صفحه کلید تست طراحی شده توسط GG Ironclad V2., Ironclad V2 GG Test: نظر ما در مورد این صفحه کلید بازی غیرمعمول

تست یک صفحه کلید مکانیکی تقریبا عالی: رقابت بیشتر عذرخواهی نمی کند

از لحاظ بصری ، Ironclad V2 به اصالت آن نمی درخشد. صفحه کلید حول یک نمایشگاه پلاستیکی سخت می چرخد ​​و خاصیت “قابل مشاهده” ندارد که بتواند از رقبای خود متمایز شود. با این حال ، بسیار خوب ساخته شده است و وزن بالای آن باعث ایجاد استحکام قابل ملاحظه می شود.

Ironclad v2

Ludovic Bechtold با نام مستعار “Ludolink” – روزنامه نگار High -Tech

همیشه در جستجوی برنامه مناسب ، لودوویچ دوست دارد ساعت ها را برای شبکه صرف کند و به دنبال بهترین قیمت برای قرار دادن رایانه شخصی یا بهبود زندگی روزمره خود باشد. بنابراین او می تواند قبل از انتخاب یا مشاوره محصول مناسب با بهترین قیمت ، روزهای کل را برای مطالعه بازار بگذراند.

برند کوچک فرانسوی که بالا می رود ، که توسط GG طراحی شده است ، با یک صفحه کلید سوم ، Ironclad V2 ، یک نسخه بهبود یافته و با رنگ سنتی تر از آهنین عالی که در حال حاضر عالی از نام منتشر شده در ابتدای کار منتشر شده است ، باز می گردد سال. بنابراین بهترین صفحه کلیدهای مکانیکی برای گیمر فرانسوی هستند ? و در صورت امکان !

خلاصه

 • ارائه و ویژگی های صفحه کلید Ironclad V2 که توسط GG طراحی شده است
 • Ironclad V2 vs Ironclad V1 ، روغن کاری در اوج
 • سیاه سیاه است ، همیشه امید وجود دارد
 • بهترین صفحه کلید موجود در بازار ? به طور بالقوه بله !

ارائه و ویژگی های صفحه کلید Ironclad V2 که توسط GG طراحی شده است

هنوز هم در ابتدای سال 2022 محرمانه است و عمدتاً در سایت تولید کننده آن فروخته می شود ، برند فرانسوی که توسط GG طراحی شده است اکنون در چشم انداز مارک هایی که برای بازیکنان حساب می شود ، به خوبی تثبیت شده است و اکنون ما آن را در بیشتر سایت های بزرگی که تجارت الکترونیکی مانند آن پیدا می کند ، پیدا می کنیم LDLC ، سخت افزار.Fr یا Rue du Commerce از طریق فروشندگان حزب سوم.

من IronClad V2 ، یکی از بهترین صفحه کلیدهای بازی موجود در بازار را آزمایش کردم!

من به تاریخچه برند برنمی گردم ، شما می توانید تمام این اطلاعات را در من پیدا کنید تست Bane صفحه کلید قهرمان که توسط GG طراحی شده است: بهتر ، پیچیده است یا آن از Ironclad توسط GG Test: یک صفحه کلید تقریباً کامل یکپارچهسازی با سیستمعامل کامل . اما برای ضبط ، این برندی است که من در اواخر سال 2021 کمی به طور اتفاقی کشف کردم که سعی می کردم یک صفحه کلید Razer فوق العاده پر سر و صدا را جایگزین کنم و برخی از لمس ها دیگر پاسخ ندادند. من به دنبال یک صفحه کلید مکانیکی دقیق ، کامل و نه خیلی پر سر و صدا بودم. از این رو من به Bane Champion مجهز به سوئیچ های قرمز گاترون “خطی و ساکت” رسیدم.

بین ما ، این رعد و برق فوری ، یک پارتیشن کامل بین راحتی و کیفیت بود. به طور خلاصه ، شخصاً, بیش از یک سال است که من هر روز از Bane Champion استفاده می کنم و صفحه کلید مورد علاقه من در همه زمان ها باقی مانده است. متأسفانه او اکنون در حال شکستن است و ممکن است قبل از دیدن نسخه جدید چند سال صبر کند ، زیرا این برند و بنیانگذار آن پروژه های بسیار جالب دیگری از جمله جدیدترین این IronClad V2 را دارند.

مشخصات فنی
حاشیه مکانیکی
انواع سوئیچ Gateron Blue (Clicky) ، Gateron Brown Mod (Tactiles) ، خون قرمز (خطی و ساکت)
نور پسند بله ، لمس RGB با لمس
میانبرهای چندرسانه ای بخش ها (با کلید FN)
میانبرهای کلان بله ، اختصاص داده شده
ضد گلوست کننده بله ، NKRO
اتصال لازم 1 درگاه USB
درگاه (های) USB خارجی هیچ
مقاومت آب بله (IP32)
قیمت 139 € یا 159 € با استراحت حفظ

Ironclad V2 vs Ironclad V1 ، روغن کاری در اوج

برای دانستن همه چیز در مورد IronClad ، بهترین کار این است که با نگاهی به آزمون نسخه اول ، همیشه فروخته شود تا ایده کمی از محصول به شما جلب کند.

اگر Bane Champion با منحنی های قاطع و یک روشنایی یکپارچهسازی با سیستمعامل بسیار خوب ، ظاهری با قاطعیت بازی می کرد, Ironclad ادای احترام به صفحه کلید IBM دهه 80 و 90 است. عظیم ، قوی ، وزن خود را وزن می کند اما با استفاده از عدم حرکت IOTA حتی در صورت حملات فشرده. بر خلاف استراحت مچ دست او ، بسیار راحت ، اما ما قدردانی می کنیم که او می تواند در صفحه کلید ، یا توسط آهن ربا ، یا توسط یک سیستم پیچ یا دیگری نگهداری شود. این قبلاً یک توهین (کوچک) در V1 بود ، V2 این را تغییر نمی دهد. توجه داشته باشید که اگر نیازی به استراحت مچ دست ندارید ، برای شما مشکلی نخواهد بود.

من IronClad V2 ، یکی از بهترین صفحه کلیدهای بازی موجود در بازار را آزمایش کردم!

درست مثل Bane Champion یا Ironclad V1, Ironclad V2 در سه نسخه ارائه شده است ، با سوئیچ های Gateron Blue (Clicky) ، Gateron Brown Mod (Tactiles) و در نهایت سوئیچ های قرمز خون (خطی و فوق العاده سیلی)).

من IronClad V2 ، یکی از بهترین صفحه کلیدهای بازی موجود در بازار را آزمایش کردم!

در Ironclad V1 ، خاصیت سوئیچ های Mod Brown Mod و Red Mod این بود که آنها توسط گاترون با روغن روان کننده در کارخانه روغن کاری می شدند ، کمی انگار که خودتان این کار را می کنید ، گال های کمتر. نتیجه آن چشمگیر بود ، و ما هرگز با چنین شیرینی و چنین سر و صدای کم در صفحه کلید مکانیکی روبرو نشده بودیم.

و اگر همیشه امکان بهبود اسلایدها و ضعف سر و صدا وجود داشته باشد ، به عنوان مثال ، حلقه های کوچک O (حلقه های سیلیکون) که در زیر کلیدها قرار می گیرند یا با خرید یک روان کننده اضافی مانند “خون دیو” نیز فروخته می شوند سایت این برند ، اما نیاز به روانکاری دستی هر لمس یک به یک دارد ، که ساعت ها و ساعت ها طول می کشد, ما فکر نمی کردیم که یک روز دیگر یک صفحه کلید حتی ساکت تر در کارخانه داشته باشیم ، اما هنوز ..

سیاه سیاه است ، همیشه امید وجود دارد

بدیهی است ، با وجود همه تعارف ها و انتقادات عالی ، این برای برند و خالق آن همیشه بسیار درگیر و در دسترس مشتریان کافی نبود. سفید همه را خوشحال نمی کند ? شما سیاه می خواهید ? خوب ، شما سیاه خواهید داشت ، اما من برخی از لمس ها را خواهم آورد.

همانطور که او در وبلاگ خود توضیح می دهد ، در اینجا و آنجا ، مطمئناً روغن کاری کارخانه به علاوه قابل توجهی به ارمغان می آورد ، اما میرایی در سطح آنچه می توان با دست حتی با دست انجام داد ، نیست ، همانطور که در مورد روان کننده خون دیو نیز وجود دارد ، مخلوطی از آن تشکیل شده است. PFPE و PTFE که روانکاری کاملاً کاملی را ارائه می دهد ، نه بر اساس روغن مایع به طور ناگهانی بلکه چربی. برای یادگیری همه چیز در مورد خون دیو ، به این صفحه بروید که همه چیز را برای شما توضیح می دهد.

من IronClad V2 ، یکی از بهترین صفحه کلیدهای بازی موجود در بازار را آزمایش کردم!

به خوبی می دانید که اکثریت قریب به اتفاق مردم قصد برچیدن و روغن کاری هر لمس را در دست ندارند ، یک سوال برای صنعتی شدن این فرآیند به طور مستقیم در کارخانه و مکانیزاسیون روغن کاری وجود دارد ، که در این V2 امکان پذیر است. بنابراین, صفحه کلید IronClad V2 مجهز به سوئیچ های قرمز گاترون نسخه های سفارشی به نام “خون قرمز” (به جای مود قرمز) را دارد و نتیجه آن به سادگی … باورنکردنی است !

و برای کسانی که واقعاً به هر نوع سر و صدا حساسیت دارند ، همیشه می توان حلقه های سیلیکونی کوچک را در زیر کلیدها اضافه کرد یا کمی بیشتر آنها را با خون دیو روغن کاری کرد ، اما رک و پوست کنده ، ما نیازی را احساس نمی کنیم

بهترین صفحه کلید موجود در بازار ? به طور بالقوه بله !

در میان معدود رزروهای آورده شده به آهنین V1 ، این Ironclad V2 واقعاً برای پاک کردن آنها به وجود نمی آید ، بنابراین ما یک صفحه کلید را همیشه کمی بلند می یابیم ، اما کدام یک این زمان از لنت های قابل تنظیم با دو سطح ارتفاع بهره می برد (اگر V1 دارید ، اسکیت های رایگان اسکیت ارائه می شود ، فقط با مارک تماس بگیرید). من شخصاً در مورد سفید V1 رزرو کردم (اما این فقط موضوع سلیقه است) و در اینجا سیاه منتخب زیباست (نسخه سفید V2 نیز موجود است). این کلیدهای PBT و نور پس زمینه را تصویب می کند.

سرانجام ، تنها دو توبیخ من می توانم او را بسازم ، این عدم وجود شماره گیری برای کلیدهای چندرسانه ای صدا و اختصاصی و همچنین عدم امکان رفع استراحت مچ دست است. آنچه از گزینه های راحتی خاص برای هر یک از کیفیت عمومی باقی مانده است.

من IronClad V2 ، یکی از بهترین صفحه کلیدهای بازی موجود در بازار را آزمایش کردم!

در عوض ، و حتی اگر عزیز من باقی بماند Bane Champion باقی مانده است, ما بدون شک در اینجا هستیم ، در یکی از بهترین صفحه کلیدهای موجود در بازار ، هم برای بازی و هم برای نوشتن ساعت ها. اگر قبلاً IronClad V1 یا Bane Champion را دارید ، احتمالاً این تغییر لازم نیست ، اما اگر به دنبال یک صفحه کلید جدید برای کریسمس هستید ، برای شما یا ارائه ، انتخاب در اینجا یافت شده است.

بقیه برای برند ? یک صفحه کلید TKL ، نام کد “Berser” ، که می توانید تمام اطلاعات مربوط به وبلاگ این برند را پیدا کنید و به نوبه خود قول می دهد یک انقلاب کوچک در بازار باشد ، اما این برای بعداً است.

تست یک صفحه کلید مکانیکی تقریبا عالی: رقابت بیشتر عذرخواهی نمی کند

GG Ironclad V2 به دلیل کارهایی که در مورد بهینه سازی تجربه اعتصاب خود انجام شده است ، یک صفحه کلید منحصر به فرد است. بیایید این مدل را کشف کنیم ، که کارتهای این بازار بسیار رقابتی را شورش می کند.

GG Ironclad v2

صفحه کلید گیمر Ironclad V2 Wired یک UFO در بازار فعلی است. به نظر نمی رسد که او با طراحی خود می درخشد ، اما نباید دست کم گرفت. خالق این برند در روده های صفحه کلید کارهای بسیار دقیق انجام داده است تا یک تجربه ضربه را برای سالهای نوری از آنچه غول های این بخش ارائه می دهند ارائه دهد.

بنابراین ، کارهای زیادی در مورد روغن کاری سوئیچ ها و همچنین در مورد کاهش سر و صدای اینها انجام شد. همه این پیشرفت ها ، بسیار مشهود ، تمایل دارند که آهنین V2 را بالاتر از همه رقبای خود برای عموم مردم قرار دهند.

این تکرار دوم از آهنین به ویژه سوئیچ های جدید دارد و با قیمت پیشنهادی 139 یورو ارائه می شود. قیمتی که با توجه به خدمات ارائه شده منطقی باقی می ماند.

کمی تاریخ

قبل از ادامه این تست ، و برای درک کامل اینکه چرا IronClad بسیار ویژه است ، لازم است که از صفحه کلید فعلی برای بازیکنان سهام بگیرید. از زمان اتخاذ سوئیچ های مکانیکی ، بیشتر تولید کنندگان سوئیچ های خود را با موفقیت کم و بیش توسعه داده اند.

به موازات بازار تحت سلطه Logitech ، Corsair یا Razer ، برخی از کاربران خواستار بیشتر با انتخاب دقیق شاسی ها ، سوئیچ ها و اجزای الکترونیکی ، شروع به ساخت صفحه کلیدهای خود کرده اند. در پشت این رویکرد ، هدف اغلب بهبود چشمگیر تجربه اعتصاب است که هنوز هم در صفحه کلیدهای تولید کنندگان بزرگ بسیار تصادفی است.

GG Ironclad v2

این شامل روغن کاری دستی سوئیچ ها و تثبیت کننده ها است تا آنها را به حداکثر برساند. تثبیت کننده ها مکانیسم های ترکیبی از پلاستیک و فلز موجود در زیر کلیدهای گسترده مانند حروف بزرگ و لمس فضا هستند.

جدا از روغن کاری سوئیچ ها ، افزودن یک فوم آکوستیک و یک صفحه جامد تر برای دریافت این موارد باعث می شود تا حد ممکن صداهای انگلی و رزونانس را کاهش دهد. اگرچه برخی از تولید کنندگان شروع به تلاش برای این نقاط می کنند ، رندر برای آنچه در صفحه کلیدهای “دست ساز” می یابیم غیرقابل مقایسه است.

اینجاست که GG با ارائه تجربه و نیاز صفحه کلیدها مداخله می کند سفارشی, در مدلی که برای عموم مردم در دسترس است ، در مقایسه با هزینه معمول این دستگاه ها ، از قبل مونتاژ شده و نسبتاً ارزان است. فراتر از این کار مهم در حال حاضر ، Ironclad V2 دارای تزریق مضاعف ، کلیدهای PBT با دوام تر ، سوئیچ های قابل تعویض و A سیستم عامل منبع باز (در بتا) که حتی پس از پایان پشتیبانی رسمی خود به توسعه صفحه کلید ادامه خواهد داد.

یک طراحی بسیار کلاسیک

از لحاظ بصری ، Ironclad V2 به اصالت آن نمی درخشد. صفحه کلید حول یک نمایشگاه پلاستیکی سخت می چرخد ​​و خاصیت “قابل مشاهده” ندارد که بتواند از رقبای خود متمایز شود. با این حال ، بسیار خوب ساخته شده است و وزن بالای آن باعث ایجاد استحکام قابل ملاحظه می شود.

GG Ironclad v2

این گزینه های طراحی کاملاً درک شده است زیرا Ironclad V2 تمایل به نزدیک شدن به صفحه کلید دارد سفارشی که به طور کلی بسیار تصفیه شده هستند. هیچ آرم روی شاسی وجود ندارد و منطقه بالاتر از روسازی دیجیتال فقط در نظر گرفته شده است که LED های نشانه ای را در خود جای دهد.

این طراحی بی انتها نیز با برش های پوسته ای که از کلیدها و سوئیچ ها استقبال می کنند ، مشخص شده است. بنابراین دومی از بقیه صفحه کلید بازگردانده می شود و این انتخاب در برابر روند فعلی کمی پیش می رود.

GG Ironclad v2

برای بازگشت به کلیدها ، دومی از نظر منطقی از پلاستیک PBT با تزریق مضاعف تشکیل شده است. این انتخاب ، که معمولاً برای صفحه کلیدهای بالا محفوظ است ، طول عمر بسیار بهتری را برای کلیدها تضمین می کند و همچنین از رسوبات چربی که خیلی سریع با پلاستیک سنتی ABS قابل مشاهده است ، جلوگیری می کند.

روشنایی RGB نیز وجود دارد و دومی به درستی تمام شخصیت های بریده شده روی کلیدها را روشن می کند. اگرچه به نظر می رسد طبیعی است ، این لزوماً اینگونه نیست زیرا مارک های اصلی مانند Razer هنوز این موضوع را ارائه نمی دهند ، حتی در گرانترین مدل های آنها.

GG Ironclad v2

در زیر شاسی ، ما از یک سیستم عبور کابل هوشمندانه استفاده می کنیم. در واقع ، کابل USB بافته شده تأمین شده قابل جابجایی است و اگر به مرکز صفحه کلید وصل شود ، بسته به تنظیمات تنظیمات کاربر ، می توان آن را در سمت چپ یا راست مسیریابی کرد. دو پا قابل جمع شدن با دو ارتفاع نیز نصب شده است تا بین سه تمبر مختلف انتخاب شود.

Ironclad V2 با ابزاری برای از بین بردن کلیدها و سوئیچ ها همراه است ، اما همچنین با چند کلید تعویض برای اضافه کردن یک کنترل صدا سیستم. برخی از سوئیچ های یدکی نیز ارائه شده است.

GG Ironclad v2

پشیمان می شویم که بقیه استراحت در جعبه گنجانده نشده است زیرا برای به دست آوردن آن چند یورو بیشتر پرداخت می شود. با این حال ، بسیار راحت و کاملاً با صفحه کلید در ارتباط است. تنها نقص آن مغناطیسی نیست.

نرم افزار کامل ، جنبه بصری کمتر

اگر کلیدهای چندرسانه ای یا چرخ تنظیم حجم اختصاصی نداشته باشد ، آهنین V2 با این وجود به لطف کلید FN از بسیاری از میانبرهای در دسترس بهره می برد. فقط سایه روی صفحه: این میانبرها روی کلیدها نشان داده نمی شوند ، بنابراین باید از طریق قلب یاد بگیرند.

همانطور که اغلب ، این به طور عمده از نظر پیشنهاد نرم افزار است و بنابراین ، ویژگی هایی که مارک های “جوان” برای متقاعد کردن تلاش می کنند. با این حال ، Ironclad V2 با نرم افزاری نسبتاً کامل همراه است که بیشتر ویژگی های اساسی را ارائه می دهد. با این حال ، ما به جنبه بصری برنامه کاربردی که در آن تلاش می شود انجام دهیم.

این ابزار به شما امکان می دهد روشنایی RGB سوئیچ ها را شخصی کنید. گزینه ها با بسیاری از پیش تنظیمات و امکان شخصی سازی روشنایی کلید توسط کلید کامل است. در این سطح ، GG و همچنین رقابت را انجام می دهد.

ویژگی های کلیدها نیز می توانند با اقدامات بسیاری از میانبرهای صفحه کلید گرفته تا توابع چندرسانه ای و سیستم اصلاح شوند. همچنین می توان ماکروها را که به طور مستقیم در برنامه قابل ضبط است ، اختصاص داد.

سرانجام ، سایر تنظیمات خاص تر بخشی از آن است ، از جمله امکان فعال سازی حالت بازی ، که کلید ویندوز را غیرفعال می کند. ما همچنین می توانیم ضد گلوست سازی را فعال کنیم یا نه ، دوره را شخصی سازی کنیم تسکین دادن به منظور تطبیق رفتار صفحه کلید با سوئیچ های پیوند زده شده به آن و تغییر فرکانس رأی دهی.

برای ذخیره تنظیمات مختلف می توان پروفایل ایجاد کرد. متأسفانه ، در حال حاضر غیرممکن است که این پروفایل ها را با بازی ها یا برنامه ها مرتبط کنید تا به طور خودکار از یک به دیگری به طور خودکار تغییر دهید.

Ironclad V2 در نهایت با سیستم عامل qmk جایگزین. این خاصیت به آن اجازه می دهد تا قابل تنظیم و مقیاس پذیر باقی بماند حتی اگر پشتیبانی رسمی دیگر اطمینان نداشته باشد.

یک تجربه اعتصاب استثنایی

اگر آهنین V2 لزوماً از طراحی یا ویژگی های آن متمایز نباشد ، این یک داستان کاملاً متفاوت برای تجربه جالب است. ساده است: بدون صفحه کلید گیمر عموم مردم در حال حاضر چنین خدماتی را ارائه نمی دهند.

سوئیچ ها از یک روغن کاری با کیفیت عالی بهره مند می شوند که یک اندازه گیری سیالیت غیرمعمول با آنچه نام های بزرگ در این بخش می تواند ارائه دهد. فقط ایسوس قادر به نزدیک شدن به سوئیچ های ROG RX خود است ، بدون اینکه بتواند واقعاً رقابت کند.

GG Ironclad v2

کلیدهای تحمیل کننده تر نیز از درمان ویژه با تثبیت کننده های روغن کاری بهره مند می شوند. ما یک اثر عالی در مورد آکوستیک اضافه می کنیم که با نزدیک شدن به آنچه با صفحه کلید یافت می شود ، رضایت شدید را در حین اعتصاب فراهم می کند سفارشی.

با توجه به ویژگی های سوئیچ ها ، آنها در اینجا شبیه به سنتی هستند سوئیچ قرمز توسط گیلاس یا گاترون. بنابراین آنها سوئیچ های خطی با یک نیروی فعال سازی لازم 45 گرم هستند. به طور کلی واکنشی ، آنها پتانسیل خود را در FPS و سایر عناوین خواستار ژانر نشان می دهند.

GG Ironclad v2

تجربه عالی ارائه شده توسط اعتصاب در این سوئیچ ها نیز برای استفاده تحریریه در نظر گرفته شده است. نوشتن این آزمون ، منطقی با استفاده از Ironclad V2 یک لذت واقعی بود. همچنین توجه داشته باشید که می توان آهنین V2 را با سوئیچ های دروازه آبی و کلاسیک تر دریافت کرد.

سرانجام ، فراموش نکنیم که سوئیچ ها با استفاده از لوازم جانبی ارائه شده به راحتی قابل تعویض هستند و بنابراین صفحه کلید می تواند با توجه به سلیقه و خواسته های کاربر تکامل یابد.

Ironclad v2 gg قیمت و انتشار

صفحه کلید GG IronClad V2 با قیمت پیشنهادی 139 یورو در دسترس است.

Ironclad v2

قهرمان

درایور را بارگیری کنید

Ironclad V1 و V2

درایور V1 ، V2 و V2 را بارگیری کنید.1

خجالتی

درایور را بارگیری کنید

Ironclad v3

درایور را بارگیری کنید بتا

رانندگان موش

قاتل اژدها

درایور را برای اژدها Slayer بارگیری کنید

قاتل اژدها

اسلای اژدها سیستم عامل را به روز کنید

خیلی زود در مورد ما خواهید شنید. ؛)
مشترک شدن در خبرنامه

برای خبرنامه ثبت نام کنید و از به روزرسانی ها اخطار داده می شود.

 • بازپرداخت
 • درباره ما
 • مغازه های ما
 • فروشنده شوید
 • وبلاگ
 • مخاطب
 • پرسش
 • اطلاع قانونی
 • شرایط فروش
 • سیاست حفظ حریم خصوصی

کپی رایت 2023 © طراحی شده توسط GG

 • صفحه کلیدی
  • آهنین (V1)
  • Ironclad (V3)
  • Berserker (TKL)
  • تنظیم
  • کیت روان کننده خون دیو
  • کلبه های
  • حلقه های O
  • سوئیچ های خون قرمز
  • دم طولانی xxl
  • دم بلند کیرین
  • قطعات قاتل اژدها
  • قطعات برای Bane Champion
  • قطعات برای آهن
  • راهنمای انتخاب سوئیچ های صفحه کلید مکانیکی آن
  • راهنما: نحوه روغن کاری سوئیچ ها از صفحه کلید مکانیکی?
  • راهنمای کلیدها / کلیدها
  • ج.داشتن.سعدی
  • مخاطب
  • بازپرداخت

  ورود به سیستم

  ثبت نام

  ما از کوکی ها برای تضمین بهترین تجربه در وب سایت خود استفاده می کنیم. بدون این کوکی ها ، سایت به درستی کار نمی کند. خوب