راهنمای دقیق جستجوی گوگل | Google Search Central | مستندات | Google برای توسعه دهندگان ، نحوه کار موتور جستجوی Google?

موتور جستجوی Google چگونه کار می کند

اولین قدم شناسایی صفحات در وب است. هیچ رجیستری وجود ندارد که آنها را متمرکز کند. بنابراین گوگل باید دائماً صفحات جدید را جستجو کند و آنها را به لیست صفحات شناخته شده اضافه کند. این فرآیند “تشخیص URL” نامیده می شود. صفحات شناخته شده آنهایی هستند که Google قبلاً به آن دسترسی پیدا کرده است. صفحات دیگر هنگامی کشف می شوند که ما از صفحه ای که به یک صفحه جدید شناخته شده است ، پیروی می کنیم (به عنوان مثال ، یک صفحه توپی ، مانند صفحه دسته بندی ، پیوند به یک مقاله وبلاگ جدید) یا هنگام ارسال لیستی از صفحات (نقشه سایت) کاوش کردن.

راهنمای جستجوی دقیق Google

Google Search یک موتور جستجوی کاملاً خودکار است که از نرم افزاری به نام روبات های اکتشافی استفاده می کند تا به طور مرتب وب را کاوش کند و صفحات را در فهرست جستجو کند. بیشتر سایتهایی که در نتایج ما ظاهر می شوند به صورت دستی ارسال نشده اند ، اما هنگام کاوش در وب توسط روبات های ما به طور خودکار شناسایی و اضافه شده اند. این سند عملکرد جستجوی وب سایت شما را توصیف می کند. این دانش اساسی می تواند به شما در حل مشکلات اکتشاف کمک کند ، صفحات خود را فهرست بندی کرده و نمایش سایت خود را در Google Search بهینه کنید.

شما مفاهیم فنی کمتری می خواهید ? با سایت ما مشورت کنید که چگونه جستجوی Google برای درک عملکرد آن کار می کند.

برخی از اظهارات قبل از شروع

قبل از مطالعه به تفصیل عملکرد تحقیقات Google ، توجه داشته باشید که ما هیچ گونه پرداختی را برای کشف یک سایت به طور مکرر یا بهبود طبقه بندی آن قبول نمی کنیم. به افرادی که برعکس به شما می گویند باور نکنید.

Google تضمین نمی کند که صفحه شما کاوش ، فهرست بندی یا پخش شود ، حتی اگر به ملزومات تحقیقات Google احترام بگذارد.

ارائه سه مرحله از تحقیقات Google

Google Research در سه مرحله کار می کند: همه صفحات موفق نمی شوند.

 1. اکتشاف : Google متون ، تصاویر و فیلم ها را از صفحات شناسایی شده در اینترنت از طریق برنامه های خودکار به نام روبات های اکتشافی بارگیری می کند.
 2. نمایه سازی : Google متن ، تصاویر و پرونده های ویدیویی را در صفحه تجزیه و تحلیل می کند ، سپس اطلاعات را در فهرست Google ذخیره می کند ، که یک پایگاه داده بزرگ است.
 3. انتشار نتایج جستجو : هنگامی که کاربر در Google جستجو می کند ، ما اطلاعات مربوطه را در رابطه با درخواست آنها نمایش می دهیم.

اکتشاف

اولین قدم شناسایی صفحات در وب است. هیچ رجیستری وجود ندارد که آنها را متمرکز کند. بنابراین گوگل باید دائماً صفحات جدید را جستجو کند و آنها را به لیست صفحات شناخته شده اضافه کند. این فرآیند “تشخیص URL” نامیده می شود. صفحات شناخته شده آنهایی هستند که Google قبلاً به آن دسترسی پیدا کرده است. صفحات دیگر هنگامی کشف می شوند که ما از صفحه ای که به یک صفحه جدید شناخته شده است ، پیروی می کنیم (به عنوان مثال ، یک صفحه توپی ، مانند صفحه دسته بندی ، پیوند به یک مقاله وبلاگ جدید) یا هنگام ارسال لیستی از صفحات (نقشه سایت) کاوش کردن.

وقتی گوگل URL یک صفحه را کشف کرد ، می تواند برای کسب اطلاعات بیشتر با آن (یا کشف آن) مشورت کند (یا آن را کشف کند). ما از تعداد چشمگیر رایانه برای کشف میلیاردها صفحه وب استفاده می کنیم. برنامه مسئول اکتشاف GoogleBot نام دارد (همچنین با اصطلاحات “ربات” یا “روبات اکتشاف” یا حتی “عنکبوت” یا “ربات” به زبان انگلیسی تعیین شده است). GoogleBot از یک فرآیند اکتشافی مبتنی بر الگوریتم ها برای تعیین اینکه کدام سایت ها اکتشاف می کنند ، فرکانس اکتشاف و تعداد صفحات برای استخراج از هر سایت استفاده می کند. روبات های اکتشافی Google نیز برنامه ریزی شده اند تا خیلی سریع از کاوش در آنها جلوگیری کنند تا از اضافه بار آنها جلوگیری شود. این مکانیسم بر اساس پاسخ سایت (به عنوان مثال ، خطاهای HTTP 500 به معنای “آهسته”) و در پارامترهای موجود در کنسول جستجو است. >.

با این حال ، Googlebot تمام صفحات را کشف نمی کند. برخی از صفحات می توانند برای اکتشاف توسط صاحب سایت در دسترس نباشند ، در حالی که سایر صفحات بدون اتصال به سایت می توانند غیرقابل دسترسی باشند.

در حین اکتشاف ، Google صفحه را نمایش می دهد و کد JavaScript را که با استفاده از نسخه اخیر Chrome شناسایی شده است ، به همان روشی که مرورگر شما صفحاتی را که با آنها مشورت می کنید نشان می دهد. ارائه این مهم است ، زیرا وب سایت ها اغلب برای نمایش محتوای یک صفحه به JavaScript اعتماد می کنند. بدون ارائه ، ممکن است که گوگل محتوا را نبیند.

اکتشاف بستگی به دسترسی ربات اکتشاف Google به سایت دارد. در اینجا برخی از مشکلات متداول مرتبط با دسترسی GoogleBot به سایت ها آورده شده است:

 • مشکلات مربوط به مدیریت سایت توسط سرور
 • مشکلات شبکه
 • قوانین مربوط به پرونده روبات ها.txt از دسترسی Googlebot به صفحه جلوگیری می کند

نمایه سازی

هنگامی که یک صفحه پیدا کردیم ، سعی می کنیم تعیین کنیم که در مورد چیست. این مرحله به عنوان فهرست بندی نامیده می شود. این شامل پردازش و تجزیه و تحلیل محتوای متنی ، چراغ ها و ویژگی های محتوای کلیدی مانند عناصر و ویژگی های ALT است., تصاویر ، فیلم ها و عناصر دیگر.

در طی فرآیند نمایه سازی ، گوگل تعیین می کند که آیا یک صفحه کپی از صفحه دیگری در اینترنت است یا به عنوان URL متعارف. صفحه متعارف صفحه ای است که می تواند در بین نتایج جستجو نمایش داده شود. برای انتخاب نسخه متعارف ، صفحات موجود در اینترنت و ارائه محتوای مشابه ، با گروه بندی (که به آن خوشه بندی می شود) شروع می کنیم ، سپس نماینده ترین گروه را انتخاب می کنیم. صفحات دیگر این گروه نسخه های جایگزین هستند که می توانند در زمینه های مختلف پخش شوند ، به عنوان مثال اگر کاربر از یک دستگاه تلفن همراه جستجو کند یا صفحه بسیار خاصی از این خوشه را جستجو کند.

Google همچنین سیگنال های مربوط به صفحه متعارف و محتوای آن را جمع می کند ، که می تواند در مرحله بعدی استفاده شود ، جایی که ما صفحه را در نتایج جستجو پخش می کنیم. برخی از سیگنال ها شامل زبان زبان ، کشوری است که محتوا در سایت ، سهولت استفاده از صفحه و غیره قرار دارد.

اطلاعات جمع آوری شده در مورد صفحه متعارف و خوشه آن را می توان در شاخص Google ، یک پایگاه داده بزرگ که در هزاران رایانه برگزار می شود ، ذخیره کرد. نمایه سازی تضمین نمی شود. تمام صفحات رفتارهای Google فهرست بندی نشده اند.

نمایه سازی همچنین به محتوای صفحه و ابرداده آن بستگی دارد. در اینجا برخی از مشکلات فهرست بندی مشترک:

 • محتوای صفحه از کیفیت پایین برخوردار است
 • قوانین روبات متا نمایه سازی را ممنوع می کند
 • طراحی وب سایت نمایه سازی را دشوار می کند

درمان نتایج جستجو

ما برای بهبود طبقه بندی یک صفحه ، هیچ پرداختی را نمی پذیریم. این فرآیند منحصراً بر روی الگوریتم Google بنا شده است. اطلاعات بیشتری در مورد اعلامیه های پخش شده در Google Search کسب کنید

هنگامی که یک کاربر وارد درخواست می شود ، رایانه های ما به دنبال صفحات مربوطه در فهرست هستند و به نتیجه هایی که معتقدیم کیفی ترین و مهمترین آنها با توجه به درخواست کاربر است ، ارجاع می دهند. ارتباط توسط الگوریتمی تعیین می شود که بر اساس صدها عامل مبتنی است و ممکن است شامل اطلاعاتی مانند منطقه جغرافیایی کاربر اینترنت ، زبان آنها یا دستگاهی که از آن استفاده می کند (رایانه یا تلفن). به عنوان مثال ، تحقیق “کارگاه تعمیر دوچرخه” بسته به اینکه کاربر در پاریس یا هنگ کنگ باشد ، نتایج مشابهی را ایجاد نمی کند.

گزینه های نمایش در نتایج جستجو که در صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود نیز مطابق درخواست کاربر تغییر می کند. به عنوان مثال ، اگر به دنبال “کارگاه تعمیر دوچرخه” هستید ، احتمالاً نتایج نزدیک را بدست می آورید و نتیجه تصویری ندارد. از طرف دیگر ، تحقیقات “دوچرخه مدرن” به احتمال زیاد نتایج تصویر را نشان می دهد ، اما نتایج جستجو در این نزدیکی نیست. شما می توانید رایج ترین عناصر رابط کاربری وب Google را در گالری ما از عناصر بصری کشف کنید.

این امکان وجود دارد که یک صفحه در کنسول جستجو فهرست بندی شود ، اما در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود. این ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • محتوای صفحه مربوط به درخواست های کاربر نیست
 • محتوا از کیفیت پایین برخوردار است
 • قوانین متا روبات ها از انتشار جلوگیری می کنند

اگرچه این راهنما عملکرد تحقیقات Google را توضیح می دهد ، ما دائما در تلاش هستیم تا الگوریتم های خود را بهبود بخشیم. با دنبال کردن وبلاگ مرکزی Google Search می توانید این تغییرات را دنبال کنید.

اظهار نظر

مگر اینکه در غیر این صورت مشخص شده باشد ، محتوای این صفحه توسط مجوز Creative Commons Assignment 4 اداره می شود.0 و نمونه های کد توسط مجوز Apache 2 اداره می شوند.0. برای اطلاعات بیشتر ، به قوانین سایت توسعه دهندگان Google مراجعه کنید. جاوا یک علامت تجاری ثبت شده از شرکت های اوراکل و/یا شرکت های وابسته آن است.

آخرین بروزرسانی در 2023/07/31 (UTC).

موتور جستجوی Google چگونه کار می کند ?

تصویر ارائه شده برای

5.5 میلیارد: این تعداد درخواست های انجام شده در روز در موتور معروف Google است. همه ما از آن استفاده می کنیم ، و هر روز ! این یک واقعیت است. اما آیا واقعاً می دانید موتور جستجوی Google چگونه کار می کند ?

چگونه عملکرد- le-motor-de-merche-google

دید آنلاین با یک هدف اولویت برای بسیاری از شرکت ها به یک مسئله مهم تبدیل شده است: SEO بهتر Google. آ سئو خوب Google تعداد بازدید از وب سایت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در واقع ، صفحه اول نتایج Google به تنهایی 95 ٪ از کلیک های مرتبط با جستجو را ضبط می کند. صفحات زیر فقط 5 ٪ از ترافیک. برای بهبود موقعیت یابی آن ، درک آن ضروری است چگونه یک موتور جستجو مانند Google کار می کند. ما اصول را برای شما توضیح می دهیم ، قوانین اساسی بهینه سازی سئو و اینکه چرا یک استراتژی جهانی وب ضروری است.

عملکرد Google: آنچه ما می دانیم

 • تمام کلمات موجود در صفحه ، زمینه و موقعیت آنها: Google از این عناصر برای تعیین موارد استفاده می کند اهمیت صفحه نسبت به کلمات مورد استفاده در تحقیق.
 • تعداد پیوندهایی که به این صفحه اشاره می کنند : تعداد زیادی از پیوندها به Google نشان می دهد که این یک صفحه مرجع است.
 • در متن صفحات اشاره به این صفحه : محتوای صفحاتی که به صفحه اشاره دارند نیز بر ارزیابی ارتباط تأثیر می گذارد.

SEO خود را بهینه کنید: قوانین اساسی

کلید واژه ها

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب مهم است ، سپس به ارتباط و عود کلمات کلیدی فکر کنید. هرچه کلمه کلیدی بیشتر باشد ، صفحه بیشتر توسط Google به عنوان مربوط به این کلمه در نظر گرفته می شود. اگر کلمه کلیدی در عنوان یا در همان ابتدای صفحه قرار گیرد ، نیز در نظر گرفته می شود. همچنین به یاد داشته باشید که از مترادف این کلمه استفاده کنید. دشوارتر استبهینه سازی سئو برای کلمات کلیدی کوتاه و عمومی. کلمات طولانی مدت و ترکیب کلمات کلیدی طولانی تر می توانند به شما کمک کنند ایجاد ترافیک. به این گفته می شود طولانی کشیده.

پیوندها

پیوندهایی که به صفحه شما اشاره می کند باعث تقویت SEO Google شما می شود. روی خود کار کنید پیوندهای داخلی و خارجی (NetLinking). کیفیت صفحاتی که پیوندها از آن به دست می آیند تعیین کننده است (صفحه رتبه). صفحه ای که به صفحه شما اشاره می کند بیشتر در نظر گرفته می شود صفحه مرجع, تأثیر آن بر سئو شما مهمتر خواهد بود.

با این وجود ، باید در نظر داشته باشید که Google باهوش و قادر به تشخیص استراتژی های SEO بیش از حد ناخالص مانند Worder Worder Jam است. Google مهمتر از همه به دنبال ارائه محتوای مربوط به کاربران خود است و نتایج تحقیق را در اختیار آنها قرار می دهد که انتظارات آنها را برآورده می کند. به همین ترتیب ، Google برای حمایت از محتوای با کیفیت پیکربندی شده است.

یک استراتژی وب جهانی: نتایج را ارائه دهید

اگر گوگل نقش مهمی در دارد استراتژی های آنلاین, این به خودی خود پایان نیست. محتوای شما باید بیش از همه نیازهای کاربران شما را برآورده کند و پیشنهاد ارزش شما را برجسته کند. این در مورد نوشتن برای Google نیست ، امابرای کاربران خود بنویسید در نظر گرفتن گوگل.

آ استراتژی وب جهانی برای رسیدن به اهداف خود ضروری است. این استراتژی باید کاربر شما را در قلب رویکرد قرار دهد. تکامل کاربردها را در نظر بگیرید. بیشتر و بیشتر کاربران “موبایل اول” هستند و برخی مانند هزاره ها “فقط موبایل” هستند. سایت شما باید باشد پاسخگو وت بهینه شده برای موبایل. Google همچنین نسخه موبایل صفحات را در اولویت قرار می دهد. در نوآوری ها در حالت آماده به کار بمانید و قالب های جدیدی را برای ایستادن ، مانند فیلم ، قطعه یا موقعیت صفر.

بنابراین چگونه یک موتور جستجو مانند Google کار می کند ! برای اینکه مورد توجه دومی بهتر باشد ، کار خود را انجام دهید استراتژی سئو, کلمات کلیدی و netlinking شما. از اتخاذ یک فرایند دریغ نکنید آزمون و یادگیری, در صورت لزوم با بررسی نتایج به دست آمده و تنظیم استراتژی خود. همیشه محتوایی را ایجاد کنید که برای کاربران خود منطقی و افکار ایجاد شود ارائه نتایج. این در واقع چگونه شما را تقویت خواهید کرد دید آنلاین.