پیام کوتاه ، تماس ها و نامه های الکترونیکی ناخواسته و/یا کلاهبرداری | arcep ، مراقب پیامک و سایت های کلاهبرداری باشید! |

پیام کوتاه کلاهبرداری چه کاری باید انجام شود

هرزنامه تماس ها یا پیام های نامشخص را تعیین می کند و به صورت گسترده از طریق خط تلفن یا یک آدرس ایمیل ارسال می شود. هرزنامه می تواند در طبیعت تجاری یا کلاهبرداری باشد.

پیامک ، تماس ها و حروف الکترونیکی ناخواسته و/یا کلاهبرداری

هرزنامه تماس ها یا پیام های نامشخص را تعیین می کند و به صورت گسترده از طریق خط تلفن یا یک آدرس ایمیل ارسال می شود. هرزنامه می تواند در طبیعت تجاری یا کلاهبرداری باشد.

هرزنامه کلاهبرداری به طور کلی تحت یکی از دو روش زیر قرار می گیرد:

  • کلاهبرداری که هدف آن استخراج پول از قربانی است
  • سرقت داده های شخصی ، هدف از آن به دست آوردن اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری یا شناسه ها و رمزهای عبور به یک وب سایت است.

برای این کار ، اسپم کلاهبرداری به چندین حالت عملیاتی پاسخ می دهد:

  • “ایمیل / پیامک اسپم”: ارسال ایمیل / پیامک کلاهبرداری ، که تشویق می کنند با شماره اضافی ، به طور کلی در 0899 تماس بگیرند ، برای ارسال پیام کوتاه به یک شماره غرق ، به طور کلی 5 کاراکتر ، یا برای کلیک بر روی پیوند یک صفحه وب. پیام های دریافت شده آشنا و انگیزه ای از نوع هستند: ” سلام من هستم ، تو با من تماس نگرفتی. من منتظر فراخوان شما در 0899 هستم (…). ” یا ” سلام ، یک بسته 10 روز در انتظار شما بوده است و اگر فردا بیایید و آن را دریافت کنید ، ترک خواهید کرد. با تشکر از شما برای یادآوری ما در 0899 (. ).
  • “اسپم آواز”: انتشار تماس با پخش یک پیام از پیش ضبط شده برای تشویق فراخوان برای یادآوری یک شماره اضافی در 089. پیام ها آشنا ، تشویقی هستند اما گاهی اوقات می توانند بسیار اضطراب آور مانند: ” سلام ، این موارد اضطراری بیمارستان XYZ است. همسرتان به تازگی تصادف جدی داشته است. لطفا در 0899 به ما یادآوری کنید (…). »؛
  • “” تماس پینگ نمونه خواستار تماس های کوتاه مدت (یک یا دو حلقه حداکثر) بدون داشتن وقت به گیرنده مذکور می شود تا به این امید که دومی شماره ارائه شده را بدون توجه یا کنجکاوی به یاد بیاورد ، برنده شود. در حالی که ” تماس های پینگ “از لحاظ تاریخی به یاد داشته باشید که تعداد اضافی در” 089 “را یادآوری می کند ، این عمل از زمان ممنوعیت سال 2012 توسط ARCEP برای استفاده از اعداد در 089 به عنوان شاکی تکامل یافته است (تصمیم N ° N ° 2012-0856). این روزها، ” تماس های پینگ »یک شماره جغرافیایی (01-05) ، موبایل (06-07) یا غیر جغرافیایی (09) را به یاد بیاورید که انگیزه پیام را برای یادآوری یک شماره اضافی پخش می کند (089).
  • “هامس ، یا فیشینگ “ :: پیام (به طور کلی از طریق ایمیل ارسال می شود) تقلید از مواردی از یک شخص اعتماد به نفس (عمومی یک برند شناخته شده) که از گیرنده دعوت می کند تا اطلاعات شخصی (شناسه ها / رمزهای عبور اتصال) را در یک وب سایت تقلبی وارد کند که ظاهر آن با سایت مشروعیت یکسان است.

مصرف کننده اسپم دریافت می کند: چه کاری انجام شود ?

در مورد پیامک های سوءاستفاده و تماس های کلاهبرداری ، دستگاه 33700 امکان مبارزه با پیامک های ناخواسته و تماس های کلاهبرداری را فراهم می کند (“اسپم آواز” یا “تماس پینگ”).

این سیستم یک سیستم گزارش است که به مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا اپراتورها را به صورت رایگان در پیامک یا تماس هایی که مظنون می دانند هشدار دهند.

اخبار

برای چند ماه ، پیامک های کلاهبرداری ، ایمیل یا نامه ها از شما دعوت کرده اند تا با جمع آوری غیرقانونی داده های شخصی یا جزئیات بانکی خود ، جریمه های بدون پرداخت در سایت های اداری کاذب را به چالش بکشید یا به چالش بکشید.

مراقب پیامک های کلاهبرداری یا ایمیل در تلفن هوشمند باشید

برای اطلاعات ، آنتای هرگز پیامکی ارسال نمی کند. روی لینک (ها) کلیک نکنید و مانند داده های بانکی خود اطلاعات حساس را ارائه ندهید !

در مورد ایمیل ها, قبل از باز کردن پیام ، اطمینان حاصل کنید که صحت فرستنده ایمیل. آنهایی که از آنتای باید از آدرس repase_noreply@antai آمده باشند.خط

اخیراً نامه های کاذب (نظر بلیط یا نامه یادآوری) به سایت های کلاهبرداری مراجعه کنید هدف اصلی آن جمع آوری داده های شخصی شما (شماره مالیات ، شماره گواهینامه رانندگی ، کارت هویت یا گذرنامه ، گواهی انتقال یا تخریب وسیله نقلیه و غیره) است.

در صورت فیشینگ یا اقدام به کلاهبرداری چه کاری باید انجام شود ?

به منظور جلوگیری از این تلاش ها برای “فیشینگ” یا ممنوعیت همیشه آدرس وب سایت را در نوار ناوبری که در آن هدایت می شوید ، بررسی کنید. تنها وب سایت رسمی آنتی https: // www است.ضد.گوا.خط

هرگز اطلاعات حساس را با آنها ارتباط برقرار نکنید با پیام رسانی ، تلفن یا فرم آنلاین: هیچ دولت از شما درخواست داده های بانکی ، رمزهای عبور و غیره را از شما نمی خواهد.

بررسی کنید که پیوندها یا QRCode شما را به خوبی به سایت های رسمی تغییر داده اند زیر. در غیر این صورت ، این یک سایت کلاهبرداری است. پنجره ناوبری را ترک کنید.

  • پرداخت جریمه: https: // www.جریمه.گوا.خط
  • پرداخت پارکینگ: https: // www.توقفگاه خودرو.گوا.خط
  • مشاوره یا اختلاف جریمه: https: // www.ضد.گوا.خط