Google Chrome: با استفاده از ناوبری خصوصی – کمک نارنجی ، ناوبری خصوصی مرورگر شما واقعاً خصوصی است?

آیا ناوبری خصوصی مرورگر شما واقعاً خصوصی است

یک پنجره جدید باز می شود:

Google Chrome: از ناوبری خصوصی استفاده کنید

شما می توانید بدون ذخیره اطلاعات شخصی در رایانه شخصی خود به وب سایت ها دسترسی پیدا کنید: برای فعال کردن ناوبری خصوصی کافی است.

قبل از اینکه تو شروع کنی

شما باید داشته باشید:

  • Google Chrome را روی رایانه خود بارگیری و نصب کنید.
  • مرورگر Google Chrome خود را باز کنید.

دسترسی به ناوبری خصوصی

  • روی دکمه منو کلیک کنید سه امتیاز واقع در بالا سمت راست مرورگر شما.
  • انتخاب کنید پنجره جدید ناوبری خصوصی.

بدون ذخیره اطلاعات شخصی خود حرکت کنید

یک پنجره جدید باز می شود:

  • بنر سیاه فوقانی تأیید می کند که ناوبری خصوصی فعال شده است. هیچ اطلاعات شخصی در رایانه شما ثبت نمی شود.توجه: ناوبری خصوصی شما را در اینترنت ناشناس نمی کند. شما به عنوان مثال مسئول اقدامات خود و اظهاراتی هستید که در انجمن ها بیان می کنید.
  • تمام برگه ها در این پنجره باز می شوند تحت محافظت از حالت ناوبری خصوصی.

توجه: برخی از سایت ها ممکن است به درستی در ناوبری خصوصی نمایش داده نشوند. اگر این مورد است ، این حالت را ترک کنید.

آیا ناوبری خصوصی مرورگر شما واقعاً خصوصی است?

همه مرورگرهای اینترنتی یک حالت خصوصی دارند که به شما امکان می دهد بدون ترک هیچ اثری از بوم گشت و گذار کنید. اما محرمانه بودن آنها محدودیت های خود را دارد. توضیح.

Google Chrome ، Safari یا Mozilla Firefox: بیشتر مرورگرهای اینترنتی دارای یک حالت ناوبری خصوصی هستند. این حالت که اغلب با ظاهر یک پنجره تاریک تر نشان داده می شود ، این حالت مانع از مرورگر اینترنت شما ، در رایانه شخصی یا تلفن هوشمند شما ، اطلاعات خاصی در رابطه با فعالیت شما در اینترنت برای حفظ محرمانه بودن آن است.

ناوبری خصوصی تاریخچه ناوبری شما را حذف می کند و به مرورگر شما اجازه نمی دهد کوکی هایی را که برای ردیابی رمزهای عبور شما استفاده می شود ، ذخیره کند ، و همچنین اطلاعات وارد شده در فرم های آنلاین سایت های مشورت شده. به طور واضح ، در لحظه ای که پنجره ناوبری خصوصی خود را می بندید ، مرورگر وب شما فراموش می کند که جلسه صورت گرفته است و این داده ها را پاک می کند.

ناشناس بودن نسبی

همانطور که Google Chrome در پنجره ناوبری خصوصی خود نشان می دهد ، عملکرد برای پنهان کردن فعالیت شما مفید است ، به خصوص اگر چندین نفر از همان رایانه شخصی خود استفاده کنند.

اما اگر احساس امنیت را فراهم کند ، این حالت آن را کاملاً نامرئی نمی کند. اول ، پرونده های بارگیری شده را پاک نمی کند و موارد دلخواه کاربر را نیز حفظ می کند. علاوه بر این ، اثری از فعالیت های شما فقط برای مرورگر شما و دستگاهی که استفاده می کنید از بین می رود. امروزه ، نظارت و استخراج داده ها به طور خاص از طریق آدرس IP فراتر می رود.

دومی هنگام مرور اینترنت با دستگاهی همراه است و توسط سایتهایی که بازدید کرده اید و به آنها وصل شده اید قابل مشاهده است. همین مورد برای ارائه دهنده دسترسی به اینترنت شما (FAI) ، کارفرمای شما یا حتی مدارس که می توانند فعالیت های شما را به همان روش مقامات بخوانند.

علاوه بر این ، عملکرد از حملات سایبری محافظت نمی کند (فیشینگ ، بدافزار. ) و بدافزار که بیشتر به دستیابی به آنتی ویروس نیاز دارد. جدا از استفاده محلی ، بنابراین حالت خصوصی هیچ تضمینی ارائه نمی دهد.

اتصال خود را ایمن کنید

برای جلوگیری از ترک بیش از حد بسیاری از قسمت های خود در سایت های مختلف ، توصیه می شود از سایت هایی استفاده کنید که از پسوند “HTTPS” استفاده می کنند (“پروتکل انتقال HyperText Secure”) ، یک حالت اتصال که ارتباط بین رایانه و یک سایت اینترنتی را نشان می دهد.

برای مخفی کردن آدرس IP و مرور اینترنت با تمام صلاحدید ، همچنین می توان از VPN استفاده کرد ، ابزاری که قادر به تعیین کمیت داده ها باشد تا آنها را برای افرادی که مجاز به توجه به آنها نیستند ، غیرقانونی کند. سرانجام ، پیام های رمزگذاری شده مانند تلگرام یا سیگنال نیز گزینه های انتخابی برای محافظت بیشتر از زندگی خصوصی شما به صورت آنلاین هستند.