این Ford Explorer اصلاح شده بیش از 600 اسب بخار قدرت را ارائه می دهد ، تمام Debots Ford Explorer به عنوان SUV کوچکتر فقط برای اروپا – راهنمای ماشین

فورد اکسپلورر تمام برقی فقط به عنوان SUV کوچکتر برای اروپا آغاز می شود

در حالی که راه اندازی یک فورد اکسپلورر کاملاً برقی در آمریکای شمالی به اواسط دهه تحت فشار قرار گرفته است ، این خودروساز امروز یکی از آنها را برای اروپا رونمایی کرد.

این فورد اصلاح شده به کاوش بیش از 600 اسب بخار است

ما همیشه اتومبیل های شخصی کاملاً دیوانه وار را ارائه نمی دهیم موتور 1.کم. وقتی این کار را می کنیم ، به طور کلی چیزی کاملاً دیوانه وار است ، مانند این فورد اکسپلورر خیابان که شبیه SUV دیگری نیست.

به عنوان یک یادآوری ، خیابان فورد اکسپلورر (2020) به دور از کسل کننده نیست. Biturbo 3.0 -Liter V6 آن 400 اسب بخار تولید می کند ، در حدود پنج ثانیه می تواند به 100 کیلومتر در ساعت برسد. این برای یک SUV سه عرضه بد نیست ، اما کوین کروپسکی قدرت کمی بیشتر می خواست. در طول کانتینرهای گذشته ، او کمی دیوانه شد و شروع به اصلاح SUV خانوادگی خود کرد. ظاهراً ، هیچ کس از قبل به کوین هشدار نداد که فقط یک بار در راه آماده سازی شرکت کنیم ، او برای همیشه بر سرنوشت شما مسلط خواهد شد.

گالری: خیابان فورد اکسپلورر

عکسهای مودبانه کوین کروپسکی

همه چیز کاملاً ساده شروع شد. وسایل نقلیه توربوشارژر مدرن به طور کلی تنظیمات موتور را ملاقات می کنند. کوین تصمیم به بهبود 100 اسب گرفت. او آن را دوست داشت ، اما همه چیز به سرعت از آنجا ادامه یافت.

متأسفانه ، فورد اکسپلورر از آماده سازی ها غافل می شود ، بنابراین باید هر اتاق ایجاد و ماشینکاری کرد. او دوستان خود را در Fenfabrication پیدا کرد ، که یک سیستم اگزوز ایجاد کرد که بیشتر شبیه یک اثر هنری است. کوین آنقدر از محصول نهایی راضی بود که وی خواستار ایجاد فنوت برای تعداد زیادی از پیشرفت های دیگر شد.

لیست اصلاحات بیشتر شبیه کاتالوگ قطعات یدکی برای یک تویوتا supra a80 است. توربوهای بهبود یافته ، پذیرش با سرعت بالا ، ضایعات بهبود یافته ، لوله های نزولی ، Intercooler ، Injectors و بسیاری از موارد دیگر هنوز هم در این 3.0 -Liter V6 ارائه می دهند 657 اسب بخار چهار چرخ. با فرض از دست دادن 20 ٪ زنجیره سینماتیک ، این قهرمان عملکرد غیرممکن می تواند تقریباً 820 اسب بخار (611 کیلو وات) در میل لنگ ایجاد کند.

قدرت برای اجازه دادن به این SUV سه -روسری کافی است تا در 10.9 ثانیه از یک چهارم مایل عبور کند. هشت ترمز پیستون بهبود یافته آن را عقب نگه می دارد. آنها واقعاً ضروری هستند ، زیرا این کاوشگر وزن خود را وزن می کند. و او می تواند در آینده حتی قدرتمندتر باشد ، زیرا کوین گفت فورد عضله که می تواند با اصلاح توربوها به 1100 اسب بخار برسد.

فورد اکسپلورر تمام برقی فقط به عنوان SUV کوچکتر برای اروپا آغاز می شود

در حالی که راه اندازی یک فورد اکسپلورر کاملاً برقی در آمریکای شمالی به اواسط دهه تحت فشار قرار گرفته است ، این خودروساز امروز یکی از آنها را برای اروپا رونمایی کرد.

این SUV جدید باتری نتیجه همکاری بین فورد و فولکس واگن است که بعداً پلت فرم MEB خود را تأمین می کند. بعداً در سال 2023 با شروع 45،000 یورو در حوضچه کثیف خواهد شد.

  • همچنین: 2022 Ford Explorer Hybrid: از مونترال تا NYC و پشت
  • همچنین: SUV های برقی آینده فورد باید صبر کنند

عناصر اندازه ، silhouette و یک ظاهر طراحی شده نشانگر عزیمت بنیادی از اکسپلورر بنزین سوزاندن است که ما سالهاست که آن را می شناسیم. پایین تر و کوتاه تر (در 4.5 متر طول آن حتی از فرار کوتاه تر است) ، با خطوط صاف تر و سطوح تمیزتر ، فاشیای جلو کمتر مشبک اکسپلورر برقی در قالب EV های معمولی شکل می گیرد. طراحی ستون های C کاملاً بی نظیر است ، دقیقاً مانند چرخ های آلیاژ 19- و 21 اینچی موجود.

فضای داخلی تا حدودی ما را به یاد Mustang Mach-E می اندازد ، آنچه با خوشه ابزار دیجیتالی گسترده در مقابل فرمان و صفحه لمسی بزرگ و پرتره در وسط کابین. دومی به اندازه 15 اینچ مشابه است ، هرچند که بسیار بیشتر به جلو و کاملاً کج شده است تا به سمت بالا و پایین بکشید تا یک محفظه ذخیره سازی را بازنویسی کنید. یک نوار صوتی با نورپردازی محیط در بالای داشبورد نصب شده است.

دو ردیف صندلی از سه صندلی وجود دارد ، در حالی که ناحیه بار در پشت می تواند بر اساس اندازه گیری های اروپایی حدود 470 لیتر دنده را در خود جای دهد.

به غیر از توانایی بارگذاری سریع از 10-80 پیرس فقط در 25 دقیقه ، ویژه های فنی مانند قدرت و دامنه در این مرحله ناشناخته هستند. مشابه شناسه فولکس واگن.4 ، این اکسپلورر برقی احتمالاً دو باتری مختلف (62 کیلووات ساعت و 82 کیلووات ساعت) ارائه می دهد. ما با اطمینان می دانیم که مشتریان بین RWD و AWD انتخاب خواهند کرد.

قرار است تولید در کلن ، آلمان انجام شود. همانطور که در بالا ذکر شد ، هیچ برنامه ای برای فروش وسیله نقلیه فراتر از اروپا وجود ندارد. انتظار می رود یک مدل بزرگتر سال آینده دنبال شود.

مگر اینکه فورد دوباره نظر خود را تغییر دهد ، تولید Explorer EV (و Lincoln Aviator EV) در سمت ما از اقیانوس اطلس از اواخر سال 2024 آغاز می شود. که در آن دقیقا? این همچنان باید تأیید شود.

اوکویل ،. کارخانه ای که در حال حاضر Ford Edge و Lincoln Nautilus را می سازد ، به زودی مجدداً مورد استفاده قرار می گیرند و برای ساخت پنج مدل برقی فورد و لینکلن بین سالهای 2025 تا 2028 به روز می شوند. این به سرمایه گذاری 1 دلار نیاز دارد.8 میلیارد ، با 295 میلیون دلار حمایت از دولت کانادا.