اتومبیل های برقی: چرا آنها آتش می گیرند و شما باید در مورد آن نگران باشید? CNET فرانسه ، چرا اتومبیل های برقی آتش می گیرند?

چرا اتومبیل های برقی آتش می گیرند

غالباً به دلیل تصاویر چشمگیر تبلیغ می شود ، خوشبختانه آتش سوزی اتومبیل های برقی بسیار نادر است. اما چرا یک ماشین برقی می تواند آتش بگیرد و چرا آتش سوزی بسیار سرسخت است ? پاسخ در این مقاله.

اتومبیل های برقی: چرا آنها آتش می گیرند و شما باید در مورد آن نگران باشید ?

باتری های لیتیوم یون دو کار را به خوبی انجام می دهند: آنها طیف گسترده ای از دستگاه ها ، تلفن های هوشمند با کامیون های برقی را سوختند و به خوبی می سوزند. ما این پدیده را برای شما توضیح می دهیم ، چرا باید چشم انداز شود و چه کاری برای اصلاح آن انجام می شود.

مارک زافاگنی با CNET.کم

ارسال شده در 12/12/2022 در 7:00 بعد از ظهر | به روز شده در 12/12/2022

اتومبیل های برقی: چرا آنها آتش می گیرند و آیا شما باید نگران آن باشید؟

باتری های لیتیوم یون به تمام خانه های پنهان ، جیب ما و جاده های ما حمله کرده اند ، اما همچنین گرمای آتش نیز هستند. محلول مایع موجود در آنها در دمای اتاق بسیار قابل اشتعال است ، قسمت داخلی باتری به نام کاتد منبع اکسیژن است و اگر قسمتهای داخلی باتری در تماس باشد ، سریع و به اندازه کافی برای اشتعال گرم می شوند. تنظیم کننده های حمل و نقل هوایی و شرکت های اصلی دریایی قوانین بسیار سختی را در مورد حمل و نقل این باتری ها تصویب کرده اند.

عناوین بزرگ با شکوه کمی

Big Bang of Awarence of Fire of Bateries Lithium-Ion Case Samsung Galaxy Note 7 بود که در پروازهای تجاری در سال 2016 ممنوع بود. در ایالات متحده ، آتش سوزی ماشین برقی به طور مرتب عناوین را ایجاد می کند. این چندین بار با مدل های تسلا اتفاق افتاد اما نه تنها. سال گذشته ، شورولت بولت مجبور شد در خارج و به دور از سایر اتومبیل ها پارک کند در حالی که جنرال موتورز مشکل آتش سوزی باتری را حل می کرد. امروز ، اسکوتر و دوچرخه برقی عناوین را در حالی که برخی از ساختمانهای جمعی آنها را ممنوع می کنند و شورای شهرداری نیویورک در نظر دارد قوانین جدیدی را برای ممنوعیت استفاده از باتری های لیتیوم یون استفاده می کند.

هنوز هم در سراسر اقیانوس اطلس ، کمیسیون ایمنی محصول مصرفی 25000 مورد باتری لیتیوم یون را که بین سالهای 2017 تا 2021 به طور جدی گرم شده اند ، شناسایی کرده است ، به ذکر نیست که اتومبیل ها و سایر وسایل نقلیه ، که تحت صلاحیت آن قرار نمی گیرند.

چه چیزی باعث آتش سوزی باتری می شود ?

با توجه به اداره ایمنی و بهداشت شغلی ، باتری های لیتیوم یون به طور کلی وقتی یکی از چهار موقعیت زیر رخ می دهد می سوزند:

  • یک بار نادرست ؛
  • درخواست بیش از حد باتری ؛
  • تورم و پارگی باتری به دلیل طراحی ضعیف ، ساخت یا بار ؛
  • آسیب جسمی که باعث تماس کنترل نشده بین قسمتهای داخلی باتری می شود.

متأسفانه ، بیشتر این مشکلات از کنترل مستقیم کاربر فرار می کنند. فقط پیشگیری از آسیب جسمی عاملی است که ما در آن گرفته ایم.

نحوه خاموش کردن یک ماشین برقی در آتش

آتش نشانان حرفه ای می گویند که مدیریت یک وسیله نقلیه برقی در آتش در واقع بسیار ساده است: آنها از آب زیادی استفاده می کنند (و اغلب مقدار زیادی) از آب برای مهار آتش سوزی ، اجازه می دهند باتری به خودی خود مصرف شود و لاشه ماشین جدا شده را برای آن نگه دارد چند روز در صورت روشن شدن سلولهای باقیمانده ، که غیر معمول نیست.

پوشش های انقراض وجود دارد که اکسیژن مورد استفاده برای آتش سوزی اتومبیل را مسدود می کند ، اما آنها تأثیر کمی در آتش سوزی وسیله نقلیه الکتریکی دارند زیرا باتری در شاسی است و در اکسیژن خود کالیبره شده است.

مشکلی برای چشم انداز

آتش سوزی خودرو لژیون است ، حدود 500 بار در روز در ایالات متحده و به ندرت اتومبیل های برقی است. در واقع ، دومی دارای سیستم های مدیریت حرارتی پیشرفته ای است که خودروهای بنزینی آنها در مدار تأمین سوخت خود معادل آن ندارند. بگذارید اضافه کنیم که وسایل نقلیه برقی در شروع منحنی توسعه این دستگاه ها هستند در حالی که اتومبیل های حرارتی تا حد زیادی همه پیشرفت های ممکن را خسته کرده اند. بنابراین می توانیم فرض کنیم که وسایل نقلیه برقی در میان مدت و طولانی مدت ایمن تر می شوند.

آینده باتری لیتیوم یون

لیتیوم یون یک نام نیپر است که شامل ترکیبی با استفاده از نیکل ، منگنز ، کبالت ، آلومینیوم ، آهن و سایر مواد معدنی و فلزات است. یکی از جالب ترین نوع یون لیتیوم به نام لیتیو آهن فسفات (LifePO4) است. آزمایش اخیر انجام شده توسط هواپیمایی فدرال آمریکا نشان داد که این فرمولاسیون کمترین افزایش دمای انواع یون های لیتیوم را در طول فراری حرارتی ایجاد می کند و کمتر احتمال دارد که سلول های مجاور را نادیده بگیرد.

فورد یکی از تولید کنندگان اتومبیل است که ترکیب فسفات آهن لیتیو را اتخاذ می کند زیرا به شما امکان می دهد بسیاری از چرخه های بار را با از دست دادن ظرفیت کم مدیریت کنید و از یک ماده اساسی ارزان تر ، فراوان تر و کمتر سمی استفاده می کند ، هم در برنامه شیمیایی سیاسی. اشکال این باتری ها این است که آنها تمایل به کمی سنگین تر و چگالی انرژی کمتری نسبت به سایر فرمولاسیون دارند که برای به دست آوردن همان استقلال به تعداد بیشتری از سلول ها نیاز دارد.

پیشرفت بالقوه دیگر در مورد ایمنی باتری می تواند از باتری های جامد باشد ، که بیشتر یا تمام مواد قابل اشتعال موجود در باتری های لیتیوم یون فعلی را از بین می برد. طبق یک مطالعه جدید توسط آزمایشگاه های ملی Sandia ، باتری های حالت جامد بسیار ایمن تر به نظر می رسند ، حتی اگر در هنگام فشار بیش از حد معقول سوختند.

ایمنی آتش سوزی باتری ها از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا درک ما از ایمنی خودروها ، اسکوتر و دوچرخه برقی بستگی دارد که ما از آنها و اجاق گاز استفاده می کنیم.

همچنین بخوانید

چرا اتومبیل های برقی آتش می گیرند ?

غالباً به دلیل تصاویر چشمگیر تبلیغ می شود ، خوشبختانه آتش سوزی اتومبیل های برقی بسیار نادر است. اما چرا یک ماشین برقی می تواند آتش بگیرد و چرا آتش سوزی بسیار سرسخت است ? پاسخ در این مقاله.

در اکثر موارد ، آتش سوزی خودرو داوطلبان هستند ، اما بعضی اوقات می توانند تصادفی و به دلیل اختلال عملکرد باشند. اغلب ، پس از آتش سوزی ، هنگامی که ماشین اخیر است ، تولید کننده در صورتی که آتش سوزی ناشی از نقص تولید باشد ، یک کمپین فراخوان را بررسی و ترتیب می دهد.

با ظهور ماشین برقی در سالهای اخیر و سؤالات زیادی که حول یک فناوری می چرخد ​​که به طور اتفاقی در مقایسه با اتومبیل های حرارتی ، حوادث و به ویژه آتش سوزی های مربوط به آنها کاملاً “جدید” باقی می ماند ، کلم چرب مطبوعات تخصصی را انجام دهید. شما می توانید آتش سوزی خودرو را در تابستان سال 2022 در Gironde ، که به دلیل نقص الکتریکی … از یک ون حرارتی است ، استناد کنید ! یا هیوندای کونا با باتری پیشینی معیوب است.

بسیاری از موارد این یا آن اتومبیل برقی (اغلب تسلا ، از آنجا که مدت هاست “تنها” بوده و تعداد زیادی از آنها در بازار اتومبیل های برقی) را به آتش می کشند ، طعمه آتش سوزی می کنند.

در نتیجه ، در تخیل جمعی ، و کاملاً طبیعی است ، ما مرتباً به اشتباه شنیده ایم ، ” اینکه یک ماشین برقی بیشتر از یک حرارتی آتش می گیرد“” . برای اطمینان از اینکه هیچ چیز, این آتش سوزی ها با توجه به این واقعیت که باتری های لیتیوم یون بسیار متراکم هستند ، غالباً چشمگیر و خشن هستند. بنابراین این منجر به آتش سوزی طولانی و مداوم می شود و سربازان آتش نشانی را وادار می کند تا با چراغ های سرسخت و تماشایی روبرو شوند. در زیر ، به عنوان مثال یک مدل Tesla Model S آتش می زند ، و هیچ ارتباطی با ماشین حرارتی ندارد.

این محتوا مسدود شده است زیرا شما کوکی ها و سایر ردیاب ها را قبول نکرده اید. این محتوا توسط YouTube تهیه شده است.
برای اینکه بتوانید آن را تجسم کنید ، باید استفاده از YouTube را با داده های خود که می تواند برای اهداف زیر مورد استفاده قرار گیرد ، بپذیرید: به خودتان اجازه دهید تا محتوا را با رسانه های اجتماعی مشاهده و به اشتراک بگذارید ، توسعه و بهبود محصولات D’Humanoid و آن را به اشتراک بگذارید. شرکا ، تبلیغات شخصی را در رابطه با مشخصات و فعالیت خود به شما نشان می دهد ، یک پروفایل تبلیغاتی شخصی را برای شما تعریف می کند ، عملکرد تبلیغات و محتوای این سایت را اندازه گیری می کند و مخاطبان این سایت را اندازه گیری می کند (بیشتر)

چگونه آتش سوزی ماشین برقی مداخله می کند ?

برای یک ماشین حرارتی ، علل آتش سوزی می تواند چندگانه باشد. در بیشتر موارد ، این به دنبال یک تصادف جاده ای است ، در حالی که نقص تولید و تعمیرات بد به ترتیب در موقعیت دوم و سوم وارد می شوند. بنابراین این می تواند به نشت سوخت ، خرابی سیستم الکتریکی ، یک منبع گرمای مهم (گرمای بیش از حد موتور و غیره) منجر شود ، یک مشکل کاتالیزور ..

همانطور که مطمئناً بدون دانستن آن هستید, اتومبیل های برقی از نظر فنی نسبت به اتومبیل های حرارتی پیچیده تر هستند (عدم وجود بسیاری از مایعات ، مجتمع های گیربکس ، عناصر بسیار قابل اشتعال و غیره) ، بنابراین ، آنها باید کمتر در معرض آتش سوزی قرار بگیرند. اما ما کمی پایین تر خواهیم شد.

با این وجود ، چه چیزی می تواند یک ماشین برقی برای آتش سوزی ایجاد کند ? مانند مدل های حرارتی ، دلایل می توانند چندگانه باشند ، اما به طور کلی بسیار متفاوت هستند. خراب شدن سیم کشی و باتری ها به طور کلی بیشترین عناصری هستند که باعث آتش سوزی یک ماشین برقی می شوند. 100 ٪ اتومبیل های برقی که در اکثر موارد بسیار اخیر هستند ، این نگرانی ها هنوز به آنها مربوط نمی شود.

متداول ترین خطرات مربوط به باتری های مربوط به ماشین جدید ، به ویژه اغلب به دلیل اضافه بار و درجه حرارت بالا. اما دوباره آنجا, اینها در اکثر موارد نقص تولیدی هستند جایی که بیش از حد و درجه حرارت بالا فقط عوامل تشدید کننده است. بیشتر نقایص باتری به جای تولید کنندگان به تأمین کنندگان نسبت داده می شود.

شناسایی منبع آتش سوزی خودرو ، حرارتی یا برقی ، به طور کلی بسیار پیچیده است زیرا این خودرو به طور کلی کاملاً محاسبه شده است و آثار منشأ آتش ناپدید شده است.

چرا چراغ ها اینقدر سرسخت هستند ?

آنچه که پوشش رسانه ای این آتش سوزی ها را توضیح می دهد در واقع به دلیل تأثیر “تازگی” ماشین برقی است ، اما همچنین برخی از گروه های بسیار ویروس که از ماشین برقی متنفر هستند و از این فرصت استفاده می کنند تا این نوع مشکل را برجسته کنند. اما دلیل اصلی این پوشش رسانه ای عمدتا به این دلیل است که این آتش سوزی ها ناگهانی ، سرسخت و بسیار چشمگیر است.

برخی حتی آتش سوزی های اتومبیل برقی را با موارد مربوط به گاز مقایسه می کنند. به تازگی ، ویدئویی از آتش سوزی یک اتوبوس برقی در پاریس به وب سفر کرده است, به خصوص به این دلیل که تصاویر کاملاً چشمگیر بودند. چراغ های اتومبیل برقی برای خاموش کردن آتش نشانان بسیار پیچیده است ، این مدل ها منبع سوخت خودشان هستند, آنها می توانند ساعت ها بسوزند و خنک شدن آنها دشوار است.

این محتوا مسدود شده است زیرا شما کوکی ها و سایر ردیاب ها را قبول نکرده اید. این محتوا توسط YouTube تهیه شده است.
برای اینکه بتوانید آن را تجسم کنید ، باید استفاده از YouTube را با داده های خود که می تواند برای اهداف زیر مورد استفاده قرار گیرد ، بپذیرید: به خودتان اجازه دهید تا محتوا را با رسانه های اجتماعی مشاهده و به اشتراک بگذارید ، توسعه و بهبود محصولات D’Humanoid و آن را به اشتراک بگذارید. شرکا ، تبلیغات شخصی را در رابطه با مشخصات و فعالیت خود به شما نشان می دهد ، یک پروفایل تبلیغاتی شخصی را برای شما تعریف می کند ، عملکرد تبلیغات و محتوای این سایت را اندازه گیری می کند و مخاطبان این سایت را اندازه گیری می کند (بیشتر)

بنابراین ، حتی وقتی به نظر می رسد آتش سوزی منقرض شده است, او می تواند به سرعت تمایلی نداشته باشد, و به همین دلیل است که آتش نشانان اکنون در انقراض آتش سوزی های مربوط به وسایل نقلیه با باتری (ترکیبی و برقی) آموزش دیده اند. چند سال پیش ، تسلا حتی راهنمایی تهیه شده برای کمک های اولیه را تهیه کرده بود. با همان روحیه ، جنرال موتورز نیز در کانادا و ایالات متحده راه اندازی کرده است و در صورت آتش سوزی یک ماشین برقی ، برای کمک های اولیه آموزش می دهد.

یک چالش جدید برای آتش نشانان

اتومبیل های برقی مانند اتومبیل های حرارتی نمی سوزند. این امر به ویژه آتش نشانانی است که مدتها پیش در سمت ساکرامنتو در پی آتش سوزی یک مدل تسلا S دیده نشده است: 17000 لیتر آب برای خاموش کردن آتش لازم بود و یک مینی بازین برای غوطه ور شدن باتری های برقی تشکیل شد. در گزارش خود ، تسلا نشان می دهد که به طور کلی لازم است بین 11،350 لیتر و 30.300 لیتر آب برای خاموش کردن آتش از یک ماشین برقی.

Tesla Model S Calcined

Tesla Model S Calcined

باتری ها نیز می توانند دوباره آتش بگیرند چند ساعت یا حتی چند روز پس از حادثه اولیه, به دلیل یک پدیده به اصطلاح “فراری حرارتی” که می تواند در باتری های لیتیوم یون آسیب دیده رخ دهد. همچنین طبق گفته سازنده آمریکایی ، توصیه می شود حداقل 24 ساعت پس از آتش سوزی ، دمای باتری ها را کنترل کنید.

تولید کنندگان اکنون موظفند برای هر مدلی که تولید می کنند ، راهنمای کمک های اولیه را منتشر کنند ، اما آژانس آمریکایی مسئول بررسی حوادث حمل و نقل (NTSB) اخیراً تصریح کرده است فقط هشت تولید کننده از 22 مورد نگران ، توصیه های خود را کاملاً ادغام کرده بودند.

آیا اتومبیل های برقی بیشتر از سایرین می سوزند ?

همانطور که در بالا گفته شد ، با پوشش رسانه ای که به سوزاندن اتومبیل های برقی اعطا شده است ، ممکن است کسی فکر کند که آنها بیشتر در معرض آتش سوزی هستند. اما در واقع در مورد آن چیست ? یک قدم به عقب دشوار است ، زیرا ماشین برقی هنوز اخیر است ، اما به نظر می رسد یک مطالعه اخیر آمریکایی ایده های دریافت شده را تضعیف می کند.

در واقع ، بیمه گذار خودکشی چندین هزار داده از سه منبع مختلف را برای جمع آوری ریسک ترین وسایل نقلیه مرتبط کنید. سه منبع مورد نظر NTSB ، دفتر آمار حمل و نقل و پرونده فراخوان مرکزی آمریکای مرکزی است.

و داده ها کاملاً اصلاح می شوند ، زیرا بیمه گر پس از نادیده گرفتن داده های ثبت نام رسمی با تعداد آتش سوزی های مشخص شده توسط دولت ، چه در تصادفات ، بلکه آتش سوزی های “خودجوش” نیز نادیده گرفته شده است, دسته خودروهای حساس به آتش سوزی ها از هیبریدها خواهد بود. بنابراین بیمه گذار نرخ 3،457 آتش سوزی در 100000 وسیله نقلیه را در مقابل حرارتی (1529) و برق (25) برجسته می کند (25). این ارزش مطلق نیست (زیرا 3.457 ٪ از اتومبیل های هیبریدی که آتش می گیرند ، کارهای زیادی انجام می دهند …), اما میزان آتش سوزی.

به طور کلی ، در صورت خطر آتش سوزی ، تولید کنندگان بسیار واکنش پذیر هستند و کمپین های فراخوان نسبتاً بزرگی را تنظیم می کنند. به عنوان مثال ، هیوندای مدتی پیش برای مشکل باتری باید 82،000 Kona Electric را به یاد آورد.

اخیراً شورولت بود که در ایالات متحده با پیچ خود صحبت شد. جنرال موتورز ، مادر شوهر شورولت ، بنابراین به صاحبان برخی از پیچ های بولت در اواسط سال 2010 توصیه کرد که آنها را در داخل پارک نکند و یا آنها را در طول شب بارگیری نکند ، همه قبل از شروع یادآوری وسیله نقلیه خود. پس از بررسی ، نقص در باتری های تولید شده توسط LG می تواند در شرایط خاص باعث آتش سوزی شود.

بیمه گر فرانسوی AXA بر اساس ارقام تصادفات ، اطلاعات را تأیید می کند: یک ماشین برقی شانس بیشتری برای آتش سوزی نسبت به یک ماشین حرارتی ندارد (بنزین یا دیزل).

آینده NUMERAMA به زودی فرا می رسد ! اما قبل از آن ، همکاران ما به شما احتیاج دارند. شما 3 دقیقه فرصت دارید ? به تحقیقات آنها پاسخ دهید