حالت ADSL رایگان ، VDSL و فیبر نوری شبکه FTTH ، مشکل رایگان: در صورت خرابی در شبکه رایگان چه کاری باید انجام دهید?

مشکل رایگان: در صورت خرابی در شبکه رایگان چه کاری باید انجام دهید

Contents

اگر مشکل بدون مشکل ادامه دارد ، در تماس با خدمات مشتری که در صورت لزوم ، یک تکنسین را به خانه خود ارسال کنید ، دریغ نکنید.

مشکل فیبر رایگان

free -reseau.fr - هیچ حادثه ای در حال حاضر در شبکه نیستخانه رایگان-reseau.fr

فروشگاه برنامه وضوح.FR در iPhone و Android در دسترس است فروشگاه برنامه

با صدای بلند کردناز ما حمایت کنید . Adblock Plus را برای آزاد راسو غیرفعال کنید.خط. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نقشه

دوشنبه 25 سپتامبر 2023 01:18

در تولید: 18،730 dslams و 1332 سوئیچ نوری
در آزمایش: 54 DSLAMS و 21 سوئیچ نوری

امروز هیچ حادثه ای وجود ندارد

هیچ DSLAM در حال حاضر غیرقابل دسترسی است

2 ساعت 6 صبح 10 A.M 2 بعد از ظهر 6 بعد از ظهر 10 بعد از ظهر
پاریس 1 1
Seine et Marne 1 1
یلینز 1 1
عبوس 1 1
سعادت 1 1
دنیس 1 1
وال د مارن 1 1
ولد اویز 1 1
پاریس (ftth) 1 1
Essonne (ftth) 1 1
Hauts-de-Seine (FTTH) 1 1
Seine-Saint-Denis (FTTH) 1 1
Val-de-Marne (FTTH) 1 1
Val d’Oise (ftth) 1 1
2 ساعت 6 صبح 10 A.M 2 بعد از ظهر 6 بعد از ظهر 10 بعد از ظهر
بریتانی 1 1
مرکز-وال د لیر 1 1
نرماندانه 1 1
de la loire را پرداخت می کند 1 1
بریتانی (FTTH) 1 1
پرداخت می کند de la loire (ftth) 1 1
2 ساعت 6 صبح 10 A.M 2 بعد از ظهر 6 بعد از ظهر 10 بعد از ظهر
Bourgogne Franche-comté 1 1
شرق بزرگ 1 1
ازار 1 1
Bourgogne Franche-comté (FTTH) 1 1
Grand EST (FTTH) 1 1
Hauts-de-France (FTTH) 1 1
2 ساعت 6 صبح 10 A.M 2 بعد از ظهر 6 بعد از ظهر 10 بعد از ظهر
Aquitaine جدید 1 1
ارباب 1 1
اکسییتی (FTTH) 1 1
2 ساعت 6 صبح 10 A.M 2 بعد از ظهر 6 بعد از ظهر 10 بعد از ظهر
Auvergne Rhône-alpes 1 1
کورسیکا 1 1
Provence-Alpes-Côte d’Azur 1 1
Auvergne Rhône-Alpes (FTTH) 1 1
Provence-alpes-côte d’Azur (ftth) 1 1

افسانه : هیچ حادثه ای در این بخش – حداقل یک حادثه فعلی در این بخش – کل بخش تحت یک حادثه است.
NRA -75: IPv4 – NRA -75 تجهیزات: تجهیزات IPv6 – یک جعبه: 30 دقیقه. راسو رایگان هر 15 دقیقه یکبار شبکه را اسکن می کند.

فروشگاه اپل
فروشگاه اندرویدی

HTML5 معتبر [معتبر RSS]

وضوح.خط – Copyleft 2011/2023 – نسخه 5.12 بتا (16 آوریل 2022)

Free -Reseau یک سایت مستقل است که هیچ پیوندی با ایلیاد ، رایگان و آلیس ندارد – صفحه تولید شده در 0.005 ثانیه – 5 درخواست اجرایی SQL
این وب سایت در تاریخ 15 آوریل 2011 به CNIL (پرونده CNIL N ° 1499600) اعلام شده است. شما حق دسترسی ، اصلاح ، اصلاح و حذف داده های شخصی خود را با تماس با ما دارید

مشکل رایگان: در صورت خرابی در شبکه رایگان چه کاری باید انجام دهید ?

حاشیه

خرابی رایگان

از ملاقات شما مشکلات اینترنت یا شبکه تلفن همراه باشما اپراتور رایگان ? شما نمی دانید اقدامات لازم برای برداشتن و نحوه اصلاح آن چیست ? این که آیا این یک عدم موفقیت در شبکه ملی ، گاه به گاه یا مکرر است ، این مقاله برای شما ساخته شده است ! این به شما در درک علت این مشکل کمک می کند تا به سرعت خود را به سمت راه حل های مناسب سوق دهید.

 • ضروری
 • در صورت خرابی شبکه ، اولین کاری که باید انجام شود این است وضعیت شبکه رایگان را بررسی کنید.
 • اگر مشکل رایگان از یک ناشی نمی شود شکست ملی, مراحل بسته به نوع دستگاه که با مشکلات و او روبرو می شود سیستم عامل.
 • درخواست های جبران خسارت می تواند با اپراتور انجام شود ، در برخی موارد خاص.

خرابی در شبکه رایگان: چگونه بدانیم که آیا یک مشکل رایگان در حال پیشرفت در شبکه وجود دارد ?

لازم است که در ابتدا وضعیت عملیاتی شبکه اینترنتی رایگان را بررسی کنید. چندین سایت مستقل وجود دارد که به طور مرتب بسته به بخش های مختلف ، وضعیت شبکه اینترنتی رایگان در سراسر فرانسه را بررسی می کنند. این سایت ها نامیده می شوند ردیاب پایین. همچنین می توانید شبکه های اجتماعی اپراتور را کنترل کنید تا از یک شکست احتمالی آزاد مطلع شوید. به طور خاص ، ما به شما توصیه می کنیم در حساب مشترک شوید توییتر @free_1377 برای از دست دادن هیچ اطلاعاتی در مورد مشکلات شبکه اپراتور Xavier Niel.

 1. شبکه رایگان دچار اختلال می شود ? برای داشتن اطلاعات دقیق در مورد پیشرفت این حادثه ، می توانید با تماس رایگان تماس بگیرید.
 2. شبکه رایگان درست کار می کند در منطقه شما ? سپس توصیه های ارائه شده در بقیه این راهنما را دنبال کنید.

مشکل رایگان: دستگاه شما به درستی پیکربندی شده است ?

اگر مشکلی که با آن روبرو هستید از یک شکست ملی آزاد ناشی نمی شود ، وضوح آن در طی چندین مرحله انجام می شود. قبل از اینکه به جزئیات فنی بپردازید ، شروع کار ضروری است تلفن و/یا رایانه خود را به درستی پیکربندی کنید برای اینکه بتوانید از دسترسی به اینترنت بهره مند شوید. پیکربندی به دستگاه مورد استفاده و سیستم عامل آن بستگی دارد.

دسترسی به اینترنت: تلفن همراه خود را پیکربندی کنید

بسته به مارک تلفن هوشمند شما ، پارامترهای مختلف ممکن است یک مشکل رایگان را توضیح دهد.

شما آیفون دارید ?

با بررسی اینکه سیم کارت شما به خوبی در تلفن همراه شما وارد شده است شروع کنید. سپس فقط iPhone خود را به برنامه iTunes وصل کنید و تنظیمات شبکه به روزرسانی (APN), برای استفاده کامل از تلفن خود در شبکه رایگان.

شما می خواهید پیشنهادات اینترنتی را مقایسه کنید ?

سرویس Jechange رایگان

شما می خواهید یک پیشنهاد جدید اینترنت را ارائه دهید ?

شما یک سیستم عامل دیگر (Android ، Windows ، BlackBerry) دارید ?

برای هر نوع سیستم عامل دیگر ، مراحل متفاوت است. سپس لازم خواهد بود تنظیمات و اتصال برخی از شبکه را بررسی کنید به طوری که موبایل شما می تواند از خدمات اینترنتی رایگان به درستی استفاده کند:

 • سرعت اتصال (3G ، 4G یا 5G).
 • گزینه رومینگ داده ها.
 • نام نقطه دسترسی (APN).

دسترسی به اینترنت: رایانه خود را پیکربندی کنید

برای دسترسی به اینترنت در سیستم عامل Mac یا Windows ، پیکربندی مشابه است: اول از همه ، شما باید مطمئن شوید که Freebox شما کاربردی است: اطمینان حاصل کنید که چراغ WiFi روشن است. در ارتباط در اترنت رایگان ، برای اتصال آزاد خود به رایانه شخصی ، کافی است کابل اترنت را به درگاه مناسب در رایانه خود وصل کنید. این اتصال ساده برای دسترسی به اینترنت کافی است. با توجه به دسترسی بی سیم با WiFi ، به محض اتصال صحیح و عملیاتی Freebox به صورت خودکار می شود (زمان نمایش داده می شود). هیچ فعالیتی انجام نمی شود. شما فقط باید شبکه WiFi مناسب را از رایانه خود انتخاب کرده و اطلاعات اتصال را پر کنید.

مشکل شبکه تلفن همراه رایگان: 2 مورد برای پیگیری با توجه به خرابی رایگان شما

برای حل خرابی رایگان موبایل فعلی ، ابتدا باید خود را در نظر بگیرید محل.

تجزیه شبکه رایگان در سرزمین اصلی فرانسه:

در این حالت ، اولین قدم تأیید در دسترس بودن شبکه رایگان با توجه به مکان شما است. برای این می توانید با کارت پوشش رایگان شبکه تلفن همراه مشورت کنید. دو مورد ممکن است بوجود بیاید: این سرویس از نظر تئوری در دسترس است اما تلفن همراه شما شبکه ای ندارد ، یا سرویس رایگان در دسترس نیست.

اگر در این مورد هستید رایگان منطقه را به درستی در جایی که در آن قرار دارید پوشش می دهد, ممکن است پیکربندی تلفن همراه خود در انتخاب خودکار شبکه و راه اندازی مجدد آن مفید باشد. سپس این مشکل می تواند از یک حادثه در شبکه ملی رایگان یا پیکربندی ضعیف یا تجزیه دستگاه تلفن همراه شما باشد.

اگر در این مورد هستید سرویس رایگان در دسترس نیست, این بدان معنی است که شبکه تلفن همراه رایگان هنوز منطقه را پوشش نمی دهد ، هنوز هم مستقر شده است. تنها راه حل ممکن ، انتقال به مناطقی که شبکه تلفن همراه رایگان مستقر شده است ، یا تغییر اپراتور برای انتخاب مکانی است که مکانی را که در آن زندگی می کنید را پوشش دهد.

خرابی شبکه رایگان در خارج از کشور:

اولین قدم تأیید این است که شما مسدود کردن بسته موبایل را فعال نکرده اید ، که از استفاده از بسته از خارج و خارج از کشور جلوگیری می کند.

 • اگر این گزینه را فعال کرده اید ، به سادگی به فضای مشترک خود بروید تا آن را غیرفعال کنید.
 • اگر گزینه مسدود کردن بسته موبایل رایگان خود را فعال نکرده اید ، سایر پارامترها می توانند عامل مشکل باشند. در فضای مشترک خود ، گزینه را بررسی کنید “بسته سفر” فعال می شود و این شما موبایل به عنوان گزینه “بسته قفل قفل شده” پیکربندی می شود. همچنین توصیه می شود رومینگ داده ها را بررسی کنید یا در تلفن همراه فعال شده و تلفن همراه خود را مجدداً راه اندازی کنید بعد از این پیکربندی. اگر پس از این توصیه ها ، مشکلات اتصال شما برطرف نشده است ، به سایت کمک تلفن همراه رایگان بروید.

پس از ترمیم ارتباطات در خارج از کشور ، شما باید هوشیار باشید تا از فرم خارج شود.

تجزیه رایگان اینترنت: 2 مورد با توجه به مشکل شما

برای حل تجزیه اینترنت فعلی خود ، نگاه کنید که آیا مشکل رایگان به یک شبکه WiFi که شناسایی نشده است (مشکل سیگنال) یا به یک ناوبری اینترنتی که کند است مرتبط است.

مشکل اینترنتی رایگان: وای فای شما شناسایی نشده است

اول از همه ، بررسی کنید که نماد اتصال شبکه بی سیم به خوبی در پایین صفحه نمایش شما ظاهر می شود (فقط برای ویندوز). سپس ، پس از فعال سازی حالت WiFi Freebox ، شبکه شما باید در لیست ظاهر شود. اگر اینگونه نیست ، بررسی کنید که دستگاه WiFi رایانه شما به خوبی نصب و فعال است ، در حالی که سعی در تغییر کانال دارید ، فضای مشترک خود را تنظیم کنید ، سپس گزینه “شبکه ماسک” را بردارید. رایانه های ویندوز گزینه ای برای تشخیص و حل مشکلات اتصال به اینترنت دارند.

�� نکته: بسته خود را به صورت رایگان با Selectra مقایسه کرده و تغییر دهید

یک مشاور شما را در جستجوی مناقصه های اینترنتی و موبایل راهنمایی می کند و به شما در یافتن بهترین ها برای شما کمک می کند !

با یک مشاور تماس بگیرید 09 71 07 88 24

اگر بعد از این رویه ها سیگنال در WiFi کم باشد: می تواند یک مشکل اتصال ADSL یا فیبر باشد. در این حالت ، فقط یک کابل اترنت را بین آزاد و رایانه وصل کنید و ببینید که آیا کار می کند. در این صورت ، شکست آزاد از WiFi ناشی می شود. سپس با تغییر کانال WiFi ، شبکه WiFi خود را در فضای مشترک خود پیکربندی کنید ، سپس Freebox خود را مجدداً راه اندازی کنید.

مشکل شبکه اینترنتی: مرور اینترنت شما کند است

ابتدا یک تست جریان انجام دهید تا بدانید سرعت اتصال اینترنت شما چیست. سپس وضعیت فعال سازی دستگاه شبکه رایانه خود را بررسی کنید, کارت شبکه را مجدداً راه اندازی کنید و اجاره DHCP را تمدید کنید. سرانجام, DNS را پیکربندی کنید (سیستم نام دامنه) بطور خودکار. همچنین نصب Freebox را در محل اقامت خود بررسی کنید: اگر جعبه نتواند کل خانه شما را بپوشاند ، می توانید از یک تکرار کننده یا تقویت کننده WiFi استفاده کنید.

اگر مشکل بدون مشکل ادامه دارد ، در تماس با خدمات مشتری که در صورت لزوم ، یک تکنسین را به خانه خود ارسال کنید ، دریغ نکنید.

در صورت ادامه مشکل شبکه ، چگونه می توان جبران خسارت را درخواست کرد ?

بازپرداخت رایگان

ماندن کل روزها بدون اتصال به شبکه برای مشترکان پیچیده تر و پیچیده تر است. خوشبختانه ، در برخی موارد امکان درخواست جبران خسارت به اپراتور. به جز در موارد نیرو ، اپراتورها دارای یک نتایج نیاز. اگر این سرویس معیوب باشد ، بنابراین آنها موظفند شما را جبران کنند (هرگونه خرابی آزاد که ناشی از مشکلی در مورد محل اقامت شما باشد ، رایانه یا موبایل برای به دست آوردن جبران خسارت کافی نخواهد بود).

چقدر می توان جبران کرد ? امکان درخواست بازپرداخت مربوط به دوره ای که سرویس ارائه نشده است امکان پذیر است. در برخی موارد استثنایی ، مانند شکست طولانی یا خرابی که باعث هزینه های اضافی برای شما شده است ، می توانید دریافت کنید جبران خسارت علاوه بر اولین جبران مالی (سپس اثبات درخواست می شود). چگونه می توان آن را انجام داد تا درخواست شود ? اولین تماس با خدمات مشتری رایگان. اگر این رویکرد موفق نشود, به سرویس مصرف کننده رایگان مراجعه کنید, با ارسال درخواست خود از طریق پست.

رایگان ، اپراتور کم هزینه که جلب می کند ?

مشهور به قیمت های بی نظیر آن ، پیشنهادات رایگان اینترنت و موبایل غیر اتصال که در بازار ارتباطات متحول شده است. او ده سال گذشته در پیشنهادات موبایل توسعه یافته است ، مکان مهم در بازار کم هزینه. اگر چند سال پیش ، رایگان برخی از آنها را ارائه داد نقاط ضعف در مقایسه با رقبای خود از نظر کیفیت شبکه, امروز کمتر صادق است. در واقع ، اپراتوری که متهم کرد تأخیر شبکه در مقایسه با سایر تأمین کنندگان تلاش های مهمی برای صعود به رقیب اصلی انجام داده است.

در سال 2023 ، رایگان می تواند با ارائه یک شبکه با کیفیت ، از رقابت با نارنجی ، SFR یا Bouygues Telecom برخورد کند. شبکه 4G رایگان در حال حاضر در 91 ٪ از قلمرو کلانشهر فرانسه (که بیش از 99 ٪ فرانسوی ها را نشان می دهد) در دسترس است ، و در حال حاضر اپراتور از نظر استقرار سایت های 5G رهبر است. در مواجهه با بسیاری از شکایات مشترکان به اپراتورهای خود, باسن تنظیم کرده است نظارت منظم از نرخ خرابی شبکه, به منظور تنظیم ناراحتی مرتبط با حوادث منظم.

شما می خواهید پیشنهادات اینترنتی را مقایسه کنید ?

سرویس Jechange رایگان

شما می خواهید یک پیشنهاد جدید اینترنت را ارائه دهید ?