BREAK BONUS 2023: شرایط ، سقف و مقدار ، جایزه در ضایعات 2023: هر آنچه را که باید برای اتومبیل بدانید

2023 جایزه قراضه: هر آنچه را که باید برای اتومبیل بدانید

Matthieu Blanc در تاریخ 08/28/23 11:14 AM با متخصصان حقوق و دارایی ، تحت هدایت éric Roig ، فارغ التحصیل HEC و Matthieu Blanc ، استاد حقوق تجارت اصلاح شد. به طور دائم و به روز با آخرین تحولات قانونی.

Casse Bonus 2023: شرایط ، سقف و مقدار

حق بیمه قراضه را می توان در صورت تعویض یک دیزل قدیمی یا بنزین با ماشین تمیز پرداخت کرد. شرایط ، سقف منابع و میزان حق بیمه ضایعات در سال 2023.

 • Scranching Scale Scale 2023
 • عملکرد حق بیمه خراش
 • اتومبیل های دیزل و بنزین و حق خراشیدن حق بیمه
 • چگونه می توان پاداش شکستگی را درخواست کرد

مبلغ و سقف حق بیمه ضایعات چیست؟ ?

حق بیمه قراضه می تواند در سال 2023 به 6000 یورو برسد. اما میزان کمک و شرایط آن به معیارهای مختلفی از جمله درآمد خانوار بستگی دارد. کسانی که درآمد مالیاتی مرجع (RFR) در هر سهام از سقف 22.983 یورو فراتر می رود ، دیگر نمی توانند حق بیمه تبدیل را از اول ژانویه 2023 دریافت کنند. برای خانوارهایی که RFR توسط سهام مالیاتی از این آستانه پایین تر است ، کمک به بخش درآمد که در آن قرار دارند بستگی دارد ، مبلغ حق بیمه ضایعات برای خانواده هایی با کمترین منابع افزایش یافته است. این مبلغ همچنین به نوع وسیله نقلیه خریداری شده بستگی دارد: ما به این ترتیب مقیاس حق بیمه را برای تبدیل وسایل نقلیه برقی و/یا هیدروژن و برای خرید وسایل نقلیه با استفاده از بنزین ، گاز طبیعی ، LPG ، اتانول یا سوپر اتانول متمایز می کنیم. به عنوان یک منبع انرژی جزئی یا انحصاری و تاریخ ثبت نام اول پس از 1 ژانویه 2011 است.

خرید یک وسیله نقلیه برقی و/یا هیدروژن

مقیاس حق بیمه قراضه در صورت تعویض یک ماشین قدیمی توسط یک وسیله نقلیه الکتریکی و/یا هیدروژن مطابق با جدول زیر است. حداکثر حق بیمه برای خانوارهایی که دارای درآمد متوسط ​​هستند به 6000 یورو می رسد.

مقیاس حق بیمه 2023 – وسیله نقلیه الکتریکی و/یا هیدروژن

بخشی از درآمد مالیاتی مرجع مبلغ حق بیمه CASSE
کمتر یا برابر با 6،358 یورو 80 ٪ قیمت خرید در حد 6000 یورو
بین 6539 و 14،089 یورو (1) 80 ٪ قیمت خرید در حد 6000 یورو
بین 14،090 و 22.983 یورو 2500 یورو
بیش از 22.983 0 یورو

. اگر این شرط برآورده نشود ، کمک به 2500 یورو کاهش می یابد.

خرید از وسیله نقلیه دیگر

مقیاس جایزه تبدیل در صورت خرید وسیله نقلیه با استفاده از بنزین ، گاز طبیعی ، LPG ، اتانول یا سوپرتانول به عنوان منبع جزئی یا انحصاری انرژی متفاوت است. مقادیر حق بیمه در واقع پایین تر است و با جدول زیر مطابقت دارد.

مقیاس خرید 2023 – بنزین ، LPG ، گاز یا اتانول

بخشی از درآمد مالیاتی مرجع مبلغ حق بیمه CASSE
کمتر یا برابر با 6،358 یورو 80 ٪ قیمت خرید در حد 4000 یورو
بین 6539 و 14،089 یورو (2) 80 ٪ قیمت خرید در حد 4000 یورو
بین 14،090 و 22.983 یورو 1500 یورو
بیش از 22.983 0 یورو

. اگر این شرط برآورده نشود ، کمک به 1500 یورو کاهش می یابد.

چگونه ضایعات حق بیمه کار می کند ?

حق بیمه قراضه ، که رسماً “جایزه تبدیل” نامیده می شود ، کمکی است که توسط آن دولت از هزینه خرید یا اجاره یک وسیله نقلیه آلاینده کمی مراقبت می کند به محض ، در همان زمان ، خریدار در حال شکستن وسیله نقلیه قدیمی با دیزل است یا موتور بنزین. امروز بخش بزرگی از ناوگان اتومبیل فرانسوی مجهز به موتورهای دیزلی است. اما وسایل نقلیه دیزلی ، و به ویژه مدل های قدیمی ، امروزه توسط مجریه به ویژه آلاینده در نظر گرفته می شوند. به منظور کاهش این درصد از اتومبیل های دیزلی در فرانسه است که حکم شماره 2015-361 از 30 مارس 2015 یک جایزه تبدیل ایجاد کرده است.

این جایزه شکستگی با هدف کمک به صاحبان دیزل های قدیمی یا وسایل نقلیه بنزینی بسیار قدیمی برای دستیابی به وسیله نقلیه تمیز برای جایگزینی ماشین قدیمی آنها. برای لمس حق بیمه ، راننده باید به این ترتیب وسیله نقلیه قدیمی خود را از بین ببرد تا یک وسیله نقلیه آلاینده کمی به دست آورد. این دستگاه به ویژه به سمت رانندگان با درآمد متوسط ​​با استفاده از ماشین خود برای کار است. بنابراین این رانندگان از مقادیر و شرایط مطلوب تری نسبت به دیگری برخوردار هستند.

آنچه اتومبیل های باستانی حق دارند از پاداش شکستگی برخوردار باشند ?

برای رسیدن به حق بیمه قراضه ، ماشین قدیمی شما باید تعدادی از شرایط را برآورده کند. اولین مورد آنها به سن مرتبط است: نگرانی های مربوط به دیزل ها قبل از ژانویه 2011 موضوع ثبت نام اول بوده است. برای اتومبیل های بنزینی ، این تاریخ در ژانویه 2006 تعیین شده است. بنابراین حق بیمه ضایعات مربوط به همه دیزل ها نیست ، بلکه فقط قدیمی ترین آنها است.

خواه دیزل باشد یا بنزین ، وسیله نقلیه نابودی باید در همه موارد حداقل 1 سال به ذینفع حق بیمه تعلق داشته باشد. باید در طی سه ماه قبل از صورتحساب وسیله نقلیه جدید یا 6 ماه پس از آن ، برای تخریب داده شود. این تخفیف برای تخریب باید با یک مرکز “خارج از وسایل نقلیه استفاده” (VHU) یا نصب مصوب برای محرومیت و جداسازی وسایل نقلیه خارج از آن تکمیل شود. وسیله نقلیه تمیز خریداری شده نباید ظرف 6 ماه از خرید آن فروخته شود.

چگونه می توان پاداش شکستگی را درخواست کرد ?

حق بیمه قراضه را می توان مستقیماً از قیمت خرید وسیله نقلیه جدید در صورت خرید از یک فروشنده کسر کرد ، دومی که می تواند شما را در مورد مبلغ حق بیمه پیش ببرد. در غیر این صورت ، شما باید برای یک حق بیمه تبدیل اقدام کنید. پس از آن لازم است یک پرونده آنلاین از طریق Teleservice ارسال شده توسط وزارت محیط زیست ارسال شود. درخواست باید ظرف 6 ماه از تاریخ صورتحساب وسیله نقلیه جدید ارسال شود.

توضیح مهم: برای جلوگیری از هرگونه اختلاف اداری مرتبط با درخواست حق بیمه ضایعات ، توصیه می شود دو وسیله نقلیه را به همین نام ثبت کنید تا حتماً حق بیمه را لمس کنید. در اصل ، همین نام باید در واقع در کارتهای خاکستری این دو وسیله نقلیه ظاهر شود (ماده D. 252-3 کد انرژی). اگر نام یکسان نباشد (مورد کلاسیک: یک زن و شوهر) ، تحمل وجود دارد ، با این حال ، طبق گفته دولت (پاسخ وزیر شماره 18049 که در مجله رسمی مجلس ملی 07 مه 2019 منتشر شده است) ، این زوج قبل از این احتمالاً احتمالاً این زوج یک کتابچه خانوادگی تهیه کنید.

حق بیمه قراضه ممکن است در بعضی موارد با پاداش اکولوژیکی خودکار که در صورت خرید یک وسیله نقلیه الکتریکی پرداخت می شود ، ترکیب شود. این تجمع با این وجود حاکی از برآورده کردن تمام شرایط پاداش زیست محیطی است که دقیقاً مشابه شرایط جایزه نیست.

Matthieu Blanc در تاریخ 08/28/23 11:14 AM با متخصصان حقوق و دارایی ، تحت هدایت éric Roig ، فارغ التحصیل HEC و Matthieu Blanc ، استاد حقوق تجارت اصلاح شد. به طور دائم و به روز با آخرین تحولات قانونی.

2023 جایزه قراضه: هر آنچه را که باید برای اتومبیل بدانید

دو مورد. اگر یک غلتک بزرگ برای کار هستید (فاصله خانه/کار از 30 کیلومتر بیشتر است یا بیش از 12،000 کیلومتر در سال برای کار انجام می دهید) ، از پاداش تقویت شده یا 6 لذت می برید.000 € برای برقی/هیدروژن و 4.000 € برای CRITION THERMAL/HYBRIDS 1 (وضعیت CO2 در بالا).

اگر شرایط مسافت پیموده شده تضمین نشده باشد ، 2.500 یورو برای برقی/هیدروژن و 1.500 یورو برای تقاضای حرارتی/هیبریدی 1.

اگر درآمد مالیاتی مرجع شما برای هر سهم بین 14،090 یورو و 22.983 یورو باشد

 • 2.500 یورو برای یک وسیله نقلیه الکتریکی یا/و هیدروژن.
 • 0 € برای بقیه.

zfe تعجب آور چیست ?

 • در صورت زندگی یا کار در ZFE ​​، 1000 یورو پرداخت می شود.
 • اگر مقامات محلی شما به شما کمک کرده است تا یک وسیله نقلیه تمیزتر را خریداری یا اجاره کنید ، تعجب افزایش می یابد: دولت آن را از میزان کمک های محلی در حد 2،000 یورو بیشتر افزایش می دهد.

قوانینی که باید دنبال کنید چیست؟ ?

 • حق بیمه محدود به 80 ٪ قیمت خرید وسیله نقلیه است.
 • وسیله نقلیه خریداری شده با حق بیمه نباید در سال پس از خرید آن یا قبل از سفر حداقل 6000 کیلومتر به فروش برسد. در غیر این صورت باید حق بیمه را برگردانید.
 • فقط یک بار می توانید از پاداش قراضه بهره مند شوید.