تفاوت بین یک ماشین ترکیبی ، یک ماشین هیبریدی قابل شارژ و یک ماشین برقی چیست? | Bebat ، همه چیز در مورد ماشین هیبریدی قابل شارژ – گروه رنو

همه چیز در مورد ماشین هیبریدی قابل شارژ

باتری یک ماشین هیبریدی قابل شارژ از طریق سوکت که عموماً در کنار ماشین روبروی دریچه سوخت قرار دارد ، به یک منبع برق متصل می شود. کابل شارژ سپس وسیله نقلیه را به ایستگاه شارژ ، داخلی و عمومی وصل می کند.

تفاوت بین یک ماشین ترکیبی ، یک ماشین هیبریدی قابل شارژ و یک ماشین برقی چیست ?

تفاوت بین یک ماشین ترکیبی ، یک ماشین هیبریدی قابل شارژ و یک ماشین برقی چیست؟

آینده ای سبز آینده ای است که در آن ما تمام انتشار آلاینده ها را از ناوگان ماشین خود کاهش می دهیم. به عنوان مثال تعداد مسیرهای قطار ، اتوبوس و تراموا یا استفاده بیشتر از دوچرخه سواری. اما ظهور اتومبیل های برقی نیز در این سناریو از آینده جایگاه خود را دارد. پیشنهاد فعلی در اتومبیل های برقی چیست ? و تفاوت بین یک ماشین برقی و انواع ترکیبی هیبریدی و قابل شارژ چیست؟ ?

یک ماشین ترکیبی

یک ماشین ترکیبی دو موتور را زیر کاپوت خود پنهان می کند. از یک طرف یک موتور احتراق ، به عنوان مثال بنزین. و از طرف دیگر یک موتور الکتریکی با باتری. در حین رانندگی ، باتری از طریق موتور احتراق بارگیری می شود. بنابراین برای بارگیری این ماشین نیازی به پریز برق ندارید.

دو نوع اتومبیل هیبریدی وجود دارد:

  • “هیبریدهای خفیف”: موتور الکتریکی فقط به عنوان یک موتور احتراق خدمت می کند. این ماشین هرگز فقط برقی کار نخواهد کرد.
  • “هیبریدهای کامل”: آنها فقط می توانند بر روی برقی کار کنند ، اما در فاصله کمی و با سرعت محدود. بیشترین باتری ظرفیت به شما امکان می دهد تا به آن دست یابید.

یک ماشین کوچک هیبریدی شهر حدود 20،000 یورو هزینه دارد. برای یک مدل بزرگتر و لوکس تر ، حدود دو برابر هزینه شما خواهد بود.

خرید یک ماشین هیبریدی می تواند عواقب مطلوبی در مالیات ثبت نام به دلیل انتشار CO2 کاهش یافته در مقایسه با یک مدل غیر هیورد قابل مقایسه داشته باشد.

یک ماشین هیبریدی قابل شارژ

نام این ماشین قبلاً می گوید طولانی است. این در واقع یک ماشین ترکیبی است که می توانید با وصل کردن آن به یک سوکت شارژ کنید. ترکیبی قابل شارژ ، مانند هیبرید معمولی ، یک موتور احتراق به یک موتور الکتریکی ترکیب می کند. باتری قابل شارژ این خودرو با این حال به طور قابل توجهی بزرگتر و کارآمد است. یک مسیر 30 کیلومتری با استفاده از باتری برقی می تواند به طور کامل انجام شود. ایده آل برای مرور مسافت های کوچک !

قیمت این خودرو به طور قابل توجهی بالاتر از یک ماشین ترکیبی معمولی است ، زیرا فناوری پیچیده تر این تیم. بنابراین 45000 یورو خوب را برای یک مدل ترکیبی قابل شارژ با کیفیت حساب کنید. انتشار CO2 پایین تر این مدل میزان مالیات اتصال را کاهش می دهد.

برای استفاده بهینه از موتور الکتریکی خود و بنابراین به سمت الکتریکی رانندگی می کنید ، باید یک ایستگاه شارژ در خانه در خانه یا محل کار خود داشته باشید. در حال حاضر ، در بلژیک ، تعداد کمی از ایستگاه های شارژ عمومی در دسترس است ، که باعث می شود در این مسیر شارژ را پیچیده کند.

Elektrische Wagen

یک ماشین برقی

ماشین الکتریکی برخلاف دو مدل ترکیبی ، کاملاً برقی است. این بسیار ساده است: یک باتری ، یک یا چند موتور و ارتباط بین این عناصر.

لیست مزایای یک ماشین برقی افزایش یافته است. در اینجا برخی از آنها وجود دارد:

  • یک ماشین برقی مجهز به گیربکس نیست. شما می توانید مستقیماً از قدرت کامل آن استفاده کرده و سریع بروید.
  • برق بسیار ارزان تر و زیست محیطی تر (اگر باد یا برق خورشیدی باشد) از سوخت های مورد استفاده برای موتورهای احتراق است.
  • یک ماشین برقی CO2 را ساطع نمی کند.
  • قطعات سایش کمی هستند که باعث کاهش هزینه های نگهداری نیز می شود.
  • ماشین پایدارتر است زیرا باتری در پایین است و مرکز ثقل ماشین را پایین می آورد.

قیمت یک ماشین کاملاً برقی نقطه ضعف آن است ، اما مدل های جدید مقرون به صرفه تر می شوند.

قیمت یک ماشین کاملاً برقی نقطه ضعف آن است ، اما مدل های جدید مقرون به صرفه تر می شوند. قیمت بالا عمدتا با هزینه باتری توضیح داده می شود. اتومبیل های شهری الکتریکی بسیار کوچک را با قیمت 25،000 یورو پیدا خواهید کرد. برای یک ماشین خانوادگی جمع و جور ، نزدیک به 35000 یورو را بشمارید. برای یک ماشین برقی لوکس و مجهز به تمام وسایل ، باید بیش از 80،000 یورو بپردازید.

بیایید در مورد استقلال اتومبیل های برقی صحبت کنیم. بسته به ظرفیت باتری خاص (که بسته به مدل متفاوت است) ، تولید کنندگان خودرو طیف وسیعی از 150 تا 400 کیلومتر را تضمین می کنند. اگر به نظر می رسد این ارقام جمعیتی از مصرف کنندگان را می ترساند ، آنها بیش از حد کافی برای پوشاندن حرکات بین خانه و محل کار هستند. عدم وجود ایستگاه های شارژ کافی ، آنها را در اعتقاد آنها تأیید می کند که ماشین برقی به شما اجازه نمی دهد خیلی دور شوید.

AutoTechnica Batrij داشته است

بازیافت باتری وسیله نقلیه الکتریکی

باتری های وسیله نقلیه برقی باید در معرض بازیافت دقیق قرار بگیرند. توافق نامه جدیدی بین وزرای محیط زیست ، فدراسیون های مربوطه و Bebat در این زمینه گامی در جهت درست تشکیل می دهند. بنابراین ، هم مقامات و هم Bebat تشخیص می دهند که از بین بردن و بازیافت ایمن باتری های وسیله نقلیه برقی برای این بازار رو به رشد بسیار مهم است.

تحرک الکترونیکی: ما کجا هستیم و هنوز چه می توانیم یاد بگیریم؟

تحرک الکترونیکی: ما کجا هستیم و هنوز چه می توانیم یاد بگیریم ?

از دوچرخه های برقی گرفته تا هواپیماهای بدون سرنشین: محبوبیت تحرک الکترونیکی در کشور ما را کشف کنید ، چگونه ما باتری های همه این وسایل نقلیه و آنچه را می توانیم برای آینده بیاموزیم.

همه چیز در مورد ماشین هیبریدی قابل شارژ

با ترکیب موتور حرارتی و موتور الکتریکی (های) ، ماشین هیبریدی قابل شارژ نگاه ما را روی خودرو تغییر می دهد. با احترام بیشتر به محیط زیست ، انعطاف پذیر تر در استفاده از آن ، این دسته از وسایل نقلیه از جدیدترین فناوری ها از نظر حرکتی و شارژ مجدد باتری ها سود می برند.

ماشین هیبریدی قابل شارژ چیست ?

آنها را “PHEV” نیز می نامند وسیله نقلیه الکتریکی ترکیبی پلاگین. در ماشین های هیبریدی قابل شارژ از یک موتور حرارتی و یک حرکتی الکتریکی روی باتری قابل شارژ استفاده کنید. این دو قسمت به صورت کنسرت کار می کنند ، یا به طور متناوب: بنابراین ما قادر خواهیم بود در 100 ٪ برقی ، یا در 100 ٪ حرارتی یا در حالت ترکیبی رانندگی کنیم. وسایل نقلیه رنو از این نوع از یک موتور به موتور دیگر می روند ، شروع همیشه در برقی اتفاق می افتد. ویژگی دامنه E-Tech Renault ، این 100 ٪ برقی با حضور یک موتور اختصاصی (یک شروع کننده جایگزین) توضیح داده می شود که اولین دور چرخ را تولید می کند.

بنابراین ماشین هیبریدی قابل شارژ می تواند به شبکه اصلی متصل شود. استقلال برنده شده با شارژ مجدد باتری به وسیله نقلیه اجازه می دهد تا در 100 ٪ برقی برای چندین ده کیلومتر رانندگی کند. این شارژ مجدد را می توان در خانه (در سوکت های استاندارد ، بر روی مدل های تقویت شده از نوع UPTM یا در یک والبکس) یا در یک ترمینال عمومی تا 22 کیلو وات انجام داد.

چگونه هیبرید قابل شارژ کار می کند ?

در اصل یک ماشین ترکیبی ، یک ماشین هیبریدی قابل شارژ ترکیب کار یک ماشین حرارتی و یک وسیله نقلیه الکتریکی را ترکیب می کند. دو نوع موتور همزیستی: یکی ، حرارتی ، از یک مخزن سوخت برای ذخیره انرژی خود استفاده می کند ، دیگری ، برقی ، از یک باتری کشش برقی واقعی (متفاوت از باتری اختصاص داده شده به لوازم جانبی) می گیرد.

یک ماشین هیبریدی قابل شارژ از طریق عمل موتور الکتریکی در هنگام شروع -UP حرکت می کند ، سپس در طی مراحل طبل بر روی باتری ، به محض اینکه به اندازه کافی شارژ شود. اگر اینگونه نباشد ، به خصوص برای مرور سفرهای طولانی بدون شارژ ، از موتور بنزینی تغذیه می شود.

موتورهای یک ماشین هیبریدی قابل شارژ

با یک توزیع کننده برق که منبع انرژی کشش را به هم می پیوندد ، به هم پیوسته است ، دو تا سه موتور در یک وسیله نقلیه هیبریدی قابل شارژ همزیستی دارند.
موتور گرما ، که با سوخت تأمین می شود ، می تواند ماشین هیبریدی قابل شارژ را پیش ببرد. قدرت آن منجر به یک درخت انتقال می شود که به پیشبرد وسیله نقلیه تبدیل می شود.
یکی با دو موتور الکتریکی نیز نصب شده است. از آنها خواسته می شود با توجه به عمر باتری ، نورد کنند ، یعنی به محض شارژ مجدد در شبکه و یا به لطف بازیابی انرژی ، می گویند. موتور الکتریکی همچنین در Start -up در 100 ٪ موارد موجود در وسایل نقلیه رنو درخواست می شود. گشتاور و قدرت بهینه را ارائه می دهد و به تنهایی کشش وسیله نقلیه را برای چندین ده کیلومتر تضمین می کند.

شارژ مجدد ماشین هیبریدی قابل شارژ چگونه است ?

باتری یک ماشین هیبریدی قابل شارژ از طریق سوکت که عموماً در کنار ماشین روبروی دریچه سوخت قرار دارد ، به یک منبع برق متصل می شود. کابل شارژ سپس وسیله نقلیه را به ایستگاه شارژ ، داخلی و عمومی وصل می کند.

یک ماشین هیبریدی قابل شارژ از این رو در خانه استقلال پیدا می کند ، با استفاده از یک سوکت کلاسیک ، یک سوکت تقویت شده (نوع Green’uptm) یا یک Wallbox ، این دستگاه ها که توسط متخصصان نصب شده اند و دارای قدرت های مهم هستند. در فضای عمومی ، پایانه ها با قدرت حداکثر 22 کیلو وات ، چه در شهر ، در پارکینگ و چه در یک منطقه بزرگراه ، باتری های هیبریدهای قابل شارژ نیز شارژ می کنند. از حداقل 3.7 کیلو وات ، زمان شارژ در مقایسه با یک سوکت کلاسیک نصف کاهش می یابد. مانند 100 ٪ وسایل نقلیه برقی ، امتیاز شارژ برای یافتن استقلال برق در حال ضرب است.

ماشین هیبریدی قابل شارژ نیز در طول کاهش سرعت چند کیلومتر استقلال پیدا می کند ترمز بازیابی. این به او می دهد انرژی تکمیلی در شارژ مجدد در مصرف. در واقع ، در رانندگی ، باتری از بازیابی انرژی جنبشی سود می برد ، فناوری ادغام شده در تمام وسایل نقلیه هیبریدی و برقی گروه رنو. راننده همچنین می تواند برای بهینه سازی بازیابی انرژی ، فعال شود حالت ب, که هنگام آزاد شدن پدال شتاب بدون ترمز ، کاهش سرعت را افزایش می دهد. یک روش دلپذیر برای بازیابی استقلال ، به ویژه در شهر ، سرعت آن را با یک پدال واحد تعدیل می کند.

استقلال یک ماشین هیبریدی قابل شارژ

استقلال آن به اندازه باتری و مخزن سوخت آن بستگی دارد. بگذارید ما به استقلال خودروهای هیبریدی قابل شارژ در حالت 100 ٪ برقی علاقه مند شویم: این لحظه ای است که ماشین سوخت فسیلی مصرف نمی کند ، و نه گازهای گلخانه ای یا ذرات آلاینده در اگزوز ساطع می شود. برای یک ماشین هیبریدی قابل شارژ ، مانند پلاگین E-Tech Renault Captur ، یک باتری لیتیوم یون 50 کیلومتر شعاع عمل در چرخه مخلوط WLTP* ارائه می دهد. آنچه که عمدتا سفرهای روزانه (به عنوان مثال کار خانگی) را در حالت 100 ٪ برقی پوشش می دهد ، بدون اینکه به پمپ بنزین بروید.
ارزش دیگر ، استقلال کامل ، شعاع عمل وسیله نقلیه را پس از پر کردن پر از سوخت و شارژ کامل می دهد: این واقعیت که مخزن یک هیبرید قابل شارژ کمی حجیم تر از مدل حرارتی معادل آن است توسط استقلال الکتریکی جبران می شود.

هیبرید قابل شارژ چقدر است ?

قیمت بستگی به مدل های انتخاب شده و سطح پایان دارد. فعلاً و با در نظر گرفتن تازگی این فناوری ، این هزینه بالاتر از یک مدل حرارتی معادل در قدرت است (به ترتیب 19 ٪ در هیبرید پلاگین E-Tech Renault Captur ، به عنوان مثال ، به استثنای آن کمک های مالی). با این حال ، هزینه PHEV توسط پاداش های احتمالی خرید در کشورهای مختلف جبران می شود (به زیر مراجعه کنید). مصرف انرژی یک وسیله نقلیه هیبریدی قابل شارژ همچنین حاکی از هزینه برای استفاده کمتر است ، گذرگاه های ایستگاه مونتاژ به لطف شارژهای برقی منظم وسیله نقلیه کمتر مکرر است. بنابراین ، مصرف سوخت وسایل نقلیه در محدوده هیبریدی پلاگین E-Tech Renault در مقایسه با وسایل نقلیه حرارتی 75 ٪ کاهش می یابد ، مشروط بر اینکه شما روزانه از موتور الکتریکی استفاده کنید و در صورت لزوم با انجام شارژ مجدد در روز استفاده کنید

تفاوت بین هیبرید هیبریدی و قابل شارژ چیست ?

اصل ماشین هیبریدی قابل شارژ مستقیماً از فناوری هیبریدی سرچشمه می گیرد. با این حال ، امکان شارژ مجدد وسیله نقلیه در یک توقف ، در یک ترمینال شارژ در خانه یا بزرگراه عمومی ، به معنای تفاوت بین ماشین هیبریدی و ماشین هیبریدی قابل شارژ است. یک هیبرید قابل شارژ از این رو باتری بیشتری دارد و بنابراین از ظرفیت بیشتری برخوردار است ، که در حالت الکتریکی 100 ٪ استقلال بیشتری را ارائه می دهد.
در محدوده رنو ، یک نسخه ترکیبی کلاسیک از Clio ، Hybrid Clio E-Tech و وسایل نقلیه هیبریدی قابل شارژ مانند پلاگین پلاگین E-Tech Captur یا پلاگین E-Tech Megane وجود دارد. هر یک کاربردهای مختلفی را برای رانندگان خود ارائه می دهد.

مزایای ماشین هیبریدی قابل شارژ برای کاربر چیست ?

با داشتن یک موتور الکتریکی در باتری قابل شارژ ، یک ماشین هیبریدی قابل شارژ می تواند تمام سفرهای روزانه را در حالت الکتریکی 100 ٪ انجام دهد ، تحرک برق با انرژی کم و هزینه محیطی.

با در نظر گرفتن یک موتور حرارتی ، یک ماشین هیبریدی قابل شارژ به شبکه گسترده ایستگاه های خدماتی دسترسی دارد و دارای یک استقلال شبیه به یک ماشین بنزین با کامل است.

بنابراین دو موتور تجمعی گسترده ترین کاربردهای یک ماشین را پوشش می دهند. در شهر و برای سفرهای روزانه با مخلوط کردن بخش شهری ، جاده و بزرگراه ، 100 ٪ حالت برقی تحسین می شود. به عنوان مثال با شارژ روزانه ، صاحب آن بدون انتشار گازهای گلخانه ای به اگزوز می رود. موتور گرما در سفرهای مسافت طولانی به دست می گیرد. بنابراین خودروهای هیبریدی قابل شارژ برای تأمین نیازهای هفتگی بیش از چند ده کیلومتر در 100 ٪ برقی (50 کیلومتری WLTP* در یک مدل ترکیبی پلاگین E-Tech Renault E-Tech) و از دیگر موارد دیگر ، آخر هفته یا تعطیلات به عنوان مثال ، کافی است. با رله موتور گرما بدون نیاز به نگرانی در مورد شارژ سوالات.

چه پاداش خرید یک ماشین هیبریدی قابل شارژ ?

در فرانسه ، اتومبیل های هیبریدی قابل شارژ از یارانه بهره مند می شوند به شرط اینکه وسایل نقلیه به دست آمده بتوانند حداقل 50 کیلومتر در تمام الکتریکی انجام دهند. یک جایزه تبدیل و/یا یک جایزه اکولوژیکی می تواند خرید را تسهیل کند. آلمان جایزه ای برای خرید و کاهش مالیات ترافیک برای هیبریدهای قابل شارژ ، درست مانند هلند ایجاد کرده است. نروژ با خرید وسایل نقلیه هیبریدی قابل شارژ ، چه شخصی و چه حرفه ای مالیات داده است. و بریتانیا بزرگ مزایای مالیاتی را به صاحبان وسایل نقلیه شرکت قابل شارژ می دهد.

کشورهای اروپایی علاقه خود را به این فناوری نشان می دهند و ناوگان خودروهای حرارتی را با مدل های الکتریکی جایگزین می کنند ، زیرا سیاست های تشویقی در سالهای اخیر بسیار زیاد است.

عملی و خلاقانه ، ماشین هیبریدی قابل شارژ امکانات ارائه شده توسط الکتریکی و حرارتی را ترکیب می کند. مانند 100 ٪ وسایل نقلیه برقی و هیبریدهای غیر قابل تکرار ، این مدل ها ، مانند هیبرید پلاگین E-Tech Renault Captur E-Tech یا هیبرید پلاگین E-Tech Megane ، باعث ایجاد الکتریسیته پیشرونده تحرک می شوند.

* استقلال WLTP در چرخه مختلط (روش تست وسایل نقلیه سبک در سراسر جهان ، چرخه استاندارد: 57 ٪ سفرهای شهری ، 25 ٪ از سفرهای پری شهری ، 18 ٪ از سفرهای بزرگراه).

کپی رایت: هیل دیو ، Planimoner ، ژان بریس لیمال