مزایا و مضرات ماشین برقی | وبلاگ مکانیکی FortrainJobs ، ماشین برقی: مزایا و معایب آن | سازگار با محیط زیست

مزیت ماشین برقی و ضرر

آنجا تولید باتری اتومبیل های برقی بزرگ است مشکلات زیست محیطی و اجتماعی. باتری از سه عنصر اصلی تشکیل شده است: یک آند ، یک کاتد و یک الکترولیت که امکان عبور یونها را فراهم می کند.

مزایا و مضرات ماشین برقی

ماشین برقی بدون شک وسیله نقلیه فردا است. مفهوم این نوع جدید خودرو به طور مداوم در حال تحول است و بر دنیای مکانیک تأثیر می گذارد. تولید کنندگان به دنبال بهبود آنها به منظور کارآمدتر کردن آنها هستند. بیایید مزایا و مضرات اتومبیل های برقی فعلی را با هم ببینیم.

1 – مزایا

الف – یک وسیله نقلیه کمتر آلاینده روزانه

 • این اتومبیل ها انرژی فسیلی مصرف نمی کنند (بنزین ، گاز ، دیزل). بنابراین آنها در مقایسه با وسایل نقلیه معمولی تأثیر کمی در اثر گلخانه دارند.
 • آنها را می توان به لطف انرژی سبز (ناشی از منابع انرژی تجدید پذیر) شارژ کرد.

ب – راحتی برای راننده

 • موتور آن ساکت است ، به خصوص با سرعت کم.
 • ماشین برقی نگه نمی دارد. علاوه بر این ، حتی در زمستان به سرعت شروع می شود.
 • شارژ مجدد آن بسیار آسان است: فقط آن را وصل کنید. نیازی به رفتن به پمپ بنزین نیست.

ج – اقتصاد به صورت روزانه

 • ماشین الکتریکی از نظر سوخت اقتصادی است و برق کمتر از سوخت های فسیلی است.
 • نیاز به نگهداری متفاوت از وسایل نقلیه معمولی دارد. صاحبان گاراژ و آموزش مکانیکی منجر به سازگاری با این بازار جدید خواهد شد. نیازی به روغن نیست ، بنابراین خالی نیست. دیگر کلاچ یا گیربکس وجود ندارد. اما هنگام تعمیر یک ماشین برقی ، این یک کار تحت تنش است. بازتاب اروپا به منظور نظارت بر این نگهداری خاص در حال انجام است.

2 – مضرات

الف – تأثیر باتری بر محیط زیست

 • لیتیوم عمدتاً برای تولید باتری ها استفاده می شود. این یک فلز نادر است ، عمدتا از آمریکای جنوبی. استخراج آن به مقادیر زیادی آب نیاز دارد. با این حال ، این پیامدهای قابل توجهی در جمعیت محلی و سیستم محیط زیست که از قبل از خشکسالی رنج می برند.
 • بازیافت باتری ها هنوز توسعه نیافته است.

ب – یک سرمایه گذاری مهم

 • اتومبیل های برقی برای خرید گران هستند (20،000 یورو برای سطح ورودی).
 • باتری اتومبیل برقی دارای طول 7 تا 10 سال است. سپس باید تغییر کند – و هزینه آن زیاد است (حدود 4000 € برای یک ماشین کوچک).

ج – مشکلات شارژ

 • وسایل نقلیه برقی به طور متوسط ​​150 کیلومتر استقلال ارائه می دهند که می تواند در سفرهای طولانی مشکل ساز باشد. علاوه بر این ، استفاده از گرمایش ، تهویه مطبوع و سبک رانندگی تأثیر روشنی در زمان شارژ باتری دارد.
 • زمان شارژ از یک وسیله نقلیه به وسیله نقلیه دیگر بسیار متغیر است و بسته به نوع اتصال. بنابراین ، یک سوکت خانگی مهیج نیاز به بار 7 تا 8 ساعت دارد. پایانه های خاصی در فضاهای عمومی وجود دارد که امکان بارگیری در 30 دقیقه را فراهم می کند.
 • با این حال ، این پایانه های شارژ همه به خوبی حفظ نمی شوند.
 • علاوه بر این ، آنها برای همه باتری های موجود مناسب نیستند. قبل از مسافرت ، راننده باید در مورد مکانهایی که او قادر به شارژ مجدد ماشین خود خواهد بود اطلاعات کسب کند.

بسته به روش زندگی و ارزشهای آن ، بنابراین این عناصر برای خرید یک ماشین برقی در نظر گرفته می شوند. و شما چه فکر می کنید ?

اتومبیل برقی: مزایا و مضرات آن

ماشین برقی CO را تولید نمی کند2 یا آلاینده های هوا برای استفاده ، جدا از ذرات تایر و سایش ترمز. او سر و صدای کمی ایجاد می کند. بنابراین مزایای کاملی به خصوص در قلب شهرها ارائه می دهد. بیایید همه یک روز برق سوار شویم ?

آیا وسیله نقلیه آینده است ? این ماشین برقی دارای یک یا چند موتور برقی است که از باتری ها و شارژ مجدد در خانه یا خارج از طریق یک ترمینال ویژه (در خیابان ، پارکینگ ها ، ایستگاه های خدمات).

همچنین اتومبیل های هیبریدی وجود دارد که دارای موتور الکتریکی و موتور گرما هستند ، و همچنین هیبریدهای قابل شارژ (یا افزونه) که می توانند مانند یک ماشین برقی (از طریق یک پریز خانگی یا یک ترمینال) شارژ شوند و هنگام رانندگی شارژ شوند.

خلاصه :

 • مزایای ماشین برقی
 1. بدون آلاینده هوا و بدون انتشار CO2 برای استفاده
 2. آینده ای خوب
 3. بی صدا
 4. اقتصادی برای استفاده
 5. نگهداری کمی
 • معایب ماشین برقی
 1. همه چیز نیکل در باتری ها نیست
 2. شارژ همچنان یک محدودیت است
 3. زمان شارژ و در دسترس بودن پایانه ها
 4. این هزینه خرید را دارد
 • برقی: بله ، تحت شرایط خاص
  • یک ماشین سبک انتخاب کنید
  • شارژ با برق سبز
  • با پیاده روی ، دوچرخه سواری رقابت نکنید ..
  • کارپول یا به اشتراک گذاشتن ماشین

  مزایای ماشین برقی

  1. بدون آلاینده هوا و بدون انتشار CO2 برای استفاده

  اتومبیل های برقی هنگام چرخش آلاینده های موجود در جو را رد نمی کنند. هیچ احتراق وجود ندارد بنابراین نهایکس, ذرات ریز ، هیدروکربنهای بی عیب و نقص ، مونوکسید کربن . غالباً به دلیل تأثیرات سلامتی آنها مورد سوء استفاده قرار می گیرد. با این حال ، انتشار ذرات از لاستیک وجود دارد و تا حدی کمتر ترمز (به لطف ترمز احیا کننده ترمزها نسبت به وسایل نقلیه حرارتی کمتر استرس دارند).

  بنابراین رفتن به وسیله نقلیه الکتریکی فوری برای کیفیت هوا در شهرها و در نزدیکی جاده ها دارد. از طرف دیگر ، روش تولید برق نیز باید در نظر گرفته شود: اگر در زغال سنگ تولید شود ، انتشار ذرات و گوگرد قابل توجه است.

  وسایل نقلیه برقی نیز از CO منتشر نمی کنند2 هنگام استفاده از. و اگر برق مورد استفاده مانند آن بسیار گازدار نباشد بلژیک (230 گرم شرکت2/کیلووات ساعت) یا در فرانسه (شرکت 60 گرم2/کیلووات ساعت) ردپای کربن ماشین برقی بهتر از یک ماشین حرارتی (بنزین یا دیزل) است.

  2. آینده ای خوب

  برای محدود کردن گرم شدن کره زمین و مطابقت با توافق نامه پاریس ، بلژیک باید تا سال 2050 میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود را با 80 تا 95 ٪ کاهش دهد (در مقایسه با 1990). برای رسیدن به آنجا ، شما به ویژه باید استفاده از سوخت های فسیلی (دیزل و بنزین) را برای حمل و نقل کاهش دهید.

  یکی از راه حل های فنی رانندگی به سمت برق است. به شرط کاهش تعداد کل وسایل نقلیه در گردش و تولید برق از منابع انرژی تجدید پذیر (خورشیدی ، باد و غیره).

  برای ایده دادن ، تعداد اتومبیل های برقی در سراسر جهان (از جمله هیبریدها) باید از 10 میلیون در سال 2020 به 150 میلیون در سال 2030 طبق سیاست ها و اقدامات مقرر در ایالات متحده (به ویژه تعهدات آب و هوایی انجام شده در توافق نامه از پاریس انجام شود. ). [1] این “سناریوی سیاست های اعلام شده” است. یک سناریوی فعال تر با نام “سناریوی توسعه پایدار” ، سهم 30 ٪ از وسایل نقلیه برقی را در بین وسایل نقلیه جدید در سال 2030 تصور می کند. این در این تاریخ 225 میلیون وسیله نقلیه برقی (از جمله وسایل نقلیه ابزار) می دهد.

  طرح ریزی 2020 - 2030 کلیه وسایل نقلیه برقی

  PLDVS = وسایل نقلیه سبک برای مسافران ؛ LCVS = وسایل نقلیه ابزار سبک ؛ BEV = وسیله نقلیه الکتریکی باتری ؛ PHEV = پلاگین ترکیبی.
  منبع: چشم انداز جهانی EV 2021 ، IEA

  3. بی صدا

  وقتی شروع می شود و وقتی می چرخد ​​، ماشین برقی تقریباً ساکت است. یک دارایی واقعی برای آرامش شهرها. این ساکنان نزدیک به محورهای اصلی نیستند که با او مغایرت دارند. مشکل: این می تواند خطری برای عابران باشد که این اتفاق را نمی شنوند. احتیاط بنابراین !

  4. اقتصادی برای استفاده

  ما می دانیم که وسایل نقلیه فعلی از نظر تئوری بین 13 تا 25 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر (چرخه استاندارد) مصرف می کنند. این با هزینه 3.25 یورو به 6.25 یورو در هر 100 کیلومتر (1 کیلووات ساعت به طور متوسط ​​0.25 یورو) می رسد.

  یک وسیله نقلیه بنزینی یا دیزلی که از نظر تئوری 5 لیتر در 100 کیلومتر هزینه بین 6 تا 7 یورو در هر 100 کیلومتر مصرف می کند.

  5. نگهداری کمی

  ماشین برقی نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارد. سیستم موتور در مقایسه با یک وسیله نقلیه حرارتی (بنزین ، دیزل یا گاز) بسیار ساده شده است. صد برابر قطعات چرخش کمتر وجود دارد ، جعبه دنده و روغن برای تغییر وجود ندارد.

  با تشکر از ترمز ترمیمی (ما بخشی از انرژی جنبشی را برای برقراری برق بازیابی می کنیم) ، ترمزها کمتر تحت فشار قرار می گیرند و پلاکت ها باید کمتر از یک ماشین جایگزین شوند.

  از طرف دیگر ، ممکن است اتفاق بیفتد که شما باید باتری خودروی برقی خود را تغییر دهید ، پس از 1000 به 1500 شارژ مجدد Cyles یا 8 تا 10 سال. [2] قیمت باتری جدید بسیار زیاد است: 8،100 یورو برای باتری یک ماشین کوچک Zoe Renault Zoe (52 کیلووات ساعت). [2B] به منظور محدود کردن هزینه جایگزینی ، برخی از مارک ها به جای خرید آنها ، باتری ها را اجاره می دهند.

  معایب ماشین برقی

  1. همه چیز نیکل در باتری ها نیست

  آنجا تولید باتری اتومبیل های برقی بزرگ است مشکلات زیست محیطی و اجتماعی. باتری از سه عنصر اصلی تشکیل شده است: یک آند ، یک کاتد و یک الکترولیت که امکان عبور یونها را فراهم می کند.

  آند به طور کلی در گرافیت است و الکترولیت یک نمک لیتیوم است. در مورد کاتد ، می تواند ترکیبات شیمیایی مختلفی داشته باشد: NMC (نیکل ، منگنز و کبالت به نسبت های مختلف) ، LMO (لیتیوم ، منگنز و اکسید) ، LFP (فسفات آهن لیتیوم) ، NCA (آلومینیوم نیکل کبالت) ،…

  این نگرانی ها موضعی باقی مانده است ، حتی اگر اثربخشی باتری ها به سرعت تکامل یابد. بین سالهای 2009 و 2016 ، آنها از 100 WH/لیتر به 350 WH/لیتر رفتند ، ظرفیت 3.5 برابر برای همان اندازه. در همان زمان ، قیمت آنها به سه تقسیم شد. همه چیز نشان می دهد که عملکرد باتری ها بیشتر بهبود می یابد.

  ظرفیت باتری ها با گذشت زمان کاهش می یابد. هنگامی که فقط به 70 تا 80 ٪ از ظرفیت اولیه می رسد ، آنها دیگر به اندازه کافی کارآمد نیستند که در وسایل نقلیه مورد استفاده قرار گیرند ، اما هنوز هم می توان به عنوان یک راه حل ذخیره سازی ثابت (به عنوان مثال به عنوان یک باتری خانگی در صورت داشتن پانل های فتوولتائیک) استفاده کرد.

  باتری های زندگی پایان می توانند مشکل مدیریت پسماند را ایجاد کنند. بازیافت آنها به تدریج در حال توسعه است ، به خصوص با Umicore در بلژیک. در نهایت ، می توان از بخش خوبی از مواد مورد استفاده در باتری ها برای ساخت مواد جدید استفاده کرد.

  2. شارژ همچنان یک محدودیت است

  طولانی مدت یک عامل محدود کننده در نظر گرفته می شود ، استقلال اتومبیل های برقی به طرز چشمگیری تکامل می یابد. مدل های بیشتر و بیشتر 300 کیلومتر یا حتی 600 کیلومتر استقلال با یک بار واحد ارائه می دهند.

  بدیهی است که استقلال بیشتر به معنای باتری های با ظرفیت بیشتر (حداکثر 100 کیلووات ساعت) ، وزن بیشتر ، تأثیر بیشتر در تولید و زمان بیشتر برای شارژ مجدد آنها است.

  طیف وسیعی از 200 کیلومتر برای استفاده روزانه بیش از حد کافی است. فقط برای سفرهای طولانی تر است که زمان شارژ مجدد می تواند ناتوان کننده باشد ، تا زمانی که شبکه شارژرهای سریع (قدرت بالا) به اندازه کافی توسعه نیافته باشد.

  رانندگی تهاجمی و استفاده از گرمایش یا تهویه مطبوع باعث کاهش استقلال می شود. برای رفتن به دور ، شما باید از کوه خود استفاده کنید !

  3. زمان شارژ و در دسترس بودن پایانه ها

  استقلال باقیمانده ، سهولت شارژ یک معیار مهم است. شما می توانید ماشین الکتریکی خود را از طریق یک سوکت معمولی یا ترمینال داخلی ، عمومی یا تجاری در خانه بارگذاری کنید. تعداد پایانه ها در حال افزایش است اما محدود است.

  در شهر ، جایی که لزوماً گاراژ ندارید ، شبکه ای از پایانه های عمومی شارژ مجدد وسیله نقلیه را تسهیل می کند. [3]


  شارژ.بروکسل ، یک شبکه شارژ جهانی در بروکسل ، قصد دارد صد ترمینال 11 کیلو وات را مستقر کند.

  زمان شارژ یک وسیله نقلیه الکتریکی متوسط ​​بسیار متغیر است. این بستگی به قدرت موجود در نقطه شارژ دارد:

  • در خانه ، در یک سوکت کلاسیک 3 کیلو وات 5 تا 6 ساعت طول می کشد تا باتری 27 کیلووات ساعت در 80 ٪ شارژ شود
  • با یک ترمینال داخلی (7 کیلو وات) ، شارژ نیمی از زمان طول می کشد
  • در یک ترمینال 24 کیلو وات در خارج از خانه (پارکینگ ها ، سوپر مارکت ها ، ایستگاه های خدمات. ) ، بار در یک ساعت انجام می شود
  • با یک ترمینال 50 کیلو وات (همان نوع مکان) ، بار به 30 دقیقه کاهش می یابد
  • سوپر شارژرهای تسلا (250 کیلو وات) اجازه شارژ 235 کیلومتر در 15 دقیقه را می دهند
  • شارژرهای سریع دیگر مانند یونیتی تا 350 کیلو وات می روند

  برای نصب ترمینال در خانه ، باید به یک نصب کننده مانند Enersol ، Voltco ، Schneider Electric ، EVBox بپردازید.

  4. این هزینه خرید را دارد

  تولید کنندگان مدل های بیشتری را ارائه می دهند اما در حال حاضر بازار محدود است و قیمت ها در مقایسه با یک وسیله نقلیه معمولی همیشه بسیار بالا هستند.

  اتومبیل های برقی به طور کلی بیش از 30،000 یورو برای مدلهای محبوب در بلژیک هزینه دارند: رنو زو (32،600 یورو یا 24400 یورو در صورت انتخاب اجاره باتری) ، VW Egolf (33،000 یورو) ، نیسان برگ (36 €) ، BMW I3 (40،700 یورو). فقط Fortwo Smart (25،000 یورو) ، رنو توینگ (23،250 یورو) ، فیات 500 (27،300 یورو) و بهار داسیا (20،000 یورو) تحت 30،000 یورو فرود می آیند !

  یک ماشین برقی استفاده شده می تواند یک جایگزین جالب باشد ، مشروط بر اینکه باتری نیازی به تغییر ندارد.

  برقی: بله ، تحت شرایط خاص

  اگر انتشار گازهای گلخانه ای تقریباً صفر باشد ، ما از “آلودگی صفر” دور هستیم. اگر چرخه زندگی را تجزیه و تحلیل کنیم ، یک ماشین برقی 20 گرم تا 250 گرم از CO تولید می کند2/کیلومتر با توجه به مخلوط انرژی مورد استفاده برای تولید برق. [4]

  نحوه کاهش تأثیر جابجایی ها توسط وسیله نقلیه الکتریکی ?

  یک ماشین سبک انتخاب کنید

  ما وسایل نقلیه سبک تر را ترجیح می دهیم: یک ماشین 2600 کیلوگرم ، حتی برقی ، همیشه مترادف با زباله خواهد بود. به عنوان مثال Tesla Model X از دو برابر باتری به عنوان رنو Zoe استفاده می کند ، برای استقلال فقط 50 ٪ بیشتر. طبیعی: وزن آن 1100 کیلوگرم بیشتر است ! یک شرکت بلژیکی می خواست به سختی ارائه دهد. 630 کیلوگرم (از جمله 80 کیلوگرم باتری) اما این پروژه موفق نشده است. [5]

  شارژ با برق سبز

  بسته به مخلوط برقی مورد استفاده ، وسیله نقلیه الکتریکی اغلب توسط سوخت های فسیلی (مانند چین) ، هسته ای (در بلژیک و فرانسه) و به ندرت توسط انرژی های تجدید پذیر تأمین می شود.

  ما بدیهی است که بر عرضه محدودیت های عمومی تسلط نداریم. اما در خانه ، شما می توانید به لطف پانل های خورشیدی فتوولتائیک غذا بخورید یا با یک تأمین کننده برق سبز قرارداد خود را برقرار کنید.

  زمان بار از اهمیت آن برخوردار است: ما لحظاتی را ترجیح می دهیم که تولید برق حداکثر باشد (در اواسط روز ، هنگامی که پانل های فتوولتائیک به خوبی تولید می کنند) و از لحظات مصرف پیشرفته (بین 18 تا 9 بعد از ظهر ، به خصوص در زمستان جلوگیری می کنیم. ). بنابراین وسیله نقلیه الکتریکی می تواند به تعادل شبکه الکتریکی کمک کند یا برعکس ، مصرف را در دوره های بحرانی افزایش می دهد. راننده هشدار داد که لحظات شارژ خود را با دقت برنامه ریزی می کند.

  با پیاده روی ، دوچرخه سواری رقابت نکنید ..

  به بهانه ای که کمتر آلوده می شود ، ماشین برقی می تواند به سرعت به یک جایگزین کاملاً یافت شده برای وسایل جابجایی ملایم تبدیل شود. حتی برای سفرهای کوچک ، دوچرخه سواری یا راه رفتن همچنان اقتصادی ترین و زیست محیطی است.

  کارپول یا به اشتراک گذاشتن ماشین

  با هزینه استفاده از ماشین برقی ، ممکن است کارپولینگ کمتر وسوسه کننده به نظر برسد. با این حال ، به اشتراک گذاشتن یک وسیله نقلیه یا سفر برای نمونه کارها و محیط زیست اقتصادی تر است. ناگفته نماند که مشکلات پارکینگ و صف ها را کاهش می دهد !

  علاقه مند به برق اما در مقایسه با استفاده برنامه ریزی شده با قیمت خرید بیش از حد کاهش یافته است ? سیستم های اتومبیل مشترک رونق دارند. و برخی از سیستم عامل ها اتومبیل های برقی ارائه می دهند.

  فردا ، همه در ماشین برقی ?

  همه ما قادر نخواهیم بود یک ماشین برقی داشته باشیم و به همان روشی که امروزه رانندگی می کنیم ، فقط اثرات را جابجا می کنیم: ماشین برقی برای استفاده کمی آلاینده است اما تولید آن برای محیط زیست مشکل ساز است ، اساساً به دلیل باتری ها.

  با این حال ، این نوع خودرو بخشی از راه حل ها است. ما باید میزان مصرف انرژی فسیلی را کاهش دهیم ، محکوم به اتمام و علت اصلی گرم شدن کره زمین هستند. بنابراین ماشین برقی با هدف تحرک پایدار جایگاه خود را دارد ، اما فقط در ترکیب با راه حل های دیگر مانند دوچرخه ، حمل و نقل عمومی ، کارپولینگ ..

  > ایده های دیگر را در لیست چک آب و هوایی ما مشاهده کنید. از ساخت تن از آنها دست بردارید !

  اطلاعات بیشتر

  • از چه اتومبیل برای آلودگی استفاده می شود ?
  • اکولوژیکی ترین ماشین چیست ?
  • کمتر رانندگی با ماشین برای حفظ آب و هوا

  [1] طبق آژانس بین المللی انرژی در چشم انداز جهانی EV 2021 خود.

  [5] E-Car 333 توسط شرکت ECAR Belgian Vehicle پیشنهاد شده است