اکنون می توانید نام دامنه را از Google خریداری کنید – Numerama ، Google Domains Test: مزایا و مضرات

Google Domains Test: مزایا و مضرات (نحوه ذخیره نام دامنه)

Contents

اگر نام دامنه شما در دسترس نیست ، ممکن است لازم باشد از نام دامنه دیگری استفاده کنید یا یک برنامه دیگر را انتخاب کنید.

اکنون می توانید نام دامنه را از Google خریداری کنید

منبع: گوگل

سرویس Google Domains در سال 2014 در ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد. اکنون می توان یک نام دامنه را از غول وب بدست آورد ، که 225 را ارائه می دهد. اما برخی از سطوح اول بسیار مهم فاقد تماس هستند.

این است که تعجب کنید که چه چیزی در وب هنوز از Google فرار می کند ! این شرکت ، که در ابتدا از ارائه یک موتور جستجوی ساده ، مطمئناً بسیار تصفیه شده و شیطانی مؤثر ، فعالیت های خود را در طول سالها به طور قابل توجهی متنوع کرده است ، به طوری که ایجاد لیست جامع خدمات و محصولاتی که امروز ارائه می دهد کار بسیار خسته کننده ای خواهد بود.

در نظر بگیرید: شرکت Mountain View حتی نام دامنه را نیز به فروش می رساند. مسلماً ، این به شدت صحبت نمی کند ، زیرا این گروه در سال 2014 این تجارت را آغاز کرد. با این حال ، این فعالیت تاکنون به قلمرو آمریکا منتقل شده است. چهار سال بعد ، دامنه های گوگل ، اگر هنوز “در بتا” نشان داده شده است ، اکنون در فرانسه قابل دسترسی است.

Google-Domaine-site-web

این شرکت روز چهارشنبه ، 28 فوریه ، گسترش این برنامه را به 14 کشور جدید ، واقع در اروپا ، در قاره آمریکا ، آسیا و اقیانوسیه اعلام کرد. دفتر ضبط نام دامنه آن (لیست پسوندهای پشتیبانی شده در کمک خدمات ارائه شده است) بنابراین می توان برای خرید آدرس های پایان یافته با “استفاده کرد” .com “،” .خالص یا ” .org “.

لطفا توجه داشته باشید ، بسته به آنچه انتخاب می کنید ، قیمت ها به شدت متفاوت است. برای یک منطقه سطح اول بسیار عمومی ، مانند موارد ذکر شده در سال ، 12 یورو در سال بشمارید. اگر چیزی اصلی تر می خواهید ، قیمت ها می توانند به سرعت صعود کنند: گرانترین قیمت که ما نگرانی های خود را مشاهده کرده ایم ” .فیلم سینما “. 302 یورو در سال بشمارید. و ارزان ترین ? “” .PW “: در هر سال 9 یورو هزینه دارد.

نه .FR “

می توان مناطق سطح اول را که به ایالات اختصاص داده می شود خریداری کرد ، اما معیارهای خاصی باید برآورده شود. برای دامنه محفوظ در کانادا ، ” .که “، ما باید ثابت کنیم حضور کانادایی »گوگل را مشخص می کند. برخی از مناطق از دست رفته اند ، مانند پسوندهای منتسب به بلژیک (” .BE “) ، در لوکزامبورگ (” .بخوانید “) به سوئیس (” .ch “) یا در فرانسه (” .fr “).

وابسته به افین

دامنه سطح اول برای فرانسه محفوظ است.

225 حوزه سطح اول در حال حاضر ارائه شده است. لازم به ذکر است که Google خود مناطق خاصی را مدیریت می کند ، مانند ” .گوگل “، اما استفاده از آنها محفوظ است. در واقع باید به خاطر داشت که این شرکت کمتر از 101 فرم را برای تلاش برای اداره مناطقی مانند “تکمیل کرده است .یوتیوب “،” .اسناد “و حتی” .LOL “، به دلیل آزادسازی این بخش که در سال 2012 راه اندازی شد.

گوگل ادعا می کند که دفتر آن با بیش از 1.8 میلیون سوابق نام دامنه پرداخته است. برای اطلاع از جزئیات این پیشنهاد ، به وب سایت رسمی Google Domains بروید و با کمک مشورت کنید.

آینده NUMERAMA به زودی فرا می رسد ! اما قبل از آن ، ما به شما احتیاج داریم. شما 3 دقیقه فرصت دارید ? به تحقیقات ما پاسخ دهید

تست دامنه های Google: مزایا و معایب (+ نحوه ضبط نام دامنه)

آزمون Google Domains: مزایا و مضرات (+ نحوه ضبط نام دامنه)

اگر به دنبال یک سرویس برای کمک به شما در ضبط نام دامنه هستید ، Google Domains یکی از بهترین خدماتی است که پیدا خواهید کرد. در این مقاله در حوزه های Google ، ما به شما کمک می کنیم تا درک کنید که چرا دامنه های Google را با ارائه پوشش کامل از آنچه این سرویس Google ارائه می دهد توصیه می کنیم.

دامنه های Google چیست ?

Google Domains یک سرویس ضبط دامنه است که در ژانویه 2015 توسط Google راه اندازی شده است. Domains Google به شما کمک می کند تا نام دامنه ای را که استفاده می کنید با سایت خود ذخیره کنید. بر خلاف بسیاری دیگر از دفاتر ضبط زمینه های محبوب ، دامنه های Google پیشنهاد بدون نوع اسکان. این بدان معنی است که شما مجبور خواهید بود که به طور جداگانه محل اقامت را خریداری کنید. به عنوان مثال ، می توانید نام دامنه خود را از Domains Google خریداری کرده و سپس آن را برای اسکان به Kinsta وصل کنید. Domains Google همچنین به شما امکان می دهد به راحتی به سایر خدمات Google مانند Google Workspace ، کنسول جستجوی Google و موارد دیگر متصل شوید و می توانید با استفاده از همان حساب Google که برای سایر خدمات استفاده می کنید ، به دامنه های Google دسترسی پیدا کنید.

بررسی ویژگی های Domains Google

 • مناطق جدید را ذخیره کنید.
 • انتقال به مناطق موجود از سایر دفاتر ثبت نام.
 • حفاظت از حریم خصوصی رایگان همراه با خرید شما.
 • DNS توسط Google.
 • داشبورد مدیریتی ساده که با سایر خدمات Google مطابقت دارد.
 • بخشی از حساب Google موجود شما است ، بدون شناسه جداگانه. همچنین اجازه می دهد تا تأیید هویت دو فاکتور.
 • تغییر مسیر نامه الکترونیکی (حداکثر 100 نام مستعار).
 • تغییر مسیر دامنه ها و زیر دامنه ها.
 • ادغام/تأیید یکپارچه با سایر خدمات Google.

متداول در حوزه های Google

آیا می توانید از دامنه های Google با وردپرس استفاده کنید ?

بله ، شما همیشه برای تغذیه سایت خود به اسکان وردپرس نیاز خواهید داشت ، اما دامنه های Google اتصال دامنه شما به هر میزبان وردپرس را تسهیل می کند (شامل Kinsta).

ما حتی دستورالعملهایی در مورد چگونگی اشاره به زمینه شما به Kinsta که کاملاً با Domains Google کار می کند ، داریم.

Google Domains یک میزبان است ?

نه ، برخلاف بسیاری از دفاتر ثبت نام در زمینه ، Google Domains هیچ مسکن برای وب سایت های اضافی ارائه نمی دهد ( استثناء سایتهای Google ، که کاملاً محدود است).

اگر می خواهید یک وب سایت راه اندازی کنید ، باید اسکان را به طور جداگانه خریداری کنید. سپس می توانید از رابط Domains Google استفاده کنید تا دامنه خود را به سرویس محل اقامت خود نشان دهید.

Domains Google برای ایمیل کار می کند ?

آره ! Google Domains گزینه ای عالی برای ایجاد آدرس ایمیل شخصی خود است. به هر حال ، شما باید آدرس ایمیل شخصی را پیدا کنید ? در اینجا چند نکته محکم آورده شده است.

دو روش برای استفاده از ایمیل با دامنه های Google وجود دارد:

 • انتقال ایمیل یکپارچه: رایگان ، حداکثر 100 نام مستعار ایمیل ایجاد کنید و آنها را به حساب های موجود خود منتقل کنید. می توانید با استفاده از Gmail یا هر مشتری پیام رسانی دیگر از این نام مستعارها ایمیل ارسال کنید.
 • اسکان پست الکترونیکی با فضای کاری Google از 6 دلار در هر ماه ، می توانید فضای کاری Google را برای اسکان پست الکترونیکی ، 30 گیگابایت ذخیره سازی و موارد دیگر برای داشتن یک آدرس ایمیل حرفه ای ادغام کنید. فضای کاری Google راه حل میزبانی پست الکترونیکی است که توسط Kinsta توصیه می شود.

آیا دامنه های Google از محرمانه بودن محافظت می کنند ?

آره ! در حالی که بسیاری از دفاتر ثبت نام دامنه شما را از حفاظت از محرمانه بودن هزینه می کنند ، Google Domains شامل بخشی از خرید شما به صورت رایگان شامل آن است.

آیا می توانم از طریق تلفن با دامنه های Google تماس بگیرم ?

متأسفانه ، شماره تلفن برای تماس با دامنه های Google وجود ندارد. با این حال ، گزینه های دیگری برای تماس با Google Domains از طریق دروازه پشتیبانی آنها ، از جمله بحث آنلاین آنها یا با پر کردن فرم تماس وجود دارد. منابع زیادی نیز برای پاسخ به تمام سوالات شما در دسترس هستند.

مزایای استفاده از دامنه های Google

رابط کاربری خوب و طراحی شده با یک افتتاحیه یک جلسه

Domains Google مانند سایر سرویس های Google در این زمینه است:

 • از حساب کاربری موجود در Google استفاده می کند.
 • سبک داشبورد با زیبایی شناسی گوگل مطابقت دارد.

دو مزیت عالی برای این وجود دارد:

اول ، شما نیازی به ایجاد یک حساب جدید ندارید زیرا تقریباً می توانیم تضمین کنیم که شما یک حساب Google دارید. فقط حتماً حساب خود را با یک رمزعبور محکم و احراز هویت دو عاملی قفل کنید ، زیرا این یک نقطه منحصر به فرد از خرابی ایجاد می کند.

دوم ، شما می توانید رابط کاربری را خیلی سریع درک کنید زیرا به نظر می رسد شبیه ابزارهای موجود که می توانید از آنها استفاده کنید ، مانند Google Analytics.

قیمت رقابتی و شفاف

دامنه های Google همیشه مقرون به صرفه ترین گزینه نیست (ما بعداً به این موضوع برمی گردیم) ، اما این همان است که شفاف ترین قیمت ها را ارائه می دهد. و از بسیاری از رقابت ها برای بسیاری از الحاقات دامنه های محبوب مقرون به صرفه تر است.

با Domains Google ، دقیقاً می دانید که نام دامنه امروز و در آینده چه هزینه ای برای شما خواهد داشت. این بدان معنی است که قیمتی که برای ثبت نام دامنه خود می پردازید همان مبلغی است که برای تمدید آن پرداخت می کنید.

سایر دفاتر ضبط نام دامنه شما را با تخفیف های بزرگ سال اول قبل از افزایش قیمت هنگام تمدید جذب می کنند. به عنوان مثال ، فاکتورهای Godaddy 11.99 دلار برای سال اول یک منطقه.com ، اما پس از آن برای تمدید 17.99 دلار فاکتورها. از طرف دیگر دامنه های گوگل فقط 12 دلار است.

محافظت از حریم خصوصی رایگان

وقتی نام دامنه را ضبط می کنید ، باید اطلاعات شخصی خود را مانند آدرس و شماره تلفن خود ارائه دهید.

به طور پیش فرض ، تمام این اطلاعات در ثبت نام WHOIS در دسترس عموم است ، که شما را به اسپم یا هر فعالیت مخرب دیگر باز می کند.

محافظت از حریم خصوصی این مسئله را با پنهان کردن اطلاعات خود در پشت اطلاعات محرمانه بودن عمومی تغییر می دهد.

بسیاری.

با این حال ، دامنه های Google شامل محافظت از حریم خصوصی به صورت رایگان به عنوان بخشی از خرید شما است.

سرورهای DNS که از Google استفاده می شود

DNS ، مخفف سیستم نام دامنه ، چیزی است که نام دامنه شما را به سرور وب شما متصل می کند. اغلب “دایرکتوری اینترنت” نامیده می شود.

هر ثبت کننده دامنه خدمات DNS خود را دارد ، مانند بسیاری از میزبان ها.

اما این چیز است:

همه DN ها به طور برابر ایجاد نمی شوند ، و DNS مورد استفاده شما می تواند در زمان بارگیری صفحات شما تأثیر بگذارد.

با Domains Google ، می توانید از Google’s DNS Cloud استفاده کنید ، که توسط زیرساخت های خود Google پشتیبانی می شود. شما از سرعت پیشرفته و بدون هزینه اضافی بهره مند می شوید.

توجه داشته باشید پوشه: اگر در Kinsta میزبان هستید ، ما DNS Premium را از طریق Amazon Route 53 شامل می کنیم ، که این یک گزینه عالی است.

احراز هویت دو مرحله برای محافظت از حساب خود

ضروری است که از حساب خود با ثبت دامنه خود محافظت کنید ، زیرا بازیگران مخرب به سادگی دوست دارند دست خود را بر روی نام دامنه خود بگیرند.

با Domains Google ، انجام این کار آسان است زیرا در 2 مرحله از Google به تمام گزینه های تأیید دسترسی دارید. می توانید از پیام های متنی ، برنامه های تلفن های هوشمند ، کلیدهای فیزیکی و موارد دیگر استفاده کنید.

[ایمیل محافظت شده]) ، Domains Google به شما امکان می دهد حداکثر 100 نام مستعار ایمیل ایجاد کنید که می توانید مانند Gmail به حساب های ایمیل موجود خود تحویل دهید.

یا ، اتصال دامنه های Google به فضای کاری Google برای اسکان ایمیل نیز بسیار آسان است ، اگرچه باید یک فضای کاری اضافی Google را بپردازید.

تأیید خودکار با سایر محصولات Google

اگر از وب سایت استفاده می کنید ، مطمئناً باید وب سایت خود را با محصولات خاص Google بررسی کنید.

محبوب ترین سناریو این است که سایت خود را با کنسول جستجوی Google بررسی کنید ، اما ویژگی های دیگری مانند Google App Engine ، Cloud Run و غیره نیز وجود دارد.

با این حال ، هنگامی که دامنه خود را با Domains Google ضبط می کنید ، Google می تواند به طور خودکار زمینه شما را با این خصوصیات بررسی کند ، که به شما امکان می دهد در زمان و تلاش صرفه جویی کنید.

مضرات استفاده از حوزه های گوگل

هنوز هم می توانید گزینه های ارزان تری پیدا کنید

اگرچه قیمت های شفاف دامنه های Google بسیار رقابتی است ، اما همیشه می توانید گزینه های ارزان تری برای برخی از پسوندهای داخلی پیدا کنید. با این حال واقعاً به پسوند بستگی دارد. به عنوان مثال ، Domains Google یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها برای دامنه ها است.ارگ, اما برای دامنه ها بسیار گران است.من.

بیایید چند نمونه را ببینیم تا ببینید که چگونه دامنه های Google خود را با یکدیگر مقایسه می کنند:

مناطق .com:

 • دامنه های Google – 12 دلار
 • Namecheap – 10.98 دلار (8.88 دلار در سال اول)
 • Godaddy – 17.99 دلار (11.99 دلار در سال اول)
 • دامنه.com – 9.99 دلار (با افزایش شدید فروش برای حریم خصوصی)

مناطق .ارگ ::

 • دامنه های Google – 12 دلار
 • Namecheap – 12.98 دلار (9.98 دلار در سال اول)
 • Godaddy – 20.99 دلار (9.99 دلار در سال اول)
 • دامنه.com – 14.99 دلار

مناطق .IO:

 • دامنه های Google – 60 دلار
 • Namecheap – 32.88 دلار (25.88 دلار در سال اول)
 • Godaddy – 59.99 دلار (44.99 دلار در سال اول)
 • دامنه.com – 49.99

نه به اندازه بسیاری از پسوندهای کوچک

Domains Google از بیش از 100 پسوند دامنه ، از جمله همه گزینه های محبوب پشتیبانی می کند. با این حال ، سایر دفاتر ضبط نام دامنه حتی بیشتر پشتیبانی می کنند.

به عنوان مثال ، Namecheap بیش از 400 پسوند ارائه می دهد.

آیا این تفاوت مهم است ? نه برای اکثر مردم زیرا اکثریت مردم گسترش دامنه عمومی عمومی را خریداری می کنند (که Google Domains از آن مراقبت می کند).

اما اگر به عنوان یک نام دامنه در بازار “آنجا” هستید.ودکا, شاید لازم باشد به خارج از حوزه های گوگل بروید.

حوزه های گوگل در برابر رقابت

بنابراین چگونه دامنه های Google خود را با سایر دفاتر ضبط دامنه محبوب مقایسه می کنند ? ما دو مورد از محبوب ترین گزینه ها را برای کسب اطلاعات بیشتر بررسی خواهیم کرد: Godaddy و Namecheap.

Google Domains vs Godaddy

اگر سعی می کنید بین Google Domains و GoDaddy انتخاب کنید ، Domains Google کاملاً مطلوب انجام می شود.

دامنه های Google برای بیشتر پسوندهای دامنه های محبوب بسیار مقرون به صرفه تر از Godaddy است. در حالی که Godaddy می تواند قیمت های اول -سالهای مقرون به صرفه تر برای پسوندهای خاص داشته باشد ، قیمت های تمدید Godaddy به طور کلی بسیار بالاتر از قیمت های Google است.

به طور کلی ، دلایل بسیار کمی برای در نظر گرفتن دامنه های گوگل برای ضبط دامنه وجود دارد.

Google Domains vs NameCheap

اگر سعی می کنید بین دامنه های Google و Namecheap انتخاب کنید ، تصویر به اندازه مشخص نیست.

Namecheap یک سرویس رقابتی با:

 • قیمت های منظم که همیشه با دامنه های Google رقابتی هستند ، ضمن ارائه تخفیف های سخاوتمندانه برای سال اول.
 • محرمانه بودن دامنه رایگان ، دقیقاً مانند دامنه های Google.
 • یک سرویس مسکن اضافی (در صورت تمایل),
 • انتخاب بیشتری از پسوندهای دامنه.

دامنه های Google هنوز هم مزایای بسیاری دارند ، مانند ادغام آن با سایر خدمات Google و Google DNS. اما صادقانه بگویم ، شما با Namecheap یا با دامنه های Google اشتباه نخواهید کرد.

در حقیقت ، هنگامی که ما مشترکان خود را در توییتر در مورد ثبت نام های مورد علاقه خود سؤال کردیم ، Namecheap Domains Google را شکست داد:

بررسی Kinsta در دفاتر

نحوه ذخیره دامنه با دامنه های Google

اگر آماده خرید اولین منطقه خود با دامنه های Google هستید ، در اینجا نحوه ادامه کار آمده است:

1. دامنه خود را انتخاب کنید

برای شروع ، به دامنه های Google بروید و زمینه ای را که می خواهید خریداری کنید جستجو کنید:

به دنبال دامنه خود در حوزه های Google باشید

Google سپس لیستی از پسوندهای دامنه موجود را به شما نشان می دهد. اگر همه چیز خوب پیش می رود ، باید یک چک سبز را در کنار نام دامنه مورد نظر خود ببینید ، به این معنی که در دسترس است. برای اضافه کردن آن به سبد خود ، روی نماد سبد کلیک کنید:

در دسترس بودن دامنه را بررسی کنید

اگر نام دامنه شما در دسترس نیست ، ممکن است لازم باشد از نام دامنه دیگری استفاده کنید یا یک برنامه دیگر را انتخاب کنید.

2. نام دامنه خود را سفارش دهید و بخرید

هنگامی که نام دامنه خود را به سبد خود اضافه کردید ، سبد خود را باز کنید تا سفارش دهید.

دامنه های Google خلاصه ای از سبد شما و همچنین دو گزینه را به شما نشان می دهد که هر دو به طور پیش فرض فعال می شوند:

 • محافظت از زندگی خصوصی: این سرویس 100 ٪ رایگان از محرمانه بودن اطلاعات شخصی شما محافظت می کند. ما توصیه می کنیم که اجازه دهید این فعال شود.
 • خود نوسازی: خود نوسازی به شما اطمینان می دهد که به طور تصادفی فراموش نکنید که زمینه خود را از دست دهید و از دست بدهید. تصمیم شما به شما بستگی دارد ، اما توصیه می کنیم اگر پروژه های طولانی مدت برای نام دامنه خود دارید ، آن را در جای خود بگذارید.

پس از انتخاب خود ، روی دکمه کلیک کنید سفارش:

ماژول ها را انتخاب کنید

در صفحه سفارش ، باید اطلاعات تماس خود را وارد کنید. اما فراموش نکنید: تا زمانی که محافظت رایگان از حریم خصوصی را فعال کرده اید ، این اطلاعات عمومی نخواهد بود.

اطلاعات تماس خود را وارد کنید

سپس اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید تا خرید خود نهایی شود:

اطلاعات پرداخت را وارد کنید

3. دامنه خود را به میزبان خود برجسته کنید

پس از نهایی شدن خرید ، دامنه های Google داشبورد قسمت شما را باز می کنند:

داشبورد دامنه های Google

برای اشاره به نام دامنه خود به یک میزبان (مانند Kinsta) ، به برگه بروید DNS.

در آنجا نیز می توانید:

نحوه اصلاح سرورهای نام دامنه Google

 • سرورهای نام خود را برای سرورهای نام میزبان خود تغییر دهید.
 • سوابق منبع را به سرورهای نام Google خود اضافه کنید.

4. تغییر مسیر ایمیل ها را پیکربندی کنید (اختیاری)

اگر می خواهید از طریق دامنه Google (به جای پیکربندی ایمیل از طریق میزبان یا سرویس مانند Google Workspace) از تغییر مسیر نامه الکترونیکی استفاده کنید ، می توانید به برگه دسترسی پیدا کنید پست الکترونیک و روی کلیک کنید یک نام مستعار ایمیل اضافه کنید برای شروع :

نحوه ایجاد نام مستعار Google Domains E-Mail

نحوه انتقال نام دامنه به دامنه های Google

اگر قبلاً زمینه خود را با یک ثبت دامنه دیگر ثبت کرده اید ، می توانید قسمت خود را از این ثبت کننده به Domains Google منتقل کنید.

این روند کاملاً مشابه است ، اما شما همچنین باید اقدامات خاصی را با دفتر ثبت نام که در آن نام دامنه شما در حال حاضر ثبت شده است ، انجام دهید.

برای شروع ، داشبورد Google Domains خود را باز کرده و روی برگه کلیک کنید برای انتقال. سپس نام دامنه مورد نظر خود را وارد کنید:

دامنه ای را که می خواهید انتقال دهید وارد کنید

دامنه های Google به طور خودکار تشخیص می دهند که نام دامنه شما در حال حاضر ثبت شده است و دستیار مرحله ای را برای شما فراهم می کند تا شما را در فرآیند انتقال راهنمایی کند:

سعادت

پس از اتمام انتقال ، می توانید نام دامنه خود را مدیریت کنید که گویی آن را مستقیماً از طریق Google Domains ضبط کرده اید.

خلاصه

Google Domains قیمت های شفاف و رقابتی را برای پسوندهای محبوب ترین حوزه ها ارائه می دهد. این می تواند برای پسوندهای خاص گران باشد – همانطور که.من – اما نزدیک یا پایین تر از رقابت برای پسوندهایی مانند.کم وت .ارگ.

این یک رابط کاربری خوب و همچنین ویژگی های زیبایی مانند محافظت از حریم خصوصی رایگان ، Google DNS ، تأیید خودکار کنسول جستجوی Google و تأیید اعتبار قوی با دو عامل ارائه می دهد.

اگر در به دست آوردن نام دامنه خاص با مشکل روبرو شوید ، ممکن است این منطقه پارک شود. در مقاله ما بیشتر در این باره بیاموزید.

در وقت و هزینه صرفه جویی کنید و عملکرد سایت خود را به حداکثر برسانید ، با بیش از 275 دلار از ادغام سطح شرکت در هر برنامه Infogerated WordPress. این شامل یک CDN با کارایی بالا ، محافظت DDOS ، ضعف نرم افزار مخرب و هک ها ، حافظه نهان لبه و سریعترین دستگاه های CPU Google است. از مهاجرت های کمک شده و ضمانت بازپرداخت 30 روزه بدون قراردادهای طولانی مدت دریافت کنید.

با برنامه های ما مشورت کنید یا با ما تماس بگیرید تا طرحی را پیدا کنید که متناسب با شما باشد.

Matteo Duò

 • سایت اینترنتی
 • وابسته به لینکدین
 • توییتر