استفاده از سیم کارت مضاعف با ESIM – Apple Assist? مرکز راهنمای ایرالو

چند ESIM را می توانم نصب کنم

اکنون که دو شماره تلفن در آیفون شما پیکربندی شده است ، در اینجا نحوه استفاده از آنها آمده است:

استفاده از سیم کارت دوتایی با کارت ESIM

ESIM یک سیم کارت دیجیتالی است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به استفاده از نانو-سیم فیزیکی از یک برنامه تلفن همراه با اپراتور خود استفاده کنید. نحوه پیکربندی و استفاده از Double Sim 1 را پیدا کنید

نحوه استفاده از سیم کارت مضاعف ?

 • از یک شماره برای کار خود و دیگری برای تماس های خصوصی خود استفاده کنید
 • هنگام مسافرت به خارج از کشور یک بسته داده محلی اضافه کنید
 • از یک صدا و یک بسته داده جداگانه استفاده کنید

دو شماره تلفن شما می تواند تماس های صوتی و faceTime را برقرار و دریافت کند ، همچنین ارسال و دریافت پیام به صورت iMessages ، پیام کوتاه و MMS 2 . آیفون شما فقط می تواند به یک شبکه واحد از داده های تلفن همراه وصل شود.

اگر می خواهید از 5G با سیم کارت دوتایی در آیفون 12 ، آیفون 12 مینی ، iPhone 12 Pro یا آیفون 12 Pro Max استفاده کنید ، مطمئن شوید که iOS 14 دارید.5 یا بعد.

عناصر مورد نیاز

 • آیفون XS ، آیفون XS Max ، آیفون XR یا یک مدل بعدی که تحت iOS 12 کار می کند.1 یا نسخه بعدی
 • یک اپراتور تلفن همراه که سرویس ESIM را ارائه می دهد

اگر می خواهید از دو اپراتور مختلف استفاده کنید ، باید آیفون خود را باز کنید. اگر تلفن شما قفل شده است ، باید از دو بسته از همان اپراتور استفاده کنید. اگر اولین سیم کارت شما توسط یک اپراتور CDMA برای شما ارسال شده باشد ، کارت دوم شما از این نوع شبکه پشتیبانی نمی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با اپراتور خود تماس بگیرید.

اگر یک برنامه تلفن همراه حرفه ای یا تجاری دارید ، با مدیر شرکت خود پیدا کنید تا دریابید که آیا از این ویژگی مراقبت شده است.

 • یک بسته تلفن همراه دیگر را در آیفون خود پیکربندی کنید
 • از دو شماره تلفن استفاده کنید
 • اطلاعات بیشتری در مورد نمادهای دولتی مرتبط با سیم کارت دوتایی کسب کنید
 • شماره داده های تلفن همراه خود را تغییر دهید
 • تنظیمات داده های تلفن همراه را مدیریت کنید
 • داده های ESIM خود را پاک کنید

یک بسته تلفن همراه دیگر را در آیفون خود پیکربندی کنید

تمام مدل های آیفون که از ESIM پشتیبانی می کنند می توانند چندین ESIM داشته باشند و از دو سیم کارت با دو سیم کارت در همان زمان استفاده کنند.

می توانید از سیم کارت دوتایی با استفاده از سیم کارت فیزیکی و ESIM استفاده کنید. مدل های آیفون 13 و بعداً از دو ESIM فعال نیز پشتیبانی می کنند. مدل های آیفون بدون کارت فیزیکی برای سیم کارت از دو ESIM فعال پشتیبانی می کنند.

تصویر بسته بندی ثانویه انتخاب شده را نشان می دهد

بسته های خود را نام ببرید

پس از فعال کردن یک ثانیه ، یک نام را به هر دو بسته خود اختصاص دهید. به عنوان مثال ، شما می توانید “حرفه ای” و دیگری “کارمندان” نام ببرید.

این نام ها به شما امکان می دهد شماره تلفن را برای استفاده و ارسال پیام ، برای داده های تلفن همراه و برای هر یک از مخاطبین خود انتخاب کنید.

اگر نظر خود را تغییر دهید ، به تنظیمات بروید ، داده های تلفن همراه یا داده های تلفن همراه را لمس کنید ، سپس شماره مربوط به بسته مورد نظر برای تغییر نام را لمس کنید. برچسب “بسته سلولی” را لمس کنید و یک نام جدید را انتخاب کنید یا یک نام شخصی وارد کنید.

تصویر نشان می دهد که خط پیش فرض را در کجا انتخاب کنید

شماره تلفن پیش فرض خود را تعریف کنید

هنگام تماس با شما یا ارسال پیام به شخصی که در برنامه های تماس شما ضبط نشده است ، شماره ای را انتخاب کنید. بسته های تلفن همراه مورد نظر برای iMessage و FaceTime را انتخاب کنید. شما می توانید یکی از اعداد یا هر دو را انتخاب کنید.

در این صفحه ، شماره خط پیش فرض خود را انتخاب کنید. اگر ترجیح می دهید ، شماره ای را انتخاب کنید که فقط برای داده های تلفن همراه استفاده شود. شماره دیگر شما از خط پیش فرض شما خواهد بود. اگر می خواهید آیفون شما از داده های تلفن همراه در دو بسته خود استفاده کند ، بسته به پوشش و در دسترس بودن ، گزینه را فعال کنید تا داده های سلولی را مجاز کند.

برای تماس ، پیام و داده از دو شماره تلفن استفاده کنید

اکنون که دو شماره تلفن در آیفون شما پیکربندی شده است ، در اینجا نحوه استفاده از آنها آمده است:

تصویر مشخصات تماس را با شماره مورد استفاده نشان می دهد

بگذارید آیفون شما شماره ای را برای استفاده به خاطر بسپارد

وقتی با یکی از مخاطبین خود تماس می گیرید ، لازم نیست هر بار شماره را انتخاب کنید. آیفون شما به طور پیش فرض از همان شماره استفاده می کند که آخرین باری که این مخاطب را صدا کردید. اگر این مخاطب را صدا نکرده اید ، آیفون شما از شماره پیش فرض شما استفاده می کند. همچنین می توانید از کدام شماره برای تماس های خود با مخاطب استفاده کنید. به شرح زیر ادامه دهید:

 1. مخاطب را لمس کنید.
 2. “بسته تلفن همراه مورد علاقه” را لمس کنید.
 3. روی شماره برای استفاده با این مخاطب ضربه بزنید.

برقراری تماس و دریافت تماس

می توانید با دو شماره تلفن خود تماس تلفنی برقرار و دریافت کنید.

هنگامی که در ارتباط هستید ، اگر اپراتور شماره تلفن دیگر از تماس های Wi-Fi پشتیبانی کند ، می توانید به تماس های ورودی به شماره دیگر خود پاسخ دهید. هنگامی که شما در یک خط که برای داده های تلفن همراه تعیین نشده است ، در ارتباط هستید ، باید گزینه “مجاز تغییر در داده های تلفن همراه” را فعال کنید تا تماسهای دریافتی در خط دیگر خود دریافت کنید. اگر تماس را نادیده می گیرید و پیام صوتی را به اپراتور خود پیکربندی کرده اید ، یک اعلان تماس از دست رفته دریافت می کنید و تماس به پیام صوتی شما هدایت می شود. در صورت پشتیبانی از تماس های Wi-Fi با اپراتور خود بررسی کنید و ارائه دهنده داده شما هزینه های اضافی یا هزینه های استفاده از داده های تلفن همراه را اعمال می کند.

اگر در ارتباط هستید و پیام “هیچ سرویس” برای خط دیگر شما نمایش داده می شود ، اپراتور شما از تماس های Wi-Fi پشتیبانی نمی کند یا این ویژگی را فعال نکرده اید . این همچنین ممکن است به این معنی باشد که گزینه “مجاز تغییر در داده های تلفن همراه” فعال نمی شود. اگر در حال حاضر آنلاین هستید ، تماس های دریافتی با شماره تلفن دیگر خود به پیام صوتی هدایت می شوند ، مشروط بر اینکه آن را به اپراتور خود پیکربندی کرده اید. 4 . با این حال ، شماره ثانویه شما یک اعلان تماس از دست رفته برای شما ارسال نمی کند. سیگنال تماس برای تماسهای دریافتی در همان شماره تلفن کار می کند. برای اینکه یک تماس مهم را از دست ندهید ، می توانید مراجعه به تماس را فعال کرده و تمام تماس ها را از یک شماره به شماره دیگر هدایت کنید. اگر این ویژگی در دسترس است و در صورت ایجاد هزینه های اضافی ، با اپراتور خود بررسی کنید.

چند ESIM را می توانم نصب کنم ?

دستگاه های سازگار با ESIMS به شما امکان نصب می دهند چند Esim, ولی تعداد ESIM که می توانید همزمان فعال کنید ممکن است متفاوت باشد بسته به مدل دستگاه.

تلفن های سیم سیم دوتایی فعال دوگانه اجازه می دهند چندین ESIM به صورت موازی نصب شوند.

به عنوان مثال ، دستگاه های آیفون می توانند بین 5 تا 10 ESIM ذخیره کنند بستگی به فضای ذخیره سازی موجود دارد .

با این حال ، تعداد ESIM که می توانید همزمان بر روی دستگاه خود فعال کنید ، بسته به مدل مورد استفاده تغییر می کند. با استفاده از مدل های iPhone 13 Pro Max ، iPhone 13 Pro ، iPhone 13 و iPhone 13 Mini ، می توانید از Sim Dual Sim با دو ESIM فعال یا Nano-Sim و ESIM استفاده کنید.

مدل های iPhone 12 ، iPhone 11 ، iPhone XS ، iPhone XS Max و iPhone XR قابلیت های سیم کارت دوگانه را با Nano-Sim و ESIM درج می کنند ، اما شما فقط می توانید یک ESIM را همزمان فعال کنید.

برای اطلاعات بیشتر ، در تماس با سازنده دستگاه خود دریغ نکنید.

اگر سوالی دارید ، در تماس با کمک فنی دریغ نکنید.