قانون Châtel: بسته تلفن همراه خود را با تعهد قبل از دوره خود خاتمه دهید ، قانون موبایل چتل: قبل از پایان نامزدی ، یک بسته تلفن را خاتمه دهید

قانون موبایل چتل: قبل از پایان تعهد ، یک بسته تلفن را خاتمه دهید

برای ترک اپراتور خود در حالی که از قانون چتل بهره مند می شوید ، ساده است: فقط به یک اپراتور جدید که از خاتمه خط قدیمی شما مراقبت می کند ، مشترک شوید. پس از انجام عملیات ، اپراتور سابق شما فاکتور نهایی را برای شما ارسال می کند که حداکثر 25 ٪ از پرداخت های ماهانه باقی مانده را برای شما هزینه می کند ، که می تواند به هرگونه هزینه خاتمه اضافه شود.

خاتمه بسته موبایل با تعهد

قانون Châtel: بسته تلفن همراه خود را با تعهد قبل از دوره خود خاتمه دهید

دو قانون جداگانه در پشت “قانون چتل” پنهان شده است: قانون 2005 که تمایل به تقویت اعتماد به نفس و حمایت از مصرف کننده و قانون 2008 برای توسعه رقابت در خدمت مصرف کنندگان دارد. اگر اولین مورد عمدتاً مربوط به قراردادها باشد و به ویژه مفهوم “تجدید ضمنی” را تنظیم می کند ، قانون دوم سال 2008 شامل تعداد قابل توجهی از مقررات مربوط به تلفن همراه است ، به ویژه در مورد خاتمه یک بسته با تعهد.

قانون چتل 2 چیست ?

“قانون برای توسعه رقابت در خدمت مصرف کنندگان” ، که به عنوان “قانون Châtel 2” شناخته می شود در چارچوب قانون مصرف کننده مداخله می کند. هدف او ? ارتقاء رقابت رایگان, افت قیمت و تسهیل قراردادهای بین متخصصان و افراد (به نفع دومی) ، به ویژه در بخش ارتباطات الکترونیکی و به طور کلی در زمینه خدمات. علاوه بر بخش تلفن ، دنیای بیمه و زمینه توزیع نیز نگران هستند.

قانون

با توجه به تلفن ، اگر بهترین معیار قانون چتل مربوط به خاتمه بسته آن با تعهد قبل از دوره آن باشد, سایر موارد جالب برای مصرف کنندگان ظاهر شده است:

  • پایان شماره تلفن های همسان برای پشتیبانی فنی اپراتورهای تلفن همراه. به عبارت دیگر ، زمان انتظار برای تماس با خدمات مشتری شما از سال 2008 در اصل رایگان است. با این حال ، برخی از اپراتورها ضمن ارائه یک خط آزاد به طور موازی ، این شماره ها را شارژ می کنند ، اما خیلی زیاد نیست.
  • اپراتورها دیگر نمی توانند بسته هایی را با تعهد بیش از 12 ماه بدون ارائه ارائه دهند امکان پس از دوازدهمین ماه برای خاتمه اشتراک آن. به همین ترتیب حداکثر مدت تعهد در کل 24 ماهه است.
  • مدت زمان اعلامیه خاتمه به 12 روز کاهش یافته است. همیشه می توان یک دوره اخطار بالاتر را درخواست کرد ، اما توافق نامه باید در قرارداد گنجانده شود. هنوز هم توصیه می شود درخواست خاتمه خود را به اندازه کافی ارسال کنید تا از پرداخت ماهانه اضافی جلوگیری کنید.
  • اپراتورها نمی توانند به طور ضمنی تر یک پیشنهاد رایگان تمدید می کنید چه کسی پس از آن پرداخت می شود. برای اینکه بتواند یک سرویس رایگان را تمدید کند ، بنابراین اپراتور ابتدا باید توافق مشتری خود را بدست آورد.
  • در طی یک اشتراک جدید ، مشتریان حق برداشت 7 روز روشن از ثبت نام قرارداد را دارند.

به لطف قانون چتل ، اشتراک خود را با پیش بینی خاتمه دهید

اصل تعهدات عدم فعالیت ، مقررات جدید قانون Châtel 2 فقط در مورد قراردادهای منعقد شده از اول ژوئن 2008 یا قراردادهای اصلاح شده پس از 1 ژوئن 2008 اعمال می شود. ماده L 121-84-6 قانون مقرر می دارد که اپراتورها موظفند امکان خاتمه قرارداد شما را از ماه دوازدهم ارائه دهند با پرداخت تنها 25 ٪ از کل پرداخت های ماهانه باقی مانده تا پایان تعهد خود.

برای درک بهتر ، بیایید مثال بزنیم: مشتری یک بسته تعهد 24 ماهه ، با 30 یورو در ماه دارد. بنابراین دومی می تواند اشتراک خود را در پایان ماه دوازدهم فسخ کند. تصور کنید که او می خواهد اپراتور را در ماه پانزدهم تغییر دهد ، او در اصل 9 ماه برای پرداخت هزینه باقی مانده است. به لطف قانون Châtel ، فقط باید 25 ٪ از پرداختهای ماهانه باقی مانده را بپردازد ، به عبارت دیگر: 9/4 30 30 = 67.5 یورو برای کمک هزینه های خاتمه. قبل از قانون چتل ، او مجبور بود تمام 9 ماه را بپردازد ، یعنی 270 یورو.

شاتل-شاتل

چگونه اشتراک خود را خاتمه دهیم ?

برای خاتمه بسته خود با تعهد قبل از پایان دومی ، دو روش مختلف وجود دارد. اولین ، واضح ترین ، این است که نامه خاتمه را به اپراتور خود ارسال کنید. مدل های نامه در این زمینه در اینترنت در دسترس هستند.

امکان دوم, یک درخواست قابلیت حمل شماره را اجرا کنید. این تنها در صورتی امکان پذیر است که مشتری به یک اپراتور جدید مراجعه کند. در این حالت ، او مجبور است درخواست قابلیت حمل و نقل را به این اپراتور جدید ارائه دهد ، که پس از آن علاوه بر حمل و نقل مؤثر شماره خود ، از خاتمه قرارداد قدیمی نیز مراقبت خواهد کرد.

قانون موبایل چتل: قبل از پایان تعهد ، یک بسته تلفن را خاتمه دهید

از سال 2008 مؤثر است ، قانون چتل با هدف توسعه رقابت در خدمات مصرف کنندگان. به عنوان بخشی از تلفن همراه ، به مشترک این امکان را می دهد تا با هزینه کمتری با هزینه کمتری قرارداد بیش از 12 ماه را فسخ کند. موبایل ها.com برای شما توضیح می دهد که چگونه از آن بهره مند شوید.

قانون چتل: بسته تلفن خود را قبل از پایان تاریخ نامزدی خاتمه دهید

با ورود تلفن های هوشمند بالا که قیمت آنها بیش از 500 یورو بدون اشتراک است ، عضویت در پیشنهادات یارانه ای اپراتورها وسوسه انگیز شده است. اینها باعث می شود قیمت ترمینال به میزان قابل توجهی کاهش یابد و در عوض نیاز به اشتراک با تعهد از طرف مصرف کننده داشته باشد.

و این تعهد ممکن است طولانی به نظر برسد ، 24 ماه یک دوره بیش از حد کافی برای ایجاد یک تلفن هوشمند منسوخ ، به ذکر نیست که سایش مرتبط با استفاده از آن. اما در سالهای اخیر ، قانون چتل به مشترکان فرار داده است و به وی اجازه می دهد تا با پیش بینی ماه سیزدهم ، قرارداد موبایل خود را فسخ کند ، با تنظیم تنها یک چهارم از مبلغ باقیمانده موعد مقرر.

قانون چتل چیست ?

به عنوان بخشی از تلفن همراه ، قانون چتل اجازه می دهد تا مشترکین در طی یک دوره 24 ماهه درگیر برنامه تلفن همراه خود با هزینه کمتری باشد ، از سیزدهمین ماه قرارداد فعلی.

با تشکر از این قانون چتل ، مشترک فقط باید 25 ٪ از پرداخت های ماهانه باقی مانده (که به آنها می تواند هزینه های خاتمه اضافه شود) را به اپراتور خود بپردازد.

پرونده مشتری را به طور واضح توضیح دهید که کاربرد این قانون را توضیح می دهد:

آقای مارتین به تازگی وارد ماه سیزدهم قرارداد موبایل خود شده است که 24 ماه او را با اپراتور خود درگیر می کند. برنامه تلفن همراه وی با 29.90 یورو در هر ماه به او می آید. بنابراین او 12 ماه برای پرداخت هزینه باقی مانده است ، اما به لطف قانون چتل ، اگر بخواهد اشتراک تلفن همراه خود را خاتمه دهد و از ارتقاء در موبایل رایگان استفاده کند ، فقط برای او معادل 4 ماه بسته هزینه خواهد کرد. 89.70 یورو:

  • 12 (پرداخت ماهانه باقیمانده) x 29.90 x 25 ٪ = 89.70 €

قانون چتل: نکاتی برای دنبال کردن برای جلوگیری از شگفتی های ناخوشایند

قبل از شروع رویکرد برای بهره مندی از این قانون چتل ، در اینجا جزئیات لازم برای در نظر گرفتن وجود دارد:

  • با اپراتور خود تماس نگیرید ، و مهمتر از همه بسته خود را خاتمه ندهید. این امر باعث می شود که شما شماره خود را از دست داده و روش را پیچیده کنید. اپراتور جدیدی که شما انتخاب کرده اید از خاتمه خط با اپراتور سابق خود مراقبت خواهد کرد.
  • اگر قصد دارید اپراتور خود را برای عضویت در یک پیشنهاد موبایل مرتبط با یک اپراتور جدید ترک کنید ، حتماً تلفن شما قفل نشده باشد تا بتواند در شبکه اپراتور جدید شما کار کند.
  • اگر مایل نیستید شماره تلفن همراه خود را برای رفتن به اپراتور دیگر نگه دارید ، در این حالت مجبور خواهید بود نامه خاتمه را در AR ارسال کنید یا مستقیماً با خدمات مشتری تماس بگیرید تا خط خود را خاتمه دهید. روش های خاتمه امروز ساده شده است ، در واقع می توانید در بیشتر موارد این کار را از طریق تلفن انجام دهید.

قانون چتل: چگونه از آن بهره مند شویم ?

برای ترک اپراتور خود در حالی که از قانون چتل بهره مند می شوید ، ساده است: فقط به یک اپراتور جدید که از خاتمه خط قدیمی شما مراقبت می کند ، مشترک شوید. پس از انجام عملیات ، اپراتور سابق شما فاکتور نهایی را برای شما ارسال می کند که حداکثر 25 ٪ از پرداخت های ماهانه باقی مانده را برای شما هزینه می کند ، که می تواند به هرگونه هزینه خاتمه اضافه شود.

در اینجا روشی برای عضویت در اپراتور جدید خود ، بدون تغییر تعداد ، و در نتیجه از قانون چتل بهره مند می شود:

1. شماره ریو خود را دریافت کنید

اول ، شما باید شماره RIO (بیانیه هویت اپراتور) ، یک شناسه منحصر به فرد را که از 12 کاراکتر (نامه یا شماره) تشکیل شده است ، درخواست کنید ، که اپراتور جدید شما در طول اشتراک شما از شما سؤال می کند.

برای انجام این کار ، به سادگی با 3179 تماس بگیرید. سپس یک سرور آواز تاریخ پایان نامزدی و همچنین شماره ریو را به شما می گوید. در پایان این تماس ، یک پیام کوتاه به طور خودکار برای شما ارسال می شود ، از جمله تمام اطلاعاتی که توسط سرور صوتی ابلاغ شده است.

لطفاً توجه داشته باشید: به تاریخ پایان تعهد به شما توجه داشته باشید: این به شما این امکان را می دهد تا بدانید که آیا شما واجد شرایط هستید یا نه به قانون چتل. این تاریخ همچنین امکان ارزیابی مبلغ باقیمانده به دلیل اپراتور سابق خود را به شما می دهد.

2. در اپراتور جدید خود مشترک شوید

برای عضویت در پیشنهاد مورد نظر خود به فروشگاه یا در سایت بازرگان خود بروید. به همین مناسبت ، اپراتور جدید شما از شما می خواهد که شماره ریو خود را به او ارتباط دهید. این رویکرد مهم است ، بنابراین لازم است که کد RIO خود را متشکل از 12 کاراکتر در زمینه ارائه شده برای این منظور در طول ثبت نام خود برقرار کنید. با تشکر از این کد ریو ، اپراتور جدید از همه چیز مراقبت می کند.

شما همچنین باید تاریخ قابل حمل را نشان دهید. این می تواند حداقل 7 روز کاری و حداکثر دو ماه طول بکشد (مهلت ممکن است بسته به اپراتور انتخاب شده بستگی داشته باشد). برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت حمل ، اینجا را کلیک کنید.

3. دریافت سیم کارت و فعال سازی خط جدید

به دنبال این اشتراک ، نامه ای را دریافت خواهید کرد که در آن می توانید شناسه های خود را در اپراتور جدید خود و همچنین سیم کارت جدید خود پیدا کنید. اما شما هنوز هم باید صبر کنید تا روز قابلیت حمل ، که در طول اشتراک خود تعریف کرده اید.

روز قابلیت حمل ، ممکن است خط شما برای مدتی قطع شود ، اما این نباید بیش از چهار ساعت طول بکشد. اپراتور جدید شما قبلاً برای شما پیامکی ارسال کرده است تا شما را از زمان وقوع این وقفه مطلع کند.

4. از خط جدید خود استفاده کنید !

به دنبال وقفه در خط قدیمی خود ، سیم کارت جدید خود را وارد کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از پیشنهاد جدید خود لذت ببرید.

اگر در مورد قانون چتل سؤالی دارید ، در نظرات از آنها سؤال نکنید.