Dolby Atmos: صدای سه بعدی نفس گیر! مشاوره در مورد تقویت کننده سینمای خانگی., Dolby Atmos چیست? شمار

Dolby Atmos چیست 

از زمان شروع ضبط صدا ، فن آوری ها تا حد زیادی تکامل یافته اند تا غوطه وری بیشتر از حسابرس یا حسابرس را در صدایی که او گوش می دهد فراهم کند. در عمل ، ما از ضبط در یک آهنگ واحد (مونو آن ، یک کانال) به احتمال ضبط آن در چندین آهنگ رفتیم.

Dolby Atmos: صدای سه بعدی نفس گیر !

فرمت Dolby Atmos ، چه در Blu-ray ، جریان یا سینما ، همه جانبه تبدیل شده است. جای تعجب نیست ، وقتی می دانید که این قالب به لطف اثرات سه بعدی فوق واقع گرایانه ، هدف تقویت شخصیت همهجانبه موسیقی متن فیلم است. شما فکر کردید Dolby Atmos فقط یک قالب صدای اطراف دیگر بود ? شناخت دالبی بد و روابط بسیاری وی در صنعت صوتی/تصویری بود.

قالب Dolby Atmos ضروری شده است

در Dolby Atmos بدون شک محبوب ترین قالب صوتی سه بعدی لحظه ای است ، بسیار جلوتر از رقبای خود که DTS: X و Auro 3D هستند. بزرگترین محفظه امروز از یک آهنگ Dolby Atmos بهره مند شوید ! این فناوری همچنین توسط بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات صوتی/تصویری ، مانند تقویت کننده های مارانتز ، دنون ، یاماها یا اونکیو اتخاذ شده است. ما حتی می بینیم که برای این قالب جدید ، در Klipsch ، KEF یا کانونی ، بلندگوها را به طور انحصاری برش می دهیم. این می تواند محفظه هایی باشد که یک مسیر مؤثر در بالا یا حتی یک بلندگو جداگانه قرار دارد که در بالای ستون های شما قرار می گیرد.

از بسیاری از Blu-ray با موسیقی متن در تجارت بیرون بیایید Dolby Atmos. این مورد به عنوان مثال از Top Gun Maverick است. در سینما, این قالب همچنین به طور گسترده دموکراتیک شده است: با صدها فیلم منتشر شده از سال 2017. همین اتفاق می افتد خدمات جریان, با دیزنی+، Netflix و Apple TV در ذهن. برای صعود به همه ، ما حتی بیشتر و بیشتر Blu-ray را با a پیدا می کنیم موسیقی متن فیلم VF Dolby Atmos !

Dolby Atmos به طور خلاصه: اثرات ، مزایا.

قول Dolby Atmos جاه طلب است: به جای اینکه بر اساس کانال ها همانطور که در مورد قالبهای اطراف معمول (چپ ، راست ، مرکز است “باشد. ) ، Dolby Atmos مفهوم را معرفی می کند سه بعدی آن با تشکر از اشیاء صوتی. با Dolby Atmos ، هر صدا – خواه یک ماشین باشد ، یک شات یا حتی یک هلیکوپتر – ممکن است به عنوان یک شیء صوتی مستقل ، بدون هیچ گونه محدودیتی در کانال ها وجود داشته باشد.

در واقع گرایی بنابراین مؤلفه اساسی این قالب جدید است. کارگردان اکنون می تواند به راحتی جلوه ها را قرار دهد و خود را از محدودیت های کانال ها آزاد کند: صداها شما را می بندند ، نه تنها در طرفین بلکه در عمق, که در قد یا بالای سر شما. همانطور که در واقعیت ! سر و صدای یک هلیکوپتر که پشت سر می رود ، شما پرواز می کنید و سپس “گاز” را در فاصله ناپدید می کنید و از این رو کاملاً رونویسی می شود.

چگونه از صدای Dolby Atmos لذت ببریم ?

قالب Dolby Atmos می تواند پشتیبانی کند تا 128 اشیاء صوتی مستقل در یک صحنه. البته این اشیاء روی یک بستر صوتی ادغام می شوند ، بنابراین یک فضای غیرقابل مقایسه ایجاد می کنند ، مشابه آنچه می توانید در واقعیت احساس کنید. در سینما ، تا 64 بلندگو پشتیبانی می شود, که امکان تجهیز بزرگترین سینماها را فراهم می کند ، اما همچنین معتدل ترین. در خانه می توانید حداکثر 34 بلندگو را نصب کنید !

بنابراین هر قسمت می تواند یک سیستم را در خود جای دهد Dolby Atmos, خواه یک اتاق سینمای واقعی باشد ، یک سینمای خانگی اختصاصی یا یک اتاق نشیمن کوچک. برای استفاده از آن ، باید خود را به یک تقویت کننده سازگار با سینمای خانگی تجهیز کنید وحداقل 7 بلندگو (از جمله 2 مورد خاص این فناوری). همه چیز را به درستی نصب کنید ، وصل کنید ، سپس یک Blu-ray را در Dolby Atmos قرار دهید: معنی کلمه غوطه وری را دوباره کشف خواهید کرد. همچنین راه حل های سازگار Dolby Atmos در قالب میله های صوتی نیز وجود دارد. بلندگوهای اختصاص داده شده به جلوه های عمودی در قسمت بالای دستگاه ادغام می شوند که می تواند با بلندگوهای اطراف بی سیم اضافی همراه باشد.

چه بلندگو برای اتمس ?

برای به دست آوردن صدایی بالای سر خود ، یا نیاز به انتخاب بلندگوهای ساخته شده در سقف یا بلندگوهای سازگار Dolby Atmos دارید. مورد دوم به طور خاص برای پخش بخشی از صدا به بالا مورد مطالعه قرار گرفته است ، که پس از آن توسط سقف منعکس می شود تا توهم بلندگوهای قرار داده شده در بالای سر شما را بازآفرینی کند. بلندگوها می توانند یک فرم سنتی (ستونی با یک مسیر اثر یکپارچه در بالا) یا یک واحد که در بالای بلندگوهای فرونتال قرار می گیرد ، بگیرند. برای ساده کردن زندگی خود ، بسته های سینمای خانگی Dolby Atmos مانند Cocal Sib Evo 5 Pack نیز وجود دارد.1.2.

هر نوع بلندگو که انتخاب می کنید هر چه باشد ، احساسات در آنجا خواهد بود ! مهم است که حداقل 7 بلندگو و 1 ساب ووفر داشته باشید تا واقعاً از آن لذت ببرید Dolby Atmos. بسته به طرح X چندین پیکربندی برای سینمای خانگی وجود دارد.حرف.z: 5.1.2 تا 9.1.2 با عبور از 7.1.4. آخرین شماره تعداد بلندگوهای سقفی را نشان می دهد. با 4 بلندگو سقف (یا بلندگوهای Dolby Atmos ، نتیجه یکسان است) ، ما از نظر یک سود قابل توجه احساس می کنیم دقت قرار دادن اشیاء. شعبده بازي !

لیست Blu-ray Dolby Atmos به زبان فرانسه (VF)

وقت آن است که مجموعه فیلم های “کوچک” خود را در قالب دیسک Blu-ray با یک آهنگ صوتی در Dolby Atmos شروع کنید. یک صد با موسیقی متن فیلم فرانسوی در Dolby Atmos وجود دارد ! برای آسانتر کردن لکه خود ، می توانید تمام Blu-ray را با یک آهنگ Dolby Atmos در VF در اینجا پیدا کنید. چه مجموعه ای بسیار زیبا را شروع کنیم. ما همچنین از شما دعوت می کنیم قالب را کشف کنید Dolby Atmos در Cobra Cobra Cobra Comportorimes and Boulogne: Systems 5.1.2 و 7.1.2 ساخته شده از بلندگوهای قدرتمند و آمپرهای -ART -ART در انتظار شما هستند !

Dolby Atmos چیست ?

Dolby Atmos. // منبع: دالبی

Dolby Atmos یک فرمت صوتی سه بعدی است که ظاهر بسیار همهجانبه ای به صدای فیلم ها ، سریال ها ، بازی های ویدیویی یا ضبط کنسرت می دهد.

دالبی چیست ?

Dolby Labrates ، Inc., به نام Dolby در زندگی روزمره ، یک شرکت آمریکایی است که در سال 1965 توسط ری دالبی تأسیس شده است. این متخصص در کاهش نویز پس زمینه و رمزگذاری صوتی و فشرده سازی است. از زمان ایجاد آن ، فن آوری های آن هم ابزار موسیقی و هم متخصصان سینما و هم برای افراد عموم مردم-تیم های سیستم Dolby NR-B را از سال 1968 ضبط کرده است.

محصولات پرچمدار آن چیست؟ ?

بیایید با Dolby Stereo شروع کنیم – سریع به Dolby Surround تغییر نام داد. این از سال 1975 یکی از ویژگی های ارائه شده توسط Dolby را تعیین کرده و به عنوان یک انقلاب در تجربه تماشاگر سینما ارائه شده است. در آن زمان ، علاوه بر کاهش نویز ، استریو Dolby قول داد که اثر “پاکت نامه” (فراگیر) صدا را از تنها دو آهنگ صوتی بازتولید کند. همانطور که با نورهای مونو به عنوان استریو کار می کند و تنظیم آن نسبتاً ساده است ، این سیستم به سرعت توسط سینماها اتخاذ می شود.

تا زمانی که تعداد کافی از بلندگوها را داشته باشید و آنها را به درستی قرار دهید ، به شما امکان می دهد صدای یک ماشین گذر یا یک جنگل پر از زنگ های حیوانات را در پشت تماشاگر برگردانید. احساس غوطه ور شدن در فیلم برجسته می شود.

صبر کنید ، این داستان صوتی چند کاناله چیست ?

از زمان شروع ضبط صدا ، فن آوری ها تا حد زیادی تکامل یافته اند تا غوطه وری بیشتر از حسابرس یا حسابرس را در صدایی که او گوش می دهد فراهم کند. در عمل ، ما از ضبط در یک آهنگ واحد (مونو آن ، یک کانال) به احتمال ضبط آن در چندین آهنگ رفتیم.

در اینجا نامگذاری است که انواع مختلف ضبط را متمایز می کند ::

  • 1.0: ضبط در یک کانال (مونوفونیک ، مونو برای صمیمی) ؛
  • 2.0: ضبط در دو کانال قرار داده شده در برابر شنونده (استریو) ؛
  • 2.1: دو کانال جلو و یک کانال برای باس
  • 5.1: سه کانال جلو (راست ، مرکز و چپ) ، یک پشت راست ، یک عقب چپ و یک کانال اختصاص داده شده به باس
  • 7.1: سه کانال جلو ، دو طرف ، یک پشت راست ، یک عقب چپ و یک کانال اختصاص داده شده به باس.

به عنوان مثال ، در پخش ، در سینما ، هر آهنگ توسط یک بلندگو که در یک مکان متفاوت در مقایسه با حسابرس یا حسابرس پخش می شود ، پخش می شود. این امر باعث می شود فضایی صدا شود ، بنابراین تصور بیشتری از واقعیت ارائه می دهد.

موسیقی اپل با Dolby Atmos // منبع: Apple

دالبی دیجیتال چیست ?

استریو Dolby در عصر آنالوگ توسعه داده شد. با ظهور فناوری دیجیتال ، ما مجبور شدیم ابزارهای مدیریت صدا را تغییر دهیم: بنابراین Dolby Digital متولد شد ، نامی که شامل یک سری از فناوری های اختصاص داده شده به صدای دیجیتال است ، به ویژه در معرض فشرده سازی صدا با ضرر.

نکته مشترک فن آوری های مختلف دیجیتال Dolby (Dolby Digital 5.1 ، Dolby Digital EX 6.1 ، Dolby Digital Live ، و غیره) این است که آنها اجازه می دهند تعدد کانال های صوتی (حداکثر شش) را رمزگذاری کنند تا فضایی افقی صدا را بازتولید کنند. اگر یک دایره خیالی ترسیم کنیم و شنونده را در مرکز قرار دهیم ، Dolby Digital 5.1 شکست به چندین کانال. کانال اختصاص داده شده به رمزگذاری صدایی که از سمت چپ می آید ، یکی که از مرکز خواهد آمد ، یکی برای سمت راست ، دیگری برای سمت اطراف و عقب سمت چپ و دیگری برای سمت عقب سمت عقب. به ذکر کانال اضافی و اختیاری اختصاص داده شده به فرکانس های پایین نیست.

تفاوت بین Dolby Atmos و Dolby Digital چیست ?

Dolby Atmos که آخرین بار در فن آوری های این شرکت متولد شده است ، یک لایه جدید به بافندگی صوتی اضافه می کند که به شما امکان می دهد تماشاگر را به فیلم یا سریالی که تماشا می کند شیرجه بزنید: به ضرب امتیازات به صورت افقی ، سیستم Dolby Atmos به شما امکان می دهد تا عمودی اضافه کنید تغییرات در صدا. به طور خلاصه ، اگر تمام تغییرات موجود در محاصره Dolby ، Dolby Digital امکان قرار دادن صدا را بر روی کارت دو بعدی قرار دهد ، Dolby Atmos اجازه می دهد تا در سه بعد ، در یک “حباب” مستقر شود. سپس از 5 می رویم.1 تا 5.1.2 ، ” .2 »تعیین کانال های سه بعدی (بسته به پیکربندی آن ، می توانیم حتی بیشتر پیش برویم).

دالبی اطراف

Dolby Atmos

برای گوش خود ، به نظر می رسد که شما در وسط کنسرت یا صحنه اکشن فیلم یا بازی ویدیویی خود هستید. سطح رئالیسم ده برابر افزایش می یابد ، با یک عینک به شما امکان می دهد اتومبیل هایی را که به سمت راست و سمت چپ می چرخند ، بشنوید ، بلکه هلیکوپتر احتمالی که بر روی شما یا جانوری که بین پاهای شما می چرخد ​​، پرواز می کند. بلندگوهای اضافی همچنین گوش دادن را دقیق تر می کنند ، با تفاوت های بیشتری در اثرات تولید مثل و مزایای آکوستیک ظریف تر. Dolby Demos را در سایت خود ارائه می دهد.

این محتوا مسدود شده است زیرا شما کوکی ها و سایر ردیاب ها را قبول نکرده اید. این محتوا توسط YouTube تهیه شده است.
برای اینکه بتوانید آن را تجسم کنید ، باید استفاده از YouTube را با داده های خود که می تواند برای اهداف زیر مورد استفاده قرار گیرد ، بپذیرید: به خودتان اجازه دهید تا محتوا را با رسانه های اجتماعی مشاهده و به اشتراک بگذارید ، توسعه و بهبود محصولات D’Humanoid و آن را به اشتراک بگذارید. شرکا ، تبلیغات شخصی را در رابطه با مشخصات و فعالیت خود به شما نشان می دهد ، یک پروفایل تبلیغاتی شخصی را برای شما تعریف می کند ، عملکرد تبلیغات و محتوای این سایت را اندازه گیری می کند و مخاطبان این سایت را اندازه گیری می کند (بیشتر)

چه چیزی نیاز دارم که دالبی اتم داشته باشم ?

البته ، مجهز شدن به درستی در خانه نسبت به یک سینما کمی پیچیده تر است. با این وجود ، پردازنده های Dolby Atmos از تقویت کننده های سینمای خانگی و میله های سازگار با آن. Bose ، LG ، Samsung و Philips همچنین بلندگوهای اضافی کمی ایجاد کرده اند تا به نصب آن اضافه کنند تا اثرات عمودی را تولید کنند.

امروز ، دستگاه های بیشتر و بیشتری سازگار با Dolby Atmos وجود دارد ، خواه تلویزیون ، میله های صوتی ، کنسول های بازی ویدیویی ، جعبه های تلویزیون ، کلاه ایمنی … توجه داشته باشید که لازم است که هر عنصر نصب سازگار باشد به گونه ای که همه چیز کار کند. همچنین توجه داشته باشید که هرچه بلندگوها را ضرب کنید ، رندر در کیفیت بیشتر می شود. علاوه بر این ، به وعده های بازاریابی مراقب باشید: اگر یک تلویزیون ، حتی یک تلفن هوشمند ، ادعا می کند که قادر به بازگشت Dolby Atmos است ، این کار را انجام نمی دهد و همچنین یک نصب واقعی با نوار صوتی بالا (مثال: Sonos Arc ) یا بهتر ، تقویت کننده متصل به بلندگوها. چه چیزی را بخاطر بسپار: Dolby Atmos بیشتر و بیشتر در دسترس است.

دالبی اتم را از کجا پیدا می کنید ?

اگر دستگاه های سازگار با Dolby Atmos چند برابر شوند ، این مورد در مورد محتویات نیز وجود دارد. سرویس های پخش مانند Apple Music ، Netflix ، Disney+ یا Apple TV+ در فهرست خود در کاتالوگ خود آهنگ هایی را در Dolby Atmos ارائه می دهند. ما حتی با Dolby Atmos فوتبال داشتیم. از طرف بازی ویدیویی ، کنسول های Xbox به عنوان عناوینی مانند آنها ارائه می دهند هاله بی نهایت, سایبرپانک 2077 یا Forza Horizon 5. باز هم ، دموکراتیک سازی در حال انجام است.

آینده NUMERAMA به زودی فرا می رسد ! اما قبل از آن ، ما به شما احتیاج داریم. شما 3 دقیقه فرصت دارید ? به تحقیقات ما پاسخ دهید