Android vs iPhone – چه سیستمی بهترین است?, iOS 17 در مقابل Android 14: بهترین محصولات جدید برای تلفن هوشمند شما

iOS 17 در مقابل Android 14: بهترین محصولات جدید برای تلفن هوشمند شما

مانند iOS 17 ، Android 14 باعث پیشرفت های استقبال می شود ، بدون اینکه از تجربه کاربر که ما از قبل در مورد Android 13 می شناسیم. ما به عنوان مثال تلاش می کنیم از طرف Google در مورد ویژگی های دسترسی ، منطقه ای که اپل در حال حاضر یک قدم جلوتر است.

Android vs iPhone – چه سیستمی بهترین است ?

توسط سرمقاله Lesmobiles – 21 ژوئن 2022 در ساعت 4:30 بعد از ظهر تصمیم گرفتید یک تلفن هوشمند تهیه کنید. اما کدام یک را باید انتخاب کند ? دو رقیب اصلی در بازار تلفن های هوشمند وجود دارد: iOS و Android. هر دو از مزایا و مضرات خود برخوردار هستند ، بنابراین تصمیم گیری در مورد کدام یک برای شما دشوار است. این مقاله iOS و Android را مقایسه می کند تا به شما در انتخاب بهترین گزینه برای نیازهای خود کمک کند.

Android vs iPhone - چه سیستمی بهترین است؟

1. رابط کاربری

یکی از بزرگترین تفاوت بین iOS و Android رابط کاربری (IU) است. iOS از صفحه اصلی با نمادهای برنامه استفاده می کند ، در حالی که Android از صفحه اصلی قابل تنظیم تر با ویجت ها و پوشه ها استفاده می کند. برخی از افراد سادگی iOS را ترجیح می دهند ، در حالی که برخی دیگر گزینه های سفارشی سازی اندروید را جذاب تر می دانند. همه اینها به انتخاب و ترجیحات شما بستگی دارد.

2. فروشگاه درخواست

تفاوت بزرگ دیگر فروشگاه برنامه است. iOS دارای App Store است که از نزدیک توسط اپل کنترل می شود و طیف گسترده ای از برنامه های با کیفیت بالا را ارائه می دهد. Android دارای Google Play Store است که انتخاب بیشتری از برنامه ها را ارائه می دهد ، اما درصد بالاتری از برنامه های با کیفیت پایین یا مخرب نیز دارد. علاوه بر این ، برخی از تولید کنندگان تلفن Android نیز فروشگاه برنامه خود را دارند که این امکان را به شما می دهد.

3. تابع VPN

اگرچه این دو سیستم عامل دارای یک عملکرد VPN یکپارچه هستند ، iOS امنیت بهتری و محافظت از حریم خصوصی بهتر ارائه می دهد. با استفاده از Mac یا iPhone VPN ، می توانید از پروتکل IKEV2 یا IPSEC استفاده کنید ، که از پروتکل PPTP که توسط Android استفاده می شود ، ایمن تر است. علاوه بر این ، iOS امکان استفاده از سرور VPN را که توسط اپل اداره می شود ، به شما می دهد که از استفاده از یک سرویس VPN سوم -حزبی ایمن تر است.

برخی از کاربران همچنین نصب برنامه های VPN سوم را از منابع قابل اعتماد شخص ثالث انتخاب می کنند. در صورت نیاز به محرمانه بودن اضافی ، این می تواند گزینه خوبی باشد.

4. به روزرسانی

اگر می خواهید از آخرین ویژگی ها و به روزرسانی ها به محض موجود بودن بهره مند شوید ، iOS بهترین انتخاب است. از آنجا که اپل هم سخت افزار و هم نرم افزار آیفون را کنترل می کند ، می تواند به طور همزمان به همه کاربران ارسال کند. با اندروید ، اوضاع کمی پیچیده تر است. Google ابتدا به روزرسانی هایی را برای تلفن های پیکسل خود منتشر می کند ، سپس سایر تولید کنندگان تلفن نسخه های بروزرسانی خود را منتشر می کنند (که اغلب شامل ویژگی های اضافی یا bloatware). بنابراین ، می تواند ماهها قبل از دریافت برخی از کاربران اندرویدی آخرین به روزرسانی شود.

5. زندگی خصوصی

iOS و Android دارای نقاط محرمانه بودن مثبت و منفی هستند. از طرف مثبت ، دو سیستم عامل در سالهای اخیر پیشرفت کرده اند تا عملکردهای محرمانه بودن را بهبود بخشند و به کاربران کنترل بهتری بر داده های خود بدهند. با این حال ، اندروید هنوز چند نقص امنیتی را ارائه می دهد که می تواند داده های شما را به خطر بیندازد ، و iOS مورد انتقاد قرار گرفته است تا داده های زیادی را برای کاربران جمع آوری کند.

6. عمر باتری

عمر باتری یک عنصر مهم برای در نظر گرفتن هر تلفن هوشمند است و تفاوت های خالص بین iOS و Android در این زمینه وجود دارد. به طور کلی ، آیفون ها تمایل به استقلال بهتری نسبت به تلفن های اندرویدی دارند. اما چندین استراتژی وجود دارد که می توانید برای بهبود عمر باتری در یک یا نوع دیگر تلفن استفاده کنید.

7. امنیت

ایمنی یکی دیگر از عناصر مهم در نظر گرفتن هنگام انتخاب سیستم عامل تلفن هوشمند است. iOS به طور کلی ایمن تر از اندروید است زیرا آلوده کردن بدافزارها برای بدافزارها دشوارتر است. دو سیستم عامل از نظر امنیت مسیری طولانی را طی کرده اند و روش هایی برای تأمین بیشتر تلفن شما وجود دارد ، هرچه که انتخاب کنید.

8. قیمت

سرانجام ، قیمت عاملی است که باید بین iOS و Android انتخاب کنید. به طور کلی ، آیفون تمایل به هزینه بیشتر از تلفن های اندرویدی دارد. در واقع چند دلیل وجود دارد که چرا آیفون ها به طور کلی از تلفن های اندرویدی گران تر هستند. اول ، اپل هم سخت افزار و هم نرم افزار آیفون را کنترل می کند ، که به آن اجازه می دهد تجربه شفاف تر و یکپارچه تری داشته باشد. دوم ، آیفون ها به طور کلی در مقادیر محدود به بازار عرضه می شوند که باعث افزایش قیمت ها می شود. سرانجام ، اپل از مواد با کیفیت بهتر برای تلفن های خود استفاده می کند ، که به قیمت بالاتر آنها کمک می کند.

iOS 17 در مقابل Android 14: بهترین محصولات جدید برای تلفن هوشمند شما

Android vs iOS

مایکروسافت بینگ

هر سال ، اپل و گوگل سیستم عامل موبایل مربوطه خود را به روز می کنند. امروز ، ما از iOS 17 و Android 14 موجودی می گیریم که ویژگی های جدید جالب خاصی را در سال 2023 به تلفن های هوشمند ما می آورد ، حتی اگر این به معنای کپی کردن یکدیگر باشد.

این که آیا شما یک آیفون اندرویدی یا تلفن هوشمند دارید ، ممکن است منتظر آن باشید iOS 17 یا Android 14. اما آخرین نسخه های استخوانهای موبایل Apple و Google چیست؟ ? ما از چشمگیرترین ویژگی های جدید سهام را در اختیار می گیریم.

iOS 17 می خواهد آیفون را “شخصی تر و بصری تر” کند

در طول ارائه iOS 17 ، Craigh Federighi ، معاون ارشد مهندسی نرم افزار در اپل ، به روزرسانی های سه برنامه “اصلی” آیفون: iMessage ، FaceTime و تلفن را برجسته کرد.

پیام صوتی زنده ، FaceTime و رونویسی پیام های صوتی

پیام صوتی مستقیم آیفون iOS 17

iOS 17 پیام های صوتی زنده کاربران آیفون را ارائه می دهد (پیام صوتی زنده). این عملکرد رونویسی از پیام های صوتی را در زمان واقعی ارائه می دهد و امکان برنده شدن را به کاربر می دهد یا خیر. “تازگی” که کاربران محصولات Google Pixel قبلاً تحت عنوان “فیلتر تماس” می دانند.

نسخه جدید سیستم عامل موبایل اپل نیز رونویسی از پیام های صوتی را ارائه می دهد. گزینه بسیار عملی اگر هدفون خود را ندارید یا در یک جلسه هستید. باز هم ، گوگل این عملکرد را در اکتبر 2022 ، همزمان با پیکسل 7 و 7 Pro خود ارائه داد.

سرانجام ، برنامه FaceTime اکنون به شما امکان می دهد تا وقتی شما یا همکار خود جواب نمی دهید ، پیام را در FaceTime ترک کنید و دریافت کنید.

حالت ساعت آیفون

حالت آماده به کار آیفون

اپل می خواهد آیفون شما مفید باشد ، حتی اگر از آن استفاده نکنید. به این معناست که این شرکت ساعت مچی iOS 17 را ارائه داد. به طور واضح ، شما قادر خواهید بود تلفن خود را به یک صفحه ساعت هوشمند تبدیل کنید که ویجت های مختلفی را نشان می دهد وقتی که دومی به صورت افقی است.

اپل به این مناسبت یک لوازم جانبی ارائه داد که به شما امکان می دهد آیفون را در ساعت زنگ دار یا توپی در خانه تغییر دهید. ماده ای که یادآور رایانه لوحی پیکسل جدید Google است که وقتی آن را در دست ندارید می توانید برای نمایش اطلاعات عملی مختلف استفاده کنید. این عملکرد جدید iOS 17 اولین قدم قبل از آمدن محصول جدید به اپل است ?

کارتهای اپل را به صورت آفلاین بارگیری کنید

نقشه های اپل به صورت آفلاین نقشه می کند

در سال 2012 ، Google Maps برای بارگیری کارتهای آفلاین خود ارائه شده است. در سال 2015 ، برنامه اجازه ناوبری آفلاین را داد. در سال 2023 ، iOS 17 عملکرد مشابهی را برای برنامه های Apple Maps خود ارائه داد. مانند همتای خود ، باید منطقه مستطیلی را که می خواهید از کارت بارگیری کنید ، انتخاب کنید.

حالت ناوبری آسان

ناوبری آسان ios 17

از جمله ویژگی های دسترسی iOS 17 ، “دسترسی کمکی” را پیدا می کنیم که به کاربران دارای اختلال شناختی کمک می کند. “این ویژگی یک رابط ساده با دکمه های کنترل بالا و شخصیت های بزرگ ارائه می دهد”. یک حالت “ساده” یا “آسان” که سالها در تلفن های اندرویدی یافت می شود. این ترجمه ، از جمله موارد دیگر ، توسط نمادها و دکمه های بسیار بزرگتر و همچنین ساده سازی برنامه های عکس ، دوربین ، تماس و پیام.

Airdrop هنوز در حال بهبود است

نام آیفون را رها کنید

وقتی از کاربر محصولات اپل می پرسید ، عملکردی که او ترجیح می دهد ، AirDrop اغلب ذکر می شود. این امکان را به شما می دهد تا به راحتی و سریع پرونده ها را بین محصولات اپل منتقل کنید. iOS 17 با ارائه امکان تبادل اطلاعات تماس خود به همان روش با افراد دیگر (نامگذاری) ، آن را حتی بهتر می کند.

با استفاده از شبکه Wi-Fi که در آن دو دستگاه به هم وصل شده اند ، به این پیشرفت در انتقال فایلهای بزرگ اضافه کنید و این ویژگی را دارید که همه کاربران Android نمی توانند از آن لذت ببرند.

محتوای “حساس” را مسدود کنید

محتوای حساس iOS 17 Apple

یکی از جالب ترین ویژگی های راه اندازی شده با iOS (به نظر فروتنانه ما) “هشدار محتوای حساس” است که به عنوان نام نشان می دهد محتوای “حساس” را که از عکس ها و فیلم ها به نظر می رسد مسدود می کند. همه چیز به طور مستقیم روی دستگاه تحت درمان قرار می گیرد ، که باعث می شود محتوای بالقوه ناخواسته از هر برنامه ای مسدود شود: تلفن ، AirDrop ، Imessage ، FaceTime ، WhatsApp و غیره.

اختیاری ، این ویژگی که مبتنی بر هوش مصنوعی است می تواند توسط کاربر در تنظیمات دستگاه فعال شود. باز هم ، iOS ثابت می کند که از نظر ایمنی و محرمانه بودن یک قدم جلوتر از اندروید است.

Android 14: تغییرات ظریف در “کیک واژگون شده”

هر نسخه از اندروید به شیرینی شیرین اشاره دارد. تا سال 2019 ، این نام قبل از “پنهان شدن” توسط Google ، عمومی بود. پس از Android 13 “Tiramisu” ، بیایید تغییرات ایجاد شده توسط Android 14 ، alias “کیک واژگون شده” را کشف کنیم.

مانند iOS 17 ، Android 14 باعث پیشرفت های استقبال می شود ، بدون اینکه از تجربه کاربر که ما از قبل در مورد Android 13 می شناسیم. ما به عنوان مثال تلاش می کنیم از طرف Google در مورد ویژگی های دسترسی ، منطقه ای که اپل در حال حاضر یک قدم جلوتر است.

پایان رمزهای عبور

کلید امنیتی Google Android 14

Android 14 اکنون از “PassKeys” (کلیدهای ایمنی) در سطح سیستم عامل پشتیبانی می کند ، بنابراین لازم نیست هر بار که نیاز به ورود به یک برنامه یا وب سایت دارید ، رمز ورود خود را وارد کنید. به طور مشخص ، برنامه های شخص سوم اکنون قادر به استفاده مستقیم از تلفن و اثر انگشت شما برای اتصال هستند.

مطمئناً برای همه برنامه ها برای اتخاذ کلیدهای ایمنی کمی زمان خواهد برد. با این حال ، برنامه های کاربردی مدیر رمز عبور مانند Dashlane ، 1Password ، Keeper یا OKTA از این عملکرد “از راه اندازی Android 14” پشتیبانی می کنند.

هشدارهای به اشتراک گذاری داده ها

اندرویدی 14

مدیریت به اشتراک گذاری داده ها مدتهاست که در تلفن های هوشمند ما وجود دارد. با Android 14 ، Google تصمیم می گیرد با هشدار دادن به شما در هر ماه اجازه تغییر در برنامه های خاص که قبلاً نصب شده است ، کمی بیشتر پیش برود. اقدامی که هدف آن محافظت بهتر از داده های شما در برابر مجرمان سایبری است که عاشق Android هستند.

کمک به شنیدن پروتز

کمک به شنیدن Android 14 پروتز 14

Android 14 سرانجام تنظیمات واقعی را برای افراد مبتلا به پروتز ارائه می دهد. شما می توانید صداهایی را که باید از طریق سمعک ها و مواردی که باید از طریق بلندگو تلفن پخش شوند ، انتخاب کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید آن را روی یک یا هر دو گوش فعال کنید.

متن را بهتر کنید

Android غیر خطی 14 بزرگ شدن متن

قادر به نمایش متون بزرگتر یک عملکرد مهم دسترسی است. هنوز هم باید به درستی انجام شود. بنابراین گوگل با ساخت غیر خطی ، مقیاس 200 ٪ (دو برابر بزرگ) را اصلاح می کند. بنابراین ، متون به صورت بزرگ نمایش داده می شوند ، بدون از بین بردن طرح و در حالی که تعادل خوبی بین اندازه و تعداد اطلاعات موجود در صفحه دارند.

داده های بهداشت متمرکز

Google Health Connect Android 14

برای جایگزینی برنامه “FIT” خود ، Google در Beta “Health Connect” راه اندازی شد. هدف آن ساده است: ارتقاء داده های بین تلفن و برنامه های بهداشتی خود را ارتقا دهید. در Android 14 ، برنامه جدید بخشی جدایی ناپذیر از سیستم عامل خواهد بود.

“از Android 14 ، Health Connect بخشی از این سیستم عامل است و از طریق به روزرسانی های سیستم Google Play بدون نیاز به بارگیری جداگانه ، به روزرسانی ها را دریافت می کند. »»

دوربین را در برنامه های شخص ثالث بهبود بخشید

اسکن برنامه های Android 14

افرادی که توانسته اند دوربین برخی از برنامه های خاص را آزمایش کنند (اینستاگرام ، اسنپ چت و غیره.) در Android و iOS به سرعت دریافتند که کیفیت عکس های موجود در این برنامه های شخص ثالث در سیستم عامل تلفن همراه اپل بسیار بهتر است.

Google قصد دارد این کار را با Android 14 به لطف برنامه های افزودنی دوربین که به برنامه ها امکان می دهد تصحیح کند “مدیریت زمان درمانی طولانی تر ، بهبود تصاویر با استفاده از الگوریتم های محاسباتی Gourmet منابع مانند عکاسی کم نور در دستگاه های پشتیبانی شده. »»

Google همچنین اسکنر اسناد API را اضافه می کند تا برنامه های شخص ثالث بتوانند رسیدهای فیزیکی و سایر اسناد متنی را دیجیتالی کنند.

چه تاریخ خروج برای Android 14 و iOS 17 است ?

بتا iOS 17 در حال حاضر در دسترس است ، اما لازم است تا ماه سپتامبر صبر کنید تا اولین نسخه پایدار را دریافت کنید. سیستم عامل جدید اپل باید همزمان با انتشار آیفون 15 مستقر شود.

همچنین در بتا موجود است ، Android 14 نسخه پایدار را بین اوت و سپتامبر ارائه می دهد. تلفن های هوشمند و رایانه های هوشمند Google Pixel اولین خدمت خواهند بود ، که از نزدیک توسط برخی از تولید کنندگان مانند سامسونگ و OnePlus دنبال می شوند که در ابتدا از دستگاه های بالا به نفع آنها خواهند بود.

ویژگی های جدید دو سیستم عامل انقلابی نیست ، و شهادت به سطح مشخصی از بلوغ. آنها از الهام گرفتن از یکدیگر دریغ نمی کنند ، که این خبر خوبی برای کاربران این دو استخوان است. اگر به جای “تیم iOS” یا “Team Android” هستید ، در نظرات از ما دریغ نکنید. و مهمتر از همه ، چرا ?