عینک ضد نور آبی واقعاً مؤثر هستند? علم پشت رسانه ها پرتاب شده – CNET FRANCE ، عینک ضد نور آبی | رنگ آبی

عینک ضد نور آبی | رنگ آبی

با این حال ، اگر از خستگی دیجیتال چشم رنج می برید ، یک تمرین ساده وجود دارد که باید قبل از سرمایه گذاری در عینک های جدید امتحان کنید. قانون 20-20-20 را دنبال کنید: هر 20 دقیقه یک شیء را به دنبال 20 ثانیه در حداقل 20 فوت حداقل (حدود 6 متر) جستجو کنید. ایده این است که به جداسازی از صفحه نمایش کمک می کند ، که به عضلات چشم اجازه می دهد تا آرامش داشته باشند و از خستگی چشم جلوگیری کنند.

عینک ضد نور آبی واقعاً مؤثر هستند ? علم پشت رسانه ها پرتاب شد

بسیاری اطمینان حاصل می کنند که عینک ضد نور آبی به تسکین خستگی چشم و میگرن کمک می کند. آیا علم این تأییدات را تأیید می کند ?

تیم CNET فرانسه با CNET.کم

ارسال شده در تاریخ 04/20/2023 ساعت 10:30 صبح

آیا عینک ضد نور آبی واقعاً مؤثر است؟ علم پشت رسانه ها پرتاب شد

قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در صفحه نمایش می تواند اثرات مضر مختلفی بر روی بدن و ذهن ما داشته باشد ، مانند خستگی چشم ، سردرد و بی خوابی. برای مبارزه با این مشکلات ، می توان از یک جفت عینک رایانه ای که به آن عینک ضد نور آبی نیز گفته می شود ، از بین بردن خستگی چشم تا بهبود خواب استفاده کنید. آیا این Bésicles ضد نور آبی واقعاً برای همه کسانی که بیش از 8 ساعت در روز به صفحه نگاه می کنند ، تفاوت ایجاد می کند ? جواب به آسانی بله یا خیر نیست.

تماشای صفحه برای ساعت ها هر روز مضر است ?

پزشکان و محققان عمدتاً روی دو مشکل مربوط به افزایش مداوم در زمان صرف شده در جلوی صفحه تمرکز می کنند: خستگی چشم و قرار گرفتن در معرض نور آبی.

براساس انجمن اپتومتری آمریکا ، خستگی دیجیتال چشم “است مجموعه ای از مشکلات مربوط به چشم و دید ناشی از استفاده طولانی مدت از رایانه ، رایانه لوحی ، یک خواننده الکترونیکی و تلفن همراه »». این مشکلات از دید تاری تا خشکسالی چشمی ، از جمله سردرد و درد گردن رحم است.

با رفع صفحه نمایش در تمام طول روز ، ما نیز در معرض امواج نور آبی قرار می گیریم ، که می تواند در منشأ تعداد بیشماری از بیماری ها باشد. شواهد مربوط به تأثیر قرار گرفتن در معرض نور آبی بر روی چشم متناقض است ، اما پزشکان و محققان موافق هستند که این امر بر ریتم شبانه روزی تأثیر می گذارد.

نور آبی چیست ?

تمام نور مرئی که می بینیم حاوی کل طیف رنگین کمان ، از قرمز تا بنفش است. در این طیف امواج نور آبی وجود دارد که گفته می شود به ما کمک می کنند هوشیار و خوش بین باشیم.

چه چیزی از نور آبی ساطع می شود ?

هر منبع نور قابل مشاهده امواج نور آبی را منتشر می کند ، خواه خورشید ، صفحه لمسی یا لامپ باشد. خورشید هر روز مقدار زیادی از امواج نور آبی را برای ما می فرستد ، اما پس از آبشارهای شبانه ، ما هنوز در معرض بسیاری از منابع مصنوعی هستیم.

نور آبی چگونه بر خواب تأثیر می گذارد ?

هنگامی که خورشید غروب می کند ، عدم وجود سیگنال های نور به بدن ما که باید شروع به تولید ملاتونین کند ، هورمون مسئول خوابیدن. قبل از ظهور نور مصنوعی ، خورشید ساعات خواب ما را تنظیم می کرد. اما امروز ما تمام روز و تا شب در معرض نور هستیم. اگر قرار گرفتن در معرض تمام امواج سبک پس از تاخیر در شب ، تولید ملاتونین توسط بدن ما ، امواج نور آبی می توانند به ویژه مشکل ساز باشند زیرا آنها را بیدار نگه می دارند.

چه ارتباطی با صفحه نمایش تلفن ها و رایانه های ما دارد ?

در مقایسه با لامپ های فلورسنت و رشته ای ، LED ها می توانند مقدار زیادی از نور آبی را منتشر کنند. آنها در صفحه های بی شماری LCD از تلفن های هوشمند ، تبلت ها و تلویزیون استفاده می شوند.

آیا نور آبی مضر است ?

نور آبی با انواع مشکلات همراه است ، از خستگی چشم دیجیتال تا کوری. با این حال ، شواهد متناقض زیادی در مورد میزان مضر بودن نور آبی وجود دارد.

آکادمی چشم پزشکی آمریکایی می گوید هیچ چیز ثابت نمی کند که نور آبی ساطع شده توسط صفحه ها باعث ایجاد ضایعات چشم می شود ، زیرا ما در طول روز در معرض نور آفتاب آبی هستیم.

“” در طول روز ، شما ده بار نور آبی بیشتری از خورشید دریافت می کنید تا از صفحه رایانه خود. بدن ما برای مقابله با این نور تکامل یافته است “دکتر راج ماتوری ، سخنگوی بالینی آکادمی چشم پزشکی آمریکایی ، به همکاران ما از CNET توضیح می دهد.کم.

با این حال ، تحقیقات تدوین شده توسط AOA نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض نور آبی (مانند نشستن در مقابل رایانه در تمام طول روز) می تواند به شبکیه آسیب برساند ، لایه داخلی چشم که سیگنال های مغز را می فرستد تا او آنچه را که می بینیم رفتار کند.

نابینایی مطبوعات ، یک سازمان غیر انتفاعی که به کاهش از دست دادن بینایی اختصاص یافته است ، همچنین نشان می دهد که اولین تحقیقات نشان می دهد که نور آبی می تواند به خستگی چشم کمک کند.

تلسکوپ ضد نور آبی چیست ?

لیوان لیوان های ضد نور آبی حاوی فیلترهایی هستند که نور آبی را مسدود یا جذب می کنند و در بعضی موارد نور UV. این بدان معنی است که اگر هنگام نگاه به صفحه نمایش از این عینک استفاده می کنید ، به خصوص بعد از سقوط شب ، آنها می توانند به کاهش قرار گرفتن در معرض امواج نور آبی کمک کنند که می تواند از خواب شما جلوگیری کند.

بسیاری از عینک های مسدود کننده چراغ آبی که می توانید خریداری کنید نیز ادعا می کند که به کاهش خستگی چشم کمک می کند. بیشتر آنها به گونه ای طراحی شده اند که در طول روز هنگام کار در مقابل کامپیوتر و شب برای جلوگیری از نور آبی از صفحه ها برای جلوگیری از خواب ما از خواب استفاده می شوند.

آیا باید عینک ضد نور آبی بخرم ?

بستگی دارد: آیا می خواهید یا تلفن خود را در شب تماشا می کنید و خوابیدن دشوار است ? تا حد زیادی ثابت شده است که نور آبی در لحظه ای که بدن ما ملاتونین ایجاد می کند تأثیر می گذارد. اگر مدت ها بعد از غروب آفتاب از صفحه نمایش استفاده می کنید ، این عینک می تواند به شما کمک کند دیرتر از آنچه دوست دارید بیدار نشوید.

با این حال ، اگر از خستگی دیجیتال چشم رنج می برید ، یک تمرین ساده وجود دارد که باید قبل از سرمایه گذاری در عینک های جدید امتحان کنید. قانون 20-20-20 را دنبال کنید: هر 20 دقیقه یک شیء را به دنبال 20 ثانیه در حداقل 20 فوت حداقل (حدود 6 متر) جستجو کنید. ایده این است که به جداسازی از صفحه نمایش کمک می کند ، که به عضلات چشم اجازه می دهد تا آرامش داشته باشند و از خستگی چشم جلوگیری کنند.

تصاویر: آنجلا لنگ/CNET

عینک ضد نور آبی | رنگ آبی

danio.landing.blue-block.banner-alt

ما بیشتر و بیشتر وقت خود را در مقابل صفحه ها می گذرانیم: تلفن ، رایانه ، رایانه لوحی ، تلویزیون زندگی روزمره خود را احاطه کرده است. این غالب صفحه نمایش بدون خطر برای سلامتی ما نیست: خستگی چشم ، سردرد ، مشکل در خواب.

وقت آن است که در برابر این بیماری ها عمل کنید و چشمان خود را در برابر اثرات مضر صفحه ها محافظت کنید. عینک ضد نور آبی که توسط تیم های بینایی ما ساخته شده است ، به طور موثری چشم شما را به صورت روزانه تسکین می دهد.

قاب و بسته بندی طراحی اکو

خود را از صفحه نمایش محافظت کنید

عینک مشاهده بلوک آبی 1 سیاه مخلوط 3/4

Afflelou Blue Blug Bluck 1 Black Mixed 39 €

بلوک آبی 1 لیوان 1 مخلوط مخلوط 3/4

بلوک آبی Afflelou 1 مخلوط مخلوط 39 €

بلوک آبی 1 لیوان 1 سفید مخلوط 3/4

بلوک آبی Afflelou 1 مخلوط سفید 39 €

بلوک آبی 1 لیوان 1 اسکیپ مخلوط 3/4

بلوک آبی Afflelou 1 لیوان مخلوط مخلوط 39 €

برای تضمین تست در اندازه مناسب ، لطفاً انتخاب کنید