کتاب Fisker | Fisker Inc., Fisker Karma: باتری ، استقلال ، شارژ ، عملکرد ، قیمت و ویژگی ها

کارم

ما احساس می کنیم که اقیانوس Fisker به آن فکر شده است به گونه ای که در طول سفرهای طولانی به راحتی نشسته ایم ، هر چه صندلی باشد. برخی از نکات در ماشین ، مانند قفسه های مستقل روی صندلی های جلو ، یکپارچه شده اند تا بتوانند در هنگام استراحت شارژ یک قطعه کار کنند یا یک قطعه بخورند.

Fisker خود را رزرو کنید

Fisker Ocean یک وسیله نقلیه الکتریکی با محوریت راننده است که از طراحی مدرن و فناوری نوآورانه برای ایجاد یک SUV زیبا و کاربردی استفاده می کند ، به عنوان یک ماشین اسپرت پویا است.

امروز اولین وسیله نقلیه ما را رزرو کنید و در مسیر آینده ای تمیز برای همه به ما بپیوندید.

اقیانوس Fisker خود را رزرو کنید

گلابی Fisker با کنوانسیون های طراحی سنتی شکسته می شود. ما فناوری برش به روز شده را در یک دستگاه تحرک جمع و جور با ذخیره سازی هوشمندانه ، فضا برای پنج نفر و ویژگی های باورنکردنی و بی سابقه در صنعت ادغام می کنیم. از 29.900 دلار بالاتر از همه انگیزه.

اگر برای انقلاب شخصی خودرو برقی آماده هستید ، امروز یک گلابی فیسکر رزرو کنید.

Fisker Alaska یک وانت پیشرفته چهار درب است ، با همه کاره بودن خلاق و قدرت باورنکردنی. آلاسکا برای کسانی که به دنبال انعطاف پذیری لازم برای انتقال بارهای بزرگ در یک وسیله نقلیه هیجان انگیز ، اسپرت و کاملاً برقی هستند ، طراحی شده است. از 45400 دلار ¹ بالاتر از همه انگیزه.

امروز با رزرو Fisker Alaska کاملاً الکتریکی یک بیانیه جسورانه بیان کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد در دسترس بودن و مهلت تولید تخمین زده شده برای آلاسکا بعداً ابلاغ می شود.

آلاسکا خود را رزرو کنید

Fisker Ronin اولین اتومبیل ورزشی کاملاً برقی GT با چهار درب و قابل تبدیل در جهان است. Fisker Ronin که به زیبایی با خطوط تمیز و قدرتمند طراحی شده است ، نشان دهنده نهایی در فناوری و عملکرد Fisker است. از 385،000 دلار قبل از هرگونه انگیزه.

امروز Fisker Ronin را رزرو کنید تا یک ابرخودرو دسته واحد داشته باشید.

اطلاعات بیشتر در مورد تخمین در دسترس بودن و زمان تولید رونین بعداً ابلاغ می شود.

رونین خود را رزرو کنید

¹ قیمت نشان می دهد که از مدل اساسی قابل استفاده در قاره ایالات متحده است و شرایط مالی فعلی را فرض می کند. قیمت نهایی احتمالاً با توجه به تورم و سایر شرایط اقتصادی اصلاح می شود. قیمت نهایی همچنین به پیکربندی و گزینه های انتخاب شده بستگی دارد. عنوان ، ثبت نام و سایر هزینه های خاص دولت علاوه بر این. مقصد نهایی ، هزینه های حمل و نقل و تحویل به محل زندگی شما بستگی دارد ، روشی که برای تحویل و شرایط بازار انتخاب شده است.

شرایط رزرو را اینجا ببینید.

مشترک شدن در خبرنامه.
در تماس.

کارم

کارم

وسیله نقلیه Fisker Karma خود را پیکربندی کنید یا یک آزمایش رایگان درخواست کنید.

بازاریابی Fisker Karma پس از ورشکستگی Fisker قطع شد. اکنون تحت نام کارما Revero ارائه شده است.

ارائه کارما Fisker

Fisker Karma یک سدان هیبریدی قابل شارژ است که تقریباً 3.5 لیتر در 100 کیلومتر مصرف می کند که دارای استقلال 80 کیلومتر در برقی کامل و 480 کیلومتر با استفاده از ژنراتور حرارتی است. او اغلب با Tesla Roadster مقایسه می شود ، که به نظر می رسد با او در رقابت است.

مجهز به یک باتری لیتیوم با ظرفیت 22 کیلووات ساعت است. به لطف فناوری ترکیبی خود ، Fisker Karma می تواند از داشتن متوسط ​​رد CO2 83 گرم در کیلومتر استفاده کند.

Fisker Karma با نرخ حدود 100000 یورو به بازار عرضه می شود.

عکس های Fisker Karma

پلاگین ترکیبی Fisker Karma

Fisker Karma را امتحان کنید ?

وسیله نقلیه Fisker Karma خود را پیکربندی کنید یا یک آزمایش رایگان درخواست کنید.

تست اقیانوس Fisker: استقلال بیشتر یا ارزان تر از تسلا ، اما نقص های فروپاشی

تولید کننده آمریکایی Fisker با ماشین برقی جدید خود ، اقیانوس وارد فرانسه می شود. این به شکل یک SUV فوق العاده با استقلال عالی و قیمت تماس کمتر از مدل Tesla y می شود. بستنی روی کیک: می تواند در یک نسخه خاص در 5 دقیقه شارژ شود و یک سقف پانوراما خورشیدی را برای شارژ مجدد در بر می گیرد. ما این فرصت را داشتیم که این اقیانوس Fisker را امتحان کنیم ، و در اینجا نظر کامل و دقیق ماست.

اقیانوس فیسکر

از کجا بخریم
اقیانوس Fisker با بهترین قیمت ?
41.900 یورو پیشنهاد را کشف کنید

نظر کامل ما
اقیانوس فیسکر

31 ژوئیه 2023 07/31/2023 • 23:00

احتمال کمی وجود دارد که قبلاً از Fisker شنیده باشید ، مگر اینکه با جدیت پیروی از جهان خودرو را دنبال کنید. او یک تولید کننده آمریکایی است ، به رهبری بنیانگذار دانمارکی ، هنریک فیسکر. شما ممکن است Fisker Karma ، یک اتومبیل هیبریدی قابل شارژ (یا با طیف وسیعی از استقلال را دقیق) به یاد داشته باشید ، که در سری کوچک تا سال 2012 تولید شده است که موفقیت مورد انتظار را ندارد.

اما همه اینها تاریخ باستانی است ، زیرا طراح سابق استون مارتین و BMW شرکت Fisker را با یک سازمان کاملاً جدید مجدداً راه اندازی کرده است. و مهمتر از همه ، مأموریت تولید فقط 100 ٪ اتومبیل برقی. هدف: برای آوردن سنگ خود به ساختمان مبارزه با گرم شدن کره زمین, با شرکت در انتقال انرژی ، با یک ماشین برقی “تمیز”.

برای دستیابی به این هدف ، از این رو دارایی استاندارد برند توسط این SUV برقی جدید ، اقیانوس Fisker نشان داده شده است. این به وضوح تسلا و مدل Y خود را با یک قالب مشابه و توجه بسیاری از فناوری ها به آن توجه می کند. پسندیدن صفحه نمایش عظیم 17.1 اینچی آن که می تواند با یک پشتیبانی ساده روی یک دکمه ، جهت گیری را تغییر دهد.

مهمتر از همه ، هنریک فیسکر می خواهد تحرک برقی را دموکراتیک کند با مقرون به صرفه تر ماشین های برقی. به همین دلیل است که نسخه اصلی اقیانوس Fisker ارزان تر است که در آنجا پیشرانه Tesla مدل y. اما آیا این دلیل خوبی برای خرید است ?

ما توانستیم چرخ را بدست آوریم و این اقیانوس فیسکر (در پایان شدید) را در جاده های وین برای یک روز کامل امتحان کنیم. و در اینجا همه چیزهایی است که شما باید از این ماشین برقی جدید به خاطر بسپارید.

ویدئو

این محتوا مسدود شده است زیرا شما کوکی ها و سایر ردیاب ها را قبول نکرده اید. این محتوا توسط YouTube تهیه شده است.
برای اینکه بتوانید آن را تجسم کنید ، باید استفاده از YouTube را با داده های خود که می تواند برای اهداف زیر مورد استفاده قرار گیرد ، بپذیرید: به خودتان اجازه دهید تا محتوا را با رسانه های اجتماعی مشاهده و به اشتراک بگذارید ، توسعه و بهبود محصولات D’Humanoid و آن را به اشتراک بگذارید. شرکا ، تبلیغات شخصی را در رابطه با مشخصات و فعالیت خود به شما نشان می دهد ، یک پروفایل تبلیغاتی شخصی را برای شما تعریف می کند ، عملکرد تبلیغات و محتوای این سایت را اندازه گیری می کند و مخاطبان این سایت را اندازه گیری می کند (بیشتر)

برگه فنی

مدل اقیانوس فیسکر
ابعاد 4.774 متر x 1.982 m x 1.654 متر
قدرت (اسب) 564 اسب بخار
0 تا 100 کیلومتر در ساعت 3.9 ثانیه
سطح استقلال رانندگی نیمه خودمختار (سطح 2)
حداکثر سرعت 205 کیلومتر در ساعت
اندازه اصلی صفحه نمایش 17.1 اینچ
ماشین دسته کوچک موسیقی جاز (CCS)
قیمت ورودی 4،1900 یورو
قیمت 41.900 یورو
برگه محصول

این آزمایش به عنوان بخشی از یک سفر مطبوعاتی که توسط این برند سازماندهی شده است انجام شد.

طراحی: یک SUV هورمون جمع و جور

ما این فرصت را داشتیم که در طول این آزمایش بتوانیم برای لحظات طولانی با هنریک فیسکر مبادله کنیم. ما از او پرسیدیم که دیدگاه وی در مورد طراحی یک ماشین برقی هنگام ترسیم اقیانوس فیسکر چیست. پاسخ او نهایی بود: یک SUV ، با ظاهری ورزشی و پویا با چرخ های عظیم ، ادغام یک سبک در نیمه راه بین کوپه و فری.

هیچ راهی بهتر برای توصیف ظاهر این اقیانوس فیسکر وجود نداشت. ابعاد آن تقریباً شبیه به مدل Tesla Y است ، اما در واقعیت ، احساس می شود با یک وسیله نقلیه فشرده تر روبرو می شوید. باید گفت که رینگ های غول پیکر 22 اینچ آن (20 اینچ اساسی ، کاملاً شکستن طراحی) یک اثر نوری ایجاد می کند, کوچکتر شدن بدن از آن واقعا. اما بعداً خواهیم دید که این انتخاب سبک ، به ویژه در سطح تنه امتیازاتی به ارمغان آورده است.

از نظر ذهنی ، باید تشخیص داد که اقیانوس Fisker ظاهری جالب دارد ، که نگاه کردن به آن بسیار خوشایند است. کاملاً بی توجه نخواهد بود زیرا سکته مغزی مداد کاملاً بی نظیر است. حتی اگر برخی ممکن است شباهتی به Range Rover Velar و Evoque ببینند. اما این ماشین هنوز هم می تواند هوشیار بماند و در ترافیک مخلوط شود ، بدون اینکه چشمان زیادی را به خود جلب کند.

عناصر خاصی هنوز هم در صنعت کاملاً منحصر به فرد هستند ، مانند آفتاب پانوراما که یک تابلو فتوولتائیک را ادغام می کند و اجازه شارژ دائمی ماشین را می دهد. با این حال ، خیلی بد است که این سقف لهجه های مایل به آبی را ادغام می کند, گویی تولید کنندگان مجبور بودند خود را مجبور به نشان دهند که ماشین آنها برقی است.

عملکرد کالیفرنیا ، همچنین منحصر به فرد ، به معنای واقعی کلمه تمام سطوح شیشه ای (به جز شیشه جلو جلو) را باز می کند تا یک احساس قابل تبدیل داشته باشد ، و اشیاء طولانی را که می توانند از پنجره عقب تجاوز کنند حمل کنید, مثل تخته موج سواری. ما همچنین می توانیم جزئیات خاصی از طراحی ، مانند یادآوری نشانگرهای ادغام شده در پنجره های بازداشتگاه عقب را داشته باشیم و منشأ آمریکایی این خودرو را به یاد بیاوریم.

سرانجام ، یک کلمه سریع در مورد مسئولیت محیط زیست این ماشین. Fisker عمدتا از مواد بازیافت شده استفاده می کند و استفاده از چرم حیوانات را ممنوع کرده است که جایگزین چرم سبزیجات است. گزینه هایی که ردپای محیطی آن را کاهش می دهد.

سکونت: یک SUV واقعی

Fisker Océan یک SUV است و در داخل آن بسیار واضح تر است. مکان موجود عظیم است ، چه در جلو و چه در عقب. همه مسافران راحت خواهند بود ، چه در عرض و چه از نظر قد. متر هشتاد و چهار متر من هیچ نگرانی در پشت با یک نگهبان سقف کاملاً کافی ایجاد نکرد.

مانند هر خودروی برقی با احترام ، عدم وجود تونل انتقال به شما امکان می دهد یک کف واقعا مسطح داشته باشید. فضای پا در عقب بیش از حد کافی است, به کمک چرخ دستی سخاوتمندانه 2.921 متر کمک کرد.

البته محل محیط برای سفرهای کوتاه به هر حال محفوظ خواهد بود ، زیرا بازوهای بزرگ مرکزی می سازد این مکان ناراحت کننده در سطح عقب. صندلی عقب (هر صندلی می تواند به طور مستقل سقوط کند) امکان تنظیم الکتریکی تمایل صندلی های مسافر را فراهم می کند.

ما احساس می کنیم که اقیانوس Fisker به آن فکر شده است به گونه ای که در طول سفرهای طولانی به راحتی نشسته ایم ، هر چه صندلی باشد. برخی از نکات در ماشین ، مانند قفسه های مستقل روی صندلی های جلو ، یکپارچه شده اند تا بتوانند در هنگام استراحت شارژ یک قطعه کار کنند یا یک قطعه بخورند.

متأسفانه ، همه چیز از طرف سکونت کامل نیست. با یک نوزاد زیبا مانند Fisker Ocean ، انتظار داشتیم یک تنه عظیم ، شایسته SUV پیدا کنیم. در عوض ، ما به پایان می رسیم سینه ای از حجم 476 لیتر (918 لیتر با تاشو صندلی های عقب) برای بار که از قفسه عقب تجاوز نمی کند. برای مقایسه ، تسلا 854 لیتر در مدل Y خود و همچنین سینه جلو (میوه) 117 لیتر ارائه می دهد.

مواد به ویژه با استفاده از Alcantara از نظر چشم بسیار خوشایند هستند ، اما قطعات پلاستیکی سخت با قرار دادن قیمت این ماشین کمی نشان می دهد.

موقعیت رانندگی کاملاً کلاسیک است ، با کامودوهایی که انقلابی نیستند و حتی گاهی اوقات کمی شکننده به نظر می رسند ، اما یک احساس ساده است. فقط صفحه 17.1 اینچی واقعاً لمس مدرنیته را به کل می آورد.

سرگرمی: جایی که همه چیز تغییر می کند

و دقیقاً ، بیایید ناامید کننده ترین قسمت این خودرو را برطرف کنیم: سیستم InfodiverTissment. و شما به سرعت خواهید فهمید که چرا.

این سیستم در کل از پنج صفحه تشکیل شده است (از جمله دو کاملاً بی فایده). اولین گوشی ابزار دقیق ، پشت فرمان است و امکان نمایش اطلاعات خاصی مانند سرعت ، حالت رانندگی یا حتی نشانه های استقلال و GPS را امکان پذیر می کند.

حضور او قابل توجه است ، اما سودمندی آن در حال حاضر کاملاً کاهش یافته استاشمیه. ما قدردانی می کردیم که بتوانیم این نمایشگر را شخصی سازی کنیم ، به عنوان مثال ، مصرف ، تجسم سه بعدی خودرو (برای کمک های رانندگی) یا کیلومتر شمار یا کارت سیستم ناوبری اضافه می کنیم. طراحی این صفحه نمایش به وضوح پیچیده شده است ، با یک حرکت سه بعدی حرکت (اگر ماشین شتاب یا کند شود) از پریشان ترین.

ما هم پیدا می کنیم یک صفحه کوچک در پشت ، در بازوی مرکزی, اجازه می دهد تهویه مطبوع سه منطقه ای را تنظیم کنید. نوعی از حالت لیماده که هزینه ، پیچیدگی را اضافه می کند و می توانستیم به نفع دکمه های ساده در نازل تهویه مرکزی عقب اتفاق بیفتد.

اکنون به برجسته نمایش بروید: صفحه نمایش عظیم 17.1 اینچی و حالت هالیوود آن. این امکان تغییر صفحه نمایش حالت عمودی در هنگام رانندگی در حالت چشم انداز در حین توقف است. از فیلم های YouTube در قالب مناسب چه چیزی استفاده کنیم.

از طرف دیگر ، حالت عمودی امکان نمایش تجسم سه بعدی در بالا و کارت GPS را در قسمت پایین امکان پذیر می کند. برای جلوگیری از ترک چشم از جاده برای تنظیم دمای تهویه هوا یا حجم ، Fisker یکپارچه شده است یک صفحه کوچک به شکل پرچم در صفحه مرکزی. با دکمه های فیزیکی برای انجام این اقدامات. یک ایده خوب ، اما بافت جوش ها کمی ارزان است ، با آرم هایی که می توانند به موقع به دلیل پشتیبانی های تکراری محو شوند.

رابط کاربری در داخل توسط تیم های Fisker با همکاری Magna بسیار آسان است. بالاخره … در تئوری. در عمل ، ما بسیار ناامید شدیم و شما به سرعت درک خواهید کرد که چرا.

از نظر مادی ، این یک پردازنده اتم اینتل است که سیستم Infogencing را تبدیل می کند. همان تراشه ای که در مدل قدیمی Tesla 3 بین سالهای 2017 و 2020 یافت شد. همان چیزی که ما به آن توبیخ کردیم ، بر روی تسلا ، برای اینکه موهای آهسته ای بر روی اقدامات خاص داشته باشیم. به همین دلایل همان Tesla جایگزین تراشه AMD در سال 2021 شد. و همانطور که در طول آزمایش می دیدیم ، Fisker نتوانست جادو کند: سیستم بسیار کند است, بدتر از مدل 3 تسلا مدل 3. تا جایی که استفاده از آن بسیار دردناک است.

دو ثانیه خوب خوب بشمارید بین پشتیبانی روی یک دکمه و انجام کار توسط سیستم. چه چیزی باعث می شود فکر کنید که دومی درخواست شما را در نظر نگرفته است. و برای فشار دادن بار دوم بر روی صفحه لمسی ، سپس اقدام دیگری که درخواست نشده بود … غیرقانونی بی نظیر (که منجر به نمادهای خام و پیکسل شده) می شود ، خیانت به عدم قدرت قدرت قدرت این Intel Puce است.

متأسفانه ، حل این مشکلات عملکردی دشوار به نظر می رسد. ما واقعاً توانستیم خودمان را با کارشناسان این برند ، از جمله هنریک فیسکر ، که به ما اعتراف کرد که در زمان صرفه جویی در وقت ، برند استفاده شده ، بخشی از یک بستر نرم افزاری ایجاد شده توسط مگنا و سایر شرکت ها را حفظ کرده است. سپس بهینه سازی را که تسلا بسیار پیچیده است برای دستیابی به یک رابط صحیح برای استفاده ، قادر به انجام با همان تراشه بود.

آنچه ما را نیز خنک کرده بود این بود که پدر اقیانوس Fisker به ما اعتراف کرد که تأخیر مشکلی ندارد ، زیرا در جاده ، راننده وقت دارد که منتظر عملی برای تحقق باشد. یک چشم انداز بسیار عجیب از مدرنیته.

برای اطمینان از اینكه این خودرو با Android Auto و Apple CarPlay سازگار نیست. صاحب این برند وقت می دهد تا ببیند آیا مشتریان واقعاً به آن احتیاج دارند. خیلی بد است ، زیرا با استفاده از این سیستم ، صفحه نمایش بسیار روان تر خواهد بود ، زیرا در این صورت قدرت تلفن هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

اما ، نزول به جهنم سرگرمی در اینجا متوقف نمی شود. علاوه بر کندی, ما همچنین شاهد اشکالات زیادی بودیم : نمایشگر مسدود شده با نیاز به راه اندازی مجدد ماشین برای حل مشکل ، Spotify که از راه اندازی موسیقی یا یوتیوب که در حال راه اندازی یک فیلم است ، امتناع می ورزد. به اندازه کافی برای عبور از این ماشین سریال برای نسخه پیش تولید یا حتی یک نمونه اولیه.

خبر خوب این است که Fisker از این مشکلات آگاه است و اینکه ماشین به راحتی از راه دور به روز شود (در OTA از طریق Wi-Fi). علاوه بر این ، تیم ها روز قبل از تست ما ماشین را به روز کرده بودند تا آخرین اشکالات را برطرف کنند. این مشکلات کاملاً نرم افزاری است و بنابراین می توان از جمله پس از خرید بر خلاف نگرانی های کندی برطرف شد.

کمک رانندگی: بله ، اما نه (سرانجام ، برای لحظه ای)

ما خوشحال شدیم که با یک رانندگی نیمه خودمختار سطح 2 و یک رادار HD ، کمک رانندگی اقیانوس Fisker را امتحان کردیم. اولین بار در صنعت ، در حالی که الون مسک بی صبرانه منتظر این نوع رادار برای ادغام آن در تسلا است.

متأسفانه ، فیسکر تصمیم به بازار گرفت (و تحویل تحویل) بدون کمک رانندگی ، یا تقریبا. برخی از (مانند ترمز اضطراری) وجود دارد ، اما کنترل کروز هوشمندانه یا مرکزیت در راه است. بنابراین کافی نیست ، رانندگی نیمه خودمختار سطح 2 را ارائه دهید. خیلی بد است ، و لازم خواهد بود منتظر سه ماهه چهارم 2023 باشید به طوری که ماشین به روزرسانی نرم افزاری را که این ویژگی ها را فعال می کند دریافت می کند.

دلیل ? تمایل به شروع تحویل در اسرع وقت ، اطمینان به سرمایه گذاران و جلوگیری از لغو مشتریان از رزرو خود. یک شرط جسورانه !

در مورد این موضوع ، هنریک فیسکر با گفتن اینکه این پرتاب همانطور که هست برنامه ریزی شده است ، به ما اطمینان می دهد و او ماشین خود را به عنوان یک شیء تکنولوژیکی می بیند که با گذشت زمان تکامل می یابد. اما ، منابع ما به ما تأیید کرده اند که این پرتاب عجله شده است ، حتی اگر ماشین تمام فن آوری های وعده داده شده را نداشته باشد. چه چیزی باعث می شود مشتریان برای آزمایش کنندگان بتا عبور کنند. کاری که الون مسک نیز از انجام آن دریغ نمی کند ، به عنوان مثال رگرسیون کمک پارک از طریق Tesla Vision.

برنامه ریز مسیر: سه گانه بله !

خبر خوب: Fisker Ocean شامل یک برنامه ریز مسیر است. این ویژگی ضروری مشهور در یک ماشین برقی برای به راحتی و به سرعت مسافت های طولانی را مرور کنید.

ما توانستیم سفری را از وین به پاریس شبیه سازی کنیم و این پیشنهاد به نظر می رسید ، چهار توقف کوتاه در حدود 20 تا 25 دقیقه هرکدام برای مرور 1200 کیلومتر که دو پایتخت را از هم جدا می کنند.

برنامه ریز لیست پایانه های سازگار و همچنین قدرت و در دسترس بودن آنها را لیست می کند. همچنین می توان سطح انرژی مورد نظر را هنگام ورود به یک ترمینال یا مقصد تنظیم کرد. که به برند آمریکایی اجازه می دهد تا در این مورد بهتر از تسلا عمل کند.

رانندگی: یک SUV Pataud ، اما کمی پویا

اقیانوس Fisker یک ماشین برقی خوب است: قسمت مواد جامد است و به خوبی طراحی شده است. ما در این وسیله نقلیه احساس امنیت می کنیم و علی رغم الگوی خودرو ، گرفتن ساده و سریع است.

باید گفت که موقعیت رانندگی تایپ شده SUV (ارتفاع) امکان تسلط بر جاده و تسهیل مانورهای موجود در شهر را فراهم می آورد. با این حال ، لزوماً یک هدیه نیست ، شعاع چرخش 11.95 متر که شکاف ها و گردش مالی را تسهیل نمی کند.

قدرت کاملاً نامتناسب این جانور برقی (564 اسب بخار برای گشتاور 736 نانومتر) امکان دستیابی به شتاب های خیره کننده (0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 3.9 ثانیه). که بیش از حد کافی برای به معنای واقعی کلمه مسافران خود را به صندلی بچسبانید. خیلی بد است که دستگیره های نگهدارنده برای مسافران مشترکان غایب هستند … مانند تسلا ، برای صرفه جویی در چند ده یورو.

پوشش ها نیز پر جنب و جوش هستند ، اما از 100 کیلومتر در ساعت ، اینها کمتر نیرومند هستند. ولی ذخیره انرژی بسیار زیاد است, در هر شرایطی اجازه می دهد در امنیت کامل ایمن باشید.

ترمز احیا کننده را می توان در سه حالت مختلف از جمله تنظیمات صفحه تنظیم کرد. متأسفانه ، رانندگی یک پدال برای لحظه ای وجود ندارد. تعجب آور تر: کمک های شروع تپه ای که ترمز دستی را در صعودها نگه می دارد هنوز فعال نیست.

تعلیق ها به خوبی زبری جاده را فیلتر می کنند, راحتی دلپذیر ، اما نه در سطح تنور موجود در بازار یا در مرسدس یا DS با تعلیق پنوماتیک. و با این حال ، مدل آزمایش ما پوشانده شده بود که دارای چرخ های عظیم 22 اینچی و عاری از تعلیق های تطبیقی ​​است. اینها بعداً در سال به دست می آیند ، تا بتوانند کار را بهبود بخشند و راحتی آن را تقویت کنند.

لاستیک ها از پهلو بسیار ضخیم برخوردار هستند و این امکان را فراهم می کند تا علی رغم اندازه غول پیکر ، که اغلب مترادف با ناراحتی هستند ، گسل های جاده را بهتر فیلتر کنند. از آنجا که راحتی آکوستیک نیز وجود دارد ماشین ساکت است ، از جمله با سرعت زیاد. صداهای هوایی موجود است ، حتی اگر کمی در بزرگراه شنیده شوند.

آخرین و 5 صفحه نمایش اقیانوس Fisker در آینه نمای عقب مرکزی ادغام شده است ، زیرا این است یک آینه دوربین. یک دوربین ، که در پشت وسیله نقلیه حضور دارد ، فیلم هایی را که در پشت ماشین اتفاق می افتد فیلم می کند. سپس تصویر روی صفحه نمایش این آینه نمای عقب پخش می شود. بسیار کاربردی است ، زیرا این امکان را فراهم می کند تا دید عالی و بدون هیچ مانعی داشته باشد. می توان به حالت آینه ، کلاسیک تغییر داد. اما سر و تلسکوپ عقب کوچک سپس به دید آسیب می رسانند.

آینه دوربین عملی است ، اما به زمان سازگاری نیاز دارد. همچنین به لطف بازتاب ها می توان از حالت آینه و دوربین همزمان بهره مند شد. بسته به فاصله از بروزرسانی چشمان شما ، می توانید تصویر دوربین یا آینه را مشاهده کنید.

در رانندگی ورزشی ، محدودیت های Fisker اقیانوس احساس می شود. ما در یک ماشین بسیار سنگین (2.4 تن) می مانیم, با وجود روند آشکار زیر نمایش ، علی رغم محرک تمام چرخ نسخه تست ما. به وضوح یک ماشین اسپرت نیست. نسخه با یک موتور واحد در جلو (275 اسب بخار برای 0 تا 100 کیلومتر در ساعت ساخته شده در 7.4 ثانیه) باید برای این شاسی مناسب تر باشد.

مراقب باشید که در ماه های آینده در ماه های آینده نمره آزمون تصادف EuronCap را کنترل کنید. این برند امیدوار است 4 یا 5 ستاره را بدست آورد (از 5).

در هر صورت ، هیچ شکایتی در مورد قسمت مادی خودرو وجود ندارد: به نظر نمی رسد که شیب دار بوده است ، که به روزرسانی از راه دور برای مشتری که قبلاً تحویل داده شده غیرممکن بود ، آزار دهنده بود.

متأسفانه ، قسمت نرم افزاری مرتبط با قسمت سخت افزار (مانند مدیریت موتور ، مدیریت بسته شدن متمرکز ، تهویه مطبوع) نیز نیاز به پالایش کمی دارد ، زیرا ما شاهد برخی از اشکالات آزار دهنده در یک ماشین نهایی بوده ایم و از قبل به بازار عرضه شده است.

استقلال ، باتری و شارژ مجدد

اقیانوس Fisker ادغام می شود یک باتری بزرگ 113 کیلووات ساعت (106 کیلووات ساعت مفید) که از غول چینی و رهبر CATL ناشی می شود. این شیمی NCM (نیکل کبالت) است که اجازه می دهد طیف وسیعی از 707 کیلومتر در چرخه WLTP مخلوط را با رینگ های 20 اینچی (701 کیلومتر در 22 اینچ) اعلام کند. Fisker مشخص می کند که این SUV برقی با بیشترین استقلال در اروپا فروخته می شود.

و درست است ، زیرا مدل تسلا در یک نسخه استقلال عالی به 565 کیلومتر محدود شده است ، اما با باتری بسیار کوچکتر ، 80 کیلووات ساعت. برای مقایسه عادلانه تر ، اجازه دهید عملکرد مدل y و 514 کیلومتر استقلال آن را نقل کنیم.

Fisker نسخه کمتری از اقیانوس را فراهم می کند طیف وسیعی از 440 کیلومتر برای باتری با ظرفیت تخمین زده شده در حدود 65 کیلووات ساعت مفید. باز هم ، مدل تسلا 455 کیلومتر استقلال را با باتری کوچکتر ، حدود 60 کیلووات ساعت ارائه می دهد.

و در اینجا یکی از محدودیت های قالب SUV اقیانوس Fisker ، با طراحی تحمیل شده آن (این برند از برقراری ارتباط ضریب دنباله آیرودینامیکی CX خودداری کرد) و وزن بسیار بالایی آن. این دسته کوچک موسیقی جاز در مصرف خودرو با ارزش WLTP مخلوط 18.1 کیلووات ساعت مناسب نبود (که ضررهای مرتبط با شارژ را در نظر می گیرد). 15 ٪ بیشتر از رقیب خود از تسلا.

متأسفانه ، برای ما غیرممکن بود که مصرف این ماشین را به یک دلیل بسیار ساده بررسی کنیم. Fisker هنوز اطلاعات مصرف یکپارچه در صفحه ها را یکپارچه نکرده است ! شما فقط می توانید از زمان تولید آن و همچنین نرخ شارژ آن با کل مسافت پیموده شده با خودرو مشورت کنید … اما یک به روزرسانی باید این مسئله را در هفته های آینده اصلاح کند.

برای شارژ سریع ، فیسکر از یک قدرت شارژ 200 کیلو وات در یک ترمینال سریع (در جریان مستقیم) استفاده می کند و اجازه می دهد در حدود 34 دقیقه از 10 تا 80 ٪ برود. 10 تا 15 تا 15 دقیقه بیشتر از رقیب بزرگ آن. در سفرهای طولانی, با این حال تفاوت باید بین تسلا و یک فیسکر حداقل باشد, به دلیل بزرگترین استقلال فیسکر.

با متناوب جریان (مانند خانه یا ترمینال عمومی شتاب) ، 12 ساعت طول می کشد تا باتری را به طور کامل پر کند.

نزدیک شدن به فصل شارژ بدون صحبت در مورد معروف غیرممکن است سقف پانوراما Skyolar Attinting Cells Thotovoltaic. حداکثر قدرت با سرعت 300 کیلو وات اعلام می شود. این به Fisker اجازه می دهد تا امکان بازیابی استقلال کافی برای سفر سالانه 2400 کیلومتر را تنها به لطف انرژی خورشید نشان دهد. به عبارت دیگر ، با 10 ساعت آفتاب کامل ، حدود 3 ٪ باتری یا 21 کیلومتر استقلال را بازیابی می کنید.

به گفته هنریک فیسکر ، این گزینه گران قیمت (زیرا فقط با بالاترین پایان پایان در دسترس است) برای سودآوری آن نباید انتخاب شود. بلکه برای یک تعهد زیست محیطی و فناوری. نیازی به گفتن نیست در عرض های جغرافیایی ما ، انرژی بازیابی شده سالانه کمتر از 2400 کیلومتر خواهد بود. و مهمتر از همه ، مشروط بر اینکه این ماشین در داخل پارک نشده باشد.

فناوری ای که باعث می شود قبل از ورشکستگی شرکت و رسمیت بخش Lightyear 2 مقرون به صرفه تر ، از Lightyear 0 و سقف خورشیدی عظیم آن ، که ما توانسته ایم نمونه اولیه را امتحان کنیم ، فکر کنیم. اما در فیسکر, ادغام بسیار موفق تر است ، با یک سقف که تا حدودی شفاف باقی مانده است.

برای بسته شدن فصل شارژ ، بدانید که این برند با نام کافی همکاری کرده است تا باتری را در حدود پنج دقیقه “شارژ” کند. برای خبره ها تکنیک تبادل باتری (تعویض باتری) اجازه می دهد باتری خالی را با زمان ضبط کامل ، در زمان رکورد ترک کنید. یک تکنسین که قبلاً در NIO با ET7 دیده شده بود و در طول آزمایش خود در آلمان واقعاً ما را متحیر کرده بود.

nio et7

اما مراقب باشید, زیرا این همکاری برای افراد در نظر گرفته نشده است, فقط به ناوگان شرکت های اجاره ای. به عنوان مثال ، چه چیزی در زمان گرانبها در پایان اجاره صرفه جویی می کند.

سرانجام ، باتری اتومبیل می تواند به لطف فناوری های V2L و V2H به عنوان یک باتری بزرگ قابل حمل استفاده شود. چه چیزی اجازه می دهد برای تهیه خانه ، ماشین دیگر یا یک دستگاه برقی. این که آیا با خروجی بخش 230 ولت واقع در صندوق عقب ، اما همچنین با سوکت CCS Combo برای قدرت بسیار بالاتر. فن آوری های اجرا شده مادی ، اما هنوز در نرم افزار نیست. به ما قول داده شده است که به سال 2024 برسیم.

قیمت ، در دسترس بودن و رقابت

اقیانوس Fisker از قبل در فرانسه موجود است. مارک کالیفرنیایی اولین تحویل های خود را از چند هفته پیش آغاز کرد. به لطف کارخانه اتریش شریک زندگی خود Magna (که بسیاری از اتومبیل های BMW و مرسدس آلمانی را توسعه داده و ساخته است) حدود 35،000 واحد تولید شده و در سال 2024 70،000 نفر در سال 2024 برنامه ریزی شده اند.

در حال حاضر ، فقط نسخه استقلال بالا تولید می شود. نسخه با کوچکترین باتری (مقرون به صرفه ترین) باید طی چند ماه وارد شود. این او است که به ما اجازه می دهد جایزه اول را ارائه دهیم, از 42.880 یورو. با بازی پاداش زیست محیطی 5000 یورو ، این قیمت نهایی 37،880 یورو با استقلال 440 کیلومتر است.

در فرانسه ، ما می توانیم E-Tech Renault Mégane را به عنوان یک رقیب ذکر کنیم ، که خیلی سریع شارژ می شود و با باتری بزرگ 60 کیلووات ساعت برای 42000 یورو ، با یک استقلال WLTP 470 کیلومتر در دسترس است.

البته بزرگترین رقیب آن پیشرانه Tesla Model Y خواهد بود که در حال حاضر از 45990 یورو ، با دامنه 455 کیلومتر و شارژ بسیار سریعتر ، بین 20 تا 25 دقیقه بسته به باتری در دسترس است.

نسخه تست ما ، Fisker Ocean One (نسخه پرتاب) ، با باتری بزرگ و استقلال آن از 707 کیلومتر, مبادله در برابر 69.950 یورو. می توان آن را با عملکرد Tesla Model Y ، استقلال آن از 514 کیلومتر با باتری 80 کیلووات ساعت ، با قیمت 59.990 یورو مقایسه کرد.

برای مقایسه ، مدل تسلا مدل S و استقلال آن از 723 کیلومتر نیاز به چک برای 106.490 یورو دارد. که نسبت استقلال / قیمت عالی از اقیانوس Fisker را اثبات می کند.

با توجه به سرویس پس از فروش ، Fisker قصد دارد یک نمایشگاه در پاریس و یک کارگاه در منطقه پاریس افتتاح کند. برای مشتریانی که در منطقه پاریس زندگی نمی کنند ، مشارکت با سریع و Bridgestone برنامه ریزی شده است.