Citroën E-Méhari در این آزمایش ، چهار مکان و یک عملیات الکتریکی 100 ٪ ، Citroën E-Méhari: ایده خوب ایده آل HAXO

Citroën E-Méhari: ایده خوب کاذب

پایه مکانیکی به شدت با یک Autolib یکسان است: یعنی یک موتور الکتریکی ، همراه با گیربکس اتوماتیک و یک بسته باتری واقع در کف. شروع در سکوت تعجب آور نیست. با وجود قدرت محدود (68 اسب بخار به طور دقیق و 48 اسب بخار مداوم) و وزن نسبتاً زیاد 1.405 کیلوگرم ، شتاب به لطف حداکثر گشتاور موجود بلافاصله بسیار شدید است . ما حتی به سرعت از حداکثر سرعت تأیید شده (110 کیلومتر در ساعت) با نوک در 122 کیلومتر در ساعت فراتر می رویم. اما به سرعت فهمیده می شود که برای حفظ استقلال صحیح ، با یک تخم مرغ زیر پا باید رانندگی کنید ! بسته ای که در کف قرار داده شده است ، بسته به ریتم رانندگی و نوع سفر ساخته شده ، استقلال بسیار متغیر ارائه می دهد. از 200 کیلومتری اعلام شده (ظاهراً به راحتی به شهر رسیده است) ، ما در سفر مخلوط نسبتاً سریع خود از 100 کیلومتر تجاوز نکرده ایم ..

Citroën E-Méhari در آزمایش ، چهار مکان و یک عملیات الکتریکی 100 ٪

50 سال پس از بزرگان برجسته خود ، سیتروئن دوباره مهاری قرن بیست و یکم را دوباره زنده می کند. یک بدنه قابل کشف ، چهار و 100 ٪ عملکرد الکتریکی. برای تبدیل شدن به مرسوم ترین وسیله نقلیه اوقات فراغت لحظه ای بیشتر طول نکشید.

سال گذشته را بخاطر بسپار ، سیتروئن مفهومی مخصوصاً با طراوت را به ما ارائه داد که خواهان فرزندان ارزشمند میهاری افسانه ای دهه 60 است. در مفهوم کاکتوس M همه چیز را برای رسیدن به آینده ای در تولید داشت. ما حتی آن را در Cascais در امتداد ساحل پرتغال امتحان کردیم. پنج ماه بعد ، این ایده جوانه زد. اما پایه دیگر یک کاکتوس نیست. برند Chevrons مدل سریال را ارائه می دهد که این مفهوم به آن منجر شده است: یک مبدل کوچک 4 نفره ، سرگرم کننده و 100 ٪ برقی ، که به زودی در نمایشگاه سیتروئن پیدا خواهید کرد: E-Méhari.

یک پایگاه autolib

ما از وسیله نقلیه ای که سال گذشته در پرتغال امتحان کرده بودیم دور هستیم. مفهوم کاکتوس M ثمره یک صلیب بین a بود کاکتوس C4 و یک مهاری از دهه شصت. این he-hehari که امروز سعی می کنیم هیچ کاری برای انجام دادن ندارد. این وسیله نقلیه مبتنی بر وسیله نقلیه است که پاریسی ها اغلب در جاده ملاقات می کنند: در واقع ، این یک autolib است ! من خودکشی می دانید ، این سرویس اتومبیل سازی اتومبیل برقی پاریسی است که توسط وینسنت بولور طراحی شده است. مدل ها BlueCar هستند. اما اگر کمی بیشتر به نظر برسیم ، رابطه ای باریک تر بین Citroën E-Méhari و Bolloré وجود دارد: کمی بیش از دو سال پیش ، تاجر یک وسیله نقلیه ساحل برقی را بر اساس BlueCar خود راه اندازی کرد. آنجا بلوز متولد شد. در حقیقت ، Citroën E-Méhari تکامل Bolloré Bluesummer است ! بنابراین تبادل فرآیندهای خوب. برای صنعتگر ، بلکه برای سیتروئن ، که بنابراین نیازی به شروع از یک ورق سفید نداشت. فقط 8 ماه برای طراحی این مهاری الکترونیکی بود.

L-L-H: 3.81 x 1.87 x 1.65 متر

از نظر زیبایی شناختی ، ما واقعاً نمی توانیم در مورد دگرگونی صحبت کنیم: سرانجام سیتروئن برای قرار دادن قایق های خود روی مشبک راضی شد. و یک جفت اپتیک تیز. چرخ های مورد تأکید با پلاستیک های خام ، و از طرف دیگر ، ترخیص کالا از گمرک زمینی ، روحیه “حشره دار” نسبتاً خوبی را به همراه می آورد . بقیه تقریباً در یکسان گنجانده شده است: قالب ، بدنه پلاستیکی نسبتاً روستایی و حتی قوس ها از بلوز تابستان آمده اند.

جیپ فرانسوی

برای وانمود کردن به عنوان نوادگان متری ، این ماشین برقی شهر باید کاملاً روستایی بود. درها قفل نمی شوند. با این حال ، می توان چند شیء و شارژ مجدد در محل اقامت کف غنیمت را تأمین کرد.

autolibbluesummer اما روح Mehari اصلی عمدتاً به دلیل پانل های جانبی مدولار و برزنت های سقف رول آن است. پنج دقیقه برای افزایش احساس رانندگی در هوای آزاد با از بین بردن کل کافی است. و کیت به سادگی “زیر و پشت” صندلی عقب ذخیره می شود. حجم قفسه سینه برای پیک نیک کافی است: از 200 لیتر در پیکربندی 4 نفره ، در حالت 2 صندلی به 800 لیتر می رود. حکم در باران ، برخی از نشت ها در محفظه مسافر ، در سطح تسمه های سقف واقع در نزدیکی شیشه جلو اتومبیل باقی مانده است. و هنگام گپ زدن با مسافر ، مه ناپدید می شود. اما ما همچنین می توانیم یک یا چند عنصر را حفظ کنیم. و سرانجام در هوای آفتابی ، خاطرنشان می شود که برای جدا کردن بوم سقف و/یا یک صفحه جانبی کافی است تا بتوانید از آن استفاده کنید !

یک فضای داخلی قابل شستشو با آب !

برخی چاپ هاوایی از اثاثه یا لوازم داخلی را تشخیص می دهند. این ایده ای است که بر روی بلوزومر افتتاح می شود ، توسط سیتروئن در CCTUS M بهبود یافته است ، و در نهایت بر روی E-Méhari تولید می شود: پوشش صندلی ها در نئوپرن است. این دقیقاً همان ماده ای است که برای ترکیب های غواصی یا مدفوع موتور سیکلت خاص استفاده می شود. ضد آب است ، از باران نمی ترسد و به سرعت خشک می شود. حتی می توانید آن را با آب جاری بشویید ! نکته عملی دیگر: سیفون های واقع در مکان های جلو به شما امکان تخلیه آب می دهند. به شما اجازه می دهد وقتی از ساحل برگشتم ، شن را به راحتی تمیز کنید. بالا ! اما از همه یکسان باشید ، زیرا داشبورد و گیربکس آن را دوست ندارند و اصلاً آب نیست ! من شخصاً خطر نخواهم داشت. فراموش نکنید ، شما در یک ماشین برقی هستید.

مکانیک به طور گسترده اثبات شده است

پایه مکانیکی به شدت با یک Autolib یکسان است: یعنی یک موتور الکتریکی ، همراه با گیربکس اتوماتیک و یک بسته باتری واقع در کف. شروع در سکوت تعجب آور نیست. با وجود قدرت محدود (68 اسب بخار به طور دقیق و 48 اسب بخار مداوم) و وزن نسبتاً زیاد 1.405 کیلوگرم ، شتاب به لطف حداکثر گشتاور موجود بلافاصله بسیار شدید است . ما حتی به سرعت از حداکثر سرعت تأیید شده (110 کیلومتر در ساعت) با نوک در 122 کیلومتر در ساعت فراتر می رویم. اما به سرعت فهمیده می شود که برای حفظ استقلال صحیح ، با یک تخم مرغ زیر پا باید رانندگی کنید ! بسته ای که در کف قرار داده شده است ، بسته به ریتم رانندگی و نوع سفر ساخته شده ، استقلال بسیار متغیر ارائه می دهد. از 200 کیلومتری اعلام شده (ظاهراً به راحتی به شهر رسیده است) ، ما در سفر مخلوط نسبتاً سریع خود از 100 کیلومتر تجاوز نکرده ایم ..

یک حالت زمستان

زمان شارژ به نصب شما بستگی دارد. 8 ساعت در 16a با یک جعبه دیوار در ساعت 1 بعد از ظهر روی یک سوکت معمولی 10A. مراقب باشید همه موارد مشابه: باتری های Bolloré در 48 ساعت به مجازات تخلیه کامل به شبکه متصل می شوند ! اما سیتروئن به همه چیز فکر کرد. E-Méhari در بهترین حالت ماشین سوم در خانه خواهد بود. و یک حالت “زمستان” به شما امکان می دهد مشکل تخلیه را دور بزنید: دمای باتری دیگر بیش از 70 درجه تحمیل شده توسط فناوری حفظ نمی شود. سپس بار 4 ماه برگزار می شود ! به سادگی لازم خواهد بود که حداقل 4 ساعت در زمان احیاء مجدد وسیله نقلیه را مجدداً وصل کنید.

همانطور که در کاکتوس وجود دارد ، سه دکمه (D ، N ، R) اهرم دنده معمول را جایگزین کنید

سرگرم کننده مانند سبد گلف

رفتار سطح ، E-Méhari سخت گیری یک ماشین شهری مدرن را نشان نمی دهد. تعلیق نسبتاً محکم نسبتاً خوب حاوی حرکات جعبه بلند شده است. راحتی بر خلاف پویایی و لذت رانندگی رنج می برد ! نزولی دیگر مربوط به مهارت های حرکتی است ، واقعاً بهینه نیست. با این حال ، یکی از بزرگترین به روزرسانی ها در مقایسه با Autolib ، مربوط به ادغام ESP و ABS است ، برای انجام رفتارهای آرام. از طرف دیگر ، بدون کیسه هوا ..

18.700 یورو + 79 یورو در ماه

بیایید در مورد چیزهایی که اکنون عصبانی هستند صحبت کنیم. چقدر آماده پرداخت برای سوار شدن در این میهاری از دوران مدرن هستید ? 10.یورو ? نه واقعاً … تعداد 18 را بشمارید.700 یورو ، پس از کسر جایزه اکولوژیکی 6.300 یورو به وسایل نقلیه برقی اعطا می شود. برخی ممکن است از 3 حق بیمه اضافی بهره مند شوند.700 یورو ، مشروط بر اینکه دیزل بیش از 10 سال داشته باشید. یا 15.000 یورو بنابراین در بهترین موارد. یادداشت شور است. و با این حال ، اضافه کردن 79 یورو در ماه اجاره باتری ها هنوز هم ضروری است. آ رنو , کمی منطقی تر ، کمی سرگرم کننده ، برای شما 3 هزینه خواهد داشت.000 یورو کمتر. این همچنین قیمت 68 مهاری (ترمیم شده) است. سرانجام ، توجه داشته باشید که Citroën برای 49 ماه یک پیشنهاد LLD فراگیر 299 یورو در ماه ارائه می دهد.

Citroën E-Méhari: ایده خوب کاذب

E-Méhari یک شکست تجاری است و هیچ کس آن را پنهان نمی کند. این مدل فرصت طلب از یک توافق نامه پیمانکار با بولور ، به سیتروئن اجازه داد تا پای دیگری را در برقی (بعد از C-Zéro و Ax و Saxo Electric) قرار دهد ، در انتظار توسعه مدل های جذاب تر (و کارآمد). برای استتار از پیشنهاد پیشنهاد ، کافی بود که آن را در پشت ایده مبهم از یک مهاری مورد بررسی قرار دهید: یک حافظه نهان بدبختی که کسی را نمی گیرد..

تاریخ تولید: 2016-2019

فروش اروپا: 1،475 نسخه

محل تولید: رنز (35)

استراحت: 2018

در این اواسط -2010 اواسط سال ، بولور هنوز رویای یک سازنده خودرو را دارد. از سال 2013 ، BlueCar خود (برای اولین بار در Pininfarina ، پس از آن ، از سال 2015 ، در Alpine ، در Dieppe ساخته شد و در چند هزار نسخه تولید شد) مناظر شهری پاریس (Autolib) ، Bordeaux (Blueecub) ، Lyon (Blulye) و حتی اشباع شده است. لندن (Bluecity) ، ایندیاناپولیس (Blueindy) ، لس آنجلس (Bluela) و سنگاپور (Bluesg). موفقیت نمای از آنجا که به سرعت ، خدمات بسته می شوند ، از جمله در پاریس (ویترین تجاری آن).

توافق صنعتی با بولور

اما در سال 2014 ، زمان آن هنوز سرخوشی در Bluesolution ، شرکت تابعه Bolloré اختصاص داده شده به تولید برقی و باتری است. پس از Bluecar که به خود شاری اختصاص داده شده است ، اکنون Bluesummer ، یک وسیله نقلیه اوقات فراغت کوچک را بر اساس همین فناوری قرار می دهد. به نظر می رسد هدف این بار کمی متفاوت است. در منظره یاب ، متخصصان هتل و اردوگاه ، اجاره اتومبیل در سایت (استراحتگاه های ساحلی) و البته (غنی) افرادی که آرزو می کنند یک وسیله نقلیه ساحلی بافر “خوب برای سیاره” باشد “. اوضاع با پینینفارینا دیگر در وضعیت خوبی نیست ، بولور برای پیمانکاری تولید خود به PSA روی می آورد. این خوب است زیرا کارخانه Citroën در Rennes-La Jana در حالی که منتظر ورود 3008 و 5008 آینده است ، به فعالیت هایی نیاز دارد. بنابراین این قرارداد امضا می شود و بلوزومر کوچک با اهداف نمایش داده شده از 3500 وسیله نقلیه در سال ، در زنجیرهای کارخانه برتون یافت می شود. در عین حال ، کارخانه برای نوسازی داخلی واگنهای TGV با SNCF قرارداد امضا کرد. این بدان معناست که اگر کارخانه با حرکت آهسته تبدیل شود.

یک نسخه Citroën برای ذخیره Bluesummer

در زمان امضای ، PSA – پیشینی – از جاه طلبی برای Bluesummer نیست. با این حال ، قرارداد معجزه با بولور پیچیده تر از حد انتظار است. اهداف ، گرچه کم است ، اما در حال دستیابی به آن نیست زیرا Bluesummer در تلاش برای اغوا کردن مشتریان است. باید گفت که دومی شبکه توزیع مناسب ندارد و هیچ بودجه ارتباطی توسط بولور به وی اختصاص داده نشده است ، کمی در مورد این پرونده. در تلاش برای تقویت خط تولید که با حرکت آهسته قدم می زند ، بنابراین Citroën تصمیم می گیرد یک نسخه مشخص از قایق ها را تولید کند. این برند برخی از مزایا را می بیند: چرخش زنجیره ، فرصتی برای ارتباطی سبز و ارائه تصویری اکولوژیکی به زمانی که این برند فقط C-Zéro (ساخته شده در ژاپن) را در محدوده الکتریکی خود دارد. سرانجام ، سیتروئن یک شبکه متراکم از امتیازات و نمایندگان دارد: برای انرژی دادن به ماشین کافی است.

روح مهاری را زنده کنید

از آنجا که این یک ماشین ساحلی است و شما می خواهید شانس خود را در کنار خود قرار دهید ، ما تصمیم می گیریم که با معکوس کردن آن ، E-Méhari ، تخیل و دلتنگی را برای مهاری فراخوانی کنیم. جنایتی از اعلیحضرت برای پاکسازی ها ، به ویژه که هیچ نشانه خاصی از سیتروئن قدیمی در مدل جدید به یاد نمی آورد (اگر نه ، همانطور که گفتیم ، مفهوم). صرف نظر از: جاه طلبی های سیتروئن خیلی زیاد نبود زیرا لازم بود در زیر سطح مشخصی از تولید باقی بماند تا از مزاحمت های امنیتی بهره مند شود (به طور خاص کیسه های هوا). بنابراین خطرات کمی و اهداف بسیار اندازه گیری شده مطمئناً ، اما از آنجا برای گرفتن چنین کاسه ای ? تصمیم گیرندگان PSA ممکن است انتظار نداشته باشند !

شکست کامل

باید گفت که E-Méhari گران بود ، لزوماً بسیار زیبا ، یک استقلال نسبتاً ضعیف داشت (195 کیلومتر اعلام کرد ، بسیار کمتر در واقعیت). اما بدتر وجود دارد: مهاری الکترونیکی (مانند BlueCar و Bluesummer) برای حفظ دمای باتری LMP باید به طور مداوم مسئول باشد: یک انحراف زیست محیطی در حالی که عملی نیست. شما می فهمید ، پس از 3 سال تولید و تنها 1،475 نسخه (چه نرخ) ، E-Méhari بدون پشیمانی ، نه در PSA و نه در بین خریداران ، کم می شود. در هر صورت ، کارخانه رنز اکنون به لطف موفقیت 3008 و 5008 کاملاً کامل می شود و دیگر نیازی به جبران خسارت با قراردادهای فرعی ندارد. سرانجام ، توجه داشته باشید که فقط یک سری ویژه بر اساس E-Méhari وجود دارد ، کورژها را امضا کرده و فقط در 61 نسخه تولید می شود. سرانجام ، در سال 2018 ، Jean-Charles de Castelbajac نسخه ویژه ای را برای 60 مین سالگرد میهاری تهیه کرد ، نسخه ای که بی نظیر خواهد بود.