنت زیاد استفاده می کند.

ADSL اجازه می دهد تا داده های دیجیتالی با سرعت زیاد در خط تلفن با استفاده از فرکانس هایی که برای تماس های صوتی استفاده نمی شوند منتقل شوند. ADSL “نامتقارن” نامیده می شود زیرا به شما امکان می دهد داده ها را بارگیری کنید (به عنوان مثال ، صفحات وب ، پرونده ها و غیره.) با سرعت بالاتر از سرعت داده داده ها.

ADSL یکی از اولین فناوری هایی بود که سرعت بالایی را در خانه فراهم می کرد و نقش مهمی در توسعه اینترنت اصلی بازی می کرد. اگرچه ADSL تا حد زیادی توسط فیبر نوری در بسیاری از مناطق جایگزین شده است ، اما هنوز هم در مناطق خاصی استفاده می شود که فیبر نوری در دسترس نیست یا برای استقرار بسیار گران است.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که سرعت اتصال ADSL بسته به فاصله بین خط تلفن و تلفن مرکزی و همچنین کیفیت خط تلفن می تواند متفاوت باشد.

خدمات رایگان را انتخاب کنید.کم

آیا مطمئن هستید که اینترنت خود را خیلی گران نمی کنید ?

شبیه سازی کردن

  • در مورد انتخاب.کم
  • اطلاع قانونی
  • منشور برای محافظت از داده های شخصی
  • با ما تماس بگیرید
  • اعلامیه را انتخاب کنید.کم
  • نویسندگان