تست بدهی اینترنت: سرعت فیبر یا ADSL خود را بررسی کنید ، اتصال SpeedTest – جریان اتصال اینترنت خود را آزمایش کنید – ufc -que cheisir

بدهی وای فای

و در آخر ، برای بهبود بدهی اینترنت خود ، می توانید تغییر تأمین کننده اینترنت را نیز در نظر بگیرید. برای به دست آوردن لیست جعبه اینترنت در محل اقامت خود ، یک تست واجد شرایط دریافت کنید. اپراتور دیگر می تواند سرعت بالاتری به شما ارائه دهد. همچنین می توانید در ارائه دهنده دسترسی دیگری مانند فیبر نوری واجد شرایط فناوری سریعتر باشید.

تست بدهی اینترنت

آیا جریان شما به همان سرعت معمول است ? با 1 کلیک سرعت کادر خود را کنترل کنید.

جریان خود را اندازه بگیرید

این آزمایش میزان بارگیری ، سرعت انتقال و زمان تأخیر شما را نشان می دهد.

اپراتورها را مقایسه کنید

پیشنهادات اینترنتی موجود در آدرس خود را کشف و مقایسه کنید.

برای اینکه دریابید حداکثر سرعت اتصال به اینترنت شما چقدر است ، لازم است واجد شرایط بودن خانه خود را آزمایش کنید. با نشان دادن آدرس خود ، بلافاصله بهترین سرعت نظری ارائه شده توسط SFR ، Bouygues Telecom ، رایگان ، نارنجی را می دانید.

چرا تست بدهی ?

اتصال اینترنت شما کند است یا فقط می خواهید بدانید سرعت اتصال واقعی شما چیست ? آزمایش بدهی موجود در سایت Ariase به شما امکان می دهد فوراً سرعت اتصال اینترنت خود را در خانه اندازه گیری کنید. این SpeedTest هر آنچه را که برای اتصال به اینترنت شما استفاده می شود ، یعنی ADSL ، فیبر نوری ، کابل یا 4G و 5G کار می کند.

هرچه روند نزولی شما بیشتر باشد ، اتصال اینترنتی شما کارآمدتر است. این سرعت پهنای باند شماست که زمان لازم برای بارگیری و ارسال داده ها را در اینترنت تعیین می کند.

تست سرعت چگونه کار می کند ?

سرعت در چند ثانیه جریان پهنای باند شما را هرچه نوع ADSL ، VDSL2 ، فیبر نوری ، کابل ، ماهواره یا اتصال هرتزینز محاسبه می کند ، محاسبه می کند. این تست بدهی موجود در سایت Ariase به شما امکان می دهد سرعت اتصال خود را از سرور NPERF اندازه گیری کنید. در فرانسه ، NPERF دارای ده ها سرور است که در مجموع بیش از 200 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند.

بدهی پذیرش (بارگیری) به لطف بارگیری یک پرونده به مدت 10 ثانیه اندازه گیری می شود و برعکس برای محاسبه سرعت جریان (بارگذاری). این تست سرعت همچنین زمان تأخیر بین رایانه و سرور را محاسبه می کند.

نحوه بهینه سازی تست جریان ?

به منظور انجام آزمایش بدهی در بهترین شرایط و به دست آوردن اندازه گیری دقیق سرعت اتصال خود ، در اینجا نکاتی برای دنبال کردن وجود دارد:

  1. بارگیری های فعلی را در تمام تجهیزات متصل خود متوقف کنید,
  2. رمزگذار تلویزیون خود را خاموش کنید,
  3. اتصال سیمی بین رایانه و جعبه خود را ترجیح دهید (از طریق کابل اترنت به جای Wi-Fi),
  4. تمام زبانه های مرورگر اینترنت خود را ببندید (به جز آن از SpeedTest !).

کیفیت اتصال Wi-Fi خود را آزمایش کنید

بیشتر و بیشتر کاربران اینترنت از طریق لپ تاپ ، تلفن هوشمند ، رایانه لوحی یا کنسول به اینترنت Wi-Fi خود وصل می شوند. برای بررسی اینکه شبکه بی سیم شما سریع و کارآمد است ، جریان خود را در حالت Wi-Fi آزمایش کنید. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که سرعت شبکه Wi-Fi شما با سرعت نظری اشتراک جعبه شما سازگار است ، نتیجه را با یک سرعت سیمی مقایسه کنید.

چرا وقتی یک تست Wi-Fi انجام می دهم ، جریان من کندتر است ?

اگر سرعت سریع شما از تجهیزات متصل به کابل به جای Wi-Fi ساخته شود ، اتصال به اینترنت شما همیشه سریعتر خواهد بود. به دلیل اختلال ، موانع ، مسافت یا حتی از بین رفتن سیگنال رادیویی ، شبکه بی سیم شما کارآمدتر است.

ما به کاربران اینترنت توصیه می کنیم که جریان سیمی خود را آزمایش کنند تا سرعت اتصال آنها را بررسی کنند. با آزمایش در Wi-Fi پس از تجهیزات دیگری مانند تلفن هوشمند یا لپ تاپ ، می توانید افت جریان اینترنت را به دلیل اتصال Wi-Fi خود ارزیابی کنید.

جریان جعبه فیبر ، ADSL و 4G چیست؟ ?

سرعت اتصال به اینترنت هم به نوع اتصال خانه شما و هم به اشتراک اینترنت شما بستگی دارد:

  • فیبر نوری : بین 300 مگابایت در ثانیه و 8 گیگابایت بر ثانیه برای بارگیری و بین 300 تا 1 گیگابایت در ثانیه در انتقال.
  • ADSL / VDSL : بین 1 تا 95 مگابایت در ثانیه در بارگیری و بین 1 تا 30 مگابایت در ثانیه در بارگذاری.
  • جعبه 4G : بین 10 تا 100 مگابایت در ثانیه و بین 5 تا 50 مگابایت در ثانیه پخش.

مگابیت ها و گیگ ها چیست ?

وقتی در مورد مگابیت ها صحبت می کنیم ، این مربوط به واحد اندازه گیری بدهی اینترنت شما است. به طور خاص ، یک مگابیت در ثانیه با حجم داده های منتقل شده در یک ثانیه مطابقت دارد. یک مگابیت (mbit) با 1000 کیلوبیت مطابقت دارد. مراقب باشید “بیت” و “بایت” را مخلوط نکنید ! بایت واحد دیگری از اندازه گیری رایانه است که از 8 بیت ساخته شده است.

اتصال با سرعت بالا با ADSL با عملکرد بالا به شما امکان می دهد تا 20 مگابیت در ثانیه بارگیری کنید ، بنابراین با 2.5 مگابایت در ثانیه مطابقت دارد. اگرچه این دو در ارتباط هستند ، ما برای اندازه گیری جریان و بیشتر در مگابیت ها صحبت می کنیم ، و بیشتر در مگس ها برای تعیین میزان حجم داده ها.

تأخیر چیست ?

LATENCE مهلتی است که بین عزیمت اطلاعات رایانه شما و ورود آن به یک سرور وب جریان دارد ، بنابراین این سرعت واکنش اتصال اینترنت شماست. بنابراین هرچه زمان پاسخ کم باشد ، اتصال شما واکنش نشان داده و بنابراین کارآمد است.

برعکس ، اگر زمان تأخیر زیاد باشد ، این می تواند شکاف بین اقداماتی را که انجام می دهید و نمایشگر آنها روی صفحه نمایش ایجاد کند. Latence همچنین به نام پینگ تأثیر در بازی های آنلاین یا ویدئو کنفرانس دارد.

چگونه می توان بدهی اینترنت خود را بهبود بخشید ?

برای بهبود سرعت اینترنت در خانه ، چندین راه حل در دسترس شما است. اول از همه برای تقویت سرعت خود ، لازم است تا حد ممکن محدود شود که اتصال به طور همزمان استفاده می کند که اتصال شما را کند می کند. در واقع ، اتصال به اشتراک گذاشته شده با بسیاری از دستگاه ها پهنای باند دومی را تقسیم می کند. یک روش خوب دیگر برای اتخاذ برای بهبود جریان خود ، شما باید از طریق کابل اترنت به جای شبکه Wi-Fi که باعث ایجاد تلفات بیشتر در هنگام انتقال می شود ، از طریق اتصالات از طریق کابل اترنت حمایت کنید.

و اگر نمی توانید تجهیزات خود را به صورت سیمی وصل کنید ، می توانید کانال WiFi را روی جعبه خود تغییر دهید. به طور مشخص ، یک مودم WiFi از یک کانال برای توزیع سیگنال خود استفاده می کند. با این حال ، اگر تعداد قابل توجهی از کاربران در بخش شما در یک کانال قرار داشته باشند ، این امر بر سرعت اینترنت شما تأثیر منفی می گذارد.

بنابراین می توانید این کانال را برای فرکانس کمتر احتقان تغییر دهید. برای تغییر کانال WiFi کادر خود ، مستقیماً به رابط پیکربندی مدل قرمز خود بروید یا با خدمات مشتری اپراتور خود تماس بگیرید.

همچنین هر از گاهی فکر کنید که جعبه خود را مجدداً تنظیم کنید تا دومی به درستی به روزرسانی های خود را انجام دهد. یک جعبه اینترنت که به طور مرتب به روز نمی شود نیز می تواند باعث از بین رفتن جریان در اتصال به اینترنت شما شود. برای تنظیم مجدد مودم اینترنت خود ، به سادگی آن را خاموش کنید و چند ثانیه بعد آن را برگردانید.

و در آخر ، برای بهبود بدهی اینترنت خود ، می توانید تغییر تأمین کننده اینترنت را نیز در نظر بگیرید. برای به دست آوردن لیست جعبه اینترنت در محل اقامت خود ، یک تست واجد شرایط دریافت کنید. اپراتور دیگر می تواند سرعت بالاتری به شما ارائه دهد. همچنین می توانید در ارائه دهنده دسترسی دیگری مانند فیبر نوری واجد شرایط فناوری سریعتر باشید.

به چه سرعت نیاز دارید ?

اکنون در زندگی روزمره ما ضروری است ، داشتن یک اتصال اینترنتی با عملکرد بالا در خانه ضروری است. هرچه جریان شما بیشتر باشد ، روان و سریعتر استفاده شما در وب خواهد بود. مقایسه ما از زمان بارگیری را با توجه به سرعت اتصال به اینترنت کشف کنید:

سرعت دانلود فیلم HD (5 گیگابایت) 30 عکس (500 مگابایت) برنامه (100 مگابایت)
2 مگابایت در ثانیه (ADSL) 6 ساعت 33 دقیقه 6 دقیقه
8 مگابایت در ثانیه (ADSL) 1 ساعت و 23 دقیقه 8 دقیقه 1 دقیقه و 30 ثانیه
20 مگابایت در ثانیه (ADSL2) 33 دقیقه 3 دقیقه و 20 ثانیه 40 ثانیه
50 مگابایت در ثانیه (VDSL2) 13 دقیقه 1 دقیقه و 20 ثانیه 16 ثانیه
500 مگابایت در ثانیه (فیبر) 1 دقیقه 20 ثانیه 8 ثانیه 2 ثانیه
1 گیگابایت در ثانیه (فیبر) 40 ثانیه 4 ثانیه 1 ثانیه

داده ها از 15/11/2022

نکته اصلی در آزمون جریان

نحوه انجام آزمایش جریان ?

برای آزمایش سرعت اتصال خود ، به سادگی روی دکمه “راه اندازی تست” کلیک کنید. SpeedTest سپس با بررسی اپراتور ، بدهی بارگیری خود ، افزایش بدهی (بارگذاری) و در آخر تأخیر (پینگ) بین جعبه اینترنت و سرور شروع می شود. وقتی آزمایش بدهی آغاز شد ، آریاس از شما می خواهد که جغرافیا را مجاز کنید یا نه. با پذیرش جغرافیایی ، شما به طور ناشناس برای غنی سازی نقشه سرعت اندازه گیری شده توسط شریک زندگی ما Degroupttest کمک می کنید.

جریان طبیعی چیست ?

سرعت بین 1 تا 3 مگابایت در ثانیه کند (سرعت کم) در نظر گرفته می شود. سرعت بین 3 تا 8 مگابایت در ثانیه به عنوان “سرعت متوسط” واجد شرایط است. در سال 2022 ، مقدار 8 مگابایت در ثانیه با آستانه اتصال “باند پهن” مطابقت دارد. برای واجد شرایط بودن اتصال به اینترنت “سرعت بسیار بالا” سرعت حداقل 30 مگابایت در ثانیه طول می کشد. یک جریان عادی باید حداقل 70 ٪ از سرعت تجاری مرتبط با جعبه اینترنت شما مطابقت داشته باشد. اگر با اشتراک تا 1 گیگابایت در ثانیه به فیبر نوری متصل هستید ، باید حداقل 700 مگابایت در ثانیه داشته باشید. اگر سرعت شما به طور مرتب در 100 مگابایت در ثانیه اندازه گیری شود ، جریان شما طبیعی نیست زیرا فقط با 10 ٪ از قول نظری اپراتور شما مطابقت دارد.

بهترین تست سرعت چیست ?

ARIASE البته ! با جدیت تر ، آریاس با NPERF ، یکی از رهبران جهان در اندازه گیری پهنای باند ، همکاری کرده است تا یک آزمایش سرعت قابل اعتماد را ارائه دهد. مستقر در لیون ، شریک زندگی ما NPERF دائماً دیدگاه های خود را برای سازگاری با تغییرات در بازار ارتباطات از راه دور بهبود می بخشد (فیبر نوری ، 5G. ) و اضافه کردن سرورهای تست جدید. تست سرعت Ariase یک روش عالی برای بررسی نرخ پایین دست ، میزان و تأخیر در اتصال به اینترنت شماست.

تست سرعت

سرعت اتصال به اینترنت خود را آزمایش کنید

سرعت اتصال به اینترنت خود را آزمایش کنید

به روز شده در: 06/28/2022

ufc-queiir cheisir یک سرعت سریع را برای شما فراهم می کند. این تست بدهی رایگان ، با یک کلیک ، اجازه می دهد تا جریان سراشیبی ، نرخ قائم (پهنای باند) و پینگ (یا زمان تأخیر) اتصال شما به اینترنت را بدانید. شما می توانید در چند ثانیه ایده دقیقی از کیفیت اتصال اینترنت خود داشته باشید.

نحوه تفسیر نتایج

پس از انجام SpeedTest ، سه نتیجه نمایش داده می شود:

پذیرش, یا سرعت رو به پایین. این سرعت انتقال اطلاعات شبکه به رایانه شما است ، که در مگابیت در ثانیه بیان شده است (MB/s). هرچه این سرعت بالاتر باشد ، صفحات اینترنتی سریعتر نمایش داده می شوند ، فیلم ها در حال راه اندازی هستند و پرونده ها بارگیری می شوند. اگر در ADSL متصل هستید ، سرعت جریان حداقل 8 مگابایت در ثانیه توصیه می شود. در فیبر نوری ، به پیشنهاد بستگی دارد ، اما می توانیم 200 مگابایت در ثانیه را رضایت بخش در نظر بگیریم.

ارسال, یا مبلغ. این سرعت انتقال رایانه به شبکه است. همچنین در مگابیت در ثانیه (MB/s) بیان شده است ، تأثیر مستقیمی در زمان ارسال اسناد و پرونده ها دارد. در ADSL ، حدود 1 یا 2 مگابایت در ثانیه می چرخد. در فیبر نوری FTTH (فیبر به خانه) ، می تواند با پیشنهادات خاصی به سرعت سرعت نزولی ، بیش از 200 مگابایت در ثانیه برسد (در FTTB پایین تر است یا فیبر به ساختمان).

پینگ, یا تأخیر. مطابق با مهلت اطلاعات آینده سرور است. در میلی ثانیه (MS) بیان شده است. یک پینگ ضعیف (کمتر از 50 میلی ثانیه) به شما امکان می دهد از خدمات تعاملی مانند VideoConference یا بازی های ویدیویی آنلاین به طور کامل لذت ببرید. فراتر از 200 میلی ثانیه ، احتمالاً تأخیر خاصی ظاهر می شود.

در رصدخانه با کیفیت اینترنت ثابت شرکت کنید

به منظور انجام موجودی اینترنت ثابت در فرانسه ، UFC-Que Choisir ابزاری را برای همه ایجاد کرده است. با بارگیری برنامه افزودنی ما در رایانه ، رصدخانه منحصر به فرد ما را تغذیه خواهید کرد. رقابت شما مهم است. هرچه بیشتر شرکت کنید ، داده ها بیشتر قابل اعتماد خواهند بود ، بیشتر وزنی داریم که از مقامات و اپراتورها بخواهیم جریان را افزایش دهند.

پروتکل ما

مطابق با کد رفتار تهیه شده توسط ARCEP (سازمان نظارتی برای ارتباطات و پست های الکترونیکی) ، UFC-Que Choisir عناصر فنی تست سرعت خود را در دسترس عموم قرار می دهد. این عناصر به احتمال زیاد تکامل می یابند.

بدهی بدهی ها

پروتکل اندازه گیری TLS WebSocket در HTTP/1.1
بندر TCP 443
تعداد موضوعات 12 برای بارگیری ، 8 برای بارگذاری
مدت زمان آزمون 4 ثانیه برای ایجاد جریان و سپس 10 ثانیه اندازه گیری
رمز جریان TLS 1.2 اگر مرورگر از آن پشتیبانی کند ، در غیر این صورت 1 TLS.1 یا TLS 1.0
پروتکل IP IPv4
حذف شروع آهسته اندازه گیری 4 ثانیه پس از کل اتصالات آغاز می شود
مقادیر نمایش داده شده متوسط ​​خروجی از 10 ثانیه پس از حذف شروع آهسته

اندازه گیری تأخیر

پروتکل اندازه گیری TLS WebSocket در HTTP/1.1
بندر TCP 443
تعداد نمونه ها 10
مدت زمان خارج 30 ثانیه
رمز جریان TLS 1.2 اگر مرورگر از آن پشتیبانی کند ، در غیر این صورت 1 TLS.1 یا TLS 1.0
پروتکل IP IPv4
مقدار نمایش داده شده اندازه گیری متوسط

سرورهای آزمایشی

انتخاب مناظر آزمون موضوعات به طور عادلانه بر روی 2 سرور پخش می شوند
محل فیزیکی 2 سرور میزبان در مرکز داده Equinix PA4-Saint-Denis
اپراتور زایو فرانسه (AS8218)
پهنای باند موجود 10 گیگ بر ثانیه در هر سرور
پروتکل IP گوش داده شده است IPv4
گوش داده به TCP 443

قیمت های FAI را مقایسه کنید

به لطف مقایسه کننده ISP ما ، با چند کلیک با پیشنهادات (ADSL و فیبر) اپراتورهای مختلف ، قیمت آنها و هزینه ها (اتصال ، خاتمه و غیره) مشورت کنید. و برای هر جعبه اینترنت ، جزئیات خدمات (تلویزیون ، تماس های ثابت ، تماس های تلفن همراه و غیره).

محتوای توصیه شده
ADSL ، فیبر نوری ، کابل … • تمام فناوری هایی که باید به اینترنت دسترسی داشته باشند

چندین فناوری به شما امکان می دهد اینترنت را در خانه دریافت کنید. پشت ADSL ، تا حد زیادی گسترده ترین ، فیبر ..

بدهی اینترنت • ما از حساب دور هستیم

برای دومین سال متوالی ، UFC-QUISIR نتایج رصدخانه منحصر به فرد خود را از جریان … منتشر می کند

اینترنت/تلویزیون/تلفن • یک پیشنهاد فیبر را مشترک کنید

بیش از 12 میلیون مسکن واجد شرایط با سرعت بسیار بالا توسط فیبر هستند. اگر شما یکی از آنها هستید ، می توانید ..

فیبر نوری • شرط بندی برگزار نمی شود

حتی اگر استقرار تسریع شود ، هدف پوشش کل قلمرو با سرعت بسیار بالا تا سال 2022 ..