Amazon Music vs Spotify: 2023 ارزیابی – وبلاگ – Freeyourmusic ، Amazon Prime Music در برابر Spotify: بهترین چیست?

موسیقی نخست آمازون در برابر Spotify: بهترین چیست

Contents

در حال حاضر ، Spotify این برنامه در بسیاری از کشورها ، در کل 178 موجود است ، در حالی که موسیقی آمازون فقط 50 کشور جهان دارد. و اگر شما نیاز به استفاده از عملکرد صوتی HD Amazon Music دارید ، این احتمال وجود دارد که هنگام انجام برنامه مشکلی داشته باشید ، زیرا در ابتدا فقط برای 7 قلمرو در دسترس بود.

موسیقی آمازون در مقابل Spotify: تعادل 2023

پخش موسیقی مداوم امروز رونق دارد ، زیرا به شما امکان می دهد 24 ساعت در روز و در هر دستگاه از محتوای صوتی یا تصویری مورد علاقه خود لذت ببرید. امروزه ، عملاً هیچ کس به غیر از سیستم عامل های جریان عملی مانند Spotify یا Amazon Music از چیزی استفاده نمی کند. به همین دلیل امروز تصمیم گرفته ایم که آنها را از نزدیک بررسی کنیم و تعیین کنیم کدام یک مناسب برای هر استفاده است. بدون آزار و اذیت بیشتر ، بیایید یک دوئل بین موسیقی آمازون و Spotify.

Amazon Music vs Spotify – یک داستان کوچک درباره منشاء دو سیستم عامل

قبل از مقایسه دقیق بین Spotify و Amazon Music, با توصیف ویژگی ها و کاربردهای دو سیستم عامل ، ما فکر می کنیم عادلانه و مفید است که یک مرور کلی از ریشه های آنها ارائه دهیم. بیایید با داستان Spotify شروع کنیم.

داستان Spotify با چند کلمه

با لکه بینی کردن

Spotify یک سرویس جریان است که در سال 2006 توسط تیم Spotify AB در استکهلم ، توسط دانیل اک و مارتین لورنتزون ایجاد شده است. به گفته دانیل اک ، نام این شرکت وقتی مارتین لورنتزون پیشنهاد خود را از اتاق دیگری فریاد زد ، سوء تفاهم شد. بعداً ، هر دوی آنها اصطلاحات این نام را به عنوان ترکیبی از کلمات انگلیسی “Spot” و “شناسایی” یافتند.

این پلتفرم تحت مجوز Freemium به موسیقی و پادکست ها دسترسی به موسیقی و پادکست ها را ارائه می دهد. با تشکر از این سرویس ، ما به سوابق موسیقی دیجیتال و پادکست های محافظت شده توسط حق چاپ دسترسی داریم. مجموعه Spotify شامل بیش از 80 میلیون عنوان شرکت های ضبط و شرکت های رسانه ای است – و به تدریج غنی شده است. سرویس جریان سوئد یک سرویس Freemium ارائه می دهد ، یعنی می گوید عملکردهای اساسی را به صورت رایگان ارائه می دهد ، اما با تبلیغات و گزینه های شخصی سازی محدود. در حقیقت ، فقط یک اشتراک پرداخت شده امکان دسترسی به ویژگی های اضافی مانند گوش دادن و گوش دادن به آفلاین بدون تبلیغات و همچنین مهمتر از همه ، شخصی سازی موسیقی ارائه شده با توجه به گوش دادن و فعالیت را فراهم می آورد.

داستان موسیقی آمازون با چند کلمه

موسیقی آمازون نامحدود

موسیقی آمازون ، که قبلاً Amazon MP3 خوانده می شد ، یک پلت فرم پخش موسیقی و یک فروشگاه موسیقی آنلاین است که بخشی از گروه خدمات و سیستم عامل آمازون است. موسیقی آمازون در نسخه بتا عمومی در 25 سپتامبر 2007 راه اندازی شد. در ژانویه سال 2008 ، او اولین فروشگاه موسیقی بود که بدون مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) از چهار برچسب اصلی موسیقی ، غول هایی مانند EMI ، Universal ، Warner و Sony BMG و همچنین بسیاری از هنرمندان مستقل و برچسب های ضبط شده ، فروش موسیقی را به فروش رساند. در آغاز ، تمام قطعات با فرمت MP3 با جریان متغیر 256 کیلوبیت در ثانیه ، ضد آب یا DRM برای مشتری فروخته شدند ، اما اوضاع تا حدودی تغییر کرده است و برخی از قطعات اکنون علامت گذاری شده اند. با توجه به توافق نامه های مجوز فوق الذکر با شرکت های ضبط شده ، تعداد کشورهایی که در آن موسیقی می توان فروخته شد محدود است. در ابتدا ، موسیقی آمازون فقط در ایالات متحده ، سپس در کشورهای دیگر مانند انگلستان ، آلمان ، فرانسه ، اتریش و سوئیس ، ژاپن ، ایتالیا ، ایتالیا ، اسپانیا ، مکزیک ، کانادا و برزیل موجود بود. جالب است بدانید که تا به امروز ، موسیقی آمازون توسط شهروندان کشورهای کوچک اروپایی ، تقریباً همه آسیا و آمریکای جنوبی قابل استفاده نیست.

Spotify vs Amazon Music – ویژگی های اصلی

برای مقایسه برنامه های موسیقی Spotify و Amazon ، ابتدا باید بررسی کنیم که دو سیستم عامل ، ویژگی های آنها ، جالب ترین کارکردها و امکاناتی که ارائه می دهند چیست.

چه چیزی Spotify را متمایز می کند?

خاصیت Spotify در توانایی آن در کشف هنرمندان ، ژانرها و گروه های موسیقی جدید با توجه به سلیقه های شما و گوش دادن های قبلی نهفته است. محبوب ترین ویژگی های آن Discovery Weekly یا ایجاد شده برای شما – لیست های خواندن حاصل از سلیقه ها و استنباط های شما ، که از یک الگوریتم پیشرفته برای ایجاد لیست های خواندن شخصی بر اساس عادات گوش دادن شما استفاده می کنند. علاوه بر این ، Spotify یک خواندن رادار رادار دو ساعته را در روز جمعه ارسال می کند ، که حاوی آهنگ های جدید محبوب ترین هنرمندان و گروه ها و همچنین ریمیکس های لوله های شناخته شده است. اگرچه موسیقی آمازون عملکردی مشابه با نام موسیقی متخصص دارد ، اما الگوریتم نسبت به Spotify کمتر هوشمند و شهودی است.

علاوه بر این ، Spotify از نظر ویژگی های اجتماعی برتری دارد. با ایجاد یک جامعه ، موسیقی را از هر رقیب دیگری آسان می کند. با Spotify ، می توانید آهنگ ها یا آلبوم ها را بارگیری کنید ، لیست های خواندن را با دوستان خود انتخاب کنید یا ببینید که دوستان فیس بوک شما به چه چیزی گوش می دهند. علاوه بر این ، عملکرد گروه گروه به چندین کاربر اجازه می دهد تا لیست بازی را در پرواز اضافه کنند ، و Spotify اخیراً این امکان را برای چندین کاربر برای ایجاد لیست خواندن مشترک اضافه کرده است.

چه چیزی موسیقی آمازون را متمایز می کند?

خواننده موسیقی آمازون در سرویس های پخش موسیقی دیجیتال Prime و نامحدود و همچنین یک فروشگاه موسیقی برای خرید موسیقی ادغام شده است. موسیقی آمازون به شما امکان می دهد با استفاده از مرورگر وب ، برنامه های کاربردی موبایل و دسک تاپ مانند Bose ، Sonos یا سایر سیستم عامل هایی مانند برخی از تلویزیون های هوشمند یا خانه ها یا خانه ها ، موسیقی را ذخیره و گوش دهید. حساب اصلی Amazon Music Player حق 250 آهنگ ذخیره سازی رایگان را به شما می دهد ، اما لازم به ذکر است که موسیقی خریداری شده در فروشگاه در محدوده ذخیره سازی در نظر گرفته نمی شود. پس از ذخیره موسیقی در موسیقی آمازون ، می توانیم آن را در هر یک از دستگاه های Android ، iOS یا Office ما با استفاده از برنامه موسیقی آمازون بارگیری کنیم. کاتالوگ موسیقی پخش موسیقی آمازون از طریق پخش کننده وب آمازون در دسترس است.com با استفاده از برنامه های افزودنی HTML DRM یا از طریق برنامه خواننده برای چندین سیستم عامل از جمله MacOS ، iOS ، Windows ، Android ، Fireos ، دستگاه های الکسا و اتومبیل های خاص و تلویزیون های هوشمند. کاتالوگ موسیقی آمازون در آمازون موجود است. فقط یک جستجوی توسط نام هنرمند یا عنوان را انجام دهید ، یا از طریق فروشگاهی که در بسیاری از برنامه های خواندن ادغام شده است. اگر شما یک کاربر Primium Premium Amazon هستید ، می توانید تمام حساب های خود را در این پلتفرم تثبیت کنید تا به موسیقی خود دسترسی رایگان داشته باشید ، اما کاملاً رایگان نیست. برای دسترسی به موسیقی Prime Amazon ، باید از قبل خدمات آمازون را پرداخت کنید.

موسیقی آمازون در مقابل Spotify – تفاوت های اصلی

برنامه موبایل موسیقی آمازون به دستیار صدای الکسا می پیوندد ، به این معنی که تمام کنترل های موسیقی را می توان با استفاده از کنترل های صوتی بدون دست انجام داد. علاوه بر این ، آنچه آمازون از پلت فرم موسیقی Spotify را متمایز می کند ، عملکرد اشعار اشعه ایکس است که به شما امکان می دهد در حالی که پخش می شوند ، از طریق کلمات آهنگ ها پیمایش کنید ، که به شما امکان می دهد از موسیقی آمازون به عنوان کارائوکه استفاده کنید. در مورد Spotify ، به لطف الگوریتم های موسیقی عالی خود ، یک مزیت خاص را حفظ می کند. Spotify لیست های خواندن شخصی مانند Discover Weekly را ارائه می دهد ، که به شما امکان می دهد عناوین جدیدی را شبیه به مواردی که قبلاً دوست دارید کشف کنید. Spotify همچنین به شما امکان می دهد تا تحقیقات خود را مطابق با ژانرها و خلق و خوی فیلتر کنید ، و لیست پخش آن دارای یک دکمه “تقویت” است که به شما امکان می دهد آهنگ های تصادفی مشابه با آنهایی که قبلاً در لیست مورد علاقه خود قرار داده اید اضافه کنید. علاوه بر این ، Spotify در Google Maps ادغام شده است و دارای یک رابط کاربری اختصاصی در داخل با دکمه های بزرگ است که به شما امکان می دهد در طول سفرهای مسافرتی با خیال راحت به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید.

Amazon Music vs Spotify – فرمول های اشتراک

بیایید به فرمول های اشتراک حرکت کنیم!

موسیقی آمازون در مقابل Spotify – فرمول رایگان

موسیقی آمازون و Spotify هر دو سیستم عامل Freemium هستند ، یعنی آنها خدمات رایگان و پولی ارائه می دهند و فرمول های اشتراک رایگان و پرداخت شده را ارائه می دهند. این دو فرمول رایگان شباهت های مختلفی را ارائه می دهند ، مانند مدیریت تبلیغات ، عدم وجود گزینه ای که به شما امکان می دهد از تبلیغات و امکان پرش به شش آهنگ با خواندن استفاده کنید ، و همچنین حفظ خواننده حتی در مواردی که خوانده می شود صفحه تلفن خاموش است. آنها همچنین عدم وجود امکانات برای بارگیری آهنگ ها را مشترک دارند.

Spotify با این حال بیشتر از موسیقی آمازون است زیرا به شما امکان دسترسی کامل به کتابخانه محتوای آن را می دهد ، که به شما امکان می دهد به همه چیزهایی که از طریق سر شما می گذرد گوش دهید ، یک مزیت مهم برای کاربران پیشنهاد رایگان. دسترسی رایگان به کتابخانه موسیقی آمازون محدود به کارآمدترین لیست های خواندن و ایستگاه های موسیقی آمازون است. Spotify همچنین خواندن را در برنامه کاربردی و پخش کننده وب خود ارائه می دهد ، که این یک مزیت برای کاربران فرمول رایگان است که مایل به کنترل محتوای موسیقی مورد نظر هستند. از طرف دیگر ، مشترکین نسخه رایگان موسیقی آمازون باید از خواندن تصادفی راضی باشند. علاوه بر این ، کاربران Spotify چهار گزینه تنظیم کیفیت صوتی دارند ، در حالی که کسانی که از موسیقی آمازون استفاده می کنند چنین گزینه هایی را در دسترس ندارند.

موسیقی آمازون در مقابل Spotify – برنامه فردی

Spotify Premium و Amazon Music Unlimited به شما امکان می دهد به یک کتابخانه بزرگ با بیش از 90 میلیون آهنگ ، بدون تبلیغات ، با تعداد نامحدود پرش و گوش دادن و در جریان آفلاین دسترسی پیدا کنید. هزینه Spotify Premium 9.99 دلار در هر ماه است. با این فرمول می توانید به آهنگ های 320 kbps گوش دهید. علاوه بر این ، کیفیت صدا نیز بهتر است – از صدای استاندارد بسیار واضح تر و قوی تر است ، که حدود 160 کیلوبایت در ثانیه است. Amazon Music Unlimited برای غیر نمونه 9.99 دلار در هر ماه هزینه دارد و اگر در Amazon Prime مشترک شوید ، 8.99 دلار در هر ماه یا 89.99 دلار در سال پرداخت می کنید. کاربران نامحدود آمازون در دستگاه های استودیوی آمازون اکو در حال حاضر دارای یک کتابخانه انتخاب شده از موسیقی متن فیلم های صوتی سه بعدی در Dolby Atmos و Sony 360 واقعیت هستند – به جای گوش دادن از طریق تعداد محدودی از کانال های موسیقی آمازون ، L ‘3D AUDIO از بسیاری از اشیاء صوتی استفاده می کند که می توانند حرکت کنند در اطراف شنونده در فضای سه بعدی ، به طوری که ما می توانیم از یک نمایش واقعی از صدا لذت ببریم که جذاب تر از آنچه کدک های استاندارد اجازه می دهند. مشترکین در Amazon Music Unlimited امکان گوش دادن به میلیون ها آهنگ با کیفیت HD تا 850 کیلوبیت در ثانیه ، 16 بیت در 44.1 کیلوهرتز و بیش از 7 میلیون آهنگ با کیفیت فوق العاده HD تا 3،730 Kbps ، 24 بیت در 192 کیلوهرتز را دارند.

Spotify و Amazon Music هر دو یک دوره آزمایشی یک ماهه ارائه می دهند.

Spotify: 9.99 دلار در هر ماه (حداکثر 320 کیلوبایت در ثانیه)

موسیقی آمازون: 9.99 دلار در هر ماه یا 8.99 دلار برای اعضای نخست وزیر (حداکثر 850 کیلوبایت در ثانیه)

موسیقی آمازون در مقابل Spotify – بسته های خانوادگی

این دو سیستم عامل برنامه های عملی خانوادگی را ارائه می دهند. پس از آزمایش تبلیغاتی ، اشتراک در خانواده موسیقی آمازون به طور خودکار با قیمت ماهانه 15.99 دلار به علاوه مالیات های قابل اجرا ادامه خواهد یافت تا اینکه تصمیم بگیریم آن را لغو کنیم. Spotify فرمول خانوادگی را با همان قیمت ارائه می دهد: 15.99 دلار در هر ماه. اعضای خانواده که در زیر همان سقف زندگی می کنند می توانند تا 6 حساب موسیقی Spotify یا موسیقی آمازون استفاده کنند.

موسیقی آمازون نامحدود HD در مقابل. Spotify hifi

در مورد کیفیت صدا چیست? در حال حاضر ، باید گفت که موسیقی آمازون HD در این زمینه امتیازات کسب می کند. برای چی?

موسیقی آمازون HD

اگر به دنبال صدای با کیفیت بالا هستید ، Amazon Music نامحدود HD بهترین انتخاب است. Amazon Music HD موسیقی با کیفیت عالی با بیش از 60 میلیون عنوان با کیفیت بالا و یک میلیون عنوان فوق العاده عالی (Ultra HD) ارائه می دهد – این بالاترین کیفیت صوتی موجود در جریان است. Amazon Music HD به طور متوسط ​​850 کیلوبایت بر ثانیه جریان می دهد ، در حالی که بیشتر خدمات پخش استاندارد فقط تعریف استاندارد (SD) را با سرعت حداکثر 320 کیلوبایت در ثانیه ارائه می دهند. پرونده های صوتی ارائه شده توسط موسیقی آمازون HD اطلاعات ضبط اصلی را حفظ کنید تا بهترین کیفیت صوتی ممکن را ارائه دهید. این دقیقاً همان چیزی است که شنوایی ها به دنبال آن هستند!

موسیقی آمازون HD

Spotify hifi

مسلماً ، Spotify Hifi هنوز در دسترس نیست ، اما این تلاش برای جبران رقابت از نظر کیفیت صدا شایسته ذکر است. Spotify Platinum (به این ترتیب باید اشتراک جدید حق بیمه نامیده شود) با هدف افرادی که نگران کیفیت موسیقی هستند. اگرچه ما هنوز جزئیات را نمی دانستیم ، احتمالاً شما مجبور خواهید بود کمی بیشتر بپردازید ، اما در عوض شما یک کاتالوگ آهنگ ها را در ضرر و فرمت CD دریافت خواهید کرد. در عین حال ، تمام ویژگی های سرویس را بدون استفاده از Spotify Connect حفظ خواهید کرد. خوب به نظر می رسد ، نه ? خواهیم دید که چیست.

موسیقی آمازون در مقابل Spotify – که بیشترین هنرمندان را دارد?

شما تعجب می کنید که ، موسیقی آمازون یا Spotify ، بزرگترین مجموعه را دارد? این دو سیستم عامل دارای مجموعه های غول پیکر آهنگ های موسیقی ، آلبوم ها ، ژانرها ، گروه ها و هنرمندان هستند. کتابخانه آمازون حاوی کمتر از پنجاه میلیون عنوان موسیقی در انواع مختلف است ، در حالی که Spotify می تواند به داشتن شصت میلیون آهنگسازی بالغ باشد. با این حال ، لازم به ذکر است که اگر Spotify ، هر فرمول اشتراک ، به کل کتابخانه دسترسی پیدا کند ، در مورد آمازون ، تعداد زنجیره های موسیقی که می توان در فرمول بدون چارچوب کشف کرد به طور قابل توجهی محدود است.

Amazon Music vs Spotify – اصلی ترین مزایا و معایب این دو برنامه

در قسمت آخر این مقاله ، ما می خواهیم به طور خلاصه مزایا و مضرات این دو سیستم عامل را به طور خلاصه شرح دهیم ، که به ما کمک می کند تا وضعیت را بهتر تجسم کنیم و به این سؤال پاسخ دهیم که بهترین ، موسیقی آمازون HD یا Spotify است.

مزایای موسیقی آمازون:

در اینجا برخی از مزایای اصلی موسیقی آمازون آورده شده است:

 • کیفیت صوتی بالا ، به خصوص در نسخه ممتاز,
 • دوره آزمایشی سه ماهه رایگان,
 • سازگاری با iOS ، Mac ، Android و برنامه ای برای مرورگر وب,
 • کاملاً با سایر برنامه های آمازون مانند Amazon Echo کار می کند,
 • امکان بارگیری و گوش دادن به موسیقی آفلاین در همه دستگاه ها,
 • ادغام باریک با خانواده خانواده آمازون,
 • در دسترس بودن سطح صوتی HD و Ultra HD,
 • عملکرد اشعار اشعه ایکس ، که به شما امکان می دهد از موسیقی آمازون به عنوان کارائوکه استفاده کنید.

مضرات موسیقی آمازون:

در اینجا برخی از اشکالات اصلی موسیقی آمازون آورده شده است:

 • فقط در برخی از کشورها موجود است,
 • استفاده از رابط کار دشواری است,
 • بدون محتوای ویدیویی,
 • بدون جریان رادیویی زنده,
 • دسترسی محدود به آهنگ ها برای مشترکان رایگان – فقط 2 میلیون از 50 برای افراد غیر عضو آمازون نخست.

مزایای Spotify:

بزرگترین مزایای Spotify به شرح زیر است:

 • امکان گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم به صورت رایگان,
 • طیف گسترده ای از پادکست های اصلی و بهترین پادکست های شناخته شده,
 • لیست های خواندن قابل تنظیم,
 • استفاده آسان و بصری,
 • ویژگی های جالب اجتماعی,
 • امکان بارگیری پادکست ها و موسیقی و گوش دادن به آنها آفلاین (برای کاربران ممتاز),
 • دسترسی رایگان به کل کتابخانه و گوش دادن به موسیقی نامحدود,
 • پیشنهادات موسیقی جدید بر اساس سلیقه و عادت گوش دادن شما.

اشکالات Spotify:

اشکال اصلی Spotify به شرح زیر است:

 • کیفیت صدا پایین تر از موسیقی Amazon Music HD (این می تواند با Spotify HIFI تغییر کند),
 • تبلیغات صوتی مزاحم برای اشتراک رایگان.

موسیقی آمازون در مقابل Spotify: حکم بررسی

پاسخ به سوال Spotify یا موسیقی آمازون بهترین است. این دو سرویس عملکردها و امکانات نسبتاً مشابهی را ارائه می دهند و مهمترین سؤال در ترجیحات کاربر نهفته است. پلت فرم Spotify برای افرادی که بودجه محدود دارند مناسب است ، زیرا حتی یک اشتراک رایگان به یک کتابخانه موسیقی کامل ، متشکل از میلیون ها عنوان دسترسی می دهد. همچنین بدون شک ابزاری بهتر برای کشف عناوین جدید و به اشتراک گذاشتن آنها با دیگران است.

از طرف دیگر ، موسیقی آمازون با کیفیت بسیار بالایی برای کاربران Amazon Music HD ، یک دوره آزمایشی رایگان تا سه ماه و عملکرد جالب کارائوکه متمایز می شود ، یعنی می گوید به اشتراک گذاری کلمات آهنگ ها. به طور کلی ، Spotify برای کسانی که می خواهند تجربیات موسیقی جدیدی داشته باشند و کسانی که از جامعه قدردانی می کنند مناسب تر است ، در حالی که موسیقی آمازون کاربران سایر سیستم عامل های آمازون را که بهترین کیفیت صدا برای آنها مهم است ، رضایت می دهد.

اما هیچ کس نگفت که ما باید بین این دو سیستم عامل انتخاب کنیم. باهوش ترین کاربران بهترین مهمانی را از مزایای این دو سیستم عامل ترسیم می کنند. چگونه? به عنوان مثال ، از ابزارهایی برای انتقال لیست های خواندن خود از یک پلتفرم به سیستم دیگر ، مانند FreeyourMusic استفاده کنید. با انتخاب این گزینه ، می توانید چندین برنامه کاربردی را خودتان آزمایش کرده و یکی از مواردی را که مناسب ترجیحات شما است بدون از دست دادن مجموعه موسیقی خود ارزیابی کنید.

موسیقی نخست آمازون در برابر Spotify: بهترین چیست ?

کسانی که به همان اندازه برای موسیقی سرمایه گذاری می کنند ، از جمله وقت خود ، پول و تلاش خود ، باید قبلاً از بحث در مورد مقایسه بین موسیقی آمازون نخست در مقابل Spotify عبور کرده اند. دیگر چیز جدیدی نبود که مردم از یک برنامه موسیقی به دیگری بروند ، به خصوص امروزه که بسیاری از سرویس های پخش موسیقی معرفی و راه اندازی می شوند.

اما با این وجود ، بیایید ببینیم چه برنامه پخش موسیقی بین Amazon Prime Music vs Spotify برای مردم مفید و سودمندتر است. بخش اول این مقاله به شرح مختصر Amazon Prime Music vs Spotify ، سپس مقایسه دقیق بین این دو در مورد جنبه های مختلف می پردازد.

موسیقی نخست آمازون در برابر Spotify

قسمت 1. ارائه اساسی آمازون نخست و Spotify

وقتی صحبت از آلبوم ها و آهنگ های هنرمندان مورد علاقه خود می شود ، دو مورد از محبوب ترین سرویس پخش موسیقی که باید در نظر بگیرید شامل برنامه Spotify the Application و Amazon Prime Music است. به طوری که در نهایت می توانید تصمیم بگیرید که از کدام سرویس پخش موسیقی استفاده می شود ، ابتدا یک مرور سریع از دو برنامه را به ما بدهید.

برنامه Spotify

Spotify برنامه در واقع محبوب ترین سرویس پخش از آن زمان است و بسیاری از دوستداران موسیقی هنوز هم از آن استفاده می کنند. Spotify برنامه در ابتدا در اوایل سال 2006 راه اندازی شد و برای اولین بار به عنوان یک راه اندازی کوچک منتشر شد. هدف اصلی آن تسهیل دسترسی به طیف گسترده ای از موسیقی است. در سال 2011 بود که Spotify به یک میلیون مشترک رسید. در سال جاری ، Spotify در حدود 178 کشور فعال و در دسترس بود.

Spotify بسیار توجه کرده است که به کاربران خود اجازه می دهد تا بدون هیچ هزینه ای از اعمال استفاده کنند ، اما فقط با محدودیت های خاصی. اما شما این انتخاب را دارید که تجربه گوش دادن خود را بهبود بخشید و با عضویت در Spotify Prime قادر به جلوگیری از این محدودیت ها هستید. با Spotify Premium ، می توانید به صورت آفلاین محتوای Spotify را بارگیری و گوش دهید. بر خلاف استفاده رایگان از برنامه که در صورت اتصال به اینترنت فقط می توانید آهنگ ها را پخش کنید.

با داشتن یک حساب حق بیمه ، شما همچنین می توانید از آهنگ های نامحدود در مقایسه با کاربران رایگان که فقط می توانند در یک ساعت از آهنگ ها استفاده کنند ، استفاده کنید. و همچنین ، با حق بیمه ، شما از وقفه ناشی از تبلیغات خاص رنج نخواهید برد. شما می توانید به راحتی با اتصال حساب Google ، حساب فیس بوک یا آدرس ایمیل شخصی خود ، حساب Spotify خود را ایجاد کنید.

موسیقی نخست آمازون

Prime Music یک سرویس گوش دادن است که قبلاً در خدمات ارائه شده به عنوان بخشی از اشتراک آمازون نخست گنجانده شده است. اگر عضو اصلی هستید ، می توانید به هزاران ایستگاه و در کل بیش از 2 میلیون آهنگ دسترسی داشته باشید ، از جمله مسافرتهای اختصاصی و بهترین لیست خواندن. موسیقی نخست آمازون نیز برای کسانی که دوست دارند به پادکست ها گوش دهند ، مناسب است زیرا این مجموعه از قسمت های پادکست را نیز به شما ارائه می دهد. با اشتراک نخست ، شما از Prime Video نیز بهره مند می شوید که کاربرد معادل آنها برای Netflix است.

با موسیقی آمازون نخست ، می توانید از ویژگی های گوش دادن آفلاین و پرش نامحدود آهنگ ها بدون هیچ گونه وقفه ای ناشی از ظاهر ناگهانی تبلیغات لذت ببرید. شما حتی می توانید لیست های خواندن خود را با بسیاری از آهنگ ها و آهنگ های مورد علاقه خود در هر یک ایجاد کنید.

شما می توانید از خدمات ارائه شده توسط Amazon Prime Music در تمام دستگاه های پشتیبانی شده و مجاز توسط Amazon Music استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که فقط می توانید از یک دستگاه استفاده کنید.

اما من فکر می کنم بهتر است مقایسه مفصلی بین موسیقی آمازون نخست و Spotify داشته باشیم. بیایید ببینیم چه کسی واقعاً از طریق بخش های بعدی این مقاله ، نبرد بین دو برنامه شناخته شده را برنده می شود.

قسمت 2. مقایسه دقیق بین موسیقی نخست آمازون و Spotify

به طوری که می توانید تصمیم بگیرید و وزن کنید که کدام سرویس پخش موسیقی برای استفاده و انتخاب ، مقایسه مفصلی بین موسیقی آمازون نخست و Spotify برای ما بگذارید. برای مرجع روشن خود به لیست جنبه های مختلف زیر مراجعه کنید.

سازگاری

با توجه به دستگاه هایی که می توانند برای دسترسی به محتوای مورد علاقه خود به محتوای Spotify استفاده شوند ، واقعاً می توانید از موارد زیادی مانند ویندوز ، iOS و دستگاه های Android استفاده کنید. و حتی بهتر است که با استفاده از Spotify Connect در دستگاه های هوشمند نیز در دسترس باشد. دستگاه های هوشمند که می توانید از آنها استفاده کنید شامل بلندگوهای هوشمند ، هدفون ، دیفیوزرهای صوتی ، کنسول های بازی ، دستگاه های قابل حمل ، دستگاه های صوتی روی صفحه و غیره است. با تشکر از Spotify برای ایجاد نسخه های مختلف برنامه که طیف گسترده ای از گزینه ها را در دستگاه یا اسباب بازی برای استفاده برای گوش دادن به موسیقی و پادکست ها به ما ارائه می دهد. در حال حاضر ، در مجموع 379 هواپیما از برنامه Spotify پشتیبانی می کردند.

از طرف دیگر ، Amazon Prime Music همچنین نسخه های زیادی را برای دستگاه های متنوعی از جمله رایانه ها و تلفن های همراه شما ارائه می دهد. اگر می خواهید از رایانه خود استفاده کنید ، می توانید از برنامه دسک تاپ یا پخش کننده وب استفاده کنید ، اگر ترجیح می دهید از دستگاه iOS یا Android خود استفاده کنید ، به سادگی از برنامه تلفن همراه استفاده کنید. Amazon Prime Music اکنون در دستگاه های الکسا مانند سری Echo با بلندگوهای هوشمند ، هدفون های بی سیم ، عینک آفتابی صوتی هوشمند ، اجزای سیستم استریو و یک دستگاه صوتی تعبیه شده نیز قابل دسترسی است.

بنابراین ، اگر سازگاری باشد ، شما نمی توانید انتخاب کنید که کدام یک بین موسیقی Amazon Prime Music vs Spotify بهتر است زیرا این دو برنامه با انواع مختلف دستگاه سازگار هستند.

دسترسی

در حال حاضر ، Spotify این برنامه در بسیاری از کشورها ، در کل 178 موجود است ، در حالی که موسیقی آمازون فقط 50 کشور جهان دارد. و اگر شما نیاز به استفاده از عملکرد صوتی HD Amazon Music دارید ، این احتمال وجود دارد که هنگام انجام برنامه مشکلی داشته باشید ، زیرا در ابتدا فقط برای 7 قلمرو در دسترس بود.

با توجه به جنبه در دسترس بودن ، برنده بین Amazon Prime Music vs Spotify به وضوح برنامه Spotify است.

اشتراک رایگان

برنامه موسیقی آمازون و برنامه Spotify هر دو اشتراک رایگان به کاربران خود ارائه می دهند. ویژگی هایی که می توانید از آن استفاده کنید اگر از دو برنامه به صورت رایگان استفاده کنید شامل پخش در پس زمینه ، مناجات آهنگ (حداکثر 6 برای موسیقی آمازون و حداکثر 6 در ساعت برای برنامه Spotify). اگر از Spotify به صورت رایگان استفاده می کنید ، برخلاف موسیقی آمازون که به شما امکان دسترسی فقط به یک قسمت و نه به کل کتابخانه محتوا را داده است ، همیشه می توانید به کل کتابخانه دسترسی داشته باشید. این دو برنامه اجازه پرش تبلیغاتی و بارگیری آهنگ برای پخش آفلاین را نمی دهند.

عملکرد پخش تصادفی نیز در برنامه موسیقی رایگان آمازون غیرفعال شده است ، در حالی که کسانی که از Desktop Spotify و Spotify Web Reader استفاده می کنند می توانند از عملکرد خواندن تصادفی استفاده کنند. بسته موسیقی رایگان آمازون می تواند کیفیت پخش صوتی را از 128 تا 192 کیلوبیت بر ثانیه فراهم کند در حالی که Spotify برنامه رایگان می تواند 160 کیلوبیت در ثانیه را ارائه دهد.

استفاده از داده ها

برای مقایسه استفاده از داده ها بین موسیقی نخست آمازون و Spotify ، بیایید در مورد Spotify بحث کنیم. پارامترهای پیش فرض برنامه ذکر شده در کل 2 مگابایت و بیشتر برای یک آهنگ 3 دقیقه ای اشغال می کند. بنابراین ، اگر مجبور به محاسبه شوید ، عمدتا هزینه مصرف داده ها در حدود 40 مگابایت در ساعت را برای شما هزینه خواهد کرد. این یک جنبه اساسی است ، به ویژه برای کسانی که نمی توانند طی یک ماه از مصرف داده های خود فراتر رود. بنابراین واقعاً لازم است که شما مدت زمان استفاده از Spotify را کنترل کنید. اما شما همچنین می توانید تنظیمات موسیقی را تنظیم کنید زیرا کیفیت صوتی هر آهنگ تا حد زیادی روی داده های Spotify تأثیر می گذارد.

برای دیدن تنظیم کیفیت صوتی ، به سادگی روی برگه “کتابخانه خود” در پایین رابط اصلی کلیک کنید ، سپس “تنظیمات” را فشار دهید. پس از آن ، روی “کیفیت موسیقی” کلیک کنید. برای کیفیت موسیقی عادی و اتوماتیک ، برای هر آهنگ 2 مگابایت مصرف داده ها در حالی که برای یک آهنگ با کیفیت بالا – 3.5 مگابایت در هر آهنگ و سرانجام برای کیفیت موسیقی شدید – 7.5 مگابایت در هر آهنگ. واضح بود که یک آهنگ با کیفیت پایین به تنهایی مقدار کمی از داده ها را مصرف می کند ، در حالی که یک آهنگ با کیفیت بزرگتر از حد معمول ، هزینه مصرف بیشتر داده ها را برای شما فراهم می کند.

اکنون ، با موسیقی آمازون ، میزان داده های مصرف شده توسط هر آهنگ هنوز تعریف نشده است ، زیرا آمازون هنوز کیفیت پخش صوتی را از طریق سرویس آن تأیید نکرده است. اما طبق برخی داده ها ، بسته به کیفیت آهنگ تقریباً به طور متوسط ​​بین 48 کیلوبیت بر ثانیه و 320 کیلوبیت بر ثانیه است. بنابراین ، به طور خلاصه ، می توانیم تخمین بزنیم که شما عمدتا حدود 1 مصرف خواهید کرد.اگر به ترتیب موسیقی با کیفیت خوب و موسیقی با کیفیت پایین پخش کرده اید ، 2 گیگابایت یا 175 مگابایت در ساعت. آمازون نخست به طور پیش فرض کیفیت جریان 96 کیلوبیت در ثانیه را ارائه می دهد.

کتابخانه موسیقی

با توجه به مقایسه بین Amazon Prime Music و Spotify از نظر کتابخانه موسیقی ، Spotify به تازگی برای صدها یا هزاران لیست خواندن مزیت داشته است زیرا برخی از هنرمندان جدید Spotify را در سایر سیستم عامل های پخش موسیقی برای بیرون کشیدن آلبوم ها و آهنگ های جدید خود انتخاب می کنند. Amazon Prime Music and Spotify طیف گسترده ای از آهنگ ها را در مجموع 50 میلیون دارد ، بدون حتی شامل پادکست های منتشر شده.

با این مورد واحد ، Spotify اکنون در مجموع 100 میلیون اشتراک پرداخت شده و در مجموع 217 میلیون کاربر که به طور فعال از این برنامه استفاده می کنند ، جمع کرده است.

موسیقی آمازون می تواند تعدادی از مشترکین پایین تر از Spotify داشته باشد ، اما برنامه بسیار سریعتر از حد انتظار در حال توسعه است. اصلی ترین چیزی که این تغییر را ممکن کرده است ، محبوبیت روزافزون بلندگو Amazon Echo است. این در واقع یک مزیت بزرگ از موسیقی آمازون است زیرا به لطف این ، موسیقی را می توان در خانه ها تجربه و قدردانی کرد ، بر خلاف کاربران انفرادی.

اکنون ، با پیشرفت و توسعه ویژگی های Echo ، بیشتر کاربران در موسیقی آمازون ، به ویژه مشترکان قدیمی ، در حال شروع به موسیقی آمازون هستند. براساس داده ها ، مشترکان 55 ساله و بیش از حد به طور متوسط ​​14 ٪ از کل کاربران موسیقی آمازون در مقایسه با Spotify جمع شده اند که فقط به طور متوسط ​​5 ٪ برای ترانس سن گفته شده است.

رادیو

نکته درست اینجاست که دو موسیقی آمازون و برنامه های Spotify امکان دسترسی به ایستگاه های رادیویی خاصی را به کاربران داده اند. این دو همچنین به کاربران اجازه دادند بسته به آهنگ هایی که می خواهند یا هنرمندی که مایل به گوش دادن به آنها هستند ، مجموعه ایستگاه های رادیویی خود را ایجاد کنند. این دو همچنین به لطف کمک ایستگاه های رادیویی که به طور خودکار تولید می شوند ، عملکرد کج را از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر ادغام کردند. از دستگاه های اکو آمازون نیز می توان برای استفاده از ایستگاه های رادیویی مختلف استفاده کرد.

لیست پخش

در واقع ، موسیقی آمازون و Spotify به کاربران اجازه دادند لیست های خواندن خود را ایجاد کنند. و برای اطلاعات خود ، همچنین می توانید لیست های خواندن خود را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. این دو برنامه همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا مجموعه آهنگ های خود را از لیست های سازمان یافته اعضای موجود ایجاد کنند و توجه داشته باشند که کاربران نیز می توانند این آهنگ ها را بارگیری کنند. تنها مزیت برنامه Spotify در اینجا این است که به کاربران خود این امکان را داده است که یک آهنگ یا آهنگی را از لیست خواندن خود ایجاد کنند و به راحتی حذف کنند.

جنبه های بسیاری وجود دارد که شما واقعاً باید در نظر بگیرید تا مقایسه بین موسیقی آمازون نخست و Spotify داشته باشید. موضوعاتی که من توضیح دادم فقط برخی از رایج ترین چیزهایی بود که باید در مورد هر دو بدانید.

قسمت 3. جایزه: چگونه می توان موسیقی Spotify را بدون حق بیمه بدست آورد ?

حال ، اگر در حالی که از آلبوم ها و لیست های مورد علاقه خود لذت می برید ، نمی توانید بین موسیقی Prime Prime و Spotify انتخاب کنید ، همیشه می توانید بدون عضویت در هر یک از این آهنگ ها لذت ببرید. بنابراین ، بدون حق بیمه اشتراک Spotify ، همیشه می توانید به لطف یک مبدل سوم ، از آهنگ های با کیفیت لذت ببرید. بهترین چیزی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند کسی نیست جز “مبدل موسیقی Tunelo Spotify”. بگذارید ابتدا توضیحات مختصری از ویژگی های این مبدل قابل توجه قبل از مراحل نحوه استفاده از آن ارائه دهیم.

ویژگی های مبدل موسیقی Tunelo Spotify

گوش دادن به صورت آفلاین

گوش دادن به آهنگ های Outline Spotify به عنوان ویژگی Spotify Premium به تنهایی شناخته می شود. بنابراین ، شما فکر می کنید که اگر اشتراک ماهانه را پرداخت نکنید یا به اینترنت وصل نکنید ، به خصوص اگر از برنامه رایگان استفاده نمی کنید ، هیچ راه دیگری برای پخش موسیقی خطی وجود ندارد. خوشبختانه ، به لطف کمک مبدل موسیقی Tunelo Spotify ، ممکن است شما قادر به این قابلیت باشید.

بارگیری و تبدیل آهنگ ها

با مبدل موسیقی Tunelo Spotify ، شما همچنین می توانید آهنگ های مورد علاقه Spotify خود را بارگیری کنید. همه می توانند به فرمی تبدیل شوند که می توانید در بسیاری از دستگاه هایی که ترجیح می دهید از آنها استفاده کنید با موفقیت دسترسی پیدا کنید. تمام قالب های موجود برای شما شامل قالب خروجی MP3 ، AAC ، WAV و FLAC است. شما می توانید یکی از این قالب ها را برای تبدیل Spotify مورد علاقه خود انتخاب کنید.

آهنگ ها را تا سه دستگاه پخش کنید

از آنجا که Spotify از DRM Copy Protection استفاده کرده است ، تعداد دستگاه هایی که می توانید برای دسترسی به آهنگ ها از آنها استفاده کنید حداکثر به سه دستگاه محدود شده است. اما به لطف مهارت های Tuneseolo و سایر ویژگی های آن ، اکنون می توانید فیلم های مورد علاقه خود را Spotify آهنگ ها را در دستگاه های زیادی که می خواهید بدون هیچ محدودیتی پخش کنید.

سرعت تبدیل سریع

مبدل موسیقی Tunelo Spotify همچنین می تواند آهنگ های شما را در اسرع وقت تبدیل و بارگیری کند. او می تواند کار را تا پنج برابر سریعتر از سرعت تبدیل معمول به پایان برساند. تصور کنید زمانی که می توانید با استفاده از این مبدل ذخیره کنید. با تشکر از سرعت تبدیل سریع Tunelo ، می توانید فقط در چند دقیقه یک دوجین آهنگ را درمان کنید.

بهترین کیفیت آهنگ

مبدل موسیقی Tunelo Spotify نه تنها قادر به درمان آهنگ ها در اسرع وقت نیست بلکه قادر به تولید بهترین کیفیت است. اگر فکر می کنید اگر به سرعت با آنها رفتار شود ، کیفیت آهنگ های تبدیل شده می تواند تحت تأثیر قرار گیرد ، پس ایده شما نادرست است. با Tunnesolo ، انتظار داشته باشید که Spotify مورد علاقه خود را به بهترین شکل خود داشته باشید.

چراغهای ID3 و اطلاعات ابرداده را حفظ می کند

آهنگ های Spotify با استفاده از اطلاعات مهم خاصی مانند چراغهای ID3 و اطلاعات ابرداده شناخته و شناسایی می شوند. و خوشبختانه ، مبدل موسیقی Tunelo Spotify همچنین می تواند کارهایی را که ذکر شده است انجام دهد. او می تواند این جزئیات مهم را حتی پس از آنکه ترانه ها روند تبدیل را پشت سر گذاشتند ، حفظ کند.

سازمان کتابخانه موسیقی سفر خود

مبدل موسیقی Tunelo Spotify همچنین به کاربران خود اجازه می دهد بسته به آنچه مناسب آنهاست ، کتابخانه موسیقی مسافرتی خود را ترتیب دهند. به عنوان مثال ، می توانید سعی کنید آهنگ ها را بر اساس آلبوم ها یا هنرمندان یا ژانر مرتب کنید. با تشکر از این ویژگی Tuneseolo ، کاربران می توانند زمان زیادی را صرفه جویی کنند زیرا به جای مرور لیست آهنگ های خود یک به یک ، می توانید به سادگی روی یک دسته خاص کلیک کنید تا پرونده خاص را پیدا کنید.

به روزرسانی های رایگان و پشتیبانی فنی تیم

هنگامی که از مبدل موسیقی Tunelo Spotify استفاده کردید ، تا حد امکان حق به روزرسانی های رایگان را خواهید داشت. در یک کلیک ، می توانید به روزرسانی فعلی را داشته باشید. و همچنین ، اگر در شرایط خاص ، هنگام تبدیل یا بارگیری آهنگ ها با مشکلی روبرو شوید ، می توانید از تیم فنی کمک بخواهید.

حال ، اگر می خواهید مبدل موسیقی Tunelo Spotify را امتحان کنید تا آهنگ های Spotify را بدون اشتراک حق بیمه دریافت کنید ، می توانید از دستورالعمل هایی که در زیر ذکر کرده ام استفاده کنید.

مرحله 1. مبدل موسیقی Tunelo Spotify را بارگیری و راه اندازی کنید

اولین کاری که باید انجام دهید بارگیری مبدل موسیقی Tunelo Spotify است. شما می توانید این مبدل را از فروشگاه لوازم خانگی مورد استفاده یا از وب سایت رسمی Tunelo دریافت کنید. درست پس از بارگیری برنامه ، نصب آن را شروع کرده و آن را بر روی دستگاه خود شروع کنید.

مرحله 2. دانلود پرونده های آهنگ

اکنون ، هنگامی که Tunesolo روی دستگاه شما باز شد ، صبر کنید تا از Spotify مراقبت کند. اگر وضعیت به آن نیاز داشته باشد ممکن است لازم باشد جزئیات Spotify خود را وارد کنید. از Spotify برنامه ، سعی کنید با کشیدن آنها و قرار دادن آنها در مبدل یا به سادگی کپی کردن لینک آهنگ ، پرونده های آهنگ را بارگیری کنید ، سپس آن را در منطقه رزرو شده برای آن در مبدل قرار دهید.

آهنگ های موسیقی را انتخاب کنید

مرحله 3. یک قالب خروجی را انتخاب کنید

پس از بارگیری پرونده های آهنگ ، اکنون زمان آن رسیده است که یک قالب خروجی را که می خواهید انتخاب کنید انتخاب کنید. می توانید از قالب های خروجی MP3 ، AAC ، WAV و FLAC انتخاب کنید.

قالب خروجی را انتخاب کنید

مرحله 4. دکمه “تبدیل همه چیز” را فشار دهید

اکنون که قالب و آهنگ هایی که تبدیل می شوند همه تعریف شده اند ، اکنون می توانید دکمه “تبدیل همه چیز” را فشار دهید تا به طور رسمی کل روش تبدیل را راه اندازی کنید.

روند تبدیل را شروع کنید

مرحله 5. آهنگ های تبدیل شده Spotify را بدون جایزه دریافت کنید

پس از اتمام روند تبدیل ، اکنون می توانید آهنگ هایی را که با موفقیت تبدیل شده اند بررسی و مرور کنید. برای انجام این کار ، روی دکمه “نمایش پرونده خروجی” کلیک کنید. همچنین می توانید آهنگ های تبدیل شده این بخش را داشته باشید.

بنابراین ، به لطف کمک Tunelo Spotify Music Converter ، می توانید آهنگ ها را به طور دائم در دستگاه خود ضبط کنید و بتوانید این آهنگ ها را حتی بدون اشتراک حق بیمه و حتی بدون اتصال به اینترنت پخش کنید (برای کسانی که از برنامه به صورت رایگان استفاده می کنند).

قسمت 4. حکم: بهترین سرویس پخش موسیقی بهترین است ?

اگر مجبور هستید یک سرویس پخش موسیقی را پیدا کنید که می توانید از آنها برای پخش آلبوم ها و لیست های مورد علاقه خود استفاده کنید ، بسیاری از دوستانتان مطمئناً از برنامه Spotify استفاده می کنند ، زیرا Spotify از طولانی ترین اکنون در صنعت بوده است و همیشه بهترین ها را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. خدماتی که ممکن است تاکنون داشته اند.

اما با تمام بحث هایی که قبلاً در Amazon Prime Music vs Spotify انجام شده است ، فکر می کنم شما همچنین باید از موسیقی آمازون Prime استفاده کنید تا آهنگ ها و لیست های مورد علاقه خود را داشته باشید. Amazon Prime Music ، دقیقاً مانند Spotify برنامه همچنین نسخه هایی را برای آیفون ها ، اندروید ، دستگاه های ویندوز و هر پخش کننده صوتی فعلی موجود در بازار ارائه می دهد.

مردم نیز خوانده اند: