تست / تست BMW IX3! Technos ، استقلال ، Carkey. تست کامل ویدیویی ما!, تست BMW IX3 (2021): X3 الکتریکی یک رقیب دیگر برای مدل تسلا y است

تست BMW IX3 (2021): X3 الکتریکی یک رقیب دیگر برای مدل تسلا y است

برای بقیه ، محیط پشت فرمان شبیه به هر x3 است. پایان با چهار پین شلیک می شود ، صفحه نمایش و ترتیب کابین خلبان همان ارائه را از سر می گیرند. به جز این که وقتی فشار دکمه تماس ، اکنون آبی ، موتوره ای که خراب شده است اما سوت الهام بخش UFO است. در اینجا “امضای شنوایی” از BMW های برقی است که توسط آهنگساز هانس زیمر امضا شده است !

تست / تست BMW IX3 ! Technos ، استقلال ، Carkey. تست کامل ویدیویی ما !

پس از آزمایشات ما از Audi e-Tron ، Mercedes EQC ، Jaguar I-Pace, ما با این BMW IX3 تازه از کارخانه های چینی سازنده در بخش SUV Premium باقی می مانیم. با وجود تأخیر خاص در احتراق در مقابل رقبای خود ، در این ویدئو خواهید دید که این برند از تجربه خود با i3 (انتشار در سال 2013) استفاده می کند تا یک ماشین نسبتاً کارآمد در کرکره برقی ارائه دهد. از نظر فنی ، بدون Idrive 8 (رزرو شده برای IX) ، اما ماشین باقی مانده است با نوآوری ها ، با شروع Carkey D’Apple ، یک صفحه نمایش فوق العاده با سر و بالا یا برخی از کارکردهای جدید مانند Autoreverse معروف ، سفارشات حرکتی یا حتی یک رانندگی نیمه خودمختار از یک سطح بسیار خوب.

در حالی که این BMW IX3 ارزش دارد ، به خصوص در برابر تسلا ? پس از بیش از 2000 کیلومتر در چرخ ، حکم ما در اینجا است ! و مثل همیشه ، این فیلم در 4K 60fps فیلمبرداری شده است ، بنابراین از تماشای آن در تلویزیون با کیفیت بالا دریغ نکنید !

تست BMW IX3 (2021): X3 الکتریکی یک رقیب دیگر برای مدل تسلا y است

مرحله جدید در برق از دامنه آن ، BMW با IX3 اولین 100 ٪ SUV برقی خود را بر اساس کلاسیک X3 راه اندازی می کند. IX3 با جلوگیری از افزایش قدرت و ظرفیت باتری ، تقریباً قادر به ماندن منطقی و حفظ اشاره ای به روح BMW است. تمام نسبت های نگهدارنده.

بگذارید در دو نقطه بمیریم: معماری پیشرانه خالص و قدرت آن 286 اسب بخار. بنابراین IX3 کارت ویزیت مشابه BMW M3 E36 را هنگام راه اندازی به اشتراک می گذارد ! بدیهی است که موازی دیگر پیش نمی رود ، فقط یک سوال برای ایجاد لبخند برای پایین آمدن ورود یک SUV برقی به BMW بود. برخی از آنها به جای اشتباه ، ممکن است اشتباه کنند.

وقتی I3 از هفت سال پیش به I8 رسید ، آنها در طیف جداگانه ای از مدل های موتورهای معمولی یا ترکیبی ، جایگاه ویژه ای را در خانواده اشغال کردند. این رویکرد امروزه ظریف تر است: از آنجا که این مسئله است که برق را تا حد امکان عموماً عمومی کنید (هدف فروش 7 میلیون مدل هیبریدی یا برقی تا سال 2030 جدی است) ، به همان اندازه که شفاف و بدون درد باشد. ممکن. و بنابراین ، مدلهای الکتریکی را به طور شفاف در محدوده های موجود ادغام کنید.

برخلاف رقیب مستقیم مرسدس EQC و آئودی e-tron که مراقبت می کنند منشأ GLC و Q5 را پنهان کنند ، BMW IX3 بنابراین یک X3 ساده با چند کوکت کاهش یافته است. همان شبح ، همان اندازه (هنوز هم 4.70 متر طول) ، خود را با درج های مایل به آبی از نظر آرم و مشبک ، که اکنون پر ، سپر و رینگ های خاص است ، متمایز می کند. به پایان رسید تا پایان ، این عناصر آیرودینامیک خود را به صورت حاشیه ای بهبود می بخشند (0.29 ، به سختی 0.02 امتیاز برنده).

برق بدون درد

پلت فرم حرارتی X3 از طراحی آن برای دریافت نسخه برقی برنامه ریزی شده است ، ما می توانیم انتظار یک نتیجه نسبتاً موفق را داشته باشیم. به عنوان مثال ، باتری های واقع در پایه ها امکان نگه داشتن یک فضای کاملاً یکسان با X3 معمولی را فراهم می کنند: همان کابین ، بسیار بزرگ در پشت ، و تنه همیشه 510 لیتر را در زیر تبلت نشان می دهد. از طرف دیگر ، IX3 قسمت پایین را نادیده می گیرد و به یک محفظه ساده کاهش می یابد که اجازه می دهد کابل های بار را ذخیره کند. همچنین شرم آور نیست که فضایی را در زیر جلوی جلوی آن قرار ندهید ، مانند برخی (به طور خاص آئودی و تسلا).

تست BMW IX3 (2021): X3 الکتریکی یک رقیب دیگر برای مدل تسلا y است

آبی همه جا: آرم ، دکمه شروع ، اهرم جعبه. برای بقیه ، طرح کاملاً یکسان با کابین یک X3 معمولی است.

خوب است بدانید: پیش بینی خرید و فروش مجدد.

به لطف امتیاز اتومبیل توربو از BMW IX3 ، گزینه جایگزین برای ساحل آرگوس ، می توانید از فروش مجدد یا ارزش بازیابی وسیله نقلیه خود مطلع شوید.

برای بقیه ، محیط پشت فرمان شبیه به هر x3 است. پایان با چهار پین شلیک می شود ، صفحه نمایش و ترتیب کابین خلبان همان ارائه را از سر می گیرند. به جز این که وقتی فشار دکمه تماس ، اکنون آبی ، موتوره ای که خراب شده است اما سوت الهام بخش UFO است. در اینجا “امضای شنوایی” از BMW های برقی است که توسط آهنگساز هانس زیمر امضا شده است !

دور اول بدون تعجب اتفاق می افتد. شتاب عضلانی از شروع کار ، فشار خطی و عملکرد خفه کن تا حد امکان. مانند پشت فرمان هر ماشین برقی. هیچ چیز انقلابی در این مورد ، اجراها چاپلوس است اما از هم برجسته نیست: 6.8 ثانیه از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت ، یک کرونو معادل حداقل قدرتمند از آئودی e-tron و کندتر از مرسدس EQC. در اینجا ، BMW تصمیم گرفته است که در مسابقه شکل بازی نکند. به یاد بیاورید که با 286 اسب بخار و 400 نانومتر گشتاور ، مکانیک آن به طور قابل توجهی نسبت به دو رقیب خود که با 408 اسب بخار (313 اسب بخار برای E-Tron 50 Quattro) تعویض می شوند ، متوسط ​​تر هستند ، اما از دو موتور الکتریکی بهره مند می شوند.

تست BMW IX3 (2021): X3 الکتریکی یک رقیب دیگر برای مدل تسلا y است

BMW یک موتور همزمان ، عاری از آهن ربا را حفظ کرد ، که به آن اجازه می دهد تا خود را از مواد با استفاده از “زمین های نادر” که اغلب به آن اشاره می کند ، آزاد کند. احتیاط اخلاقی که حداقل به سازنده اجازه می دهد برخی از توهین ها را تخلیه کند.

انتخاب اعتدال

این تعصب فضیلت دارد. از نظر قوام در حال حاضر: استفاده از باتری های بزرگتر چه فایده ای دارد ، بیشتر اوقات سفر به چند ده کیلومتر در روز کاهش می یابد ? علاوه بر این در استفاده از شهری. ما آزمایش SUV برقی را به اینجا نخواهیم برد. در اینجا ، BMW باتری 80 کیلووات ساعت (74 کیلووات ساعت مفید) را انتخاب کرده است ، یکی از متوسط ​​ترین ظرفیت های طاقچه . جگوار I-Pace 90 کیلووات ساعت ، Audi e-tron 95 kWh را اعلام کرد. اما همانطور که IX3 درایو تمام چرخ را نادیده می گیرد ، به خود این امکان را می دهد تا حدود سه پنجم کمتر از رقبای خود را به نمایش بگذارد. همیشه بسیار سنگین است ، البته ، 2 را متهم می کند.260 کیلوگرم اما به عنوان مثال از X3 Xdrive 30d Barded با گزینه ها دور نیست.

این سادگی فنی نسبی بدیهی است که از استقلال سود می برد ، که در چرخه WLTP در 460 کیلومتر اعلام شده است. خوش بین ، اما رسیدن به 400 کیلومتر با ایستادن در خارج از آهنگ های سریع (مثل همیشه ، هنگام برق) غیر واقعی نیست و به شرط آنکه پا را چراغ نگه دارید ، به شرط آنکه پا را نگه دارید. و برای استفاده بیشتر از انرژی در کاهش سرعت ، هنگامی که زمین خود را به آن وام می دهد.

تست BMW IX3 (2021): X3 الکتریکی یک رقیب دیگر برای مدل تسلا y است

با استفاده از ترمز موتور به حداکثر ، حالت B به شما امکان می دهد بدون لمس ترمزها رانندگی کنید. ما شتاب دهنده را آزاد می کنیم ، متوقف می شویم … در بهبودی موثر هستیم ، اما کاهش سرعت عضلانی است و به زمان سازگاری نیاز دارد.

این نیز به ویژه به خوبی مدیریت شده است و بسته به حالت رانندگی انتخاب شده ، سه سطح ریکاوری دارد. جالب تر: حالت B ، با کج کردن اهرم گیربکس خودکار در سمت چپ ، ترمز موتور را به حداکثر می رساند و اجازه می دهد تا به معنای واقعی کلمه بدون لمس ترمزها رانندگی کنید ، به سادگی تعدیل کننده شتاب دهنده. این سیستم مؤثر است اما برای آشنایی با آن به زمان مشخصی نیاز دارد: کاهش سرعت ، بسیار قوی ، می تواند تعجب کند. علاوه بر این ، بازیابی که کلید استقلال یک مدل الکتریکی است ، GPS داده های توپوگرافی را ادغام می کند (تسکین ، کند شدن هنگام نزدیک شدن به یک تقاطع. ) برای پیش بینی بازسازی در کاهش. دیگران این کار را انجام می دهند ، هیچ چیز در این مورد منتشر نشده است.

همه در پشت !

افزودن تمام این آرمادا فناوری به IX3 اجازه می دهد تا 19 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر مصرف کند. در عمل 21 کیلووات ساعت در عمل ، که برای یک دستگاه با این وزن و این اندازه یک ارزش بسیار جالب است.

تست BMW IX3 (2021): X3 الکتریکی یک رقیب دیگر برای مدل تسلا y است

راحتی سطح بالا: سیستم تعلیق کنترل شده کاملاً محکم است اما لمس جاده ای خفه کننده را حفظ می کند ، عایق صوتی علی رغم برخی از سر و صدای زیاد ، مرتب است. IX3 یک مسافر دلپذیر برای زندگی است.

تعجب خوب دیگر ، دقیقاً: ماشین رفتار شگفت آور سالم را حفظ می کند. باتری هایی که در کف قرار دارند ، مرکز ثقل با 7 سانتی متر از یک کلاسیک X3 پایین می آید و موتور واقع در عقب آن را تقریباً توزیع توده های ورزشی (47/53) ارائه می دهد. تمام نسبت های نگهدارنده. بدون لوازم الکترونیکی ، یک دستگاه بسیار سنگین و اگر گشتاور به درستی غیرقابل تحمل باشد. با این حال ، اجازه دهید چابکی خاصی را بشناسیم و یک تمایل پویا بیشتر از رقبای آن مشخص شود. حتی اگر اوقات او پشت سر هم باشد.

قیمت

مدیران ناوگان تجاری آن را دوست خواهند داشت ، زیرا مانند هر وسیله نقلیه برقی ، IX3 از تلویزیون معاف است. برای مشتریان خصوصی ، جای تعجب ندارد: X3 “فضیلت” حتی اگر قیمت تماس آن 69 باشد گران است.950 € در مقابل E-Tron و EQC قرار دارد (حداقل 10.000 یورو بیشتر). فقط ، اینها قدرتمندتر هستند و دارای یک چرخ تمام چرخ هستند. این تجهیزات بسیار مناسب است ، که گفته می شود: صندلی های گرم ، WiFi روی تخته ، رانندگی نیمه خودمختار سطح 2 ، از جمله دیگر استاندارد هستند. جدی ترین تهدید باید از مدل آینده Tesla y باشد ، که انتظار می رود حدود 60.000 یورو در سطح ورود.

تست BMW IX3 (2021): X3 الکتریکی یک رقیب دیگر برای مدل تسلا y است

در ترمینال 150 کیلو وات ، IX3 در 30 دقیقه 80 ٪ بار پیدا می کند. ساعت 11:30 صبح با جعبه جعبه 7.4 کیلو وات ، یا … حدود 40 ساعت در یک سوکت خانگی. محاسبه ساده فیزیک ابتدایی: هرچه باتری بزرگتر باشد ، بار طولانی تر است.

ویژگی های فنی BMW IX3 (2021)

مدل امتحان: BMW IX3 تحت تأثیر قرار می گیرد
ابعاد l x w x h 4.734 / 1.891 / 1.668 متر
پایه 2.864 متر
مینی / حداکثر حجم تنه 510/1.560 ل
وزن تخلیه نشده 2.260 کیلوگرم
موتور برقی همزمان
نیروی موتور 286 Ch
زن و شوهر 400 نیوتن متر
0 تا 100 کیلومتر در ساعت 6.8 ثانیه
حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت
باتری 80 کیلووات ساعت
استقلال اعلام / مطرح شده 460 کیلومتر / تقریباً 400 کیلومتر
جایزه 2021 0 €
قیمت از 69.950 € (مدل امتحان شده: 76.350 یورو)

خوب است بدانید: پیش بینی خرید و فروش مجدد.

چه برای خرید یک ماشین جدید یا استفاده شده ، ارائه تمام هزینه ها با مقایسه پیشنهادات مختلف بیمه اتومبیل مهم است.

  • – خصوصیات پویا ، عملکرد
  • – راحتی و تأیید عمومی
  • – سینه حفظ شده
  • – مصرف جالب
  • – قیمت های قوی ، همانطور که برنامه ریزی شده است
  • – هنوز هم وزن بالا

ایده SUV برقی هنوز به همان اندازه سوال برانگیز است. با این وجود از رویکرد IX3 سلام کنید تا به پرواز به جلو یا جنگ چهره ها تسلیم نشوید. اولین جت BMW در این طاقچه طاقچه نه قدرتمندترین و نه قهرمان استقلال است ، اما نتیجه آن مؤثر و موفق است.