سونی واقعاً یک ماشین را راه اندازی خواهد کرد: نام او Afeela است و به سال 2026 می رسد ، سونی از ماشین برقی خود رونمایی می کند – Geeko

سونی ماشین برقی خود را فاش می کند

اگر سونی پادشاه سنسورها و پردازش سیگنال باشد ، مدتی است که ژاپنی ها قدرت محاسبات را به دیگران واگذار کرده اند. و در Qualcomm و پلت فرم Flex Snapdragon Drive آن است که ژاپنی ها برای کنترل اولین وسیله نقلیه خود به آن اعتماد خواهند کرد. این اعلامیه دیروز ، ارسال اولین نمونه ها به شرکا امسال با در دسترس بودن وسایل نقلیه اول ” بین سالهای 2025 تا 2026 »از این پایان نامه پشتیبانی کنید.

سونی واقعاً یک ماشین را راه اندازی خواهد کرد: نام او Afeela است و به سال 2026 می رسد

پروژه بینایی ارائه شده توسط سونی به CES 2020 ، یک محصول واقعی را تغییر خواهد داد: بر اساس شاسی برقی از هوندا ، Afeela در اوایل سال 2026 به اولین مشتریان آمریکای شمالی تحویل داده می شود. یک ماشین برقی فوق العاده ، پوشیده از 45 سنسور و دوربین و کل رابط کاربری آنها بر اساس موتور غیر واقعی خواهد بود.

خداحافظی دید ، سلام afeela ! در مفهوم ماشین آینده نگر که سونی به این 2020 ارائه داده بود ، 2021 می شود – یک بار مرسوم نیست ! – یک واقعیت. این پروژه ژاپنی غول الکترونیک سونی و هموطن آن هوندا را گرد هم می آورد ، که سکوی خودرو را فراهم می کند. سکویی که سونی بر اساس آن یک سدان طراحی کرده است که از یک تجربه الکترونیکی و دیجیتال بر اساس کمتر از 45 سنسور و دوربین لذت می برد. Afeela تنها نمونه اولیه یک اتومبیل فوق العاده است که از نیمه اول سال 2025 با اولین تحویل در بهار 2026 در ایالات متحده در ابتدا پیش سفارش می شود.

از رادار تا لیدار از طریق سنسور تصویر ضروری CMOS که در آن شماره 1 جهان است ، سونی تمام دانش خود را که در زمینه سنسورها به دست آورده است یکپارچه کرده است تا وسیله نقلیه ای را طراحی کند که نوید بخش رانندگی خودمختار 3. یک سطح زیر استقلال کامل ، اما این امکان را به وسیله نقلیه می دهد که در موقعیت هایی مانند ترافیک به عنوان مثال در کنترل ها قرار گیرد.

انبوه سنسورها نه تنها در خدمت رانندگی بلکه سرگرمی نیز خواهند بود. سرگرمی که سونی از نظر منطقی به دلیل درگیری در سینما (تصاویر سونی) بلکه در بازی های ویدیویی (شعبه پلی استیشن) از نظر منطقی حساس است. اما این امر به طور کلی بر همه صنعت خودرو و فناوری تأثیر خواهد گذاشت. هر بازیگر مانند اینتل و وارنر در طول CES 2019 به عنوان مثال (فیلم زیر)-به محض اینکه اتومبیل 100 ٪ خودمختار باشد ، “زمان مغز موجود” خود را اشغال می کند.

Qualcomm در محاسبه ، موتور غیر واقعی به مدل سازی

اگر سونی پادشاه سنسورها و پردازش سیگنال باشد ، مدتی است که ژاپنی ها قدرت محاسبات را به دیگران واگذار کرده اند. و در Qualcomm و پلت فرم Flex Snapdragon Drive آن است که ژاپنی ها برای کنترل اولین وسیله نقلیه خود به آن اعتماد خواهند کرد. این اعلامیه دیروز ، ارسال اولین نمونه ها به شرکا امسال با در دسترس بودن وسایل نقلیه اول ” بین سالهای 2025 تا 2026 »از این پایان نامه پشتیبانی کنید.

اعلام تمایل ” امکانات را در مورد نحوه ایجاد رسانه می توانند تجربه ای از تحرک سرگرم کننده و سرگرم کننده را کشف کنید »، سونی مراقبت ویژه ای به رابط های کاربر خود خواهد کرد (UI و UX). و از یک موتور سه بعدی برای این کار استفاده می کند: موتور غیر واقعی. موتور رندر پیش فرض خودرو ، موتور غیر واقعی نه تنها در سیستم نقشه برداری ، در مدل سازی رابط ها و غیره استفاده می شود. سونی پیوند ویژه ای با حماسه دارد (که این موتور را طراحی می کند) از آنجا که پلی استیشن 5 آن هنوز در ادغام موتور غیر واقعی در صدر قرار دارد. در حال حاضر در سال 2020 ، در این کنسول بود که Epic نسخه 5 خود را به ویژه با معرفی فناوری های نانیت و لومن نشان داد.

این ارتباطات در مورد کک و یک موتور رندر سه بعدی نزدیک به دنیای بازی های ویدیویی منطقی ما را دعوت می کند تا در مورد استفاده از بازی سؤالاتی بپرسیم – که سونی در آن ارتباط برقرار نکرد. بلکه در مورد انتخاب پلت فرم فنی.

کک های ماشین از هم جدا هستند

در نگاه اول ، ما می توانیم تعجب کنیم که سونی در مورد یک تجربه بازی ویدیویی ارتباط برقرار می کند که مبتنی بر اجزای AMD نیست که در پلی استیشن آن می یابیم. اگر سونی در مورد انتخاب تراشه های خود اظهار نظر نکرده است ، واقعیت ها و اطلاعیه های خودرو می توانند ما را روشن کنند. از طرف خبرها ، این اعلامیه پلت فرم جدید Snapdragon Drive Flex است که وارد می شود (گویی به طور اتفاقی !) درست همزمان با سونی. بدون شک این سکوی است که کل را پیش می برد.

در مورد دلیل عدم استفاده از تراشه های کنسول آن ، ساده است: تراشه هایی که در اتومبیل قرار می گیرند باید مشخصات ویژه ای داشته باشند. از دامنه های حرارتی گرفته تا طراحی داخلی بلوک های IP ، از جمله تحمل الکتریکی و رفتارهای نرم افزاری (افزونگی و غیره.) ، تراشه های اتومبیل برای مقاومت کمتر از مقاومت کاهش می یابد. با این حال ، نه CPU و نه GPU (هر دو با AMD توسعه یافته اند) برای این موارد طراحی نشده اند. و کار برای انطباق آنها بسیار زیاد خواهد بود. سونی با استفاده از قفسه در Qualcomm ، این نگرانی و مزایا را از یک بستر مستقیم توسعه یافته – و دارای مجوز نیست ! – برای ماشین.

سونی و هوندا برای لحظه ای از جزئیات فنی کلاسیک “خودرو” (قدرت و عملکرد ، استقامت باتری و غیره ارتباط برقرار نکرده اند.) و نه به جزئیات در مورد رابط داخلی خودرو. گذشته از بازاریابی در آمریکای شمالی ، ژاپنی ها نیز در مورد ورود وی به مناطق دیگر جهان جزئیاتی ارائه ندادند.

سونی ماشین برقی خود را فاش می کند

چند سال است که سونی از ورود خود به بازار خودرو خبر داد. در سال 2020 ، شرکت ژاپنی Vision-S را ارائه داد ، یک ماشین مفهومی که به نظر می رسید بیش از همه یک نمایش نمایش فناوری است. در سال 2022 ، سونی از Vision-S 02 ، یک SUV برقی با هفت مکان رونمایی کرد. با وجود این اطلاعیه ها ، هیچ یک از پروژه ها منجر نشده است.

در طول CES 2023 ، سونی با ارائه یک مدل جدید اتومبیل برقی که این بار به خوبی با عموم مردم به بازار عرضه می شود ، به اتهام بازگشت به این اتهام بازگشت. ماشین مورد نظر Afeela نامیده می شود و با همکاری هوندا ترسیم شده است.

کلمه فناوری تقریباً به تنهایی Afeela را خلاصه می کند. در کل ، این خودرو برای رانندگی خودمختار 45 دوربین و سنسور دارد که باید در رده 3 باشد. یک لیدر نیز در بالای ماشین قرار دارد.

در قسمت جلوی خودرو ، یک نوار سبک به نام نوار رسانه وجود دارد. این باید به ماشین اجازه دهد “خود را ابراز کند” و ممکن است آن را مطابق خواسته های خود شخصی سازی کند.

سرگرمی در مرکز افلا

سونی می خواهد هنگام توقف (یا در حالت رانندگی خودمختار) مسافران ماشین و راننده را سرگرم کند. یک صفحه نمایش تحمیل شده در داشبورد در کنار یک نمایش کوچکتر که روبروی درایور قرار دارد وجود دارد. در قسمت عقب ، دو صفحه برای مسافران به صندلی ها وصل شده است. تماشای فیلم و سریال ، پخش بازی های پلی استیشن یا گوش دادن به موسیقی در 360 واقعیت واقعیت خواهد بود.

کمتر از آن نیست که موتور گرافیکی Unreal Engine 5 که از رابط های سیستم مدل می کند و از نقشه های مدل سازی مراقبت می کند.

هیچ اطلاعاتی در مورد برگه فنی و قیمت وسیله نقلیه در طول ارائه فاش نشده است. اتومبیل های Afeela در ایالات متحده مونتاژ می شوند و اولین تحویل ها برای بهار 2026 برنامه ریزی شده است. پیش سفارشات از نیمه اول سال 2025 ، فقط برای بازار آمریکای شمالی باز خواهد بود.

_
Geeko را در Facebook ، YouTube و Instagram دنبال کنید تا هیچ خبری ، آزمایش و معاملات خوب را از دست ندهید.

  • هواوی یک فناوری 6 ساله سریعتر از بلوتوث دارد
  • الون ماسک به دنبال بیماران برای آزمایش NeuralInk است
  • بید ، ربات باغ بلژیکی که کل زمین را اغوا می کند

ماشین الکتریکی سونی باید عزیز باشد

سونی Vision-S 02 // منبع: سونی

اطلاعات جدید در مورد این خودرو که در حال حاضر توسط سونی و هوندا ساخته شده است به اشتراک گذاشته شده است. قبل از سال 2026 در جاده ها نخواهد بود و باید ثروتمندان را هدف قرار دهد.

همانطور که به نظر می رسد تعجب آور است ، سونی ، که به خاطر کنسول های پلی استیشن ، تلویزیون های گران قیمت آن و رایانه های Vaio متروکه آن شناخته شده است ، در حال حاضر در حال توسعه است … یک ماشین. و این یک ماهی آوریل نیست: اگر این پروژه بتواند لبخند بزند ، به محض نزدیک شدن سونی به سازنده هوندا ، بتن تبدیل شده است. با این حال ، صبور بودن لازم خواهد بود. همانطور که رویترز در مقاله ای که در تاریخ 13 اکتبر منتشر شده است ، نشان می دهد ، این خودرو قبل از سال 2026 در ایالات متحده و ژاپن به بازار عرضه نمی شود (اروپا مورد مطالعه قرار می گیرد).

جالب تر ، رسانه ها به ما می گویند که سونی و هوندا قصد دارند یک مدل تجاری را که از دنیای فناوری به ارث رسیده است انتخاب کنند – که سونی به خوبی می شناسد. علاوه بر نرخ ورودی بالا ، در نظر گرفته شده ” حق بیمه “، اجازه می دهد” برای ایجاد درآمد مکرر به لطف خدماتی که به من صورتحساب می شودحرف. به طور خلاصه ، این یک روش دیگر برای مصرف خودرو خواهد بود ، حتی اگر این ایده از اشتراک در حال حاضر در تسلا با اتصال حق بیمه (با 9.99 یورو) وجود داشته باشد.

Sony Vision-S // ماشین منبع: سونی

PlayStation Plus در ماشین سونی ?

سونی و هوندا بدیهی است که از ایده مقایسه وسیله نقلیه با یک “وحشت نمی کنند” تلفن هوشمند با چرخ »». چه هدفی ? به یک بستر واقعی تبدیل شوید که صورت فلکی از خدماتی که می توان رانندگان را برای پیوند دادن به آن تقسیم کرد. آشکارا سونی مسئول کل قسمت نرم افزار ، از جمله ویژگی های مربوط به ابر است.

به عنوان مثال می توانید به راحتی تصور کنید ، دسترسی به PlayStation Plus ، که به سرنشینان این امکان را می دهد تا بازی های ویدیویی جاه طلبانه ای را در ماشین خود انجام دهند – با هزینه ماهانه. منابع سرگرمی دیگر امکان پذیر است ، مانند یک پلت فرم SVOD با فیلم و سریال (این سرویس به نام Bravia Core ، در حال حاضر برای تلویزیون ها وجود دارد). به طور خلاصه ، سونی در حال حاضر چندین رشته به تعظیم خود دارد تا ارزش افزوده ای به این پروژه را ارائه دهد.

چند ملیتی ژاپنی همچنین سنسورهایی را ارائه می دهد که رانندگی خودمختار سطح 3 را به ماشین ارائه می دهد. هوندا در این انجمن چیست ? سازنده ، که در حال حاضر در بخش برقی با مدل هوندا E حضور دارد ، دانش خود را در خودرو به ارمغان می آورد ، مانند سکو-فیزیکال-که ماشین طراحی خواهد شد و کارخانه ای که در آن مونتاژ خواهد شد (در اوهایو). در حال حاضر ، جزئیات فنی ، مانند استقلال ، مشخص شده است. تا سال 2026 ، هوندا و سونی هنوز وقت خود را برای اصلاح ویژگی ها دارند ، به خصوص که فناوری های جدید می توانند تجربه رانندگی را بهبود بخشند (به ویژه در باتری ها).