بارگیری ، پیکربندی ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google ، نحوه فعال سازی همگام سازی Google Drive | وبلاگ افسر

نحوه فعال سازی همگام سازی Google Drive

Contents

اکنون ممکن است بخواهید شباهت ها و تفاوت های اصلی بین Google Drive برای رایانه و پشتیبان گیری و هماهنگ سازی را بدانید.

بارگیری ، پیکربندی ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google

Google Drive for Desktop Computer آخرین ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google است ، که جایگزین نسخه پشتیبان و هماهنگ سازی Google است تا به راحتی همگام سازی Google Drive با رایانه شخصی. این مقاله را بخوانید تا اطلاعات بیشتری در مورد شباهت ها ، تفاوت های اصلی و مراحل کسب کنید.

توسط پائولین در تاریخ 10/20/2022 منتشر شد

پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google چیست ?

تهیه نسخه پشتیبان از Google و هماهنگ سازی یک است ابزار هماهنگی منتشر شده توسط Google در پایان ژوئن 2017 ، با هدف همگام سازی پرونده ها بین Google Drive Online و پوشه Office محلی. این پرونده پس از شروع کار همگام سازی ایجاد می شود.

و ، این یک هماهنگ سازی دو طرفه است: اصلاحات انجام شده در پوشه محلی با شبکه Google Drive همگام سازی می شود و تفاوت هایی که در پرونده های آنلاین Google Drive رخ می دهد نیز با ذخیره سازی محلی هماهنگ می شود.

 • اولا, این با خیال راحت از پرونده های مهم شما محافظت می کند. “بارگیری و ذخیره پرونده ها از هر پوشه روی کارت های رایانه ، دوربین و SD در ابر”. با استفاده از Google Drive و عکس ها و فیلم های خود در Google Photos می توانید محتوای خود را در هر تلفن ، تبلت یا رایانه پیدا کنید ».
 • از سوی دیگر, این Google Drive را با رایانه خود همگام سازی می کند ، بنابراین می توانید به پرونده های Google Drive حتی در صورت آفلاین دسترسی پیدا کنید.

پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google همیشه در دسترس است ?

از اول اکتبر 2021 ، دیگر نمی توانید از پشتیبان گیری و هماهنگ سازی استفاده کنید و وقتی این برنامه را باز می کنید ، به شما گفته می شود ” Google Drive برای رایانه جایگزین نسخه پشتیبان و هماهنگ سازی است »و از شما می خواهد که حساب خود را برای رایانه به Google Drive منتقل کنید.

فقط روی کلیک کنید ارتباط و برای دنبال کردن دستورالعمل های موجود در صفحه گام به گام ، می توانید تمام پوشه های پشتیبان و هماهنگ سازی را به درایو رایانه منتقل کنید ، سپس از آن برای ذخیره پرونده ها یا همگام سازی عکس ها و فیلم ها استفاده کنید.

Google Drive برای رایانه جایگزین نسخه پشتیبان و هماهنگ سازی است

درایو رایانه در مقابل پشتیبان گیری و هماهنگ سازی

اکنون ممکن است بخواهید شباهت ها و تفاوت های اصلی بین Google Drive برای رایانه و پشتیبان گیری و هماهنگ سازی را بدانید.

درایو رایانه در مقابل پشتیبان گیری و هماهنگ سازی

در واقع ، Google Drive برای رایانه رومیزی پشتیبان گیری و هماهنگ سازی همچنین جریان فایل درایو, به طوری که همیشه امکان ذخیره پرونده ها در Google Drive و همگام سازی عکس ها و فیلم ها در Google Photos و همچنین عملکرد جریان فایل را حفظ می کند. اما بین آنها تفاوت هایی وجود دارد:

 • درباره نسخه های پرونده : پشتیبان گیری و هماهنگ سازی دو نسخه پشتیبان تهیه کنید ، یکی روی دیسک محلی و دیگری روی ابر ، که دیسک و ذخیره بیشتری را در ابر اشغال می کند. با این حال ، در درایو رایانه ، فقط می توانید آنها را روی ابر نگه دارید.
 • انواع پرونده های آفلاین : پشتیبان گیری و هماهنگ سازی فقط به شما امکان می دهد پوشه های خاص را انتخاب کرده و آنها را به صورت آفلاین قرار دهید ، در حالی که درایو رایانه از هر دو پرونده و پوشه های خاص پشتیبانی می کند.
 • روش ذخیره عکس و فیلم : پشتیبان گیری و هماهنگ سازی فقط عکس ها و فیلم ها را در Google Drive ذخیره کنید ، اگر “بارگیری عکس ها و فیلم ها را در Google Photos” بررسی کنید ، دو نسخه در Google Drive و Google Photos خواهید داشت. در درایو رایانه ، می توانید همگام سازی همه پرونده ها ، از جمله عکس و فیلم ، با Google Drive و/یا آنها را در Google Photos ذخیره کنید.
 • سایر ویژگی های پشتیبان گیری و هماهنگ سازی : پشتیبان گیری و هماهنگ سازی از محرومیت از پسوندهای خاص برای آزاد کردن فضا پشتیبانی می کند و حذف پرونده ها بین Google Drive و PC را انتخاب می کند. و آنها در درایو رایانه در دسترس نیستند.

ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google را پیکربندی کنید

برای پیکربندی ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google ، می توانید دو موقعیت را ملاقات کنید:

شماره 1: شما پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google ندارید. این بسیار ساده است ، فقط ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google را بارگیری و نصب کنید ، سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا آن را پیکربندی کنید.

شماره 2: پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google نصب و تنظیم شده است. این بسیار پیچیده تر خواهد بود و بیشتر کاربران در این شرایط هستند ، شما باید حساب خود و داده های پشتیبان و هماهنگ سازی خود را به درایو رایانه منتقل کنید.

در اینجا ، من وضعیت 2 را به عنوان نمونه می گیرم و برای شما توضیح می دهم که چگونه ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google را پیکربندی کنید.

 1. جستجو کردن پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google در منوی Start و آن را انتخاب کنید. یا روی نماد Google Drive در نوار وضعیت سیستم کلیک کنید.
 2. این به طور مستقیم پشتیبان و هماهنگ سازی را باز نمی کند ، اما نشان می دهد که Google Drive برای رایانه جایگزین پشتیبان و هماهنگ سازی می شود. روی کلیک کنید ارتباط, سپس برای شروع برای یافتن حساب Google Drive خود ، سپس با این ارتباط برقرار کنید.

ارتباط

 1. اکنون روند حرکت حساب آغاز می شود. اول از همه ، درایو من را به رایانه شما منتقل می کند ، و به طور کلی ، این مکان پیش فرض است.

درایو من را حرکت دهید

 1. بعد از حرکت درایو من ، می توانید پرونده های خود را از پشتیبان گیری و هماهنگ سازی منتقل کنید. روی کلیک کنید پرونده ها را بررسی کنید, او تمام پرونده های موجود در رایانه و ابر را تجزیه و تحلیل خواهد کرد.

پرونده ها را بررسی کنید

 1. برای ادامه روی Next کلیک کنید ، از شما خواسته می شود گزینه های پرونده و نحوه همگام سازی یا ذخیره پوشه انتخاب شده را انتخاب کنید.

گزینه های پرونده

 1. انتخاب کنید همزمان با Google Drive یا در عکسهای گوگل ذخیره کنید. همچنین می توانید هر دو را انتخاب کنید ، که از فضای ذخیره سازی بیشتری استفاده می کنند.

همگام سازی یا ذخیره

 1. و سپس ، مرحله 5 را تکرار کنید تا تمام پرونده های بررسی شده را جابجا کنید. روی کلیک کنید صرفه جویی, سپس درایو کامپیوتر.

صرفه جویی

 1. پس از پیکربندی ، می توانید روی نماد Google Drive در نوار وضعیت سیستم کلیک کنید>تنظیمات >اولویت ها >درایو گوگل, و گزینه های هماهنگ سازی درایو من را تعریف کنید – دسترسی به پرونده ها یا پرونده های تکراری. گزینه اول توصیه می شود زیرا از فضای کمتری در هارد دیسک استفاده می کند.

گزینه های همگام سازی

✐ توجه داشته باشید ::

 • اگر می خواهید این کار را متوقف کنید ، به سادگی حساب Google خود را جدا کنید. بر روی نماد Google Drive> کلیک کنید بیشتر (سه امتیاز) کلیک کنید و گزینه های تنظیمات> تنظیمات> حساب را جدا کنید.
 • همچنین می توانید از طریق نماد مکث یا بازیابی نسخه پشتیبان و همگام سازی را بازیابی کنید. اگر می خواهید ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google را حذف نصب کنید ، آن را در پنل پیکربندی انجام دهید ، زیرا هر نرم افزار دیگری را حذف نصب کنید.
 • علاوه بر سیستم های ویندوز ، برنامه Google همچنین از سیستم عامل های MAC پشتیبانی می کند. با این حال ، او فقط می تواند پرونده ها را بین محلی و Google Drive ذخیره و همگام سازی کند.

راهی آسان تر برای استفاده از ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google

Google Drive برای رایانه جایگزین پشتیبان و هماهنگ سازی شده است ، اما شما هنوز هم نمی توانید فایل ها را در خارج از پوشه محلی یا خواننده مجازی همگام سازی کنید. برای آسان و خودکار این فرآیند ، می توانید از نرم افزار همگام سازی قابل اعتماد استفاده کنید.

Aomei Backupper Standard یک انتخاب عالی است ، او نه تنها از همگام سازی پرونده محلی با Google Drive ، بلکه سایر بازیکنان ابر مانند Dropbox ، OneDrive ، Box و غیره نیز پشتیبانی می کند. در اینجا ویژگی های اصلی آن آورده شده است:

✩ هماهنگ سازی اساسی : این امکان را به شما می دهد تا پرونده های محلی را با بازیکنان اصلی ابر مانند Google Drive ، Dropbox و OneDrive همگام سازی کنید. علاوه بر این ، همیشه از هماهنگ سازی فایل در هارد دیسک خارجی ، لوازم جانبی NAS و به اشتراک گذاری شبکه پشتیبانی می کند و برعکس.
✩ هماهنگ سازی برنامه ریزی کنید : شما می توانید کار همگام سازی را به گونه ای پیکربندی کنید که به طور خودکار در یک تاریخ ، ساعت یا فاصله خاص اجرا شود ، بسته به اینکه فرکانس روزانه ، هفتگی یا ماهانه را انتخاب می کنید.

در زیر نحوه همگام سازی پرونده های محلی را بر روی یک پخش کننده ابر از طریق Aomei Backupper کشف کنید. ابتدا با کلیک روی دکمه بارگیری ، استاندارد پشتیبان Aomei را بارگیری کنید. برای کاربران سرور ، سرور پشتیبان Aomei را امتحان کنید !

دانلود امن

 1. در برگه همزمان کردن, انتخاب کنید همگام سازی اساسی.

همگام سازی پرونده

مشورت : برای استفاده از حالت های همگام سازی پیشرفته تر مانند ” همگام سازی آینه “،” هماهنگ سازی زمان واقعی ” یا ” همگام سازی دو طرفه »، لطفا به نسخه های پیشرفته بروید.

 1. روی کلیک کنید برگشت به پشتی برای انتخاب پرونده (های) می خواهید همگام سازی کنید.

برگشت به پشتی

نکات:
✿ فقط می توانید یک پوشه را همزمان انتخاب کنید. برای افزودن پوشه های بیشتر ، به سادگی روی نماد کلیک کنید + پس از اضافه کردن پرونده اول.
✿ (اختیاری) می توانید از فیلتر فایل (پشتیبانی شده توسط نسخه حرفه ای) استفاده کنید تا پرونده ها یا پوشه ها را درج یا حذف کنید تا بتوانید همگام سازی پرونده ها با پسوندهای خاص فایل را هماهنگ کنید.

 1. منوی Drop -down ستون دوم را توسعه دهید و انتخاب کنید یک سرویس ذخیره سازی آنلاین را انتخاب کنید.

یک بخش ذخیره سازی آنلاین را انتخاب کنید

 1. در پنجره متنی ، انتخاب کنید درایو گوگل و روی کلیک کنید خوب. لطفاً توجه داشته باشید که اگر قبلاً برنامه Office خود را نصب کرده اید ، یک پخش کننده ابر فقط از Aomei Backupper قابل دسترسی است.

درایو گوگل

 1. تنظیمات برنامه ریزی را پیکربندی کنید تا این کار به صورت خودکار انجام شود. و سپس بر روی کلیک کنید برای راه اندازی برای همگام سازی Google Drive با رایانه.

گزینه ها: به منظور تمایز آن از دیگران ، نظری را برای این کار همگام سازی اضافه کنید. اعلان را از طریق ایمیل فعال کنید تا نامه الکترونیکی دریافت کنید که شما را از نتیجه همگام سازی مطلع می کند.

برنامه ریزی : برای همگام سازی پرونده ها یا پوشه های روزانه ، هفتگی یا ماهانه. در نسخه Premium ، همیشه می توانید از حالت ها استفاده کنید – Trigger و USB Trendy.

برنامه ریزی

Google Drive for Computer vs Aomei Standard Backupper Standard

Aomei Backupper Standard دارای بسیاری از ویژگی های دیگر است ، اما در اینجا من فقط عملکرد همگام سازی آن را به عنوان یک مقایسه انجام می دهم.

پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google

پشتیبان استاندارد

هزینه

سیستم عامل پشتیبانی شده

دستگاه پشتیبانی شده

دسک تاپ ، لپ تاپ ، نوت بوک

دسک تاپ ، لپ تاپ ، نوت بوک

پشتیبانی از پخش کننده ابر

Google Drive ، Dropbox ، OneDrive ، Box ، Sugarsync ، Hubic و CloudMe

هماهنگ سازی محلی به ابر

هماهنگ سازی ابر به محلی

همگام سازی محلی/محلی/NAS/اشتراک شبکه

برنامه همگام سازی

نتیجه

اکنون می دانید که چگونه می توانید فایل ها را با ابزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی درایو Google – همگام سازی کنید. اگر می خواهید فایل های محلی را با سایر پخش کننده های ابر مانند OneDrive و Dropbox همگام سازی کنید ، ممکن است ساده ترین روش و نرم افزار همگام سازی فایل رایگان را ترجیح دهید – Aomei Backupper. این روند را آسان تر و اتوماتیک تر می کند.

و همچنین می توانید از Aomei Backupper به عنوان نرم افزار کلونینگ هارد استفاده کنید. به راحتی می توانید به لطف عملکرد کلونینگ دیسک آن ، یک هارد دیسک را بر روی SSD کلون کنید. برای باز کردن ویژگی های بیشتر ، لطفاً آن را بارگیری کنید تا امتحان کنید !

پائولین سردبیر ارشد فناوری Aomei است. او در پشتیبان گیری و بهبودی آن تجربه شده است. اشتیاق او به علوم کامپیوتر باعث شده است تا وی در این زمینه تخصص کاملی کسب کند. با یک رویکرد آرام ، او با جلوگیری از اصطلاحات فنی پیچیده ، دانش تخصصی خود را به اشتراک می گذارد. هدف آن تهیه نسخه پشتیبان و ترمیم داده ها تا حد امکان است. او از بحث در مورد مهارت های رایانه ای خود با شما خوشحال است !

سایر موارد مرتبط

(رایگان) بهترین نرم افزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی برای ویندوز

این صفحه بهترین نرم افزار پشتیبان گیری و هماهنگ سازی رایگان برای ویندوز 11 ، 10 ، 8 ، 7 را ارائه می دهد و نحوه اجرای نسخه پشتیبان و هماهنگ سازی پرونده ها را در Windows Step نشان می دهد.

نحوه همگام سازی Google Drive با رایانه شخصی خود در ویندوز 11/10/8/7

نحوه همگام سازی Google Drive با PC برای ایمن و به روز نگه داشتن پرونده ها ? به طور معمول ، رانندگی برای دسک تاپ می تواند به شما در همگام سازی فایلهای رایانه ای با Google Drive یا برعکس کمک کند. در اینجا مراحل دقیق و یک جایگزین قدرتمند آورده شده است.

پشتیبان گیری محلی در مقابل Cloud Backup: تعریف ، مزایا ، مضرات

می توانید تعریف پشتیبان محلی را در مقایسه با نسخه پشتیبان از ابر و مزایا و مضرات آنها بیاموزید تا دریابید که کدام یک مناسب شما است. لطفا بیشتر بخوانید.

پشتیبان Aomei رایگان دریافت کنید

از تمام داده های رایانه خود با تهیه نسخه پشتیبان ، هماهنگ سازی و کلون سازی محافظت کنید.

نحوه فعال سازی همگام سازی Google Drive ?

Google Drive یک ابزار ذخیره سازی داده در ابری . همچنین به کاربران خود اجازه می دهد تا با کارمندان خود در حالت مشترک کار کنند. ساده برای رسیدگی ، ابزار شامل ویژگی های عملی است که به شما امکان ایجاد ، اصلاح و ذخیره سازی را می دهد فایل ها در همه قالب ها.

Google Drive اکنون یک نسخه پشتیبان تهیه کرده است و همگام سازی خودکار پرونده های موجود در هارد محلی آن. برای استفاده از آن ، ابتدا باید آن را نصب کرده و آن را فعال کنید. سپس نکات مفیدی را ارائه می دهیم که شما را در این فرایندها راهنمایی می کند.

همگام سازی Google Drive

با استفاده از سیستم پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google Drive ، هر کاربر می تواند همگام سازی پرونده ها یا از پوشه ها یا پرونده های مورد نظر خود به صورت آنلاین نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس می توانید آنها را از هر رسانه مشورت یا اصلاح کنید اینترنت متصل است .

با تشکر از این عملکرد همگام سازی پرونده , می توانید بدون تغییر آنها ، پرونده ها یا پوشه ها را انتخاب کنید محل اصلی . پس از آن لازم نخواهد بود که آنها را در یک گروه بندی کنید مورد قبل از همگام سازی داده ها .

Google Drive را در رایانه شخصی همگام سازی کنید (ویندوز و لینوکس)

اگر یک کامپیوتر زیر دارید پنجره ها یا لینوکس ، به https بروید: // www.گوگل.com/drive/download/در رأی گیری وب ناوبر گوگل کروم مثلا. مطمئن شوید که اتصال اینترنت کاربردی.

سپس باید پرونده پشتیبان و هماهنگ سازی را در زیر هدر شخصی بارگیری کنید. با کلیک بر روی بارگیری ، به یک پنجره دسترسی پیدا می کنید که شرایط استفاده از Google Drive را فراهم می کند. روی پذیرش و بارگیری کلیک کنید. شما باید مکان فایل به نام “نصب بازگردانده” را در رایانه خود انتخاب کنید.

پس از بارگیری فایل ، آن را باز کنید (دوبار کلیک کنید) برای شروع نصب. بپذیرید که پرونده در رایانه شما تغییراتی ایجاد می کند. در پایان نصب ، به نمادهای پنهان در سمت راست در نوار وظیفه از رایانه شما. شما یک نماد به شکل ابر را با یک فلش به بالا مشاهده خواهید کرد.

برای باز کردن کاربرد بر روی نماد کلیک کنید همگام سازی داده ها . هنگام باز شدن برنامه ، روی شروع کلیک کنید. برای اتصال به خود از شناسه های Gmail خود استفاده کنید حساب Google Drive . سپس بر روی من درک کردم.

اکنون می توانید پوشه ها را برای همگام سازی در درایو خود انتخاب کنید. به طور پیش فرض ، نرم افزار پرونده ها را لیست می کند دسکتاپ , اسناد وت تصاویر با ارائه اندازه آنها. می توانید فایلها را برداشته یا آنها را اضافه کنید. علاوه بر این ، روی یک پوشه بلافاصله زیر سه پرونده ذکر شده کلیک کنید.

سپس تنظیمات همگام سازی عکس خود را تعریف کنید. روی همگام سازی کلیک کنید درایو من در این رایانه برای داشتن ابزار خود تمام پرونده های موجود در Google Drive خود را داشته باشید. روی شروع برای کلیک کنید همگام سازی راه اندازی .

شما تسلط دارید مجموعه گوگل وت مایکروسافت روی نوک انگشتان ? بیا و به ما نشان بده که چه کاری می توانی انجام دهی. ما منتظر شما هستیم تا بهترین ها را حفظ کنیم.

همگام سازی Google Drive در Mac

این فرآیند همانند ویندوز یا رایانه شخصی لینوکس با برخی از ظرافت های جزئی است. سپس به لینک https: // www بروید.گوگل.com/drive/download/و روی بارگیری نسخه پشتیبان تهیه و همگام سازی زیر عنوان شخصی کلیک کنید. شرایط استفاده را برای راه اندازی بارگیری در خود بپذیرید کامپیوتر .

مکان فایل را در دستگاه خود انتخاب کنید. برای باز کردن پنجره پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google Drive بر روی فایل بارگیری شده دوبار کلیک کنید. سپس نماد پشتیبان و هماهنگ سازی را به برنامه ها برای نصب آن بکشید.

در پوشه برنامه ها ، پشتیبان گیری و هماهنگ سازی به شکل یک نماد آبی و سفید با شکل یک ابر ارائه شده است.

برنامه را باز کنید ، روی شروع کلیک کنید و شناسه های Gmail خود را وارد کنید ( نام کاربری و رمز عبور) برای اتصال به Google Drive. برای همگام سازی در این مرحله باید پرونده ها را انتخاب کنید.

برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس ، اندازه واردات آنها را تعریف کنید. برای همگام سازی پوشه های Google Drive خود در MAC خود ، روی Next کلیک کنید. پوشه ها را انتخاب کرده و روی شروع کلیک کنید. این عمل چند دقیقه طول خواهد کشید ، اما وقتی تمام شد ، می توانید به خود دسترسی پیدا کنید پرونده های خارج .

اگر هماهنگ سازی کار نکند چه کاری باید انجام شود ?

در واقع می تواند اتفاق بیفتد که هماهنگ سازی کار نمی کند. علل می تواند از مشکل پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google Drive ناشی شود. در انواع پرونده یا برگه محاسبه برای هماهنگی ممکن است مشکلات جلوگیری از روند کار ایجاد کند.

اتصال به اینترنت بد ، کمبود فضای ذخیره سازی Google و نگرانی های فنی مربوط به رایانه شما همه دلایلی است که می تواند باعث اختلال در عملکرد همگام سازی شود.

وقتی که هماهنگ سازی کار نکنید ، سرویس پشتیبان و هماهنگ سازی را مجدداً راه اندازی کنید. در نوار وظیفه ، روی نماد پشتیبان و هماهنگ سازی کلیک کنید. در بالا ، کاملاً راست ، بیشتر کلیک کنید و در نهایت بر روی صرفه جویی و همگام سازی ترک کنید. دوباره باز و همگام سازی را باز کنید و به حساب درایو خود وصل شوید.

همچنین می توان دوباره نصب کرد ابزار هماهنگی (برنامه پشتیبان و هماهنگ سازی). این راه حل در هنگام متوقف شدن سرویس به طور ناگهانی بیشترین توصیه را می کند. از طرف دیگر ، هنگامی که پیام “خرابی اتصال” ظاهر می شود ، باید خود را بررسی کنید ارتباط برخط. اگر اتصال اینترنت فعال نشده است ، روی نماد شبکه در آن کلیک راست کنید نوار وظیفه . سپس روی کلیک کنید حل مشکلات .

برای راه اندازی مجدد هماهنگ سازی ، ممکن است لازم باشد رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید. فقط روی نماد Stop در منوی ویندوز خود کلیک کنید ، سپس دوباره راه اندازی کنید.

نکاتی برای فعال کردن پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google Drive ، پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google Drive به شما امکان می دهد اسناد و پرونده های خود را بصورت آنلاین و در هر زمان محافظت کنید.

Google Drive: نحوه ذخیره و همگام سازی تمام اسناد رایانه ای و MAC آن ?

سیستم پشتیبان گیری و هماهنگ سازی Google Drive اکنون بسیار کاربردی تر است. © RAWF8 ، عکس

سرویس ذخیره سازی آنلاین Google Drive اکنون برنامه ای برای مدیریت پشتیبان و هماهنگ سازی خودکار پرونده های محلی موجود در هارد دیسک های یک رایانه شخصی ویندوز یا MAC دارد. در اینجا کتابچه راهنمای کاربر ما برای نصب و استفاده از این ابزار آورده شده است.

همچنین به شما علاقه مند خواهد شد

مانند سایر خدمات ابری ذخیره سازی داده ها و به اشتراک گذاری مانند OneDrive (مایکروسافت مایکروسافت) یا Dropbox ، Google Google Drive قبلاً یک سیستم همگام سازی فایل را ارائه داده است. این مبتنی بر یک پوشه درایو بود که در آن می توانستیم پرونده ها/پوشه هایی را که می خواستیم به صورت آنلاین ذخیره کنیم برای دسترسی به آن از هر ترمینال متصل ارسال کنیم.

Google سیستم خود را کامل کرده است و به تازگی نسخه جدیدی به نام “تهیه نسخه پشتیبان تهیه پشتیبان و هماهنگ سازی” را راه اندازی کرده است که بنابراین پشتیبان گیری خودکار و هماهنگ سازی پرونده های محلی موجود در رایانه های شخصی ویندوز ، MAC ها ، اما همچنین کارتهای حافظه SD و دستگاه های USB USB را ارائه می دهد . مهمترین چیز ، امکان انتخاب پرونده هایی است که می خواهیم بدون نیاز به تغییر مکان اصلی آنها برای قرار دادن آنها در یک پرونده مشترک ، همگام سازی کنیم. بسیار کاربردی تر و ساده تر است.

نسخه پشتیبان تهیه و هماهنگ سازی Google را بارگیری و نصب کنید

برای استفاده از این ویژگی ، شما باید یک حساب Google و یک فضای ذخیره سازی آنلاین در Google Drive داشته باشید که در نسخه رایگان آن تا 15 گیگابایت می رود. توجه داشته باشید که این کتابچه راهنمای کاربر در رایانه ویندوز 10 انجام شده است. روش MACOS به طور کلی یکسان است ، جدا از نامگذاری های خاص برای سیستم عامل اپل برای نام منوهای خاص.

 • برای بارگیری برنامه کاربردی پشتیبان گیری و هماهنگ سازی, به صفحه Google Drive یا عکس های Google بروید. پس از بارگیری فایل در هارد دیسک از ویندوز یا رایانه MacOS ، آن را باز کنید تا نصب را شروع کنید.
 • روی دکمه کلیک کنید برای شروع در پنجره Window Window که سپس شما را دعوت می کند تا شناسه های حساب Google خود را وارد کنید.

نسخه پشتیبان تهیه و هماهنگ سازی Google را بارگیری و نصب کنید. © Futura

نسخه پشتیبان تهیه و هماهنگ سازی Google را بارگیری و نصب کنید. © Futura

پشتی را انتخاب کنید که در Google Drive ذخیره شود

مرحله بعدی انتخاب پوشه های خاص که می خواهید ذخیره و همگام سازی به طور خودکار در Google Drive انتخاب کنید.

 • در پنجره نامگذاری شده به نام کامپیوتر من, خواهید فهمید که به طور پیش فرض Google Drive برای همگام سازی اسناد ، تصاویر و رایانه (برای نسخه ویندوز) ارائه می دهد. اگر می خواهید تمام داده های موجود در این پرونده ها را ذخیره کنید ، همانطور که هست تنظیم را ترک کنید. در غیر این صورت ، این گزینه ها را بردارید و انتخاب دستی را انتخاب کنید.
 • برای انجام این کار ، روی کلیک کنید یک پوشه را انتخاب کنید. سپس می توانید هارد دیسک را روی رایانه خود ، محتوای کارت حافظه SD یا یک دستگاه USB مرسوم ، مد روز برای انتخاب پوشه مورد نظر خود مرور کنید. مانور را برای هر پوشه ای که می خواهید اضافه کنید تکرار کنید. توجه داشته باشید که برنامه پشتیبان گیری و هماهنگ سازی به شما امکان می دهد فقط پوشه ها را انتخاب کنید و نه پرونده های جداگانه. سپس روی دکمه کلیک کنید ذیل.
 • در پنجره بعدی ، به شما پیشنهاد می شود که محتوای موجود در Google Drive را در رایانه همگام سازی کنید. در غیر این صورت ، می توانید این گزینه را بردارید. سپس روی دکمه کلیک کنید برای راه اندازی برای راه اندازی روند همگام سازی.

پشتی را انتخاب کنید که در Google Drive ذخیره شود. © Futura

پشتی را انتخاب کنید که در Google Drive ذخیره شود. © Futura

عکس ها و فیلم های خود را ذخیره کنید

اگر قصد دارید پوشه تصاویر خود و همچنین فیلم ها را ذخیره کنید ، Google از شما دعوت می کند تا بین دو گزینه برای اندازه واردات پرونده انتخاب کنید.

 • گزینه اول کیفیت بالا فشرده سازی تصاویر را اعمال می کند اما در عوض ذخیره رایگان و نامحدودی را ارائه می دهد. عکس های بیش از 16 مگاپیکسل و همچنین فیلم های بیش از 1080p تغییر اندازه داده می شود.
 • گزینه دوم کیفیت اصلی به وضوح وضوح تصویر یا فیلم اصلی احترام می گذارد. اما در این حالت ، ذخیره آنلاین از مقدار فضایی که دارید کسر می شود. این گزینه را فقط در صورتی که یک ذخیره سازی بسیار جادار Google Drive دارید یا اگر یک آماتور آگاه از عکاسی و عکاسی ویدیویی هستید ، انتخاب کنید که می خواهد در هر شرایطی بتواند به پرونده های اصلی خود دسترسی پیدا کند.
 • پس از انتخاب گزینه ، می توانید از برنامه برای وارد کردن عکس و فیلم در Google Photos نیز بخواهید. در نتیجه ، هر افزودنی محتوا در پوشه تصاویر رایانه به سرویس آنلاین منتقل می شود.
 • سپس روی دکمه کلیک کنید ذیل برای راه اندازی فرآیند همگام سازی همانطور که در بالا ذکر شد.

از پشتیبان گیری و هماهنگ سازی استفاده کنید

پس از اتمام پیکربندی اولیه ، تهیه نسخه پشتیبان از برنامه و هماهنگ سازی اولین همگام سازی همه پرونده های انتخاب شده را انجام می دهد. این عمل در پس زمینه روی رایانه صورت می گیرد. در ویندوز ، یک نماد ابری سفید در قسمت سمت راست نوار وظیفه ظاهر می شود.

فرآیند همگام سازی Google Drive در پس زمینه رایانه اجرا می شود. © Futura

فرآیند همگام سازی Google Drive به یک پس زمینه در رایانه اجرا می شود. © Futura

 • برای باز کردن برنامه بر روی این نماد کلیک کنید و دوره همگام سازی را دنبال کنید. از این طریق می توانید با کلیک بر روی نمادهای مربوطه ، به Google Drive یا Google Photos دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید که اگر قبلاً یک میانبر ذخیره کرده اید ، می توانید مستقیماً از مرورگر اینترنت اینترنتی خود به این سرویس ها دسترسی پیدا کنید.
 • در Google Drive ، محتوای هماهنگ شده در پوشه ذخیره می شود رایانه و زیرمجموعه کامپیوتر من. دومی در صورت لزوم قابل تغییر است.
 • می توان پرونده ها را به مکان های دیگر فضای Google Drive خود منتقل کرد. اما آنها دیگر هماهنگ نخواهند شد.

در Google Drive ، پرونده های هماهنگ از رایانه در زیر رایانه ها ذخیره می شوند. © Futura

در Google Drive ، پرونده های هماهنگ از رایانه تحت عنوان رایانه ها ذخیره می شوند. © Futura

برای همگام سازی از رایانه یا دستگاه USB در هر زمان می توانید پوشه های جدید را اصلاح یا اضافه کنید. برای انجام این کار ، برنامه را با کلیک روی نماد آن در نوار وظیفه (ویندوز) باز کنید و سپس باز را باز کنید تنظیمات (سه امتیاز به صورت عمودی قرار گرفته است) و روی آن کلیک کنید اولویت ها.

برای متوقف کردن کامل عملکرد برنامه ، باید به اولویت ها و روی کلیک کنید پارامترهای حساب و سایر خدمات. سپس روی کلیک کنید حساب را جدا کنید و انتخاب خود را تأیید کنید. حساب Google Drive شما سپس از برنامه جدا می شود.

برای قطع کامل هماهنگ سازی ، برای جدا کردن حساب باید به تنظیمات برنامه بروید. © Futura

برای قطع کامل هماهنگ سازی ، برای جدا کردن حساب باید به تنظیمات برنامه بروید. © Futura