نحوه آزاد کردن فضا برای عکس های Google ، نحوه آزاد کردن فضا در حساب Google خود (پایان ذخیره سازی نامحدود رایگان عکس)

نحوه آزاد کردن فضا در حساب Google خود (پایان ذخیره سازی نامحدود عکس)

Contents

اگر مانند ما ، فضای ذخیره سازی شما از قبل به خوبی اشباع شده است ، ممکن است وسوسه شوید که می خواهید فضای ذخیره سازی را حذف کنید تا پرونده های غیر ضروری را حذف کنید. این یک مرحله دوم است ، کمی جراحی کمتر.

نحوه آزاد کردن فضای Google Photos

Google Photos اکنون فضای ذخیره سازی محدودی را ارائه می دهد. چندین فرصت وجود دارد که می آیند و فضای آزاد را آزاد می کنند. در اینجا رویه های مختلف وجود دارد.

عکسهای گوگل تا همین اواخر یکی از بهترین راه حل های ذخیره سازی عکس بود. در واقع ، Google تصمیم گرفته است که از ارائه ذخیره رایگان و نامحدود جلوگیری کند. برای کسانی که نمی دانند ، Google به کاربران اجازه داد تا تعداد نامحدودی از عکس ها را در Google Photos بارگذاری کنند تا زمانی که پرونده ها در زیر تعدادی مگاپیکسل باقی بمانند.

برای اکثر کاربران واقعاً مشکلی نبود و بسیاری از آنها از این سرویس به عنوان یک راه حل پشتیبان برای عکس های خود استفاده کردند اما اکنون که ذخیره نامحدود دیگر در آنجا نیست ، لازم است قبل از ارسال تمام عکسهای خود در Google دو بار فکر کنید عکس.

اگر قبلاً به حد تعیین شده توسط Google نزدیک شده اید ، نگران نباشید ، ما توضیح خواهیم داد که چه کاری می توانید انجام دهید تا فضای خود را در حساب Google Photos خود آزاد کنید.

عکس های خود را به عکس های با کیفیت بالا تبدیل کنید

برای عکاسان حرفه ای ، داشتن عکس های شما در تعریف های بالا می تواند مهم باشد زیرا به شما امکان می دهد تمام جزئیات را حفظ کنید اما این امر به پرونده های بزرگی نیاز دارد که برای کاهش ذخیره شما به وجود می آیند. تبدیل آنها به عکس های با کیفیت بالا با توجه به Google این وزن را از بین می برد.

 1. به Google Photos بروید و سپس روی نماد تنظیمات کلیک کنید.
 2. سپس بر روی بازیابی فضای ذخیره سازی کلیک کرده و روی Compress کلیک کنید.

با این کار ، Google عکس ها و فیلم هایی را که با کیفیت “اصلی” ارسال شده است ، می گیرد و آنها را با کیفیت بالا فشرده می کند. این به شما امکان می دهد کمی فضای کمی را آزاد کنید ، اما پرونده های اصلی خود را همزمان از دست خواهید داد.

پشتیبان گیری از عکسهای عکسبرداری را برای WhatsApp غیرفعال کنید

اگر از WhatsApp به عنوان سرویس اصلی ایمیل استفاده می کنید ، ممکن است بدانید که عکس ها و فیلم ها می توانند به سرعت فضای ذخیره سازی را روی تلفن خود بخورند. و حتی بیشتر هنگام انتخاب واتساپ در ابر. خبر خوب این است که اگر در Android هستید ، می توانید نسخه پشتیبان از عکس ها و فیلم ها را در Google Photos غیرفعال کنید.

 1. برنامه Google Photos را در تلفن هوشمند خود راه اندازی کنید ، روی نماد نمایه خود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و تنظیمات Google Photos را انتخاب کنید.
 2. سپس به پشتیبان گیری و همگام سازی و سپس “فایلهای پشتیبان” بروید.
 3. عکسهایی را که نمی خواهید در Google Photos ذخیره کنید غیرفعال کنید.

توجه داشته باشید ، با همگام سازی عکس ها و فیلم های WhatsApp خود در Google Photos ، اگر تلفن خود را از دست می دهید ، فقط می توانید پیام های خود را بازیابی کنید.

فیلم های غیر سازگار را حذف کنید

اگر فضای ذخیره سازی عکسهای Google شما به اندازه دلخواه سبک نیست ، ممکن است به دلیل فیلم های غیر سازگار باشد. این می تواند فیلم ها یا فیلم های فاسد باشد که از فرمی استفاده می کنند که توسط Google شناخته نشده است. از آنجا که این پرونده ها توسط Google Photos نمی توان خوانده شد ، می توانید آنها را برای به دست آوردن فضا حذف کنید.

 1. Direction Photos Google ، روی نماد تنظیمات کلیک کنید و فضای ذخیره سازی را بازیابی کنید.
 2. در بخش فیلم های غیر سازگار ، روی صفحه نمایش کلیک کنید و فیلم هایی را که نمی خواهید نگه دارید حذف کنید.

تصاویر را حذف کنید

تصاویر به خودی خود فضای زیادی نمی گیرند ، اما با گذشت زمان ، شما ممکن است ده ها ، حتی صدها نفر ، اگر نه هزاران نفر. انباشته شده ، آنها می توانند یک حجم قابل توجه را نشان دهند.

خبر خوب این است که Google Photos برای تشخیص تصاویر بسیار هوشمند است. برای حذف آنها:

 1. جهت عکسهای گوگل
 2. در نوار جستجو در بالا ، “تصاویر” را تایپ کرده و ورودی را فشار دهید.
 3. تصاویر شما ، یا تصاویری که گوگل معتقد است تصاویر است ، سپس ظاهر می شوند. مواردی را که دیگر نیازی به آن ندارید انتخاب و حذف کنید.

اگر الگوریتم های شرکت Mountain View به اندازه کافی خوب برای تشخیص تصاویر باشند ، ممکن است خطایی وجود داشته باشد. قبل از حذف مراقب باشید.

سطل زباله را خالی کنید

همانطور که در ویندوز ، پرونده های موجود در سبد عکس های Google نیز در کل ذخیره سازی حساب می شوند. Google Photos می تواند حداکثر 1.5 گیگابایت عکس و فیلم را در سبد ذخیره کند ، به مدت 60 روز حداکثر. بنابراین او هر از گاهی به تنهایی خالی می شود اما اگر نمی توانید صبر کنید ، می توانید آن را به صورت دستی خالی کنید و فضای ذخیره سازی را بدست آورید.

 • عکس های خود را به عکس های با کیفیت بالا تبدیل کنید
 • پشتیبان گیری از عکسهای عکسبرداری را برای WhatsApp غیرفعال کنید
 • فیلم های غیر سازگار را حذف کنید
 • تصاویر را حذف کنید
 • سطل زباله را خالی کنید
 • Google یک میکروسکوپ با قدرت AI برای کمک به تشخیص سرطان ها ایجاد می کند
 • راه اندازی جین های هوش مصنوعی گوگل قریب الوقوع خواهد بود
 • Google نوید 10 سال به روزرسانی خودکار برای Chromebook جدید

نحوه آزاد کردن فضا در حساب Google خود (پایان ذخیره سازی نامحدود عکس)

1 ژوئن 2021 ، این پایان ذخیره سازی نامحدود رایگان در Google Photos است. نحوه صرفه جویی در فضا ?

Héloïse Famié-Galtier / منتشر شده در 31 مه 2021 ساعت 9:45 صبح

گوگل-عکس-کاربرد

چه چیزی در عکسهای گوگل در تاریخ 1 ژوئن تغییر می کند

در Google Photos ، هر کاربر در هر پیش فرض 15 گیگابایت دارد. تا آن زمان ، فقط عکس های ذخیره شده در “کیفیت اصلی” از ذخیره رایگان کسر می شدند. Google Photos میزبان عکسهای “با کیفیت بالا” به صورت رایگان ، فشرده شده در 16 مگاپیکسلی و فیلم های فشرده شده با کیفیت بالا.

ذخیره سازی محدود به 15 گیگابایت برای همه عکس ها و فیلم ها

از اول ژوئن سال 2021 ، تمام عکس ها و فیلم های ذخیره شده در عکس های گوگل در 15 گیگابایت ذخیره پیش فرض حساب می شوند. این در حال حاضر شامل عکس ها و فیلم های “با کیفیت بالا” است ، پارامتر که عمدتا توسط کاربران برای تهیه نسخه پشتیبان از تصاویر خود در سیستم عامل انتخاب شده است. همچنین به فضای ذخیره سازی شما اختصاص داده شده است: اسنادی که در Google Drive و ایمیل های Gmail میزبانی شده اند. این تغییر همچنین برای کاربرانی که مشترکان پرداخت هزینه برای گسترش فضای ذخیره سازی خود از طریق Google One هستند ، معتبر است.

توجه داشته باشید که: تمام عکس ها و فیلم های ذخیره شده با کیفیت بالا قبل از اول ژوئن بخشی از شمارش نیستند.

یک برآورد شخصی از ذخیره شما

برای پشتیبانی از کاربران خود در این تغییر ، Google Photos تخمین شخصی از فضای ذخیره سازی موجود را تنظیم کرده است. بنابراین می توان سطح پر کردن فضای شما را کنترل کرد. این برنامه همچنین تقریب تعداد ماه ها یا سالها را قبل از رسیدن به پایان گیگابیت های موجود شما ارائه می دهد. این برآورد بر اساس فرکانس شما در حساب Google خود ذخیره می کنید.

Google مشخص می کند که در برخی موارد ، مدت تخمین زده شده از فضای ذخیره سازی شما قابل مشاهده نخواهد بود:

 • اگر در ماه های اخیر به طور مرتب محتوا را ذخیره نکرده اید,
 • اگر به حد فضای ذخیره خود نزدیک شوید,
 • اگر از یک حساب کاربری ارائه شده توسط تجارت ، مدرسه ، خانواده یا گروه دیگر خود استفاده می کنید,
 • اگر دیگر فضای ذخیره سازی در دسترس ندارید.

پس از استقرار این تغییر ، وقتی به محدودیت ذخیره سازی موجود نزدیک می شوید ، Google شما را در مورد برنامه و از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهد. پس از رسیدن به حد و بدون اقدام از طرف شما ، عکسهای شما دیگر در برنامه ذخیره نمی شوند.

شما قادر خواهید بود از طریق پیشنهادات ارائه شده توسط Google One ، فضای ذخیره سازی خود را انتخاب کنید. احتمال دیگر ، اکنون می توانید یک راه حل ذخیره سازی دیگر را انتخاب کنید.

آزاد کردن فضای ذخیره سازی در Google

Google قصد ندارد کاربران خود را بدون راه حل تغییر در قوانین ذخیره سازی عکس های Google ترک کند.

یک ابزار رایگان جدید برای مدیریت سهمیه ذخیره سازی شما

در ماه ژوئن ، Google ابزاری جدید را مستقر می کند که به شما امکان می دهد به عکسهای تاری ، تاریک یا کم کیفیت دسترسی پیدا کنید که احتمالاً حذف می کنید. او آنها را گرد هم می آورد و پس از آن امکان حذف چندین عکس به طور همزمان وجود دارد. هدف: ایجاد اتاق به راحتی و مؤثر.

تمیز کردن در Gmail و Google Drive

در انتظار استقرار این ابزار جدید Google که به شما در مرتب کردن عکس ها و ایجاد اتاق کمک می کند ، مدیر فضای ذخیره سازی ابزاری مؤثر برای آزاد کردن فضا است. او ایمیل یا اسناد حجیم را لیست می کند ، به شما این امکان را می دهد که به طور گسترده بررسی و حذف کنید:

 • ایمیل های نامطلوب یا در سبد قرار داده شده است اما به طور دائم در Gmail حذف نشده است,
 • ایمیل هایی که پیوست آنها حجیم است,
 • پرونده های بزرگ میزبان در Google Drive,
 • بلکه فیلم ها با عکس های Google سازگار نیستند اما فضا را پر می کنند.

برای دسترسی به این مدیر ، برنامه Google One را بارگیری یا بروید. در برگه “فضای ذخیره سازی” و زیر سطح پر کردن فضای خود ، روی “آزاد کردن فضای ذخیره حساب” کلیک کنید تا به عناصر مورد بررسی و حذف دسترسی پیدا کنید.

Google One نیز از طریق مرورگر قابل دسترسی است. حساب Google خود را برای دسترسی به رابط مشابه با برنامه وصل کنید. بر روی برگه “ذخیره سازی” در سمت چپ صفحه ، در “بازیابی فضای ذخیره سازی خود” کلیک کنید بر روی “فضای ذخیره سازی حساب کاربری” کلیک کنید.

Google Photos: 6 روش برای بازیابی فضای ذخیره سازی به راحتی

Google Photos اکنون حداکثر 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان را با Drive و Gmail به اشتراک می گذارد ، که بسیار زیاد نیست. به همین ترتیب ، نحوه بازیابی فضای ذخیره سازی در Google Photos ? چگونه می توان آن را بهینه سازی کرد تا از این 15 مورد کوچک استفاده کند ? رهبر را دنبال کنید.

عکسهای گوگل

عکسهای گوگل عکس ، فیلم و سرویس ذخیره سازی Google است. Google Photos که قبلاً در ماه مه 2015 راه اندازی شد ، ذخیره رایگان و نامحدود برای عکس ها و فیلم ها ، با فرمت با کیفیت بالا ذخیره شده است. اکنون ، عکس ها و فیلم ها هستند در فضای ذخیره سازی Google شما گنجانده شده است, از جمله Google Drive و Gmail ، یعنی حداکثر 15 گیگابایت, اما پرداخت فراتر از آن.

برخی از تلفن های هوشمند به طور خودکار عکس ها و فیلم ها را در حداکثر وضوح خود ضبط می کنند ، و فایلهای بزرگی را تولید می کنند ، گاهی اوقات چندین ده مگاستت. مگر اینکه داشته باشید یک حساب Google One (100 گیگابایت با 1.99 یورو در هر ماه ، 200 گیگابایت در 2.99 یورو یا 2 تن با 9.99 یورو) ، هر آنچه در عکس های گوگل ذخیره می شود در 15 گیگابایت ذخیره رایگان در نظر گرفته می شود. این فضا ، اگر توسط شرکت Mountain View ارائه شود ، بسیار زیاد نیست.

بنابراین ، ممکن است لازم باشد که باید مرتب سازی بزرگی انجام دهیم, حد 15 گیگابایت به سرعت به دست می آید. به همین ترتیب ، چگونه می توان کمی تمیز کردن در Google Photos انجام داد ? نحوه بازیابی فضای ذخیره سازی از حساب Google خود ? نحوه حذف دائمی عکس ها و فیلم ها ? ما همه چیز را در این آموزش به شما می گوییم.

1. فضای ذخیره سازی حساب Google خود را مدیریت کنید

به عنوان یک یادآوری ، 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی که در Google Photos دارید با سایر خدمات Google به اشتراک گذاشته شده است. به عبارت دیگر ، شما باید جایی برای سایر برنامه های کاربردی شرکت Mountain View ایجاد کنید, مانند Gmail یا Google Drive. اگر رفتن به Gmail ، Google Photos یا Google Drive توسط خودتان کاملاً امکان پذیر است و آنچه را که می خواهید حذف کنید, Google به شما پیشنهاد می دهد یک روش “کلید در دست” برای مرتب سازی.

این که آیا این نامه های الکترونیکی Gmail شما است یا اسناد درایو به سبد منتقل شده ، اما حذف نشده اند ، عناصر فاسد و حجیم شما روی درایو یا اتاق پیوست خیلی سنگین ، Google پیشنهاد می کند همه چیز را با یک و جابجایی تجزیه و تحلیل کند. قبل از شروع کار ، به یاد داشته باشید که عکس ها و فیلم های خود را از Google Photos صادر کنید.

برای شروع کار تمیز کردن بزرگ ، به https بروید: // یکی.گوگل.com/ذخیره سازی/مدیریت. از این صفحه است که شما می توانید بیشترین فضای ذخیره سازی را بدست آورید. انتخاب کنید بررسی و آزادی (تحت ایمیل های حذف شده ، ایمیل های ناخواسته و پرونده های حذف شده) ، برای تهیه برخی از اتاق ها.

در Google Space برنده شوید

در هر زیرمنو می توانید به طور دائم عناصری را که دیگر استفاده نمی کنید انتخاب و حذف کنید. پایین برو ، سپس زیر عناصر بزرگ, بر روی امتحان و انتشار کلیک کنید ، سپس مطابق نیاز خود مرتب کنید.

در Google Space برنده شوید

در همه موارد, Google همیشه از شما می خواهد که یک عمل را تأیید کنید حذف, از آنجا که برگشت ناپذیر است. با پیامی از این نوع به شما هشدار داده می شود ، جایی که می توانید با کلیک بر روی آن تأیید کنید قطعاً حذف کنید.

فضای حساب Google را بدست آورید

2. بارگیری های غیر ضروری خود را در Google Photos حذف کنید

اگر مانند ما ، فضای ذخیره سازی شما از قبل به خوبی اشباع شده است ، ممکن است وسوسه شوید که می خواهید فضای ذخیره سازی را حذف کنید تا پرونده های غیر ضروری را حذف کنید. این یک مرحله دوم است ، کمی جراحی کمتر.

 • برای انجام این کار ، برای حساب Google Photos خود به تنظیمات مدیریت بروید. تحت معاینه و حذف ، گزینه های مختلفی برای به دست آوردن فضای ذخیره سازی در دسترس شما است.
 • با کلیک بر روی کلیک کنید عکس ها و فیلم های حجیم.

عکس های Google را حذف کنید

 • روی یک عکس کلیک کنید ، انتخاب همه بالا سمت راست (در صورت لزوم) ، سپس روشن در سبد قرار دهید.

در فضای عکس Google برنده شوید

 • به منوی اصلی برگردید و روی Corbeille ، در سمت چپ کلیک کنید. عکسهای حذف شده شما به مدت 60 روز در اینجا ملاقات می کنند. روی کلیک کنید سطل زباله را خالی کنید برای حذف تصاویر خود به طور قطعی.

سبد عکس های Google خالی

از طرف دیگر ، در منوی ذخیره سازی (با کلیک در پایین سمت چپ ، زیر سبد) قابل دسترسی است ، می توانید از ابزاری برای انتخاب عکسهای فازی عکسهای Google نیز استفاده کنید. این ویژگی در مورد ما مفید نبود ، زیرا تنها 39 مگابایت عکس تحت تأثیر قرار گرفت (کمتر از دوجین عکس) و به سختی دو مورد از آنها تار شده بود.

3. عکس ها و فیلم ها را در عکس های Google به طور دائم حذف کنید

یکی دیگر از روشهای سنتی تر این است که تصاویر و فیلم ها را به طور دائم حذف کنید که دیگر نیازی به آن ندارید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

 • دسترسی به عکس ها.گوگل.com در رایانه خود.
 • مکان نما را روی موردی که می خواهید حذف کنید قرار دهید ، روی آن کلیک کنید و نماد سبد شکل را انتخاب کرده و سپس روشن کنید در سبد قرار دهید.

عکس عکس های Google را حذف کنید

 • به منوی اصلی برگردید و روی Corbeille ، در سمت چپ کلیک کنید. عکسهای حذف شده شما به مدت 60 روز در اینجا ملاقات می کنند. روی تصویری که می خواهید حذف کنید کلیک کنید ، انتخاب کنید حذف بالا حذف دوباره به رنگ آبی.

حذف عکس عکس گوگل

این فرآیند کاملاً خاموش است ، به همین دلیل ما روشهای دیگری را ارائه می دهیم ، رادیکال تر.

4. عکس های Google را در دستگاه Android خود رها کنید

در یک تلفن هوشمند Android ، به برنامه خود یا تنظیمات مدیریت برای حساب Google Photos خود بروید. به حساب Google خود متصل شوید. مطمئن شوید که … را دارید عکسهای خود را در بالادست بارگیری یا ذخیره کنید, زیرا آنها در واقع حذف خواهند شد.

 • عکس پروفایل یا اولیه حساب خود را فشار دهید و سپس رهایی. در اینجا میزان فضایی را که می توانید آزاد کنید مشاهده خواهید کرد. برای حذف همه این عناصر از تلفن خود ، انتخاب کنید رهایی.

5. عکس های Google را در iPhone یا iPad خود منتشر کنید

همین روش در iPhone و iPad وجود دارد. برای حساب Google Photos خود به برنامه یا تنظیمات مدیریت خود بروید. به حساب Google خود متصل شوید. مطمئن شوید که … را دارید عکسهای خود را در بالادست بارگیری یا ذخیره کنید, زیرا آنها در واقع حذف خواهند شد.

 • عکس پروفایل خود را در بالا سمت راست و سپس روی آن فشار دهید عناصر x از این دستگاه حذف می شوند. اگر آماده آزاد کردن فضا هستید ، فشار دهید عناصر X را حذف کنید سپس حذف.

عکسهای Google را حذف کنید عکس های آیفون

 • پس از اتمام کار ، به برنامه عکس در iPhone یا iPad بروید. روی کلیک کنید آلبوم پایین. انتخاب کنید اخیراً حذف شده است. روی کلیک کنید انتخاب کنید. بالا راست ، سپس روشن همه را حذف کنید در پایین سمت چپ. دوباره مراقب باشید ، زیرا این عمل برگشت ناپذیر است.

عکسهای Google را حذف کنید عکس های آیفون

6. اندازه بارگیری را در عکس های Google کاهش دهید

آخرین نکته این است که اندازه بارگیری عکس ها و فیلم های آینده خود را تغییر دهید ، به طوری که آنها با گرفتن فضای زیاد بارگیری نشوند.

 • روی یک مرورگر, دسترسی به عکس ها.گوگل.com/تنظیمات را انتخاب کنید صرفه جویی در فضا. این تضمین می کند که بارگیری های آینده با آنها ذخیره می شود کیفیت کمی کاهش یافته. توجه داشته باشید که عناصر ذخیره شده از طریق تلفن Google Pixel تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

عکس های گوگل فضا را کاهش می دهد

 • از تلفن هوشمند اندرویدی یا آیفون, به برنامه Google Photos بروید ، فشار دهید نماد پروفایل در گوشه سمت راست بالای صفحه ، انتخاب کنید تنظیمات برنامه Photos Google, پشتیبان گیری و هماهنگ سازی, اندازه واردات سپس انتخاب کنید صرفه جویی در فضا.

پس انداز

پس از فعال شدن این پارامتر ، عکس ها و فیلم هایی که در آینده در Google Photos ذخیره می کنید فضای ذخیره کمتری خواهد داشت, اجازه می دهد خیلی سریع حساب Google خود را اشباع کنید.

�� شما از Google News استفاده می کنید ? راهنمای تام را به Google News اضافه کنید تا هیچ خبری مهم از سایت ما را از دست ندهید.