ADSL ، VDSL: تعریف ، جریان و واجد شرایط بودن ، ADSL ، VDSL و VDSL2: تفاوت ها چیست?

ADSL ، VDSL و VDSL2: مقایسه

تفاوت اصلی از سرعت اتصال پیشنهاد شده است زیرا اتصال ADSL بسیار پایین تر از VDSL است. با این حال ، اگر VDSL 1 و VDSL 2 بسیار سریعتر هستند, این تنها در صورتی صحیح است که مودم کاربر در یک باشد فاصله کمتر از دو کیلومتر از NRA. فراتر از این فاصله ، VDSL 1 سرعت پایین تر از ADSL 2+ را ارائه می دهد و سرعت VDSL 2 معادل آن از ADSL 2 است+.

ADSL ، VDSL: تعریف ، نرخ جریان و واجد شرایط بودن

اگر شخصی بخواهد در یک پیشنهاد اینترنتی که از طریق خطوط تلفنی می رود مشترک باشد زیرا محل اقامت آنها واجد شرایط فیبر نیست ، می توان دو نوع فناوری را به آنها ارائه داد: ADSL یا VDSL. این اسامی به چه معنی است ، چه چیزی می تواند در ADSL یا VDSL امیدوار باشد ، و چگونه می دانیم چه فناوری واجد شرایط هستیم ? همه پاسخ ها در اینجا.

تست واجد شرایط بودن و اشتراک ADSL/VDSL مشاوران ما یک تست واجد شرایط برای شما انجام می دهند و شما را به پیشنهادات شریک زندگی هدایت می کنند که نیازهای شما را برآورده می کند

 • ضروری
 • منADSL و VDSL با استفاده از خطوط تلفنی به طور مشابه کار کنید.
 • به عنوان بخشی از یک پیشنهاد اینترنتی ، اپراتور بهترین اتصال موجود در خانه مربوطه را ارائه می دهد. بنابراین ، به کاربر پیشنهاد می شودADSL, منadsl2+ که در آن vdsl2 بسته به صلاحیت خط آن.
 • پیشنهادات در vdsl2 به طور کلی به شما امکان می دهد از نرخ جریان معادل یا بهتر از ADSL بهره مند شوید.

ADSL و VDSL چیست ?

تعریف ADSL

منADSL, برای خط مشترک مشترک دیجیتال نامتقارن ، یک تکنیک ارتباطات دیجیتال برای عبور داده های دیجیتال از طریق کابل های مس از خطوط تلفن, صرف نظر از سرویس تلفنی.

ADSL برای اولین بار در سال 1999 در فرانسه وارد می شود و ارائه می دهد سرعت اتصال 512 کیلوبایت در ثانیه. در سال 2004 ، ADSL 2+ در فرانسه ظاهر شد و امکان دستیابی به سرعت اتصال 10 مگابایت در ثانیه را فراهم می آورد. امروز این فناوری به یک خط اجازه می دهد تا به یک حداکثر نرخ 25 مگابایت در ثانیه.

منADSL 2+ تکامل ADSL است که با استفاده از فرکانس های حامل بیشتر امکان دستیابی به سرعت بهتر را فراهم می آورد. با این حال ، این پیشرفت های جریان فقط در صورتی قابل توجه است که خانه متصل کمتر از 3 کیلومتر از تلفن مرکزی باشد.

تعریف VDSL

جعبه های VDSL

VDSL 1 ، برای خط مشترک دیجیتال Bitrate بسیار بالا ، از این استفاده می کند فناوری مشابه ADSL با عبور داده های دیجیتالی از طریق جفت مس از یک خط تلفن. با این حال ، سیگنال های VDSL که به طور همزمان و بدون تداخل در خط منتقل می شوند گل رسیده از ADSL بیشتر است. مستقر در سال 2002 ، فقط در ابتدا در پاریس ، VDSL 1 ، حتی امروز ، منوط به تنظیم ARCEP است.

در VDSL سرعت اتصال تا 55 مگابایت در ثانیه را مجاز می کند. با این حال ، این جریان فقط در صورتی حاصل می شود که محل اقامت متصل کمتر از یک کیلومتر از گره اتصال مشترک (NRA) باشد. فراتر از این فاصله ، اتصال پایین تر از خط ADSL 2 است+.

تکامل فناوری VDSL است VDSL 2, که امکان دستیابی به یک اتصال نظری (بنابراین حداکثر) 100 مگابایت در ثانیه را فراهم می کند ، همان سرعت فیبر نوری فعلی است. با این حال ، این سرعت فقط به ندرت حاصل می شود زیرا ، بار دیگر ، محل اقامت کاربر باید کمتر از یک کیلومتر از NRA باشد تا به این سرعت برسد.

در حال حاضر ، 14.5 ٪ از 31 میلیون خط ADSL است واجد شرایط VDSL 2 (VDSL 1 که توسط VDSL 2 جایگزین می شود) ، تقریباً 4.5 میلیون خط.

ADSL یا VDSL: چه تفاوت هایی ?

از دیدگاه فناوری مورد استفاده ، تفاوت معنی داری بینADSL و VDSL. در واقع ، این دو روش داده های دیجیتالی را از طریق جفت مس مس منتقل می کنند.

نکته دیگر که بین این دو تکنیک مشترک است از قیمت آنها به عنوان بخشی از اشتراک ناشی می شود. که ISP ADSL یا VDSL را به کاربر ارائه می دهد ، قیمت اشتراک بسته به تکنیک مورد استفاده متفاوت نخواهد بود.

تفاوت اصلی از سرعت اتصال پیشنهاد شده است زیرا اتصال ADSL بسیار پایین تر از VDSL است. با این حال ، اگر VDSL 1 و VDSL 2 بسیار سریعتر هستند, این تنها در صورتی صحیح است که مودم کاربر در یک باشد فاصله کمتر از دو کیلومتر از NRA. فراتر از این فاصله ، VDSL 1 سرعت پایین تر از ADSL 2+ را ارائه می دهد و سرعت VDSL 2 معادل آن از ADSL 2 است+.

جریان VDSL در مقابل ADSL: جریان نظری اپراتورها

بطور مشخص ، به چه چیزی جریان می یابد آیا می توانیم انتظار داشته باشیم ADSL یا VDSL امروز ? این جدول مقادیر نشانگر داده شده توسط اپراتورهای مختلف را خلاصه می کند:

نحوه انجام یک تست واجد شرایط بودن VDSL یا ADSL ?

شما می خواهید با یکی از مشاوران ما یک تست واجد شرایط انجام دهید ?

چگونه بدانید که آیا می توانید از VDSL بهره مند شوید یا اینکه فقط واجد شرایط ADSL هستید ? برای ساختن یک آزمون واجد شرایط بودن VDSL, سه راه حل وجود دارد:

 1. تست را از طریق تلفن با Selectra انجام دهید : در عرض چند دقیقه ، یک مشاور در مورد صلاحیت خود به شما می گوید. ADSL ، VDSL ، VDSL2 یا حتی فیبر ، شما می دانید که چه فناوری می توانید ادعا کنید که پیشنهاد اینترنت خود را انجام دهید. برای این ، 09 75 18 80 51.
 2. یک آزمایش آنلاین را در صفحه ما اختصاص داده شده به ADSL واجد شرایط بودن: با وارد کردن آدرس پستی خود در چند لحظه می دانید که آیا محل اقامت شما واجد شرایط فیبر است و در صورت عدم واجد شرایط بودن ADSL
 3. یک تست را در فروشگاه انجام دهید: شما می توانید به فروشگاه تأمین کننده اینترنت بروید که علاقه مند به انجام یک تست واجد شرایط بودن با یک مشاور است. بسته به زمان گذر شما ، انتظار می رود انتظار باشد.

یک یادآوری رایگان توسط یک مشاور نارنجی بخواهید:

خدمات برای اشتراک های جدید رزرو شده است. مشتری در حال حاضر ? لطفا با 3900 تماس بگیرید.

با کلیک بر روی “اعتبارسنجی” ، شما موافقت می کنید که توسط یک مشاور نارنجی فراخوانده شوید. شماره شما فقط برای این درخواست فراخوان استفاده می شود و به اشخاص ثالث ارسال نمی شود.

یک یادآوری رایگان توسط یک مشاور نارنجی بخواهید:

خدمات برای اشتراک های جدید رزرو شده است. مشتری در حال حاضر ? لطفا با 3900 تماس بگیرید.

یک مشاور نارنجی ظرف 48 ساعت به شما یادآوری می کند

با کلیک بر روی “اعتبارسنجی” ، شما موافقت می کنید که توسط یک مشاور نارنجی فراخوانده شوید. شماره شما فقط برای این درخواست فراخوان استفاده می شود و به اشخاص ثالث ارسال نمی شود.

در تاریخ 09/15/2023 به روز شده است

مدیر تحریریه سابق ، ماریان در سال 2014 به Selectra پیوست. فارغ التحصیل یک رسانه بین المللی کارشناسی ارشد 2 ، او مدیر مسئول تمام محتویات قطب Télecom است.

ADSL ، VDSL و VDSL2: مقایسه

جولیا جیمنز مسئول محتوای مخابراتی است

مرور 07/25/2022 توسط جولیا جیمنز
-/5 – بدون رأی – بدون نظر

ADSL و VDSL فناوری های مشابهی هستند که به لطف خط تلفن شما کار می کنند. بسته به صلاحیت شما ، اپراتور شما می تواند از طریق ADSL2+ یا VDSL2 دسترسی به اینترنت با کیفیت بهتر را به شما ارائه دهد. سرعت و ثبات اتصال به اینترنت سپس بهینه می شوند.

ADSL ، VDSL و VDSL2

VDSL ، یک نسخه سریعتر از ADSL

جریان ها تفاوت های عمده ای بین دو فناوری را تشکیل می دهند زیرا VDSL مبتنی بر عملکرد ADSL است.

با ADSL ، جریان رو به پایین از 1 تا 15 مگابیت در ثانیه متفاوت است ، در حالی که سرعت رو به بالا در حدود 0.5 تا 1 مگابیت در ثانیه می چرخد. با VDSL ، جریان رو به پایین از 15 تا 70 مگابیت در ثانیه متغیر است. با توجه به ارائه دهنده دسترسی به اینترنت (ISP) جریان صعودی می تواند تا 50 مگابیت در ثانیه افزایش یابد.

فاصله بین مودم و گره اتصال مشترک (NRA) تعیین کننده است. اگر مودم بیش از 2 کیلومتر از NRA باشد ، سرعت اتصال اینترنت در VDSL پایین تر از جعبه اینترنت ADSL است.

VDSL2 ، تکامل VDSL1

این فناوری همچنین مستلزم اتصال به شبکه تلفن ثابت است. از طرف دیگر ، جریان نزولی حتی سریعتر است زیرا تا 80 یا حتی 100 مگابیت در ثانیه برای VDSL2 می رود. در مورد سرعت نظری سرعت ، می تواند به 15 تا 70 مگابیت در ثانیه برسد.

فاصله بین جعبه اینترنت و NRA مهم است. فراتر از 2 کیلومتر ، سرعت تضمین شده توسط VDSL2 معادل آن است که توسط ADSL تضمین شده است ، از 1 تا 15 مگابیت در ثانیه در سرعت نزولی.

VDSL و VDSL2: جریان هایی که از فاصله فاصله دارند

برخلاف فیبر نوری ، فن آوری های DSL یا XDSL به شما امکان نمی دهند که در همه جا جریان یکسان داشته باشید. تضعیف سیگنال و سرعت اتصال در واقع مشاهده می شود زیرا یکی از کراوات اتصال به شبکه تلفن ثابت دور می شود. باید بدانید که این گره های اتصال به بازنشستگانی که سیگنال را به خانه شما منتقل می کنند متصل هستند. فاصله بین مودم یا روتر شما و نزدیکترین توزیع کننده ، جریان اتصال شما را تعریف می کند.

به طور مشخص ، جریان اتصال به شرح زیر کاهش می یابد:

 • 95 مگابیت در ثانیه برای تجهیزات اینترنتی نصب شده در حداکثر 150 متر از توزیع کننده,
 • 80 مگابیت در ثانیه بیش از فاصله تا 300 متر,
 • 50 مگابیت در ثانیه برای مسافت تا 600 متر,
 • 35 مگابیت در ثانیه تا 900 متر,
 • 25 مگابیت در ثانیه اگر فاصله بین تجهیزات و توزیع کننده تا 1200 متر افزایش یابد.

فن آوری های DSL به شما امکان می دهد از یک اتصال سطح بالا لذت ببرید. با این حال ، جریان های مورد نظر بسته به FAI متغیر هستند. بنابراین به یاد داشته باشید که پیشنهادات اینترنت را با در نظر گرفتن کاربردهای خود برای شناسایی بسته مناسب برای شما مقایسه کنید.

ADSL ، VDSL یا فیبر: چه چیزی را انتخاب کنید ?

در بارگیری همانطور که در آپلود است ، جریان های ارائه شده توسط اتصالات XDSL بسیار پایین تر از آنچه که توسط فیبر نوری ارائه شده است.

آزمون بدهی ADSL ما را برای تجزیه و تحلیل Gangway خود انجام دهید. سپس برای انتقال داده ها بر ظرفیت شبکه داخلی خود ثابت خواهید شد. همچنین در مورد بدهی قائم و بدهی بارگیری مطلع خواهید شد. برای انجام این کار ، تمام بارگیری های فعلی را به حالت تعلیق درآورد. همچنین تمام برگه ها و ویندوزهای اینترنتی که از Gangway شما استفاده می کنند را ببندید. فقط برگه اختصاص داده شده به آزمون را بگذارید. در حالت ایده آل ، از یک اتصال اترنت برای اتصال رایانه خود به مودم/روتر استفاده کنید. در چند ثانیه ، از کیفیت اتصال Haut-débitant خود که تلفن ثابت عمل می کند مطلع خواهید شد.

اگر جریان شما برای تأمین نیازهای شما خیلی کم است ، می توانید عضویت در پیشنهاد دیگر را در نظر بگیرید. با این وجود باید صلاحیت خود را برای واجد شرایط بودن VDSL یا فیبر تضمین کنید.

فیبر برای سرعت بارگذاری حداقل 200 مگابیت در ثانیه ، حداقل جریان قطره ای از 300 مگابیت در ثانیه را به شما می دهد. ابزارهای آنلاین ما در نظر گرفته شده برای آزمایش جریان ها نیز با اتصال فیبر کار می کنند. در آنجا نیز بهتر است از کابل اترنت استفاده کنید. به موازات ، این فناوری عملاً تحت تأثیر ضرر بدهی ناشی از فاصله قرار نمی گیرد زیرا به شبکه تلفن وصل نشده است.