Hyundai Ioniq 5: قیمت ، بازاریابی ، ویژگی ها ، Hyundai Ioniq 5: اولین برداشت ها روی SUV برقی

Hyundai Ioniq 5: برداشت های اول بر روی SUV برقی

اگر مبتنی بر همان سکوی Kia EV6 باشد ، Ioniq 5 سبک بسیار متفاوتی دارد. جایی که مدل کیا خطوط آینده نگر را اتخاذ می کند ، ماشین هیوندای برای نگاهی به یک بازپرداخت نئو بازپرداخت می کند. بسیار نزدیک به مفهوم 45 ارائه شده در سال 2019 ، درهای کشویی کمتر ، این Ioniq 5 به طور مستقیم از اتومبیل های دهه 70 الهام گرفته شده است. شبح آن یادآور نسل قدیمی زمین گلف است. با این حال این یک SUV است که یک سوال است. حداقل روی کاغذ ، زیرا ارائه واقعی حاکی از جمع و جور بزرگ است.

HYUNDAI IONIQ 5

HYUNDAI IONIQ 5

وسیله نقلیه Hyundai Ioniq 5 خود را پیکربندی کنید یا یک آزمایش رایگان بخواهید.

سومین اتومبیل برقی این برند پس از Ioniq و Kona ، Ioniq 5 یک کراس اوور جمع و جور است که بر روی یک سکوی منحصر به فرد ساخته شده است. با آمدن از مفهوم Hyundai 45 که در سال 2019 فاش شد ، نوید 450 کیلومتر استقلال.

طراحی و ابعاد Hyundai Ioniq 5

اعلام شده توسط Concept 45 ارائه شده در نمایشگاه موتور فرانکفورت در سپتامبر 2019 ، جدید Hyundai Ioniq 5 با الهام از The Pony ، خودرویی که توسط این برند در دهه 1970 راه اندازی شده است.

مدل کره ای با ظاهر نئو روترو ، ابعاد SUV جمع و جور دارد. بزرگتر از Kona برقی ، طول 4.65 متر طول ، عرض 1.89 متر و ارتفاع 1.60 متر را نشان می دهد. چشمگیر ، پایه چرخ آن 3 متر است.

در سطح صندوق عقب ، فضای بارگذاری 531 لیتر دارد که پس از تاشو صندلی عقب می توان به 1،591 لیتر افزایش داد. اگر این کافی نباشد ، فضای بارگذاری دیگری در زیر کاپوت قرار دارد.

یونیک 5
طول 4،635 میلی متر
عرض 1890 میلی متر
قد 1،605 میلی متر
پایه 3000 میلی متر
قفسه سینه 531 ل
صندوق عقب راست 1591
سینه جلو 24 L (AWD) – 57 L (RWD)
ظرفیت کشش 1600 کیلوگرم

فضای داخلی هیوندای یونیق 5

بسیار تصفیه شده ، کابین SUV کره ای در دو جوی موجود است ، ظاهری بسیار روشن از آن.

Ioniq 5 مجهز به دو صفحه دیجیتال 12 اینچی است. در کنار هم نصب شده ، آنها آنچه را که سازنده “کابین خلبان دوگانه” می نامد تشکیل می دهند. صفحه اول واقع در پشت فرمان ، صفحه اول به عنوان ابزار دقیق عمل می کند در حالی که دومین با کنترل صوتی و لمسی در مرکز داشبورد اتفاق می افتد. این دستگاه توسط یک دستگاه نمایشگر طولانی در واقعیت افزوده تکمیل می شود.

نسخه ها ، باتری ها و استقلال Hyundai Ioniq 5

Ioniq 5 در پیشرانه و درایو تمام چرخ موجود است و بر اساس پلت فرم جدید E-GMP طراحی شده است ، دو تنظیم باتری را ارائه می دهد: 58 یا 72.6 کیلووات ساعت. با باتری بزرگ ، استقلال توسط هیوندای 500 کیلومتر ارتباط برقرار می کند.

چهار نسخه پیشنهادی هیوندای به شرح زیر است:

  • Ioniq 5 RWD – 58 کیلووات ساعت : در پیشران ، این نسخه سطح ورود مدل را تشکیل می دهد و موتور 125 کیلو وات را دریافت می کند
  • Ioniq 5 RWD – 72.6 کیلووات ساعت : باتری “استقلال عالی” در اینجا با یک بلوک 160 کیلو وات که در محور عقب یکپارچه شده است همراه است
  • Ioniq 5 AWD – 72.6 کیلووات ساعت : همان موتور قبلی اما با یک موتور 70 کیلو وات در محور جلو ادغام شده است.

هر نسخه انتخاب شده هر چه باشد ، سرعت در 185 کیلومتر در ساعت محدود می شود.

نحوه شارژ مجدد Ioniq 5 ?

مجهز به یک سیستم جدید 800 ولت و یک کانکتور دسته کوچک موسیقی جاز ، Hyundai Ioniq 5 می تواند در پایانه های جریان سریع جریان سریع به 232 کیلو وات بار بارگیری کند (DC). چه چیزی مجاز به شارژ مجدد از 0 تا 80 ٪ تنها در 18 دقیقه است.

با متناوب جریان ، Ioniq 5 قدرت شارژ تا 11 کیلو وات را ارائه می دهد.

به یاد داشته باشید :

  • پایان اجرایی High -end همچنین از گزینه ای به نام V2L بهره می برد. این به شما امکان می دهد از یک سوکت 220 ولت اضافی برای شارژ یا تهیه تجهیزات کوچک به لطف باتری خودرو بهره مند شوید.
  • به عنوان یک گزینه ، یک سقف فتوولتائیک به شما امکان می دهد از انرژی خورشیدی برای شارژ مجدد خودرو بهره مند شوید. به گفته هیوندای ، این سیستم می تواند سفر 2000 کیلومتر در سال را امکان پذیر کند.

بازاریابی ، قیمت و تجهیزات هیوندای یونیق 5

پیش بینی شده در امتیازات در ژوئن سال 2021 ، Hyundai Ioniq 5 از 43،600 یورو به استثنای پاداش زیست محیطی در نسخه اصلی خود با باتری 58 کیلووات ساعت خود شروع می شود.

پیکربندی استقلال بزرگ از 46800 یورو شروع می شود در حالی که تمام چرخ های چرخ ، محفوظ برای پایان اجرایی بالا ، از 59.900 یورو شروع می شود.

گالری عکس Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 را امتحان کنید ?

وسیله نقلیه Hyundai Ioniq 5 خود را پیکربندی کنید یا یک آزمایش رایگان بخواهید.

Hyundai Ioniq 5: برداشت های اول بر روی SUV برقی

اگر Hyundai Kona EV امروز جزء محبوب ترین اتومبیل های برقی موجود در بازار باشد ، Ioniq 5 جدید می تواند این نمایش را از آن سرقت کند. پیش بینی شده در امتیازات در ماه ژوئن ، اولین عضو خانواده جدید Ioniq در نسخه شانزدهم نمایشگاه همیشه موناکو در پیش نمایش به نمایش گذاشته شد.

اگر مبتنی بر همان سکوی Kia EV6 باشد ، Ioniq 5 سبک بسیار متفاوتی دارد. جایی که مدل کیا خطوط آینده نگر را اتخاذ می کند ، ماشین هیوندای برای نگاهی به یک بازپرداخت نئو بازپرداخت می کند. بسیار نزدیک به مفهوم 45 ارائه شده در سال 2019 ، درهای کشویی کمتر ، این Ioniq 5 به طور مستقیم از اتومبیل های دهه 70 الهام گرفته شده است. شبح آن یادآور نسل قدیمی زمین گلف است. با این حال این یک SUV است که یک سوال است. حداقل روی کاغذ ، زیرا ارائه واقعی حاکی از جمع و جور بزرگ است.

با طول 4.64 متر ، 1.89 متر عرض و 1.65 متر از ارتفاع ، Ioniq 5 به وضوح در همان حیاط به عنوان Kona برقی فعلی بازی نمی کند ، بسیار جمع و جور (4.21 متر). در محدوده تولید کننده کره ، این برقی جدید سرانجام بین توسان و سانتافه قرار می گیرد (به ترتیب 4.50 و 4.79 متر). از طرف دیگر ، کمی کوتاه تر از Kia EV6 جدید است که به 4.68 متر صعود می کند.

یک سکونت خوب اما یک تنه محدود

اولین مدل هیوندای بر اساس بستر الکتریکی E-GMP گروه کره ای ، Ioniq 5 از یک چرخ دستی سخاوتمندانه 3 متر تمام باتری بهره می برد. این بیش از یک هیوندای سانتافه است که با این حال طولانی تر ، بین دو محور به 2.77 متر محدود می شود. چه چیزی را به مدل جدید هیوندای یک سکونتگاه شایسته بخش های بالاتر ارائه دهید.

در پشت ، مکان ها با وجود یک صندلی زیبا و یک محافظ سقف خوب سخاوتمندانه هستند. در پایان سطح بالا که توسط هیوندای ارائه شده است ، مسافران قادر خواهند بود از دو درگاه USB-C ، صندلی های گرم و ویزور یکپارچه Sun استفاده کنند. اگر مورد سوء استفاده قرار نگیرد ، میدان مرکزی ممکن است جای خود را به یک بازو که دارای دارندگان جام است ، بدهد.

در جلو ، ما به خوبی نصب شده ایم. قابل تنظیم از همه جهات ، صندلی ها را می توان کج کرد و به دو مسافر اجازه می دهد قبل از طولانی شدن تقریباً افقی. ایده آل برای مبلغ شارژ (حتی اگر یک میکروسیت در ترمینال فوق العاده باشد). برای بهبود راحتی ، کنسول مرکزی نیز می تواند به عقب بکشد. اصلی ، این سیستم چند مورد در نسخه پرسی در معرض تولید کننده شکست خورده است.

در سطح تنه ، ترازنامه بسیار مخلوط تر است. اگر هیوندای 547 لیتر را در برگه فنی خود اعلام کند ، با توجه به حضور موتور الکتریکی در سطح محور عقب ، آستانه بارگذاری بسیار زیاد است. دریچه ای به فضای اضافی زیر کف دسترسی می دهد. کاهش می یابد ، این امکان بهتر از ذخیره کابل شارژ نخواهد بود. فضای ذخیره دوم در زیر کاپوت جلو واقع شده است. محدود به 24 لیتر در نسخه تمام چرخ درایو ارائه شده ، بیشتر شبیه یک اجاق گاز بزرگ است. بدون شک استفاده از آن در مورد تغییرات پیشرانه ای جالب تر خواهد بود که عدم وجود موتور در جلو به شما امکان می دهد ظرفیت آن را به 54 لیتر برسانید.

یک فضای پیشرفته

علی رغم ظاهر یکپارچهسازی با سیستمعامل ، Ioniq 5 نوآوری ها را نادیده نمی گیرد. حیرت انگیزترین مربوط به سقف خورشیدی است. به عنوان گزینه (600 یورو) ارائه می شود ، این امر تا 2000 کیلومتر استقلال در سال صرفه جویی می کند (با نرخ 5 تا 6 کیلومتر بازیابی در روز). جالب اما برای خلاص شدن از شر شارژ مجدد کافی نیست.

هیوندای همچنین به ویژه از سبک داخلی مدل جدید خود مراقبت کرده است. مشخص شده توسط اثاثه یا لوازم داخلی و سقف شیشه ای پانوراما ، پایان بالایی که توسط سازنده در موناکو ارائه شده است با فضای دیجیتالی آن متمایز است. این در حدود دو صفحه بزرگ 12.3 اینچ متمرکز شده است. در پشت فرمان قرار می گیرد ، اولین عمل به عنوان ابزار دقیق عمل می کند در حالی که دوم ، در مرکز داشبورد ، برای سیستم چندرسانه ای استفاده می شود که می تواند در نسخه های شفاف یا تاریک کاهش یابد. منظم Kona از بین نمی رود. اگر ارائه گرافیک بررسی شده باشد ، منوهای ارائه شده تقریباً یکسان هستند. سیال و ساده برای استفاده ، رابط آشکارا با Android Auto و Apple CarPlay سازگار است.

همانطور که در Kona ، Hyundai تعدادی از دکمه های فیزیکی را حفظ می کند ، به ویژه برای مدیریت تهویه مطبوع و دسترسی راحت تر به منوهای مختلف در صفحه ناوبری. در پایان اجرایی سطح بالا ، یک دستگاه نمایشگر سر به بالا که اطلاعات را مستقیماً روی شیشه جلو نشان می دهد نیز ارائه می شود.

فرمان بسیار بیشتر از سایر مدل های سازنده تصفیه شده است. فقط به چند دکمه محدود ، سیستم پالت را برای تنظیم سطوح مختلف بازسازی می گیرد. ارگونومی نیز مورد بررسی قرار گرفت. بدون قرار گرفتن در Kona که در آن زیر بازو قرار می گیرد ، انتخاب کننده حالت های رانندگی اکنون مستقیماً در فرمان یکپارچه شده است. همین مورد برای بخش سرعت ، که از طریق کامودو اختصاص داده شده در پشت فرمان فعال شده است.

از نظر تجهیزات ، ما در پورت های USB نسخه بالا ، یک سوکت 12 ولت و یک دستگاه بار القایی برای تلفن ها می یابیم. فضای ذخیره سازی زیادی وجود ندارد. کنسول مرکزی یک کارشناسی بزرگ را ارائه می دهد ، اما همچنان باز است و بنابراین در چشم همه. با این حال ، ما می توانیم روی یک جعبه دستکش عظیم حساب کنیم. اصلی با سیستم باز کردن نوع “کشو” ، در نسخه پیش سری ارائه شده توسط سازنده کمی “ارزان” است. این دهانه فاقد سیالیت است در حالی که عدم وجود یک پوشش داخلی مانع از راه رفتن اشیاء در هنگام رانندگی نمی شود.

حداکثر 306 اسب زیر کاپوت

وقتی نوبت به ارائه یک مدل جدید می رسد ، تولید کنندگان اغلب تمایل به آزادی توپخانه های سنگین دارند. هیوندای از این قاعده مستثنی نیست. در همیشه موناکو ، سازنده Ioniq 5 جدید خود را در نسخه High -end خود با تمام چرخ های چرخ به نمایش گذاشت. بین قطارهای جلو و عقب تقسیم می شود ، دو موتور 306 اسب بخار قدرت دارند. چه چیزی مجاز به 185 کیلومتر در ساعت از حداکثر سرعت و 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 5.2 ثانیه است. باتری نصب شده در زیر کف ، باتری دارای ظرفیت 72.6 کیلووات ساعت است. در چرخه مختلط WLTP ، این برند 430 کیلومتر استقلال را در نسخه ارائه شده ، مجهز به رینگ های 20 اینچی اعلام می کند.

برای افراد عادی ، دو نسخه دیگر پیشرانه ارائه می شود. با ترکیب یک موتور 170 اسب بخار با باتری 58 کیلووات ساعت ، اولین تا 384 کیلومتر استقلال چرخه مختلط مجاز است. با باتری بزرگ 72.6 کیلووات ساعت ، دوم موردی است که بیشترین استقلال را روی کاغذ ارائه می دهد. رانده شده توسط یک موتور 218 اسب بخار ، در چرخه WLTP مخلوط تا 481 کیلومتر اعلام می کند ، اما به شرط انتخاب رینگ های 19 اینچی (451 کیلومتر با رینگ های 20 اینچی).

در قسمت شارژ ، هیچ حسادت ندارد. شارژر روی تخته در سه نسخه (11 کیلو وات) یکسان است در حالی که بار سریع از طریق کانکتور دسته کوچک موسیقی جاز تا 350 کیلو وات بالا می رود. پایان اجرایی High -end همچنین از عملکرد V2L استفاده می کند که به شما امکان می دهد به لطف یک سوکت 220 ولت از انرژی روی تخته باتری برای تأمین تجهیزات الکتریکی استفاده کنید.

58 کیلووات ساعت RWD 73 کیلووات ساعت RWD 73 کیلووات ساعت AWD
حرکات موتوری محرک محرک تمام چرخ
قدرت 170 اسب بخار – 125 کیلو وات 218 اسب بخار – 160 کیلووات 306 اسب بخار – 225 کیلو وات
زن و شوهر 350 نانومتر 350 نانومتر 605 نانومتر
0 – 100 کیلومتر در ساعت 8.5 ثانیه 7.4 ثانیه 5.2 ثانیه
حداکثر سرعت 185 کیلومتر در ساعت 185 کیلومتر در ساعت 185 کیلومتر در ساعت
باتری 58 کیلووات ساعت 72.6 کیلووات ساعت 72.6 کیلووات ساعت
استقلال WLTP مخلوط 384 کیلومتر 451 – 481 کیلومتر 430 – 460 کیلومتر
استقلال WLTP شهری 587 کیلومتر 646 – 686 کیلومتر 594 – 640 کیلومتر
مصرف چرخه شهری 10.9 کیلووات ساعت/100 کیلومتر 11.8 – 12.5 کیلووات ساعت/100 کیلومتر 12.8 – 13.8 کیلووات ساعت/100 کیلومتر

تفاوت کمتر از 4000 € با Kona برقی

اگر برخی از مشتریان به دلیل اندازه جمع و جور تر و ویژگی های اجماع تر آن ، از آن طرفداری کنند ، احتمالاً Kona Electric توسط این تازه وارد آدمخوار می شود. به خصوص از آنجا که قیمت بین این دو مدل چندان دور نیست. صورتحساب از 43،600 یورو به استثنای پاداش در نسخه ورودی بصری خود در پیکربندی 58 کیلووات ساعت ، Ioniq 5 با نسل جدید Kona 64 KWH ، کمتر از 4000 یورو است که از 39،900 یورو صورتحساب است.

صندلی های بار ، سقف شیشه ای پانوراما ، صفحه نمایش سر و غیره., اگر می خواهید از حداکثر تجهیزات بهره مند شوید ، بدیهی است که باید دستان خود را در جیب بگیرید. برای این کار ، شما باید پایان اجرایی را بدست آورید. در پیکربندی سطح ورودی در دسترس نیست ، از 56000 یورو در پیشرانه 73 کیلووات ساعت شروع می شود و در درایو تمام چرخ به 59.900 یورو می رسد.

نسخه قیمت به استثنای پاداش ها و گزینه های خاموش
Ioniq 5 58 kWh RWD 43،600 یورو – 46،800 یورو
Ioniq 5 73 kWh RWD 46،800 یورو – 56،000 یورو
Ioniq 5 73 kwh awd 59.900 یورو

در فرانسه ، Ioniq 5 در امتیازات حدود اواسط ژوئن پیش بینی می شود. اولین تحویل مشتری فقط از ماه سپتامبر مداخله خواهد کرد.

و شما ? آیا شما توسط این هیوندای یونیق 5 جدید اغوا شده اید ? در نظرات خود دریغ نکنید !